gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νέα γατομάνα σε πανικό!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Νέα γατομάνα σε πανικό!  Empty Νέα γατομάνα σε πανικό!

Δημοσίευση από ΜαμαΣωτή(γ)ρη Δευ Αυγ 21, 2023 12:41 pm

Χαιρετώ όλους τους γατογονεις και γατοφιλους! Υιοθετήσαμε ένα γατάκι (ενός μήνα κοπελάρα ο Σωτήρης μου) και ενημερώθηκα απο το παιδί που βρήκε το γατάκι μου πως τα αδέρφια του βγήκαν θετικά σε τζαρντια. Κατόπιν συνεννόησης με το γιατρό επειδή είμασταν διακοπές σε νησί -και επειδη μου έκανε διάρροιες και είχε πριστει ο πωπος της-του έδωσα χαπάκι την Τετάρτη. Γυρίζοντας την πήγα στο γιατρό και μου είπε να της δώσω χαπάκι Παρασκευή και Σάββατο και μετά προληπτικά το επόμενο και μεθεπόμενο Σάββατο και πως ο πισινος της θα επανέλθει και πως όλα οκ. Ρε παιδιά, ενώ μέχρι χθες μου εκανε και σφιχτά κακα και διάρροια, σήμερα όλη μέρα τρώει και κάνει διάρροιες ακόμη και πανω της η όταν την έχουμε αγκαλιά(μετά από δυο βδομάδες με μηδέν υπνο και τρομερό άγχος να την προλαβαινω πρωτη φορα σήμερα πηγε μόνη της στην άμμο δυο φορες, ελπίζω να κρατήσει το σερί) Δεν ακυρώνω το γιατρό σε καμία περίπτωση αλλά να ανησυχώ που δεν βλεπω άμεσα να γλιτώνει από τις διάρροιες και που δεν έχει κατακτήσει την άμμο μέχρι τώρα; Ειναι και μια σταλιά πλασμα (250γραμμαρια την Παρασκευή, αδύνατη για την ηλικία της?!) και το λυπάμαι το κακόμοιρο. Παρακαλώ τα φώτα σας

ΜαμαΣωτή(γ)ρη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2023
Mood : Νέα γατομάνα σε πανικό!  M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νέα γατομάνα σε πανικό!  Empty Απ: Νέα γατομάνα σε πανικό!

Δημοσίευση από belezza Πεμ Αυγ 24, 2023 9:09 pm

Καλησπερα σας.Ο πανικος σας ειναι απολυτα φυσιολογικος ,συνεβη σε ολους μας εδω ,  μεχρι  να μαθουμε τα πλασματα αυτα που μας εχουν κατακτησει με τη μαγεια τους.Καθε μωρο γατακι ειναι απολυτα φυσιολογικο ,να κανει διαρροιες λογω παρασιτων .Το θεμα ειναι να παρει τη σωστη αγωγη .Πολλοι κτηνιατροι συστηνουν μια κλασσικη παστουλα (κρεμα) που ομως δεν κανει πολλα .Αλλοι παλι δινουν ενα χαπι ,που ο δικος μου το αποφευγει ,γιατι οπως μου εξηγησε δημιουργει νευρολογικα σε καποιες περιπτωσεις και μου εδινε κατι διαφορετικο.Σιγουρα βοηθαει και η διατροφη ,η οποια πρεπει να ειναι ανακατεμενη με ρυζονερο.Δηλ.αν της δινετε γαλα να το αραιωνετε με ρυζονερο αλλα και πατε να της δινετε ,το αραιωνετε με ρυζονερο και το βαζετε σε συριγγα,χωρις τη βελονα ,και της το δινετε εν ειδη μπιμπερου .Τωρα την ασθενεια που αναφερατε δεν τη γνωριζω .Κατα τη γνωμη μου ,αν συνεχιζει ,γιατι εχουν μεσολαβησει και καποιες μερες που μας γραψατε ,να παιρνατε και μια δευτερη ιατρικη γνωμη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Νέα γατομάνα σε πανικό!  Newher10

Αρέσει στον χρήστη ΜαμαΣωτή(γ)ρη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης