gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

+11
ΓΟΗΣ
gatisios
koneko
LIZA_T
f.m123
Stella M.
Vasouri
Vitelia
Gatoplikti
Coney-
purple penguin
15 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από purple penguin Τετ Ιουν 13, 2018 10:33 pm

gatisios έγραψε:Οι τιμές που γράφεις για Orijen είναι για τις τροφές που πουλάνε στην Αμερική. Για Ελλάδα δες εδώ: https://www.orijen.ca/en-gb/foods/cat-food/dry-cat-food/cat-kitten/ Tα ποσοστά είναι: ασβέστιο 1.4%, φώσφορος 1.1%.Τελικά μου απάντησαν από AATU, οι τιμές είναι οι εξής:
Ok, αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι σε αυτό που είπα. Η περιεκτικότητα κρέατος δεν φαίνεται να επηρεάζει τα ποσοστά ασβεστίου/φωσφόρου.

Καταρχάς το 1,4/1,1 δεν είναι υψηλό. Τέτοια και μεγαλύτερα ποσοστά, βρίσκουμε και σε τροφές που είναι τίγκα στα σιτηρά... Αν ίσχυε αυτό που είπες τότε θα έπρεπε τα ποσοστά της orijen σε ασβέστιο/φωσφόρο να είναι τεράστια.

Δες τη σύνθεση των 2 τροφών (orijen/josera) και την περιεκτικότητα τους σε κρέας... Έχουν μάλιστα ίδιο είδος κρέατος (πουλερικά).  Αν από αυτό και μόνον εξαρτώταν τα ποσοστά ασβεστίου/φωσφόρου, τότε η διαφορά αυτών των ποσοστών στις δύο τροφές θα έπρεπε να είναι πάρα πολύ μεγαλύτερη.

Έπειτα, δες κάτι ακόμη που δεν κολλάει με αυτό που λες:
Η αμερικάνικη φόρμουλα της orijen είναι 90/10 και έχει 1,2/1,0.
Η ευρωπαϊκή είναι 85/15 και έχει 1,4/1,1.
Περισσότερο κρέας η αμερικάνικη, μικρότερα ποσοστά ασβεστίου/φωσφόρου.

purple penguin
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από purple penguin Τετ Ιουν 13, 2018 10:46 pm

Όσο για την AATU, σου είχα πει ότι απαντάνε στα μηνύματα.
Βασικά, σε όσες εταιρείες έχω στείλει (και είναι αρκετές) μου έχουν απαντήσει όλες εκτός από την Sam's Field.
Εντύπωση μου είχε κάνει η Yarrah. Τους είχα ρωτήσει για 2-3 ποσοστά και μου έστειλαν ολόκληρο λογιστικό φύλλο όπου υπήρχαν τα πάντα όλα.

purple penguin
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από gatisios Τετ Ιουν 13, 2018 10:49 pm

Ανέφερα την πάπια γιατί η διαφορά και στις 2 εταιρίες ανάμεσα σε ασβέστιο και φώσφορο είναι εξαιρετικά μεγάλη, περίπου 1%. Τα ποσοστά της Sams Field υπάρχουν αναλυτικά σε sites που την πουλάνε.

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από purple penguin Πεμ Ιουν 14, 2018 12:24 am

gatisios έγραψε:Τα ποσοστά της Sams Field υπάρχουν αναλυτικά σε sites που την πουλάνε.
Για άλλον λόγο επικοινώνησα μαζί τους.

purple penguin
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από σοφοκλης Κυρ Ιουν 17, 2018 3:41 pm

purple penguin έγραψε:Την applaws θα φοβόμουν να την δώσω σε στειρωμένο γατί, λόγω των ποσοστών ασβεστίου-φώσφορου τα οποία είναι υπερβολικά. Δεν θυμάμαι να έχω δει τόσο υψηλά ποσοστά σε άλλη τροφή. Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, η Samʼs Field Sterilized που ανέφερες, έχει ποσοστά ασβεστίου-φώσφορου 0,7% / 0,6%.
Η Carnilove Sterilised η οποία επίσης αναφέρθηκε, έχει 0,8% / 0,7%.
Η Naturea Lands Cat and kitten 0,98% / 0,87%.
Η Orijen Catʼs & Kitten 1,4% / 1,1%.
Η ACANA WILD PRAIRIE CAT & KITTEN 1,5% / 1,1%.
Η Applaws kitten έχει 2,8% / 1,8% !!!
Η ουρολιθίαση προκαλείται από την ξηρά τροφή και ΜΟΝΟ. Είναι θέμα ενυδάτωσης του ζώου. Δώσε του  Acana και μην ασχοληθείς  ποτέ ξανά με άλλες  γατοτροφές. Στον Καναδά όλα τα γατιά είναι στειρωμένα , γι'αυτό δεν υπάρχουν ιδιαίτερες τροφές γι'αυτά. Αυτά τα ολίγα.

σοφοκλης
Kitten
Kitten

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 65
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από purple penguin Κυρ Ιουν 17, 2018 6:09 pm

σοφοκλης έγραψε:
Η ουρολιθίαση προκαλείται από την ξηρά τροφή και ΜΟΝΟ. Είναι θέμα ενυδάτωσης του ζώου. Δώσε του  Acana και μην ασχοληθείς  ποτέ ξανά με άλλες  γατοτροφές. Στον Καναδά όλα τα γατιά είναι στειρωμένα , γι'αυτό δεν υπάρχουν ιδιαίτερες τροφές γι'αυτά. Αυτά τα ολίγα.
Λες ότι
Η ουρολιθίαση προκαλείται από την ξηρά τροφή και ΜΟΝΟ
και μετά λες
Δώσε του  Acana
.
Μήπως βλέπεις την αντίφαση;
Έδωσα Acana και μετά από έναν χρόνο που ο γάτος ήταν εντάξει, έκανε και πάλι λίθους. Δεν είναι τόσο απλά τα πράματα...

purple penguin
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από σοφοκλης Κυρ Ιουν 17, 2018 6:49 pm

Καμία αντίφαση. Εννοούσα Αcana, αν ήθελες να του δώσεις ντε και καλά ξηρά τροφή. Αφού όμως επαναλαμβάνεται το πρόβλημα, γιατί πας γυρεύοντας με τις ξηρές και ψάχνεσαι; πας υποχρεωτικά σε γατο-κονσέρβα και σπιτικό μαγειρευτό. Απλά είναι τα πράγματα.

σοφοκλης
Kitten
Kitten

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 65
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Δευ Σεπ 14, 2020 5:52 pm

Καλησπέρα φίλοι μου.
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά παλιά γατομανα. Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
Έχω αυτή την στιγμή τρία γατάκια, δυο αρσενικά τριών ετών στειρωμένα και μια κοπελίτσα 2 ετών στειρωμένη κι αυτή. Πριν είχα έναν γατούλη που δυστυχώς τον έχασα στα 13 του από καρδιολογικο πρόβλημα.
Ήμουν σταθερή πελάτης της RC πάντα.
Ψάχνομαι τώρα να αλλάξω τροφή και να πάω σε λιγότερα ή καθόλου σιτηρά. Τα οικονομικά όμως δεν με βοηθάνε να ξεφύγω από τα επίπεδα της royal canin.
Εκείνο που με προβληματίζει είναι ότι κι εμένα το ένα αγόρι μου έκανε ουρολιθιαση πριν ενάμιση χρόνο η οποία αντιμετωπίστηκε με απόφραξη και μετά RC urinary s/o για έξι μήνες. Μετά ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να επιστρέψω στην απλή για στειρωμένα. Ωστόσο πήρα αρκετό καιρό την σκέτη urinary και μετά συνέχισα με RC light care.
Ψάχνοντας σε διάφορα σάιτ και μαγαζιά εντόπισα δύο τροφές που θα μπορούσα να στηρίξω οικονομικά. Την sanabelle urinary και την Sam's field sterilized
Έχουν απ ό,τι είδα και χαμηλά ποσοστά ασβεστίου φωσφόρου μαγνησίου
Όσο διαβάζω τις αναρτήσεις τόσο αγχώνομαι.
Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την γνώμη σας γι'αυτές τις τροφές αλλά και τις προτάσεις σας για άλλες
Ευχαριστώ εκ των προτερων

Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από gatisios Δευ Σεπ 14, 2020 8:00 pm

Να ξέρεις οτι η Sam's field sterilized (και αρκετές sterilized από άλλες εταιρίες) έχουν περισσότερο αλάτι σε σχέση με τροφές που δεν χαρακτηρίζονται "sterilised", κάτι το οποίο δε θεωρώ ό, τι καλύτερο.

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Δευ Σεπ 14, 2020 9:14 pm

gatisios έγραψε:Να ξέρεις οτι η Sam's field sterilized (και αρκετές sterilized από άλλες εταιρίες) έχουν περισσότερο αλάτι σε σχέση με τροφές που δεν χαρακτηρίζονται "sterilised", κάτι το οποίο δε θεωρώ ό, τι καλύτερο.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη. Το αλάτι είχα διαβάσει κάπου βοηθάει, όσο κι αν φαίνεται περίεργο, επειδή λέει κάνει τα γατάκια να πίνουν περισσότερο νερό...
Μύλος...

Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από gatisios Δευ Σεπ 14, 2020 10:22 pm

Αυτό ακριβώς ισχυρίζονται και οι εταιρείες. Δεν με πείθει να αγοράσω τρφή με αυξημένο αλάτι. Δε θα το ρίσκαρα, ειδικά αν η γάτα έχει θέμα με τα νεφρά.

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Δευ Σεπ 14, 2020 11:29 pm

https://www.natureapetfoods.gr/post/trofi-gia-stiromenes-gates
Καλησπέρα και από μένα !Διαβάστε το παραπάνω που μου έστειλε η naturea σε σχετική μου ερώτηση για το επίπεδο μαγνησίου στις τροφές της . Έχω έναν 7χρονο γάτο που τον έχω με grain free pronature και χαμηλή πρωτεινη . Η κτηνίατρος μου είπε να του ανεβάσω την πρωτεΐνη. .Τώρα τρώει την pronature πάπια πορτοκάλι 33% πρωτεΐνη και σκέφτομαι να του αγοράσω τέλος φθινοπώρου naturea .
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Δευ Σεπ 14, 2020 11:45 pm

Πειστικοί φαίνονται... το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο γατάκι είχε κάνει πρόβλημα στο παρελθόν

Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Τρι Σεπ 15, 2020 12:21 am

Evi1968 έγραψε:Πειστικοί φαίνονται... το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο γατάκι είχε κάνει πρόβλημα στο παρελθόν

Εννοείς έχει κάποια ευαισθησία ή κακή εμπειρία από naturea ?
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Τρι Σεπ 15, 2020 7:38 am

ΓΟΗΣ έγραψε:
Evi1968 έγραψε:Πειστικοί φαίνονται... το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο γατάκι είχε κάνει πρόβλημα στο παρελθόν

Εννοείς έχει κάποια ευαισθησία ή κακή εμπειρία από naturea ?

Είχε ένα περιστατικό ουρολιθιασης πριν 1,5 χρόνο περιπου

Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Τρι Σεπ 15, 2020 7:42 am

Για την sanabelle ξέρει κανείς? Έχει κωδικό urinary και κωδικό sterilized

Σε μήνυμα που έστειλα μου απάντησαν αυτο:
"Dear Mrs. Georgiadou,
thank you for your mail.
If Luxor has a tendency for struvite stones we can recommend you Sanabelle Urinary.

Under the following link you find more information for this product.

https://www.bosch-tiernahrung.de/en/cat-food/cat-sanabelle-dry-food-urinary

 

If at the moment Luxor has recovered fine and has a normal activity, then you do not have to feed Sanabelle Urinary pure but could mix it for example with Sanabelle Poultry.

https://www.bosch-tiernahrung.de/en/cat-food/cat-sanabelle-adult-poultry

 

In both cases, before changing Luxors died we recommend to seek advice from your vet.


Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Evi1968 Τρι Σεπ 29, 2020 7:54 am

Γεια σας φίλοι μου,
Πριν λίγες μέρες είχα ζητήσει την συμβουλή σας για να δοκιμάσω να ξεφύγω από την rc RC sterilized και να προσφέρω στον γατούλη μου μια διατροφή χωρίς σιτηρά. Πρόκειται όμως για γατούλη που έκανε ένα επεισόδιο ουρολιθιασης στρουβιτη. Έψαξα αρκετά προσπαθώντας να συνδυασω την ποιότητα με την τιμή που δυστυχώς είναι πια ένα θέμα για εμένα. Έχω καταλήξει στην ξηρά τροφή sanabelle sterilized για δύο φορές την ημέρα και ένα γεύμα υγρής τροφής επειδή δυστυχώς ο Λουξορ μου δεν είναι πολύ φαν του νερού.
Βρήκα μια υγρή τροφή που λέγεται almo nature holistic urinary help και μια που είναι η Animonda Integra Protect Adult Urinary. Σκεφτόμουν επίσης εναλλακτικά να του δίνω ένα γεύμα μαγειρεμένο κρέας με το ζουμακι του .
Θα ήθελα την άποψή σας και την συμβουλή σας για το είδος του κρέατος που θα μου προτείνατε να χρησιμοποιώ, αν νομίζετε ότι είναι καλή ιδέα

Evi1968
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Δευ Δεκ 14, 2020 9:40 pm

Τί γνώμη έχετε για τη Βοzita grain free sterilized; Η ανάλυση οκ φαίνεται , απλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει την εμπειρία της ...
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Coney- Πεμ Δεκ 31, 2020 7:56 pm

Γνωριζετε τιποτα για τη καναδικη εταιρια petcurean ?Εχει την now fresh και την go!ειναι grain free δεν ξερω τιποτα αλλο. Απλα επειδη κλεισαμε τα 7 θελω να του αλλαξω τροφη ηδη 3,5 χρονια τρωει την Natural Trainer και θελω κατι σε καθαρη πρωτεινη οχι υδρολυμενη.
Coney-
Coney-
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2014
Mood : Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιαν 04, 2021 9:26 am

Την go την έχω δοκιμάσει την sensitive αν θυμαμαι καλά και ημουν πολυ ευχαριστημένη.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο. - Σελίδα 4 Empty Απ: Επιλογή τροφής για στειρωμένο γάτο.

Δημοσίευση από marcos19 Σαβ Σεπ 11, 2021 1:41 pm

ως νεος γονιος γατου θα ηθελα να ρωτησω για το αν γνωριζει κανεις για την ποιοτητα της παρακατω τροφης και κυριως αν ειναι για τον καστρατο πλεον Μαρκο μου. ειναι ηλικιας 1.5 ετων. η τροπφ ειναι
Leonardo Adult 32/16 15kg


marcos19
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/09/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης