η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!

Πήγαινε κάτω

η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!  Empty η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!

Δημοσίευση από νονη Την / Το Κυρ Μάης 12, 2019 1:37 pm

Καλησπέρα σε όλους!! είμαι καινούργια στο forum και μόλις κάνω τη πρώτη μου δημοσίευση .Έχω μια γατούλα 7 ετών που εδώ και δυο χρόνια λόγω του ότι πέρασε κάτι με το αναπνευστικό και της χορηγήθηκε κορτιζόνη άρχισε να πίνει πολύ νερό να αδυνατίζει και να της χαλάει το τρίχωμα και να κάνει συχνά τσισα! για αυτό το λόγω αποφάσισα να το ψάξω δε θα μπω σε λεπτομέρειες σας λέω μόνο ότι σε αυτά τα δυο χρόνια έχω πάει σε 4 διαφορετικους γιατρούς εκ των οποίων δυο γνωστές κλινικές!! και καμία από αυτές λέγοντας τα συμπτώματα δε με παρέπεμψε σε εξέταση για διαβήτη έτσι λοιπόν δυο χρονιά τώρα με αυτά τα συμπτώματα και επισκεπτοντας 5ο γιατρό κάναμε όλες τις εξετάσεις και ο ίδιος μου ανάφερε ότι μπορεί να χει διαβήτη από τα συμπτώματα!! και τελικά βγήκε αληθινός καθώς η τιμή της γλυκόζης της γατούλας μου είναι στο 638!!!!! Ο γιατρός αυτός αν και καλός μου το πε κι ο ίδιος ότι δεν του χει ξανατυχει κάτι τέτοιο στην αρχή με παρεμπεψε σε ειδική τροφή κατι που έκανα αμέσως όμως λόγω αυτού έχουμε έντονες διάρροιες Sad και αμέσως είδα κάποια βελτιώση! Το θέμα είναι ότι μάλλον δε θα τη ξαναπάω εκεί γιατί όπως σα είπα δεν ηταν έμπειρος σε αυτό το θέμα και ενώ στην αρχή μου πε μόνο για τροφή μετά μ δώσε ινσουλίνη να τη κανω μονή μου κατι που νομίζω δε μπορεί να γίνει έτσι ξαφνικά Sad Έτσι λοιπον τηλεφώνησα σε μαι φιλοζωική της περιοχης μου μίλησα με ένα γιατρό και μου πε οτι δε χορηγουμε τόσο εύκολα ινσουλίνη και κάλο είναι να γίνει καμπύλη ζαχάρου πρώτα .Αυτό που εχω σκοπό τώρα είναι να της κάνω λίγο διατροφή κι έπειτα να βρω ένα καλό κτηνίατρο για να δούμε τι θα κάνουμε Αυτό που με στεναχωρεί περισσότερο είναι ότι η γατούλ μου έπεσε σε κακά χεριά (υποτίθεται φημισμένα!!) και δεν είχε την αντιμετώπιση που της άξιζε και χάσαμε τόσο καιρό τσάμπα με στεναχωρεί πολύ που δε το παραλάβαμε στην αρχή και που το έπαθε αυτό από τις κορτιζόνες!! έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία? είναι σοβαρό> ξερετε καποιον καλο κτηνιατρο ? σας ευχαριστώ εκ των πρότερων όλους!!

νονη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/05/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!  Empty Απ: η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Κυρ Μάης 12, 2019 9:27 pm

Καλησπερα ,ειναι συνηθισμενη παθηση το σακχαρο στις γατουλες ,συνηθως δινουν ειδικη τροφη και αναλογα την πορεια μπορει να γινεται απο εσας ινσουλινη .Σε περιοχη ειστε
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!  M_thunder

η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!  Empty Απ: η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!

Δημοσίευση από νονη Την / Το Κυρ Μάης 12, 2019 11:21 pm

Γεια σας ! και ευχαριστω για την απαντηση!προς το παρων δινω μονο ειδικη τροφη! ειμαι στη περιοχη κορωπι αλλα εφτασα μεχρι κι αργυρουπουλη για καλο ο γιατρος ο οποίος με απογοητευεσε

νονη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Κυρ Μάης 12, 2019 11:40 pm

νονη έγραψε:Γεια σας ! και ευχαριστω για την απαντηση!προς το παρων δινω μονο ειδικη τροφη! ειμαι στη περιοχη κορωπι αλλα εφτασα μεχρι κι αργυρουπουλη για καλο ο γιατρος  ο οποίος με απογοητευεσε
δυστυχως απο την περιοχη σας δεν γνωριζω κτηνιατρους
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : η γατουλα μου εχει πολυ ανεβασμενη γλυκοζη!!  M_thunder

Δημοσίευση από νονη Την / Το Τετ Μάης 15, 2019 12:39 am

δε θα με πείραζε αν είχατε να μου προτείνεται κάποιον κι από άλλη περιοχή !

νονη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης