gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

+22
Constant1ne
anta
funambolo
mpoulaalekoula
alexandrakicat
natalouko
NiaR
SuperCatz
blackfairy
johra
ismini
manto
Anatoli
Gatadministrator
Πούπσυ
MHTSI
ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ ΓΑΤΟΥΛΑ
Marcos
marmanga
Chouzouris
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Φωτεινή
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από blackfairy Παρ Απρ 01, 2011 1:04 pm

διτε και της δυο φοτο η κατο στην κουνια ειναι πρην ενα μηνα η πανω ειναι χθεσινη φοτο
blackfairy
blackfairy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από blackfairy Παρ Απρ 01, 2011 1:07 pm

https://www.facebook.com/album.php?id=1345653585&aid=97019 εδω στο facebook ειναι παλιες φοτο αφτη που χω στο προφιλμου και αλλη και η προτη στην υπογραφιμου ειναι χθεσινες
blackfairy
blackfairy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από natalouko Παρ Απρ 01, 2011 1:49 pm

Νομίζω 65 με 70γρ είναι καλά, αν κρίνω από την Ηλέκτρα μου που είναι 3.500 κιλά.. Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 854643 Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 854643
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από blackfairy Παρ Απρ 01, 2011 1:51 pm

ωρεα σε εφχαριστω θα δω με μεζουριτσα που εχω ποσο ειναι και μετα θα δοκιμασω να της βαλω τοσο οστς να δω αν θα το φαει και ποσω και παλι εφχαριστω πολυ...
blackfairy
blackfairy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από natalouko Παρ Απρ 01, 2011 2:07 pm

blackfairy έγραψε:ωρεα σε εφχαριστω θα δω με μεζουριτσα που εχω ποσο ειναι και μετα θα δοκιμασω να της βαλω τοσο οστς να δω αν θα το φαει και ποσω και παλι εφχαριστω πολυ...
Εφόσον είναι ακόμα αστείρωτη δεν πειράζει να φάει και λίγο παραπάνω... Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 270712 Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 270712
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από blackfairy Παρ Απρ 01, 2011 2:15 pm

το παραπανω να σου πω δεν με ενοχλη ας φαει το να μην τροη με ενοχλη απλα παλια ετρογε καμποσο και ηταν μια γατα οκ οχι παχουλι αλλα ελεγες οτι δεν ειναι του δρομου βρε παιδιμου ελεγες ειναι του σπιτου φενετε φαγομενη... τωρα ειναι λιγο αδινατουτσικο ας ειναι η τροφη που δεν της αρεσε και θα της περνω μετα οτι θελει απλα ειχα παρει μια που δεν ηταν μαρκα η σακουλα του κιλου ειχαι ενα ευρο καθοτι ανεργι εψαχνα τα πιο φτινα.. ιδα και το σιμαδακι στο στομα εζισα και το σκινιμω με νεογενιτα.. και ψιλοφρικαρα.... αλλα ας ειναι αυτο οτι δεν της αρεσε η αλλη τροφη... και εικονιμια στο παιδιμου δεν ξανακανωωωωω................. mallia
blackfairy
blackfairy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από blackfairy Σαβ Απρ 02, 2011 6:51 am

λιπον παιδια εβαλα σε ενα χαρτακι γιρω στα 70γρ και τις τα δινω καθε λιγο και λιγακι οταν ειμαστε στο δωματιο μαζει... τελικα την εχω κακομαθι μου φενετε θελη να στεκομε ακριβος διπλατης την ωρα που τροη.. τα 60 γρ τα εφαγε και και οχι μονο αφτα γιατι ειχα βαλη και στο μπολτις τροφη και το βραδι μου νιαουριζε μεχρει να παω εκει και εγω καθομουνα απο πανοτης ορθια και αφτη ετρογε πιγενα να φιγω και το αφινε γιρνουσα ξανατρογε... οποτε εφαγε και απο εκει κατι λιγα ετσι ωπος το υπολογισα πρεπει να φαγε γιρω στα 80 με 90 γρ.. για ολοι την μερα καλα ειναι?? α και τωρα πυο γραφω ειναι 7 παρα τεταρτο λιπον τωρα τετια ωρα που ξιπνισα και την αφισα να μπει στο δωματιο μου φαγε αλλα 40 γρ κοντα... νωμιζω πως παμε καλα τι λετε και εχεις? αλλα θελει να στεκομε διπλατης ... και μερικες φωρες με θελη κι ορθια... να στεκομα εχθες πιγα να παρω ενα σκαμπουδακι και χαλαστικες ερχοτανε και με δαγγονε δινατα στα ποδια μεχρη που σηκοθικα και ξαναρχισε να τροη..
blackfairy
blackfairy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Ιουν 05, 2011 10:59 am

η Ντρελο που μεχρι πριν 1-2 μηνες ηταν αδεσποτη τωρα ειναι εδω στο σπιτι εξω και την ταιζω την βουρτσιζω κτλπ.Εχει κιτρινα δοντια,σπασμενα δοντια,καπια της εχουνε πεσει καπια αλλα ειναι ετοιμα να πεσουν τι να κανω?υπαρχει καπια τροφη μαλακια και καλη για τα δοντια της?προτιμω tonus!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty PlaqueOff

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Σαβ Μαρ 17, 2012 1:37 am

Γεια σας και από εμάς!

Έχει κανείς δοκιμάσει αυτό το προιόν?
http://www.plaqueoff.com/for-animals

Πρόκειται για ένα σκεύασμα 100% φυτικό που υπόσχεται ολική αφαίρεση της οδοντικής πλάκας μετά από 5-8 εβδομάδες χρήσης του προιόντος!
Εμείς το έχουμε ξεκινήσει εδώ και 4 εβδομάδες και έχουμε δει ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ αποτελέσματα!
Η πλάκα έχει εξαφανιστεί σχεδόν εντελώς και δεν έχουμε κλείσει καν τις 5 εβδομάδες.
Και τα πρώην ερεθισμένα ούλα, είναι πολύ πιο ροζ πλέον..

Έχει κάποιος δοκιμάσει το προιόν αυτό? Να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας Smile
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Μαρ 17, 2012 5:33 pm

Δεν το εχω ξανακουσει!Αν θες δωσε μας λεπτομερειες.Πως το δινεις, απο που το πηρες, σε τι μορφη ειναι?Εχεις συμβουλευτει τον κτηνιατρο σου οσον αφορα τα συστατικα του?Φοβαμαι μην κανει καλο στα δοντια αλλα βλαπτει αλλου.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Σαβ Μαρ 17, 2012 7:19 pm

Anatoli έγραψε:Δεν το εχω ξανακουσει!Αν θες δωσε μας λεπτομερειες.Πως το δινεις, απο που το πηρες, σε τι μορφη ειναι?Εχεις συμβουλευτει τον κτηνιατρο σου οσον αφορα τα συστατικα του?Φοβαμαι μην κανει καλο στα δοντια αλλα βλαπτει αλλου.

Λοιπόν, έχεις δίκιο..Δεν έδωσα πολλές λεπτομέρειες..
Καταρχήν να πω ότι υπάρχει και για ανθρώπους.Είναι το ίδιο αλλά σε κάψουλες.
Είναι 100% φυτικό και το μόνο συστατικό είναι ένα συγκεκριμένο είδος φυκιού που υπάρχει στις θάλασσες τις Νορβηγίας.Το προιόν είναι Σουηδικό(το αναφέρω γιατί πολλές φορές η χώρα προέλευσης παίζει σημαντικό ρόλο στην ποιότητα του προιόντος).

Είναι πολύ εύκολο να το δώσεις σε κατοικίδιο γιατί είναι σε μορφή σκόνης και το βάζεις στην τροφή.Οι γάτες μου που είναι πολύ μίζερες, το φάγανε και μάλιστα το λατρέψανε. Αλλά τώρα πρόσφατα είδα ότι έχουν βγάλει και μια ακόμα σειρά που είναι ακριβώς το ίδιο αλλά με έξτρα γεύση για γάτες.Εγώ πήρα το απλό!
Επίσης το μπουκαλάκι στο οποίο είναι η σκόνη, διαθέτει μια μικροσκοπική μεζουρίτσα. Για κάθε γάτα η δόση είναι μια μεζουρίτσα τη μέρα. Σύμφωνα με τις οδηγίες, ένα μπουκαλάκι PlaqueOff είναι αρκετό για περίπου 1 έτος ανα γάτα.
Στην Ελλάδα είναι δύσκολο να το βρεις και πολύ πιο ακριβό επίσης.
Το πήρα από το Vetuk.co.uk http://www.vetuk.co.uk/pet-dental-care-proden-plaque-off-c-11_833/proden-plaque-off-animal-for-dogs-and-cats-p-298 με 9,31 λίρες.

Η κτηνίατρός μου δε γνώριζε το συγκεκριμένο προιόν όμως το κοίταξε και μου είπε ότι θεωρεί πως είναι απολύτως ασφαλές.
Ρώτησα και την κτηνίατρο της εταιρίας και μου είπε το ίδιο(θα μου πεις, καλά τι θα σου έλεγε?? αλλά το αναφέρω και αυτό)

Αυτά! Smile
Εάν όμως κάποιος γνωρίζει ή έχει δοκιμάσει το προιόν ή έχει ρωτήσει κάποιον κτηνίατρο για τα αποτελέσματα ή πιθανές παρενέργειες, ας μας το πει να το έχουμε υπόψη μας και αυτό! Smile
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Μαρ 17, 2012 7:33 pm

Eυχαριστουμε Θα το εχω στα υποψιν!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μαρ 22, 2012 2:09 pm

Λοιπον, το συγκεκριμενο προιον το ειδα εχθες στα ραφια του κτηνιατρου μας. Αλλα τελικα ξεχασα να τον ρωτησω εαν ενδεικνυται για τον Μικυ αν ειναι αποτελεσματικο και την τιμη του. Θα τον ρωτησω ομως την επομενη φορα και θα ενημερωσω.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Μαρ 22, 2012 4:13 pm

Ναι, ε; Θα το έχω κι εγώ υπόψη μου!
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μαρ 22, 2012 4:29 pm

Αμα μαθεις πριν απο εμενα μη ξεχασεις να ενημερωσεις!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από funambolo Πεμ Μαρ 22, 2012 4:33 pm

Προσέξτε μόνο μήπως η γάτα έχει θέμα με τον θυρεοειδή (το λέει και στις οδηγίες) γιατί το προϊόν περιέχει ιώδιο police police
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Παρ Μαρ 23, 2012 12:33 am

Αχ ναι δίκιο έχεις σε αυτό! Ξέχασα να το σημειώσω παρά το γεγονός ότι είναι πολύ σημαντικό!
Πάντως κορίτσια ρωτήστε και εσείς και ενημερώστε Smile
Εμένα πάντως όλα βαίνουν καλώς μέχρι στιγμής Smile
Σχεδόν εξαφανίστηκε η δυσοσμία, η πλάκα επίσης και η ουλίτιδα είναι σαφέστατα έχει πολύ καλύτερη εικόνα..

Τώρα διανύουμε την 4η βδομάδα... Smile
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από anta Σαβ Αυγ 03, 2013 11:13 am

καλημέρα
σήμερα είδα οτι το ένα γατάκι μου 3 μηνών περίπου έχει βγάλει ένα γρουμπούλι στο κάτω ούλο,το πίεσα και δεν πονάει,αλλά ανησυχώ

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Constant1ne Σαβ Νοε 29, 2014 10:56 pm

Ο Κουραμπιες τελευταια αρχισε κατι περιεργα νιαουρισματα και σημερα που με δαγκωνε ειδα οτι ο πανω κυνοδοντας ειναι λιγο μαυρος και προεξεχει προς τα μπροστα σε σχεση με τον αλλο. Τον κουνησα λιγο και ψιλοκουνιεται. Μηπως πρεπει να ανησυχησω για το μαυρισμα; Λογικα θα αρχισει να αλλαζει δοντια συντομα, μηπως πρεπει να μουλιαζω την ξηρα αυτο το διαστημα;
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από neomat Κυρ Νοε 30, 2014 7:06 pm

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας !Ανησυχώ λιγάκι ο ματ μου (ο γατούλης μου) αλλάζει δοντάκια και ο αριστερός νεογνός του κυνόδοντας έχει παραμείνει στο ούλο μαζί με τον ενήλικο (και πάει 1,5 εβδομάδα και ακόμα δεν του έχει πέσει ο νεογνός) .Το ξέρω πως θα πρέπει να συμβουλευτώ τον κτηνίατρο μου αλλά επειδή είναι Κυριακή μήπως τουλάχιστον μπορείτε να μου πείτε αν το έχει περάσει κάποια δικιά σας γατούλα το ίδιο με τον δικό μου? Επίσης να σημειώσω πως ο ενήλικος κυνόδοντας έχει βγεί ολόκληρος και αυτό με κάνει ανησυχώ γιατί περιμένω να πέσει ο νεογνός και δεν λέει να πέσει..
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Polixeni Πεμ Ιουν 14, 2018 12:41 pm

Καλησπέρα θα μπορούσε να μου προτείνετε κάποιος κτηνιατρο για καθαρισμό δοντιών χωρίς ολική νάρκωση?

Polixeni
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Ιουν 14, 2018 12:59 pm

Δεν έχω ακούσει ποτέ να γίνεται χωρίς νάρκωση Suspect
Γράψε πάντως και περιοχή για να σε παραπέμπψει κάποιος.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Polixeni Πεμ Ιουν 14, 2018 1:03 pm

Δεν με νοιάζει η περιοχή πάω οπουδήποτε στην Αθήνα ...Μένω Μαρούσι...Ξέρω έναν που κάνει με μέθη αλλά δεν θέλω για προσωπικους λόγους που λόγω κανόνων δεν μπορώ να αναφέρω...

Polixeni
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Constant1ne Πεμ Ιουν 14, 2018 2:41 pm

Ακομα και να βρεθει κτηνιατρος, το γατι θα κατσει ηρεμο να γινει ο καθαρισμος χωρις ναρκωση ή μεθη;;
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Polixeni Πεμ Ιουν 14, 2018 3:07 pm

Μα δεν έχω θέμα με μέθη εννοείται..δεν θέλω να το βασανίζω...απλά ψάχνω για γιατρούς που να έχει πάει κάποιος για την λόγω εξέταση...

Polixeni
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 Empty Απ: Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Ιουν 15, 2018 1:23 am

Δεν ήξερα ότι γίνεται μέθη στα γατιά, πάντως η νάρκωση υποτίθεται ότι είναι.πιο ελαφριά σε σχέση με ένα χειρουργείο
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Οδοντιατρική της γάτας: πώς μπορεί να βοηθήσει η φροντίδα στ - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης