gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

+8
alexandrakicat
marina289
houlieta
f.m123
Πούπσυ
Debbie4ever
otz
ΔΕΒΟΡΑ
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 11, 2012 1:28 am

dimitroula έγραψε:Houlieta (Μαρία;; ) μιλάς για τη συγκεκριμένη περίπτωση φοβικού ανθρώπου. Το πας αλλού το θέμα. Εγώ τότε θα τον συμβούλευα να μην πάρει καν σκύλο, και δη κουταβάκι. Θα το διαπαιδαγωγίσει τελείως λάθος. Οι σκύλοι κατάγονται από τους λύκους και πρέπει να έχουν έναν άνθρωπο με αυτοπεποίθηση, να παίρνει το ρόλο του άλφα. Το να γίνεις άλφα μόνο με θετική εκπαίδευση είναι πολύ δύσκολο και αν φοβάσαι τους σκύλους και δεν έχεις αυτοπεποίθηση, τότε αυτό μεγαλώνοντας θα αγριεύει όλο και περισσότερο ή θα γίνει φοβικό και μπερδεμένο. Δεν τα λέω μόνη μου αυτά. Προφανώς δεν ξέρεις ούτε εσύ από σκύλους από όσο καταλαβαίνω (συγγνώμη αν κάνω λάθος). Σε παραπέμπω σε δύο παγκόσμια καταξιωμένους θετικούς εκπαιδευτές να δεις αυτά που λέω αν έχεις χρόνο.
Victoria Stillwell http://positively.com/
Cesar Millan http://www.cesarsway.com/
Οι συγκεκριμένοι είναι και διάσημοι στην Ελλάδα, ενίοτε παίζονται εκπομπές τους στην τηλεόραση.
Κάνεις τραγικό λάθος, διότι στο σπίτι μας είχαμε σκύλους από τον καιρό που θυμάμαι τον εαυτό μου, ο τελευταίος πέθανε το 2006 και πριν 2 μήνες αποκτήσαμε κι άλλο...
Ό,τι λεω το λέω με μεγάλη σιγουριά και χρόνια ενασχόληση..
Διαφωνώ κατηγορηματικά σε αυτά που λες, η άγνοια δεν σε κάνει φοβικό, ούτε σημαίνει ότι πάσχεις από έλλειψη αυτοπεποίθησης, σημαίνει απλά ότι δεν ξερεις κάτι και αισθάνεσαι τον φόβο του αγνώστου. Ούτε πιστεύω ότι για να έχει κάποιος έναν σκύλο πρέπει να ξυπνάει το πρωί και να λέει "φτου σου αγόρι μου" στον καθρέφτη του.
Ένα μικρό σε ηλικία ζώο είναι εξαρτημένο, ένα ενήλικο όχι, το πρώτο ψάχνει να βρει τον αρχηγό του, το δεύτερο όχι απαραίτητα. Με το πρώτο αισθάνεσαι και εσύ πιο ασφαλής, με το δεύτερο όχι.
Ο σκύλος είναι τόσο μακρυά από τους λύκους πια που έχει μεταμορφωθεί πλήρως,
Σπόιλερ:
είναι αστείο να τον αντιμετωπίζουμε ετσι. Ετσι μπορούμε να αντιμετωπίζουμε εμείς τις γάτες μας, αυτές ναι, παραμένουν άγριες.

Και για να μιλήσω με παράδειγμα.
Όπως σου είπα πριν 2 μηνες (κάτι λιγότερο) η αδελφή μου έφερε έναν σκύλο στο σπίτι, ένα ενήλικο μπόξερ -19 μηνών- που δεν ήθελε πια η ιδιοκτήτρια. Ο σκύλος (μεσαίου μεγέθους φυλή) είναι γλυκός, παιχνιδιάρης, αγκαλίτσας, φιλικός με όλους.
Και εγώ έχω μεγαλώσει με τους σκύλους αγκαλιά, πιο συχνά κολλούσα τσιμπούρια παρά ψείρες!
(η απαραίτητη υπερβολή για να σου δώσω να καταλάβεις.. happy2 happy2 happy2 happy2 )...

Σε πληροφορώ λοιπόν ότι παρόλο που το ζώο είναι εξαιρετικού χαρακτήρα και εγω μπορώ να προβλέψω πολλές συμπεριφορές, είναι φορές που σκέφτομαι τι θα κάνω.
Όταν παίζουμε και τραβάμε και οι δυο το πλαστικό του κόκκαλο, καποια στιγμή πάνω στην ένταση γρυλίζει, στην αρχη δεν ήξερα που σταματάει το παιχνίδι και αρχίζει πιθανότατα ο θυμός του.
Δεν ξέρω αν ήταν αφεντικό στο σπίτι του, αν γινόταν το δικό του.
Όταν του πειράζω το πρόσωπο και τα μάγουλα και αρχίζει να ψευτοδαγκώνει δεν αισθάνομαι πάντα ασφαλής, σκέφτομαι ότι αν θυμώσει από το πείραγμα και με δαγκώσει σοβαρά θα μου φάει το χέρι.
Όταν του βαζω φαγητό απομακρύνομαι γιατί βλέπω ότι με κοιτά πλαγιαστά, δεν ξέρω αν θα δεχτεί να του πάρω το πιάτο ή αν είναι κυριαρχικός και με αγριέψει.
Όταν πηγαίνουμε βόλτα δεν ξέρω αν κατευθύνεται προς τα παιδιά για να παίξει πάντα ή γιατί τον εκνευρίζουν.
Προσπαθώ 2 μήνες τώρα να τον μάθω ότι τα κακά τα κάνουμε έξω, στις 2 τουλάχιστον βόλτες που βγαίνει, παρόλα αυτά κάθε πρωί πλένουμε το μπαλκόνι.

Όλα αυτά θα τα γνώριζα αν ειχα μεγαλώσει εγώ τον σκυλο, εγω θα είχα βάλει τα όρια, όχι καποιος άλλος ή ο ίδιος ο σκύλος.

Και όλα αυτά απασχολούν εμένα που έχω μεγαλώσει με όλων των ειδών τα ζώα.

Αν εσύ πιστεύεις τώρα ότι είναι καλύτερο για έναν πρωτάρη να υιοθετήσει ενήλικο ζώο και σε όλα τα παραπάνω να προστεθεί και η φυσική του ανασφάλεια μπροστά στο άγνωστο, τότε τι να πω... Το μόνο που θα βγει από αυτην την υιοθεσία είναι η μεγιστοποίηση του φόβου, η επιστροφή του ζώου και η δυστυχία και των δυο...

houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 11, 2012 1:46 am

Ναι, έτσι πιστεύω. Ομως ζώο εξημερωμένο, όχι άγριο. Αρκεί το άτομο να είναι διαβασμένο και να μην πιστεύει ότι τα ξέρει όλα και κάνει ό,τι αισθάνεται. Τα κουτάβια μαθαίνουν πολύυυ αργά και πολύ δύσκολα. Τα ενήλικα έχουν μάθει τα στοιχειώδη. Αν θέλεις να το εκπαιδεύσεις για κάτι νέο και δύσκολο, γίνεται αλλά όντως πιο δύσκολα από το κουτάβι. Για την απλή συμβίωση χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις θεωρώ πολύ πιο εύκολα τα ενήλικα. Αλλιώς θέλεις τεράστια αποθέματα υπομονής και ενέργειας με όλους τους κινδύνους να του μάθεις λάθος συμπεριφορές. Δική μου άποψη, όπως προείπα.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από ΔΕΒΟΡΑ Τετ Ιουλ 11, 2012 9:34 am

Kαλημέρα σε όλους!!!Μαρία-Houlieta έχω διαβάσει το mail σου και σου έχω απαντήσει εκεί!!Αργήσαμε αλλά βρεθήκαμε!Συγνώμη ζητάω εγώ που δε σκέφτηκα ότι μπορεί να μην το έχεις διαβάσει!!
Όσο αφορά τις φιλοζωικές αμφιβάλλω πολύ αν θα ξανασχοληθώ μαζί τους γιατί έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά!!Εμένα προσωπικά με προσβάλλει πολύ να με αμφισβητεί η κάθε κυρία που σηκώνει το τηλέφωνο χωρίς να με έχει καν δει ούτε εμένα ούτε το μωρό μου ούτε το σπίτι μου ούτε πόσο το λατρεύω και το φροντίζω!!Το έχω σαν παιδί μου και δε θα ανεχτώ καμία κριτική πόσο μάλλον από το τηλέφωνο.Δεν ξέρω τι παριστάνουν πάντως αν αποπαίρνουν έτσι άτομα σαν όλους εμάς τότε ειλικρινά αμφισβητώ αν καταλήγουν σε κατάλληλα σπίτια οι αθώες ψυχούλες που έχουν υπό την προστασία τους!Μία μέρα μόνο να ζούσαν μαζί με μένα και τη Λαουρίτσα μου και θα μου ζητούσαν όχο μόνο συγνώμη αλλά θα με παρακαλούσαν να πάρω μαζί μου και όποιο γατουλίνι θέλω!Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουν μια αγγελία από τη στιγμή που δεν είναι διατεθιμένοι να δώσουν το κάθε ζωάκι?Πήρα για το περσάκι επειδή λατρεύω λίγο παραπάνω τα φουντωτά!!!Θα απολογηθώ επειδή είναι ράτσας??Οπως πήρα για αυτό πήρα και για άλλα τόσα!!Αδερφάκι ψάχνω για να είναι ακόμα πιο ευτυχισμένη η ψυχούλα μου, να σώσω κάποιο που έχει ανάγκη θέλω!Δεν πήρα τηλέφωνο σε PET SHOP!!!Δεν τους κρίνω μόνο από αυτό το περιστατικό έχουν φερθεί ανάλογα και στο παρελθόν όσο αφορά τις υιοθεσίες και επίσης δεν παρέχουν καμία βοηθεία για περίθαλψη ζώων όταν τους ζητηθεί!!Αυτή τη στιγμή όμως το μόνο που με νοιάζει είναι η συντροφιά του μωρού μου!!Αν βρείτε κάτι πείτε μου!!!!
ΔΕΒΟΡΑ
ΔΕΒΟΡΑ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : ΓΕΡΑΚΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 2 τη ΛΑΟΥΡΙΤΣΑ μου και το ΒΑΛΕΡΙΑΚΙ
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Ιουλ 11, 2012 10:46 am

Οντως οι φιλοζωικες σε αποπαιρνουν,εγω ειχα επικοινωνησει με το strayshelp μεσω email και ηταν πολυ καλοι.Αυτο ομως που λετε με τα κουταβια,οκ ειναι δυσκολο να τρεχεις απο πισω τους,αλλα και αυτα?Να μην γνωρισουν μια οικογενεια?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Debbie4ever Τετ Ιουλ 11, 2012 11:15 am

dimitroula έγραψε:Houlieta (Μαρία;; ) μιλάς για τη συγκεκριμένη περίπτωση φοβικού ανθρώπου. Το πας αλλού το θέμα. Εγώ τότε θα τον συμβούλευα να μην πάρει καν σκύλο, και δη κουταβάκι. Θα το διαπαιδαγωγίσει τελείως λάθος. Οι σκύλοι κατάγονται από τους λύκους και πρέπει να έχουν έναν άνθρωπο με αυτοπεποίθηση, να παίρνει το ρόλο του άλφα. Το να γίνεις άλφα μόνο με θετική εκπαίδευση είναι πολύ δύσκολο και αν φοβάσαι τους σκύλους και δεν έχεις αυτοπεποίθηση, τότε αυτό μεγαλώνοντας θα αγριεύει όλο και περισσότερο ή θα γίνει φοβικό και μπερδεμένο. Δεν τα λέω μόνη μου αυτά. Προφανώς δεν ξέρεις ούτε εσύ από σκύλους από όσο καταλαβαίνω (συγγνώμη αν κάνω λάθος). Σε παραπέμπω σε δύο παγκόσμια καταξιωμένους θετικούς εκπαιδευτές να δεις αυτά που λέω αν έχεις χρόνο.
Victoria Stillwell http://positively.com/
Cesar Millan http://www.cesarsway.com/
Οι συγκεκριμένοι είναι και διάσημοι στην Ελλάδα, ενίοτε παίζονται εκπομπές τους στην τηλεόραση.

Δεν μπορείς να λες ότι κάποιος που φοβάται τα ζώα δεν θα το προσέξει σωστά!
Μεγάλωσα με σκυλιά! Όταν χάσαμε μια αγαπημένη μου σκύλα άρχισα να φοβάμαι τα σκυλιά! Από τότε όποιο και να παίρναμε φοβόμουν να το πλησιάσω! Με τα κουτάβια όμως ήταν αλλιώς! Τα πλησίαζα! Ενήλικα ούτε για πλάκα!
Αν ο πατέρας μου έφερνε ενήλικο το διάστημα που εγώ τα φοβόμουν τότε θα είχαμε σοβαρό πρόβλημα και δεν θα ξεπερνούσα κι εγώ τον φόβο μου ποτέ!
Μόνο με κουτάβι κάποιος που νιώθει φόβο μπορεί να τα καταφέρει! Και ναι θέλει πολλή δουλειά το κουτάβι αλλά θα το έχεις μεγαλώσει εσύ και θα ξέρεις την παραμικρή του αντίδραση! Αν πάρεις μεγάλο και δεν ξέρεις πώς το έχουν μάθει, την έχεις πατήσει!
Ακόμα και τα πιο ήρεμα σκυλιά είναι απρόβλεπτα! Αν δεν το έχεις μεγαλώσει εσύ να ξέρεις τι του αρέσει, τι όχι, πώς αντιδράει σε κάθε κατάσταση, τότε δυστυχώς θα βρεθείς σε πολλές δυσάρεστες καταστάσεις!
Όταν πήραμε την Φοίβη ήταν δύο μηνών! Σηκωνόμουν από τις 6 για να πάει την βόλτα της και μετά να πάω σχολείο! Της έκοψα τις βόλτες όταν άρχισαν να πετάγονται φόλες! Ποιος θα τολμήσει να με κατηγορήσει επειδή προστατεύω το σκυλί μου; Τα σκυλιά ακόμα και στις βόλτες δεν μπορείς να τα ελέγξεις! Κάπου θα κοιτάξεις εσύ, κάπου θα πάει αυτό και το κακό θα γίνει! Πέθαναν όλα τα ζώα στην γειτονιά μέσα σε μια βδομάδα! Μέχρι και σε μπαλκόνια τις πέταγαν! Στο μπαλκόνι χωρίς επιτήρηση δεν βγαίνουν!
Δεν μπορείς να κατηγορείς κάποιον ότι δεν φέρεται σωστά όταν δεν ξέρεις ποιες συνθήκες τον οδήγησαν σε αυτό!
Συμφωνώ με την houlieta. Κάποιος που έχει φόβο με τα ζώα πώς θα το μεγαλώσει κλπ πρέπει να πάρει κουτάβι! Μεγαλώνοντάς το μαθαίνεις!
Debbie4ever
Debbie4ever
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : Δύο. Το θηρίο και την γλύκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χούλιο, Ρίκυ, Ερμής
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Naerdiel Τετ Ιουλ 11, 2012 11:57 am

Eγω Debora επειδη θα εκανα τουμπες να ειχα τον Τζαζ αλλα εχω ηδη μια γατα και μια κλανια σκυλι και ανεργη και καθε φορα που βλεπω τον τζαζ ΖΗΛΕΥΩ, εχω να πω παρε τζαζ.

Και μπαινε εδω ανεβαζε φωτο του να τον καμαρωνω.
Ψοφαω ρε παιδια για τον χαρακτηρα του, η δικαι μου βγηκε τσαουσο, χαδια μια φορα τη μερα για ενα νανοσεκοντ και ολη την αλλη ωρα η διαλυει το σπιτι η το χερι μου το κανει διακορευτη.
Naerdiel
Naerdiel
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Αριθμός γατουνίων : 1 το Μπικοτακι μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 11, 2012 11:59 am

Ο Τζαζ μάλλον (ελπίζω) έχει βρει μαμά, η κοπέλα εδώ ψάχνει μεγαλύτερη και θηλυκή γατούλα, οπότε...
Εκτός αν την ενδιαφέρει η Ερμιόνη..
Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την houlieta στις Τετ Ιουλ 11, 2012 12:08 pm, 1 φορά
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Naerdiel Τετ Ιουλ 11, 2012 12:02 pm

α σορρυ σορρυ, οκ, παω να σκασω στο κλαμα και επανερχομαι να διαβασω τα νεα.
Naerdiel
Naerdiel
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Αριθμός γατουνίων : 1 το Μπικοτακι μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 11, 2012 12:09 pm

Naerdiel έγραψε:α σορρυ σορρυ, οκ, παω να σκασω στο κλαμα και επανερχομαι να διαβασω τα νεα.
Γιατί καλέ, για τον Τζαζ;
Αν τον πάρει η κοπελα που λέω πρόκειται για περιπετειώδη υιοθεσία πάντως, από 40 κύματα περασμένη....
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 2:36 pm

Στο θέμα με τις φιλοζωικές έχω να πω τα εξής: Γενικά δεν έχω ακούσει & τα καλύτερα. Όμως, η φιλοζωική της Ηλιούπολης είναι αρκετά καλή & έχει άτομα που ενδιαφέρονται πολύ. Όσον αφορά την Περσούλα, κάποιοι από τη φιλοζωική είναι απότομοι διότι τα τηλέφωνα έσπασαν με το που αναρτήθηκε η αγγελία, ενώ περιμένουν στην ουρά γατάκια που δεν είναι ράτσας & μάλιστα έχουν πολλή μεγαλύτερη ανάγκη από φροντίδα, γιατί είναι πχ: τυφλά ή κακοποιημένα. Οι εθελοντές λοιπόν, που είναι υπέρμετρα φιλόζωοι θεωρούν ότι αν αγαπάς τα ζωάκια, δεν θα σε νοιάξει πώς θα είναι αυτό που θα υιοθετήσεις. Αν ενδιθαφερθείς για συγκεκριμένο (και ειδικά ράτσας) καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι πραγματικά φιλόζωος.

Αν και καταλαβαίνω πώς σκέφτονται δεν συμφωνώ, γιατί βάζουν όλους στο ίδιο τσουβάλι με αυτόν τον τρόπο. Εγώ η ίδια όταν αποφάσισα να πάρω γατάκι, έψαχνα επί 2 μέρες θηλυκό (που είναι πιο ήρεμα και καλά), μονόχρωμο κλπ. Όταν όμως βρέθηκε το παρατημένο μικράκι μου, δεν με ενδιέφερε τίποτα από αυτά. Το πήρα χωρίς να το σκεφτώ γιατί είδα πόσο ανήμπορο ήταν. Μάλιστα ήταν πολύ άσχημο, θα το έλεγες αρουραίο & όχι γάτα Laughing Για μένα ήταν το πιο όμορφο & το μοναδικό στον κόσμο.
Το συμπέρασμά μου: Οι εθελοντές οφείλουν να μην παρασυρθούν από την αγανάχτηση και τα άλλα συναισθήματά τους & να προσπαθήσουν με κατάλληλες ερωτήσεις (πχ: γιατί θέλετε συγκεκριμένα θηλυκό/ράτσας/λευκό; είχατε στο παρελθόν ζωάκι; κλπ) να κρίνουν αν το άτομο θα ενδιαφερθεί πραγματικά για το ζωάκι.
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Ιουλ 11, 2012 2:53 pm

Αυτη η γατουλα?Δεν ειναι τοσο μικρουλα η μακρυτριχη αλλα ειναι αξιαγαπητη!Πως σου φαινεται?
http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=2&sobi2Id=19727&Itemid=93
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από ΔΕΒΟΡΑ Τετ Ιουλ 11, 2012 2:59 pm

alexandrakicat έγραψε:Αυτη η γατουλα?Δεν ειναι τοσο μικρουλα η μακρυτριχη αλλα ειναι αξιαγαπητη!Πως σου φαινεται?
http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=2&sobi2Id=19727&Itemid=93

Γεια σου!!!Είναι πολύ όμορφη η μικρή και σε ευχαριστώ πολύ για την αγγελία αλλά ψάχνω για φουντωτό γατάκι!
ΔΕΒΟΡΑ
ΔΕΒΟΡΑ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : ΓΕΡΑΚΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 2 τη ΛΑΟΥΡΙΤΣΑ μου και το ΒΑΛΕΡΙΑΚΙ
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 3:40 pm

http://www.vrespet.gr/index.php?category=results&kind=cat&e=animals&30=69&6=33&62=305&7=182&8=34&description=
Δες κι εδώ, μήπως σε βοηθήσει. Έχει αναζήτηση βάσει κριτηρίων & πάτησα Αττική+θηλυκό.
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από ΔΕΒΟΡΑ Τετ Ιουλ 11, 2012 3:51 pm

Дanae έγραψε:http://www.vrespet.gr/index.php?category=results&kind=cat&e=animals&30=69&6=33&62=305&7=182&8=34&description=
Δες κι εδώ, μήπως σε βοηθήσει. Έχει αναζήτηση βάσει κριτηρίων & πάτησα Αττική+θηλυκό.

Kαλησπέρα,
Σε ευχαριστώ πολύ έχω ψάξει και εγώ στο συγκεκριμένο site αλλά είναι όλα πολύ μικρά!!Έχω απογοητευτεί αρκετά μπορώ να πω με τη διαδικασία αναζήτησης γιατί ψάχνω όλη μέρα ακόμα και τώρα που είμαι και στη δουλειά και τίποτα... Sad
ΔΕΒΟΡΑ
ΔΕΒΟΡΑ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : ΓΕΡΑΚΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 2 τη ΛΑΟΥΡΙΤΣΑ μου και το ΒΑΛΕΡΙΑΚΙ
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 3:56 pm

Μην ανησυχείς, θα βρεθεί σίγουρα και... σύντομα σου εύχομαι :-)
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από otz Τετ Ιουλ 11, 2012 4:15 pm

Θα βρεις σίγουρα σ' αυτήν την ηλικία που θέλεις.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 11, 2012 5:56 pm

ΔΕΒΟΡΑ έγραψε:Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουν μια αγγελία από τη στιγμή που δεν είναι διατεθιμένοι να δώσουν το κάθε ζωάκι?Πήρα για το περσάκι επειδή λατρεύω λίγο παραπάνω τα φουντωτά!!!Θα απολογηθώ επειδή είναι ράτσας??Οπως πήρα για αυτό πήρα και για άλλα τόσα!!Αδερφάκι ψάχνω για να είναι ακόμα πιο ευτυχισμένη η ψυχούλα μου, να σώσω κάποιο που έχει ανάγκη θέλω!Δεν πήρα τηλέφωνο σε PET SHOP!!!Δεν τους κρίνω μόνο από αυτό το περιστατικό έχουν φερθεί ανάλογα και στο παρελθόν όσο αφορά τις υιοθεσίες και επίσης δεν παρέχουν καμία βοηθεία για περίθαλψη ζώων όταν τους ζητηθεί!!Αυτή τη στιγμή όμως το μόνο που με νοιάζει είναι η συντροφιά του μωρού μου!!Αν βρείτε κάτι πείτε μου!!!!
Σε αυτό έχεις δίκιο. Από τη στιγμή που έβαλαν τη συγκεκριμένη αγγελία, δεν έχουν δικαίωμα να σε κατηγορήσουν που ενδιαφέρθηκες. Επίσης δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε και πώς σου μίλησαν. Αν σου φέρθηκαν με αγένεια, τότε λάθος τους και ντροπή τους, αν σε κατηγόρησαν για κάτι χωρίς να ξέρουν, το ίδιο. Εγώ μίλησα για τη γενικότερη περίπτωση και όχι για αυτό που έγινε με σένα. Υπάρχει περίπτωση σύντομα να ξέρω για γατάκια Περσίας/Ημαλαϊων. Δεν θυμάμαι τι έγραψες στην αρχή, σε ενδιαφέρει συγκεκριμένο χρώμα εκτός από φύλο και τρίχωμα; Μπαίνε πάντως εδώ και αν μάθω θα σε ειδοποιήσω.

alexandrakicat έγραψε:Αυτο ομως που λετε με τα κουταβια,οκ ειναι δυσκολο να τρεχεις απο πισω τους,αλλα και αυτα?Να μην γνωρισουν μια οικογενεια?
Αλέσσα μου, το αντίθετο ισχύει. Ολοι κουτάβια θέλουν, τα ενήλικα μένουν στο ράφι...

Дanae έγραψε:Στο θέμα με τις φιλοζωικές έχω να πω τα εξής: Γενικά δεν έχω ακούσει & τα καλύτερα. Όμως, η φιλοζωική της Ηλιούπολης είναι αρκετά καλή & έχει άτομα που ενδιαφέρονται πολύ. Όσον αφορά την Περσούλα, κάποιοι από τη φιλοζωική είναι απότομοι διότι τα τηλέφωνα έσπασαν με το που αναρτήθηκε η αγγελία, ενώ περιμένουν στην ουρά γατάκια που δεν είναι ράτσας & μάλιστα έχουν πολλή μεγαλύτερη ανάγκη από φροντίδα, γιατί είναι πχ: τυφλά ή κακοποιημένα. Οι εθελοντές λοιπόν, που είναι υπέρμετρα φιλόζωοι θεωρούν ότι αν αγαπάς τα ζωάκια, δεν θα σε νοιάξει πώς θα είναι αυτό που θα υιοθετήσεις. Αν ενδιθαφερθείς για συγκεκριμένο (και ειδικά ράτσας) καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι πραγματικά φιλόζωος.

Αν και καταλαβαίνω πώς σκέφτονται δεν συμφωνώ, γιατί βάζουν όλους στο ίδιο τσουβάλι με αυτόν τον τρόπο. Εγώ η ίδια όταν αποφάσισα να πάρω γατάκι, έψαχνα επί 2 μέρες θηλυκό (που είναι πιο ήρεμα και καλά), μονόχρωμο κλπ. Όταν όμως βρέθηκε το παρατημένο μικράκι μου, δεν με ενδιέφερε τίποτα από αυτά. Το πήρα χωρίς να το σκεφτώ γιατί είδα πόσο ανήμπορο ήταν. Μάλιστα ήταν πολύ άσχημο, θα το έλεγες αρουραίο & όχι γάτα Laughing Για μένα ήταν το πιο όμορφο & το μοναδικό στον κόσμο.
Το συμπέρασμά μου: Οι εθελοντές οφείλουν να μην παρασυρθούν από την αγανάχτηση και τα άλλα συναισθήματά τους & να προσπαθήσουν με κατάλληλες ερωτήσεις (πχ: γιατί θέλετε συγκεκριμένα θηλυκό/ράτσας/λευκό; είχατε στο παρελθόν ζωάκι; κλπ) να κρίνουν αν το άτομο θα ενδιαφερθεί πραγματικά για το ζωάκι.
Δανάη συμφωνώ σε όλα εκτός από ένα τραγικό σου λάθος. Είναι δυνατόν να αποκαλείς τον θεόκουκλο Fyodor άσκημο;;; Madd
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Ιουλ 11, 2012 6:09 pm

Aς μην ξεχνάμε ότι το να υιοθετήσεις ένα ζωάκι με κάποιο handicap (αυτό έχει κι άλλες προεκτάσεις που δεν είναι του παρόντος θέματος και φορουμ) προϋποθέτει μεγάλα ψυχικά αποθέματα, τα οποία δεν διαθέτουν όλοι οι άνθρωποι. Δεν σημαίνει ότι ένας άνθρωπος που για τους δικούς του προσωπικούς λόγους δε νιώθει έτοιμος, ικανός ή διαθέσιμος να πάρει ένα ζωάκι με κάποιο ελάττωμα δεν αγαπάει τα ζώα. Αν οι φιλοζωικές θέλουν πραγματικά να δίνονται όσο γίνεται περισσότερα ζωάκια για υιοθεσία, ακόμα και τα μεγαλύτερα ή εκείνα με προβλήματα ας φροντίσουν να βρουν τρόπους για να τα προωθήσουν. Με το να θυμώνουν σε όσους τηλεφωνούν και λένε πως ενδιαφέρονται γίνονται απλά αντιπαθητικοί και απομακρύνουν υποψήφιες οικογένειες.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 7:07 pm

dimitroula έγραψε: Δανάη συμφωνώ σε όλα εκτός από ένα τραγικό σου λάθος. Είναι δυνατόν να αποκαλείς τον θεόκουκλο Fyodor άσκημο;;; Madd

Δες πώς ήταν όταν τον πήρα & πες μου την αλήθεια Laughing : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 01062012821 Εγώ πίστευα ότι είναι ο πιο όμορφος γατούλης στον κόσμο, ακόμα και τότε!!!
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 7:09 pm

Ηρακλής grr έγραψε:Aς μην ξεχνάμε ότι το να υιοθετήσεις ένα ζωάκι με κάποιο handicap (αυτό έχει κι άλλες προεκτάσεις που δεν είναι του παρόντος θέματος και φορουμ) προϋποθέτει μεγάλα ψυχικά αποθέματα, τα οποία δεν διαθέτουν όλοι οι άνθρωποι. Δεν σημαίνει ότι ένας άνθρωπος που για τους δικούς του προσωπικούς λόγους δε νιώθει έτοιμος, ικανός ή διαθέσιμος να πάρει ένα ζωάκι με κάποιο ελάττωμα δεν αγαπάει τα ζώα. Αν οι φιλοζωικές θέλουν πραγματικά να δίνονται όσο γίνεται περισσότερα ζωάκια για υιοθεσία, ακόμα και τα μεγαλύτερα ή εκείνα με προβλήματα ας φροντίσουν να βρουν τρόπους για να τα προωθήσουν. Με το να θυμώνουν σε όσους τηλεφωνούν και λένε πως ενδιαφέρονται γίνονται απλά αντιπαθητικοί και απομακρύνουν υποψήφιες οικογένειες.

Έχεις απόλυτο δίκιο!
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 11, 2012 7:10 pm

Дanae έγραψε:
dimitroula έγραψε: Δανάη συμφωνώ σε όλα εκτός από ένα τραγικό σου λάθος. Είναι δυνατόν να αποκαλείς τον θεόκουκλο Fyodor άσκημο;;; Madd

Δες πώς ήταν όταν τον πήρα & πες μου την αλήθεια Laughing : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 01062012821 Εγώ πίστευα ότι είναι ο πιο όμορφος γατούλης στον κόσμο, ακόμα και τότε!!!
tafos

Το μόνο ανατριχιαστικό ίσως είναι η κόκκινη κοιλίτσα του. Κατά τα άλλα, είναι ένα πανέμορφο και γλυκύτατο μωράκι που κοιμάται. Πού τη βλέπεις την ασκήμια δεν καταλαβαίνω!! tafos
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Ιουλ 11, 2012 7:12 pm

Και εγω εχω δει μπλε γατακι,μωρα μωρα ειναι πολυ ασχημα!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!

Δημοσίευση από Дanae Τετ Ιουλ 11, 2012 7:23 pm

dimitroula έγραψε:Το μόνο ανατριχιαστικό ίσως είναι η κόκκινη κοιλίτσα του. Κατά τα άλλα, είναι ένα πανέμορφο και γλυκύτατο μωράκι που κοιμάται. Πού τη βλέπεις την ασκήμια δεν καταλαβαίνω!! tafos

Εγώ την αγαπούσα πολύ την ανατριχιαστική του κοιλίτσα & το χρώμα αρουραίου flower
Όλοι με έβρισκαν υπερβολική που έλεγα πως είναι το ομορφότερο γατάκι του κόσμου, όμως όταν μεγάλωσε λίγο όλοι -> tafos + eros
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΜΑΚΡΥΤΡΙΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης