gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+48
al_bandy
moukelis
marina289
Zastina
gatoula46
Φανούλα
kirki
rouli726
Christy Theod
Hlianna
tortie
iugin30
kipourou
Osi
zazouzaz
Felicine
purina
fotini123
Ηρακλένια
tania g
zeledaki
vaso
akoylini
Дanae
alex..niaou
kouix
Maskotaki
Δ²
funambolo
cyberkill
SophiCat
otz
ΜαύροςΓάτος
kat-cats
Karamela
Mary-Fish
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
aggeloydaki
koneko
f.m123
Gatoplikti
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
houlieta
Anatoli
nikos_x
Μαυρογατος
aporw
52 απαντήσεις

Σελίδα 23 από 29 Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από fotini123 Παρ Φεβ 14, 2014 5:29 pm

Μην παίρνεται συχνά κονσέρβες με τόνο (η μπλε είναι με τόνο αν δεν κάνω λάθος). Είναι φουλ στον υδράργυρο.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από iugin30 Σαβ Μαρ 01, 2014 7:15 pm

Παιδιά γεια σας!!Η Άρτεμης στειρωθηκε πριν από περίπου 1 μήνα..μου είπε η κ. Αίλουρος να της ξεκινήσω τροφή για ενήλικες και όχι για στειρωμένες ακόμα αφού είναι μικρούλα (8 μηνών).Της δίνω ξηρά Arden Grange κοτόπουλο μεσημέρι και βράδυ (80 γρ. σύνολο) και κάθε πρωί μισή (40 γρ.) κονσερβα stuzzy διάφορες γεύσεις.  Το θέμα τώρα είναι το εξής. Ότι μέσα σε αυτό το διάστημα που έχει γίνει η στείρωση έχει πάρει 600 γρ. (δλδ έχει βάρος 5.300 γρ.) μπορεί να μην ακούγονται πολλά,αλλά βλέπω αυτό το λιπάκι κάτω στην κοιλιά της να κρέμεται. Γενικά δεν είναι τρομερά δραστήρια γάτα..προς το couch potato θα την έλεγα..Λέω να την πάω σε acana γιατί οικονομικά δεν βγαίνουμε για orijen..
Είναι υπερβολική η αύξηση βάρους της; πρέπει να της κάνω δαίτα; πείτε μου τη γνώμη σας για τις τροφές σας παρακαλώ γιατί είμαι ολίγον σε μπέρδεμα μεγάλο..  pale pale pale
iugin30
iugin30
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Νεα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνααας!!!Αγκαλιτσα στον καναπε!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Σαβ Μαρ 01, 2014 7:41 pm


Δεν ειμαι ειδική στις τροφες.....
Αλλα μήπως ΕΤΣΙ κι ΑΛΛΙΩΣ αυτες οι γατουλες αυξάνουν το βάρους τους μέχρι τα 7 - 8 κιλά....?

Παρ' ολα αυτα, πρεπει να ξέρεις οτι οι ολιστικές τροφές, επειδή ειναι "συμπηκνωμένες" σε θρεπτικά συστατικά (και θερμίδες) η ποσότητα που θα της δίνεις ημερησίως, θα πρεπει να ειναι ΑΙΣΘΗΤΑ μικροτερη (βαση και της δοσολογιας της καθεμιας δηλαδη...)

Εγω πήγα και ξετρύπωσα μια της royal canin που λεγεται kitten sterilized και οταν τελειωσει αυτη που εχω θα της την ξεκινήσω...

Φιλιά πολλά στην μυτούλα της συνονόματής μου!!!

 kissss kissss kissss kissss kissss 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Σαβ Μαρ 01, 2014 7:54 pm

Στην επαρχια που μενω είναι περιορισμένες οι γατοτροφες, δηλ. jump σε ένα μαγαζακι για κατοικιδια βρισκω ,φθηνη αρκετα 60 λεπτά.Ακολουθει το σουπερ-μαρκετ με τροφες όπως πολύ whiskas, golden , kitecat, friskies( κροκέτες ειδικά με ενδιαφερουν για στειρωμένες και γατάκια) , δεν θυμαμαι άλλες αυτή τη στιγμη, α εχουν και κάποιες πιο φθηνες χωρις μαρκα γυρω στα 50 λεπτα και carefour terrine στα 35 λεπτα. Θα διαβασω ευλαβικά το θεμα αυτό, ευχαριστούμε παιδια για την ενημέρωση
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από iugin30 Σαβ Μαρ 01, 2014 8:27 pm

Άρτεμη ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε το φιλάκι kissss  kissss ! Πιστε΄θω πως κάπου εκεί θα φτάσει η συνονόματή σου (7-8 κιλά) αυτο που με ανησυχει περισσότερο είναι αυτο το λιπάκι και οτι δεν ασκείται σχεδον καθόλου..είναι πολύ βαρεμάρα...όλη μέρα  Sleep Sleep Sleep Sleep  το τέρας!
Αυτο είναι βέβαια καλό για μένα γιατί πάω και τη ζουπακιάζω.. devil3 devil3 devil3 
iugin30
iugin30
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Νεα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνααας!!!Αγκαλιτσα στον καναπε!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Σαβ Μαρ 01, 2014 8:33 pm

Κοιτα... σχετικά με την βαρεμάρα, μπορεις να την παίζεις κι εσύ λιγάκι με τίποτα παιχνιδάκια για να ασκείται....
Δεν μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου να απασχολούμαι με το οτι η ΦΙΦΑ δεν κινείται... γιατι η ΦΙΦ, οταν ειναι ξύπνια ή θα κινείται, ή θα στείνει ενεδρες, ή θα τρέχει σαν σίφουνας ανευ λόγου και αιτίας....

Σχετικά με την κοιλίτσα, εγω πρεπει να σου πω, οτι οταν γυρισε η Φίφα απο την στείρωση, έβλεπα την περιοχη της κοιλιας της και εκανα διαρκως αυτο:  No 
Γιατί ήταν "ΡΟΥΦΗΓΜΕΝΗ" η κοιλια μεσα, και εβλεπες τα κόκκαλα, ήταν σαν να βλεπεις κουνέλι σφαγμένο...  No 
Τωρα εχει στρώσει, δεν της "κρεμεται" τιποτα, και εχει γεμίσει και η περιοχη, δεν ειναι πια σαν γατί της κατοχής....  happy2 


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από iugin30 Σαβ Μαρ 01, 2014 8:42 pm

Να σας δώσουμε λίγο και από τη δικιά μας..Ρε παιδί μου βαριέται..δεν θέλει να σηκώσει τον απαυτό της από τον καναπέ..Άντε έχει κάτι εξάρσεις 10λεπτες και αυτό ήταν..πέφτει εξουθενωμένη από τον κόπο στον καναπέ!!!!Δλδ απορώ με αυτό το ζώο..δεν βαριέται να κοιμάται;;;;;;;;;;;; yawn yawn yawn yawn yawn Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep 
Αυτη την naturea lands την έχει δοκιμάσει κανείς;;;
iugin30
iugin30
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Νεα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνααας!!!Αγκαλιτσα στον καναπε!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Μαρ 01, 2014 9:56 pm

iugin30 έγραψε:Παιδιά γεια σας!!Η Άρτεμης στειρωθηκε πριν από περίπου 1 μήνα..μου είπε η κ. Αίλουρος να της ξεκινήσω τροφή για ενήλικες και όχι για στειρωμένες ακόμα αφού είναι μικρούλα (8 μηνών).Της δίνω ξηρά Arden Grange κοτόπουλο μεσημέρι και βράδυ (80 γρ. σύνολο) και κάθε πρωί μισή (40 γρ.) κονσερβα stuzzy διάφορες γεύσεις.  Το θέμα τώρα είναι το εξής. Ότι μέσα σε αυτό το διάστημα που έχει γίνει η στείρωση έχει πάρει 600 γρ. (δλδ έχει βάρος 5.300 γρ.) μπορεί να μην ακούγονται πολλά,αλλά βλέπω αυτό το λιπάκι κάτω στην κοιλιά της να κρέμεται. Γενικά δεν είναι τρομερά δραστήρια γάτα..προς το couch potato θα την έλεγα..Λέω να την πάω σε acana γιατί οικονομικά δεν βγαίνουμε για orijen..
Είναι υπερβολική η αύξηση βάρους της; πρέπει να της κάνω δαίτα; πείτε μου τη γνώμη σας για τις τροφές σας παρακαλώ γιατί είμαι ολίγον σε μπέρδεμα μεγάλο..  pale pale pale

Βρε συ ακομα η γατούλα δεν προλαβε να συνέλθει απο την στειρωση. Αυτο που βλέπεις εκει να κρέμεται μπορει να ειναι και απο την στειρωση, δεν γινεται να ειναι πάχος και να το βλέπεις μονο εκει.  Αν θυμάμαι καλα και στην δικια μου συνέβαινε αυτο. Ουτε καν ενήλικο δεν προλαβε να γινει το γατι σου μην του κοβεις το φαγητο. Μια χαρα ειναι η τροφή που της δινεις και τα stuzzy.  Αν πας σε acana προσωπική μου άποψη ακομα καλύτερα. Προσωπικα ειμαι τελειως κατα των τροφών light , χαμηλου λιπους, για στειρωμένα διοτι συνήθως τρώνε περισσοτερο για να χορτάσουν και τρώνε περισσοτερα δημητριακα και υδατάνθρακες που παχαίνουν. Προτιμώ μια τροφή πιο πλουσια σε κρέας (grain free) και ας έχει λιπος. Απλα προσοχή στο μαγνήσιο. Τρώνε λιγο και χορταινουν. H ολιστική δεν σημαινει οτι ειναι grain free απαραιτητα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Μαρ 01, 2014 10:05 pm

Φανούλα έγραψε:Στην επαρχια που μενω είναι περιορισμένες οι γατοτροφες, δηλ. jump σε ένα μαγαζακι για κατοικιδια βρισκω ,φθηνη αρκετα 60 λεπτά.Ακολουθει το σουπερ-μαρκετ με τροφες όπως πολύ whiskas, golden , kitecat, friskies( κροκέτες ειδικά με ενδιαφερουν για στειρωμένες και γατάκια) , δεν θυμαμαι άλλες αυτή τη στιγμη, α εχουν και κάποιες πιο φθηνες χωρις μαρκα γυρω στα 50 λεπτα και carefour terrine στα 35 λεπτα. Θα διαβασω ευλαβικά το θεμα αυτό, ευχαριστούμε παιδια για την ενημέρωση

Φανούλα αν θελεις να γυρισεις σε καλή τροφή θα πρέπει να υπολογίσεις τουλάχιστον 6-7 ευρώ το κιλο σε μεγαλες συσκευασιες συνήθως. Αλλιως ακομα περισσοτερα. Οπως σου πε και η τζουλη ολες αυτες οι τροφές των σουπερ μαρκετ δεν θεωρούνται καλες. Οταν μιλάμε για τροφή με 60 λεπτά το κιλο ειναι σκέτο άχυρο.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Μαρ 02, 2014 8:45 am

γατοπληκτη δεν υπάρχουν και πολλά σημεια πώλησης γατοτροφης, αυτές είναι περιπου οι μαρκες που εχουν- επόμενος προορισμός το κτηνιατρειο που'χει καποια ακριβα πραγματα. Σ'ευχαριστω πραγματικά για το ενδιαφερον , αν τους εδινα τέτοιες τροφες ηταν γιατι και εν πολλοις αυτές έβρισκα στο εμπόριο και δεν ειχα ιδεα πως ηταν αχυρο Shocked Shocked Shocked 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Μαρ 02, 2014 11:51 am

ξεχασα να πω πως στα μαρκετ βρισκω και τριφη σιμπα, she-ba , παιζει και αυτή πολύ/ η ακανα από ότι βλέπω είναι καλή, να δουμε θα βρω
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από gatoula46 Κυρ Μαρ 02, 2014 12:10 pm

Φανούλα έγραψε:γατοπληκτη δεν υπάρχουν και πολλά σημεια πώλησης γατοτροφης, αυτές είναι περιπου οι μαρκες που εχουν- επόμενος προορισμός το κτηνιατρειο που'χει καποια ακριβα πραγματα. Σ'ευχαριστω πραγματικά για το ενδιαφερον , αν τους εδινα τέτοιες τροφες ηταν γιατι και εν πολλοις αυτές έβρισκα στο εμπόριο και δεν ειχα ιδεα πως ηταν αχυρο Shocked Shocked Shocked 
φανουλα μου επειδή και εγω ειμαι από επαρχεια και δεν υπάρχει τίποτα από τροφή παραγγέλνω ιντερνετικα...ίσως να σκεφτείς και αυτή την εναλλακτική που θα σου έρθει πιο οικονομικά σαν λύση γιατι εχει μεγάλη ποικιλία τροφών και σε οικονομικές τιμές οπότε σίγουρα θα βρεις κατι που σου έρχεται οικονομικά!!!οι τροφές που πουλάνε οι κτηνίατροι ειναι λίγο τσιμπημενες...εγω που ειχα ξεμείνει μια φορά από τροφή και αναγκαστικά πήγα στον κτηνίατρο να παρω αγόρασα τη 2κιλη της hills για γατάκια 26 ευρώ....
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Μαρ 02, 2014 12:19 pm

Το ξερω γατούλα πως είναι τσιμπημένες 2,5 για μια κονσέρβα μα είναι για καλό. Ιντερνετικα δεν είμαι εξικοιωμένη, δενε χω ιδεα μονο μεσω φιλου αν το κάνω
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από gatoula46 Κυρ Μαρ 02, 2014 12:41 pm

Ούτε εγω ήμουν εξοικειωμενη ψαχτα το πήγαινα...απλά σου πρότεινα κατι που σου προσφέρει πιο δυνατές τροφές και σχετικά οικονομικές λύσεις...επειδή αγαπάς τα γατάκια σου και εσύ και όλοι μας αργά η γρήγορα θα αναγκαστείς να το κάνεις...όπως αναγκαστικα και εγω...
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Μαρ 02, 2014 1:05 pm

gatoula46 έγραψε:Ούτε εγω ήμουν εξοικειωμενη ψαχτα το πήγαινα...απλά σου πρότεινα κατι που σου προσφέρει πιο δυνατές τροφές και σχετικά οικονομικές λύσεις...επειδή αγαπάς τα γατάκια σου και εσύ και όλοι μας αργά η γρήγορα θα αναγκαστείς να το κάνεις...όπως αναγκαστικα και εγω...
πραγματικα ποτε δεν σκεφτηκα ότι δυο γατούλες θα μπορουσαν να ειχαν τετοιο οικονομικό κόστος Shocked και να σκεφτείτε δεν παιρνω και τα καλύτερα, που πάμε Shocked 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Κυρ Μαρ 02, 2014 4:05 pm

Nα προτεινω μια πιο οικονομικη λυση? Εδω και λιγο καιρο δινω στα γατια ξηρα Forza10. Την παραγγελνω απο τον αντιπροσωπο γιατι δεν υπαρχει στα μαγαζια. Δινω την βιολογικη που εχει 7,5 ευρω το 1,5κιλο. Εχει ομως και την σειρα Mr Fruit που εχει 6,5 ευρω και ειναι αξιoπρεπεστατη. Ριξε τους ενα τηλεφωνο. Τουλαχιστον για Αττικη εχουν δωρεαν ταχυδρομικα με παραγγελια απο 20 ευρω και πανω. Δες τις τροφες στο παρακατω link.
www.nutramedica.gr
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Μαρ 02, 2014 6:18 pm

Μαυρόγατε αν απευθύνεσαι σε μενα, είμαι επαρχια και έχουμε συγκεκριμένες μαρκες γατοτροφων εδώ-το καταλαβαινω απόλυτα πως στην Αθηνα υπάρχει ποικιλία καθως και μπαζαρ
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Ηρακλένια Κυρ Μαρ 02, 2014 8:36 pm

Φανούλα δεν είναι πιο οικονομικές οι τροφές των σουπερ μαρκετ. Από τις καλύτερες ποιοτικά οι γάτες χορταίνουν με μικρότερη ποσότητα, οπότε η ίδια ποσότητα τροφής σου κρατάει περισσότερο καιρό. Εγώ με δυο πολύ φαγανά γατιά δεν ξοδεύω ποτέ πάνω από 35? το μηνά συνολικά και τα ταΐζω κυρίως κονσέρβα κι όχι ξηρά. Ψάξε στο ιντερνετ ή και μέσω του αντιπροσώπου που προτείνει ο Μαυρόγατος, δεν είναι τόσο δύσκολο να κάνεις παραγγελία. Το επιπλέον έξοδο είναι τα μεταφορικά, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις, για παραγγελία άνω ενός στάνταρ ποσού αποστέλουν δωρεάν.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Δευ Μαρ 03, 2014 10:09 am

Εχεις απόλυτο δίκιο, τον μηνα ξεπερνω τα 40 και ευρω, μην πω 50 για φαγητο στις γάτες, στην ουσια συντηρω πια τρεις( ποσο αρκετα μεγάλο για τα δικα μου οικονομικά και σταθμα και στερούμαι δικά μου πραγματα), οπότε τωρα καταλαβαινω πως η ποσοτητα είναι λίγη των κονσερβών από τα μάρκετ. Και πραγματι είναι λίγη, μεσα στην μερα εξαφανίζονται 2 μικρες κονσέρβες golden πχ. για την γουισκας δεν το συζητω, ένα φακελάκι για μεσημέρι και δεν φτανει για 2 γάτες..ευχαριστω πολύ , παιδια θα κινηθω και εγω ετσι, δεν παέι άλλο και να ξοδεύω αλλά και να μην γινεται δουλειά. Σκεφτείτε να παιρνω και κονσέρβες από το κτηνιατρο με 2,5 ευρω έκαστη. Πρεπει να το κλείσω το σπίτι! αφου παδια έλεγα και για σκυλάκι αλλά δεν θα μπορουσα να το συντηρησω με τιποτα Shocked
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Μαρ 03, 2014 1:16 pm

Μια καπως καλυτερη λυση απο το να τους δινεις ξηρα τροφη του σουπερμαρκετ, ειναι να δινεις μεν τροφη απο σουπερμαρκετ, αλλα κονσερβες. Επελεγε τις μεγαλες των 400γρ που ειναι πιο οικονομικες απο τα δισκακια και τα φακελακια. Παραλληλα μπορεις να συμπληρωνεις με ωμα ή μαγειρεμενα κρεατα ή οργανα. Η ωμη διατροφη ειναι επισης οικονομικη (εμενα με εναν γατο που τρωει οσο 2 γατια, μου βγαινει γυρω στα 20 ευρω τον μηνα). Αν φαει κονσερβα απο σουπερμαρκετ, χρειαζεται 500γρ την ημερα, ενω με την ωμη χρειαζεται γυρω στα 200γρ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Δευ Μαρ 03, 2014 2:23 pm

κονεκο, τρελαίνονται για φαγητο που τρωμε και εμεις, μαγειρευτο αλλά ειχα διαβασει πως δεν κάνει γι'αυτο τους εδινα μόνο κονσέρβα.
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Μαρ 03, 2014 4:04 pm

κανει το μαγειρευτο (αρκει να προσεχεις να μην τρωνε κρεμμυδια, σκορδια και μπαχαρικα... η ριγανη πχ ειναι ενταξει, αλλα το καφτερο πιπερι οχι). Επισης κανει εφοσον δεν τρωνε συνεχεια απο αυτο. Αν δηλαδη το μαγειρευτο ειναι το 30% της διατροφης τους, πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα. Να προτιμας να τους δινεις κυριως κρεας γιατι οι πατατες ή τα ζυμαρικα για παραδειγμα δεν τους προσφερουν τιποτα. Μπορεις να δινεις πχ συκωτακια 1 φορα την εβδομαδα, καρδιες πολυ συχνα (πλουσιες σε ταυρινη και μαλιστα ειναι πολυ οικονομικες), αυγα (κροκο ωμο, ή ολοκληρο αυγο μαγειρεμενο), ψαρι μαγειρεμενο, κρεατα, εντοσθια (ωμα ή μαγειρεμενα.... παντα μαγειρεμενα οταν προκειται για εντερα). Δοκιμασε και ωμο κιμα, ωμα κρεατα, ωμα οργανα. Υπαρχει θεμα με συνταγες για ωμη διατροφη χωρις κοκκαλα, αλλα αν θες μπορω να σου δωσω και συνταγη για ωμη με κοκκαλα, αλλα θα χρειαστεις μηχανη του κιμα ή μπλεντερ και πολυ κοπο.

Εγω στα αδεσποτα εδινα μαγειρεμενο φαγητο (πχ ψητο κοτοπουλο), ωμα κρεατα και οργανα (στομαχια, καρδιες, συκωτακια κοτας), κονσερβες και ξηρα τροφη σουπερμαρκετ οταν δεν ειχα να τους δωσω κατι αλλο. Τα ιδια κανει και η μαμα μου τωρα που λειπω και τα ταιζει αυτη. Οταν τα ξαναειδα μετα απο βδομαδες, ειχαν κανει φοβερο τριχωμα!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Φανούλα Δευ Μαρ 03, 2014 4:40 pm

κονεκο αυτό ειχα διαβασει και τα ειχα μπερδεψει στο μυαλο μου( πχ τα ζυμαρικά δεν κάνουν τιποτα και εδινα πρωτα κρεας με μακαρονια κτλ η το πιπερι τους κάνει κακό). Αν αρχισω να τους δινω και σε ένα γευμα ,ε στω και ανα δευτερη μερα μαγειρευτο φαγητο , τοτε και εγω οικονομικά και θα ξανασανω και δεν θα ψαχνω και στο ιντερνετ που δεν κατεχω κιολας Sad να πω ψεματα. Θα τους δινω και ωμο πια πριν φοβομουν για σαλμπνελες. Να'σαι καλά για όλα.
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Μαρ 08, 2014 2:32 am

Ξέρει κανεί τα ποσοστά μαγνησίου της Εquilibrio;
Γενικά, την έχει καποιος δώσει, έχουμε εικόνα;
Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Μαρ 08, 2014 10:27 am

houlieta έγραψε:Ξέρει κανεί τα ποσοστά μαγνησίου της Εquilibrio;
Γενικά, την έχει καποιος δώσει, έχουμε εικόνα;
Smile

την εδινα τους τελευταιους μηνες στις τατα. πολυ καλη μου φανηκε,το τριχωμα ηταν μια χαρα,το εντερο λειτουργουσε πριμα, δεν μου τις παχυνε (βασικο για εμας!),κ γενικα κομπλε. το ποσοστο μαγνησιου δεν το θυμαμαι,αλλα θυμαμαι οτι το ειχα τσεκαρει κ ηταν πολυ φυσιολογικο!  Smile 
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από otz Σαβ Μαρ 08, 2014 10:32 am

Κι εγώ την έχω δώσει, μια χαρά μου είχε φανεί. Δε θυμάμαι ακριβώς το ποσοστό, αλλά το είχα ελέγξει. Παλιά είχαν τροφή sterilised, τώρα απλώς τη μετονόμασαν.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Μαρ 08, 2014 10:33 am

ναι,την λενε light,εγω αυτη ειχα παρει!
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Μαρ 08, 2014 10:40 am

Δεν ξέρω αν μετράει, είχα δώσει ένα πακετάκι κίττεν στη μικρή ως μίνι διάλειμμα από τη Ρόυαλ και όλα τα καλά της Ρόυαλ τα είχε: ωραία κακάκια, ωραίο τρίχωμα, την έφαγε με χαρά. Όμως για βάρος και μαγνήσιο γνώμη δεν έχω, έδωσα την παιδική κι η μικρή ήταν/είναι μπεμπάκι.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Μαρ 08, 2014 11:25 am

Θέλουμε να βρούμε καποια καλή για τον Αραμη και ανέλαβα εγώ...
Smile
Θέλω κάτι οικονομικό μωρέ για να μην της φανεί σαν έξοδο μεγάλο και να σταματησει να σκέφτεται σκύλους!
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
edit: Της αδελφής μου εννοώ...

p.s. Toυ Αραμη η fit32 δεν του έκατσε καλά!.. Του αρέσει και τα κακάκια είναι περιφημα αλλά έχει θαμπώσει και αγριέψει το τρίχωμά του. Μου εκανε μεγάλη εντυπωση!..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Μαρ 08, 2014 11:30 am

Δες τη την equilibrio. Η Λαρόγατα τη δίνει σε όλα τα δικά της εδώ και καιρό και έχουν εξαιρετικό τρίχωμα! Επίσης σκέψου για pro plan ή arden... Έχω αρχίσει να δίνω από την πρώτη στο Βολφ και του αρέσει παραπάνω από τη χιλς ( Shocked Shocked Shocked ), με τα κακάκια κάνω πάρτυ (αν και δεν έχουμε κάνει πλήρη μετατροπή ακόμα, οπότε δεν ξέρω απόλυτα) και το τρίχωμα μου φαίνεται καλύτερο κι απ' ότι με τις κτηνιατρικές ( Shocked ). Με επιφύλαξη και πάλι, γιατί δεν έχω κάνει πλήρη μετατροπή, αλλά αρχίζει και μου αρέσει. Ακόμα και η ρόυαλ τελικά δεν ταιριάζει σε όλα...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Μαρ 08, 2014 11:33 am

Υ.Γ. Σκύλους θα σκέφτεται ανεξαρτήτους τροφής Άραμη, πολύ φοβάμαι! Razz 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Μαρ 08, 2014 11:44 am

Με pro plan μεγάλωσε ο Αραμης...
Αλλά δεν την συμπαθω εγώ, αυτες οι κροκέτες με βαρος ρυζιού μου την δινουν στα νευρα!

Ναι, η αδελφή είναι dog-lover, το έχω καταλάβει!.... happy2 
Αλλά αν με 35 ευρω περνάει 7 μήνες (10 κιλά είναι η equilibrio) εντάξει, ας πάρει κα σκύλο!....
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Μαρ 08, 2014 11:48 am

Το μόνο αρνητικό που είχα διαβάσει για την equilibrio σε παλαιότερα ποστ ήταν αυτά τα περί μεταλλαγμένων (αλλά μάλλον η σήμανση έχει να κάνει με τη χώρα εισαγωγής, μεταλλαγμένα έχουν κι άλλες τροφές, σιγά  tafos) κι ότι ίσως είχε προκαλέσει αλλεργία σε μια γάτα. Αλλά αυτό μπορεί να συμβεί με οποιαδήποτε τροφή. Πάντως της Λαρόγατας όλα μια χαρούλα ήταν και από τρίχωμα τέλειο. Εγώ θα σου έλεγα να τη δοκιμάσεις, κακή δε φαίνεται, ειδικά για την τιμή της...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από iugin30 Σαβ Μαρ 08, 2014 3:46 pm

Τζούλι πόσα γρ τροφής σε σύνολο δίνεις τη μέρα στην Ίζι;
iugin30
iugin30
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Νεα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνααας!!!Αγκαλιτσα στον καναπε!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/12/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Μαρ 08, 2014 4:24 pm

Για το βάρος της (εμείς είμεθα 5 κιλά τώρα) λέει 60 γραμμάρια. Συνήθως τρώμε 50γρ+μισή κονσέρβα των 85 γραμμαρίων. Μέχρι πρότινος έδινα την royal canin persian, που έχει πολύ υψηλά λιπαρά (20-22% νομίζω, σαν την κίττεν σχεδόν), γιατί κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός (μάλλον στον ίδιο Γατογιατρό πάμε, αν κατάλαβα σωστά!!) να της το γυρίσω σε τροφή για ενήλικα, αλλά δεν ήθελα να δώσω ακόμα sterilized. Τώρα μάλλον θα το γυρίσω σε royal canin ragdoll, που βγήκε πρόσφατα και λέει λιγότερη ποσότητα κι έχει και λιγότερα λιπαρά (18%). Πάντως ως τώρα με 50 γραμ ξηρά και 40-45 γραμ κονσέρβα δε θέλει άλλο, ακόμα κι αν αφήσω στο πιάτο δε θα φάει. Και δεν έχει πάρει τρελό βάρος τους τελευταίους μήνες, οπότε νομίζω καλά είμαστε. Από 1 έτους και πάνω μπορεί να δίνω και sterilized, ανάλογα με τη φυσική της κατάσταση, θα δούμε.
Εσείς τι και πόσο τρώτε;;; Smile 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 23 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 23 από 29 Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης