gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 24 από 29 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 5:19 pm

houlieta έγραψε:Ρε παιδιά, λέτε 35% η Acana, 37% η RC...
To υπόλοιπο στην Acana τι είναι;
Εγω θα επιμείνω στην ποικιλία σε όλα, κανενα πλάσμα δεν πρέπει να τρέφεται διαρκώς με το ίδιο πράγμα....

Guaranteed Analysis %
Crude protein (min.) 35
Crude fat (min.) 20
Crude fiber (max.) 2.5
Moisture (max.) 10
Calcium (min.) 1.5
Phosphorus (min.) 1.3
Omega-6 (min.) 3.0
LA (min.)
2.5
AA (min.)
0.1
Omega 3 (min.) 1.2
EPA (min.)
0.7
DHA (min.)
0.3
Magnesium 0.09

και το υπόλοιπο ~21% λογικά είναι άμυλο (λόγω πατάτας), γι'αυτό και δεν το γράφουν...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τετ Σεπ 05, 2012 5:24 pm

Αρα το θέμα ποιο είναι; Αν το άμυλο θα είναι καλαμπόκι, ρύζι ή πατάτα;
Προσπαθω να καταλάβω και πραγματικά δεν μπορώ... Εχουμε λόγο να πιστεύουμε ότι ένα άμυλο είναι χερότερο από άλλο;
Αυτο το 20% λιπος το έχουν όλες οι τροφες;
Υψηλό δεν είναι;

Εμείς έχουμε δοκιμάσει διάφορες τροφές... Γενικά, επειδή συνήθως είναι πολύ καλής ποιότητας αυτα που διαλέγω (προσπαθω δλδ, όσο μπορω) δεν έχουμε θέματα, μόνο καποιες τροφές έχουν πέσει βαριές στον Χούλιο...

Και να σας πω την διαπίστωση μου, τα πιο όμορφα γουναρικά σε γατες τα είχαμε όταν τα έξω έτρωγαν για καιρό Brekkies γεμιστές...
Ειχανε γίνει όλα ένα και ένα!...
tafos
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Σεπ 05, 2012 5:35 pm

Δεν είμαι ειδική επί των τροφών για να μπορώ να σας πω επακριβώς τι γίνεται...απλά όσο μπορώ παίρνω τροφές με όσο γίνεται λιγότερα δημητριακά και καλαμπόκια... και παράλληλα να ταιριάζουν στα ζώα μου και φυσικά στα οικονομικά μου! στις γατούλες μου αρέσουν πολύ οι royal....θα είναι σίγουρα ένα μέρος της διατροφής τους κατά καιρούς, αλλά θα δίνω και ακάνα. Πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 5:37 pm

houlieta έγραψε:Αρα το θέμα ποιο είναι; Αν το άμυλο θα είναι καλαμπόκι, ρύζι ή πατάτα;
Προσπαθω να καταλάβω και πραγματικά δεν μπορώ... Εχουμε λόγο να πιστεύουμε ότι ένα άμυλο είναι χερότερο από άλλο;
Αυτο το 20% λιπος το έχουν όλες οι τροφες;
Υψηλό δεν είναι;

Το καλαμπόκι και το ρύζι έχουν υψηλότερο γλυκαιμικό δείκτη από την πατάτα. Πέραν αυτού, ο άνθρωπος αποθηκεύει το λίπος και καίει τον υδατάνθρακα, ενώ η γάτα το αντίστροφο. Καλύτερα να της δίνουμε λίπος (καλής ποιότητας) και να το καίει, παρά υδατάνθρακα και να τον αποθηκεύει. (αυτά νομίζω στον αίλουρο τα έχω διαβάσει, δεν είμαι και σίγουρη, θα επανέλθω αργότερα με σχετική πηγή)
Στο παραπάνω λινκ που πόσταρα με τους κρυστάλλους στα ούρα, γράφει κάπου ότι το λίπος λειτουργεί ανταγωνιστικά με τα οξαλικά, δεσμεύοντας το ασβέστιο και μην ευνοώντας την ουρολιθίαση. Επομένως είναι απαραίτητο και για το ουροποιητικό.
Ακόμα, η RC37 που δίνω τώρα έχει λίπος 11% (ή 12%, δε θυμάμαι τώρα) και λιγότερες διαιτητικές ίνες, που σημαίνει ότι συνολικά περιέχει αρκετά παραπάνω άμυλο σε σχέση με την Acana. H RC27 που επίσης δίνω έχει λίγο παραπάνω λίπος, αλλά λόγω χαμηλής πρωτεϊνης είναι τίγκα στα σιτηρά (1ο συστατικό=καλαμπόκι!!). Επίσης, δεν γράφει πουθενά ότι τα κρέατα που χρησιμοποιεί είναι human grade (κατάλληλα για ανθρώπινη κατανάλωση - άρα ΔΕΝ είναι), ενώ η Acana το γράφει.

Συμπέρασμα: οπτικά, η Acana φαίνεται ως καλύτερης ποιότητας τροφή. Τώρα, αν θα λειτουργήσει καλά σε μας και αν θα την κρατήσουμε, αυτό μόνο ο χρόνος θα το δείξει. Πρέπει και να σεβόμαστε τον οργανισμό του δικού μας ζώου, όχι μόνο τι λένε οι ετικέτες. Η RC μου φαίνεται μια αρκετά καλή ξηρά για τα ελληνικά δεδομένα, καλύτερη από τη Hill's που έδινα πρώτα. ΄Ομως δίνω τη μισή από τη συνιστώμενη δόση και πάλι η Δημη έχει παχύνει. Οι δικοί μου την κοροϊδεύουν και τη λένε βοδάκι. Δεν μπορώ να της μειώσω άλλο την ποσότητα, ήδη τρώει περίπου 35g την ημέρα. Δηλαδή τι θα την ταϊζω, αέρα κοπανιστό; Η δυσκοιλιότητά της επίσης επανήλθε, ενώ όταν της είχα πρωτοαρχίσει RC είχε κάπως στρώσει. ΄Αλλος ένας λόγος να της αρχίσω Acana. Πάντως θα δούμε και τα αποτελέσματα της RC, τώρα οσονούπω που θα κάνουμε εξέταση αίματος...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Σεπ 05, 2012 5:55 pm

Δήμητρα με την ακάνα τρώνε λιγότερο και επειδή παίρνουν κυρίως συστατικά από ζωικά παράγωγα, και χορταίνουν πιο γρήγορα και παχαίνουν λιγότερο.. Συμφωνώ ότι είναι το τι θα ταιριάξει στο κάθε ζώο. Και η ρουαγιάλ κίττεν που έπαιρνα έχει 20% λίπος. Η tonus πχ έχει 40% πρωτεϊνη και μικρότερο ποσοστό λίπους.
Με εναλλαγές στις μάρκες (εφόσον βέβαια δεν έχουν πρόβλημα με κάποια συγκεκριμένη τροφή) και ποικιλία από κονσέρβα μέχρι ανθρώπινο φαϊ νομίζω είμαστε καλά. Εγώ τους δίνω τώρα την τόνους και περιμένω να μου έρθει η ρουαγιάλ πέρσιαν. Πάντως με την ακάνα κι εγώ είχα μείνει ευχαριστημένη και η Μαρία μου έλεγε ότι του Ντέξτερ του έστρωσαν τα κακά μαζί της. Και με δύο γάτες μου κράτησε περίπου 1 μήνα η 2,7 (περίπου)κιλη συσκευασία..
Τώρα τους πήρα μια κονσερβα miglior gatto να δω πώς θα τους φανεί.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Σεπ 05, 2012 6:07 pm

H Tonus εχει 40% πρωτεινη? Shocked
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Σεπ 05, 2012 6:07 pm

Anatoli έγραψε:H Tonus εχει 40% πρωτεινη? Shocked
Ο ναι!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τετ Σεπ 05, 2012 7:51 pm

Θόλωσα! tafos tafos
Εμείς για πολύ καιρό τρώγαμε fit 32 και ήμασταν φίνα!
Τον τελευταίο καιρό το γυρίσαμε σε 2 γεύματα κονσέρβα 1 γευμα ξηρά και είμαστε ακόμα φίνα! Laughing
Αυτό το μήνα μιας και δρόσισε λίγο ξεκινήσαμε orijen!Τα 2 γευματα κονσέρβα βεβαια παραμένουν! Laughing

Επίσης να σας πω οτι δοκιμάσαμε τα φακελάκια και τα σκαφακια απο το lidl και τους άρεσαν! Είναι αρκετά καλά σε σύγκριση με την τιμή τους! oksmily3
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 8:43 pm

f.m123 έγραψε:Δήμητρα με την ακάνα τρώνε λιγότερο και επειδή παίρνουν κυρίως συστατικά από ζωικά παράγωγα, και χορταίνουν πιο γρήγορα και παχαίνουν λιγότερο.. Συμφωνώ ότι είναι το τι θα ταιριάξει στο κάθε ζώο. Και η ρουαγιάλ κίττεν που έπαιρνα έχει 20% λίπος. Η tonus πχ έχει 40% πρωτεϊνη και μικρότερο ποσοστό λίπους.
Με εναλλαγές στις μάρκες (εφόσον βέβαια δεν έχουν πρόβλημα με κάποια συγκεκριμένη τροφή) και ποικιλία από κονσέρβα μέχρι ανθρώπινο φαϊ νομίζω είμαστε καλά. Εγώ τους δίνω τώρα την τόνους και περιμένω να μου έρθει η ρουαγιάλ πέρσιαν. Πάντως με την ακάνα κι εγώ είχα μείνει ευχαριστημένη και η Μαρία μου έλεγε ότι του Ντέξτερ του έστρωσαν τα κακά μαζί της. Και με δύο γάτες μου κράτησε περίπου 1 μήνα η 2,7 (περίπου)κιλη συσκευασία..
Τώρα τους πήρα μια κονσερβα miglior gatto να δω πώς θα τους φανεί.

Τι είχε ο Ντέξτερ, διάρροιες ή δυσκοιλιότητα;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Σεπ 05, 2012 8:48 pm

Άκυρο, η όριτζεν της τα έστρωσε. Ο Ντέξτερ είχε πιο μαλακά κακά και λερωνόταν..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 8:53 pm

f.m123 έγραψε:Άκυρο, η όριτζεν της τα έστρωσε. Ο Ντέξτερ είχε πιο μαλακά κακά και λερωνόταν..

οκ αυτό ΔΕΝ μας κάνει. Εμείς θέλουμε αύξηση της...παραγωγής Smile
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Σεπ 05, 2012 9:14 pm



Δ² έγραψε:
f.m123 έγραψε:Άκυρο, η όριτζεν της τα έστρωσε. Ο Ντέξτερ είχε πιο μαλακά κακά και λερωνόταν..

οκ αυτό ΔΕΝ μας κάνει. Εμείς θέλουμε αύξηση της...παραγωγής Smile
Εμείς έχουμε αυξημένη παραγωγή αλλά δεν ξέρω γιατί έχει ταση για μαλακά κακα..Και τώρα που του πήρα τόνους πάλι τα ίδια. Αναγκάστηκα να του κόψω μια τουφίτσα απ την ουρά του σήμερα..
Μου φαίνεται θα ξαναπάρουμε οριτζεν
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 9:17 pm

Mary-Fish έγραψε:

Δ² έγραψε:
f.m123 έγραψε:Άκυρο, η όριτζεν της τα έστρωσε. Ο Ντέξτερ είχε πιο μαλακά κακά και λερωνόταν..

οκ αυτό ΔΕΝ μας κάνει. Εμείς θέλουμε αύξηση της...παραγωγής Smile
Εμείς έχουμε αυξημένη παραγωγή αλλά δεν ξέρω γιατί έχει ταση για μαλακά κακα..Και τώρα που του πήρα τόνους πάλι τα ίδια. Αναγκάστηκα να του κόψω μια τουφίτσα απ την ουρά του σήμερα..
Μου φαίνεται θα ξαναπάρουμε οριτζεν

Εμάς και η Hill's παξιμάδια και στα σκυλιά και στο γατί... Απλά έχε το στα υπόψη blinking
Νομίζω ότι ο μικρός είναι ακόμα μικρούλης και θα στρώσει με τον καιρό...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Σεπ 05, 2012 9:20 pm

Δ² έγραψε:
Mary-Fish έγραψε:

Δ² έγραψε:
f.m123 έγραψε:Άκυρο, η όριτζεν της τα έστρωσε. Ο Ντέξτερ είχε πιο μαλακά κακά και λερωνόταν..

οκ αυτό ΔΕΝ μας κάνει. Εμείς θέλουμε αύξηση της...παραγωγής Smile
Εμείς έχουμε αυξημένη παραγωγή αλλά δεν ξέρω γιατί έχει ταση για μαλακά κακα..Και τώρα που του πήρα τόνους πάλι τα ίδια. Αναγκάστηκα να του κόψω μια τουφίτσα απ την ουρά του σήμερα..
Μου φαίνεται θα ξαναπάρουμε οριτζεν

Εμάς και η Hill's παξιμάδια και στα σκυλιά και στο γατί... Απλά έχε το στα υπόψη blinking
Νομίζω ότι ο μικρός είναι ακόμα μικρούλης και θα στρώσει με τον καιρό...
Η όριτζεν έκανε και το τριχωμα του τέλειο. Μας έκατσε πολύ καλά. Θα δοκιμάσω και τη χιλς να δω αν μας κάτσει!
Μακάρι να στρώσει γμτ
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Σεπ 05, 2012 9:20 pm

Της δίνεις καθόλου γιαούρτι; Εγώ συνήθως τους δίνω μια φορά την εβδομάδα. Μαλακώνει την..παραγωγή.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 10:55 pm

f.m123 έγραψε:Της δίνεις καθόλου γιαούρτι; Εγώ συνήθως τους δίνω μια φορά την εβδομάδα. Μαλακώνει την..παραγωγή.

Παλιά το σιχαινόταν, τώρα άμα τρώνε τα σκυλιά ζηλεύει και τρώει και αυτή. Δεν έχω δει καμία διαφορά. Μόνο με γάλα...

΄Ασχετο: παιδιά πόσο βρωμάει αυτή η Ακάνα;; vomit

Mαρία η Hill's φτιάχνει τα άλλα, χαλάει όμως το τρίχωμα...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Σεπ 05, 2012 10:59 pm

Δ² έγραψε:
f.m123 έγραψε:Της δίνεις καθόλου γιαούρτι; Εγώ συνήθως τους δίνω μια φορά την εβδομάδα. Μαλακώνει την..παραγωγή.

Παλιά το σιχαινόταν, τώρα άμα τρώνε τα σκυλιά ζηλεύει και τρώει και αυτή. Δεν έχω δει καμία διαφορά. Μόνο με γάλα...

΄Ασχετο: παιδιά πόσο βρωμάει αυτή η Ακάνα;; vomit

Mαρία η Hill's φτιάχνει τα άλλα, χαλάει όμως το τρίχωμα...
Αυτή με τα θαλασσινά να δεις πως βρωμάει...... tafos

Τότε μάλλον θα προτιμήσω οριτζεν...Είναι πανάκριβη γμτ.. Sad
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 11:32 pm

Και η Acana ψαρίλα βρωμάει αυτή που πήρα. ΄Εχει λέει αρνί, ψάρι, πάπια και αυγό. Εγώ μόνο το ψάρι μυρίζω και μάλιστα σαν να είναι ωμό! Αηδία vomit αλλά η Δημη η ψαρού συγκινήθηκε...

Ρε συ η Orijen δεν έχει υπερβολική πρωτεϊνη;; Suspect
Κάποτε την είχα παραγγείλει αλλά το μετάνιωσα και άλλαξα την παραγγελία...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Σεπ 05, 2012 11:35 pm

Δ² έγραψε:Και η Acana ψαρίλα βρωμάει αυτή που πήρα. ΄Εχει λέει αρνί, ψάρι, πάπια και αυγό. Εγώ μόνο το ψάρι μυρίζω και μάλιστα σαν να είναι ωμό! Αηδία vomit αλλά η Δημη η ψαρού συγκινήθηκε...

Ρε συ η Orijen δεν έχει υπερβολική πρωτεϊνη;; Suspect
Κάποτε την είχα παραγγείλει αλλά το μετάνιωσα και άλλαξα την παραγγελία...
Νομίζω πάνω κάτω ίδια πρωτείνη έχουν ακανα οριτζεν. Αν το σκεφτείς και η τόνους 40 εχει...
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 11:39 pm

Εγώ θυμάμαι κάπου 38 -42, ανάλογα ποια πάρεις. Αν παίρνεις τη 6 fish, έχει παραπάνω. Η Acana έχει 35.

edit: Βέβαια οι RC, Purina, Hill's, ως 'πρωτεϊνη' μετράνε και τη γλουτένη καλαμποκιού, οπότε η πραγματική ζωική πρωτεϊνη είναι αρκετά χαμηλότερη, γι'αυτό και είναι "ελαφριές" τροφές και δε χορταίνουν κιόλας τα ζώα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ² στις Τετ Σεπ 05, 2012 11:40 pm, 1 φορά
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Σεπ 05, 2012 11:39 pm

Δ² έγραψε:Εγώ θυμάμαι κάπου 38 -42, ανάλογα ποια πάρεις. Αν παίρνεις τη 6 fish, έχει παραπάνω. Η Acana έχει 35.
Είχα παρει την πορτοκαλί. Νομίζω εκεί 38 ειχε
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Σεπ 05, 2012 11:41 pm

Τώρα που είναι μικρός δεν πειράζει, μετά άμα στειρωθεί πρέπει να μειώσεις την πρωτεϊνη.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Σεπ 05, 2012 11:42 pm

Μωρέ 2 πάνω, 2 κάτω στην πρωτείνη δεν είναι σημαντική διαφορά..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Πεμ Σεπ 06, 2012 12:00 am

Δ² έγραψε:Τώρα που είναι μικρός δεν πειράζει, μετά άμα στειρωθεί πρέπει να μειώσεις την πρωτεϊνη.
Nαι..Πόσο πρέπει να είναι ? Επειδή αυτές ακανα οριτζεν έχουν μια σειρά μόνο που είναι και για γατάκια κ για ενήλικα. Δεν έχει για στειρωμένα..
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Σεπ 06, 2012 12:23 am

Εγω πάντως τελειώνω από τροφές και δεν βλέπω επίσκεψη στην Αθήνα, άρα.. Αντε να δούμε τι θα φάμε αυτόν τον μήνα...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Πεμ Σεπ 06, 2012 1:25 am

funambolo έγραψε:

Ένα "γεύμα" κονσέρβας το δίνω έτσι κι αλλιώς κάθε πρωί (αλλά όταν λέμε "γεύμα" εννοούμε το πολύ μισή μικρή κονσέρβα Gourmet Gold, διότι δεν τρώει περισσοτερη μαζεμένη) και προσπαθώ να τρώει και λίγο κονσέρβα και το απόγευμα... Αλλά επειδή ήδη έχει παρουσιάσει μια ουρολοίμωξη και έχει προδιάθεση για στρουβίτη, δε με βλέπω να την παίρνω αυτήν την ξηρά...

αν εχει προδιαθεση στη θεση σου θα αυξηνα την υγρη τροφη... στην χειροτερη,θα μουσκευα την ξηρα.

Dreamer έγραψε:Βρε παιδιά, δίνω στα γατάκια μου ως κύρια τροφή Acana, αλλά για δεύτερη ή τρίτη φορά ακούω ότι η Acana προκάλεσε σε γατάκια μεγάλο πρόβλημα όπως ουρολιθίαση ή ηπατική ανεπάρκεια λόγω της πολλής πρωτεΐνης.

Μπορεί κάποιος να μου πει τελικά μια καλή τροφή ή έναν συνδυασμό τροφών που να είναι ο ιδανικός, γιατί από συατατικά κλπ είμαι άσχετη;

Τα γατάκια μου είναι προς το παρόν υγιέστατα, αλλά πολύ φοβάμαι ότι αν γίνει κάτι ή εμφανίσουν κάποιο σύμπτωμα πολύ πιθανόν να μην το καταλάβω και να έχουμε άλλα. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Θα ήταν μήπως καλύτερα να τους πάρω 2-3 είδη τροφών και να τους τις δίνω ανακατεμένες; Heeeelp!

δινε ποικιλια... ξηρα τροφη, ωμη, κονσερβα, μαγειρεμενη, οτι σε βολευει. Καλο ειναι να μη τρεφονται με την ιδια τροφη συνεχως. Μπορεις να αλλαζεις διατροφη καθε μηνα ή να δινεις διαφορετικα γευματα καθε εβδομαδα.

Δ² έγραψε:Στα υγιή ζώα δε νομίζω ότι παίζει και τόοοοοσο μεγάλο ρόλο ποια μάρκα δίνουμε. Η προσωπική μου άποψη πάντα.

συμφωνω απολυτα εδω! Εχω δει στην απεναντι "πολυκατοικια" ατομα που εχουν απιστευτη εμμονη με το μαγνησιο και που συστηνουν τροφες με χαμηλο μαγνησιο σε υγιη ζωα. Για μενα ειναι σχεδον αννοητο να δινεις ειδικη τροφη για γατες που εχουν προβλημα με ουρολιθιαση σε υγιη ζωα ή να προσεχεις να αγοραζεις παντα τροφες με χαμηλο μαγνησιο σε ζωο που δεν εχει εμφανισει ποτε συμπτωματα ουρολιθιασης και δεν γνωριζεις αν εχει προδιαθεση ή οχι. Σιγουρα η προληψη ειναι καλη, αλλα μη παμε και στην αντιπερα οχθη και γινουμε υποχονδριοι! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261Εκει καποιοι εβλεπαν μεχρι και το μαγνησιο στο εμφυαλωμενο νερο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 56971
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Σεπ 06, 2012 1:30 am

Ηρώ ποιές οι διαφορές στα στοιχεία που πρέπει να υπάρχουν ανάμεσα σε τροφή για στειρωμένα και τροφή σε αστείρωτα ζώα; Δηλαδή τι πρέπει να προσέξει κανείς περισσότερο για να διαλέξει;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Πεμ Σεπ 06, 2012 1:34 am

Mary-Fish έγραψε:
Δ² έγραψε:Εγώ θυμάμαι κάπου 38 -42, ανάλογα ποια πάρεις. Αν παίρνεις τη 6 fish, έχει παραπάνω. Η Acana έχει 35.
Είχα παρει την πορτοκαλί. Νομίζω εκεί 38 ειχε

Νομιζω πως ηταν γυρω στο 40, αλλα τα τελευταια 1-2 χρονια νομιζω πως την εχουν αυξησει. Οταν εδινα orijen, ηταν 75% κρεας και 25% λαχανικα, αλλα τωρα νομιζω πως το εχουν παει στο 80% το κρεας, οποτε μαλλον θα εχει ανεβει και η πρωτεινη.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Σεπ 06, 2012 1:34 am

Πάντως για το μαγνήσιο, μια και το ανέφερες, η συμβουλή του πρώτου γιατρού του Χούλιου ήταν να μην ξεπερνάει στην τροφή το 0,08 μετά την στείρωση...
Αντε, βία, 0,09...
Την εχω και εγω την εμμονή του μαγνησίου... geek
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Πεμ Σεπ 06, 2012 2:33 am

f.m123 έγραψε:Ηρώ ποιές οι διαφορές στα στοιχεία που πρέπει να υπάρχουν ανάμεσα σε τροφή για στειρωμένα και τροφή σε αστείρωτα ζώα; Δηλαδή τι πρέπει να προσέξει κανείς περισσότερο για να διαλέξει;

κατα την γνωμη μου τα στειρωμενα πρεπει να τρωνε πιο light τροφες, δηλαδη με λιγοτερες θερμιδες γιατι η μονη επιδραση που εχει η στειρωση, απο οσο γνωριζω, στο ζωο ειναι στον μεταβολισμο. Παλαιοτερα υπηρχε μια αποψη οτι τα αρσενικα που εχουν στειρωθει πριν τους 6 μηνες, εχουν πιο στενη ουρηθρα, αλλα νομιζω οτι δεν ισχυει πλεον κατι τετοιο. Τα στειρωμενα πιστευω οτι θεωρουνται πιο ευπαθη στην ουρολιθιαση/ουρολοιμωξη λογω του οτι τεινουν να εχουν αυξημενο κινδυνο παχυσαρκιας. Δηλαδη ειναι πιο πιθανο να δεις ενα στειρωμενο ζωο (ειδικα αυτα που ζουν μονιμα μεσα) υπερβαρο, απο οτι ενα αστειρωτο. Προσωπικα δεν εχω δει καμια ερευνα που να λεει οτι η στειρωση προκαλει τον σχηματισμο κρυσταλλων στρουβιτη. Σημαντικο ρολο στον σχηματισμο ουρολιθων παιζει και το στρες. Οταν μια γατα ειναι στρεσσαρισμενη, συνηθως απο μια αλλη, και τεινει να φοβαται ή να αποφευγει την αμμολεκανη και να μη κατουραει συχνα, ειναι πιο επιρρεπης στην ουρολιθιαση απο μια αλλη. Γενικα στην ουρολιθιαση δεν παιζει ρολο μονο το μαγνησιο, ουτε ειναι το πιο σημαντικο στοιχειο που πρεπει να προσεχουμε στην τροφη.

Εγω αυτο που προσεχω σε μια τροφη ειναι το ποσοστο υδατανθρακων, να ειναι δηλαδη οσο πιο χαμηλο γινεται, τις πρωτεινες (να ειναι ζωικης προελευσης και οχι φυτικης... πχ απο γλουτενη καλαμποκιου ή σιταριου) και να μην αποτελειται αποκλειστικα απο παραγωγα κρεατος, δηλαδη να μην ειναι αποκλειστικα απο εντοσθια. Τα ποσοστα πρωτεινης δεν τα κοιταω ποτε στις νωπες τροφες. Δεν ξερω αν θα εδινα στον ναρουτο αποκλειστικα ξηρα τροφη με πρωτεινη πανω απο 45%. Δεν πιστευω οτι το υψηλο ποσοστο πρωτεινης απο μονο του προκαλει νεφρικη ανεπαρκεια. Πιστευω δηλαδη οτι υπαρχουν και αλλοι παραγοντες που σε συνδιασμο με το υψηλο ποσοστο, αυξανουν τον κινδυνο για νεφρικη ανεπαρκεια. Kαποιοι απο αυτους τους παραγοντες ειναι η μειωμενη προσληψη νερου, η χαμηλη υγρασια στην τροφη και νομιζω το αυξημενο φωσφορικο οξυ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Σεπ 06, 2012 2:44 am

Το'χεις μελετήσει καλά το πράμα! oksmily3
Εγώ μελέτησα μόνο τα βασικά που μου χρειάζονταν για τη μαγειρευτή happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Πεμ Σεπ 06, 2012 2:57 am

το ειχα ψαξει παλαιοτερα αλλα οχι πολυ καλα. Εχω ακομα πολλα να μαθω Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Σεπ 06, 2012 3:01 am

koneko έγραψε:το ειχα ψαξει παλαιοτερα αλλα οχι πολυ καλα. Εχω ακομα πολλα να μαθω Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261
Άντε, ξεκίνα καμιά εταιρία να μας στέλνεις κι εμάς τροφές happy2
Που είστε αλήθεια εσείς και έχετε χαθεί; Έχω καιρό να μάθω νέα Ναρούτο heart
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Πεμ Σεπ 06, 2012 5:10 am

f.m123 έγραψε:
koneko έγραψε:το ειχα ψαξει παλαιοτερα αλλα οχι πολυ καλα. Εχω ακομα πολλα να μαθω Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261
Άντε, ξεκίνα καμιά εταιρία να μας στέλνεις κι εμάς τροφές Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261
Που είστε αλήθεια εσείς και έχετε χαθεί; Έχω καιρό να μάθω νέα Ναρούτο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 45749

Εσεις δεν τρωτε ωμα Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 986261

Δεν μπαινω πολυ συχνα γιατι στελνω βιογραφικα και αρχισαν τα μαθηματα, οποτε ο ελευθερος χρονος μου ειναι περιορισμενος Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 72784Ο ναρουτο καλα ειναι, κοπηκαν οι εμετοι και οι τριχομπαλες (εβγαλε αλλη μια, αλλα σκετη, δεν ξερασε τροφη) και μειωθηκε αισθητα και η τριχοπτωση, οποτε ολα ok Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 270712 Εσεις ολα καλα; Ποτε σκεφτεσαι να κανεις παλι μπανακι την Σταχτου; Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 570588
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Σεπ 06, 2012 12:32 pm

Εγώ δίνω ακάνα και ένα γεύμα κονσέρβα ή μαγειρεμένο φαγητό αλλά σκέφτομαι μήπως πάμε σε orijen! scratch scratch
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 24 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 24 από 29 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης