gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες;

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες; Empty Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες;

Δημοσίευση από nancy.c Τρι Σεπ 05, 2023 7:51 am

Γειά σε όλους, έχω ένα γάτο 17 χρονών. Δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα εκτός απο μια μικρή ευαισθησία στα δόντια. Τρώει κυρίως υγρή τροφή εδώ κι ένα χρόνο. Θα χρειαστεί να λείψω για κάποιες μέρες, και ενώ τα προηγούμενα χρόνια του άφηνα την αυτόματη ταΐστρα με τις κροκέτες, αυτή τη φορά δεν ξέρω τι να κάνω. Το πρόβλημα είναι οτι αν δε του κάνω την κονσέρβα πουρέ με λίγο νερο, δεν την τρώει. Ακόμα και τη μους, τρώει λίγο και την αφήνει. Τρώει το μισό, μετά θέλει να δει να του το ανακατέψεις ξανά για να φάει το άλλο μισό. Δεν έχω κάποιον να έρχεται 2 φορές τη μέρα να κάνει αυτή τη διαδικασία και να καθαρίζει ό,τι δεν έχει φαγωθεί για να μη χαλάσει. Θέλω να δοκιμάσω μαλακές κροκέτες, βρήκα κάποιες έξω αλλά δεν είναι όλες διαθέσιμες εδώ. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει;
https://welovecatsandkittens.com/cat-food/best-cat-food-for-older-cats-with-bad-teeth/

nancy.c
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/02/2014
Mood : Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες; M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες; Empty Απ: Μαλακές κροκέτες για ηλικιωμένες γάτες;

Δημοσίευση από gatisios Τρι Σεπ 12, 2023 12:16 am

Μάλλον απίθανο να βρεις μαλακή κροκέτα. Πριν μερικά χρόνια έβγαζε η Sanabelle αλλά την σταμάτησε. Για να διαπιστώσεις αν είναι μαλακή η κροκέτα θα πρέπει να διαβάζεις την διατροφική ανάλυση. Όσο περισσότερο Moisture, τόσο πιο μαλακή είναι. Οι περισσότερες έχουν Moisture 9% ή 10%. Δεν έχω βρει κροκέτα με πάνω από 10%.

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης