Το κουδουνάκι του Σιμόν

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Παρ Οκτ 13, 2017 10:50 pm

Η προσέγγιση τη Gatopliktis είναι πολύ λογική, εγώ δεν έχω μυαλό αυτές τις μέρες μάλλον να το σκεφτώ. Dagger μου η καχυποψία σου είναι απόλυτα βάσιμη, δεν έχεις αδικό όταν λες πως η ιστορία της μπάζει γενικά. Όμως πρέπει να πω ότι η γυναίκα δεν καταλάβαινε και πολύ..Κάνε εικόνα το εξής σκηνικό..έρχεται κι έχω γύρω μου 15 γατούλια που σταμάτησαν το φαγητό τους και την κοιτάνε. Μου λέει ότι ο Σιμόν είναι ουσιαστικά αδέσποτος, αλλά με ρωτάει, κι όχι μόνο μια φορά, "Δηλαδή όλα αυτά είναι δικά σας;" Σαν να μη μπορούσε να διακρίνει πράγματα οφθαλμοφανή. Ότι παραπάνω να πω δε βγάζει άκρη, οκ, συνάντησα μάλλον ένα βράδυ μια περίεργη παρουσία..τόσα κυκλοφορούν στον κόσμο!
Nassia μου δε το βρίσκω και πολύ σωστό το να δημιουργήσω τύψεις..Λέγοντας ότι θα αναλάβω μπορεί να επαναπαυθεί, αλλά κι αυτό δε με πειράζει. Εγώ ασχολήθηκα μήπως και έμπαινε κανονικά στο σπίτι ο γατούλης, ένα αδέσποτο λιγότερο είναι υπόθεση. Από εκεί και πέρα καθένας κάνει αυτό που πιστεύει καλύτερο για τα ζώα, όσο τον κόβει τελοσπάντων..
Εγώ έχω το νου μου και για αυτή αλλά κυρίως για το Σιμόν κι όσο κι αν μας ανησύχησε αυτό το κουδουνάκι του, τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα απ'ότι θα μπορούσε να είναι. Και σημαντικά πιο ήρεμος.
Αν δε στειρώθηκε θα το δρομολογήσω εγώ αν μπορέσω, δεν πειράζει..
Μόνο να μένει εδώ και να συνεχίσει να μου χαιδεύεται το Σιμονάκι!
Stella M.
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood :

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από dagger Την / Το Σαβ Οκτ 14, 2017 12:11 am

Αυτη σου ειχε πει οτι ειναι τυφλος ετσι ?
Τωρα που αρχισε να σε πλησιαζει και σε αφηνει να τον χαιδεψεις , βλεπεις εσυ να ειναι τυφλός ?
Τελικα ειναι τυφλος η οχι ??
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 10 γατακια , 2 σκυλάκια και ένα σπινοκάναρο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Σαβ Οκτ 14, 2017 8:18 pm

Ναι ο Σιμονάκος είναι τυφλός.
Χθες έκανα ένα τάισμα εξπρές, έτσι όπως είχα το Φουσκί.
Μια φορά τον είχα "κεράσει" το ένα τέταρτο από ένα πατεδάκι και χθες ήρθε ο καλός μου παραδίπλα εκεί που τρώμε. Άφησα τροφές βιαστικά και κράτησα ένα κομματάκι να του το δώσω γυρνώντας σπίτι, όπως και έκανα.
Αφού ανέβηκα και πήρε λίγο τα πάνω της το κοριτσάκι μου ξαναβγήκα στο μπαλκόνι και τον άκουσα.
Ήταν ακριβώς από κάτω κι έψαχνε. Από τη δικιά μας μεριά δεν τον είχα δει ποτέ να έρχεται. Ήρθε κι έκατσε ακριβώς κατώ από το σημείο που κάθομαι κι εγώ ο καλός μου. Τον φώναξα με το όνομά του, που δε νομίζω να το ξέρει, αλλά περισσότερο στη φωνή μου αποκρίνεται, αφουγκράστηκε δεξιά αριστερά κι άρχισε να μυρίζει. Μύριζε μύριζε κι έφτασε στην είσοδο. Στο πλατύσκαλο μάλλον μπερδεύτηκε. Έκατσε λίγο και πήρε το δρόμο ξανά μέσα από το χωράφι για να επιστρέψει σπίτι του μάλλον.
Τελικά αυτά τα πλάσματα την αγάπη μυρίζουν..κάθε φορά με επιβεβαιώνουν, ο Σιμόν, το Χιονομπαλάκι που με φώναξε..
Και με τα πολλά το κουδουνάκι που αναζητώ από τον Ιούλιο ήρθε και με βρήκε μόνο του. Τόσο πολύ με συγκινούν τα ζουζουνάκια μου!
Stella M.
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood :

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης