gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

+41
AngelNonh
Kiara!
.fofula.
Gatoplikti
ZACHARIAS
Αννα Μαρια
funambolo
tia
Osi
SophiCat
gigi&nala
purina
Maskotaki
69cats
Τζούλι το Κατσούλι
SuperCatz
Karamela
houlieta
MONDRIAN
Fotoula
Μαυρογατος
cyberkill
alexandrakicat
aporw
otz
Dreamer
vaso
Debbie4ever
mpoulaalekoula
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Дanae
kat-cats
natalouko
koneko
Anatoli
nikos_x
doremi
Gogo Valentinou
Δ²
f.m123
Mary-Fish
45 απαντήσεις

Σελίδα 19 από 29 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιαν 11, 2013 8:50 pm

Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:Γιατί δε μειώνουν την πρωτείνη στις τόσο διαδεδομένες (orijen acana κλπ) αφού είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 265862
Γιατί στον Καναδά, όπου και παράγονται, λόγω κλίματος δεν έχουν τέτοιο κόλλημα όπως εμείς με την πρωτεϊνη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 517937
Μετακομίζουμε?
Αμέ, πρέπει να'χουμε και σπίτι πρόχειρο happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Παρ Ιαν 11, 2013 8:53 pm

f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:Γιατί δε μειώνουν την πρωτείνη στις τόσο διαδεδομένες (orijen acana κλπ) αφού είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 265862
Γιατί στον Καναδά, όπου και παράγονται, λόγω κλίματος δεν έχουν τέτοιο κόλλημα όπως εμείς με την πρωτεϊνη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 517937
Μετακομίζουμε?
Αμέ, πρέπει να'χουμε και σπίτι πρόχειρο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 986261
Ετοίμασε βαλίτσες. Φεύγουμε
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιαν 11, 2013 9:05 pm

Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:Γιατί δε μειώνουν την πρωτείνη στις τόσο διαδεδομένες (orijen acana κλπ) αφού είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 265862
Γιατί στον Καναδά, όπου και παράγονται, λόγω κλίματος δεν έχουν τέτοιο κόλλημα όπως εμείς με την πρωτεϊνη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 517937
Μετακομίζουμε?
Αμέ, πρέπει να'χουμε και σπίτι πρόχειρο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 986261
Ετοίμασε βαλίτσες. Φεύγουμε
prosoxi
valitsa
Μη ξεχάσεις να πάρεις βρακιά geek
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Παρ Ιαν 11, 2013 9:09 pm

f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:
f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:Γιατί δε μειώνουν την πρωτείνη στις τόσο διαδεδομένες (orijen acana κλπ) αφού είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 265862
Γιατί στον Καναδά, όπου και παράγονται, λόγω κλίματος δεν έχουν τέτοιο κόλλημα όπως εμείς με την πρωτεϊνη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 517937
Μετακομίζουμε?
Αμέ, πρέπει να'χουμε και σπίτι πρόχειρο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 986261
Ετοίμασε βαλίτσες. Φεύγουμε
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 821114
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 985756
Μη ξεχάσεις να πάρεις βρακιά Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 300270
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 71431 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 323663
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ZACHARIAS Σαβ Ιαν 12, 2013 6:50 am

f.m123 έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:Γιατί δε μειώνουν την πρωτείνη στις τόσο διαδεδομένες (orijen acana κλπ) αφού είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας? Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 265862
Γιατί στον Καναδά, όπου και παράγονται, λόγω κλίματος δεν έχουν τέτοιο κόλλημα όπως εμείς με την πρωτεϊνη blinking

Θα θέλαμε να σας ρωτήσουμε γιατί λέτε ότι κλίμα παίζει ρόλο στα επίπεδα των πρωτεινών στις τροφές ? Έχουμε παρατηρήσει από δικό μας γάτο ότι πράγματι τον χειμώνα του ανοίγει η όρεξη. Αλλά και στους ανθρώπους το ίδιο δεν είναι ?
ZACHARIAS
ZACHARIAS
Kitten
Kitten

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΛΙΜΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/12/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Ιαν 12, 2013 11:56 am

Tha elega pws den einai paragontas to klima....An skeuteite pws oi perisoteres gates k ston Kanada 8a zoun mesa se spitia.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 12, 2013 10:22 pm

ασε που το πολυ κρυο στις μεγαλες πολεις διαρκει πολυ λιγοτερο σε σχεση με 10 χρονια πριν. Τα καλοκαιρια αλλωστε ειναι πολυ ζεστα. Δε νομιζω πως ταιζουν τις γατες τους τροφες με χαμηλη πρωτεινη τοτε. Αλλοι (ειδικα οσοι ζουν σε διαμερισματα με κεντρικη θερμανση), εχουν ζεστη χειμωνα-καλοκαιρι μεσα στο σπιτι τους. Σε μενα η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο τους 24 βαθμους τον χειμωνα, αλλα παρολα αυτα η ωμη τροφη που του δινω εχει τουλαχιστον 40-50% πρωτεινη. Παλαιοτερα του εδινα orijen και κονσερβες evo - τροφες με υψηλη πρωτεινη και οι 2.

Το κλιμα παιζει ρολο στον μεταβολικο ρυθμο του ζωου (και του ανθρωπου κατ' επεκταση). Οσο πιο πολυ κρυο κανει, τοσο πιο πολυ ενεργεια χρειαζεται ο οργανισμος μας για να κρατησει το σωμα μας στους 37C (38.5C στις γατες; ). Οι γατες παιρνουν το 50% της ενεργειας που χρειαζονται απο την πρωτεινη, οποτε ισως γι' αυτον τον λογο να κυκλοφορει αυτο που ακουγεται με το κλιμα και την πρωτεινη.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιαν 13, 2013 10:07 pm

ZACHARIAS έγραψε:
Θα θέλαμε να σας ρωτήσουμε γιατί λέτε ότι κλίμα παίζει ρόλο στα επίπεδα των πρωτεινών στις τροφές ? Έχουμε παρατηρήσει από δικό μας γάτο ότι πράγματι τον χειμώνα του ανοίγει η όρεξη. Αλλά και στους ανθρώπους το ίδιο δεν είναι ?

koneko έγραψε:ασε που το πολυ κρυο στις μεγαλες πολεις διαρκει πολυ λιγοτερο σε σχεση με 10 χρονια πριν. Τα καλοκαιρια αλλωστε ειναι πολυ ζεστα. Δε νομιζω πως ταιζουν τις γατες τους τροφες με χαμηλη πρωτεινη τοτε. Αλλοι (ειδικα οσοι ζουν σε διαμερισματα με κεντρικη θερμανση), εχουν ζεστη χειμωνα-καλοκαιρι μεσα στο σπιτι τους. Σε μενα η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο τους 24 βαθμους τον χειμωνα, αλλα παρολα αυτα η ωμη τροφη που του δινω εχει τουλαχιστον 40-50% πρωτεινη. Παλαιοτερα του εδινα orijen και κονσερβες evo - τροφες με υψηλη πρωτεινη και οι 2.

Το κλιμα παιζει ρολο στον μεταβολικο ρυθμο του ζωου (και του ανθρωπου κατ' επεκταση). Οσο πιο πολυ κρυο κανει, τοσο πιο πολυ ενεργεια χρειαζεται ο οργανισμος μας για να κρατησει το σωμα μας στους 37C (38.5C στις γατες; ). Οι γατες παιρνουν το 50% της ενεργειας που χρειαζονται απο την πρωτεινη, οποτε ισως γι' αυτον τον λογο να κυκλοφορει αυτο που ακουγεται με το κλιμα και την πρωτεινη.
+++
Αυτό. Κι εγώ αυτή τη δικαιολόγηση έχω διαβάσει πάνω κάτω. Τώρα πρακτικά αν έχει καμιά διαφορά από χώρα σε χώρα δε ξέρω. Αλλά άλλο η ωμή τροφή κι άλλο η κροκέτα όμως. Η ξηρά τροφή με υψηλότερη πρωτεϊνη δεν είναι πιο "βαριά";
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Κυρ Ιαν 13, 2013 11:48 pm

Υποθετω οτι μια γατα που ζει σε ψυχρο κλιμα (και εκτος σπιτιου) θα τρωει και περισσοτερο για να καλυψει τις ενεργειακες της αναγκες. Οι ανθρωποι που ζουν σε πολικες περιοεχες και ειναι συνεχως εκτεθειμενοι σε πολικες θερμοκρασιες τρεφονται με περισσοτερα λιπαρα και κρεας γιατι αυτες οι τροφες τους παρεχουν περισσοτερες θερμιδες. Αν τρεφεσαι εκει μονο με καροτα δεν την βγαζεις με τιποτα.

Η υψηλη πρωτεινη δεν ειναι επικινδυνη απο μονη της. Αυτο που ισως την κανει βαρια ειναι η μορφη της. Οταν μια γατα τρεφεται μονο με ξηρα τροφη, βρισκεται σε κατασταση χρονιας και ηπιας αφυδατωσης και υποθετω οτι οταν δινεις σε αυτη την γατα μια τροφη πλουσια σε πρωτεινη, τοτε τα νεφρα της δουλευουν υπερωρια για να αποβαλλουν την ποσοτητα της πρωτεινης που δεν χρειαζεται απο τον οργανισμο της. Εγω δηλαδη δεν θα ταιζα αποκλειστικα ξηρα τροφη με 40-50% πρωτεινη γι αυτον τον λογο. Ακομα και οταν ετρωγε ο δικος μου orijen, ετρωγε καθημερινα κονσερβα evo (πολλη πρωτεινη και αυτη) και προσθετα 1-2 κουταλιες νερο στην τροφη του. Δηλαδη, ποτε δεν τραφηκε ο δικος μου αποκλειστικα με ξηρα τροφη και ουτε θα το εκανα ποτε αυτο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Δευ Ιαν 14, 2013 1:22 am

koneko έγραψε:Υποθετω οτι μια γατα που ζει σε ψυχρο κλιμα (και εκτος σπιτιου) θα τρωει και περισσοτερο για να καλυψει τις ενεργειακες της αναγκες. Οι ανθρωποι που ζουν σε πολικες περιοεχες και ειναι συνεχως εκτεθειμενοι σε πολικες θερμοκρασιες τρεφονται με περισσοτερα λιπαρα και κρεας γιατι αυτες οι τροφες τους παρεχουν περισσοτερες θερμιδες. Αν τρεφεσαι εκει μονο με καροτα δεν την βγαζεις με τιποτα.

Η υψηλη πρωτεινη δεν ειναι επικινδυνη απο μονη της. Αυτο που ισως την κανει βαρια ειναι η μορφη της. Οταν μια γατα τρεφεται μονο με ξηρα τροφη, βρισκεται σε κατασταση χρονιας και ηπιας αφυδατωσης και υποθετω οτι οταν δινεις σε αυτη την γατα μια τροφη πλουσια σε πρωτεινη, τοτε τα νεφρα της δουλευουν υπερωρια για να αποβαλλουν την ποσοτητα της πρωτεινης που δεν χρειαζεται απο τον οργανισμο της. Εγω δηλαδη δεν θα ταιζα αποκλειστικα ξηρα τροφη με 40-50% πρωτεινη γι αυτον τον λογο. Ακομα και οταν ετρωγε ο δικος μου orijen, ετρωγε καθημερινα κονσερβα evo (πολλη πρωτεινη και αυτη) και προσθετα 1-2 κουταλιες νερο στην τροφη του. Δηλαδη, ποτε δεν τραφηκε ο δικος μου αποκλειστικα με ξηρα τροφη και ουτε θα το εκανα ποτε αυτο.


Εμένα αυτή την περίοδο, τρώνε Ακάνα σε ξηρή μορφή ως κύρια τροφή αλλά λιγότερο από την συνιστώμενη ημερίσια ποσότητα. Ένα γεύμα, είναι αραιωμένη κονσέρβα ή μοσχαράκι με μπόλικο ζωμό..
Αυτό πώς ακούγεται? Τι λέτε?
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Ιαν 16, 2013 4:44 pm

Έχω ερώτηση! Πριν 1-2 μέρες ξεκίνησα να ταΐζω Arden Grange και είπα να τους δίνω 60 γραμμάρια την ημέρα. Δοκίμασα να τους την δίνω μέσα σε 2 ή 3 γεύματα την ημέρα, αλλά δεν έτρωγαν πολύ και τσάμπα έχανα το χρόνο μου να τα περιμένω. Οπότε, είπα να βάζω κάθε πρωί και τα 180 γραμμάρια στο μεγάλο κοινό μπωλάκι που τους έχω και να τρώνε όποτε θέλουν.

Βλέπω όμως ότι δεν τρώνε με μεγάλη όρεξη και το μπωλάκι αδειάζει μεν, αλλά πολύ αργά. Μπορεί να νυχτώσει και να έχει ακόμα φαγητό μέσα. Μήπως είναι πολύ μεγάλη η ποσότητα που τους δίνω την ημέρα; Εδώ είχα διαβάσει πως αυτή η τροφή δεν τα χορταίνει κι όλο πεινάνε κι εγώ παρατηρώ τα αντίθετα.

Να τους την μειώσω ή είμαστε οκ;

σημείωση: Τα κιλά μας είναι 4, 4μιση και 6.
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από aporw Τετ Ιαν 16, 2013 7:32 pm

Dreamer έγραψε:Έχω ερώτηση! Πριν 1-2 μέρες ξεκίνησα να ταΐζω Arden Grange και είπα να τους δίνω 60 γραμμάρια την ημέρα. Δοκίμασα να τους την δίνω μέσα σε 2 ή 3 γεύματα την ημέρα, αλλά δεν έτρωγαν πολύ και τσάμπα έχανα το χρόνο μου να τα περιμένω. Οπότε, είπα να βάζω κάθε πρωί και τα 180 γραμμάρια στο μεγάλο κοινό μπωλάκι που τους έχω και να τρώνε όποτε θέλουν.

Βλέπω όμως ότι δεν τρώνε με μεγάλη όρεξη και το μπωλάκι αδειάζει μεν, αλλά πολύ αργά. Μπορεί να νυχτώσει και να έχει ακόμα φαγητό μέσα. Μήπως είναι πολύ μεγάλη η ποσότητα που τους δίνω την ημέρα; Εδώ είχα διαβάσει πως αυτή η τροφή δεν τα χορταίνει κι όλο πεινάνε κι εγώ παρατηρώ τα αντίθετα.

Να τους την μειώσω ή είμαστε οκ;

σημείωση: Τα κιλά μας είναι 4, 4μιση και 6.

60gr το καθένα είναι μια χαρά! Laughing
Κ εγώ θέλω να το γυρίσω σε ένα μπολ για όλους αλλά φοβάμαι μην το φάνε μονοκοπανιά και δεν μείνει τίποτα! Sad Sad

Να πώ οτι εδω και 20 μέρες περίπου τρώμε pro plan after care γευση σολομό-τόνο...ή δεν τους αρέσει η γεύση ή όντως ισχύει αυτό που λέει η συσκευασία οτι έχει αρκετές ίνες και χορταίνουν με λιγότερη ποσότητα! Suspect
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιαν 18, 2013 10:55 pm

Πείτε μου, η Acana επανεμφανίστηκε στην αγορά; Έχω τεράστιο πρόβλημα με την RC!!
Τι άλλες επιλογές τύπου Acana υπάρχουν (εκτός Orijen);
Αυτή τη Go! πού τη βρίσκετε και πόσο έχει; Προσπάθησα να ψάξω στις προηγούμενες σελίδες αλλά χάνομαι, είναι πολλά τα σχόλια... run
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Ιαν 19, 2013 9:23 am

Την acana την βρίσκω και στο pet4u αλλά και σε άλλα καταστήματα. Γιατί έχεις πρόβλημα στην εύρεσή της;;; Υπάρχουν οι wild prairie, pacifica & grasslands.
Οσο για τις GO & NOW μπορείς να τηλεφωνήσεις στον αντιπρόσωπο Κώστα Σιώρη (6932276834) και να ρωτήσεις για την περιοχή σου που δίνει. Είναι όμως πιο ακριβές δυστυχώς από την acana. Απλά έμαθα από το pet της περιοχής μου ότι κάνει το εξης: όταν συμπληρώσεις την αγορά 10 σακιών τροφής, σου δίνει το 1 δώρο οπότε εξισορροπείται λίγο το θέμα της τιμής και έρχεται λίγο οικονομικότερα.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Σαβ Ιαν 19, 2013 9:44 am

απ'το πετ σοπ που είχα αγοράσει την τελευταία φορά acana,με είχαν ενημερώσει ότι ίσως υπάρξει πρόβλημα με την διανομή της απ τον προμηθευτή, λόγω πυρκαγιάς στο εργοστάσιο της εταιρίας στον Καναδά.Ας ελπίσουμε ότι δε θα υπάρξει έλλειψη
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιαν 19, 2013 8:28 pm

kat-cats έγραψε:Την acana την βρίσκω και στο pet4u αλλά και σε άλλα καταστήματα. Γιατί έχεις πρόβλημα στην εύρεσή της;;; Υπάρχουν οι wild prairie, pacifica & grasslands.
Οσο για τις GO & NOW μπορείς να τηλεφωνήσεις στον αντιπρόσωπο Κώστα Σιώρη (6932276834) και να ρωτήσεις για την περιοχή σου που δίνει. Είναι όμως πιο ακριβές δυστυχώς από την acana. Απλά έμαθα από το pet της περιοχής μου ότι κάνει το εξης: όταν συμπληρώσεις την αγορά 10 σακιών τροφής, σου δίνει το 1 δώρο οπότε εξισορροπείται λίγο το θέμα της τιμής και έρχεται λίγο οικονομικότερα.

Την έχεις βρει τώρα τελευταία; Κι εγώ έβρισκα μέχρι πρότινος, αλλά πηγαίνοντας να ξαναπαραγγείλω (από pet4u) δεν είχε τίποτα! Στο site τους δεν το λέει, αλλά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν έχουν καμία συσκευασία της Acana, μόνο ό,τι απόθεμα τους έχει μείνει σε Orijen... Sad

Ευχαριστώ για τα στοιχεία του αντιπροσώπου της Go!, ελπίζω να βγάλω άκρη.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Σαβ Ιαν 19, 2013 11:32 pm

Δ² έγραψε:
kat-cats έγραψε:Την acana την βρίσκω και στο pet4u αλλά και σε άλλα καταστήματα. Γιατί έχεις πρόβλημα στην εύρεσή της;;; Υπάρχουν οι wild prairie, pacifica & grasslands.
Οσο για τις GO & NOW μπορείς να τηλεφωνήσεις στον αντιπρόσωπο Κώστα Σιώρη (6932276834) και να ρωτήσεις για την περιοχή σου που δίνει. Είναι όμως πιο ακριβές δυστυχώς από την acana. Απλά έμαθα από το pet της περιοχής μου ότι κάνει το εξης: όταν συμπληρώσεις την αγορά 10 σακιών τροφής, σου δίνει το 1 δώρο οπότε εξισορροπείται λίγο το θέμα της τιμής και έρχεται λίγο οικονομικότερα.

Την έχεις βρει τώρα τελευταία; Κι εγώ έβρισκα μέχρι πρότινος, αλλά πηγαίνοντας να ξαναπαραγγείλω (από pet4u) δεν είχε τίποτα! Στο site τους δεν το λέει, αλλά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν έχουν καμία συσκευασία της Acana, μόνο ό,τι απόθεμα τους έχει μείνει σε Orijen... Sad

Ευχαριστώ για τα στοιχεία του αντιπροσώπου της Go!, ελπίζω να βγάλω άκρη.

Όπως τα λέει η Δήμητρα..Έτσι ακριβώς! Και εγώ δεν τη βρίσκω..Τώρα πήρα Arden!
Θα περιμένω μήπως φέρουν σε κανένα μήνα..
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από kat-cats Κυρ Ιαν 20, 2013 10:45 am

Πριν κανα μήνα είχα παραγγείλει και δεν είχα πρόβλημα.... δεν ήξερα ότι υπάρχει πρόβλημα....θεωρώ όμως ότι θα είναι προσωρινό δεν μπορεί....
Ευτυχώς είχα πάρει μεγάλες συσκευασίες και έτσι δεν έχω θέμα τροφών αυτή τη στιγμή για κανένα από τα δύο. Για να δούμε....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιαν 20, 2013 6:22 pm

Άντε να δούμε... angry2
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ZACHARIAS Δευ Ιαν 21, 2013 4:29 am

Να σας πληροφορήσω ότι το εργοστάσιο champion pet foods αυτό που παράγει orijen kai acana , είχε πιάσει φωτιά αρχές Σεπτεμβρίου, και τους καταστραφεί ένα από τα δύο στεγνωτήρια που ξηραίνει την τροφή.Και έτσι είχε πέσει η παραγωγή 40% και για αυτό υπήρχε έλλειψη παντού.Από μέσα Δεκεμβρίου έχουν διορθώσει το πρόβλημα και το εργοστάσιο δουλεύει φουλ, και σε λίγο καιρό τα προϊόντα τους θα είναι όλα διαθέσιμα.
ZACHARIAS
ZACHARIAS
Kitten
Kitten

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΛΙΜΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/12/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Δευ Ιαν 21, 2013 12:08 pm

Shocked
σε ποια χωρα ζω?! Δεν πηρα καν πρεφα οτι το εργοστασιο πηρε φωτια Shocked
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από koneko Δευ Ιαν 21, 2013 12:31 pm

ZACHARIAS έγραψε:Να σας πληροφορήσω ότι το εργοστάσιο champion pet foods αυτό που παράγει orijen kai acana , είχε πιάσει φωτιά αρχές Σεπτεμβρίου, και τους καταστραφεί ένα από τα δύο στεγνωτήρια που ξηραίνει την τροφή.Και έτσι είχε πέσει η παραγωγή 40% και για αυτό υπήρχε έλλειψη παντού.Από μέσα Δεκεμβρίου έχουν διορθώσει το πρόβλημα και το εργοστάσιο δουλεύει φουλ, και σε λίγο καιρό τα προϊόντα τους θα είναι όλα διαθέσιμα.

ZACHARIAS να σε ρωτησω κατι ασχετο; Θελω να αγορασω online μια μηχανη για κιμα (για να αλεθω την τροφη του γατου μου), αλλα δεν βρισκω μαγαζι εδω (καναδας), που να τις εχει σε λογικες τιμες, και σκεφτομαι να παραγγειλω απο αμερικη. Γνωριζεις ποσο ειναι το duty tax rate? Suspect
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιαν 21, 2013 12:54 pm

H Acana και οι Οριτζεν πολλες φορες ειχαν ελειψη εδω στην ελλαδα διοτι εχουν μεγαλη ζητηση και δεν προλαβαιναν τις παραγγελιες. Εγω που ταιζω αυτες τις τροφες απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησαν εχει τυχει παμπολλες τροφες να μην τις βρισκω και να αναγκαζομαι να παρω κατι αλλο. Η μονη τροφη που εμεινα ευχαριστημενη οταν αναγκαστηκα να την παρω λογω ελλειψης ακανα ηταν η Αρντενκαι συγκεκριμενα αυτη με τον σολωμο. Την εφαγαν ευχαριστα και δεν πειναγαν συνεχεια.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Δευ Ιαν 21, 2013 1:21 pm

όπως αναμενόταν,με πήραν σήμερα τηλ από γνωστό online pet shop ότι η acana που είχα παραγγείλει το Σάββατο είναι σε έλλειψη whip
την αντικατέστησα με RC Fit 32,καλά είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο,προβλέπεται μάχη box
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από ZACHARIAS Τρι Ιαν 22, 2013 2:03 am

koneko έγραψε:
ZACHARIAS να σε ρωτησω κατι ασχετο; Θελω να αγορασω online μια μηχανη για κιμα (για να αλεθω την τροφη του γατου μου), αλλα δεν βρισκω μαγαζι εδω (καναδας), που να τις εχει σε λογικες τιμες, και σκεφτομαι να παραγγειλω απο αμερικη. Γνωριζεις ποσο ειναι το duty tax rate? Suspect

Απ' ότι ξέρω εξαρτάται από το προιόν και που έχει παραχθεί/κατασκευασθεί στην Αμερική ή σε άλλη χώρα. Δηλ. το duty tax δεν είναι σταθερό. Δεν πληρώνεις duty tax αν έχει κατασκευασθεί σε ΗΠΑ, ΜΕΞΙΚΟ, ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ.



ZACHARIAS
ZACHARIAS
Kitten
Kitten

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΛΙΜΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/12/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιαν 23, 2013 7:27 am

Για την arden που λετε πιο πισω...Χορταινει ευκολα το γατι,ειναι τροφη με υψηλη πεπτικοτητα. Εγω απο 80γρ που ελεγε τον ειχα φτασει στα 60γρ με καλες αντιδρασεις.
Η after care χορταινει το ζωο,εχει παρατηρηθει εδω και καιρο σαν γενικη αληθεια. Razz
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Ιαν 23, 2013 9:31 am

Κι εγώ τα καλύτερα έχω να πω για την Arden και περίπου μια βδομάδα από τότε που την ξεκινήσαμε!

Τρίχωμα τέλειο και όλα τα άλλα νορμάλ. Τους δίνω 6ο γρ. την ημέρα περίπου κι είναι οκ (αν και τσίμα τσίμα μας φτάνει τελικά το μπωλάκι μέχρι το τέλος της μέρας).
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Ιαν 23, 2013 5:38 pm

Δεν την έχω δει σε κανένα πετ σοπ αυτή την Arden.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 703780
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Ιαν 27, 2013 6:39 pm

Παρατηρησεις σχετικα με Proplan Adult και proplan after care.
Με την Adult δεν μυριζουν τοσο τα κακα του οσο μυριζαν με την after care....Χμμ..Ισως τυχαιο,απλα μου εκανε εντυπωση.
Επισης του δινω 80γρ και μερικες φορες ισως λιγο παρακατω και βγαζει ανετα το 24ωρο χωρις πεινες κτλ.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 29, 2013 1:40 pm

Αρχισαμε εδω και δυο μερες να τρωμε την Προ Πλαν Aftercare ανακατεμενη με τα υπολοιπα της Ακανα για να κανουμε την μεταβαση. Μεχρι στιγμης νορμαλ τα πραγματα.
Εχει κανεις δοκιμασει τις κονσερβες Schmusy? Τις εφερε το pet4u και παρηγγειλα 2 τετραδες για δοκιμη. αν τις φτυσουν θα τις φανε τα αδεσποτα της μαμας μου οποτε δε μας νοιαζει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Τρι Ιαν 29, 2013 2:17 pm

Anatoli έγραψε:Αρχισαμε εδω και δυο μερες να τρωμε την Προ Πλαν Aftercare ανακατεμενη με τα υπολοιπα της Ακανα για να κανουμε την μεταβαση. Μεχρι στιγμης νορμαλ τα πραγματα.
Εχει κανεις δοκιμασει τις κονσερβες Schmusy? Τις εφερε το pet4u και παρηγγειλα 2 τετραδες για δοκιμη. αν τις φτυσουν θα τις φανε τα αδεσποτα της μαμας μου οποτε δε μας νοιαζει.

τις schmusy τις πήρα κι εγώ απ το συγκεκριμένο.έχει ολόκληρα κομμάτια ψαριού μέσα και ζελέ,με λίγο ζεστό νερό διαλύεται.τα γατιά την τρώνε μια χαρά.για την τιμή τους είναι πολύ καλές θεωρώ
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 29, 2013 2:31 pm

Πηρες των 185 γρ ή τις μεγαλυτερες στο κυλινδρικο τενεκεδακι. Εγω παρηγγειλα αυτες των 185γρ με τονο και με τονο-ρυζι.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από cyberkill Τρι Ιαν 29, 2013 2:48 pm

Anatoli έγραψε:Πηρες των 185 γρ ή τις μεγαλυτερες στο κυλινδρικο τενεκεδακι. Εγω παρηγγειλα αυτες των 185γρ με τονο και με τονο-ρυζι.

πήρα και απ τις δύο.προς το παρόν έχω ανοίξει αυτή των 185gr με σαρδέλα
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 29, 2013 3:00 pm

thanks Cyberkill! Αντε να δουμε τι θα κανουν και τα δικα μου τα ζαβα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2

Δημοσίευση από funambolo Τρι Ιαν 29, 2013 4:17 pm

Anatoli έγραψε:Αρχισαμε εδω και δυο μερες να τρωμε την Προ Πλαν Aftercare ανακατεμενη με τα υπολοιπα της Ακανα για να κανουμε την μεταβαση. Μεχρι στιγμης νορμαλ τα πραγματα.
Εχει κανεις δοκιμασει τις κονσερβες Schmusy? Τις εφερε το pet4u και παρηγγειλα 2 τετραδες για δοκιμη. αν τις φτυσουν θα τις φανε τα αδεσποτα της μαμας μου οποτε δε μας νοιαζει.

Αχ τα ίδια τρώμε αυτήν την περίοδο geek
Ο λεγάμενος τις τρώει με ενθουσιασμό αυτές τις κονσέρβες (αν και κουράζεται να τις κόβει με τα δόντια και θα τις προτιμούσε αλεσμένες στου μούλτι geek ). Ποιοτικά δε νομίζω ότι είναι σούπερ ντούπερ, αλλά είναι σχετικά αξιοπρεπείς. Την Άφτερκερ επίσης την τρώει χαλαρά (είναι αυτή για στειρωμένα με τον σολωμό), αλλά νομίζω ότι πεινάει πιο πολύ απ΄ό,τι με την RC. Πάντως από τρίχα και ... παραγωγή άμμου είναι οκ.
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο2 - Σελίδα 19 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 19 από 29 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης