gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

+68
Soufle Sokolatas
effie
Gatoplikti
ZIZIKOS
πατουσακια
Mpoumpourina
KittyBooBoo
nymphadoratonks
Stavros
Smokys
psipsa
Scharyvdis
koneko
otz
majorca1980
tsili
Mau
f.m123
MySugar
catsforever_
gatoula46
houlieta
FROGK
joygreek
anta
anna kleio
Βασιλικη
vaso
kouix
zeledaki
demipotter
alexandrakicat
annoula_mabrh_gatoula
Kikiriki
sousi
enoplos
Domino
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
XIONIS
nelly 's mother
flokatoula
natalouko
Chouzouris
SuperCatz
AMFIKRATIS
Louiza
Mimsey
NiaR
Πούπσυ
doremi
Fairy dogmother
melitta
Gloriana
Cris
DayDreamer
niou
soulitsa@xd
dimitra_mel
happy pets
Marcos
jovanita
nosyparker
Milly
marestros
markello
Anatoli
marmanga
gatoras
72 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μάης 06, 2015 2:21 pm

Ηταν δυστυχώς πάρα πολύ μικρά για να επιβιώσουν χωρις την μητέρα τους .... No No
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από sarvavor Σαβ Μαρ 18, 2017 2:20 pm

ειμαι η μαμα του κανελου ενος γαταρου 4 χρονων τον οποιο βρηκα μεσα σε σακουλα σκουπιδιων οταν ηταν λιγων ημερων περιπου 10.ανοιχτα ματακια. παρα την ασχετοσυνη μου τα καταφερα και ο κανελος μου ειναι ενα τεραστιος κουκλος τωρα στειρωμενος και κουκλος! εχω ενα χομπυ ταιζω τις αδεσποτες γατες σε στανταρ σημεια καθε μερα.λοιπον την κυριακη μια αδεσποτη την οποια παρακαλουσα τον δημο να την στειρωσουμε αλλα ειμασταν στην λιστα αναμονη γεννησε 5 γατακια.τα ειδα την κυριακη στο χαρτοκουτο και αυτη ηταν μακρια τους.τα μικρα τσιριζανε τα καημενα αλλα σκεφτηκα να μην τα πειραξω και οτι μαλλον θα τα φροντισει.την δεθτερα το πρωι που ξαναβγηκα για ταισμα βρηκα τα 4 τεσσερα απο τα γατακια νεκρα και μονο το ενα ζουσε.η μανα στον κοσμο της δεν τους εδινε σημασια.το μαζεψα και αρχισε ο αγωνας.3 φιλοζωικες οι οποιες δεν μπορουν δθστηχως να βοηθησουν και 2 κτηνιατροι αρνητικοι απο την πρωτη μερα στο οτι ο μικρος θα τα καταφερει.δεν το εβαλα κατω σημερα ο μικρος ειναι 6 ημερων.τρωει γαλατακι καθε 2 ωρες μερα-νυχτα περιπου 6μλ την φορα.κακα δεν μου ειχε κανει 3 μερες οποτε του εκανα ενα κλισμα γλυκερινης και ευτυχως ενεργηθηκε και τωρα ενεργειτε οκ.το προβλημα ειναι οτι απο χθες εχει πρηστει πολυ η κοιλια του σαν μπαλονι.ο κτηνιατρος μου ειπε 2 σταγονες αμοξιλ παιδικο στο γαλατακι του πρωι βραδυ.το αρχισα απο χθες αλλα δεν βλεπω βελτιωση δυστηχως.κοιλια τουμπανο...ετοιμη να σκασει ενω ενεργειτε κανονικα!τι να κανω????help!!!!το εχω αγαπησει το μικρουλι και πραγματικα κανουμε και εγω και αυτο μεγαλο αγωνα να κρατηθει στην ζωη

sarvavor
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από belezza Κυρ Μαρ 19, 2017 1:23 pm

καλημερα.βρεθηκα στην ιδια περιπου κατασταση πριν 8 ημερες.η διαφορα οτι η μαμα τα ταισε (3 τον αριθμο) ενα 10ημερο.μετα τα ανελαβα για 4 ημερες και τωρα τα ξαναταιζει η ιδια,επειδη ομως εμενα δεν επαθαν κατι τετοιο παροτι δεν εκαναν κακακια ενα 2ημερο και το παλευα με οτι οδηγιες μου εδωσαν,στο τελος βεβαια τα καταφεραν, μηπως πρεπει να τηλεφωνησετε και σε αλλο γιατρο? εφοσον με τις οδηγιες του γιατρου που πηρατε δεν ειδατε αποτελεσμα.δεν εχω βεβαια γνωση γι αυτο αλλα μηπως ειναι κρυολογημα?θερμοφορα του εχετε?ελπιζω να σας πανε ολα καλα.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από neomat Πεμ Μάης 18, 2017 1:10 pm

Καλημέρα παιδιά! Δυστυχώς βρήκα και εγώ ένα μικρό γατάκι βρεγμένο στον δρόμο να τρέμει και κατάσταση ακινησίας  απο την εξάντληση. Το έβαλα σε πετσέτες αφού το στέγνωσα λίγο μαζί με μπουκαλάκι με νερό χλιαρό-ζεστό. Το πρόβλημα είναι πως έχω γύρω γατομάνες οι οποίες το κοιτάζουν διστακτικά και η γιαγιά μου δεν με αφήνει να το βάλω μέσα στην πολυκατοικία γιατί είναι ολίγον σκ....ψυχή με τα ζωντανά και δεν μπορώ να το πάρω σπίτι γιατί ήδη έχουμε σκύλο γάτα παπαγάλο και ο πατέρας μου θα φωνάζει. Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να του προσφέρει ένα ζεστό μέρος για 1-2 μέρες να πάρει τα πάνω του ίσα ίσα να επανέλθει η θερμοκρασία του ;; Δεν θα σας το φορτώσω απλά να έχει κάπου ζεστασιά γιατί έξω έχει αέρα και βροχή και όπου και να βάλω την κούτα η ψύχρα παραμένει..

neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 18, 2017 1:29 pm

Δεν έχεις δικο σου δωμάτιο να το κλεισεις εκει ? Αυτο αν έχει πεσει η θερμοκρασια του αρκετά θα κινδυνεύει. Ποσο μικρο ειναι γιατι αν ειναι κατω απο μήνα δύσκολα τα πράγματα. Στην τελικη δεν έχεις εκει κοντα καποιον κτηνιατρο να το βάλει σε ένα κλουβάκι για κανα δυο μέρες? Στην Αθηνα εισαι?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από neomat Πεμ Μάης 18, 2017 6:15 pm

Το υπολογίζω 1,5 μηνών. Στην Αθήνα είμαι θα κάνω αυτό με τον κτηνίατρο που μου λέτε !!!!
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 11 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης