gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

+15
nelly 's mother
moukelis
Fotoula
Silmaril
Anatoli
NiaR
ladycat
flokatoula
Kikiriki
vaso
XIONIS
Chouzouris
SuperCatz
nosyparker
NikK
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 25, 2010 7:21 pm

Tι θεικο πλασμα ειναι αυτο το πορτοκαλακι?!?!?!?!?! Τετααααα!!!! Μηπως θες 3ο ασορτι πορτοκαλογατακι???? happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NiaR Πεμ Νοε 25, 2010 7:24 pm

XIONIS έγραψε:Tι θεικο πλασμα ειναι αυτο το πορτοκαλακι?!?!?!?!?! Τετααααα!!!! Μηπως θες 3ο ασορτι πορτοκαλογατακι???? happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

μηπως να μου το κανατε δωρο για τις γιορτες?
για να μην μπορω να αρνηθω!
φτανει η κυρα Τετα εχει πολλα πορτοκαλια!!!! Shocked

happy2
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 7:26 pm

XIONIS έγραψε:Tι θεικο πλασμα ειναι αυτο το πορτοκαλακι?!?!?!?!?! Τετααααα!!!! Μηπως θες 3ο ασορτι πορτοκαλογατακι???? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261

Γιατί ρωτάς την Τέτα? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 731743 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 731743
Μήπως για ξεκάρφωμα επειδή θες εσύ? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 71431 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 741121 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 468922
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 25, 2010 7:29 pm

geiaxara τι γινεται δω? Κατω τα χερια απο τον διδυμο αδελφο του λουκουμιου μου! Madd
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 25, 2010 7:35 pm

SuperCatz έγραψε:
XIONIS έγραψε:Tι θεικο πλασμα ειναι αυτο το πορτοκαλακι?!?!?!?!?! Τετααααα!!!! Μηπως θες 3ο ασορτι πορτοκαλογατακι???? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261

Γιατί ρωτάς την Τέτα? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 731743 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 731743
Μήπως για ξεκάρφωμα επειδή θες εσύ? Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 71431 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 741121 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 468922
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 7:37 pm

Καβάτζωστον Τέτα, τώρα που γυρνάει! Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 465745
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 7:38 pm

Α, καλά... Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 300270

Άντε ας είναι, σφαχτείτε! Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 25, 2010 8:02 pm

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 150197_161282093912973_152602784780904_273016_6253490_n
Αχχχχχχχχχχχχχχ!!!!1 heart heart heart heart heart
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 8:19 pm

Καβάτζωστο λέμε!!!! Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 339558 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 339558

Είναι τρελό μωρό!!! Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 45749 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 25, 2010 8:22 pm

Καλε πλακα κανω! Τριτο δεν παιρνω. Μια χαρα ειμαστε με τα 2. Και εμεις και αυτα!Δεν ρισκαρω. Εννια μηνες εκανε ο Μικυ να μας δωσει αφεση. Δεν το ξανακανω.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 8:33 pm

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 519541
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Πεμ Νοε 25, 2010 8:59 pm

ladycat έγραψε:
NikK έγραψε:nosy κοιταξα τις 10 πρωτες αγγελιες και δεν εβγαλα ακρη σε μερικα γατακια που μου αρεσαν γιατι οταν λεει ο αλλος μαρεσει το θελω, ο αλλος λεει σου εστειλα PM κτλ κτλ κτλ αλλα το θεμα μενει ακομα ανοιχτο χωρις διευκρινιση του τι εγινε τοτε τι περιμενεις ? Να αρχισω να στελνω PM σε ολους και να ρωταω ?

Kikiriki ρατσας οχι, απλα εμφανισης που να αρεσει στην γιαγια μου, νομιζω αυτο ειναι κατανοητο. Να της παω μια γατα που δεν θα της αρεσει εμφανησιακα νομιζω δεν ειναι καλη ιδεα.


flokatoula δεν ξερω τι κανεις με τις δικιες σου γατες αλλα τις δικιες μου ποτε δεν τις κλειδωσα στο σπιτι. Ειμαστε σε μονοκατοικιες με αυλες οποτε και φυσικα τις αφηνουμε να βγαινουν. Δλδ ενα συμβολαιο θα ελεγε τι ? Κλειδωσε την μεσα στο σπιτι ? Αν ναι τοτε μαλλον τραγικος θα ηταν οποιος θα εγραφε κατι τετοιο για τα ζωα που τοσο πολυ "αγαπαει".

εαν στο συμβολαιο γραφει αποκλειστικα για μεσα στο σπιτι μπορει ανα πασα στιγμη το επισκεφτεις κ το δεις στην αυλη να το παρεις πισω μην ξεχναμε μενουμε στην αθηνα κ οχι σε κανα χωριο που δεν κυκλοφορουν αμαξια

Φυσικα και η ηλιθιοτητα ειναι δικαιωμα του καθενα αλλα και να υπεγραφα τετοιο συμβολαιο ποσο δυσκολο νομιζεις θα ηταν να την/τον πηγαινα δικαστικως και να εβγαινα και απο πανω ? Αν ηταν να κανουμε συμβολαια οποτε μας ερθει και για οτι μας ερθει τοτε θα μεναμε στην ουγκαντα.

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Πεμ Νοε 25, 2010 9:00 pm

NiaR έγραψε:https://www.facebook.com/album.php?aid=26538&id=152602784780904&fbid=161282060579643

Αν εμενα ΑΘηνα θα το χα βουτηξειιιιιι heart

Αυτο ειδα και εγω, για να δουμε.

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Silmaril Πεμ Νοε 25, 2010 9:32 pm

Κοίτα να δεις...

Προσωπικά έχω μπερδευτεί...

Απο τη μια μας λες οτι τα γατιά δεν είναι ΥΛΙΚΑ πράγματα για τα οποία θα έπρεπε κάποιος να υπογράψει συμβόλαιο...

Κι απ' την άλλη διαλέγεις όπως ακριβώς θα διαλέγαμε κάτι άψυχο...

Δεν θέλω να το παω παρακάτω και να πω τη γνώμη μου, δεν έχει καμία σημασία άλλωστε...
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Fotoula Πεμ Νοε 25, 2010 9:43 pm

Μήπως να μέναμε στο θέμα:
Κάποιος ζητάει μία γάτα. Το δίνουμε λινκ για να βρει μία γάτα ως έχουμε υποχρέωση. Και τέλος. Το εάν και το πως θα την πάρει είναι θέμα δικό του, αλλά πρώτιστα αυτού που δίνει τη γάτα. Δε λέει με τους διαγωνισμούς υπευθυνότητας. Νοήμονες ενήλικες είμαστε και σε νοήμονες ενήλικες απευθυνόμαστε. Νομίζω ότι η απαξίωση αυτής της διαπίστωσης είναι προσβλητική για όλα τα μέρη.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Πεμ Νοε 25, 2010 9:46 pm

Silmaril έγραψε:Κοίτα να δεις...

Προσωπικά έχω μπερδευτεί...

Απο τη μια μας λες οτι τα γατιά δεν είναι ΥΛΙΚΑ πράγματα για τα οποία θα έπρεπε κάποιος να υπογράψει συμβόλαιο...

Κι απ' την άλλη διαλέγεις όπως ακριβώς θα διαλέγαμε κάτι άψυχο...

Δεν θέλω να το παω παρακάτω και να πω τη γνώμη μου, δεν έχει καμία σημασία άλλωστε...

Εχεις δικιο, αλλα κακα τα ψεματα θα διαλεγες πχ για γκομενο/αντρα/αγορι καποιον που δεν θα βλεποταν απλα για να εισαι με καποιον ?

Νομιζω πως το ιδιο ισχυει και με τα ζωα, δεν θα επαιρνε ποτε καποιος ενα ζωο που δεν θα του αρεσε, ειδικα οταν μιλαμε για 80 χρονων γυναικα που ειναι ωραιο να της δωσεις κατι που με το που θα το δει θα παθει την πλακα της.

Οσο για το συμβολαιο και μονο στην σκεψη του οτι καποιος θα εδινε γατα και θα ελεγε μην την αφηνεις να βγει απο το σπιτι τοτε για μενα αυτος ο ανθρωπος ειναι απλα ηλιθιος για να μην εκφραστω χειροτερα. Σιγα μην εβαζα και αλυσιδα στην γατα....

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 25, 2010 9:50 pm

Αν δε σου κανει κλικ δεν το διαλεγεις. Απλα πραγματα!!! Αν δεν μου ειχαν πεσει στο δρομο μου τα γατια μου δεν θα τα διαλεγα αυτο ειναι σιγουρο! Εκτος ισως απο τον Χιονη που ειναι κουκλος! Αν ηταν να διαλεξω θα ηθελα εναν καταμαυρο και εναν φουντωτο πορτοκαλι. Δηλαδη κανενα απο αυτα που εχω!!!! Μη κατηγορουμε τον Nikk επειδη ψαχνει να βρει κατι που να του "γυαλισει". Λιγο πολυ ΟΛΟΙ το ιδιο κανουμε ειτε μιλαμε για διποδα ειτε για τετραποδα! Αλλο αν δε το παραδεχομαστε...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 25, 2010 9:57 pm

XIONIS έγραψε:Αν δε σου κανει κλικ δεν το διαλεγεις. Απλα πραγματα!!! Αν δεν μου ειχαν πεσει στο δρομο μου τα γατια μου δεν θα τα διαλεγα αυτο ειναι σιγουρο! Εκτος ισως απο τον Χιονη που ειναι κουκλος! Αν ηταν να διαλεξω θα ηθελα εναν καταμαυρο και εναν φουντωτο πορτοκαλι. Δηλαδη κανενα απο αυτα που εχω!!!! Μη κατηγορουμε τον Nikk επειδη ψαχνει να βρει κατι που να του "γυαλισει". Λιγο πολυ ΟΛΟΙ το ιδιο κανουμε ειτε μιλαμε για διποδα ειτε για τετραποδα! Αλλο αν δε το παραδεχομαστε...

+1






Όσο για το "κατάμαυρο" όχι απλά +1, αλλά +1000000000000000000000000000000000000000000000 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 72784
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Νοε 25, 2010 9:58 pm

SuperCatz έγραψε:
XIONIS έγραψε:Αν δε σου κανει κλικ δεν το διαλεγεις. Απλα πραγματα!!! Αν δεν μου ειχαν πεσει στο δρομο μου τα γατια μου δεν θα τα διαλεγα αυτο ειναι σιγουρο! Εκτος ισως απο τον Χιονη που ειναι κουκλος! Αν ηταν να διαλεξω θα ηθελα εναν καταμαυρο και εναν φουντωτο πορτοκαλι. Δηλαδη κανενα απο αυτα που εχω!!!! Μη κατηγορουμε τον Nikk επειδη ψαχνει να βρει κατι που να του "γυαλισει". Λιγο πολυ ΟΛΟΙ το ιδιο κανουμε ειτε μιλαμε για διποδα ειτε για τετραποδα! Αλλο αν δε το παραδεχομαστε...

+1






Όσο για το "κατάμαυρο" όχι απλά +1, αλλά +1000000000000000000000000000000000000000000000 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 72784
grouphug grouphug grouphug grouphug grouphug grouphug grouphug
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty M' έκανα quote μπας και μ' ακούσετε

Δημοσίευση από Fotoula Πεμ Νοε 25, 2010 10:04 pm

Fotoula έγραψε:
Μήπως να μέναμε στο θέμα:
Κάποιος ζητάει μία γάτα. Το δίνουμε λινκ για να βρει μία γάτα ως έχουμε υποχρέωση. Και τέλος. Το εάν και το πως θα την πάρει είναι θέμα δικό του, αλλά πρώτιστα αυτού που δίνει τη γάτα. Δε λέει με τους διαγωνισμούς υπευθυνότητας. Νοήμονες ενήλικες είμαστε και σε νοήμονες ενήλικες απευθυνόμαστε. Νομίζω ότι η απαξίωση αυτής της διαπίστωσης είναι προσβλητική για όλα τα μέρη.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Νοε 25, 2010 10:37 pm

Fotoula έγραψε:
Fotoula έγραψε:
Μήπως να μέναμε στο θέμα:
Κάποιος ζητάει μία γάτα. Το δίνουμε λινκ για να βρει μία γάτα ως έχουμε υποχρέωση. Και τέλος. Το εάν και το πως θα την πάρει είναι θέμα δικό του, αλλά πρώτιστα αυτού που δίνει τη γάτα. Δε λέει με τους διαγωνισμούς υπευθυνότητας. Νοήμονες ενήλικες είμαστε και σε νοήμονες ενήλικες απευθυνόμαστε. Νομίζω ότι η απαξίωση αυτής της διαπίστωσης είναι προσβλητική για όλα τα μέρη.


Η φωνή της λογικής εδώ μέσα.... tafos

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Νοε 25, 2010 11:05 pm

& εγώ νομίζω πως δεν είναι κακό να διαλέγεις με κριτήριο την εμφάνιση.
Νικκ ο φουντωτούλης που διάλεξες είναι κουκλί ( είναι και ένα από τα 2 που σου έδειξα)
Η μόνη μου ενσταση είναι η ηλικία της γιαγιάς σου , αλλά αν βεβαιώνεις πως θα το πάρεις εσύ ΟΚ
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Πεμ Νοε 25, 2010 11:45 pm

Το ποτε καποιος θα μας αφησει δεν εχει να κανει με την ηλικια στην εποχη μας..........
Απο εκει και περα εστειλα μυνημα στην κοπελα τοσο στο FB οσο και στο email της αλλα ακομα τπτ...

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 25, 2010 11:49 pm

Αυτο ξαναπεστο!!! Η κοπελα που πεθανε κι αφησε τα τρια γατακια που εγραψα πιο πανω οτι ζητανε σπιτι ηταν 34 χρονων.... tafos
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Νοε 25, 2010 11:57 pm

Αμάν , Ασπασία τραγικό :-(
Νικκ , εντάξει αλλά βάσει πιθανοτήτων πάμε πάντα.
Όπως και να 'χει εύχομαι να βρεις το γατάκι που θες
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από nelly 's mother Παρ Νοε 26, 2010 5:07 am

Chouzouris έγραψε:Εκτός από τη φιλοσοφία που θέλει τις γάτες ΜΕΣΑ στο σπίτι, υπάρχει και η φιλοσοφία το ζώο να βγαίνει έξω... να πατάει χώμα. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι κάποιος που επιλέγει τη μία ή την άλλη φιλοσοφία είναι περισσότερο ή λιγότερο φιλόζωος. Σαφώς και αφήνοντας τη γατούλα να κυκλοφορεί διατρέχει περισσότερους κινδύνους όμως κάποιοι τους αποδέχονται, απλώς για να βλέπουν τη γατούλα ευτυχισμένη...

Ασ αναρωτηθούμε λοιπόν: Μία γάτα αν μπορούσε να αποφασίσει μόνη της ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ? Προσωπικά, δεν είμαι σίγουρη για το ποιά είναι η σωστή απάντηση σε αυτό... Embarassed
Παιδιά, η γάτα πάντα μπορεί να επιβάλλει αυτό που θέλει. Εγώ τα γατιά, που όλοι πάνω κάτω τα ξέρετε, τα έχω μέσα στο σπίτι. Όταν όμως στειρώθηκε η Νέλλυ και δεν άντεχε ούτε άλλα γατιά ούτε καν εμάς, ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ να την αφήσω έξω, στο μπαλκόνι. Πέρασα μια πολύ δύσκολη περίοδο, φοβήθηκα και ξενύχτησα πάρα πολύ, γιατί είχε τάσεις φυγής, το πάλεψα με ήπια μέσα και τελικά, για να μην μου βγει στο δρόμο, σε συνεννόηση με την κτηνίατρο της έδωσα αγωγή. Είχε μεγάλο ορμονικό θέμα και ήθελε να φύγει. Κακά τα ψέμματα, σε κανέναν δεν αρέσει να καταπιέζεται μια ψυχή και ένιωθα ναζί που τη χαπάκωσα, αλλά το προσδόκιμο για ένα γατάκι ελεύθερο, πώς να το κάνουμε, πέφτει κατακόρυφα. Όλα τα γατιά θα διάλεγαν, και το λέω από πείρα, να σουλατσάρουν ολούθε και παντούθε. Αλλά έχουν άγνοια κινδύνου. Το να λες μου αρέσει να έχω ελεύθερο το ζώο μου, είναι σα να λες δεν θέλω να καταπιέζω το τρίχρονο παιδί μου που θέλει να βγει ελεύθερο στην εθνική οδό. Το αφήνεις το παιδί στο δρόμο μόνο του; Όχι γιατί δεν ξέρει τι το περιμένει. Σε γενικές γραμμές το ίδιο είναι και με τα γατιά. Συμφωνώ με την ελευθερία τους, αλλά όταν και αν ωριμάσουν οι άνθρωποι και κάνουν πιο ασφαλές το περιβάλλον για τη ζωή γενικά. Sad
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από nelly 's mother Παρ Νοε 26, 2010 5:10 am

SuperCatz έγραψε:
XIONIS έγραψε:Αν δε σου κανει κλικ δεν το διαλεγεις. Απλα πραγματα!!! Αν δεν μου ειχαν πεσει στο δρομο μου τα γατια μου δεν θα τα διαλεγα αυτο ειναι σιγουρο! Εκτος ισως απο τον Χιονη που ειναι κουκλος! Αν ηταν να διαλεξω θα ηθελα εναν καταμαυρο και εναν φουντωτο πορτοκαλι. Δηλαδη κανενα απο αυτα που εχω!!!! Μη κατηγορουμε τον Nikk επειδη ψαχνει να βρει κατι που να του "γυαλισει". Λιγο πολυ ΟΛΟΙ το ιδιο κανουμε ειτε μιλαμε για διποδα ειτε για τετραποδα! Αλλο αν δε το παραδεχομαστε...

+1






Όσο για το "κατάμαυρο" όχι απλά +1, αλλά +1000000000000000000000000000000000000000000000 Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 72784

Χι Χι!!!!!!!!!!!! Θα ανεβάσω ξανθοπουλάρα για να κλαίτε!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Παρ Νοε 26, 2010 9:06 am

nelly 's mother έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Εκτός από τη φιλοσοφία που θέλει τις γάτες ΜΕΣΑ στο σπίτι, υπάρχει και η φιλοσοφία το ζώο να βγαίνει έξω... να πατάει χώμα. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι κάποιος που επιλέγει τη μία ή την άλλη φιλοσοφία είναι περισσότερο ή λιγότερο φιλόζωος. Σαφώς και αφήνοντας τη γατούλα να κυκλοφορεί διατρέχει περισσότερους κινδύνους όμως κάποιοι τους αποδέχονται, απλώς για να βλέπουν τη γατούλα ευτυχισμένη...

Ασ αναρωτηθούμε λοιπόν: Μία γάτα αν μπορούσε να αποφασίσει μόνη της ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ? Προσωπικά, δεν είμαι σίγουρη για το ποιά είναι η σωστή απάντηση σε αυτό... Embarassed
Παιδιά, η γάτα πάντα μπορεί να επιβάλλει αυτό που θέλει. Εγώ τα γατιά, που όλοι πάνω κάτω τα ξέρετε, τα έχω μέσα στο σπίτι. Όταν όμως στειρώθηκε η Νέλλυ και δεν άντεχε ούτε άλλα γατιά ούτε καν εμάς, ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ να την αφήσω έξω, στο μπαλκόνι. Πέρασα μια πολύ δύσκολη περίοδο, φοβήθηκα και ξενύχτησα πάρα πολύ, γιατί είχε τάσεις φυγής, το πάλεψα με ήπια μέσα και τελικά, για να μην μου βγει στο δρόμο, σε συνεννόηση με την κτηνίατρο της έδωσα αγωγή. Είχε μεγάλο ορμονικό θέμα και ήθελε να φύγει. Κακά τα ψέμματα, σε κανέναν δεν αρέσει να καταπιέζεται μια ψυχή και ένιωθα ναζί που τη χαπάκωσα, αλλά το προσδόκιμο για ένα γατάκι ελεύθερο, πώς να το κάνουμε, πέφτει κατακόρυφα. Όλα τα γατιά θα διάλεγαν, και το λέω από πείρα, να σουλατσάρουν ολούθε και παντούθε. Αλλά έχουν άγνοια κινδύνου. Το να λες μου αρέσει να έχω ελεύθερο το ζώο μου, είναι σα να λες δεν θέλω να καταπιέζω το τρίχρονο παιδί μου που θέλει να βγει ελεύθερο στην εθνική οδό. Το αφήνεις το παιδί στο δρόμο μόνο του; Όχι γιατί δεν ξέρει τι το περιμένει. Σε γενικές γραμμές το ίδιο είναι και με τα γατιά. Συμφωνώ με την ελευθερία τους, αλλά όταν και αν ωριμάσουν οι άνθρωποι και κάνουν πιο ασφαλές το περιβάλλον για τη ζωή γενικά. Sad

Απλα τραγικο...........Περα απο εγωιστικο αφου για να ικανοποιησεις την δικια σου αναγκη του να εχεις ενα ζωο, ασχετα με το αν εχεις τον χωρο για ενα τετοιο ζωο (αποτι καταλαβα μενεις σε πολυκατοικια), εφτασες σε σημειο να δωσεις χαπια στην γατα ωστε να την κρατησεις μεσα στο σπιτι.....Συγνωμη που θα το πω χυμα αλλα αυτο δεν το θεωρω να εισαι φιλοζωος αλλα ευατουλης...... Και ας μην αρχιζουμε τις συγκρισεις με ενα 3χρονο παιδι γιατι αυτο ειναι κουτο στην καλυτερη.....Δεν χαπακωνεις το παιδι σου για να μην βγει εξω, απλα του το λες και δεν βγαινει.....Χωρις να εξετασουμε το ενδεχομενο να μην σε ακουσει και να βγει οπως κανουν πολλα παιδια.

Αλλα και σε μια κατα πολυ τραβηγμενη περιστση ετσι να ηταν οπως το λες μεχρι πια ηλικια θα το εκανες ? 14 ? 15 ? 18 ? Η γατα γινεται "αναλογα" 18 στα ποσα χρονια ζωης ? 3 ? Οποτε μετα τι δικαιολογια εχεις ?

Μερικοι απλα εισαστε παρα πολυ εαυτουληδες και λιγοτερο φιλοζωοι.....Εσυ χαπακωνεις την γατα σου, ο αλλος κραταει μεγαλο σκυλι σε διαμερισμα ασχετα αν επρεπε να το εχει σε ενα σπιτι με τεραστια αυλη ωστε να γυριζει γυρω γυρω......Ολο αυτο ειναι τραγικο γιατι μερικοι αντιμετωπιζετε τα ζωα σαν κουκλακια που υπαρχουν απλα για να ικανοποιουν τις αναγκες σας και τπτ περισσοτερο.....Δεν ξερω τι γνωμη εχουν οι αλλοι εδω μεσα, ισως το ιδιο να το κανουν αρκετοι/ες και σιγουρα δεν εχω να χωρισω κατι μαζι σου, ουτε σε ξερω, αλλα αν ειχα γνωστο που να μου ελεγε χαπακωνω την γατα μου για να την εχω σαν ενα λουτρινο ντεκορ στο σαλονι μου θα πηγαινα να του την παρω. Απλα κριμα, δεν ειναι αναγκη να πω κατι αλλο.

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από nelly 's mother Παρ Νοε 26, 2010 9:35 am

NikK έγραψε:
nelly 's mother έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Εκτός από τη φιλοσοφία που θέλει τις γάτες ΜΕΣΑ στο σπίτι, υπάρχει και η φιλοσοφία το ζώο να βγαίνει έξω... να πατάει χώμα. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι κάποιος που επιλέγει τη μία ή την άλλη φιλοσοφία είναι περισσότερο ή λιγότερο φιλόζωος. Σαφώς και αφήνοντας τη γατούλα να κυκλοφορεί διατρέχει περισσότερους κινδύνους όμως κάποιοι τους αποδέχονται, απλώς για να βλέπουν τη γατούλα ευτυχισμένη...

Ασ αναρωτηθούμε λοιπόν: Μία γάτα αν μπορούσε να αποφασίσει μόνη της ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ? Προσωπικά, δεν είμαι σίγουρη για το ποιά είναι η σωστή απάντηση σε αυτό... Embarassed
Παιδιά, η γάτα πάντα μπορεί να επιβάλλει αυτό που θέλει. Εγώ τα γατιά, που όλοι πάνω κάτω τα ξέρετε, τα έχω μέσα στο σπίτι. Όταν όμως στειρώθηκε η Νέλλυ και δεν άντεχε ούτε άλλα γατιά ούτε καν εμάς, ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ να την αφήσω έξω, στο μπαλκόνι. Πέρασα μια πολύ δύσκολη περίοδο, φοβήθηκα και ξενύχτησα πάρα πολύ, γιατί είχε τάσεις φυγής, το πάλεψα με ήπια μέσα και τελικά, για να μην μου βγει στο δρόμο, σε συνεννόηση με την κτηνίατρο της έδωσα αγωγή. Είχε μεγάλο ορμονικό θέμα και ήθελε να φύγει. Κακά τα ψέμματα, σε κανέναν δεν αρέσει να καταπιέζεται μια ψυχή και ένιωθα ναζί που τη χαπάκωσα, αλλά το προσδόκιμο για ένα γατάκι ελεύθερο, πώς να το κάνουμε, πέφτει κατακόρυφα. Όλα τα γατιά θα διάλεγαν, και το λέω από πείρα, να σουλατσάρουν ολούθε και παντούθε. Αλλά έχουν άγνοια κινδύνου. Το να λες μου αρέσει να έχω ελεύθερο το ζώο μου, είναι σα να λες δεν θέλω να καταπιέζω το τρίχρονο παιδί μου που θέλει να βγει ελεύθερο στην εθνική οδό. Το αφήνεις το παιδί στο δρόμο μόνο του; Όχι γιατί δεν ξέρει τι το περιμένει. Σε γενικές γραμμές το ίδιο είναι και με τα γατιά. Συμφωνώ με την ελευθερία τους, αλλά όταν και αν ωριμάσουν οι άνθρωποι και κάνουν πιο ασφαλές το περιβάλλον για τη ζωή γενικά. Sad

Απλα τραγικο...........Περα απο εγωιστικο αφου για να ικανοποιησεις την δικια σου αναγκη του να εχεις ενα ζωο, ασχετα με το αν εχεις τον χωρο για ενα τετοιο ζωο (αποτι καταλαβα μενεις σε πολυκατοικια), εφτασες σε σημειο να δωσεις χαπια στην γατα ωστε να την κρατησεις μεσα στο σπιτι.....Συγνωμη που θα το πω χυμα αλλα αυτο δεν το θεωρω να εισαι φιλοζωος αλλα ευατουλης...... Και ας μην αρχιζουμε τις συγκρισεις με ενα 3χρονο παιδι γιατι αυτο ειναι κουτο στην καλυτερη.....Δεν χαπακωνεις το παιδι σου για να μην βγει εξω, απλα του το λες και δεν βγαινει.....Χωρις να εξετασουμε το ενδεχομενο να μην σε ακουσει και να βγει οπως κανουν πολλα παιδια.

Αλλα και σε μια κατα πολυ τραβηγμενη περιστση ετσι να ηταν οπως το λες μεχρι πια ηλικια θα το εκανες ? 14 ? 15 ? 18 ? Η γατα γινεται "αναλογα" 18 στα ποσα χρονια ζωης ? 3 ? Οποτε μετα τι δικαιολογια εχεις ?

Μερικοι απλα εισαστε παρα πολυ εαυτουληδες και λιγοτερο φιλοζωοι.....Εσυ χαπακωνεις την γατα σου, ο αλλος κραταει μεγαλο σκυλι σε διαμερισμα ασχετα αν επρεπε να το εχει σε ενα σπιτι με τεραστια αυλη ωστε να γυριζει γυρω γυρω......Ολο αυτο ειναι τραγικο γιατι μερικοι αντιμετωπιζετε τα ζωα σαν κουκλακια που υπαρχουν απλα για να ικανοποιουν τις αναγκες σας και τπτ περισσοτερο.....Δεν ξερω τι γνωμη εχουν οι αλλοι εδω μεσα, ισως το ιδιο να το κανουν αρκετοι/ες και σιγουρα δεν εχω να χωρισω κατι μαζι σου, ουτε σε ξερω, αλλα αν ειχα γνωστο που να μου ελεγε χαπακωνω την γατα μου για να την εχω σαν ενα λουτρινο ντεκορ στο σαλονι μου θα πηγαινα να του την παρω. Απλα κριμα, δεν ειναι αναγκη να πω κατι αλλο.

Καταλαβαίνω την ένστασή σου, γιατί προφανώς δεν έγινα κατανοητή. Μένω σε μονοκατοικία και εκτός Αθηνών. Το χάπι δεν ήταν ηρεμιστικό, όπως κατάλαβες από δικό μου λάθος. Ήταν για να αντιμετωπίσει την ορμονική διαταραχή που την είχε κάνει επικίνδυνη για τον εαυτό της γενικά. Και ένα βιταμινούχο γιατί είχε γενική αποβιταμίνωση. Έτσι κι αλλιώς της χρειαζόταν αυτή η αγωγή. Η παρενέργεια είναι ότι κοιμάται λίγο παραπάνω κι αυτό μόνο την πρώτη φορά. Συμφωνώ ότι πολύς κόσμος δρα εγωιστικά με τα ζώα. Όπως και με τα παιδιά. Αλλά είναι διαφορετικό πράγμα να σέβεσαι και να αγαπάς την ελευθερία του άλλου που ζει και διαφορετικό να βαφτίζεις την αδιαφορία για τις ανάγκες κάποιου που σε χρειάζεται "ελευθερία". Για να σου δόσω να καταλάβεις τι εννοώ, τα εντελώς ανήλικα παιδιά μου έχουν γυρίσει όλον τον κόσμο χωρίς να είμαι μαζί τους, με το σχολείο τους και με άλλες δραστηριότητες. Όπως καταλαβαίνεις όμως δεν θα τα έβαζα σε ένα αεροπλάνο κι όπου θέλουν ας πάνε για να είναι ελεύθερα, όταν δεν είχαν συνείδηση του κινδύνου και δυνατότητα να προσέξουν τον εαυτό τους. Για τη γάτα τώρα που λες με την αναλογία των ετών, δυστυχώς δεν θα γίνει ποτέ 18 χρονών να πάει να ψηφίσει. Αυτός είναι ο λόγος που δεν θα υπολογίσει πότε να περάσει απέναντι και θα την κάνει κομμάτια το αυτοκίνητο. Αυτά τα πανέξυπνα πλάσματα δεν μπορούν να υπολογίσουν το ανθρωπογενές και απαράδεκτο περιβάλλον. Πόσο μάλλον τους φρενοβλαβείς που ρίχνουν φόλες ή γκαζώνουν επίτηδες όταν ένα ζωάκι θέλει να βγει στο δρόμο. Με τη λογική έχω το ζώο ελεύθερο, γιατί του παρέχεις τροφή και δεν το αφήνεις να κυνηγήσει κι άμα βρει να φάει καλώς, αν δε βρει τι να γίνει, ελεύθερο είναι. Είναι πολύ δύσκολη η ισορροπία με τη συμβίωση και θέλει καθημερινό έλεγχο των προθέσεών μας. Δεν είναι κάτι που το μαθαίνεις σαν το ποδήλατο, άπαξ, και μετά ξέρεις τι να κάνεις. Πάει πάντα με το αυτί και είναι καθημερινή άσκηση. Δεν το παίρνω προσωπικά για το ότι μου τα έχωσες, νομίζω ότι ο λόγος ήταν κατά βάση σωστός από τη μεριά σου, εφ' όσον δεν ξεκαθάρισα τι είδους χάπι πήρε η νεαρά. Γενικά θα σου πρότεινα όμως να κουλάρεις λίγο, γιατί δεν χρειάζεται η ένταση, ειδικά σε θέματα μάλλον ευχάριστα και αγαπησιάρικα όπως είναι τα γατιά. Smile
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NikK Παρ Νοε 26, 2010 9:49 am

Μαλλον δεν εγινα κατανοητος....
Θα το ξαναπω λοιπον πιο λαικα....
Εχεις μια, δυο, τρεις γατες, δεν ξερω ποσες, και αποτι καταλαβα ΔΕΝ τις αφηνεις να βγουν απο το διαμερισμα. Τωρα αν αυτο δεν ειναι καταπατηση των δικαιωματων των ζωων και εγωιστικο τοτε τι ειναι ? Αν αυτο δεν λεει πως τις εχεις απλα για ντεκορ και για καλυψη των αναγκων σου, η των παιδιων σου που θελουν ζωακια δεν ξερω, τοτε τι λεει ? Δεν εχεις ενα τσιουαουα που βγει δεν βγει δεν δινει δεκαρα, εχεις γατες που το φυσικο τους περιβαλλον ειναι εξω και οχι μεσα στο σπιτι.

Βεβαια το να προσπαθω να αλλαξω τον τροπο σκεψης σε μια γυναικα που προφανως κανει αυτο το πραγμα για παρα πολλα χρονια δεν νομιζω πως ειναι εφικτο. Σκεψου ομως πως οπως εσενα μπορει να σε χτυπησει αμαξι οταν βγεις εξω ετσι μπορει και την γατα, δλδ τι πρεπει ? Να σε κλειδωσει ο αντρας σου στο σπιτι και να σε δεσει για να μην βγαινεις εξω ωστε να μην παθεις ποτε τπτ ? Η μηπως να εκανες το ιδιο και στα παιδια σου ? Και ομως αποτι λες τα αφηνες να πηγαινουν εκδρομες, την γατα ομως οχι.

Εγω προσωπικα δεν θελω να βλεπω τα ζωα καταπιεσμενα επειδη τα αφεντικα τους με το ετσι θελω εχουν γινει δεσμιοι τους, απο εκει και περα αφου σιγουρα δεν θα εισαι η μονη εδω μεσα με την ιδια λογικη δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

NikK
Banned

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NiaR Παρ Νοε 26, 2010 9:56 am

Να σε ρωτησω κατι Νικ ?
εχεις/ειχες γατες που μεναν μεσα΄- εξω ή αποκλειστικά έξω?
και ποσα χρόνια έζησαν?
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 26, 2010 10:02 am

NikK έγραψε:Μαλλον δεν εγινα κατανοητος....
Θα το ξαναπω λοιπον πιο λαικα....
Εχεις μια, δυο, τρεις γατες, δεν ξερω ποσες, και αποτι καταλαβα ΔΕΝ τις αφηνεις να βγουν απο το διαμερισμα. Τωρα αν αυτο δεν ειναι καταπατηση των δικαιωματων των ζωων και εγωιστικο τοτε τι ειναι ? Αν αυτο δεν λεει πως τις εχεις απλα για ντεκορ και για καλυψη των αναγκων σου, η των παιδιων σου που θελουν ζωακια δεν ξερω, τοτε τι λεει ? Δεν εχεις ενα τσιουαουα που βγει δεν βγει δεν δινει δεκαρα, εχεις γατες που το φυσικο τους περιβαλλον ειναι εξω και οχι μεσα στο σπιτι.

Βεβαια το να προσπαθω να αλλαξω τον τροπο σκεψης σε μια γυναικα που προφανως κανει αυτο το πραγμα για παρα πολλα χρονια δεν νομιζω πως ειναι εφικτο. Σκεψου ομως πως οπως εσενα μπορει να σε χτυπησει αμαξι οταν βγεις εξω ετσι μπορει και την γατα, δλδ τι πρεπει ? Να σε κλειδωσει ο αντρας σου στο σπιτι και να σε δεσει για να μην βγαινεις εξω ωστε να μην παθεις ποτε τπτ ? Η μηπως να εκανες το ιδιο και στα παιδια σου ? Και ομως αποτι λες τα αφηνες να πηγαινουν εκδρομες, την γατα ομως οχι.

Εγω προσωπικα δεν θελω να βλεπω τα ζωα καταπιεσμενα επειδη τα αφεντικα τους με το ετσι θελω εχουν γινει δεσμιοι τους, απο εκει και περα αφου σιγουρα δεν θα εισαι η μονη εδω μεσα με την ιδια λογικη δεν μπορω να πω κατι παραπανω.
[i]
Σοφή επιλογή.
Fairplay. Δε σου λέω τι κάνεις με τη γάτα σου μη μου λες τι θα κάνω με τη δική μου. Και όσο και αν ακούγεται ανακόλουθο έχει και η κακοποίηση στα ζώα τα στάδιά της και το χειρότερο δεν είναι να τις κρατάς κλεισμένες στο σπίτι. Και για να μην είμαι ανακόλουθη. Ο Μαντού είναι ο γάτος που δεν έχει πατήσει χώμα και δε με νοιάζει το τι θέλει. Εγώ άλλη γάτα μου νεκρή από φόλα ή αυτοκίνητο δε θέλω να ξαναδώ. Τέλος.
Συμβουλή. Μη πάρεις γάτα από αγγελία. Μία βόλτα στη γειτονιά της γιαγιάς σου θα σε βοηθήσει να βρεις την ιδανική γάτα, η οποία θα έχει μάθει να ζει έξω και θα ξέρει την περιοχή για να μη χρειάζεται να την ψάχνεις κάθε τρεις και λίγο.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από NiaR Παρ Νοε 26, 2010 10:06 am

Φωτουλα εκει ηθελα να καταληξω ..... αφου ειχε γατες θα ξερει ποσο επικινδυνο ειναι και μη μου πει πως πεθαναν απο γηρατεια....
τες πα, το θεμα ειναι αλλο.... και πραγματικα μονο αδεσποτη γατα θα μενει μεσα - εξω...ο Παρης οταν τον βγαζω στο μπαλκονι φοβαται και τρεχει μεσα...ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΞΩ το γατι!!!!
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από nelly 's mother Παρ Νοε 26, 2010 10:16 am

Fotoula έγραψε:
NikK έγραψε:Μαλλον δεν εγινα κατανοητος....
Θα το ξαναπω λοιπον πιο λαικα....
Εχεις μια, δυο, τρεις γατες, δεν ξερω ποσες, και αποτι καταλαβα ΔΕΝ τις αφηνεις να βγουν απο το διαμερισμα. Τωρα αν αυτο δεν ειναι καταπατηση των δικαιωματων των ζωων και εγωιστικο τοτε τι ειναι ? Αν αυτο δεν λεει πως τις εχεις απλα για ντεκορ και για καλυψη των αναγκων σου, η των παιδιων σου που θελουν ζωακια δεν ξερω, τοτε τι λεει ? Δεν εχεις ενα τσιουαουα που βγει δεν βγει δεν δινει δεκαρα, εχεις γατες που το φυσικο τους περιβαλλον ειναι εξω και οχι μεσα στο σπιτι.

Βεβαια το να προσπαθω να αλλαξω τον τροπο σκεψης σε μια γυναικα που προφανως κανει αυτο το πραγμα για παρα πολλα χρονια δεν νομιζω πως ειναι εφικτο. Σκεψου ομως πως οπως εσενα μπορει να σε χτυπησει αμαξι οταν βγεις εξω ετσι μπορει και την γατα, δλδ τι πρεπει ? Να σε κλειδωσει ο αντρας σου στο σπιτι και να σε δεσει για να μην βγαινεις εξω ωστε να μην παθεις ποτε τπτ ? Η μηπως να εκανες το ιδιο και στα παιδια σου ? Και ομως αποτι λες τα αφηνες να πηγαινουν εκδρομες, την γατα ομως οχι.

Εγω προσωπικα δεν θελω να βλεπω τα ζωα καταπιεσμενα επειδη τα αφεντικα τους με το ετσι θελω εχουν γινει δεσμιοι τους, απο εκει και περα αφου σιγουρα δεν θα εισαι η μονη εδω μεσα με την ιδια λογικη δεν μπορω να πω κατι παραπανω.
[i]
Σοφή επιλογή.
Fairplay. Δε σου λέω τι κάνεις με τη γάτα σου μη μου λες τι θα κάνω με τη δική μου. Και όσο και αν ακούγεται ανακόλουθο έχει και η κακοποίηση στα ζώα τα στάδιά της και το χειρότερο δεν είναι να τις κρατάς κλεισμένες στο σπίτι. Και για να μην είμαι ανακόλουθη. Ο Μαντού είναι ο γάτος που δεν έχει πατήσει χώμα και δε με νοιάζει το τι θέλει. Εγώ άλλη γάτα μου νεκρή από φόλα ή αυτοκίνητο δε θέλω να ξαναδώ. Τέλος.
Συμβουλή. Μη πάρεις γάτα από αγγελία. Μία βόλτα στη γειτονιά της γιαγιάς σου θα σε βοηθήσει να βρεις την ιδανική γάτα, η οποία θα έχει μάθει να ζει έξω και θα ξέρει την περιοχή για να μη χρειάζεται να την ψάχνεις κάθε τρεις και λίγο.

Η απάντηση από τη Φωτούλα είναι πλήρης. Επανέρχομαι μόνο επειδή ήταν για μένα το μήνυμα. Όσο και να σου φανεί περίεργο, επειδή καταλαβαίνω την ανάγκη τους να βγουν, είμαι μαζί τους στην αυλή και στο μπαλκόνι. Με τις ώρες. Και με το κρύο. Όπως ήμουν στις παιδικές χαρές με τα παιδιά μου. Γιατί, το καταλαβαίνω ότι θα σε σοκάρω, αλλά τα παιδιά μου δεν τα άφηνα να παίξουν στους δρόμους ταχείας κυκλοφορίας. Τα καταπίεζα και πηγαίναμε στα πάρκα και σε άλλα ανιαρά. Το ίδιο είμαι μαζί με τις γάτες μου, που είναι 6 γιατί το σπίτι και η αυλή μου είναι τεράστια και με παίρνει να έχω πολλά ζώα. Αλλά όχι, δεν θα τα αφήσω να βγουν στο δρόμο. Θα το ήθελα, το λέω. Κάνουμε μεγάλη προσπάθεια με το Δήμο να θεσπίσουμε ζώνες ασφαλούς οδήγησης. Κάθε μέρα βλέπω τουλάχιστον 5 γατιά πατημένα. Αυτό πρέπει να αλλάξει. Όταν αλλάξει, κι όταν οι άνθρωποι θα γίνουν αυτό που νομίζουν ότι είναι, υπεύθυνοι δηλαδή, θα μπορούμε όλοι να χαιρόμαστε ελευθερίες που αυτή τη στιγμή μας τις στερούν. Και αν ήθελα να πάρω σβάρνα τις εθνικές οδούς με τις παντόφλες, ναι, ο άντρας μου πιστεύω ότι θα με έδενε, γιατί θα καταλάβαινε ότι με έχει πιάσει κάτι τις το αυτοκαταστροφικό. Και αν η θεραπεία έπιανε και συνερχόμουν, θα του ήμουν ευγνώμων. happy2
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 Empty Απ: Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ).

Δημοσίευση από Silmaril Παρ Νοε 26, 2010 10:58 am

Ενα ενήλικο γατί αγαπητέ Νικ, σύμφωνα με έρευνες, έχει νοημοσύνη τρίχρονου παιδιού. Κι ενα τρίχρονο παιδάκι έχει πολλές δεξιότητες αλλά σίγουρα δεν μπορεί να περάσει μόνο του τον δρόμο...Ούτε καμία μάνα με τα μυαλά της στο κεφάλι της θα το αφηνε να το κάνει ή να τριγυρνάει "ελεύθερο".
Το λεω εγω αυτό, που η παρέα εδω ξέρει πως τον γάτο μου, που γεννήθηκε στο δρόμο αλλά απο ενός μηνός που τον βρήκα έζησε μέσα στο σπίτι αποκλειστικά, αναγκάστηκα να του δώσω αυτήν την "ελευθερία" εδω και δυο χρόνια, επειδή λόγω της ασθένειάς του δεν ήθελα να του προκαλώ στρες με τον εγκλεισμό...Γιατί ενω υπάρχουν γατιά που δεν θέλουν ούτε ενδιαφέρονται να βγουν έξω (όπως πχ. άλλα που είχε ο άντρας μου ή της Νιαρ που έγραψε παραπάνω) ο συγκεκριμένος γάτος - αν και στειρωμένος- δεν ήθελε να κάτσει μέσα. Και υπέφερε.
Και θα μπορούσε κάποιος να υποθέσει οτι μετά απο δυο χρόνια "ελευθερίας" θα είχε μάθει να κυκλοφορεί στο δρόμο...Κι εγω σου λεω οτι ακόμα και προχθές σταμάτησε αυτοκίνητο για να τον αφήσει να περάσει...Τι θα γινόταν αν έτρεχε αυτό το αυτοκίνητο παραπάνω ή αν αυτός που το οδηγούσε ήταν ψυχάκιας δεν θέλω να το σκέφτομαι...Και ζω μ' αυτήν την αγωνία, για πολύ συγκεκριμένο λόγο και με επίγνωση του γεγονότος οτι κάθε φορά που φεύγει είναι πολύ πιθανό να μην ξαναγυρίσει...

Όσο για το ποιά είναι η φύση των πραγμάτων, άστο, δεν είναι κάτι που πλέον υφίσταται στις πόλεις, οπότε είναι εντελώς άτοπο το επιχείρημα.

Κι όπως βλέπεις, εδω κάνουμε μια συζήτηση μαζί σου...
Δεν το βρίσκω πρέπον να εξαπολύεις χαρακτηρισμούς...
Διότι οσο εσυ θεωρείς εαυτούληδες και μη φιλόζωους αυτούς που κρατάνε τα ζωα τους ασφαλή στο σπίτι, άλλο τόσο θεωρούν κι εκείνοι εσένα και τον καθένα που τ' αφήνει "στη φύση" της τερατούπολης και της κάθε τερατούπολης ανεύθυνο και μη φιλόζωο γιατί τα βλέπει ως αναλώσιμα που μπορούν ν'αντικατασταθούν όταν βγουν απ' τη μέση...

Γι' αυτό πρόσεχε λίγο τις εκφράσεις σου σ' εναν χώρο που σε φιλοξενεί...
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Σε Αναζητηση Γατας ( Η Γατου, δεν κολαμε σε αυτα ). - Σελίδα 2 M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης