gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

+41
AngelNonh
Kiara!
.fofula.
Gatoplikti
ZACHARIAS
Αννα Μαρια
funambolo
tia
Osi
SophiCat
gigi&nala
purina
Maskotaki
69cats
Τζούλι το Κατσούλι
SuperCatz
Karamela
houlieta
MONDRIAN
Fotoula
Μαυρογατος
cyberkill
alexandrakicat
aporw
otz
Dreamer
vaso
Debbie4ever
mpoulaalekoula
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Дanae
kat-cats
natalouko
koneko
Anatoli
nikos_x
doremi
Gogo Valentinou
Δ²
f.m123
Mary-Fish
45 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Νοε 14, 2012 1:00 am

koneko έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:
Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ το ίδιο κάθετη θα ήμουν κι ας μου έλεγαν οι άλλοι ότι μπορεί να μη φταίει η τροφή. Απλά μου κάνει εντυπωση γιατί ξέρω ότι τα τελικά προιόντα (αμινοξέα κλπ) απο κάθε πηγή πρωτείνης είναι τα ίδια.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 703780

Δεν πήγαινα κτηνιατρική καλύτερα.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 300270

τα αμινοξεα ειναι τα ιδια, ειτε προερχονται απο φυτα ειτε απο ζωο. Η διαφορα ομως ειναι οτι αλλαζει η αναλογια τους. Το καλαμποκι για παραδειγμα, δεν εχει την ιδια αναλογια αμινοξεων με το μοσχαρι. Επιπλεον για να απορροφηθει η πρωτεινη απο τον οργανισμο, πρεπει να διασπαστει σε αμινοξεα. Για να διασπαστει σε αμινοξεα πρεπει να υπαρχουν τα καταλληλα ενζυμα. Συνεπως πολλες φυτικες πρωτεινες δεν μπορουν να διασπαστουν απο το ζωο γιατι δεν εχει τα καταλληλα ενζυμα να το κανει.
Aυτό ήξερα κι εγώ. Ότι αν δεν έχει τα κατάλληλα ένζυμα τότε έχουμε πρόβλημα.. Άρα φαντάζομαι σε μια εξέταση φαίνεται αυτό..
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Τετ Νοε 14, 2012 1:13 am

δεν φαινεται σε εξεταση αιματος αν εννοεις αυτο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 56971 Συνηθως φαινεται απο το digestibility. Την παρουσια αζωτου στα κοπρανα τους, την ποσοτητα των κοπρανων, κτλ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Νοε 14, 2012 1:20 am

koneko έγραψε:δεν φαινεται σε εξεταση αιματος αν εννοεις αυτο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 56971 Συνηθως φαινεται απο το digestibility. Την παρουσια αζωτου στα κοπρανα τους, την ποσοτητα των κοπρανων, κτλ.
Nαι αν φαίνεται ποσότητα ενζύμων σε εξέταση αίματος εννοούσα.. Αυτό που κάνουμε κι εμείς δηλαδή σε ανάλογες περιπτώσεις
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Νοε 14, 2012 6:48 am

Θα μπορουσαμε να πουμε απλα πως η acana σαν τροφη δεν "εκατσε" στον γατο της Ηλιανας. Και ειναι αυτο που ξερουμε παντα πως μεσα στο ζωο δεν ειμαστε,οπως δεν ειμαστε κ μεσα στην κροκετα.

Το ενδιαφερον που ειπα παραπανω παει στο οτι με πιο "φτωχες" κατα πολλους τροφες ο γατουλης ηρθε στα κανονικα του.

Μην μπαινετε στην διαδικασια γενικοποιησης "η ακανα κανει αυτο...η χιλς κανει το αλλο " γιατι ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ πως με αυτο που ενα ζωο μπορει να γινει χαλια ενα αλλο να πηγαινει σουπερ.Καθε οργανισμος διαφορετικος.

Ξεχασα!
Ο δικος μου οτι τροφη κ να εχει φαει το τριχωμα του ειναι τελειο.Οποτε ειναι κ γωνιδιακο το θεμα απλα με καλη τροφη αν ειναι κακης ποιοτητας η τριχα,την βοηθας να φτιαξει.
Η μεγαλη μου η σκυλα εχει γενικα θαμπο .Η μικρη γυαλιστερο δεν ειχε ποτε- κ εχει φαει απ ολες τις κορυφαιες τροφες- αλλα παντα καλο. Γονιδια......
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Νοε 14, 2012 9:48 am

Θορυβήθηκα με όλα αυτά που διάβασα..... Αρα το θέμα δεν είναι το ποσοστό της πρωτείνης που υπάρχει σε μια τροφή μόνο....και η επιλογή μιας τροφής με ποιο γνώμονα μπορεί να γίνει...;; γιατί από ότι καταλαβαίνω μία τροφή θα βασίζεται είτε στην μία σχολή (ζωική πρωτείνη, χωρίς σιτηρά κλπ.) ή στην άλλη σχολή (πρωτείνη, καλαμπόκια, σιτηρά κλπ.). Και αυτού του είδους οι τροφές δεν δημιουργούν τέτοιο πρόβλημα; δηλ. αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν υπάρχει προδιάθεση τελικά, γιατί εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα, αυτές οι τροφές δεν θα κάνουν πρόβλημα; ή όπως και να χει το πρόβλημα θα υπάρξει, αλλά με την μία τροφή θα έρθει πιο γρήγορα στο ζώο; Προβληματίστηκα και ειλικρινά έχω μπερδευτεί....αν είναι να παίρνουμε κλασσικά μια τροφή π.χ. royal, pro plan κλπ. και να δίνουμε θα έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας;;;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από natalouko Τετ Νοε 14, 2012 10:35 am

Εγώ πάντως, ανεξαρτήτως τι τροφή τους δίνω, κάθε χρόνο κάνουν όλοι εξετάσεις γεν. αίματος, συκώτι και νεφρά. Έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο και μπορώ να προλάβω το οτιδήποτε. Τις εξετάσεις τις ξεκινάω από 2 χρόνων και πάνω!! Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Τετ Νοε 14, 2012 10:55 am

εγω προσωπικα οταν ακουω για ηπατικη ανεπαρκεια το μυαλο μου παει κατευθειαν στο βαρος του γατιου. Αν εχει προδιαθεση το γατι και ειναι υπερβαρο, τοτε διατρεχει κινδυνο. Αν ψαξετε για ηπατικη λιπιδωση, θα δειτε οτι στο 50% των περιπτωσεων η αιτια δεν ειναι γνωστη. Επιπλεον σε πολλες περιπτωσεις, το γατι αρρωσταινει απο το στρες ή την αλλαγη τροφης. Σταματαει λοιπον να τρωει ή τρωει πιο λιγο απο το κανονικο και επειδη το γατι ειναι υπερβαρο, αρχιζει το συκωτι να μεταβολιζει (υπαρχει αυτος ο ορος; ) το λιπος. Το συκωτι της γατας ομως δεν λειτουργει καλα οταν χρησιμοποιει αποθηκευμενο λιπος για ενεργεια και καταληγουμε σε ηπατικη ανεπαρκεια. Στην περιπτωση της Ηλιαννας, αν κατηγορουσα κατι στην τροφη, θα ηταν το λιπος και οχι η πρωτεινη. Αν δεν κανω λαθος, σε πολλες γατες με ηπατικη ανεπαρκεια συστηνουν τροφες με υψηλα ποσοστα πρωτεινης για να επανελθουν πιο γρηγορα!

Εμενα παντως δεν με απασχολει το ποσοστο πρωτεινης και δεν δινω καθολου σημασια πλεον. Η ωμη τροφη που τρωει περιεχει το λιγοτερο 55% πρωτεινη (dry mass). Παλαιοτερα οταν του εδινα κονσερβες friskies και whiskas, δεν εκανε εμετους. Το μονο προβλημα ηταν οχι ειχε αερια και τα κακακια του ηταν πολλα, μυριζαν και τα εκανε 2 φορες την ημερα. Οταν αρχισα να δινω premium, human grade, super premium και αλλες τετοιες καλες τροφες, ξεκινησαν τα προβληματα. Οι εμετοι και οι τριχομπαλες ηταν η καθημερινοτητα του γατου μου. Ειναι οτι κατσει στο γατι. Στον δικο μου δεν εκατσαν καλα αυτες οι τροφες. Αν φοβαστε την πρωτεινη, επιλεξτε νωπη τροφη. Οι περισσοτερες κονσερβες εχουν πανω απο 40% πρωτεινη, αλλα επειδη εχουν πανω απο 75% υγρασια, δεν επιβαρυνονται τα νεφρα τους. Αν ειχα να διαλλεξω μεταξυ μιας καλης ξηρας και μιας κονσερβας του σουπερμαρκετ, θα διαλλεγα την κονσερβα και πιθανοτατα θα συμπληρωνα με μαγειρευτο κρεας.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Karamela Τετ Νοε 14, 2012 1:34 pm

Ο γατος αδυνατισε επειδη ετρωγε λιγοτερη ποσοτητα γιατι επρεπε να αδυνατισει, οχι επειδη δεν ετρωγε τη τροφη..ολα μου τα γατια την ετρωγαν πολυ ευχαριστα την ακανα!
Ξαναλεω οτι πιστευω οτι καποια στιγμη θα το παθαινε..ειχε και προδιαθεση και λογω του οτι περασε πολλα απο μικρο εχει παρει παρα πολλα φαρμακα. Δεν μπορω ομως να μην συσχετισω το οτι ετρωγε ακανα και το προβλημα εμφανιστηκε οταν ηταν 3 χρονων,δηλαδη αρκετα μικρος!
Ναι η μπειλυ μετα απο 2 μηνες ακανα ειχε ανεβασμενες τις τιμες του συκωτιου, δεν θυμαμαι αν ηταν πολυ η οχι γιατι εγινε πριν 2 χρονια περιπου.
Η ακανα εμας εκατσε πολυ καλα σε ολα μου τα ζωα αλλα και μονο απο αυτο που παθαμε δεν το διακυνδυνευω πλεον!
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Νοε 14, 2012 2:52 pm

Ε ναι ειναι ψυχολογικο πια...αν παθεις κατι τετοιο... tafos
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Τετ Νοε 14, 2012 9:22 pm

Ηλιαννα και εγω θα την σταματουσα, ειτε εφταιγε η τροφη ειτε οχι. Οπως ειπε και ο Νικος, ειναι και ψυχολογικο. Εγω πχ μετα απο αυτο που επαθε ο γατος μου πριν 1 περιπου μηνα απο κατι ωμα ορτυκια, δεν προκειται να του ξαναδωσω ορτυκι απο την συγκεκριμενη εταιρια. Φοβαμαι πλεον και τις ετοιμες ωμες τροφες και δεν προκειται να μπει στο σπιτι μου ουτε δειγμα απο τετοιες τροφες. Αν παθαινε ο γατος μου κατι αναλογο με αυτο που επαθε ο δικος σου, την ακανα θα την βλεπαμε μονο με τηλεσκοπιο. Πολυ καλα εκανες και την σταματησες και αφου με τις αλλες τροφες δεν εχει προβλημα, ταιζε τον μονο με εκεινες. Εγω πλεον δεν προκειται να ξαναπειραματιστω με τροφες, ειδικα οταν τα σπιτικα ωμα του εχουν κατσει τοσο καλα. Οταν κατι λειτουργει καλα... καλο ειναι να μην το πειραζουμε Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 134150
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Νοε 15, 2012 11:09 am

Εδώ και καιρό ξεσκίζω στην ανάγνωση τη συγκεκριμένη ενότητα, αν και δεν είχα να προσθέσω κάτι, αφού ο Γιοντής είναι το πιο καλόβολο γατί του κόσμου ως προς το φαγητό. Ωστόσο τα γράφω τώρα πιο πολύ για να μου έρχεται ειδοποίηση. happy2 Τρώει, λοιπόν, απ' όλα χωρίς να παρατρώει τίποτα.Όλα αυτά τα χρόνια έχουμε δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εταιρίες (πάντα βέβαια της πιο υψηλής ποιότητας) με έμφαση σε χιλς επειδή του άρεσε, εκτός από ολιστικές (για την ύπαρξη των οποίων έμαθα αφού είχαμε αρχίσει την κτηνιατρική, οπότε δεν το έψαξα καν). Έχει φάει με όρεξη κάθε κονσέρβα που του έχουμε δώσει με έμφαση στα ψαρικά, που τα προτιμάει, και από μαγειρευτά όλα τα σκέτα κρεατάκια χωρίς καμία ιδιοτροπία. Για ζαμπονάκι ανάλατο επίσης τρελαίνεται και για γατολιχουδιές. Τώρα πια τρώμε αναγκαστικά κτηνιατρική renal με πολλή όρεξη ευτυχώς. Γενικώς είναι βολικός, αρκεί να θυμόμαστε πως είναι ο άρχοντας του σπιτιού και να μην καθυστερούμε το κυρίως γεύμα. happy2 Πάντως, με βάση αυτά που διάβασα, αν ξεκινούσα τώρα με τη διατροφή μιας γάτας, θα έκανα μικρές εναλλαγές (του τύπου δυο τρεις μήνες) ανάμεσα σε ολιστική και μη ολιστική υψηλής ποιότητας ή θα έψαχνα μια ολιστική με χαμηλότερη πρωτεΐνη και ανάλογα το πώς θα καθόταν στη γάτα θα έπραττα.Επίσης δυο τρεις φορές τη βδομάδα θα κέρναγα μια καλή κονσερβούλα κι όσο πιο συχνά μπορούσα θα μαγείρευα κάνα κοτοπουλάκι. Αυτό. Laughing
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Νοε 15, 2012 3:16 pm

http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136000791&LastAdd=136000791&t=DEFU-BIO%20%C2%C9%CF%CB%CF%C3%C9%CA%C7%20%D4%D1%CF%D6%C7%20%C3%C9%C1%20%C5%CD%C7%CB%C9%CA%C5%D3%20%C3%C1%D4%C5%D3%20%CC%C5%20%CA%CF%D4%CF%D0%CF%D5%CB%CF%201%20KG
γνώμες;


Μετά βρήκα blue
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136002490&LastAdd=136002490&t=%D4%D1%CF%D6%C7%20BLUE%20WILDERNESS%20DUCK%20CAT%20900GR
αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως την έχουν γιατί υποτίθεται σταμάτησε η διανομή σε Ελλάδα. Επίσης και να την έχουν 19 ? για ούτε ένα κιλό είναι εξωφρενικά πολλά tafos
Και τέλος βρήκα κι αυτή:
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136000960&LastAdd=136000960&t=%D4%D1%CF%D6%C7%20BLUE%20ADULT%20SALMON%201.36KG
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Νοε 15, 2012 3:21 pm

f.m123 έγραψε:http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136000791&LastAdd=136000791&t=DEFU-BIO%20%C2%C9%CF%CB%CF%C3%C9%CA%C7%20%D4%D1%CF%D6%C7%20%C3%C9%C1%20%C5%CD%C7%CB%C9%CA%C5%D3%20%C3%C1%D4%C5%D3%20%CC%C5%20%CA%CF%D4%CF%D0%CF%D5%CB%CF%201%20KG
γνώμες;


Μετά βρήκα blue
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136002490&LastAdd=136002490&t=%D4%D1%CF%D6%C7%20BLUE%20WILDERNESS%20DUCK%20CAT%20900GR
αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως την έχουν γιατί υποτίθεται σταμάτησε η διανομή σε Ελλάδα. Επίσης και να την έχουν 19 ? για ούτε ένα κιλό είναι εξωφρενικά πολλά tafos
Και τέλος βρήκα κι αυτή:
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136000960&LastAdd=136000960&t=%D4%D1%CF%D6%C7%20BLUE%20ADULT%20SALMON%201.36KG

Tην πρώτη την έχω αγοράσει στον Χούλιο, την έφαγε με χαρα και δεν είχαμε κανενα πρόβλημα!..
Βεβαια, ενα κιλό εφαγε, τι να δείξει...
Laughing
Η δευτερη ειναι εξωφρενικά ακριβη!...
Ελεος δλδ!..
Η τριτη ειναι μάλλον απόθεμα Φλώρα μου, νομίζω δεν εισάγεται πια στην Ελλάδα!.. Ειναι τα τελευταία κομμάτια προφανως, για αυτό και η έκπτωση!
Καλή τροφή η Blue...

Θα σου στείλω και μια άλλη που βρήκα, όταν πάω σπίτι!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 15, 2012 3:28 pm

Φλωρα, για την πρωτη δεν ξερω αλλα τις 2 και 3 μην τις παρεις. Εχει σταματησει η εισαγωγη τους εδω και κανα εξαμηνο οποτε θα ειναι οτι τους εχει μεινει με πιθανη συντομη ημερομηνια ληξεως. Και κανονικα θα επρεπε να ειχαν ριξει και την τιμη. Σε λιγο θα πιασουν αραχνες οι συσκευασιες.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Νοε 15, 2012 3:39 pm

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ Τέτα γις τις blue και μου έκανε εντύπωση..
Για τη defu (πρώτη) σκέφτομαι ότι έχει ουσιαστικά τα ίδια συστατικά με τις μι-ολιστικές,απλά είναι βιολογικά. Βιολογικό καλαμποκάλευρο, βιολογικό ρύζι.. Same thing δηλαδή. Από την άλλη έχει καλή πρωτεϊνη-λίπος, αλλά δεν έχει kitten οπότε θα πρέπει να πάρω adult.. Αλλιώς σκέφτομαι να δοκιμάσω arden grange που την παινεύετε τόσο
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=136000947&LastAdd=136000947&t=%D4%D1%CF%D6%C7%20ARDEN%20GRANG%C5%20%CA%C9%D4%C5%CD%20%CC%C5%20%CA%CF%D4%CF%D0%CF%D5%CB%CF%20%CA%C1%C9%20%D1%D5%C6%C9%202,5KG
και είναι πιο σίγουρη επιλογή.
Ναι Μαρία να μου πεις!
Θέλω να πάρω από το συγκεκριμένο πετ σοπ γιατί έχω μαζέψει και άλλα πραγματάκια και θέλω να βγει ένα ποσό,εξάλλου η παράδοση αργεί κανά δυο βδομάδες από ότι λέει..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Νοε 15, 2012 3:41 pm

Εγω εχω βρει σε άλλο site καποιες... Καλά, στις στέλνω εγω και βλέπουμε!...
Laughing

edit: Πάρε τηλ και ρωτα πότε λήγουν οι Blue!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από 69cats Πεμ Νοε 15, 2012 6:10 pm

Εγω δινω arden grange στον Τζιμ. Την τρωει με ορεξη και ειμαι ευχαριστημενος. Ενδιαμεσα
του δινω 30γραμ. κονσερβακι applaws ή gourmet ή sheeba.
Την περασμενη βδομαδα, πηγα στο μαγαζι της Ασπας για του παρω καινουριο 7κιλο και
βρηκα 2 τελευταια κονσερβακια animonda. Τα πηρα λοιπον να τα δοκιμασω.
Ειναι αυτα εδω http://www.animonda.de/int/products/cats/wet-food/tin/carny-ocean.html

Παιδια ο Τζιμ επαθε πλακα. Καθομουν στο σαλονι και ακουω ενα νννιαααρρ και βλεπω
τον Τζιμ να ερχεται τρεχοντας. Μολις ειχε φαει!
Ανεβαινει γατοδεντρο, κατεβαινει γατοδεντρο σφαιρα, ξυνει νυχια και κοβει μερικες βολτες
γυρω γυρω πριν αρχισει να γλυφεται και να πλενεται.
Ηταν ευτυχισμενος. Καργα. Veryhappy Veryhappy
Τετοια αντιδραση ειχε ξανακανει οταν εφαγε ελια για πρωτη φορα.
Την αλλη μερα μολις την πηρε μυρωδια κοντεψε να πηδησει επανω μου.

Αν τη βρειτε χτυπηστε τη. Αξιζει.


69cats
69cats
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Aθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σήμερα
Motto : Ζήσε με τέχνη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 8:14 am

Εγω δινω arden grange στον Τζιμ.
Kαλημερα!
Ποσο καιρο περνας με το 7κιλο?
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από 69cats Παρ Νοε 16, 2012 10:47 am

nikos_x έγραψε:
Εγω δινω arden grange στον Τζιμ.
Kαλημερα!
Ποσο καιρο περνας με το 7κιλο?

Κανονικα με βγαζει για περιπου 3 μηνες. Επειδη ''κλεβω'' που και που για τα αδεσποτακια,
πεφτω στους 2.
69cats
69cats
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Aθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σήμερα
Motto : Ζήσε με τέχνη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 11:03 am

Μια χαρα..!
Ευχαριστω!
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 2:27 pm

Eπειδη με απασχολουσε το μαγνησιο στην tonus sterilized & urinary care..
0,12 και 0,13 αντιστοιχα...
Τα ορια απο τον FDA ειναι 0,06min και 0,15 max....

Επισης Arden grange...
The % magnesium in the cat food is as follows:-
Adult Cat Chicken - 0.11%

Adult Cat Salmon - 0.10%

Adult Sensitive - 0.11%

Adult Light - 0.10%
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Παρ Νοε 16, 2012 3:43 pm

Σωστά!
Μόνο να ξέρεις, στους στειρωμένους γάτους είναι καλό να είναι χαμηλά τα επίπεδα, πιο χαμηλά από το ανώτατο όριο..
Ο γιατρός του Χούλιου (ο πρώτος) μου είχε πει να προσεχω να είναι στο 0,08, άντε 0,09...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 3:47 pm

Ναι το γνωριζω για το οσο πιο χαμηλα τοσο το καλυτερο.
Βλεπω πολλες καλες τροφες εχουν σχεδον 0,10. Πανω κατω στα ιδια δηλαδη...
Εχω βρει μεχρι 0,15 στην eukanuba που ειναι απο τις καλες τροφες.. Suspect
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Παρ Νοε 16, 2012 3:49 pm

nikos_x έγραψε:Ναι το γνωριζω για το οσο πιο χαμηλα τοσο το καλυτερο.
Βλεπω πολλες καλες τροφες εχουν σχεδον 0,10. Πανω κατω στα ιδια δηλαδη...
Εχω βρει μεχρι 0,15 στην eukanuba που ειναι απο τις καλες τροφες.. Suspect
Οι ολιστικές συνηθως ειναι κάπου στο 0,08 με 0,09... Η RC έχει και τροφή με 0,03!
Και η senior της Farmina εχει 0,06...
Και αυτη με το ονοματεπώνυμο που συζηταγαμε προχτές, έχει 0,07...
Ενταξει, βρίσκεις...
Laughing
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 3:52 pm

Δεν λεω οτι δεν βρισκεις,λεω οτι τα σωστα ποσοστα παιζουν με μεγαλες διαφορες.
Το 0,03 ισως ειναι για ζωο αρρωστο απο ουρολιθιαση γιατι για υγιες γατι δεν ειναι καν μεσα στα σωστα ποσοστα blinking

Ποια λες με ονοματεπωνυμο???χαχαχχα
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Παρ Νοε 16, 2012 4:19 pm

nikos_x έγραψε:Δεν λεω οτι δεν βρισκεις,λεω οτι τα σωστα ποσοστα παιζουν με μεγαλες διαφορες.
Το 0,03 ισως ειναι για ζωο αρρωστο απο ουρολιθιαση γιατι για υγιες γατι δεν ειναι καν μεσα στα σωστα ποσοστα blinking

Ποια λες με ονοματεπωνυμο???χαχαχχα
Λέω αυτην την James Wellbeloved!... happy2
Που δεν την ηξερα και μου εκατσε, μου εκανε εντυπωση το όνομα!...

0.03 δεν εχει τροφή για άρρωστα Νίκο, έχει η RC+12, όχι αυτη για στειρωμένα, η άλλη!.. Η παλιά!...
Να, αυτη...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 3339l

Πολύ του άρεσε αυτη του Χούλιου, αλλά τωρα του παίρνω +12 για στειρωμένα, όταν παίρνω RC...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 4:21 pm

χααχχαχααχα με το επωνυμο λεει αχαχχχαχααα

Πολυ χαμηλο...Ισως καλο για ηλικιωμενα ζωακια αλλα ειναι κ εκτος των οριων του FDA.... Suspect
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Παρ Νοε 16, 2012 4:27 pm

nikos_x έγραψε:χααχχαχααχα με το επωνυμο λεει αχαχχχαχααα

Πολυ χαμηλο...Ισως καλο για ηλικιωμενα ζωακια αλλα ειναι κ εκτος των οριων του FDA.... Suspect
Ti να πω...
Τόσο λέει ότι έχει, ενω η sterilized +12 - η καινούργια - που του έχω πάρει έχει 0,06.
Η Αcana έχει 0,09.
Kαι μια άλλη που ανακάλυψα, η Bosch Sanabelle Senior, έχει 0,07...

Δεν ξέρω τι να διαλέξω! happy2
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 16, 2012 4:36 pm

Mα...ΟΛΕΣ! happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Παρ Νοε 16, 2012 6:43 pm

καλησπέρα σας!
την 7κιλη acana κοτόπουλο,πόσο την βρίσκεται στα πετ σοπς? (όχι στα ον λαιν).μέχρι τώρα αγόραζα την 2κιλη και σήμερα που πήρα την μεγάλη έδωσα 47 ευρώ.είχα την εντύπωση πως είναι λίγο πιο φθηνή Suspect
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Νοε 17, 2012 3:38 pm

Ανακάλυψα αυτό:
http://www.pet-online.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=2
και τελικά λέω να πάρω όριτζεν Suspect
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Νοε 17, 2012 3:50 pm

Συσχετισε μου λιγο το πετσοπ με την αποφαση για orijen.....

αχαχχχχααχααχα

edit:
Εγω προς arden ή proplan κλεινω αλλα τις μεγαλες συσκευασιες γ@μω την φτωχια.....Παρακαλαω μονο να μην χαλασει η τροφη στους 3 μηνες..... mati
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Νοε 17, 2012 6:05 pm

nikos_x έγραψε:Συσχετισε μου λιγο το πετσοπ με την αποφαση για orijen.....

αχαχχχχααχααχα

edit:
Εγω προς arden ή proplan κλεινω αλλα τις μεγαλες συσκευασιες γ@μω την φτωχια.....Παρακαλαω μονο να μην χαλασει η τροφη στους 3 μηνες..... mati
happy2 happy2
Στο άλλο που βρήκα δεν υπήρχαν οι ακάνα/όριτζεν, επομένως δεν το σκεφτόμουν καν! Σ'αυτό όμως υπάρχουν και μου μπήκαν ιδέες happy2
Δεν πιστεύω να χαλάσουν...
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Νοε 17, 2012 6:18 pm

Μικρή, πόσο πάνε τα μεταφορικά αν παραγγείλεις από αυτό το site, ξέρεις;
Εχει ίδιες τιμές με το pet4u πάντως...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Maskotaki Σαβ Νοε 17, 2012 7:09 pm

Καλησπερα, εγω μετα απο καιρο θελω να αλλαξω την Shesir. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι...αλλα τωρα τελευταια οταν της δινω shesir μου κανει μαλακα κ@κ@κι@.
Δοκιμασα να της δωσω τα Αnimonda που πηρα απο την Ασπα....ολα καλα και τελεια...ασε που τα εφαγε πολυ πιο ευχαριστα απ΄οτι η Shesir. Μας τα χαλασανε και αυτα Sad
Maskotaki
Maskotaki
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Gatomorfosi
Αριθμός γατουνίων : 2 :) Την Σουρλη και τη νεοφερμενη Rain :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χιονια, βροχουλες και ψυχρουλα :)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Oλα τα αδεσποτακια του κοσμου :-)
Motto : Cats ALWAYS Rulez !!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 10 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης