gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+48
al_bandy
moukelis
marina289
Zastina
gatoula46
Φανούλα
kirki
rouli726
Christy Theod
Hlianna
tortie
iugin30
kipourou
Osi
zazouzaz
Felicine
purina
fotini123
Ηρακλένια
tania g
zeledaki
vaso
akoylini
Дanae
alex..niaou
kouix
Maskotaki
Δ²
funambolo
cyberkill
SophiCat
otz
ΜαύροςΓάτος
kat-cats
Karamela
Mary-Fish
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
aggeloydaki
koneko
f.m123
Gatoplikti
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
houlieta
Anatoli
nikos_x
Μαυρογατος
aporw
52 απαντήσεις

Σελίδα 18 από 29 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από cyberkill Παρ Σεπ 20, 2013 1:53 pm

Σήμερα είδα σε on line pet shop και την ξηρά τροφή της bozita στην super preium κατηγορία.2krg 16 euro
Αν τύχει και δοκιμάσει κανείς ας μας πει εντυπωσεις
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Παρ Σεπ 20, 2013 2:35 pm

τα αλλα φακελακια σε σαλτσα ειχαν νομιζω και κατι αλλα μεσα που δεν μου αρεσαν. Απο μυρωδια παντως δεν μου αρεσαν καθολου αυτα που πηρα. Πρεπει να εχουν και τεραστια ποσοτητα ινουλινης γιατι του εδωσα χθες βραδυ ενα φακελακι και σημερα που εκανε κακακια η ποσοτητα ηταν τεραστια και μυριζαν αρκετα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Σαβ Σεπ 21, 2013 10:48 pm

Σήμερα πήγα στ Lidl και αγόρασα κάτι μικρά χοιρινά μπριζολάκια χωρίς κόκκαλο και λίπος (πολύ φθηνά) για τον Βρούκο.Του άρεσε και το ωμό χοιρινό.Τελικά κάνει να του δίνω που και πού για αλλαγή για να μην τρώει όλο μοσχάρι και κοτόπουλο;Ηρώ τα φώτα σου.Smile 
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από purina Σαβ Σεπ 21, 2013 11:16 pm

Και ομως υπαρχει τροφη η profile sterilised εχει 0.05 μαγνησιο.Οσο αναφορα της ξηρα της bozita εχω παρει για στειρωμενα400γρ 4,5 ευρω την τρωει η δικια μου αν και με τη πεινα και τη λεμαργια της οτι και να της βαλεις θα το φαει.Επισης της εφερε και το pet4u και ολες τις κονσερβες 1,10 kai 1,40 για συγκεκριμενο.
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Σεπ 22, 2013 1:00 am

ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:Σήμερα πήγα στ Lidl και αγόρασα κάτι μικρά χοιρινά μπριζολάκια χωρίς κόκκαλο και λίπος (πολύ φθηνά) για τον Βρούκο.Του άρεσε και το ωμό χοιρινό.Τελικά κάνει να του δίνω που και πού για αλλαγή για να μην τρώει όλο μοσχάρι και κοτόπουλο;Ηρώ τα φώτα σου.Smile 
κανει, απλα αφηνε το στην καταψυξη για 3 μερες τουλαχιστον για να σκοτωνονται τα παρασιτα που ισως περιεχει. Δοκιμασε και ορτυκια, θα του αρεσουν μαλλον. Ο δικος μου κανει σαν τρελος απο την πρωτη μερα που τα μυρισε. Επειδη ειναι μικρα ειναι πιο κοντα στην φυσικη τους διατροφη και μαλλον αυτο τα κανει και πιο νοστιμα. Αν δεν βρεις σε σουπερμαρκετ ή κρεοπωλειο, ρωτα μηπως μπορουν να παραγγειλουν. Εμενα μου φερνουν στον μασουτη και σε ενα κρεοπωλειο που ρωτησα μου ειπαν οτι εφερναν παλαιοτερα και οτι μπορουν να μου παραγγειλουν αν θελω. Τοσες βδομαδες εδω του δινω ορτυκια και μοσχαρι (με τσοφλι αυγου για ασβεστιο) - και ενιοτε ψαρι- επειδη δεν εχω μηχανη να αλεθω κοτοπουλο και βαριεμαι να βγαζω τα κοκκαλα ενα ενα απο το κοτοπουλο για να τα αλεσω στο μπλεντερ tafos Θελω να παρω και γαλοπουλα μια μερα αλλα βρισκω μονο κατι μικρα μπουτια. Δεν εχω δει πουθενα ολοκληρη και μεγαλη angry2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από vaso Κυρ Σεπ 22, 2013 1:44 am

Ta Χριστούγεννα.....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Κυρ Σεπ 22, 2013 2:28 pm

Ηρώ στο lidl έχει γαλοπούλα σε στήθος και μπούτια.Εγώ από εκεί του παίρνω.Ορτύκια έχω βρεί στα ΑΒ αλλά είναι ακριβά.Δεν ξέρω και αν θα τα φάει.Θα του δοκιμάσω πάντως.Το χοιρινό του το έβαλα κατευθείαν στην κατάψυξη και σε δύο μέρες θα του ξαναδώσω.Smile Ο δικός μου προτιμά το ψαχνό και ειδικά το άπαχο.Το κρέας από το μπούτι του κοτόπουλου δεν το τρώει.Προτιμά το στήθος.Αλλά επειδή τρώει και κροκέτες το βράδυ δεν πειράζει.Είναι και τσουπωτός οπότε ας μην φάει λίπος.Ευχαριστώ.Smile
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Κυρ Σεπ 22, 2013 2:41 pm

purina έγραψε:Και ομως υπαρχει τροφη η profile sterilised εχει 0.05 μαγνησιο.Οσο αναφορα της ξηρα της bozita εχω παρει για στειρωμενα400γρ 4,5 ευρω την τρωει η δικια μου αν και με τη πεινα και τη λεμαργια της οτι και να της βαλεις θα το φαει.Επισης της εφερε και το pet4u και ολες τις κονσερβες 1,10 kai 1,40 για συγκεκριμενο.
Εγώ δεν τους έδωσα ποτέ τροφή για στειρωμένα.Τροφή με 18-20 % λίπος τρώνε πάντα.Smile Είναι άφαγα γατιά και δύσκολα πολύ στη διατροφή τους.Οποιο γατί αναλαμβάνω μίζερο καταλήγει.Ακόμα και κακομοίρογλου στην αρχή τα έτρωγε όλα,τώρα είναι εκλεκτικός και κάνει τον δύσκολο.Smile 
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Σεπ 22, 2013 3:09 pm

τα μπουτια που εχω βρει μου φαινονται καπως μικρα και αποφευγω να τα παρω αν δεν ειναι αρκετα μεγαλα γιατι μου βγαινει η πιστη για να βγαλω το κρεας. Θα δω και στο lidl τι εχει. Τα ορτυκια εγω τα παιρνω σε καλη τιμη (νομιζω). Τα εχουν 8 ευρω και κατι ψιλα το κιλο. Ενα πακετο με 4 μεγαλα ορτυκια μου βγαινει στα 5 ευρω. Πανω κατω ιδια τιμη με το μοσχαρι εχουν. Θελουν ομως λιγο προσοχη γιατι μερικα εχουν μεσα κομματια απο εντερο τα οποια πρεπει να αφαιρεις για να μη κολλησει κανενα παρασιτο (αν και δεν νομιζω οτι εχουν προβλημα, αλλα ποτε δεν ξερεις). Τα δινεις οπως ειναι με το κοκκαλο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Σεπ 22, 2013 7:37 pm

Με αφορμη την  επιστροφη του αντρα μου μετα απο 4 μιση μηνες θα σας γραψω πως βρηκε τα γατια.Λοιπον ενω ο μεγαλος ανεκαθεν ειχε μαλακο και γυαλιστερο τριχωμα,τωρα πια ειναι ακομα περισσοτερο.Λες και ειναι αλλο γατι.Εκεινον τον ταιζω ρουαγιαλ ουριναρι.
Τον Μαυρουλη τον ειχε αφησει αδεσποτο στο περιβολι με ενα τριχωμα αχυρο καφε προς μαυρο. Μεχρι πριν λιγο καιρο ετσι συνεχιζε να ειναι.Πλεον εχει μαυρισει ακομα περισσοτερο οπως και ο μεγαλος,ειναι πολυ μαλακο το τριχωμα του,γυαλιζει και σταματησε επιτελους και να μαδαει. Δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο σε εκεινον η διατροφη γτ με την αλλεργια του μια ετρωγε την οκ πασιον,μια μαγειρευτο και τις 2 τελευταιες μερες την αρντεν με σολομο η οποια περιεχει νωπο σολομο δεν εχει δημητριακα,βοηθαει στις τριχομπαλες,στο ουροποιητικο και φυσικα βελτιωνει τα δερματικα και το τριχωμα.
Επισης κατι αλλο που παρατηρησα με την αρντεν  ειναι οτι χορταινει με πολυ λιγοτερη ποσοτητα..Οι κροκετες ειναι αρκετα μεγαλυτερες σε σχεση με εκεινες που ετρωγε και φαινονται αρκετα λιπαρες για ξηρη τροφη. Ειμαι ενθουσιασμενη! Veryhappy
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Σεπ 22, 2013 7:54 pm

oksmily3 
Αυτά είναι!.. Καλοζωισμένα τα βρηκε τα παιδιά ο σύζυγος!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Κυρ Σεπ 22, 2013 8:16 pm

Κι εγω στη σκυλα μου, μετα απο μια τρομερη αλλεργια που της εκανε μια αλλη τροφη, ξεκινησα αρντεν υποαλλεργικη μετα απο προτροπη της κτηνιατρου, ειδαμε αμεσα αποτελεσματα και το σκυλι δεν το χαμε δει σε καλυτερη κατασταση. Τωρα δυστυχως πηραμε κτηνιατρικη λογω προβληματων στα νεφρα και στο συκωτι και μολις φτιαξουν οι τιμες θα ξεκινησει ωμα. Τη θεωρω αποψη τροφη την αρντεν!
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Σεπ 22, 2013 8:30 pm

Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ μεχρι στιγμης! Ευχομαι να του ταιριαξει και να ηρεμησει ο γατουλης απο την αλλεργια.Και η τιμη της μια χαρα ειναι. 17 ευρω τα 2μιση κιλα.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Κυρ Σεπ 22, 2013 10:25 pm

koneko έγραψε:τα μπουτια που εχω βρει μου φαινονται καπως μικρα και αποφευγω να τα παρω αν δεν ειναι αρκετα μεγαλα γιατι μου βγαινει η πιστη για να βγαλω το κρεας. Θα δω και στο lidl τι εχει. Τα ορτυκια εγω τα παιρνω σε καλη τιμη (νομιζω). Τα εχουν 8 ευρω και κατι ψιλα το κιλο. Ενα πακετο με 4 μεγαλα ορτυκια μου βγαινει στα 5 ευρω. Πανω κατω ιδια τιμη με το μοσχαρι εχουν. Θελουν ομως λιγο προσοχη γιατι μερικα εχουν μεσα κομματια απο εντερο τα οποια πρεπει να αφαιρεις για να μη κολλησει κανενα παρασιτο (αν και δεν νομιζω οτι εχουν προβλημα, αλλα ποτε δεν ξερεις). Τα δινεις οπως ειναι με το κοκκαλο.
Τα μπούτια από το lidl είναι πολύ εύκολο να βγάλεις το κρέας από το κόκκαλο.Εγώ έτσι κάνω και για μάς και τα ψήνω.Τα ορτίκια του τα δίνεις ένα την φορά ολόκληρο ή του το κόβεις σε κομμάτια;
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Σεπ 22, 2013 11:08 pm

ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:
koneko έγραψε:τα μπουτια που εχω βρει μου φαινονται καπως μικρα και αποφευγω να τα παρω αν δεν ειναι αρκετα μεγαλα γιατι μου βγαινει η πιστη για να βγαλω το κρεας. Θα δω και στο lidl τι εχει. Τα ορτυκια εγω τα παιρνω σε καλη τιμη (νομιζω). Τα εχουν 8 ευρω και κατι ψιλα το κιλο. Ενα πακετο με 4 μεγαλα ορτυκια μου βγαινει στα 5 ευρω. Πανω κατω ιδια τιμη με το μοσχαρι εχουν. Θελουν ομως λιγο προσοχη γιατι μερικα εχουν μεσα κομματια απο εντερο τα οποια πρεπει να αφαιρεις για να μη κολλησει κανενα παρασιτο (αν και δεν νομιζω οτι εχουν προβλημα, αλλα ποτε δεν ξερεις). Τα δινεις οπως ειναι με το κοκκαλο.
Τα μπούτια από το lidl είναι πολύ εύκολο να βγάλεις το κρέας από το κόκκαλο.Εγώ έτσι κάνω και για μάς και τα ψήνω.Τα ορτίκια του τα δίνεις ένα την φορά ολόκληρο ή του το κόβεις σε κομμάτια;
του δινω μισο περιπου σε καθε γευμα. Καποιες φορες το κοβω το μισο κομματι σε 5-6 κομματια αλλα τις περισσοτερες φορες το αφηνω οπως ειναι για να καθαριζει τα δοντια του. Για αρχη κοψε το σε κυβους με τα κοκκαλα. Δεν χρειαζεται να τα βγαλεις ουτε να τα απομονωσεις. Δινω το πρωι μισο ορτυκι, το μεσημερι αφαιρω το μπουτι απο το αλλο μισο και προσθετω 1 καρδια κοτας και το βραδυ δινω το μπουτι που εμεινε μαζι με 2-3 καρδιες κοτας και ενα μικρο κομματι συκωτιου (περιπου 2x2 εκ). Ο δικος σου πιστευω θα αρκειται με 1 ορτυκι ολοκληρη την ημερα γιατι νομιζω ειναι πιο μικροσωμος απο τον δικο μου. Μπορεις να κανεις και αυτο που κανω και εγω για πιο ισορροπημενη διατροφη. Δινε μισο ορτυκι ολη την ημερα και συμπληρωνε με καρδιες και λιγο συκωτι ή μοσχαρι και συκωτι. Ενα πακετο ορτυκια μου διαρκει 1 εβδομαδα. Δινω 4 ημερες ορτυκι, 2 μερες κατι αλλο (μοσχαρι ή μαγειρευτο ή φακελακια/κονσερβα) και 1 μερα ψαρι. Το κοστος με αυτο το προγραμμα ανερχεται στα 9 ευρω την εβδομαδα (ειναι και σχεδον 8 κιλα το γατι μου, οποτε τρωει πιο πολυ απο ενα μετριο γατι) το οποιο θεωρω πολυ καλο αν σκεφτεις οτι τρωει ορτυκια τα οποια ειναι αρκετα πιο ακριβα απο κοτα. Ενδεικτικα για την ποσοτητα που τρωει αν ετρωγε μονο ξηρα τροφη, μια orijen των 2.5 κιλων δεν θα του εφτανε τον μηνα. Θα εφτανε για περιπου 25-28 ημερες.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Κυρ Σεπ 22, 2013 11:39 pm

koneko έγραψε:
ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:
koneko έγραψε:τα μπουτια που εχω βρει μου φαινονται καπως μικρα και αποφευγω να τα παρω αν δεν ειναι αρκετα μεγαλα γιατι μου βγαινει η πιστη για να βγαλω το κρεας. Θα δω και στο lidl τι εχει. Τα ορτυκια εγω τα παιρνω σε καλη τιμη (νομιζω). Τα εχουν 8 ευρω και κατι ψιλα το κιλο. Ενα πακετο με 4 μεγαλα ορτυκια μου βγαινει στα 5 ευρω. Πανω κατω ιδια τιμη με το μοσχαρι εχουν. Θελουν ομως λιγο προσοχη γιατι μερικα εχουν μεσα κομματια απο εντερο τα οποια πρεπει να αφαιρεις για να μη κολλησει κανενα παρασιτο (αν και δεν νομιζω οτι εχουν προβλημα, αλλα ποτε δεν ξερεις). Τα δινεις οπως ειναι με το κοκκαλο.
Τα μπούτια από το lidl είναι πολύ εύκολο να βγάλεις το κρέας από το κόκκαλο.Εγώ έτσι κάνω και για μάς και τα ψήνω.Τα ορτίκια του τα δίνεις ένα την φορά ολόκληρο ή του το κόβεις σε κομμάτια;
του δινω μισο περιπου σε καθε γευμα. Καποιες φορες το κοβω το μισο κομματι σε 5-6 κομματια αλλα τις περισσοτερες φορες το αφηνω οπως ειναι για να καθαριζει τα δοντια του. Για αρχη κοψε το σε κυβους με τα κοκκαλα. Δεν χρειαζεται να τα βγαλεις ουτε να τα απομονωσεις. Δινω το πρωι μισο ορτυκι, το μεσημερι αφαιρω το μπουτι απο το αλλο μισο και προσθετω 1 καρδια κοτας και το βραδυ δινω το μπουτι που εμεινε μαζι με 2-3 καρδιες κοτας και ενα μικρο κομματι συκωτιου (περιπου 2x2 εκ). Ο δικος σου πιστευω θα αρκειται με 1 ορτυκι ολοκληρη την ημερα γιατι νομιζω ειναι πιο μικροσωμος απο τον δικο μου. Μπορεις να κανεις και αυτο που κανω και εγω για πιο ισορροπημενη διατροφη. Δινε μισο ορτυκι ολη την ημερα και συμπληρωνε με καρδιες και λιγο συκωτι ή μοσχαρι και συκωτι. Ενα πακετο ορτυκια μου διαρκει 1 εβδομαδα. Δινω 4 ημερες ορτυκι, 2 μερες κατι αλλο (μοσχαρι ή μαγειρευτο ή φακελακια/κονσερβα) και 1 μερα ψαρι. Το κοστος με αυτο το προγραμμα ανερχεται στα 9 ευρω την εβδομαδα (ειναι και σχεδον 8 κιλα το γατι μου, οποτε τρωει πιο πολυ απο ενα μετριο γατι) το οποιο θεωρω πολυ καλο αν σκεφτεις οτι τρωει ορτυκια τα οποια ειναι αρκετα πιο ακριβα απο κοτα.  Ενδεικτικα για την ποσοτητα που τρωει αν ετρωγε μονο ξηρα τροφη, μια orijen των 2.5 κιλων δεν θα του εφτανε τον μηνα. Θα εφτανε για περιπου 25-28 ημερες.
Ο δικός μου δεν τρώει καθόλου ούτε το συκώτι ούτε την καρδιά κότας δυστυχώς.Δεν τα θέλει με τίποτα. Του δίνω μια μερίδα μοσχάρι το πρωί και μια μερίδα κοτόπουλο, χοιρινό ή ψάρι το απόγευμα. Ενα ορτύκι μόνο δεν θα του έφτανε.Τρώει μεγάλο κομμάτι κρέας.Στο ενδιάμεσο όμως και το βράδυ τσιμπάει και κροκέτες.δεν βασίζομαι μόνο στο κρέας γιατί με το ασβέστιο και τα άλλα συστατικά που πρέπει να έχει η διατροφή του η συγκεκριμένη θα ήταν ελλιπής.Με ένα κομμάτι μοσχάρι που μου κοστίζει 3 ευρώ τρώει 5 φορές.μου κοστίζει 1 ευρώ την ημέρα η διατροφή του συν τις κροκέτες που τσιμπάει.Αν του έδινα κονσέρβα θα ήθελα 3 ευρώ την ημέρα,θέλει και από τις ακριβές βλέπεις.
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Σεπ 23, 2013 9:59 am

Με μεγαλη μου λυπη ενημερωνω οτι ο Μαυρουλης σταματησε να αγγιζει τις κροκετες αρντεν που τοσο αρχικα εδειχνε να του αρεσουν. Χθες βραδυ δεν αγγιξε τπτ.Το ιδιο και τωρα.Θα με πεθανει αυτο το ζωο πια.Δεν αντεχω αλλο!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Σεπ 23, 2013 10:10 am

μη σκας και αφησε τον να πεινασει. Εμεις οταν ηρθαμε ελλαδα δεν ετρωγε κανονικα για 1-2 βδομαδες. Δεν ετρωγε ενα γευμα; Το πετουσα. Ετρωγε το μισο απο το επομενο; Κανενα προβλημα. Ας πεινασει. Ε μετα εστρωσε. Εχασε βεβαια λιγο βαρος, αλλα καλυτερα γι' αυτον γιατι τωρα εχει περισσοτερη ενεργεια απο πριν. Εφοσον τρωει εστω και λιγο μια φορα την ημερα, μην ανησυχεις καθολου και μην τρεχεις απο πισω του για να φαει. Τα κανεις χειροτερα τα πραγματα. Εχει μαθει τωρα αυτος να τρωει οτι του αρεσει και οταν βαρεθει κατι σου φερνει αντιρρησεις γιατι ξερει οτι θα του δωσεις κατι αλλο που να του αρεσει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Δευ Σεπ 23, 2013 10:45 am

koneko έγραψε:μη σκας και αφησε τον να πεινασει. Εμεις οταν ηρθαμε ελλαδα δεν ετρωγε κανονικα για 1-2 βδομαδες. Δεν ετρωγε ενα γευμα; Το πετουσα. Ετρωγε το μισο απο το επομενο; Κανενα προβλημα. Ας πεινασει. Ε μετα εστρωσε. Εχασε βεβαια λιγο βαρος, αλλα καλυτερα γι' αυτον γιατι τωρα εχει περισσοτερη ενεργεια απο πριν. Εφοσον τρωει εστω και λιγο μια φορα την ημερα, μην ανησυχεις καθολου και μην τρεχεις απο πισω του για να φαει. Τα κανεις χειροτερα τα πραγματα. Εχει μαθει τωρα αυτος να τρωει οτι του αρεσει και οταν βαρεθει κατι σου φερνει αντιρρησεις γιατι ξερει οτι θα του δωσεις κατι αλλο που να του αρεσει.
+1000

συμφωνω απολυτα!!!! χαλαρα,τις αφηνω κ οταν τις κοβει η λορδα να δεις πώς την τρωνε την κροκετα!!!!!
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Σεπ 23, 2013 11:41 am

alex..niaou έγραψε:
koneko έγραψε:μη σκας και αφησε τον να πεινασει. Εμεις οταν ηρθαμε ελλαδα δεν ετρωγε κανονικα για 1-2 βδομαδες. Δεν ετρωγε ενα γευμα; Το πετουσα. Ετρωγε το μισο απο το επομενο; Κανενα προβλημα. Ας πεινασει. Ε μετα εστρωσε. Εχασε βεβαια λιγο βαρος, αλλα καλυτερα γι' αυτον γιατι τωρα εχει περισσοτερη ενεργεια απο πριν. Εφοσον τρωει εστω και λιγο μια φορα την ημερα, μην ανησυχεις καθολου και μην τρεχεις απο πισω του για να φαει. Τα κανεις χειροτερα τα πραγματα. Εχει μαθει τωρα αυτος να τρωει οτι του αρεσει και οταν βαρεθει κατι σου φερνει αντιρρησεις γιατι ξερει οτι θα του δωσεις κατι αλλο που να του αρεσει.
+1000

συμφωνω απολυτα!!!! χαλαρα,τις αφηνω κ οταν τις κοβει η λορδα να δεις πώς την τρωνε την κροκετα!!!!!
+άλλα τόσα. Και ωμό που δεν το άγγιζε η Σταχτού, το τσακίζει αν την αφήσω να πεινάσει. Μην τον αφήνεις να σε κάνει ο,τι θέλει!!! strike 
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Σεπ 23, 2013 12:02 pm

χαχαχαχα οκ κοριτσια! Βεβαια του εδωσα με το χερι και εφαγε κανονικα. Ενω ολες τις κροκετες τις μουλιαζω καμια ωρα περιπου και μετα τους τις δινω,οι συγκεκριμενες δεν απορροφανε ευκολα το νερο και δεν μαλακωνουν αρκετα.Παιζει ειτε να τις θελει εντελως μαλακες ειτε κανονικες.Απο το χερι του εδωσα να φαει κανονικες.Θα δειξει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Σεπ 23, 2013 3:24 pm

ουτε με το χερι να του δινεις γιατι κακομαθαινουν. Οτι κανεις τωρα το εκανα στον δικο μου πριν 3-4 χρονια. Ειχε φτασει σε σημειο να τρωει μονο orijen κοτοπουλο και evo κονσερβα κοτοπουλο. Οτι αλλο του εδινα δεν το ετρωγε. Τωρα τρωει οτι εχει στο πιατο του και αν δεν το φαει ξερει οτι θα πεινασει. Αν δεν του αρεσει κατι δεν τρωει ενα γευμα αλλα τρωει παντα το επομενο γιατι ξερει οτι οσα γευματα και αν του δωσω θα ειναι η ιδια τροφη. Δεν ειναι χαζα για να μεινουν νηστικα για μεγαλο διαστημα. Αντιθετα μαλιστα εκμεταλλευονται την αγαπη που τους δειχνουμε. Ειναι χορτατα και δεν εχουν μαθει τι θα πει πεινα στην ζωη τους και μας κανουν νουμερα. Τα αδεσποτακια εξω ειναι σκελετωμενα και κανουν σαν τρελα ακομα και για μια φετα ψωμι!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Σεπ 23, 2013 4:10 pm

koneko έγραψε:ουτε με το χερι να του δινεις γιατι κακομαθαινουν. Οτι κανεις τωρα το εκανα στον δικο μου πριν 3-4 χρονια. Ειχε φτασει σε σημειο να τρωει μονο orijen κοτοπουλο και evo κονσερβα κοτοπουλο. Οτι αλλο του εδινα δεν το ετρωγε. Τωρα τρωει οτι εχει στο πιατο του και αν δεν το φαει ξερει οτι θα πεινασει. Αν δεν του αρεσει κατι δεν τρωει ενα γευμα αλλα τρωει παντα το επομενο γιατι ξερει οτι οσα γευματα και αν του δωσω θα ειναι η ιδια τροφη. Δεν ειναι χαζα για να μεινουν νηστικα για μεγαλο διαστημα. Αντιθετα μαλιστα εκμεταλλευονται την αγαπη που τους δειχνουμε. Ειναι χορτατα και δεν εχουν μαθει τι θα πει πεινα στην ζωη τους και μας κανουν νουμερα. Τα αδεσποτακια εξω ειναι σκελετωμενα και κανουν σαν τρελα ακομα και για μια φετα ψωμι!
Σπόιλερ:
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Σεπ 23, 2013 4:15 pm

purina έγραψε:Και ομως υπαρχει τροφη η profile sterilised εχει 0.05 μαγνησιο.Οσο αναφορα της ξηρα της bozita εχω παρει για στειρωμενα400γρ 4,5 ευρω την τρωει η δικια μου αν και με τη πεινα και τη λεμαργια της οτι και να της βαλεις θα το φαει.Επισης της εφερε και το pet4u και ολες τις κονσερβες 1,10 kai 1,40 για συγκεκριμενο.
Ελα!! Πολυ καλή τιμή νομιζω ειναι για τις bozita oksmily3 oksmily3 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Σεπ 23, 2013 9:30 pm

koneko έγραψε:ουτε με το χερι να του δινεις γιατι κακομαθαινουν. Οτι κανεις τωρα το εκανα στον δικο μου πριν 3-4 χρονια. Ειχε φτασει σε σημειο να τρωει μονο orijen κοτοπουλο και evo κονσερβα κοτοπουλο. Οτι αλλο του εδινα δεν το ετρωγε. Τωρα τρωει οτι εχει στο πιατο του και αν δεν το φαει ξερει οτι θα πεινασει. Αν δεν του αρεσει κατι δεν τρωει ενα γευμα αλλα τρωει παντα το επομενο γιατι ξερει οτι οσα γευματα και αν του δωσω θα ειναι η ιδια τροφη. Δεν ειναι χαζα για να μεινουν νηστικα για μεγαλο διαστημα. Αντιθετα μαλιστα εκμεταλλευονται την αγαπη που τους δειχνουμε. Ειναι χορτατα και δεν εχουν μαθει τι θα πει πεινα στην ζωη τους και μας κανουν νουμερα. Τα αδεσποτακια εξω ειναι σκελετωμενα και κανουν σαν τρελα ακομα και για μια φετα ψωμι!
Ενταξει το μεσημερι και το απογευμα εφαγε κανονικα απο το πιατακι του ΟΛΕΣ τις κροκετες χωρις να διαμαρτυρηθει. Ισως φταιει που του τις εβρεχα πριν ενω τωρα του τις δινω κανονικα οπως ειναι. Πραγματι τα αδεσποτα εδω τρωνε οτι τους δωσεις.Δεν ειναι επιλεκτικα.Δεν εχουν αλλη επιλογη εξαλλου.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Οκτ 02, 2013 11:40 pm

First choice: χώρα παρασκευής Καναδάς, τα 6 κιλά 36?, συστατικά πολύ καλά, την τρώνε με χαρά και οι δύο, κροκέτες μια χαρά, τιμή μια χαρά, την κατατάσσω στις τοπ τροφές για τα δικά μου δεδομένα παρ'οτι δεν είναι grain free. Μόλις ανοίξαμε τη συσκευασία και η Χιονάτη τρώει και όσο άφησε η Σταχτού Razz 
Κριτικές καλές, ο πετσοπάς είπε ότι την παίρνουν πάρα πολύ.
Κονσέρβες life: καλές, ακριβές, συμπληρωματικές, οκ, σεζίρ στυλ. Τις προτείνω.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Οκτ 03, 2013 6:30 pm

Αυτες τις εισάγει εκείνος που εισάγει και την pronature Φλωρίτσα!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Νοε 02, 2013 4:59 pm

Δοκιμάσαμε την Naturea και άρεσε πολύ στα γατάκια!...
Την εφαγαν ακομη και χωρις να ειναι ανακατεμενη με την τροφή τους...
Smile
Συντομα θα την δοκιμάσουμε και σταθερα να δουμε πως θα κατσε στα κορμια!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από purina Σαβ Νοε 02, 2013 6:50 pm

ναι ειναι πολυ καλη
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Νοε 02, 2013 7:23 pm

First Class Adult Chicken.
http://www.firstclass-petfood.co.uk/first_class_cat_chicken.htm

Λοιπον... τα 10κιλα στα 33 ευρω. Εξαιρετικη τιμη και καλα συστατικα.
Ταιζα περιπου για κανενα 5μηνο. Ενω γενικα ηταν οκ σαν τροφη δεν καταφερε ποτε να του κανει 100% σφιχτα κοπρανα. Για εμενα αυτο ειναι (-) οποτε την αλλαξα.
Σε αδεσποτα αδυνατα που την ταιζω τα εχει κανει θρεφταρια με τελειο τριχωμα.
Το μαγνησιο της ειναι 0,094% οποτε για στειρωμενα ειναι κομπλε.
Αγγλικη,με ελεγχους κ πιστοποιητικα που αναγραφονται στο site.

Y.Γ. Οποιος ενδιαφεται να του πω για την αντιστοιχη σκυλισια ας μου πει.

Laughing 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Νοε 02, 2013 7:25 pm

Καλως τα μάτια μας τα δυο!...
5 μηνες διακοπές έκανες!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Νοε 02, 2013 7:28 pm

Τα διαλειμματα κανουν καλο ...Καθαριζει το μυαλο!happy2 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Νοε 03, 2013 12:29 am

Επίσης...
Επειδη θέλω να δίνω και κονσέρβες στα γομαράκια (1/3 από τα γεύματα) αλλά δεν με συμφέρει να δίνω ταψάκια-φακελάκια-κονσερβάκια (δεν βγαίνει δλδ, τι να λέμε) ψάχνω να βρω 400gr κονσέρβες που να τους αρέσουν...
Πήρα λοιπόν αυτές:
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Miglior-gatto-prof-pate-pollo-tacchino-400gr-5513
..και άρεσαν πολύ και στους τρεις!
Ειναι πατέ αλλά ουσιαστικά το πατέ κολυμπάει μέσα σε ζελέ, δλδ έχει αρκετό ζελέ γύρω γυρω, αφού νόμιζα ότι ειναι κομματάκια όταν την κούνησα (πριν την πάρω)...
Την έχει κανείς άλλος δοκιμάσει;
Τι λέει γενικά, ειναι καλή;
Ακριβή δεν είναι πάντως...

Το θέμα μου ειναι οτι εδω δεν βρισκω κονσερβες...
Δυστυχως...
Εχω βρει τις κλασικές των σουπερ, την Felix, αυτες εδω και τις Dr. Alder's...
Σπόιλερ:
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Νοε 03, 2013 12:18 pm

Mια φορα που πήρα μια Landfleisch ενα πράγμα διαπιστωσα. Ηταν τιγκα στα καροτα. Η αγάπη δεν την άγγιξε αλλα αυτο δεν μας λέει κάτι. Laughing 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Νοε 03, 2013 12:22 pm

Η αλήθεια είναι ότι δείχνει πολύ καρότο ακόμη και στην συσκευασία! happy2 
Είναι όμως πιο ακριβή από την Miglior gatto και υποθέτω (λανθασμένα ίσως) ότι μάλλον θα είναι καλύτερη ποιοτικά...
Πάντως δεν βρίσκεις πολύ καλές κονσέρβες 400gr... Αδικο...
Να τα λέμε και αυτα...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 18 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 18 από 29 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης