gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+73
grosper
nontask
selefa
Nontas
βερικοκακι 17
psipsa
Mauros Gatos
Stella M.
Nelly@Virginia
purple penguin
gatoulis2009
gatisios
IrenePeace2
ECLAIR
Spiros82
Ταμαρα
purfect
Aigypti-cat
PiperMaru
Merinta
Bookie
LIZA_T
ExPer
Dreamer
YNL
Messy
Φυλλίτσα
florans
ChocolateCat
ΜαύροςΓάτος
Miss_Ψιψίνη
Serenata
μελινάκι
ZIZIKOS
Smokys
neomat
evol
nen
vaso
zoelev
joyinthesky
tia
πατουσακια
Zaxy
Coney-
marina289
Antilkmene
xorxe
Cat Daddy
spyroid
Belatrix Orionis
alex..niaou
Constant1ne
Mary-Fish
purina
kat-cats
tania g
nikos_x
Gatoplikti
astralel
Karamela
maktoumpis
kouix
LAROGATA
f.m123
cyberkill
Ηρακλένια
Τζούλι το Κατσούλι
manolis_oik
rouli726
Μαυρογατος
houlieta
koneko
77 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 30 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Νοε 24, 2014 9:49 am

Υπάρχει κάποιος που έχει ταϊσει ξηρά τροφή Bozita για να μας πει την γνώμη του;
Βασικά, ας πω διάφορες τροφές και μου λέτε..
Smile
Εδω και πάααααααρα πολύ καιρό τα παιδάκια τρώνε Acana και RC..
Τωρα τα Χριστούγεννα που θα πάρω ποσότητες έλεγα εκτός από τα άνωθεν να εντάξω και μια 10κιλη συσκευασία άλλης εταιρείας...
Είμαι ανάμεσα στην Bozita, την Sanabelle και την Animonda...
Και οι τρεις εταιρείες έχουν 10κιλα για στειρωμένες γάτες..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Νοε 24, 2014 12:52 pm

Μαρια, την applaws την δοκιμασες? Μονο τα καλυτερα εχω να πω .

Οσο για τις άλλες δεν εχω δοκιμασει καμια αλλα θα πηγαινα για sanabelle απ ότι εχω διαβασει σε κριτικες κτλ.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Νοε 24, 2014 11:18 pm

nikos_x έγραψε:Μαρια, την applaws την δοκιμασες? Μονο τα καλυτερα εχω να πω .

Οσο για τις άλλες δεν εχω δοκιμασει καμια αλλα θα πηγαινα για sanabelle απ ότι εχω διαβασει σε κριτικες κτλ.
Λοιπόν...
Την είχα πάρει πριν καιρό σε kitten (δεν θυμάμαι ποιο μωρό φιλοξενούσα τότε) και δεν είχε ενθουσιαστεί..
Επίσης, τα κατα καιρούς kitties δεν είχαν ενθουσιαστεί ούτε με την Arden...

Ετσι, δεν έχω πάρει καμία από τις δυο για τα δικά μου..
Smile
Δεν έχει ΑΚΟΜΑ περισσότερη πρωτεϊνη η Applaws σε σχέση με την Αcana;
Να σου πω, ψήνομαι να την δοκιμάσω αν είναι καλή..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Δευ Νοε 24, 2014 11:21 pm

houlieta έγραψε:
Είμαι ανάμεσα στην Bozita, την Sanabelle και την Animonda...
Και οι τρεις εταιρείες έχουν 10κιλα για στειρωμένες γάτες..

η μικρή μου εδώ και 2 μήνες τρώει sanabelle light κι ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι, το τριχωμα μαλιστα ειναι βελουδινο, με καμμια αλλη τροφη δεν το ειχε αυτο, κι εχουμε δοκιμασει απο ακανα μεχρι την τροφη του λιντλ Laughing
εχει και sanabelle sterilised αλλα ειναι grain free και δεν τις αντεχουμε εμεις.
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Νοε 25, 2014 10:39 am

houlieta έγραψε:
nikos_x έγραψε:Μαρια, την applaws την δοκιμασες? Μονο τα καλυτερα εχω να πω .
.............
Δεν έχει ΑΚΟΜΑ περισσότερη πρωτεϊνη η Applaws σε σχέση με την Αcana;
Να σου πω, ψήνομαι να την δοκιμάσω αν είναι καλή..

Την applaws την είχα πάρει για τα κορίτσια μου. Μύριζε ωραία, την έφαγαν μια χαρά και δεν τους έκανε πρόβλημα πουθενά. Απλά την άλλαξα γιατί είχε πολύ πρωτείνη και τους το γύρισα σε orijen. Τα συστατικά της όμως μου άρεσαν. Πιο οικονομική σίγουρα από την orijen και είχε και μεγάλη συσκευασία των 7,5 κιλών και είναι αγγλική. Οι Αγγλοι φημίζονται για την ποιότητά τους.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Νοε 25, 2014 11:17 am

Tαιζεις ΠΟΛΥ μικροτερη ποσοτητα σε σχεση με άλλες τροφες οποτε δεν γινεται μεγαλη προσληψη πρωτεΐνης ανα γευμα.
Αν παρεις να κανεις ομαλη μεταβαση ,ανακατεμα για λιγο καιρο με την παλια τροφη,γιατι είναι πλουσια ξηρα και ισως σου κανουν λιγο μαλακα κοπρανα. Επισης είναι οικονομικη τροφη,το petneeds.gr την εχει 45ευρω το 7μισοκιλο.

Με arden ουτε εγω ειχα δει χαϊρι αλλα ισως δεν επεμεινα οσο επρεπε,βιαστηκα με την προσαρμογή.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Νοε 25, 2014 5:14 pm

houlieta έγραψε:
nikos_x έγραψε:Μαρια, την applaws την δοκιμασες? Μονο τα καλυτερα εχω να πω .

Οσο για τις άλλες δεν εχω δοκιμασει καμια αλλα θα πηγαινα για sanabelle απ ότι εχω διαβασει σε κριτικες κτλ.
Λοιπόν...
Την είχα πάρει πριν καιρό σε kitten (δεν θυμάμαι ποιο μωρό φιλοξενούσα τότε) και δεν είχε ενθουσιαστεί..
Επίσης, τα κατα καιρούς kitties δεν είχαν ενθουσιαστεί ούτε με την Arden...

Ετσι, δεν έχω πάρει καμία από τις δυο για τα δικά μου..
Smile
Δεν έχει ΑΚΟΜΑ περισσότερη πρωτεϊνη η Applaws σε σχέση με την Αcana;
Να σου πω, ψήνομαι να την δοκιμάσω αν είναι καλή..

Εχει πολυ περισσοτερη πρωτεϊνη απο την ακανα. Ειναι λιγο λαδερή τροφή και λιγο πιο δύσκολη γεύση απο την ακανα. Καλη τροφη και οικονομικη ομως . Σε σχέση με την ακανα θα προτιμούσα την πρώτη. Ανιμοντα ξηρα που βρήκες;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Νοε 28, 2014 10:22 am

Οι Go! και η NOW FRESH πως σας φαινονται; Ειδα οτι μια go εχει 49,4% πρωτεινη αλλα η δοσολογια που πρεπει να ταιζεις ειναι πολυ μικρη! Δειτε εδω! http://www.petcurean.com/for-cats/go/sensitivity-and-shine-grain-free-freshwater-trout-salmon
Ο δικος μου ειναι 4μιση μηνων και 2,8kg και μιλησα με kompa.gr και μου ειπαν να του δινω 150γρ τη μερα! Ενω βλεπω με την go θα χρειαζοταν 33 - 41g. Πολυ περιεργο μου φαινεται
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 28, 2014 10:43 am

Οι Now είναι απλά grain free. Καλές τροφές στα συστατικά αν και θεωρώ πως το κόστος αγοράς τους είναι υπερτιμημένο. Δεν έχω δώσω ακόμη στις μικρές μου.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Zaxy Παρ Νοε 28, 2014 11:00 am

150 gr τη μέρα Shocked Shocked
Η σκυλίτσα μας τρωει 190!
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Νοε 28, 2014 11:08 am

Ναι 150! Στη συσκευασια λεει 60γρ ανα κιλο μεχρι 5 μηνων που σημαινει πως θα επρεπε 180 αλλα επειδη δινω και μιση κονσερβα μου ειπαν 150. Εννοειται πως δεν μπορει να φαει τοσο. Ασε που αρχισε να στρογγυλευει λιγο και γω ελεγα μαλλον φουντωνει το τριχωμα του. Αμ δε!
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Zaxy Παρ Νοε 28, 2014 11:09 am

Constant1ne έγραψε:Ναι 150! Ασε που αρχισε να στρογγυλευει λιγο και γω ελεγα μαλλον φουντωνει το τριχωμα του. Αμ δε!

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Νοε 28, 2014 3:27 pm

Constant1ne έγραψε:Οι Go! και η NOW FRESH πως σας φαινονται; Ειδα οτι μια go εχει 49,4% πρωτεινη αλλα η δοσολογια που πρεπει να ταιζεις ειναι πολυ μικρη! Δειτε εδω! http://www.petcurean.com/for-cats/go/sensitivity-and-shine-grain-free-freshwater-trout-salmon
Ο δικος μου ειναι 4μιση μηνων και 2,8kg και μιλησα με kompa.gr και μου ειπαν να του δινω 150γρ τη μερα! Ενω βλεπω με την go θα χρειαζοταν 33 - 41g. Πολυ περιεργο μου φαινεται

Η now στα συστατικα δέν έχει σχέση με την go κατα την αποψη μου και έχει αρκετά υψηλη τιμη . Η go η μια με τον σωλομο έχει πρωτεϊνη πάρα πολύ υψηλη οπως λες και συ. Οι κροκέτες ειναι στρογγυλές και μικρές με αποτέλεσμα να της κυνηγάνε να τις φάνε τα γατια και τους σπάνε τα νευρα. Απο αποψη τιμής νομιζω οτι ειναι υπερτιμημένες σε σχέση με άλλες grain free τροφη.

Τα μικρά γατάκια τρώνε πολύ περισσοτερο απο οτι τα ενήλικα για συντήρηση του βάρους του , οποτε θα πρέπει να βλέπες δοσολογια για γατάκια.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Νοε 28, 2014 5:59 pm

Για γατακια ειναι αυτη η δοσολογια που εγραψα γι αυτο μου εκανε εντυπωση! Πηρα μικρη συσκευασια, θα την δοκιμασω την κυριακη και θα σας πω
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Κυρ Νοε 30, 2014 4:43 pm

Δοκιμασαμε σημερα την GO! sensitivity. Την εβαλα πρωτα σκετη να δω αντιδραση. Την μυρισε και εφυγε. Γενικα δεν μυριζει πολυ εντονα οπως η orijen. Μετα εβαλα στο διπλο μπωλ απ τη μια orijen απ την αλλη Go, εφαγε orijen και μετα τσιμπηκε κ λιγο απ την αλλη. Αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι οι μικροσκοπικες κροκετες! Δυσκολευεται να τις φαει νομιζω. Σαν μπιλιες ειναι.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από tia Δευ Δεκ 01, 2014 6:09 pm

Constant1ne έγραψε:Δοκιμασαμε σημερα την GO! sensitivity. Την εβαλα πρωτα σκετη να δω αντιδραση. Την μυρισε και εφυγε. Γενικα δεν μυριζει πολυ εντονα οπως η orijen. Μετα εβαλα στο διπλο μπωλ απ τη μια orijen απ την αλλη Go, εφαγε orijen και μετα τσιμπηκε κ λιγο απ την αλλη. Αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι οι μικροσκοπικες κροκετες! Δυσκολευεται να τις φαει νομιζω. Σαν μπιλιες ειναι.
για περσικό γατάκι θα σου πρότεινα να δίνεις τροφή χαμηλή σε πρωτείνη..30-32 % . Smile
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Δεκ 01, 2014 6:22 pm

Δεν του κανει καποιο κακο η πρωτεινη εφοσον ειναι ζωικη και οχι καλαμποκισια πχ της Royal, ισα ισα.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από joyinthesky Δευ Δεκ 01, 2014 9:57 pm

Constant1ne έγραψε:Ναι 150! Στη συσκευασια λεει 60γρ ανα κιλο μεχρι 5 μηνων που σημαινει πως θα επρεπε 180 αλλα επειδη δινω και μιση κονσερβα μου ειπαν 150. Εννοειται πως δεν μπορει να φαει τοσο. Ασε που αρχισε να στρογγυλευει λιγο και γω ελεγα μαλλον φουντωνει το τριχωμα του. Αμ δε!

Πόσα γραμμάρια κονσέρβα δίνεις? Ο δικός μου είναι 4 μηνών περίπου και 2.1 κιλά. Σύμφωνα με τη συσκευασία της Orijen πρέπει να τρώει 125 γραμμάρια περίπου. Αλλά δίνω και 70 γραμμάρια κονσέρβα το πρωί. Οπότε...? Φοβάμαι μην τρώει λιγότερο από όσο πρέπει καμιά φορά.. Έχω την αίσθηση ότι τρώει γύρω στα 80 γραμμάρια ξηρά τη μέρα, αλλά δεν είμαι σίγουρη.

joyinthesky
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Δεκ 01, 2014 10:07 pm

Δινω μιση κονσερβα τη μερα ειτε αυτη ειναι 70γρ, 85γρ η 100γρ. Αλλα αυτες των 100γρ σκεφτομαι να τις δινω δια 3. Ξηρα τρωει γυρω στα 100γρ στο περιπου. Βασικα του βαζω πρωι, μεσημερι, βραδυ κονσερβα και πριν κοιμηθω του ξαναβαζω ξηρα. Το πρωι το χει αδειασει. Αμα πειναει θα μου το πει, με νιαουρισμα η χαστουκι στα μουτρα.  happy2
Ο δικος σου αφου τρωει τοση κονσρβα μειωσε του λιγο την ξηρα.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από joyinthesky Δευ Δεκ 01, 2014 11:46 pm

Ναι εννοούσα με βάση ποια μέτρηση υπολόγισαν ότι αφού ο γάτος σου τρώει κονσέρβα πρέπει να τρώει 150 και όχι 180 γραμμάρια! Φαντάζομαι ανάλογα με τα γραμμάρια κονσέρβας μειώνεται και η ξηρά, γι' αυτό ρώτησα!

joyinthesky
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Δεκ 02, 2014 12:53 am

Εγω ειπα 180 χοντρικα γτ κοντευει τα 3 κιλα. Αυτοι μου ειπαν 150γρ για τα 2,8 κιλα που τους ειπα χωρις να υπολογισουν την κονσερβα μαλλον. Εσυ orijen δινεις;
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Δεκ 02, 2014 1:57 am

Constant1ne έγραψε:Δεν του κανει καποιο κακο η πρωτεινη εφοσον ειναι ζωικη και οχι καλαμποκισια πχ της Royal, ισα ισα.

Ολα καλα με την ζωϊκή πρωτεϊνη, ομως λέγεται οτι γενικοτερα η πολλή πρωτεϊνη πάνω απο το 30 35% που ειναι η συνιστώμενη δοση , καθως επισης και η ιδια η ξηρα τροφη, επειδη ακριβώς ειναι ξηρά, κουράζει τα νεφρά του ζώου.
Επειδη τώρα τα περσικα έχουν μια μεγαλύτερη ευαισθησια με το ουροποιητικο τους και ειδικα τα αρσενικά, έχει το νου σου για αυτο το θέμα.

Κατι που εμένα με έκανε να καταλάβω την διαφορα υγρής και ξηράς τροφής ειναι αυτο που έλεγε η κονεκο οτι αν πχ τα 50 γραμμάρια ξηράς ας πουμε ηταν υγρή θα ήταν πχ 300 γραμμαρια , οπου τα 200 κατι θα ήταν νερο. Στο περιπου λέω τα νουμερα γιατι δεν θυμάμαι.
Ε αυτά τα 200κάτι νερο δεν προκειται ποτε να τα πιει η γάτα απο το μπωλ της.

Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Δεκ 02, 2014 2:19 am

Γατοπληκτη επικρατει ενας χαος με αυτο το θεμα της πρωτεινης. Ο μονος τροπος για να ενημερωθεις ειναι τα αρθρα στα ιντερνετ και οι γνωμες εδω μεσα, ενω αυτα θα επρεπε να στα πει ο καθε κτηνιατρος αλλα απ οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν οποτε δεν εμπιστευομαι. Για την υψηλη πρωτεινη διαβασα ενα σωρο αρθρα στο ιντερνετ ομως δεν εχω βρει καποιο που να λεει οτι η υψηλη πρωτεινη κανει κακο στα νεφρα. Δες πχ αυτο http://feline-nutrition.org/health/diet-kidney-disease-and-the-urinary-tract. Η περισσια πρωτεινη αποβαλλεται η γινεται λιπος. Ισως να λεω και βλακειες σκεψου οτι ειμαι μονο 3 μηνες στην πιατσα. Αλλα συμφωνα με αυτα που διαβασα εκει κατεληξα.
 Οσο για το ουροποιητικο οντως το χω ενα αγχος. Γι αυτο προσπαθω να βλεπω ποσο νερο πινει και την κονσερβα το βραδυ την κανω σουπα. Οταν στειρωθει και του μετραω ακριβως τα γευματα λεω να την μουσκευω την ξηρα. Τωρα δε γινεται γτ εχει συνεχως τροφη και δε θελω να γινεται νια νια.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από joyinthesky Τρι Δεκ 02, 2014 2:52 am

Constant1ne έγραψε:Εγω ειπα 180 χοντρικα γτ κοντευει τα 3 κιλα. Αυτοι μου ειπαν 150γρ για τα 2,8 κιλα που τους ειπα χωρις να υπολογισουν την κονσερβα μαλλον. Εσυ orijen δινεις;

Ααα οκ!! Ναι, orijen!


Constant1ne έγραψε:
Οταν στειρωθει και του μετραω ακριβως τα γευματα λεω να την μουσκευω την ξηρα. Τωρα δε γινεται γτ εχει συνεχως τροφη και δε θελω να γινεται νια νια.

Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν πρέπει να προσθέτουμε νερό στις κροκέτες επειδή οξειδώνονται πολύ γρήγορα νομίζω..? Αν κάποιος ξέρει ακριβώς ας μας πει!

joyinthesky
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Δεκ 02, 2014 3:05 am

Ναι και γω κατι ειχα διαβασει και ελεγε οτι μπορεις να βαζεις νερο αρκει να τρωει την ξηρα γρηγορα. Και επισης δεν πρεπει να χει μια ουσια μεσα η ξηρα, δε θυμαμαι πως λεγεται, γτ αλλιως κανει κακο αν την συνδυασεις με νερο. Η orijen νομιζω δεν την εχει.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Δεκ 02, 2014 10:25 am

Δεν μουσκεύουμε ποτέ μια ξηρά τροφή γιατί κάποιες τροφές το αναφέρουν κιόλας ότι στη σύστασή τους υπάρχει citric acid άρα δεν πρέπει να βρέχονται γιατί υπάρχει κίνδυνος συστροφής στομάχου.

"Note that this food uses citric acid as a preservative and therefore should not be premoistened prior to feeding (a bloat risk factor)."
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Δεκ 02, 2014 10:38 am

Οπότε μόνο όσες το περιέχουν δεν κανει να μουσκευουμε;
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Δεκ 02, 2014 11:27 am

Constant1ne έγραψε:Οπότε μόνο όσες το περιέχουν δεν κανει να μουσκευουμε;

Ναι έτσι. Αλλά επειδή μπορεί να ξεφύγει σε κάποιον εγώ δεν θα επέλεγα να μουσκεύω την τροφή...δεν βλέπω γιατί να το κάνω. Σιγά σιγά θα μάθε. Γιατί αν μάθει έτσι θα πρέπει να το κάνεις συνέχεια και άμα μένει η τροφή μουλιασμένη δεν πιστεύω ότι θα μπορείς να την αφήνεις...ενώ σε ξηρά μορφή του βάζεις και όσο θέλει τρώει.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Δεκ 02, 2014 1:44 pm

Constant1ne έγραψε:Γατοπληκτη επικρατει ενας χαος με αυτο το θεμα της πρωτεινης. Ο μονος τροπος για να ενημερωθεις ειναι τα αρθρα στα ιντερνετ και οι γνωμες εδω μεσα, ενω αυτα θα επρεπε να στα πει ο καθε κτηνιατρος αλλα απ οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν οποτε δεν εμπιστευομαι. Για την υψηλη πρωτεινη διαβασα ενα σωρο αρθρα στο ιντερνετ ομως δεν εχω βρει καποιο που να λεει οτι η υψηλη πρωτεινη κανει κακο στα νεφρα. Δες πχ αυτο http://feline-nutrition.org/health/diet-kidney-disease-and-the-urinary-tract. Η περισσια πρωτεινη αποβαλλεται η γινεται λιπος. Ισως να λεω και βλακειες σκεψου οτι ειμαι μονο 3 μηνες στην πιατσα. Αλλα συμφωνα με αυτα που διαβασα εκει κατεληξα.
 Οσο για το ουροποιητικο οντως το χω ενα αγχος. Γι αυτο προσπαθω να βλεπω ποσο νερο πινει και την κονσερβα το βραδυ την κανω σουπα. Οταν στειρωθει και του μετραω ακριβως τα γευματα λεω να την μουσκευω την ξηρα. Τωρα δε γινεται γτ εχει συνεχως τροφη και δε θελω να γινεται νια νια.

Oντως γινεται ένας χαμος και χάνεις τον μποσουλα. Και μενα με προβληματιζει αυτο το θέμα και για αυτο αποφάσισα να ειμαι κάπου στην μέση και να δινω acana αντι για οριτζεν καθως και κονσέρβα οσο γινεται γιατι μου κάνει νούμερα με την κονσέρβα.

Παντως ένα ειναι σίγουρο οι κτηνιατροι δεν ειναι και διατροφολογοι ειναι άλλη επιστήμη οπως και να το κάνουμε και πολλοι απο αυτους δεν έχουν βαθεια γνώση στο θέμα διατροφή πέρα απο καποιες ιατρικες συμβουλές.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Πεμ Δεκ 04, 2014 3:42 pm

Στο γατάκι μου δεν έχω δώσει ακόμα κονσέρβα γιατί πίνει πολύ νερό και θεωρώ ότι οι κονσέρβες έχουν πάρα πολλά συντηρητικά.....μπορεί να πάθει κάτι αν του δίνω μόνο ξηρά τροφή και πολύ νερό;;; (είναι θυληκό)
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από vaso Πεμ Δεκ 04, 2014 8:29 pm

Η δικιά μου, όπως και ο πρώτος μου γατούλης, τρώει κονσέρβα, αλλά μόνο το βράδυ...
Τις υπόλοιπες ώρες τρώει κροκετούλες...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από vaso Πεμ Δεκ 04, 2014 8:33 pm

Εν τω μεταξύ τρομάζω να της βρω κονσέρβες γιατί είναι και ιδιότροπη....
Σήμερα βρήκα και της πήρα κάτι κονσέρβες από Animonda, βρήκα και Bozita αλλά είναι πανάκριβη...
Και της είχα πάρει και μία που την λέει Princess
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcRJp3FhZaGKYxs26Gyh9LUaD-RPyuRdwOphxCgCVioddPSXTS1T
που από αυτήν δοκίμασα και εγώ happy2

Από αυτήν θα ήθελα να είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Δεκ 04, 2014 9:30 pm

vaso έγραψε:Εν τω μεταξύ τρομάζω να της βρω κονσέρβες γιατί είναι και ιδιότροπη....
Σήμερα βρήκα και της πήρα κάτι κονσέρβες από Animonda, βρήκα και Bozita αλλά είναι πανάκριβη...
Και της είχα πάρει και μία που την λέει Princess
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcRJp3FhZaGKYxs26Gyh9LUaD-RPyuRdwOphxCgCVioddPSXTS1T
που από αυτήν δοκίμασα και εγώ happy2

Από αυτήν θα ήθελα να είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία....
η princess ειναι η μονη που τρωει η Μαγια,ειδικα μια που ειναι με θαλασσινα βλεπεις ολοκληρη τη γαριδα μεσα.
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από vaso Πεμ Δεκ 04, 2014 10:08 pm

Είναι λιμπιστή, κακά τα ψέματα....
Αλλά εδώ πάει στο 1.5 ευρώ....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Δεκ 05, 2014 1:04 am

vaso έγραψε:Εν τω μεταξύ τρομάζω να της βρω κονσέρβες γιατί είναι και ιδιότροπη....
Σήμερα βρήκα και της πήρα κάτι κονσέρβες από Animonda, βρήκα και Bozita αλλά είναι πανάκριβη...
Και της είχα πάρει και μία που την λέει Princess
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcRJp3FhZaGKYxs26Gyh9LUaD-RPyuRdwOphxCgCVioddPSXTS1T
που από αυτήν δοκίμασα και εγώ happy2

Από αυτήν θα ήθελα να είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία....

Πανακριβη η Bozita; 1,40 και ειναι 370gr μου φαινεται η πιο οικονομικη και ειναι και πολυ καλης ποιοτητας!
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 8 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 30 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης