gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατοπαγίδα

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατοπαγίδα Empty Γατοπαγίδα

Δημοσίευση από LIZA_T Δευ Ιαν 07, 2019 9:15 am

Καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε από που να αγοράσω μια γατοπαγίδα και τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά. Από μια φιλοζωική που ρώτησα μου έστειλαν ένα site του εξωτερικού αλλά εκεί το κόστος μαζί με τα μεταφορικά ανέρχεται στα 120-130 ευρώ. Από την άλλη στο internet βρίσκω μερικές με 30 ευρώ, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι καλές και τραυματίσω τα ζώα. Έχει κανείς εμπειρία?
Τη χρειάζομαι για στειρώσεις των γατιών της αυλής. Ήρθε ο καιρός να ζήσουν καλύτερα!

LIZA_T
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπαγίδα Empty Απ: Γατοπαγίδα

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιαν 07, 2019 11:24 am

για ρωτηστε μπας και ο κτηνιατρος σας εχει καμια να σας δανεισει... μερικοι κτηνιατροι το κανουν αυτο..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Γατοπαγίδα Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπαγίδα Empty Απ: Γατοπαγίδα

Δημοσίευση από Stella M. Κυρ Ιαν 20, 2019 6:59 pm

Λίζα μου δεν έχω καθόλου γνώμη, αλλά επειδή όντως είναι δύσκολο πολύ καποιες φορές να τα πιάσεις εγώ προσπαθώ να τα κάνω να συνηθίζουν το κλουβάκι κατεβάζοντάς το κάτω ανά τακτά χρονικά διαστήματα.
Δε θα σου πω ότι λειτουργεί και τέλεια το σύστημα, γιατί πραγματικά καταλαβαίνουν την πρόθεση να τα τσουπώσεις τα άτιμα.
Συμφωνώ με την psipsa μπορείς να ρωτήσεις είτε σε κτηνιατρείο, είτε σε φιλοζωικές, ώστε να σου δανείσουν κάποια.

Προσωπικά σκέφτομαι να πάρω κάποια στιγμή μια φθηνή.
Αν και με τα δικά μας αδεσποτάκια σχεδόν τελειώσαμε, τουλάχιστον με τα θηλυκά, μου μένουν άλλα δύο κορίτσια που με δυσκολέυουν πάρα πολύ κι είναι ολόκληρες γατάρες και δε νομίζω ότι "τις έχω" στη μάχη με την πετσέτα, ώστε να τις βάλω στο κλουβί.
Αν πάρω θα γράψω την εμπειρία μου.

Πάντως δε νομίζω να υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού (απλά υπόθεση αυτό).
Πρόκειται για προϊόν για αυτή ακριβώς τη δουλειά, φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι τουλάχιστον ασφαλές, ώστε να έχει έγκριση.
Υποθέτω πως η τιμή έχει περισσότερο να κάνει με την αντοχή και το υλικό του. Μπορεί δηλαδή μια φθηνή μετά από μερικά άνοιξε κλείσε να αρχίσει να κολλάει κτλ.
Ξανλέω βέβαια έτσι υποθέτω, δεν έχω καμία σχετική πληροφόρηση.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατοπαγίδα M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης