gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

+68
Soufle Sokolatas
effie
Gatoplikti
ZIZIKOS
πατουσακια
Mpoumpourina
KittyBooBoo
nymphadoratonks
Stavros
Smokys
psipsa
Scharyvdis
koneko
otz
majorca1980
tsili
Mau
f.m123
MySugar
catsforever_
gatoula46
houlieta
FROGK
joygreek
anta
anna kleio
Βασιλικη
vaso
kouix
zeledaki
demipotter
alexandrakicat
annoula_mabrh_gatoula
Kikiriki
sousi
enoplos
Domino
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
XIONIS
nelly 's mother
flokatoula
natalouko
Chouzouris
SuperCatz
AMFIKRATIS
Louiza
Mimsey
NiaR
Πούπσυ
doremi
Fairy dogmother
melitta
Gloriana
Cris
DayDreamer
niou
soulitsa@xd
dimitra_mel
happy pets
Marcos
jovanita
nosyparker
Milly
marestros
markello
Anatoli
marmanga
gatoras
72 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Gloriana Σαβ Ιουλ 10, 2010 4:22 pm

1. Αρχίζουμε να βρίζουμε την κωλοκοινωνία και τα ανυπεράσπιστα αδέσποτα για τα οποία κανείς δεν ενδιαφέρεται.
2. Αρχίζουμε να πανικοβαλόμαστε για το τι πρέπει να κάνουμε άμεσα
3. Μας πιάνει κανονικός πανικός γιατί πρέπει να τα κουβαλήσουμε στο σπίτι που έχουμε και άλλα ζώα και θα γίνει κώλος
4. Παίρνουμε τηλ. σε γνωστούς να μας δώσουν κουράγιο και να κλαφτούμε
5. Ψάχνουμε να βρούμε ανοιχτό κτηνιατρείο να πάρουμε μπιμπερα, γάλα και σπραίη για τους ψύλλους για να μην κάνουμε πάρτυ το βράδυ στο σπίτι
6. Αγοράζουμε από φαρμακείο βιταμίνες και αγχολυτικά
7. Αρχίζει το μαρτύριο της αϋπνίας μιας και θέλουν τα μπαμπέσικα τάισμα κάθε 2-3 ώρες
8. Σταματούμε τη δίαιτα, γιατί με τέτοια ταλαιπωρία θα τα χάσουμε τα γαμοκιλά
9. Βάζουμε ωτοσαπίδες για να μην ακούσουμε στο μεσοδιάστημα κανά κλάμα αδέσποτου γιατί αν μας τύχει και άλλη παρτίδα θα αυτοκτονήσουμε
10.Αρχίζουμε να ανησυχούμε και να αγχωνόμαστε μήπως δεν τα καταφέρουν

Gloriana
Gloriana
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Σαλόνικα
Αριθμός γατουνίων : πέρασαν πολλά δεν έμεινε κανένα! :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπεζ κουκίτσα
Motto : Δεν μπορείτε να αλλάξετε τους άλλους, μπορείτε μόνο να τους αγαπάτε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://apartiosi.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από melitta Σαβ Ιουλ 10, 2010 5:05 pm

Gloriana έγραψε:1. Αρχίζουμε να βρίζουμε την κωλοκοινωνία και τα ανυπεράσπιστα αδέσποτα για τα οποία κανείς δεν ενδιαφέρεται.
2. Αρχίζουμε να πανικοβαλόμαστε για το τι πρέπει να κάνουμε άμεσα
3. Μας πιάνει κανονικός πανικός γιατί πρέπει να τα κουβαλήσουμε στο σπίτι που έχουμε και άλλα ζώα και θα γίνει κώλος
4. Παίρνουμε τηλ. σε γνωστούς να μας δώσουν κουράγιο και να κλαφτούμε
5. Ψάχνουμε να βρούμε ανοιχτό κτηνιατρείο να πάρουμε μπιμπερα, γάλα και σπραίη για τους ψύλλους για να μην κάνουμε πάρτυ το βράδυ στο σπίτι
6. Αγοράζουμε από φαρμακείο βιταμίνες και αγχολυτικά
7. Αρχίζει το μαρτύριο της αϋπνίας μιας και θέλουν τα μπαμπέσικα τάισμα κάθε 2-3 ώρες
8. Σταματούμε τη δίαιτα, γιατί με τέτοια ταλαιπωρία θα τα χάσουμε τα γαμοκιλά
9. Βάζουμε ωτοσαπίδες για να μην ακούσουμε στο μεσοδιάστημα κανά κλάμα αδέσποτου γιατί αν μας τύχει και άλλη παρτίδα θα αυτοκτονήσουμε
10.Αρχίζουμε να ανησυχούμε και να αγχωνόμαστε μήπως δεν τα καταφέρουν


oksmily3 oksmily3 happy2 happy2 happy2
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Ιουλ 10, 2010 5:54 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Fairy dogmother Σαβ Ιουλ 10, 2010 6:35 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

*Αν είναι πάνω από 2 μηνών, προσέχουμε γιατί δαγκώνουν άσχημα τα σκασμένα. Μιλάω ως παθούσα με διάτρητο νύχι και αντίχειρα από χθεσινοβραδυνή επίθεση μωρού!!!
Fairy dogmother
Fairy dogmother
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Στο μαζοχιστάν, ανάμεσα στους ανόητους...
Αριθμός γατουνίων : 2, ένα που νομίζει ότι είναι αμφίβιο και μία γιαγιάκα για όπερα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πρωτοβρόχια...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα δικά σου!
Motto : Η βλακεία είναι ανίκητη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_violi

https://www.facebook.com/Othello.fans

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Κυρ Νοε 28, 2010 9:42 pm

Δυστυχώς, οταν βρήκα ένα νεογέννητο γατάκι πριν από χρόνια,αν και του πηρα ειδικό γάλα και μπιμπερό ,δεν μπορούσε να θηλάσει, με αποτέλεσμα να πνίγεται .Σε μόλις 3 μέρες αν και το πήγα σε κτηνίατρο,δεν τα κατάφερε.Δεν είχε ανοιξει ακόμα τα ματάκια του.Κάπου έκανα λάθος και μου κόστισε πολυ
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Νοε 28, 2010 9:44 pm

ειναι πολύ δύσκολο να επιβιώσουν νεογέννητα μακριά απο τη μανούλα τους. δεν φταις εσύ!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από NiaR Κυρ Νοε 28, 2010 10:09 pm

Πούπσυ έγραψε:ειναι πολύ δύσκολο να επιβιώσουν νεογέννητα μακριά απο τη μανούλα τους. δεν φταις εσύ!!

+1000
μην βασανιζεις τον εαυτο σου, εκανες οτι μπορουσες σιγουρα...
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Δευ Νοε 29, 2010 8:43 pm

Ευχαριστώ, απλά νόμιζα οτι επειδή έχω αναθρέψει τόσα γατάκια, θα τα
κατάφερνα. Το δύσκολο ήταν με τον γιό μου,που ήταν 8 χρονων τότε.
Μετά κατηγορούσε μια τον εαυτό του,μια εμένα.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Mimsey Τετ Δεκ 01, 2010 1:25 am

Ναι αλλά είδες με το fluffy??
Τόσος δα ήταν όταν το βρήκαμε. Στο χαρτόκουτο και έτρωγε όλη την ώρα...

ΑΜΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ!!!!

Θεία είσαι θεά με τα γατιά και ζηλεύω....
Η Mimsey που λέτε όταν τη πάω σπίτι της πάνω της κάθετε συνέχεια σε εμένα όχι τόσο...

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Mimsey
Mimsey
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Μοσγάτο
Αριθμός γατουνίων : 1 πανέμορφο πανέξυπνο και ΤΕΡΑΣΤΙΟ!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΕΣ... χεχε
Motto : H γάτα σας δεν έχει πρόβλημα να κοιμάστε μαζί της.... στην άκρη του κρεβατιού ^.^
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Louiza Τετ Δεκ 01, 2010 3:04 am

Επιδή κι εγώ έχω ζήσει αυτή την εμπειρία με τον γάτο μου (τον βρήκα μιας ημέρας μωρό και όλοι μου έλεγαν ότι είναι αδύνατον να τα καταφέρει αλλά έζησε) έχω να κάνω την εξής διαπίστωση: οι οδηγίες του μπιμπερό για γατιά είναι γραμμένες από κάποιον που δεν το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ! Γράφει ότι πρέπει να το τρυπήσεις στην άκρη με μια καρφίτσα... ναι καλά! Αν το κάνεις αυτό απλά δεν πέφτει γάλα! Αν κόψεις μεγάλη τρύπα το γατί πνίγεται. Πρέπει να ζουλήξεις τη θηλή και να κόψεις άκρη-άκρη με άνα ψαλιδάκι μια τρυπούλα πολύ μικρή, τόση ώστε όταν κρατάς το μπιμπερό ανάποδα να πέφτουν σιγά σιγά σταγόνες γάλα. Το καλύτερο μπιμπερό αν θυμάμαι καλά το βρήκα στα κουτιά ormilac, έχει μια θηλή χοντρή και μια μυτερή που είναι τέλεια για μωρά. Αλλά θέλει πολλή προσοχή στο κόψιμο. Επίσης προσοχή στην δοσολογία, το πολύ γάλα φέρνει διάρροιες που σ' αυτή την ηλικία είναι θανατηφόρες. Αν δούμε διάρροια σταματάμε το γάλα και δίνουμε νερό με almora (φακελάκι από το φαρμακείο) σε θερμοκρασία σώματος, μικρές ποσότητες κάθε μισή ώρα, και μετά από 2-3 ώρες αρχίζουμε και το ανακατεύουμε με γάλα, στην αρχή λίγο, μετά από 1 ώρα λίγο περισσότερο γάλα και λιγότερο νερό, μέχρι να φτάσουμε να δίνουμε πάλι μόνο γάλα.
Αυτά και πολλά άλλα που με βοήθησαν να μεγαλώσω τον γάτο μου τον Γάτσουλα τα πρωτοδιάβασα εδώ: http://www.safehavenforcats.com/newborn.htm
Έχει συμβουλές για όλα όσα χρειάζεται να ξέρει κανείς για να μεγαλώσει ένα νεογέννητο γατάκι!

Louiza
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Κυρ Δεκ 05, 2010 5:25 pm

Καλησπέρα .Πριν μια εβδομάδα περίπου ήρθε ένα γατάκι στην αυλή μου. Πολύ αδύνατο ,αποστεομένο ,μικρούλικο προφανώς 1 η 2 μηνών. Του έβαλα γάλα , δεν έπινε ,έφαγε κροκέτες και κονσέρβα έκτοτε εγκατέλειψε το σπίτι του και το υιοθέτησα μαζί με τα άλλα 6 που έχω. Του έκανα μια ζεστή φωλίτσα και κοιμάτε μαζί με ένα άλλο μεγαλύτερο γατάκι που αυτομόλησε και αυτό απο το ίδιο γειτονικό σπίτι. Είναι ζωηρό ξύνει τα νυχάκια του, τρώει πάρα πολύ μου έχει κάνει εντύπωση και φένεται να έχει πάρει κάποιο κιλό. Προσπάθησα να του δώσω ένα χάπι αποπαρασίτωσης αλλά στάθηκε αδύνατο (μισο μισό το έτριψα στη κοσέρβα αλλά δεν το έτρωγε προφανώς του μύριζε. Αυτό που βλέπω είναι κάτι σιμάδια κοντά στη μυτούλα του σαν να έχει ξεφλουδίσει δερματικό και η ουρά του οι τρίχες δεν είναι πυκνές φένεται ο κορμός της ουρίτσας του. Δεν ξέρω τι είναι . Μπορεί κάποιος αν ξέρει να μου πει κάτι? Πάντως εγώ το χαιδεύω και το αγαπάω γιατί είναι μικούλικο χωρίς μαμά και ανταποκρίνετε πλήρως αυτό που ξέχασα να σας πω είναι ότι στην αρχή δεν μπορούσε να νιαουρήσει αν και προσπαθούσε. Τώρα μπορεί λίγο καλύτερα. Συγνώμη αν σας κούρασα.
Smile --------------------------------------------------------------------------------

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Κυρ Δεκ 05, 2010 5:48 pm

Καλησπέρα και καλώς ήρθες Amfikrati, κατ'αρχή να ρωτήσω άν υπάρχει κτηνίατρος που μπορείς να το πας να το δει; Απο τη στιγμή που είναι ήρεμο,και φαγωμένο είναι το επόμενο απαραίτητο στάδιο, μονο αυτος θα σου δώσει πληροφορίες για την κατάσταση της υγείας του και τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσεις. Οσο για το νιαούρισμα ,απλώς δεν είχε δύναμη.Μπράβο σου που το βοήθησες ως εδώ, αλλά τά καημένα θέλουν αρκετη προσοχή για να γιατρευτουν και να παραμείνουν γερά. oksmily3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Δεκ 05, 2010 9:36 pm

AMFIKRATIS έγραψε:Καλησπέρα .Πριν μια εβδομάδα περίπου ήρθε ένα γατάκι στην αυλή μου. Πολύ αδύνατο ,αποστεομένο ,μικρούλικο προφανώς 1 η 2 μηνών. Του έβαλα γάλα , δεν έπινε ,έφαγε κροκέτες και κονσέρβα έκτοτε εγκατέλειψε το σπίτι του και το υιοθέτησα μαζί με τα άλλα 6 που έχω. Του έκανα μια ζεστή φωλίτσα και κοιμάτε μαζί με ένα άλλο μεγαλύτερο γατάκι που αυτομόλησε και αυτό απο το ίδιο γειτονικό σπίτι. Είναι ζωηρό ξύνει τα νυχάκια του, τρώει πάρα πολύ μου έχει κάνει εντύπωση και φένεται να έχει πάρει κάποιο κιλό. Προσπάθησα να του δώσω ένα χάπι αποπαρασίτωσης αλλά στάθηκε αδύνατο (μισο μισό το έτριψα στη κοσέρβα αλλά δεν το έτρωγε προφανώς του μύριζε. Αυτό που βλέπω είναι κάτι σιμάδια κοντά στη μυτούλα του σαν να έχει ξεφλουδίσει δερματικό και η ουρά του οι τρίχες δεν είναι πυκνές φένεται ο κορμός της ουρίτσας του. Δεν ξέρω τι είναι . Μπορεί κάποιος αν ξέρει να μου πει κάτι? Πάντως εγώ το χαιδεύω και το αγαπάω γιατί είναι μικούλικο χωρίς μαμά και ανταποκρίνετε πλήρως αυτό που ξέχασα να σας πω είναι ότι στην αρχή δεν μπορούσε να νιαουρήσει αν και προσπαθούσε. Τώρα μπορεί λίγο καλύτερα. Συγνώμη αν σας κούρασα.
Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 134150 --------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα Αμφικράτη και καλώς ήρθες! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 734728

Νομίζω ότι το γατάκι πρέπει να το δει γιατρός..
Ίσως είναι κάτι δερματικό αυτό που έχει στην ουρά, αλλά αυτό που έχει στη μυτούλα του μπορεί να είναι ρινοτραχεϊτιδα, σε συνδυασμό με αυτό που λες ότι δεν μπορούσε να νιαουρίσει.
Μπορεί να κάνω λάθος, γιατρός δεν είμαι, οπότε καλύτερα να το πας σ' έναν κτηνίατρο να το δει.
Περαστικά του! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 322479 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 838337
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Κυρ Δεκ 05, 2010 10:33 pm

Doremi kai SyperCatz σας ευχαριστώ για τη βοηθειά σας. Εύχομε να μην είναι κάτι σοβαρό έπρεπε να το πάω αμέσως στον κτηνίατρο ,αλλά ήταν ζωηρό και είχε μεγάλη όρεξη για φαγητό , και το απέδωσα στην πείνα . Βέβαια διαβάζοντας εδώ το sait ,ειδικότερα για τα παράσιτα (σύμπτωμα διάταση κοιλιάς) χαιδευοντάς το η κοιλίτσα του ήταν γεμάτη , πιστεύω απο την τροφή. Εγώ σήμερα έφυγα εκτάκτως απο το χωριό υπάρχει άνθρωπος που το φροντίζει και την τρίτη θα το πάει στο κτηνίατρο. Πιστεύω ότι θα τα καταφέρει γιατί είναι ζωηρό και τρώει συνέχεια. Στην αυλή μου συνήθως έρχοντε γατάκια άρρωστα , θυμάμε τη μαρίκα, ήταν παράλυτη στα πίσω ποδαράκια της απο χτύπημα, η μαρίκα μεγάλωσε έγινε μαμά έζησε με πολύ αγάπη ,έδωσε και πήρε ,δεν βασανήστηκε. Κάποια στιγμή στην αυλή μου ήταν γύρω στα 30 γατιά, αυτό όμως είναι πολύ μικρούλι μοναχούλι του χωρίς μαμά ευτυχώς κοιμάτε με ένα άλλο μαζί.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Δεκ 05, 2010 10:36 pm

σίγουρα θα τα καταφέρει!! αφού είναι ζωηρό και τρώει! Θα ρυθμίσεις και το θέμα με τη μυτούλα και το δερματικό και θα παει πολύ καλά!! οποτε βουρ στο γιατρό!!!
καλωσήρθες!! οταν μπορέσεις περιμένουμε και φωτό του μικρού!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Δεκ 05, 2010 10:38 pm

AMFIKRATIS έγραψε: Doremi kai SyperCatz σας ευχαριστώ για τη βοηθειά σας. Εύχομε να μην είναι κάτι σοβαρό έπρεπε να το πάω αμέσως στον κτηνίατρο ,αλλά ήταν ζωηρό και είχε μεγάλη όρεξη για φαγητό , και το απέδωσα στην πείνα . Βέβαια διαβάζοντας εδώ το sait ,ειδικότερα για τα παράσιτα (σύμπτωμα διάταση κοιλιάς) χαιδευοντάς το η κοιλίτσα του ήταν γεμάτη , πιστεύω απο την τροφή. Εγώ σήμερα έφυγα εκτάκτως απο το χωριό υπάρχει άνθρωπος που το φροντίζει και την τρίτη θα το πάει στο κτηνίατρο. Πιστεύω ότι θα τα καταφέρει γιατί είναι ζωηρό και τρώει συνέχεια. Στην αυλή μου συνήθως έρχοντε γατάκια άρρωστα , θυμάμε τη μαρίκα, ήταν παράλυτη στα πίσω ποδαράκια της απο χτύπημα, η μαρίκα μεγάλωσε έγινε μαμά έζησε με πολύ αγάπη ,έδωσε και πήρε ,δεν βασανήστηκε. Κάποια στιγμή στην αυλή μου ήταν γύρω στα 30 γατιά, αυτό όμως είναι πολύ μικρούλι μοναχούλι του χωρίς μαμά ευτυχώς κοιμάτε με ένα άλλο μαζί.

Shocked ΓΑΤΟΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Δεκ 05, 2010 10:41 pm

Το ότι έχει διάθεση να φάει είναι πολύ καλό, ωστόσο ακόμα καλύτερο είναι το ότι θα το δει γιατρός την Τρίτη.

Μικρούλι μπορεί να είναι, αλλά και παρέα έχει απ' ότι λες και εσύ και κάποιοι άλλοι το φροντίζετε, που είναι πολύ σημαντικό!

Εύχομαι να είναι κάτι απλό και να γίνει γρήγορα καλά! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 322479
Μπράβο σου για την προσπάθεια που κάνεις με τα γατάκια! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 719932
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Παρ Δεκ 10, 2010 7:16 pm

Καλησπέρα.Σήμερα επέστρεψα στο χωριό, η φίλη που θα το πήγεαινε στον κτηνίατρο δεν μπόρεσε και το πήγα εγώ, πριν λίγο μόλις επέστρψα. Το γατάκι έχει μύκητες στα πόδια, μύτη και αυτιά. Μου έδωσε θεραπεία 10 ημερών και του έβαλε μια αμπούλα στη ράχη του. Μου είπε ότι ενδεχομένως να έχω κολήσει και εγώ και πρέπει να πάρω θεραπεία, ανησύχησα , δεν έχω δει κάποιο σημάδι στα χέρια μου στο δέρμα μου, αλλα με είχε γρατζουνίσει έβγαλε αίμα τοχέρι μου, πριν μια εβδομάδα όταν προσπαθούσα να του δώσω το χάπι . Η αλήθεια είναι ότι έχω ανησυχήσει αρκετά και δεν θυμάμε καν πως μου είπε να του δίνω τα χάπια, ( με βούτυρο μου είπε) . Μπορεί κάποιος που ξέρει περί των παραπάνω να μου πει κάτι? Δηλαδή πως θα του δώσω το φάρμακο κάψουλα είναι και αν όντως μπορεί να κόλησα και εγώ . Ευχαριστώ.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Δεκ 10, 2010 8:34 pm

Μην αγχωνεσαι, εφοσον δεν βλεπεις κατι στο δερμα σου το πιθανοτερο να μην εχεις κολλησει. Καλου κακου ομως να πλενεις πολυ καλα τα χερια σου οταν πιανεις το γατακι με σαπουνι απολυμαντικο.
Αν το χαπι ειναι σε καψουλα δεν μπορω να φανταστω αλλο τροπο για να το δωσεις με βουτυρο, παρα μονο αδειαζοντας την καψουλα σε λιγο βουτυρακι. Καλο θα ηταν να παρεις τον γιατρο να σου ξαναπει τον τροπο για να μην ταλαιπωρειθειτε και οι δυο με την προσπαθεια. Καλη επιτυχια και καλη αναρρωση
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Δεκ 10, 2010 9:02 pm

μην ανησυχείς. ακομα και να έχει κολλήσει, πράγμα που δεν είναι απαραίτητο, δεν ειναι κατι που δεν φεύγει. οι μύκητες θεραπεύονται και στον άνθρωπο μια χαρά.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Παρ Δεκ 10, 2010 9:53 pm

Mίλησα με το γιατρό και όντως μου είπε για τον τρόπο. Μια καψουλα σε ενα φλυτζανι βουτυρο και θα του δίνω ένα κοματάκι κάθε ημέρα. Δύο κάψουλες αντιστοιχούν για 10 ημέρες. Μου είπε επίσης που τον ρώτησα αν πρέπει να πάω σε γιατρό, οχι ,στο ιατρείο μου είχε πει ναι. Πάντα έπλενα τά χέρια μου με κοινό υγρό σαπούνι. Του ενίσχυσα τη φωλιά του γιατί έχει πολύ κρύο. Σας ευχαριστώ.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Δεκ 10, 2010 10:31 pm

Περαστικά στο μικρό σου! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 322479 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 24219

Όσο για το αν κόλλησες, αφενός νομίζω ότι θα είχε ήδη φανεί, αφετέρου και να δεις κάποιο σημάδι στο δέρμα σου, πας σε ένα δερματολόγο και ακολουθείς μια αγωγή μερικών ημερών, τίποτα το τραγικό δηλαδή! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Δεκ 10, 2010 10:39 pm

Πάντως αφού δεν έχεις κολλήσει μέχρι τώρα, νομίζω τη γλίτωσες!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Σαβ Δεκ 11, 2010 10:27 am

Eλπίζω να τη γλίτωσα αν και απο την ιδέα μου και μόνο πιστεύω, με τρώει εδώ με τρώει εκεί και όλα αυτά απο χθές μετά απο αυτά που μου είπε ο Γιατρός. Σήμερα του έδωσα το φάρμακο στο βουτυρο, το έφαγε. Σκέφτομε να δώσω σε όλα γιατί κάνουν παρέα όλα μαζί, αν και δεν είδα κάποιο σημάδι στα άλλα.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Δεκ 11, 2010 3:28 pm

Δεν ξερω να σου πω τι να κανεις με τα αλλα. Ισως μια λυση ειναι να απομονωσεις με καποιο τροπο το γατακι που εχει προβλημα μεχρι να ολοκληρωθει η θεραπεια, ωστε να μην επιβαρυνονται και τα υπολοιπα με φαρμακα εαν δεν ειναι απαραιτητο. Οσο για σενα, σιγουρα εχεις επηρρεαστει απο τα λογια του γιατρου. Προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου και ολα θα πανε καλα. Αν εχεις κολλησει θα το καταλαβεις, θα κανεις κι εσυ μια μικρη θεραπεια και ολα θα περασουν.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Σαβ Δεκ 11, 2010 4:54 pm

Αnatoli μάλλον έτσι είναι, έχω επηρεαστεί. Το απομόνωσα αλλά έκλαιγε δεν ησύχαζε το έκλεισε στο λαιμό και το έβγαλα. Είναι στη φωλίτσα του μόνο του ζεστούλι, αλλά κάνει και παρέα με τα άλλα. Σε ευχαριστώ.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Δεκ 11, 2010 7:56 pm

Noμίζω ότι θα ήταν καλύτερα να μην δώσεις φάρμακο προληπτικά στα άλλα.
Άσε να δεις πώς θα πάει, δεν είναι και σίγουρο ότι θα κολλήσουν.

Όσο για σένα, μάλλον έχει αυθυποβληθεί! Αν ήταν να είχες κολλήσει, λογικά θα είχε φανεί μέχρι τώρα.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Κυρ Δεκ 12, 2010 6:06 pm

Δεν τους έδωσα και δεν βλέπω κάποιο σημάδι σε κάποιο απο τα άλλα επτά. Βέβαια το μικρό δεν συνεργάζετε καθόλου, δεν τρώει το βουτυρο με το φάρμακο, το γλύφει λιγο και μετά τέλος. Σήμερα περίμενα μισή ώρα και έφαγε λίγο, έναι ένα κουταλάκι του γλυκού κάθε ημέρα και του το δίνω κάθε πρωί που λογικά πεινάει. Δεν μπορώ να περιμένω, γιατί φεύγω στις 07:00 για ελιές και έρχομε στις 17:00. Μια ώρα να πάω και μια να έρθω, με τα πόδια. Σήμερα το πρωί είχε ρίξει πάγο, πολύ κρύο, αργότερα είχε ωραία ημέρα με ήλιο. Εύχομε να πάνε όλα καλά και να γίνει καλά, απο όρεξη όλο τρώει. Εγώ μέχρι σήμερα κανένα σημάδι πιστεύω τη γλίτωσα. Smile

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Δεκ 12, 2010 6:14 pm

σίγουρα τη γλύτωσες
προσπάθησε να του βάλεις το μπαλάκι με το βουτυράκι κατευθείαν στο στόμα, σα να δίνεις χάπι.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Δεκ 12, 2010 7:01 pm

Πούπσυ έγραψε:σίγουρα τη γλύτωσες
προσπάθησε να του βάλεις το μπαλάκι με το βουτυράκι κατευθείαν στο στόμα, σα να δίνεις χάπι.

+1000 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Δεκ 12, 2010 8:07 pm

Mπορεις να δοκιμασεις να το βαλεις πανω στο μπροστινο του πατουσακι. λογικα θα το γλειψει ολο για να το καθαρισει. blinking
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Τρι Δεκ 14, 2010 8:18 pm

Καλησπέρα παιδιά. Το γατάκι είναι καλύτερα, βλέπω τριχούλες να βγάζει στα ποδαράκια του και δίπλα στη μυτούλα του, απομένουν τα αυτάκια του εκεί δεν βλέπω κάτι. Με το φάρμακό του δυσκολεύεται λίγο. Anatoli το έκανα το εβαλα στο πατουσάκι του αν έβλεπες πως έκανε τίναζε το ποδαράκι του να το βγάλει. Laughing . Όλο τρώει και πλέον όλο γουργουρίζει για χάδια . Με το που νυχτώνει στη φωλίτσα του και θα βγεί το πρωί που θα με ακούσει. Τά άλλα ζηλεύουν και ιδίως η κοκκίνω. Προτερεότητα έχει το μικρούλικο.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Δεκ 14, 2010 8:42 pm

Ολοι μας εχουμε τραβηξει τα πανδεινα για να δωσουμε φαρμακα. Υπομονη, κουραγιο και επιμονη και ολα θα πανε καλα! mati
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Δεκ 14, 2010 9:12 pm

Anatoli έγραψε:Ολοι μας εχουμε τραβηξει τα πανδεινα για να δωσουμε φαρμακα. Υπομονη, κουραγιο και επιμονη και ολα θα πανε καλα! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 322479

Εγώ έχω μέχρι και σημάδια από δαγκωνιές προσπαθώντας να δώσω φάρμακα... Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 56971
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Πεμ Δεκ 16, 2010 11:21 pm

Καταλαβαίνω, δεν διαμαρτύρομε ότι κουράζομε,απλά στεναχωριέμαι όταν δεν το τρώει για να γίνει καλά. Σήμερα βρήκα τη λύση, το έβαλα σε ένα κοματάκι κονσέρβα (whiskas ) το έφαγε αμέσως , αυτό θα κάνω, τέσσερις ημέρες απέμειναν. θέλει παρείτσα τα άλλα δεν το κάνουν είναι μεγάλα,έχει και κρύο, απόψε έλειπε απο τη φωλίτσα του, το έψαξα να το βρώ και το βρήκα να κοιμούντε μαζί με τη κοκκίνω τα άφησα μαζί . Δεν ξέρω αν είναι σωστό που βάζω εδώ το παρακάτω link, αξίζει, είναι ένα συγκηνιτικό video απο το ΑΔΕΣΠΟΤΟ. https://www.youtube.com/watch?v=1AM7ki3Bpww. Αν δεν είναι σωστό ζητώ συγνώμη.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης