gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

+68
Soufle Sokolatas
effie
Gatoplikti
ZIZIKOS
πατουσακια
Mpoumpourina
KittyBooBoo
nymphadoratonks
Stavros
Smokys
psipsa
Scharyvdis
koneko
otz
majorca1980
tsili
Mau
f.m123
MySugar
catsforever_
gatoula46
houlieta
FROGK
joygreek
anta
anna kleio
Βασιλικη
vaso
kouix
zeledaki
demipotter
alexandrakicat
annoula_mabrh_gatoula
Kikiriki
sousi
enoplos
Domino
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
XIONIS
nelly 's mother
flokatoula
natalouko
Chouzouris
SuperCatz
AMFIKRATIS
Louiza
Mimsey
NiaR
Πούπσυ
doremi
Fairy dogmother
melitta
Gloriana
Cris
DayDreamer
niou
soulitsa@xd
dimitra_mel
happy pets
Marcos
jovanita
nosyparker
Milly
marestros
markello
Anatoli
marmanga
gatoras
72 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Δεκ 16, 2010 11:34 pm

ειναι απο τα πιο συγκινητικά βιντεάκια που εχω δει. oksmily3
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Πεμ Δεκ 16, 2010 11:46 pm

υπέροχο το video όπως και η κατάληξη που είχε η σχέση του μικρού με την Κοκκίνω oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Σαβ Δεκ 18, 2010 8:48 pm

Καλησπέρα παιδιά. Η Σαββατούλα ( έτσι την έβγαλα γιατι σάββατο τη βρήκα) είναι ακετά καλύτερα, συνεχίζει τη θεραπεία της και θα παραταθεί για 3 ημέρες ακόμα, λόγω του ότι 3 μέρες δεν το έτρωγε, σύμφωνα με τον γιατρό. Το τρώει κανονικά στην κονσέρβα που σας έχω πεί. Βέβαια εγώ αύριο φεύγω, αλλά μια κυρία θα έρχεται 2 φορές την ημέρα για να τα φροντίζει όλα τα ζωάκια και ιδίως τη σαββατούλα, έτσι γίνετε πάντα, γιατί δεν μένω εδώ ,έρχομαι Σαββατοκύριακα και με άδεια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά .

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Σαβ Δεκ 18, 2010 8:58 pm

Χαιρομαι πολύ που όλα τακτοποιήθηκαν.Νάσαι πάντα καλά και τα ζωάκια
σου θα περάσουν όμορφα κοντά σου oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Δεκ 19, 2010 1:40 pm

AMFIKRATIS έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Η Σαββατούλα ( έτσι την έβγαλα γιατι σάββατο τη βρήκα) είναι ακετά καλύτερα, συνεχίζει τη θεραπεία της και θα παραταθεί για 3 ημέρες ακόμα, λόγω του ότι 3 μέρες δεν το έτρωγε, σύμφωνα με τον γιατρό. Το τρώει κανονικά στην κονσέρβα που σας έχω πεί. Βέβαια εγώ αύριο φεύγω, αλλά μια κυρία θα έρχεται 2 φορές την ημέρα για να τα φροντίζει όλα τα ζωάκια και ιδίως τη σαββατούλα, έτσι γίνετε πάντα, γιατί δεν μένω εδώ ,έρχομαι Σαββατοκύριακα και με άδεια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά .

Όλα καλά θα πάνε!!! Αφού τη βρήκες και έχει, πλέον, φροντίδα, μην ανησυχείς! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 742497 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 270712 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Κυρ Δεκ 26, 2010 6:11 pm

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά και καλά. Τα νέα από τη Σαββατούλα είναι ότι είναι πολύ καλύτερα ,έχει βγάλει τριχούλες στα ποδαράκια της, στη μυτούλα της , βγάζει μουστάκια , στα αυτάκια της μόνο υπάρχει ακόμα πρόβλημα δεν έχει βγάλει. Τρώει πολύ αλλά αυτό που με παραξένεψε είναι ότι η κοιλίτσα της είναι ακόμα πρησμένη, δεν είναι από το φαγητό, όταν τη πήγα στο γιατρό του το είπα και ότι προσπάθησα να της δώσω χάπι για τα παράσιτα αλλά δεν το κατάπιε. 'Οταν ξαναπήγα να πάρω άλλο ένα χάπι για τούς μύκητες, του είπα πάλι για το πρήξιμο και του ζήτησα ένα χάπι για τα παράσιτα. Μου απάντησε ότι της έβαλε μια αμπούλα την πρώτη φορά που την πήγα στη ράχη και ότι αυτή είναι και για τα εσωτερικά και εξωτερικά παράσιτα. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό μου φαίνεται παράξενο. Η κοιλίτσα της παραμένει πρησμένη αρκετά θα έλεγα και χθες την παρακολούθησα μέχρι να πάει για την ανάγκη της για να δω και όντως έχει παράσιτα και διαβάζοντας εδώ, είδα για τα παράσιτα για πρήξιμο κοιλιάς και μέχρι θάνατο αν φράξει το λεπτό έντερο νομίζω. Εύχομαι να είναι καλά μέχρι την πέμπτη που θα ξαναπάω, θα της έχω πάρει από εδώ χάπι να της δώσω. Θα είναι πολύ κρίμα να πάθει κάτι , αφού τα κατάφερε μέχρι εδώ αποστεωμένο όταν ήρθε, ενώ πάχυνε μεγάλωσε, γουργουρίζει για χάδια. Εσείς τι λέτε ισχύει αυτό με την αμπούλα???

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από natalouko Κυρ Δεκ 26, 2010 6:17 pm

Υπάρχει αμπούλα που πιάνει και τα εξωπαρασίτα και κάποια ενδοπαράσιτα.. Αλλά το καλύτερο είναι πάρει το χάπι.. Και αν βρεις το milbemax είναι πιο μικρό από το drontal και ίσως της το δώσεις πιο εύκολα... Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 134150 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Δευ Δεκ 27, 2010 7:46 pm

natalouko πήγα σήμερα και πήρα το MILBEMAX ένα χαπάκι μου έδωσε και θα το δώσω σε 2 δόσεις. Του είπα για το πρόβλημα που είχε και μου είπε ότι η διάγνωση ( μύκητες) έπρεπε να διαγνωσθεί με άλλο τρόπο και όχι που το κοίταξε με ένα ειδικό φως και ότι ενδεχομένως στα αυτάκια της να μην έχει μύκητες αλλά να είναι ψώρα και μου έδωσε μια άλλη αμπούλα, κάθε 2 εβδομάδες θα της βάζω. Άλλα ο ένας άλλα ο άλλος, 5,80 το χάπι και 8 ,50 η αμπούλα. Μακάρι να γίνει κάτι. Αυτό με την αμπούλαστη ράχη που κάνει για τα ενδοπαράσιτα που μου είπες και εσύ, μου πάντησε ΝΑΙ αλλά δεν τα καταπολεμά όλα .

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Δεκ 27, 2010 8:15 pm

ναι, κανουν μια καλλιέργεια παίρνοντας ξύσμα απο το δερμα και το βάζουν σε ένα υγρο που θα πρέπει σε καποιες μέρες να βγάλει μούχλα αν εχει μύκητες. αλλά μπορεί να έχει και μύκητες και ψώρα. δεν αποκλειει το ένα το άλλο. στα αυτιά συνήθως ειναι ψώρα, στο υπολοιπο σώμα πιθανόν να είναι μύκητες. αυτο στη ράχη πιθανον να είναι το profender που κανει και για τα σκουλήκια, αλλά όχι για όλα. καλύτερα το χάπι, πιστεύω.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Δεκ 27, 2010 11:57 pm

AMFIKRATIS έγραψε: natalouko πήγα σήμερα και πήρα το MILBEMAX ένα χαπάκι μου έδωσε και θα το δώσω σε 2 δόσεις. Του είπα για το πρόβλημα που είχε και μου είπε ότι η διάγνωση ( μύκητες) έπρεπε να διαγνωσθεί με άλλο τρόπο και όχι που το κοίταξε με ένα ειδικό φως και ότι ενδεχομένως στα αυτάκια της να μην έχει μύκητες αλλά να είναι ψώρα και μου έδωσε μια άλλη αμπούλα, κάθε 2 εβδομάδες θα της βάζω. Άλλα ο ένας άλλα ο άλλος, 5,80 το χάπι και 8 ,50 η αμπούλα. Μακάρι να γίνει κάτι. Αυτό με την αμπούλαστη ράχη που κάνει για τα ενδοπαράσιτα που μου είπες και εσύ, μου πάντησε ΝΑΙ αλλά δεν τα καταπολεμά όλα .

Πούπσυ έγραψε:ναι, κανουν μια καλλιέργεια παίρνοντας ξύσμα απο το δερμα και το βάζουν σε ένα υγρο που θα πρέπει σε καποιες μέρες να βγάλει μούχλα αν εχει μύκητες. αλλά μπορεί να έχει και μύκητες και ψώρα. δεν αποκλειει το ένα το άλλο. στα αυτιά συνήθως ειναι ψώρα, στο υπολοιπο σώμα πιθανόν να είναι μύκητες. αυτο στη ράχη πιθανον να είναι το profender που κανει και για τα σκουλήκια, αλλά όχι για όλα. καλύτερα το χάπι, πιστεύω.

Για να είναι ολοκληρωμένη η διάγνωση, πρέπει πρώτα να κοιτάξουν με το ειδικό φως και στη συνέχεια να κάνουν αυτό που λέει η Πούπσυ.
Εμείς έτσι κάναμε πρόσφατα καλλιέργεια σε ένα από τα γατούνια μας, το οποίο έχανε μαλλί..

Είναι όπως τα λέει το Πουπσάκι. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο..

Όσο για την αμπούλα που κάλυπτει κάποια, αλλά όχι όλα τα ενδοπαράσιτα, δεν γνωρίζω να σου πω, εμείς πάντα τους δίνουμε χωριστά αμπούλα για εξωπαράσιτα και χαπάκι και ενδοπαράσιτα.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Τρι Δεκ 28, 2010 3:32 pm

H Σαββατούλα μου έφυγε για το τελευταίο της ταξίδι.

Έφυγε μοναχούλα της όπως ήταν και στη ζωή από μικρούλα.

Χωρίς βοήθεια με πόνους, κάτι δεν έκανα σωστά , δεν ξέρω.

Καλό ταξίδι Σαββατούλα μου θα σε αγαπάω δεν θα σε ξεχάσω.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Δεκ 28, 2010 3:48 pm

Όχι ρε γμτ.... Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Γιατί...? Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Τρι Δεκ 28, 2010 4:29 pm

.Χθές το βράδι που μιλήσαμε με την κυρία που φροντίζει τα ζωάκια μου είπε ότι ήταν μια χαρά και ότι έφαγε πολύ . Σήμερα το πρωί με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι η Σαββατούλα δεν ήταν εκεί έψαξε και δεν την βρήκε και γύρω στα 10 μέτρα απο τη φωλίτσα της υπήρχαν αίματα.. Πήρα άδεια και έφυγα για το χωριό μου,εργάζομε στη Καλαμάτα. Φτάνωντας στο χωριό έψαξα και την βρήκα κοντά στη φωλίτσα της, είχε ήδη ταξιδέψει. Αυτό που είδα σοκαρίστικα, η κοιλίτσα της ήταν ανοιγμένη και τα σπλάχνα της ήταν έξω. Αίμα εκεί που τη βρήκα δεν υπήρχε ούτε απο το σημείο που υπήρχαν μέχρι εκεί που τη βρήκα.Τι έγινε? όπως σας είχα πει η κοιλίτσα της ήταν πρησμένη, 2 φορές την είδε ο γιατρός, μου είπε μόνο μήκυτες άρχιζε γέμισε τριχούλες , χθές της πήρα χαπι για τα παράσιτα. Τι συνέβη ? Έσκασε η κοιλίτσα της απο το πρήξιμο? Της επιτέθηκε σκύλος, γάτος? Πρέπει να είχε φριχτούς πόνους. Είμε χάλια .Την δίπλωσα σε μια πετσέτα και την έθαψα σε μια γωνίτσα στο κήπο.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Δεκ 28, 2010 4:35 pm

Κρίμα. Πολύ λυπάμαι για τη γατούλα. Καλό της ταξίδι. rainbow
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Τρι Δεκ 28, 2010 4:43 pm

Καλό ταξίδι στη μικρούλα Αμφικράτη, έκανες ότι περνούσε από το χέρι σου.
Προφανώς κάποιο ζώο την σκότωσε. Μπράβο για την προσπάθειά σου Sad Sad Sad Sad Sad Sad rainbow rainbow rainbow
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Δεκ 28, 2010 6:17 pm

Κριμα η γατουλα αλλα μπραβο σου που την φροντισες. καλο της ταξιδι rainbow
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Δεκ 28, 2010 6:51 pm

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 504504 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Δεκ 28, 2010 7:29 pm

λυπάμαι πολυ! την φροντησες ομως και αυτή το ένιωσε!! καλο ταξίδι γατουλα! Sad
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Τρι Δεκ 28, 2010 8:50 pm

Πήγα στον γιατρό που εχθές πήρα το χάπι για τα ενδοπαράσιτα και του είπα για το τέλος της Σαββατούλας. Ήθελα να τον ρωτίσω αν μπορούσε λόγω του ότι η κοιλίτσα της ήταν πρισμένη να ανοίκσει και μου απάντησε κατηγορηματικά ΟΧΙ μου είπε ότι η ζώο (σκύλος) της επιτέθηκε η κάποιος τη σκότωσε τη χτύπησε, στο δεύτερο καταλήγω βάζωντας σε μια τάξη τις εικόνες που είδα.

Σας ευχαριστώ για τη βοηθειά σας στα αρχικά ερωτηματά μου.
Σας ευχαριστώ για τον αποχεριτισμό σας στη Σαββατούλα μου.
Τα λόγια σας είναι βάλσαμο για μένα γιατί είχα δεθεί πολύ μαζί της.
Πούπση το ένοιωσε πραγματικά και μου το ανταπέδιδε κάθε στιγμή.
Ελπίζω και εύχομε να μην βασανίστικε.

Η Σαββατούλα μου όπως και να έχει έφυγε

Αναπαύεται δίπλα στη Μαρίκα στο τσιτσινο μου

Θα την αγαπώ και θα την θυμαμαι.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Δεκ 28, 2010 10:37 pm

Καλό κουράγιο...

Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από flokatoula Τετ Δεκ 29, 2010 12:17 am

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 11403 Να σαι καλά να τη θυμάσαι και εύχομαι να συναντηθούμε όλοι μαζί κάποτε...
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Τετ Δεκ 29, 2010 8:32 pm

Καλησπέρα .Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτά που αισθάνομαι μετά το τραγικό χαμό της σαββατούλας μου. Είναι δύσκολο να σε καταλάβει κάποιος άνθρωπος ότι πονάς για το χαμό ενός ζώου, σε θεωρούν γραφικό και αποφεύγω να το μοιραστώ μαζί τους. Εδώ θα με καταλάβετε, όπως ήδη το έχετε κάνει μέχρι τώρα. Ζητώ συγνώμη αν γίνομε κουραστικός ειλικρινά ζητώ συγνώμη, αλλά έχω μεγάλη ανάγκη να τα πω.
Σήμερα αισθάνομαι πιο χάλια κλαίω συνέχεια και στη δουλειά μου το ίδιο πράγμα ,μπορεί να είμαι 46 ετών να έχω μια σκληρή δουλειά να με θεωρούν δυναμικό και αυστηρό αλλά πίσω κρύβετε κάτι άλλο που ίσως το κρύβω καλά η δεν μπορούν να το διακρίνουν.
Με αυτό το γατάκι είχα δεθεί πολύ και προσπάθησα να κάνω ότι είναι δυνατόν να γίνει καλά να μεγαλώσει γιατί ήταν ορφανό και μοναχούλι του. Δεν έφυγε απο ασθένεια αλλά με το χειρότερο τρόπο. Μοναχούλι του χωρίς βόηθεια. Ισως αν το είχα μέσα στο σπίτι σήμερα να ζούσε Βρίσκω τον ευατό μου τον κυρίως υπαίτιο για το χαμός της σαββατούλας μου. Δεν βρήσκω κάτι θετικό και αυτό με κάνει χειρότερα.
Δεν μπορώ να φάω δεν μπορώ να κοιμηθώ το μυαλό μου είναι εκεί συνέχεια στο θέαμα που αντίκρυσα. Δεν θα μου φύγει απο το μυαλό μου
Ανάμικτα συναισθήματα με διακατέχουν, δεν θέλω να ασχοληθώ πάλι με ζωάκια σε δευτερόλεπτα αλλάζουν. Περίμενα πως να περάσουν οι ημέρες απο την κυριακή που επέστρεψα να φύγω αύριο (την πέμπτη ) για το χωριό ,τώρα δεν θέλω να πάω μου είναι δύσκολο να κοιτάξω εκεί που ήταν.Θεωρώ υπεύθυνους χωρίς να ξέρω κάτι, κάποιους ανθρώπους γειτονές μου που έχουν σκύλους όχι δεμένους και ενδεχομένως να τη σκότωσε κάποιος απο αυτούς.
Ξέρω ότι θέλει το χρόνο του το έχω ξαναπεράσει αρκετές φορές, αλλά αυτό είναι πιο δυνατό γιατί ήταν μικρούλι και για την εικόνα που είδα, αν ήταν αρτιμελή θα ήταν πιστεύω διαφορετικά.
Χθές που πήγα στο χωριό και το ετοίμαζα για την τελευταία του κατοικία δίπλα του ακριβώς ήταν η κοκκίνω , όταν το έθαψα και έφυγα για να γυρίσω στη Καλαμάτα η κοκκίνω παρέμεινε εκεί μέχρι που μπήκα στο αυτοκίνητο. Με συγκλόνισαν αυτές οι εικόνες.
Σας ευχαριστώ για μια ακόμη φορά και σας ζητώ ΣΥΓΝΩΜΗ που ενδεχομένως σας κουράζω.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Δεκ 29, 2010 8:41 pm

Καθολου δεν μας κουραζεις. Αυτος ο Δεκεμβρης ηταν μαυρος για το γατοσπιτο. Μεσα σε λιγες μερες χαθηκαν 5 γατακια μελων, ενα απο αυτα η Σαββατουλα σου. Μπορεις να καταλαβεις λοιπον, οτι δεν εισαι μονος σου. Ειμαστε εδω για να λεμε ενιοτε χαζομαρες αλλα να εισαι σιγουρος οτι μπορουμε να καταλαβουμε τον πονο σου. Την Σαββατουλα την φροντισες και αυτο θα το θυμαται παντα. Εχομαι ο χρονος να απαλυνει τον πονο σου το γρηγοροτερο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Τετ Δεκ 29, 2010 8:45 pm

Εννοείται ότι όχι μόνο δεν μας κουράζεις αλλά χαιρόμαστε που έστω και έτσι το γατόσπιτο σου προσφέρει κάποια παρηγοριά. ΅Είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστείς τα συναισθήματά σου ,το γνωρίζω εκ πολύ πικρής πείρας όχι μόνο εγώ άλλά και όλοι εδώ.Σίγουρα θυμώνουμε όταν ο φιλόζωος γίνεται γραφικός αλλά γινόμαστε έξαλλοι όταν κάποιοι κάνουν κακό σε ζώο ή αδιαφορούν όταν μπορούν πολύ εύκολα να βοηθήσουν. Δυστυχώς και σήμερα χάσαμε μια υπέροχη γατούλα από άγνοια γιατρών να πω; Είναι ένας καθημερινός αγώνας αυτός που κάνουμε και φυσικά υπάρχουν και οι νίκες και οι ήττες.
Ειμαστε σίγουροι ότι θα συνέλθεις και πιο δυνατός από πριν θα φροντίσεις τα ζωάκια σου που τόσο ανάγκη σε έχουν.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από flokatoula Τετ Δεκ 29, 2010 9:40 pm

Το πιο δύσκολο είναι να θέλεις να πεις τον πόνο σου και οι γύρω σου να σε ειρωνευονται... Αυτό σε ρίχνει ακόμα περσσότερο και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εδώ μέσα όλοι κατανοούν τον πόνο σου και είμαστε εδώ να σε ακούσουμε. Υποθέτω αυτή η εικόνα της μικρούλας δε θα σβήσει ποτέ. Σου έυχομαι κάποια στιγμή να σου μείνουν μόνο οι όμορφες στιγμές της αλλά εύχομαι και οτι συνέβει να σου δώσει δύναμη να τα προστατέυσεις ακόμα περισσότερο...
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Δεκ 30, 2010 1:57 am

Αυτό που κατάλαβα εγώ όταν χάσαμε τη Λουλού μας, είναι ότι μόνο κάποιος ο οποίος έχει ζήσει με ζωάκια, έχει δεθεί μαζί τους και τα έχει πραγματικά αγαπήσει, μπορεί να καταλάβει τον πόνο της απώλειας.

Γύρισε μια συνάδελφος και μου είπε "καλά, πώς κάνεις έτσι για ένα γατί?" μόλις 2 μέρες μετά τον θάνατό της Λουλουδίτσας κι ενώ εγώ ήμουνα σε κακά χάλια με πρησμένα μάτια από το κλάμα..



Εδώ είμαστε, παρεάκι, για τα καλά και τα κακά, για τα όμορφα και τα άσχημα..
Τουλάχιστον καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από nelly 's mother Πεμ Δεκ 30, 2010 11:48 am

SuperCatz έγραψε:Αυτό που κατάλαβα εγώ όταν χάσαμε τη Λουλού μας, είναι ότι μόνο κάποιος ο οποίος έχει ζήσει με ζωάκια, έχει δεθεί μαζί τους και τα έχει πραγματικά αγαπήσει, μπορεί να καταλάβει τον πόνο της απώλειας.

Γύρισε μια συνάδελφος και μου είπε "καλά, πώς κάνεις έτσι για ένα γατί?" μόλις 2 μέρες μετά τον θάνατό της Λουλουδίτσας κι ενώ εγώ ήμουνα σε κακά χάλια με πρησμένα μάτια από το κλάμα..



Εδώ είμαστε, παρεάκι, για τα καλά και τα κακά, για τα όμορφα και τα άσχημα..
Τουλάχιστον καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας..

Πώς κάνεις έτσι για ένα γατί ε; Έχουμε πολύ δρόμο μέχρι να γίνουμε κανονικοί άνθρωποι. Πολλές αγκαλιές σε όποιον έχασε το πλασματάκι που αγαπούσε και να τελειώνει εδώ το κακό. Sad
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Δεκ 30, 2010 10:57 pm

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 030ea_10

H Σαββατουλα του Αμφικρατη... Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Πεμ Δεκ 30, 2010 11:06 pm

Υπέροχο γλυκό γατάκι καλό ταξίδι ,τουλάχιστον σε φρόντισαν στη σύντομη ζωούλα σου Sad
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Δεκ 30, 2010 11:19 pm

XIONIS έγραψε:Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 030ea_10

H Σαββατουλα του Αμφικρατη... Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784

Aχ ψυχούλα μου.. Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 72784
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Δεκ 30, 2010 11:21 pm

XIONIS έγραψε:Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 030ea_10

H Σαββατουλα του Αμφικρατη... Sad
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Undying~Cursed*dREAm_cAt* Δευ Φεβ 28, 2011 9:29 pm

Ωραιες πληροφορλιες...μπραβο
handjob Embarassed
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
Kitten
Kitten

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : 3 και καλά!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_malakia-sto-tetragono-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Φεβ 28, 2011 9:50 pm

Undying~Cursed*dREAm_cAt* έγραψε:Ωραιες πληροφορλιες...μπραβο
handjob Embarassed
Χχχχμμμ... Κατι μου λεει οτι δεν εχεις καταλαβει τη χρηση και το νοημα αυτου του emoticon... handjob Cool happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από flokatoula Τρι Μαρ 01, 2011 11:38 am

Suspect
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Domino Δευ Μάης 16, 2011 12:58 am

Καλησπέρα, χθες το πρωί με ξύπνησαν κάτι γείτονες λέγοντάς μου πως από το προηγούμενο βράδυ ακούνε ένα γατάκι να νιαουρίζει μέσα από το καπό του αυτοκινήτου μου. Κατέβηκα αγχωμένη και προσπαθούσα με το αγόρι μου και τους γείτονες να το βοηθήσουμε να βγει, αλλά αυτό επέμενε. Του βάλαμε ένα μικρό μπολάκι με γάλα και το αφήσαμε. Σήμερα το πρωί που πήγα να πάρω το αυτοκίνητο, το άκουσα να νιαουρίζει. Ευτυχώς αυτή τη φορά κατάφερα να το βγάλω και το έφερα σπίτι. Είναι μωρό αλλά διάβασα στο forum σας πως αν έχει βγάλει δοντάκια είναι πάνω από 20 ημερών και αυτό έχει δοντάκια. Στην αρχή ήταν πιο άγριο αλλά έχει ηρεμήσει καπως τώρα. Το έβαλα σε μια μεγάλη κούτα την οποία έχω καλύψει τη μισή με πετσέτες και κασκόλ και την άλλη με εφηρίδα. Του έβαλα νεράκι και καλαμάκι κοτόπουλο (γιατί είναι κυριακή και δεν είχα τι άλλο να το ταίσω) και τρώει και πίνει κανονικά. Έτριψα τον ποπούλη του με baby oil όπως διάβασα και έκανε κακάκια (καφέ χρώματος). Είναι ακόμη αδύνατο αλλά όσο μπόι του λείπει τόση φωνή για κλάμα έχει και τόση ενέργεια ώστε να πηδάει συνεχώς για να βγει από την κούτα. κάποια στιγμή κουράστηκε και κοιμήθηκε και βρήκα χρόνο να σας γράψω. Any advice? Γιατί έχω αγχωθεί, αν και πέταξα από τη χαρά μου όταν τα 'κανε, χιχιχι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
Smile

Domino
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης