gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατάκι 2-3 εβδομάδων

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από Nikos Κυρ Ιουλ 02, 2023 4:39 pm

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιο μέλος της ομάδας σας, έχω βρει ένα γατάκι πριν 6 μέρες το οποίο ζυγιζε 170 γραμμάρια, σήμερα είναι περίπου στα 210 μου φαίνεται όμως μικρόσωμη πολύ,της δίνω lactopet kitten και μου έκανε διαρροιες και της το αραίωσα με μισό ρυζονερο.Απλά θεωρώ ότι δεν παίρνει τα γραμμάρια που πρέπει και φαίνεται μικρούλα 😊😊. Και επίσης θέλω να ρωτήσω αν αλλάξω τροφή σε royal canin baby cat θα του δημιουργήσει θέμα? . Αν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.

Nikos
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2023

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από belezza Σαβ Ιουλ 08, 2023 6:38 pm

Καλησπερα  και καλως ορισες .Οπωσδηποτε το να μεγαλωνεις μωρο γατακι δεν ειναι ευκολη ιστορια ,αρκετοι ομως απο δω ,το εχουμε δοκιμασει αλλοτε με επιτυχια αλλοτε με αποτυχια. Πρωτα απ'ολα καλως του δινεις το lactopet. Σχετικα με το royal νομιζω πως αναφερεσαι στην κονσερβουλα πατε baby and mum ,η οποια μπορει να δοθει αν το γατακι ειναι πανω απο 1 ,5 μηνων. Οι διαρροιες ειναι πολυ συνηθισμενες σάυτη την ηλικια ,λογω παρασιτων.Μπορεις να δοκιμασεις μια παστουλα τη banminth που ειναι για παρασιτα των μωρων αλλα το   σπουδαιοτερο ειναι να πας σε κτηνιατρο να το δει .Εμενα ο δικος μου για τα πολυ μωρα μου δινει ενα εναιωρημα που σταματα τα παρασιτα αρα και τις διαρροιες αλλα ο ιδιος γιατρος σε φιλες μου που τον επισκεφθηκαν για τον ιδιο λογο ,εδωσε κατι διαφορετικο.Εχει διαφορα η καθε περιπτωση .Γι αυτο οπωσδηποτε να το δει γιατρος . Το ρυζονερο για την αραιωση του γαλακτος ,ειναι  δοκιμασμενο   για την παυση της διαρροιας ή εστω την μειωση .Ελπιζω ολα να εχουν παει καλα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Newher10

Αρέσει στους χρήστες YNL και Nikos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από Nikos Πεμ Ιουλ 13, 2023 12:45 am

Καλησπέρα, έχει ξεκινήσει απογαλακτισμο(δεν το θέλει το γάλα πλέον από μόνη της) με την εντολή γιατρού λόγω διάρροιας και έχει φτάσει τα 300γρ και μεγαλώνει. Βέβαια κάνει αρκετές φορές στην μέρα κακά του. Είναι πρόβλημα αυτό?

Nikos
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2023

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από belezza Παρ Ιουλ 14, 2023 3:59 pm

Γεια σας και παλι .Αν τα κακακια δεν ειναι νερουλα ,δεν υπαρχει προβλημα .Ετσι κι αλλιως και τα ενηλικα κανουν μεχρι και 2 φορες την ημερα.Με ρυζονερο ,μπορειτε να ανακατεψετε και το πατε για μωρα που φανταζομαι τρωει και να της το δωσετε με συριγγα χωρις φυσικα τη βελονα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από Nikos Παρ Ιουλ 14, 2023 4:50 pm

Καλησπέρα, όχι δεν είναι νερουλα,σχηματισμενα απλά λιγάκι μαλάκα, δεν χρειάζεται σύριγγα, τρώει μόνη της από το μπολάκι, το έμαθε μέσα σε μια μέρα, το μόνο που κάνω είναι ανακάτεμα με 1 κουταλάκι του γλυκού νερο για να παίρνει το νερό που πρέπει, αν και η μους που τρώει πρέπει να έχει το απαραίτητο νεράκι.

Nikos
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2023

Αρέσει στον χρήστη belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιουλ 17, 2023 10:52 am

Καλημερα σας ολα καλα ακουω με το γατακι. Αποπαρασιτωση του εκανε ο κτηνιατρος; γιατι ειναι υψιστης σημασιας για το ζωακι. Γατουλες με παρασιτα κινδυνευουν σε αυτη την τρυφερη ηλικια...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Welcome

Αρέσει στον χρήστη belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι 2-3 εβδομάδων  Empty Απ: Γατάκι 2-3 εβδομάδων

Δημοσίευση από Nikos Τρι Ιουλ 18, 2023 8:52 pm

Του ξεκίνησα σήμερα γιατί είδα κάτι σκουληκάκια, του δώσαμε banmith,ελπιζω να τα καθαρίσουμε να τελειώνω και με αυτό.γλυτωσαμε την πνευμονία στο τσακ από φαΐ η νερό κάτι κατέβασε απότομα,και δώσαμε λίγη αντιβίωση αυτά τα νέα από το μικρό, το οποίο όμως είναι φουλ ενεργητικό και παιχνιδιαρικο και τρώει σαν τρελό.

Nikos
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2023

Αρέσει στους χρήστες YNL και belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης