gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το κουδουνάκι του Σιμόν

+5
Gatoplikti
psipsa
ZIZIKOS
Lina
Stella M.
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Σεπ 26, 2017 4:01 am

Αυτό με τρώει αυτή την ώρα, να ακουστεί το κουδουνάκι του Σιμόν...

Το ακούω από τον Ιούλιο, αραιά και που στην αρχή, έπειτα πιο συχνά, πιο συχνά..
Νόμιζα πως ήταν η Σμαρούλα, η σκυλίτσα, όμως η Σμαρούλα πάντα έρχεται να με χαιρετήσει.
Το κουδουνάκι έγινε σκιά, από αυτές τις γρήγορες, τις φευγαλέες, τις βραδινές.
Και μετά μας πλησίασε..Δεν ενδιαφερόταν για φαγητό, αλλά για γνωριμίες, παρακολουθούσε το παιχνίδι και τα χάδια των αδεσπότων.
Ήταν ο γατούλης ο Σιμόν. Την ιστορία του σήμερα την έμαθα.

Είπα μήπως χάθηκε, λέω καλοζωισμένο φαίνεται, αδιάφορο για φαγητό. Τον διώχνανε τα αρσενικά αδεσποτόγατα, όταν πλησίαζα έφευγε. Τον είχα στο νου μου.

Ο Σιμόν είναι τυφλός. Πήγε στην αυλή μιας οικογένειας παρακάτω όταν ήταν γατάκι, έξω από την πόρτα τους καθόταν. Άνθρωποι που δεν αδιαφόρησαν γι'αυτόν, αλλά δεν είχαν ιδέα για τις ανάγκες του. Φοβήθηκαν γιατί έχουν σκύλο να τον έχουν το βράδυ μέσα, ο γιατρός δεν τους είπε εγκαίρως πως πρέπει να στειρωθεί και ο πιτσιρίκος άρχισε τις βραδινές βόλτες. Τώρα τους είπε ότι χρειάζεται να στειρωθεί και έχουν αύριο το πρωί το ραντεβού τους για το χειρουργείο.

Όμως ο Σιμόν σήμερα δεν γύρισε. Έτσι κι έμαθα την ιστορία του. Με πλησίασε η κυρία που τον περιμάζεψε μικρούλι όσο ταϊζα τα αδεσποτόγατά μου. Ανήσυχη. Όποιο γκρι γατουλάκι έβλεπε το περνούσε για εκείνον. Ψάξαμε μαζί και τον φωνάξαμε. "Αυτός είναι" έλεγε και χαιρόμουν κι εγώ μαζί. Γυρνούσα να δω και η απάντησή μου ήταν "Όχι δεν είναι.."
Ανησυχώ μου λέει γιατί είναι με πληγωμένο μάτι και του βάζουμε φάρμακο.

Και ακόμη δεν ακούω το κουδουνάκι..
Ξέρω ότι εδώ τριγύρω κυκλοφορεί ένας μικρόσωμος γατουλάκος, τυφλός και χτυπημένος με μια οικογένεια που παρά την άγνοιά της ενδιαφέρεται και τον ψάχνει από νωρίς. Προσπαθεί να ζευγαρώσει κι είναι εκτεθειμένος σε τόσους παραπάνω κινδύνους, λόγω της κατάστασής του. Στενοχωριέμαι. Με επηρεάζει πολύ.

Είπα στην κυρία να μη φοβάται να τον βάλει μέσα. Συνέχισα να τον ψάχνω κι όταν η κυρία επέστρεψε σπίτι. Έκατσα να παίξουμε με το υπόλοιπο κοπάδι, μήπως του τραβηξουμε την προσοχή κι εμφανιστεί, όμως ακόμη δεν ακούω αυτό το κουδουνάκι.
Ελπίζω ότι ακούγεται πιο μακριά ή ότι είναι κάπου αραχτός, γι' αυτό η ενοχλητική σημερινή ησυχία.

Δεν θα έπρεπε να με επηρεάζει τόσο.. άλλα μου φαίνεται τόσο κρίμα που έφτασε τόσο κοντά σε μια χαρούμενη ζωή και τώρα τι; Ακόμη ελπίζω φυσικά. Το πρωί μπορεί να είναι στην αυλή του και να πάει όπως πρέπει στο ραντεβού του στο γιατρό.

Γύρνα πίσω ρε Σιμόν και θα πω ξανά στη γατομαμά σου να μη φοβάται να σε κρατήσει μέσα το βράδυ. Έχει την πρόθεση να σου δώσει σπιτικό. Δεν ήξερε. Γύρνα μόνο πίσω.

Μπορεί αυτή η γατοιστορία να μην έχει κάποιο ηθικό δίδαγμα παρά μόνο μια πικρή επίγευση, αυτή τη στιγμή τουλάχιστον, ας ελπίσουμε να λήξει αισίως, έπρεπε όμως να τη μοιραστώ κάπως. Είναι από αυτές τις μέρες που λες, όχι άλλο ένα δυστυχισμένο, όχι άλλο ένα αβοήθητο. Από εκείνες τις μέρες που μαζεύονται πολλά τα δυσάρεστα τα περιστατικά.. Κι είναι κι άλλα κι άλλα, ο Σιμόν ήταν η τελευταία σταγονίτσα σήμερα.

Χαρούμενες ουρίτσες και πατούσια, παιχνιδιάρικα νιαουρίσματα, αλλά και ματάκια φοβισμένα, που κάτι σου ζητάνε, αυτάκια που αφουγκράζονται, που σε περιμένουν, ψυχούλες που αυτό το παραπάνω που βρίσκουν τρόπο να ζητήσουν δε μπορείς να τους το δώσεις.
Ο Γλύκας που σηκώνεται όρθιος στην πόρτα της εισόδου και σπρώχνει κιόλας, που όταν μπήκε μέσα στην πολυκατοικία βρήκε μέχρι και το δρόμο για το διαμέρισμα και τον έβγαλα ξανά έξω, η Μυτούλα που έχασε τη "μαγκιά" της κι εμπιστεύεται εμένα, τον άνθρωπο, γιατί δεν αφήνω τα άλλα να τη χτυπήσουν και είναι από εδώ κάτω συνέχεια και με κοιτάει, δεν έχει λόγο να αγριέψει ή να καυγαδίσει πια, έχει εμένα, αλλά δυστύχως όχι όπως θα έπρεπε ή όπως θα ήθελα, μην πω για το Βρωμύλιο που τον πετάξανε, χάθηκε ποιος ξέρεις..την ανώνυμη σκοτωμένη γατούλα από χθές που η εικόνα της με στιγμάτισε και πόσα άλλα ζώα. Εκείνα από εδώ μέσα που ζητάνε ένα σπίτι. Με τα ονόματά τους τα θυμάμαι τα περισσότερα. Τόσες λύπες ο κόσμος των ζώων, τόσες ανησυχίες και δυστυχώς ανισομερώς μοιρασμένες με τις χαρές.

Ακόμη να ακουστεί το κουδουνάκι..
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Lina Τρι Σεπ 26, 2017 8:32 am

Ουφ εύχομαι όλα να πάνε καλά και να ακουστεί σύντομα το κουδουνάκι. Αυτό το ζώο σίγουρα δεν είναι για έξω No .
Πολύ θετική σκέψη και θα γυρίσει
flower flower flower flower
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Σεπ 26, 2017 9:32 am

Πόσες απ τις σκέψεις σου τις έχουμε κάνει λίγο πολύ όλοι μας Embarassed
και πόσο δύσκολη κι επικίνδυνη είναι η ζωή γι αυτά τα ζωάκια έξω που όσο κι αν τα βοηθάμε τις περισσότερες φορές δε μπορούμε να τους χαρίσουμε την ασφάλεια και τη ζωή που θα θέλαμε Sad


Εύχομαι ολόψυχα να γυρίσει γρήγορα ο ΣΙμόν και να είναι καλά και στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια και σκέψη

Έχει φτάσει τόσο κοντά Sad

luckluckluckluckluckluckluck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από psipsa Τρι Σεπ 26, 2017 10:01 am

μεγαλη πικρα η φροντιδα των αδεσποτων, δυστυχως δε μπορουμε να τα σωσουμε ολα αν και κανουμε μερικοι υπερφιλοτιμες προσπαθειες(εντεκα συν ενα γατια μεσα και τα σχετικα...) μακαρι να επιστρεψει ο γατουλης και να βρει την παντοτινη του οικογενεια!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Σεπ 26, 2017 10:49 am

mati mati mati mati

Ειναι πιστεύω πολυ πιθανο να επιστρέψει, μην χανετε τις ελπιδες σας
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Σεπ 27, 2017 4:22 pm

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση, είναι σημαντικό να ξέρεις ότι κι άλλος κόσμος συμμερίζεται τέτοιες ανησυχίες.

Εχθές δεν ακούστηκε πουθενά το κουδουνάκι, τις ώρες που ήμουν σπίτι είχα συνέχεια το νου μου και το βράδυ γύρισα στη γύρω περιοχή και τον έψαξα. Όχι ότι με πλησιάζει εμένα, αλλά τουλάχιστον να ακούσω το κουδούνι του. Τίποτα.
Αλλά σήμερα 8 παρά το πρωί με φωνάζουν οι δικοί μου... και τον βλέπω απέναντι να παίζει με το Γλύκα και το Βρωμύλιο μέσα στο χωράφι και να σκαρφαλώνει σε δέντρα! Είναι καλά, είναι ζωηρός και εγκλιματίζεται με τα υπόλοιπα της γειτονιάς σιγά σιγά.

Εννοείται πως πήρα απευθείας τηλέφωνο την κυρία που τον έψαχνε...φραγή εισερχομένων κλήσεων...άλλη κεραμίδα! Το σπίτι του είναι πολύ κοντά από εδώ και δε διασχίζει δρόμο με κίνηση, όμως τώρα εγώ τι κάνω;;
Και μου έδωσε μια περίεργη εικόνα η κυρία που τον έψαχνε, από πολλές απόψεις, αλλά μου αρκούσε ότι ήταν έξω στις 2.00 το βράδυ και τον αναζητούσε. Δεν ξέρω ποιο ακριβώς είναι το σπίτι της. Ίδια γειτονιά τόσα χρόνια, αλλά δεν την είχα δει ποτέ.

Ξέρει ο Σιμόν να πάει, θα τον στειρώσουν λογικά...αλλά...πολλά αλλά μαζεύονται.
Να σας ρωτήσω κάτι ακόμη; Τα τυφλά γατάκια είναι πλήρως λειτουργικά σε όλα τα υπόλοιπα; Σκαρφαλώνουν, παραμονεύουν κτλ; Εγώ δεν κατάλαβα τις φορές που τον είδα ότι είναι τυφλός. Αυτή η γειτόνισσα μου το είπε. Δεν ξέρω πως πρέπει να το χειριστώ τώρα. Δεν είναι ότι αδιαφορούν για το γατούλη, αφού το φοράνε και περιλαίμιο για ψύλλους κτλ
Τι να πω ελπίζω να τον δω το βράδυ αν δεν τον πήραν μέσα και να αρχίσω τη διαδικασία της προσέγγισης. Αν είναι να κυκλοφορεί κι εξώ τα βράδια τελικά, καλύτερα να περιμένει εδώ με το κοπάδι, είναι από τα σχετικά ασφαλή σημεία της γειτονιάς.

Όσο για τις λύπες των αδεσπότων..χθες βράδυ ψάχνοντας το Σιμόν, εντοπίζω, άλλο ένα καλοζωισμένο γατοκοπάδι δυο στενά πιο πάνω. Και βλέπω ένα πανέμορφο, μαύρο τεράστιο γατί με κομμένο πόδι..Πόνεσε η ψυχή μου ρε παιδιά. Ήταν ζωηρή γάτα έτρωγε με όρεξη και πρέπει να είναι παλιός σχετικά τραυματισμός, αλλά νομίζω ότι εξείχε το οστό..Σίγουρα έχασε μια από τις 7 ζωές για να ανταπεξέλθει. Όταν το πλησιάζω φεύγει κι αυτό δε με ξέρει.

Α ρε Σιμόν με το κουδουνάκι σου που μου τραβάει την προσοχή από τον Ιούλιο, κοίτα που μας οδήγησε και σε άλλα πονεμένα..Δεν μπορώ αυτές τις μέρες, πολλά δυσάρεστα..
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Σεπ 27, 2017 4:46 pm

Τελικα ήρθαν να το παρουν το γατι γιατι δεν το κατάλαβα?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Σεπ 27, 2017 5:01 pm

Δεν κατάφερα να τους βρω γιατί έχει φραγή εισερχομένων στο τηλεφωνό της και το σπίτι δεν ξέρω ποιο είναι.
Σπόιλερ:
Υποθέτω ότι τους βρήκε ο ίδιος ο γατούλης..
Γι'αυτό λέω δεν ξέρω τι να κάνω τώρα..

Το μόνο θετικό είναι ότι ξέρω πως είναι καλά αυτή τη στιγμή ο γάτος. Αν τελικά δεν είναι συνεννοήσιμοι άνθρωποι και δεν τον αναλάβουν όπως πρέπει, δηλαδή αν συνεχίσει να κυκλοφορεί τα βράδια έξω, λέω καλύτερα να τα βρει με τα υπόλοιπα αδέσποτα που φροντίζω, ώστε να τριγυρνάει εδώ μαζί τους, είναι πιο ασφαλές σημείο. Μη τον κυνηγήσουν και φύγει σε άλλη γειτονιά.
Το πρωί έπαιζε με το Γλύκα και το Βρωμύλιο που είναι και οι δύο στειρωμένοι, αλλά είναι μια αρχή για κοινωνικοποίηση, η οποία θα χρειαστεί, αν δεν το βάλουν μόνιμα μέσα στο σπίτι.

Ούτε να τον πιάσω εγώ μπορώ αυτή τη στιγμή, εξαφανίζεται όταν πλησιάσω αρκετά, αλλά και να τον έπιανα δεν ξέρω που μένουν ακριβώς, ούτε το τηλέφωνό της λειτουργεί! Οπότε τι κάνω...;; Υπομονή μάλλον και σταδιακή προσέγγιση όταν εμφανίζεται.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Σεπ 27, 2017 5:05 pm

Δηλαδη δεν έχεις καταφέρει να επικοινωνήσεις απο το πρωϊ κατάλαβα... Εκει που λες εμφανιστηκε .... tafos tafos
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Σεπ 27, 2017 9:39 pm

Gatoplikti..?
Σπόιλερ:
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από dagger Τετ Σεπ 27, 2017 11:04 pm

Stella M. έγραψε:Gatoplikti..?
Σπόιλερ:

Για την κυρια που το εψαχνε λεει καλε


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Σεπ 27, 2017 11:10 pm

dagger έγραψε:
Stella M. έγραψε:Gatoplikti..?
Σπόιλερ:

Για την κυρια που το εψαχνε λεει καλε



Α! Καλά και ξαναδιαβάζω κι εγώ τι έγραψα..
thanks Dagger μου!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Σεπ 27, 2017 11:11 pm

Κουρδουμπαλα γίναμε Laughing
Λέω δεν έχεις καταφέρει να εντοπίσεις την κυρία αυτή από το πρωϊ. Και μετά ήθελα να πω εκεί που εμφανίστηκε το γατί , που περιμενες με τόση αγωνία τώρα δεν βρισκεις την κυρία.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Σεπ 28, 2017 12:11 am

Διαβάζω το θέμα σου με αγωνία.
Στεναχωριέμαι πολύ όταν φτάνουν στο παρα πέντε και κάτι γίνεται

ΕΛπίζω αύριο να καταφέρεις να εντοπίσεις την κυρία προσωπικά ή έστω τηλεφωνικά. luck  luck  luck
τουλ. εμφανίστηκε ο γατούλης.

Μακάρι να πάνε όλα καλά γι αυτόν. Μπορεί η κυρία να είναι ..... κάπως όπως λές, αλλά να είναι πρόθυμη να μάθει κάποια βασικά και έστω να του δώσει ασφάλεια κι ένα σπίτι.

mati
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Σεπ 28, 2017 6:39 pm

ZIZIKOS έγραψε:Διαβάζω το θέμα σου με αγωνία.
Στεναχωριέμαι πολύ όταν φτάνουν στο παρα πέντε και κάτι γίνεται


Κι εμένα αυτό με τρώει! Τι να πω, εξελίξεις δεν είχα..Ούτε με το Σιμόν, ούτε με τη γειτόνισσα. Το βράδυ έβρεχε, τον έψαξα πάλι, αλλά δε τον βρήκα. Από τη στιγμή που εθεάθη χθες το πρωί ελπίζω ότι επέστρεψε και τον μάζεψε για να τον στειρώσει, αφού το είχε ήδη δρομολογήσει.

Θα περιμένω σίγουρα αρκετά βράδια να ακούσω το κουδουνάκι του. Δε μας βοηθάει που φθινοπώριασε κι άρχισαν οι βροχές..
Θα προσπαθήσω να εντοπίσω και το σπίτι της. Τι άλλο μένει; Θετική σκέψη για το Σιμόν μόνο. Θετική σκέψη, ελπίδα και κουράγιο για νέες γατο αποστολές!

Σπόιλερ:
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Σεπ 28, 2017 11:02 pm

Πραγματικά μακάρι να τον έχει βρεί η κυρία και νάχει δρομολογηθεί η επίσκεψή τους στο γιατρό. mati  mati
Έτσι ρε γμτ σε πείσμα της αναποδιάς και της ατυχίας που κυνηγάει τα περισσότερα αδεσποτούλια.

luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck

Κι εμένα αυτό με χαλάει με το καιρό που άλλαξε και με τις βροχές και το κρύο.
Τα γατούλια μου τα κάτω  Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Αναζητώντας του Σιμόν το κουδούνισμα βρήκα μια χιονομπαλίτσα μέσα στο φθινόπωρο και όχι μόνο..

Δημοσίευση από Stella M. Σαβ Σεπ 30, 2017 11:56 pm

Ο Σιμόν εθέαθη σήμερα το πρωί. Τον είδαμε για λίγο από το μπαλκόνι. Φαίνεται ακόμη καλοζωισμένος, άρα υποθέτω πως επέστρεψε αφού δεν εμφανίζεται βράδια για να φάει με τα αδέσποτα. Ποτέ δεν έδειξε στις συναντήσεις μας να τον ενδιαφέρει το φαγητό. Τώρα μάλλον έγιναν πρωινές οι βόλτες του. Δεν ξέρω αν στειρώθηκε, δεν κατάφερα να μάθω τίποτα. Καμία επικοινωνία με την κυρία που τον έψαξε.
Τουλάχιστον μοιάζει να τριγυρνά και να παίζει αμέριμνος, ας είναι πάντα ασφαλής.

Η επιχείρηση προσέγγισης μάυρο τριποδάκι αναβλήθηκε πάλι, αφού χθες βγήκα για να πάω να το βρω, εφοδιασμένη με τα "καλά" πατέ μου, δώρο για τον όμορφο μαχητή και στα μισά βρήκα κάτασπρο, μπαμπακένιο γατομωρό να με φωνάζει!
Είμαι βέβαιη ότι ήταν κάλεσμα. Από τα πιο φιλικά γουργουριστά γατάκια που έχω γνωρίσει. Την τάισα και απλά καλώντας την, την έφερα μέχρι κάτω από το σπίτι μας. Μπροστά από εμάς είναι το "αρχηγείο" των γατών. Έχει χωράφια, δέντρα, ένα παλιό σπίτι όπου μένουν τα γατούλια και πυκνή βλάστηση γύρω από αυτό για να κρυφτεί. Την πήγα ως τα πιάτα. 3 από τα αδεσποτάκια μου ήρθαν να τη γνωρίσουν. Ο Γλύκας μου την πήρε υπό την προστασία του. (Ιδού το γλυκύτατο πορτοκαλόγατό μου heart http://www.gatospito.com/t12949-topic) Την άφησε να του φάει και την κονσέρβα, παρά τη λαιμαργία του.
Έφυγα γρήγορα, με την ελπίδα να καταλάβει ότι την έφερα σε γατότοπο. Δεν είναι ότι καλύτερο, αφού και πάλι έξω είναι, αλλά είναι πολύ πιο ασφαλές σημείο από εκεί που τη βρήκα εντελώς εκτεθειμένη και έχει γάτες που την καλοδέχτηκαν. Προσπαθούσε με το που τις είδε να τις προσεγγίσει. Κοινωνικό κοριτσάκι.

Έμεινα μεχρι αργά έξω προσπαθώντας να αφουγκραστώ πιθανά αγριέματα, το "τσικι τσίκι" της κροκέτας. Βγήκε κάποια στιγμή από τους θάμνους και έκατσε κάτω από ένα αμάξι. Από πίσω κι ο Γλύκας. Έκατσε δίπλα της μέχρι να νιώσει άνετα.
Την είδα σήμερα το απόγευμα στην αυλή του παλιού σπιτίου, στους θάμνους, πολλά από τα δικά μου γύρω της, πράγμα παράδοξο αφού τα περισσότερα εμφανίζονται το βράδυ. Ο Γλύκας φρουρός δίπλα, η χιονομπαλίτσα άνετη, καμία σχέση με χθες.
Κατέβασε η μητέρα μου λίγες κροκέτες για να δει ότι εδώ υπάρχει πάντα φαγητό, μην αρχίσει το ψάξιμο και φύγει. Δε τη χάιδεψε για να μη την ακολουθήσει και βγει στο δρόμο, έχει κίνηση από νωρίς. Όλα τα υπόλοιπα έμοιαζαν σαν να τη "φυλάνε" λέει. Κοινώς η μπέμπα ήρθε και κέρδισε μονομιάς 15 γάτες..Κοριτσάκι μου..

Εγώ είμαι η βραδινή βάρδια. Θα τη συναντήσω αργότερα που θα κατέβω. Να φάμε, ήταν τόσο πεινασμένη όταν τη βρήκα, να παίξουμε, να μάθει πως έχει το "σύστημά" μας εδώ και να περιμένει.
Από αύριο με το καλό θα φωτογραφηθούμε για να αναζητήσουμε παντοτινό σπιτάκι, αν τη βρω πρωί κι αυτή τη σκατούλα. Και από βδομάδα αποπαρασίτωση αρχικά. Αχ αυτά τα γατομωρά heart heart
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Οκτ 02, 2017 12:10 am

Τουλ εμφανίστηκε oksmily3 oksmily3
Μπορεί να τη ξαναδείς τη κυρία οπότε τη ρωτάς τι έγινε κι αν έκανε τίποτα. Ίσως και να τον έχει ήδη στειρώσει.
Μακάρι να το έχει ήδη κάνει κι ο γατούλης να σταματήσει τα γαμπρίσματα και να μένει στη γειτονιά αν όχι στο σπίτι.

Περιμένουμε τα νέα για τη νέο γατομπέμπα της συντροφιάς.
Τελικά τα ζώα έχουν τους δικούς του κώδικες και κάποιες φορές τα βρίσκουν πολύ ευκολότερα απότι εμείς οι άνθρωποι.
Ωρες ώρες έχω την αίσθηση ότι περισσεύουμε στις κοινωνίες τους. Embarassed
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Οκτ 03, 2017 3:45 am

Τα καλά νέα είναι πως για τον Σιμόν είμαι πια συγκρατημένα αισιόδοξη! Τον ξαναείδα σήμερα το πρωί φεύγοντας κι αυτή τη φορά με παρέα το κανισάκι αυτής της κυρίας! Μου φαίνεται ότι τον παίρνει μέσα το βράδυ, ίσως και να στειρώθηκε γιατί ήταν αραχτός δεν κοιτούσε να τριγυρίσει, εξάλλου την επόμενη της βραδιάς που τον έψαχνε είχαν ραντεβού για τη στείρωση. Δεν ξέρω.
Τώρα το ότι τριγυρνάει κάποια πρωινά..εντάξει τουλάχιστον δεν αλητεύει τα βράδια, ούτε κουδουνάκι πια ούτε τίποτα. Νομίζω πως έχει πλέον σπίτι ο γατούλης! Smile

Τώρα για τη νέα γατομπέμπα..μεγάλο μαϊμούνι! Σήμερα είχα αποφασίσει να την ανεβάσω σπίτι για λίγες μέρες να την κουράρω μήπως και βρει σπιτάκι, αφού έχουν ζήτηση τελικά αυτά τα ασπρουλάκια, να την καθαρίσω, της πήρα και χαπάκι και σπρέυ για ψύλλους..Θα σας πω ότι ασχολούμαι εδώ και μιάμιση ώρα μαζί της..κατέβηκα 4 φορές..με εναλλακτικές λύσεις για να τη μαζέψω και δεν τα κατάφερα. Κι έχω μαζέψει αγριόγατα..μ'αυτήν δεν τα κατάφερα, όχι ότι αγριεύει σε μένα ή ότι δεν μπήκε μια στο κλουβί, αλλά μου φαίνεται τόσο εύθραυστο αυτό το γατί..κι ένα κλάμα μωρουδίστικο, ανθρώπινο.
Αφενός μεν θα σηκώναμε τη γειτονιά και δυστυχώς δεν είναι όλοι καλοπροαίρετοι, είχαμε κάποια θέματα και δεν θέλω να τραβάω την προσοχή τους, αφετέρου έπαθε πανικό όταν πήγα να σηκώσω το κλουβάκι. Χτυπιόταν και μάτωσε τη μυτούλα της κι εγώ αμά δω αίμα..Την έβγαλα. Δεν έφυγε, πάλι με το που άπλωνα χέρι γουργούριζε, παρά την ταραχή της με το κλουβί. Κατέβηκα με ένα μεγάλο σεντόνι μου, αφού είναι χαδιάρα, μήπως αγκαλιά την κατάφερνα, τίποτα. Και απλά δεν μου βγαίνει με τίποτα να βάλω δύναμη να το κρατήσω και να το περιορίσω αυτό το γατί.
Ο Γλύκας στο κλουβί το κτηνιατρικό έπιανε δύο κάγκελα και μπορούσε να τα κουνήσει. Τόση δύναμη. Αλλά κατάφερα να τον μαζέψω κι ας έδωσε μάχη. Δε μπορώ ρε παιδιά να το ζορίσω αυτό δεν ξέρω τι μου βγάζει.
Η τρίτη απόπειρα ήταν ακολουθώντας με μέχρι την είσοδο. Κυρία ανέβηκε, ανοίγω, μπαίνει μέσα, ε λέω στον 1ο είμαστε θα την πάω έτσι σπίτι. Στα μισά άρχισε να γίνεται επιφυλακτική και την άφησα να ξαναβγει μη χωθεί πουθενά και την κυνηγάω στην οικοδομή τέτοιες ώρες. Έτσι που λέτε..
Κι αφού παραιτήθηκα για σήμερα, παρακολουθώ από το μπαλκόνι να τη δω να μαζεύεται στους θάμνους να ησυχάσω κι εγώ και τη βλέπω τη σουσουράδα, αντί για το μέρος της να φεύγει στη διπλανή μονοκατοικία που έχουν σκύλο στην αυλή! Περιττό να σας πω ότι έπαθα. Τρέχοντας κατέβηκα, ξανά κονσέρβα, για να την τραβήξω στα πιατάκια. Το μάστορά μου βρήκα σήμερα με τις χαριτωμενιές της, αύριο θα προσπαθήσω να μη με "ρίξει"
Το υπόλοιπο κοπάδι τη δέχτηκε πολύ καλά. Ακόμη κι οι στειρωμένες θηλυκιές που συνήθως αγριεύουν. Πρέπει να είναι πολύ πολύ γλυκάκι. Εντάξει τρώει κι από καμία..αλλά όλα της παραχωρούν θέση στο φαγητό κι αυτή σήμερα ξεθάρεψε κι έπαιζε μαζί τους και κυνηγιόταν. Τα αγόρια της παρέας δε, τα έχει τρελάνει. Όλοι τη μυρίζουν και πολλοί της κάνουν βαρελάκια.
Φοβάμαι μην είναι περί τον 7ο μήνα αλλά μικροκαμωμένο κι έχει κανένα πρώιμο οίστρο, γιατί για γέννα είναι μια σταλιά..
Θα την έβλεπε ο κτηνίατρος αύριο, αλλά ατυχήσαμε.
Αύριο βράδυ πάλι..
Καμιά ιδέα για τα κάγκελα στο πορτάκι από το κλουβί; Δε μου έρχεται κάτι. Τι μπορώ να βάλω για να μην ξαναχτυπήσει;
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Οκτ 03, 2017 3:55 am

Η μικρή κυρία, η καλύτερη που μπόρεσα να βγάλω στα σκοτάδια
Το κουδουνάκι του Σιμόν Img_2020

Και ο Γλύκας μόλις την έβαλα μέσα. Με το που κατέβασα το Γλύκα, άρχισε να χτυπιέται.
Το κουδουνάκι του Σιμόν Img_2019

Πως σας φαίνεται ηλικιακά; Αν μπορεί να καταλάβει κανείς βέβαια.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από psipsa Τρι Οκτ 03, 2017 8:58 am

τριων τεσσαρων μηνων; η λεω λιγα; παντως να μη λιγοψυχησεις πιασε την και βαλε τη στο κλουβακι ειναι για το καλο της.. και εκει εξω που ειναι ο χρονος μετρα αντιστροφα πολλες φορες. Αφου το αποφασισες να τη μαζεψεις ,μη διστασεις.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από belezza Τρι Οκτ 03, 2017 9:16 am

και εγω γυρω στους 4 μηνες την υπολογιζω με βαση τα donuts που ειναι 3,5.μη σε απογοητευει που φωναζει ,ειναι μικρουλα και γρηγορα θα συνηθισει
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Οκτ 03, 2017 1:27 pm

Κατα αρχάς τα νεα του Σιμον ακουγονται πολυ ευχάριστα! oksmily3 oksmily3 Αμα βρεις και αυτην την μυστήρια γυναικα μπορει να παρεις και πιο συγκεκριμένες απαντησεις.

Σχετικα με την μικρουλα θα συμφωνήσω και γω με τις προλαλήσασες και μενα μου κανει για 3,5 -4 μηνών. Οσο για το πως θα την πιάσεις , νομιζω οτι αυτο το μπρος πισω που κανεις ειναι χειροτερο και για σένα και για την μικρή. Χειροτερο στρές και προηγούμενο δημιουργειται. Βαλτην μια νορμαλ ώρα στην γατοφορο για να μην σηκώσει τον κοσμο μεσα στην μαύρη νύχτα και παρτην μέσα οσο πιο γρήγορα γινεται για να ηρεμήσει. Ποση ώρα θα σου παρει αυτο? Ας χτυπηθει και ας φωνάξει οταν παθαινουν αυτο τον πανικο δεν επικοινωνούν με το περιβάλλον. Το παθαινει η δικιά μου πυκνά συχνά και τραυματιζει τα νύχια της και την μυτη καμια φορα. Αν θελεις να το κανεις πιο ηρεμα μπορεις να κατσεις καποια ώρα μαζι της πριν μπει στην γατοφορο να της μιλάς ώστε να ειναι πιο ήρεμη οταν θα μπει. Οταν θα μπει , μπορεις επισης να προσπαθήσεις να την χαϊδεψεις και να την αποτρέψεις απο το να χτυπιεται στην πορτα. Αν δεις και δεν καταλαβαινει τιποτα βουρ και εφυγες. Κατι αλλο που ισως μπορει να δουλεψει ειναι να σκεπασεις την γατοφορο με ένα σεντονάκι κατι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Οκτ 03, 2017 9:32 pm

Αχ, ξέρω ότι είναι χειρότερα έτσι, απλά είπα μήπως το καταφέρω χωρίς να την παραζορίσω..
Έκατσα πολύ ώρα μαζί της, αλλά μάλλον επειδή χαϊδεύεται και είναι πολύ ήρεμη δεν έδειξα την απαραίτητα πυγμή. Είπα θα είναι εύκολο. Δεν ήταν τελικά. Και βασικά έπαθα που μάτωσε τη μυτούλα της.
Σήμερα θα την πιάσω, δεν γίνεται.
Γύρισα πριν από καμιά ώρα και ήταν κάτω στην είσοδο με τα αγόρια.
Θα σας γράψω νέα!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από dagger Τετ Οκτ 04, 2017 12:54 am

Θα συμφωνησω στο να μην κανεις πισω σχετικά με την γατοφόρο
Μπορεί να την φοβαται αρχικά αλλά είναι κάτι που πρέπει να κάνεις και όσο το αναβαλεις είναι χειρότερα.

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Οκτ 04, 2017 10:50 pm

Ανάμεικτα τα νέα, αν και ηρεμήσαμε κάπως!
Τσάκωσα τη λευκή μπεμπούλα! cheers

Από χθες το βράδυ έχω αρρωστήσει γιατί δεν την βρήκα..Έφαγα τη γειτονιά. Σήμερα το μεσημέρι ξανά..'Ενιωθα απάισια όλη τη μέρα που δεν κατάφερα να τη μαζέψε εγκαίρως.
Σήμερα το απόγευμα όμως κατεβαίνω για ψώνια για το κοπάδι και τη βλέπω στη σκάλα της πολυκατοικίας!! Ήρθε αμέσως το κοριτσάκι μου να χαιδευτεί. Κλουβί από το αμάξι και μέσα!
Στο κλουβί χτυπήθηκε, αλλά με το που άνοιξα το πορτάκι κυρία! Βγήκε τριγύρισε όλο το δωμάτιο και πήγε κι άραξε στο δέντρο των κοριτσιών, οι οποίες κάθονται μέχρι στιγμής στο μπαλκόνι μεν, άλλα δεν έχουν δείξει τη συνηθισμένη πια χειρότερη συμπεριφορά τους, όπως με άλλους επισκέπτες! Σας λέω κάτι έχει αυτό το μπεμπάκι..
Εγώ δεν μπορούσα να τη στριμώξω, κέρδισε μονομιάς 15 αδέσποτες γάτες, που συνήθως υπερασπίζονται την περιοχή τους και φυσικά ζηλέυουν όταν χαιδέυω άλλα ζώα και οι δικές μου είναι αρκετά ήρεμες για τα δεδομένα τους. Τώρα όταν βρεθούν στον ίδιο χώρο δεν ξέρω..
Τα δυσάρεστα νέα, επιβεβαίωσα τις υποψίες μου πως δεν ακούει..μάλλον τίποτα. Ελπίζω να μην αποτελέσει ανασταλτικό παράγοντα για την υιοθεσία της.
Είναι τρυφερότατη, κοιμάται απέναντι, μοιάζει να ένιωσε ασφαλής Smile κι όταν ανοίγει τα ματάκια της γουργουρίζει και μόνο που με βλέπει! Δε το συζητώ για πατούσια, λιώνω για πατούσια και κάνει με το που την αγγίζει κάποιος. Έξω δε μας έκανε τέτοια.
Επίσης την ψαχουλέψαμε δε φαίνεται να'χει τίποτα από παράσιτα.. Suspect
Θα την ψεκάσω αργότερα βέβαια. Να χαλαρώσει λίγο ακόμη και θα την κουράρω!
Η πρώτη της σπιτίσια φωτογραφία
Το κουδουνάκι του Σιμόν Img_2021
Ένα αστεράκι με τέλεια συμπεριφορά και μπόνους στην ομορφιά της ετεροχρωμία στα ματάκια της! love

Τα υπόλοιπα χθεσινοβραδινά νέα..
Ξαναείδα το Σιμόν, αρά κυκλοφορεί και βράδυ δυστυχώς. Πρώτη φορά τον πλησίασα, με μύρισε και έγειρε το κεφαλάκι του στο χέρι μου απαλά! Ήρθαν κι οι δικοί μου οι ζηλιάρηδες από πίσω, αλλά αυτή τη φορά δεν αγρίεψαν, μάλλον άρχισαν να τα βρίσκουν.
Φαίνεται ταισμένος, καθαρός, λαμπερός, αλλά όχι μόνο δεν στειρώθηκε ακόμη, ούτε το μάτι του, το γρατζουνισμένο που του έβαζε υποτίθεται φάρμακο είχε γιατρευτεί. Εκτός αν ήταν καινούργιος τραυματισμός.
Μοιάζει ήρεμος και φαίνεται να αποζητάει χάδια το αγοράκι μου. Δεν ξέρω τι θα κάνω και μ'αυτόν. Τουλάχιστον είναι καλά και μάλλον δεν απομακρύνεται πολύ.

Το μαύρο τριποδάκι πάλι, δεν εντοπίστηκε. Το τελευταίο 10ήμερο γενικά ήταν ζόρικο. Το χθεσινό βράδυ, απαίσιο. Έχασα τη Χιονόμπαλα, το τριποδάκι και βρήκα το Σιμόν, παρόλο που ήλπιζα να είναι σπίτι.

Μπρος πίσω, χαρές λύπες, όλα από ένα κουδουνάκι. Όταν έχεις αυτιά να το ακούσεις και μάτια να δεις τις κλεφτές σκιές..πόσα ακόμη υπάρχουν εκεί έξω.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Οκτ 05, 2017 6:57 pm


Το κουδουνάκι του Σιμόν Img_2021


oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3

gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από dagger Πεμ Οκτ 05, 2017 7:27 pm

Δεν περιμενα να εχει στειρωθει ο Σιμον
Αυτο με το ματακι του που ειναι χτυπημενος η δεν ξερω τι αλλο , τι σκεφτεσαι να κανεις ??

η μπεμπουλα ....hungry hungry hungry

salia salia roll eyes roll eyes
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Οκτ 05, 2017 11:03 pm

To μπεμπάκι παίζει εδώ και κανένα 20λεπτο με ένα μπαλάκι! heart
Πήρε τα πάνω του το μωρό μου, έμοιαζε μελαγχολικό, αλλά σήμερα κάνει μπεμπεδίστικες γατουλινιές! Dagger απόλυτα στα μέτρα σου ξέρω..μπαμπακένια! Laughing
Η φωνούλα της δεν ακούγεται, την ψεκάσαμε σήμερα, ούτε νυχάκι το πουλάκι μου.
Το Σάββατο θα τη δει κι ο κτηνίατρος.
Οι δικές μου δεν είναι στα καλύτερά τους, αλλά είναι ανέπλιστα καλές! Αυτό το γατί! Με τη Γκρίνια φαγώθηκε δεν την άφησε η μικρή να κοιμηθεί όλο το βράδυ. Εκεί να πάει δίπλα της. Γρύλιζε η Γκρίνια, δεν καταλάβαινε η μικρή, παραίτηση η Γκρίνια, απλά άλλαζε θέση.

Για το Σιμόν δεν το περιμένατε ε; Εγώ τι να πω, μια ελπίδα την είχα. Δεν ξέρω τι θα κάνω με το μάτι του. Έχω την έγνοια του. Τον βλέπω συνήθως που και που τα πρωινά φευγαλέα. Μόνο προχθές τον είδα ξανά βράδυ και ήταν η πρώτη μας κοντινή επαφή. Δεν φαίνεται πολύ άσχημο, έχει μια γρατζουνιά κάτω από το μάτι και είναι λίγο πρησμένο. Ο βολβός δε φαίνεται πειραγμένος. Ίσως να τον βοηθούσε λίγη αντιβίωση, τοπική παρέμβαση ελπίζω ότι δε χρειάζεται. Με άλλα λόγια εξακολουθώ να ψάχνω το κουδουνάκι κι αν μου το επιτρέψει ο γατούλης, γιατί με τους ανθρώπους που τον αναζήτησαν δεν έβγαλα άκρη, θα τον περιποιηθώ!

Τι να πω, όσο και να σκάσω στο τέλος τέλος θέλω να ελπίζω ότι τα ίδια τα ζώα ξέρουν που θα στραφούν στην ανάγκη. Όπως ακριβώς με φώναξε το χιονομπαλάκι από την απέναντι μεριά του δρόμου, κουφό γατάκι..δυο κλειστά πατέ είχα μαζί, ένα νιαου ακριβώς την ώρα που περνούσα.
Εμένα θα με βρει διαθέσιμη ο Σιμόν! Θα δώσω λίγο χρόνο ακόμη γενικότερα, να τακτοποιήσω και τη μικρή κι αν με μάθει θα τον στειρώσω εγώ για να μη γυρνάει κι ας πηγαίνει να μένει στην αυλή τους. Τι να κάνω αν τον φρόντισαν μεν σα γατάκι, αλλά εξακολουθούν να τον θεωρούν αδέσποτο..
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Οκτ 13, 2017 3:10 am

Είχαμε τα πρώτα χάδια με το Σιμόν!
Βέβαια αυτό έχει και την κακή εκδοχή..σημαίνει πως ακόμη γυρνάει έξω τα βράδια.
Δεδομένων των συνθηκών διαβίωσής του όμως, θεωρώ σημαντικό να με μάθει και μένα, να χαιδεύεται, ώστε αν χρειαστεί κάτι να μπορώ να τον βοηθήσω, αφού ουσιαστικά ανήκει στην κατηγορία του ημιαδέσποτου..

Το χτυπημένο ματάκι είναι πολύ καλύτερα, λίγο πρησμένο, αλλά το χτύπημα έχει σχεδόν χαθεί και σήμερα τον χάιδεψα πρώτη φορά κανονικά! Είναι γλυκάκος!
Είναι πολύ απαλός και καλός στα κιλά του, άρα τουλάχιστον τρώει καλά.
Ελπίζω σιγά σιγά να με αφήσει να πιάσω ουρά για να διαπιστώσω αν στειρώθηκε. Πάντως δεν τον κυνήγησαν άλλα αρσενικά σήμερα που ήρθε κοντά την ώρα του φαγητού, να κάτι καλό ακόμη!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 13, 2017 10:20 am

Πολυ καλά τα νεά σας oksmily3
Καλα αυτη η γυναικα μυστήριο ακομα να φανε?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Οκτ 13, 2017 12:39 pm

Προφανώς το πρωί λείπουν αυτοί, από το μεσημέρι και μετά συνήθως λείπω εγώ, το βράδυ είναι όλα κλειστά από νωρίς.
Από την άλλη και να δω κάποια στιγμή ανοιχτά τι να της πω πια;;
Είπα να της ξαναπω να τον βάλει μέσα, αλλά της το είπα κι εκείνο το βράδυ. Της είπα να μη φοβάται για το σκυλάκι αφού τα πάνε ήδη καλά. Μάλλον δε θέλει να τον βάλει σπίτι, οπότε..; Δεν ξέρω εσείς τι θα κάνατε στη συγκεκριμένη περίπτωση;
Τουλάχιστον είναι καλά ο γάτος!
Σκέφτηκα πάντως μέχρι και σημείωμα να βάλω στο κολάρο του, αφού κάποια στιγμή μέσα στη μέρα ο Σιμόν πάει και από το σπίτι..δε μπορεί!
Θα βάλω και το τηλέφωνό μου, αν θέλει να με πάρει.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 13, 2017 2:31 pm

Να της πεις κυρια μου εμφανιστηκε το γατι το δες? κυκλοφορει εδω.. σε παιρνω τηλεφωνο και ετσι και ετσι
Κανονισες στειρωση κλπ τι προτιθεσαι να κανεις για να ξέρω αν ειναι και τι θα κανω εγω
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από nassia1 Παρ Οκτ 13, 2017 9:49 pm

Εγω λεωω ναι να της πεις τι θα γινει με το γατι ?
αλλα μην της πεις για να ξερω τι θα κανω και εγω
γιατι ειναι σαν να της λες οτι μπορει να το περιμαζεψεις
και την επαναπαβεις ετσι.Προσπαθησε να την κανεις να συγ
γινηθει με το γατι αφου ψιλοεδιαφερετε να της τονισεις τους
κινδυνους να της πεις θελετε να τον δειτε χτυπημενο απο αυτο
κινητο εξω απο την πορτα σας, να την κανεις να νιωσει τυψεις.

nassia1
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1 ο παναγιωτης μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αυτες εχουν σπιτι οσες αδεσποτες μπορουσα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κουδουνάκι του Σιμόν Empty Απ: Το κουδουνάκι του Σιμόν

Δημοσίευση από dagger Παρ Οκτ 13, 2017 11:19 pm

Αποψη μου
Τα πολλα λογια είναι φτωχεια.
Κανε ότι είναι να κάνεις χωρις να δίνεις πολλες εξηγησεις στην κυρια και χωρις να επιδιώξεις πολλά πάρε δωσε μαζί της.
Εσενα σ ενδιαφερει ο Σιμον , αυτή οχι.
Αν την ενδιεφερε ο γατος θα τον ειχε παρει μεσα στο σπιτι , πολύς κοσμος εχει τις γατες του μεσα εξω , οσο κι αν αυτο μας φαινεται τρελό είναι κάτι που συμβαίνει , κι αυτή εχει αυτήν την νοοτροπία , ολα τα υπολοιπα - οτι φοβαται για τον σκυλο κλπ κλπ - ειναι δικαιολογίες .
Οσο για το οτι βγηκε μεσα στ αγρια μεσανυχτα και τον εψαχνε , πραγματικα πιστευω οτι δεν βγηκε για τον γατο αλλα ειχε δει οτι τα τα'ί'ζεις και βγηκε να τσεκαρει.
Αν ενδιαφερόταν δεν θα εδινε ακυρο αριθμο τηλεφώνου . Και τοσες μερες θα ειχε φροντισει να εμφανιστει. Εμφανιστηκε ? οχι
Αλλά ξέρει ότι βγαινεις και τα τα'ί'ζεις. Επομένως δεν ήταν δυσκολο να σε βρει .
Πιστευω οτι γενικα σου ειπε ψεματα , προσπαθώντας κυριως να καταλαβει τι ψαρια πιάνεις.
Οσο λιγοτερα εχεις το λοιπόν τόσο το καλύτερο. Θυμήσου την περίπτωση με την γατουλα που εγραφε η psipsa .

Δεν θα σου συνιστουσα να της "κολήσεις" σχετικά με τον γατο.
Ενας ανθρωπος με τοσο αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά δεν ειναι να τον εμπιστευεσαι.
Κανε ότι είναι να κάνεις και αστην στην κοσμαρα της.
Φροντισε να διαπιστωσεις αν τον εχει στειρώσει , που δεν νομίζω δηλαδή , εχε στο νου σου το ματακι του μην τσακωθει και υποτροπιασει , δεν πιστευω οτι το γατακι ειχε ιατρικη φροντιδα , μακαρι να ειμαι πολυ καχυποπτη ή εξαιρετικα υπερβολική αλλά η φαση με την μανταμ μπαζει απο παντου .






dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το κουδουνάκι του Σιμόν Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης