gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 12:40 am

Καλή μου!
Νύχια όχι; Εγω εχω φάει μια σφαλιάρα ως τώρα με πατούσι, δεν πρόσεξα αν είχε και νύχια. Νύχια βγάζει μόνο όταν την προκαλώ να παίξουμε και επιτίθεται στο χέρι μου αλλά το'χουμε κόψει και αυτό!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 1:11 am

f.m123 έγραψε:Καλή μου!
Νύχια όχι; Εγω εχω φάει μια σφαλιάρα ως τώρα με πατούσι, δεν πρόσεξα αν είχε και νύχια. Νύχια βγάζει μόνο όταν την προκαλώ να παίξουμε και επιτίθεται στο χέρι μου αλλά το'χουμε κόψει και αυτό!

Φλώρα να σου πω, οι δικές σου είναι εντελώς άλλης φιλοσοφίας. Είχα πριν πολλά χρόνια ημίαιμη Αγκύρας και, ενώ ήταν έξυπνη, ήταν τόσο καλόβολη που δεν περιγράφεται. Πραγματική κυρία! ( Sad )
Τα Περσίας πάλι αυτά κι αν είναι εντελώς κακομοίρογλου (και σχετικά ψιλοχαζούλικα, αλλά τρις χαριτωμένα happy2 ) - έχω κι από αυτά εμπειρία φιλοξενίας.
Τι να συγκρίνεις λοιπόν με την αγριόγατα τη δική μου, την ψαρού που βουτάει στη θάλασσα και κυνηγάει οτιδήποτε ζωντανό κινείται και επιβίωσε μόνη της ορφανή (ποιος ξέρει πώς) μέχρι να τη βρω εγώ; Είναι αποφασισμένη να μην ακούει κανέναν!! tafos
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 1:21 am

Να σου πω η γειτόνισσά μου έχει μια Σιαμέζα καθαρόαιμη. Οικόσιτη από 2-3 μηνών. Ε, πιο άγρια γάτα δεν έχεις δει. Επιτίθεται στα καλά καθούμενα, σε όλους, και όταν λέμε επίθεση εννοούμε πηδάω και γρατσουνάω όπου βρω. Αν τη χαϊδέψεις δε.. Γίνεσαι ριγέ! Στην κυριολεξία όμως.Δεν μπορώ να την πλησιάσω!
Ναι τα περσίας είναι πολύ ήρεμα. Η Σταχτούλα δε βγάζει ποτέ νύχια, ποτέ όμως, ο,τι και να της κάνεις. Αλλά συνήθως τα περσίας μεγαλώνουν σε υγιές περιβάλλον, με τη μαμά κλπ.. Για τα άγκυρας ιδέα δεν έχω, πρώτη φορά μου έτυχε να δω άγκυρας.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουλ 03, 2012 1:34 am

Και εγω από Σιάμ έχω κακές αναμνήσεις, συνήθως είναι λίγο κακούλες!...
Το Σιελάκι μου έχει πάρει τα καλύτερα από όλες τις παρελθοντικές γενιές της!... geek
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 1:37 am

houlieta έγραψε:Και εγω από Σιάμ έχω κακές αναμνήσεις, συνήθως είναι λίγο κακούλες!...
Το Σιελάκι μου έχει πάρει τα καλύτερα από όλες τις παρελθοντικές γενιές της!... geek
Ευτυχώς!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουλ 03, 2012 2:12 am

f.m123 έγραψε:Δήμητρα είναι από τις λίγες-ελάχιστες περιπτωσεις που θα τη χτυπούσα. Ελαφρά, αλλά θα τη χτυπούσα γιατί πραγματικά αυτό πρέπει να το κόψει! Θα σου γεμίσει σημάδια το πρόσωπο και είναι άκρως επικίνδυνο!

δεν ειναι μονο τα σημαδια... μπορει καμια μερα να την δαγκωσει λιγο πιο βαθια και να μολυνθει και να χρειαστει αντιβιωση και να τρεχει στα νοσοκομεια.

Εμενα οταν με δαγκωνει στο παιχνιδι τον αγνοω, πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν μας αρεσει. Δημητρα, μη την αφηνεις και πολυ να σε πλησιαζει στο προσωπο γιατι μερικες γατες (οπως ο δικος μου) αν ακουσουν να κανεις θορυβο ξεφυσωντας απο την μυτη (πολλες φορες το κανω επιτηδες και παω γυρευοντας), δαγκωνουν ασχημα. Με ειχε δαγκωσει μια φορα στη μυτη ετσι (απιστευτος πονος παρολο που ηταν απαλο το δαγκωμα και δεν εβγαλε αιμα) Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 2:20 am

koneko έγραψε:
f.m123 έγραψε:Δήμητρα είναι από τις λίγες-ελάχιστες περιπτωσεις που θα τη χτυπούσα. Ελαφρά, αλλά θα τη χτυπούσα γιατί πραγματικά αυτό πρέπει να το κόψει! Θα σου γεμίσει σημάδια το πρόσωπο και είναι άκρως επικίνδυνο!

δεν ειναι μονο τα σημαδια... μπορει καμια μερα να την δαγκωσει λιγο πιο βαθια και να μολυνθει και να χρειαστει αντιβιωση και να τρεχει στα νοσοκομεια.

Εμενα οταν με δαγκωνει στο παιχνιδι τον αγνοω, πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν μας αρεσει. Δημητρα, μη την αφηνεις και πολυ να σε πλησιαζει στο προσωπο γιατι μερικες γατες (οπως ο δικος μου) αν ακουσουν να κανεις θορυβο ξεφυσωντας απο την μυτη (πολλες φορες το κανω επιτηδες και παω γυρευοντας), δαγκωνουν ασχημα. Με ειχε δαγκωσει μια φορα στη μυτη ετσι (απιστευτος πονος παρολο που ηταν απαλο το δαγκωμα και δεν εβγαλε αιμα) Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
αυτό εννοώ με το πολύ επικύνδυνο.. Και αν της βγάλει κανά μάτι χτύπα ξύλο;
Κι εγώ έχω φάει δαγκωνιά στη μύτη! Και δεν έχω και καμιά μικρή μύτη να πεις! happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τρι Ιουλ 03, 2012 3:41 am

f.m123 έγραψε:
koneko έγραψε:
f.m123 έγραψε:Δήμητρα είναι από τις λίγες-ελάχιστες περιπτωσεις που θα τη χτυπούσα. Ελαφρά, αλλά θα τη χτυπούσα γιατί πραγματικά αυτό πρέπει να το κόψει! Θα σου γεμίσει σημάδια το πρόσωπο και είναι άκρως επικίνδυνο!

δεν ειναι μονο τα σημαδια... μπορει καμια μερα να την δαγκωσει λιγο πιο βαθια και να μολυνθει και να χρειαστει αντιβιωση και να τρεχει στα νοσοκομεια.

Εμενα οταν με δαγκωνει στο παιχνιδι τον αγνοω, πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν μας αρεσει. Δημητρα, μη την αφηνεις και πολυ να σε πλησιαζει στο προσωπο γιατι μερικες γατες (οπως ο δικος μου) αν ακουσουν να κανεις θορυβο ξεφυσωντας απο την μυτη (πολλες φορες το κανω επιτηδες και παω γυρευοντας), δαγκωνουν ασχημα. Με ειχε δαγκωσει μια φορα στη μυτη ετσι (απιστευτος πονος παρολο που ηταν απαλο το δαγκωμα και δεν εβγαλε αιμα) Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
αυτό εννοώ με το πολύ επικύνδυνο.. Και αν της βγάλει κανά μάτι χτύπα ξύλο;
Κι εγώ έχω φάει δαγκωνιά στη μύτη! Και δεν έχω και καμιά μικρή μύτη να πεις! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
Κι εγώ έφαγα δαγκωνιά στο μάτι και στη μύτη αλλά ήταν σε φάση "βυζαίνω ότι βρώ". Τον απομακρυνα και δεν το χει ξαναπροσπαθήσει! Μόνο με τα αυτιά έχουμε πρόβλημα ακόμα! Να πω ότι είναι μεγάλα πάει στο καλό..Αλλά έχω μικρά αυτιά...Αλήθεια! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 9:35 am

Το προσωπο ειναι αβατο για εμενα. Και απο τον γατο κ απο τα σκυλια.
Τα σκυλια ενταξει δεν ασχολουνται με το προσωπο αντε να σου δωσουν κανα σλουρπ με την γλωσσα αν τυχει. Ο γατος ομως ειναι επικυνδινος γιατι εχει νυχια,δαγκωνει και γενικα οπως λες κ εσυ Δημητρα ειναι αγριμι. Η μανα του ηταν γατα του αγρου οχι καμια οικοσιτη. Ακομα κ την αδερφη του που ειδα προχθες η οποια μεγαλωνει σε αποθηκη-γατα ποντικοπιαστρα- πανω που την χαιδευεις ανοιγει στομα να δαγκωσει.Αρα ειναι κ γονιδιακο το σκηνικο.
Οπως και να εχει ,μια φορα με δαγκωσε στο προσωπο και εφυγαν οι σφαλιαρες αστραπιαια.Δεν τα χαριζω αυτα.
Οταν πονεσω εγω θα το παιξω υπερανω? Οχι δα.Αν το εκανε εξω σε γατα αυτο θα επαιζαν μπουνιες.Τα χερια μου αν τα δειτε εχουν γρατζουνιες αλλα δεν με νοιαζει,γιατι ξερω οτι ειναι αγριος κ παιχνιδι ησυχο δεν κανει.Αλλα στο προσωπο αν κανει μαλακια θα πεσει "παντοφλα"(εκει παει η παντοφλα που εγραψα....).
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουλ 03, 2012 10:35 am

f.m123 έγραψε:
koneko έγραψε:
f.m123 έγραψε:Δήμητρα είναι από τις λίγες-ελάχιστες περιπτωσεις που θα τη χτυπούσα. Ελαφρά, αλλά θα τη χτυπούσα γιατί πραγματικά αυτό πρέπει να το κόψει! Θα σου γεμίσει σημάδια το πρόσωπο και είναι άκρως επικίνδυνο!

δεν ειναι μονο τα σημαδια... μπορει καμια μερα να την δαγκωσει λιγο πιο βαθια και να μολυνθει και να χρειαστει αντιβιωση και να τρεχει στα νοσοκομεια.

Εμενα οταν με δαγκωνει στο παιχνιδι τον αγνοω, πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν μας αρεσει. Δημητρα, μη την αφηνεις και πολυ να σε πλησιαζει στο προσωπο γιατι μερικες γατες (οπως ο δικος μου) αν ακουσουν να κανεις θορυβο ξεφυσωντας απο την μυτη (πολλες φορες το κανω επιτηδες και παω γυρευοντας), δαγκωνουν ασχημα. Με ειχε δαγκωσει μια φορα στη μυτη ετσι (απιστευτος πονος παρολο που ηταν απαλο το δαγκωμα και δεν εβγαλε αιμα) Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261
αυτό εννοώ με το πολύ επικύνδυνο.. Και αν της βγάλει κανά μάτι χτύπα ξύλο;
Κι εγώ έχω φάει δαγκωνιά στη μύτη! Και δεν έχω και καμιά μικρή μύτη να πεις! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 986261

δεν βγαινει τοσο ευκολα το ματι αλλα μπορει να παθει μεγαλη ζημια. Σε μια ξαδερφη μου της ειχε μπει χαρτοκοπτης στο ματι. Εκανε ραματα στο ματι και της πηρε πανω απο μηνα ή τριμηνο (δεν θυμαμαι καλα, θυμαμαι ομως οτι της πηρε παααααρα πολυ καιρο) μεχρι να αναρρωσει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από otz Τρι Ιουλ 03, 2012 12:56 pm

Με τα μάτια ειδικά θέλει προσοχή, ακόμα και με τα πιο ήσυχα γατιά. Ο Ζορρό μου κόντευε να μου βγάλει το μάτι μες στον ύπνο μου. Είχε ανέβει πάνω μου για να με ξυπνήσει με μουσουδοφιλάκια, αλλά είναι πάρα πολύ άτσαλος, όλο γλιστράει αυτό το γατί. Γλίστρησε και, από τον φόβο του μην πέσει, αρπάχτηκε απ' όπου βρήκε (από το μάτι μου). Καλά που είχα κλειστά τα μάτια.
Τι τρομάρα πήρα από τα αίματα, δε λέγεται.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 6:06 pm

f.m123 έγραψε:Να σου πω η γειτόνισσά μου έχει μια Σιαμέζα καθαρόαιμη. Οικόσιτη από 2-3 μηνών. Ε, πιο άγρια γάτα δεν έχεις δει. Επιτίθεται στα καλά καθούμενα, σε όλους, και όταν λέμε επίθεση εννοούμε πηδάω και γρατσουνάω όπου βρω. Αν τη χαϊδέψεις δε.. Γίνεσαι ριγέ! Στην κυριολεξία όμως.Δεν μπορώ να την πλησιάσω!
Ναι τα περσίας είναι πολύ ήρεμα. Η Σταχτούλα δε βγάζει ποτέ νύχια, ποτέ όμως, ο,τι και να της κάνεις. Αλλά συνήθως τα περσίας μεγαλώνουν σε υγιές περιβάλλον, με τη μαμά κλπ.. Για τα άγκυρας ιδέα δεν έχω, πρώτη φορά μου έτυχε να δω άγκυρας.

Μια φίλη μου είχε Σιαμ. Είναι λίγο αντικοινωνικές νομίζω. Δεν θέλουν να τις πειράζεις ή να μπαίνεις στο χώρο τους.
Οι Αγκύρας αφοσιώνονται μόνο σε ένα άτομο (εν προκειμένω σε σένα) για μια ζωή και ακολουθούν μόνο αυτό. Τις εντολές που παίρνει από σένα μη νομίζεις ότι θα τις παίρνει και από άλλους...

koneko έγραψε:
Εμενα οταν με δαγκωνει στο παιχνιδι τον αγνοω, πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν μας αρεσει. Δημητρα, μη την αφηνεις και πολυ να σε πλησιαζει στο προσωπο γιατι μερικες γατες (οπως ο δικος μου) αν ακουσουν να κανεις θορυβο ξεφυσωντας απο την μυτη (πολλες φορες το κανω επιτηδες και παω γυρευοντας), δαγκωνουν ασχημα.
Εγώ όταν την αγνοώ συνεχίζει πιο δυνατά!! Ο μόνος τρόπος να μην την αφήνω να με πλησιάζει στο πρόσωπο είναι να την έχω περιορισμένη, ειδικά όταν κοιμάμαι. Αυτό δεν μπορώ να το κάνω, της έκανα ήδη πολλά στερώντας της το φυσικό της περιβάλλον και στειρώνοντάς τη... Αυτό με το ξεφύσημα το ξέρω, μάλλον το θεωρούν ένδειξη επίθεσης γιατί η δική μου όταν τη σπρώξω και γίνεται πραγματικά τσαντισμένη, ξεφυσάει και κάνει πίσω τα αυτιά πριν επιτεθεί δριμύτερα. Ευτυχώς όμως ποτέ δεν έχει νευριάσει με τη δική μου αναπνοή...(μυστήρια πλάσματα αυτές οι γάτες).

nikos_x έγραψε:Το προσωπο ειναι αβατο για εμενα. Και απο τον γατο κ απο τα σκυλια.
Τα σκυλια ενταξει δεν ασχολουνται με το προσωπο αντε να σου δωσουν κανα σλουρπ με την γλωσσα αν τυχει.
Εμένα τα σκυλιά με έχουν δαγκώσει πολλές φορές κατά λάθος στη μύτη (και μετά με παρηγορούν μια ώρα).
nikos_x έγραψε:Αλλα στο προσωπο αν κανει μαλακια θα πεσει "παντοφλα"(εκει παει η παντοφλα που εγραψα....).
tafos


Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 8:38 pm

Δήμητρα πρόσεχε πάντως..
Και εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να έχεις τύψεις που της στέρησες το φυσικό της περιβάλλον, γιατί πολύ απλά το φυσικό της περιβάλλον στις σημερινές πόλεις είναι ακόμα λιγότερο "φυσικό", εκτός αν ζούσε στο δάσος ξέρω γω... Τώρα η στείρωση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά για το καλό της ήταν κι αυτό, καλύτερα θα ήταν να έχει τις ορέξεις της και να μην τις ικανοποιεί;
Μου ήρθε η earthborn και ξενέρωσα. Στην ελληνική ανάλυση λέει πρωτεϊνες 36% ενώ στη ξένη πρωτεϊνες 44.% παρακαλώ. Γενικά στη ξένη ανάλυση είναι όλα πιο πάνω από όσα έλεγε και δεν είχα δει και να γράφει κάπου στα συστατικά DHA ενώ ο ναι, έχει DHA o,o5%. Δεν την άνοιξα ακόμα γιατί το σκέφτομαι. Οι 44% πρωτεϊνες μου φαίνονται υπερβολικές και απορώ πως γίνεται η συσκευασία να έχει και ένα αυτοκόλλητο πάνω με συστατικά και πρωτεϊνες στα ελληνικά που να τα λέει εντελώς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 8:57 pm

f.m123 έγραψε:Δήμητρα πρόσεχε πάντως..
Και εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να έχεις τύψεις που της στέρησες το φυσικό της περιβάλλον, γιατί πολύ απλά το φυσικό της περιβάλλον στις σημερινές πόλεις είναι ακόμα λιγότερο "φυσικό", εκτός αν ζούσε στο δάσος ξέρω γω... Τώρα η στείρωση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά για το καλό της ήταν κι αυτό, καλύτερα θα ήταν να έχει τις ορέξεις της και να μην τις ικανοποιεί;
Φλώρα μου το ξέρω, προσπαθώ να προσέχω...Δεν τη βρήκα στην πόλη, τη βρήκα στο χωριό με τα δεντράκια της, τα εντομάκια της, τη θάλασσά της κλπ. Ομως εκεί για κάποιο μυστήριο λόγο δεν τη "βγάζουν" για πολύ οι γάτες. Κανείς μα κανείς δεν τις ταϊζει, παρά μόνο οι τουρίστες το καλοκαίρι. Ηταν ένας γέρος που μέχρι πρόσφατα τις μισούσε και τις φόλιαζε (έπαθε καρκίνο όμως και το πλήρωσε ακριβά...). Η συγκεκριμένη είχε μαζευτεί στην αυλή μας από μωράκι, τη βρήκε η αδελφή μου όταν είχε πάει για Σ/Κ και δεν ήταν ούτε 1 μήνα, όμως την άφησε εκεί και μετά από 1 μήνα που πήγα εγώ ήταν ακόμα εκεί!! Την ταϊζαμε σκυλοτροφή που είχαμε γιατί δεν υπήρχε πουθενά να αγοράσουμε γατοτροφή tafos . Μόλις έφυγα την πήρα μαζί μου, αν την άφηνα θα ερχόταν και θα περίμενε φαγητό έξω από το σπίτι και δεν θα έβρισκε.. Sad Αυτά εν συντομία. Αρα ναι, έχω τύψεις. Ζούσε σε πιο όμορφο περιβάλλον, απλώς δεν είχε προοπτικές εκεί. Και τη στείρωσα για το καλό της, όμως ήταν σκληρό. Sad

f.m123 έγραψε:Μου ήρθε η earthborn και ξενέρωσα. Στην ελληνική ανάλυση λέει πρωτεϊνες 36% ενώ στη ξένη πρωτεϊνες 44.% παρακαλώ. Γενικά στη ξένη ανάλυση είναι όλα πιο πάνω από όσα έλεγε και δεν είχα δει και να γράφει κάπου στα συστατικά DHA ενώ ο ναι, έχει DHA o,o5%. Δεν την άνοιξα ακόμα γιατί το σκέφτομαι. Οι 44% πρωτεϊνες μου φαίνονται υπερβολικές και απορώ πως γίνεται η συσκευασία να έχει και ένα αυτοκόλλητο πάνω με συστατικά και πρωτεϊνες στα ελληνικά που να τα λέει εντελώς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!
Ενδέχεται να φτιάχνουν διαφορετική σύνθεση για το ελληνικό προϊόν, αφού εδώ έχουν άλλες απαιτήσεις οι γάτες από ότι στη Β. Αμερική πχ. που έχει κρύο. Η πρωτεϊνη 36% μια χαρά μου φαίνεται. Το 44% είναι πολύ για τα νεφρά... Το DHA εννοείς το αντιοξειδωτικό ή το Ω-3;; Γιατί λοιπόν σε πειράζει αυτό;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 9:25 pm

Δεν την άνοιξα ακόμα γιατί το σκέφτομαι. Οι 44% πρωτεϊνες μου φαίνονται υπερβολικές και απορώ πως γίνεται η συσκευασία να έχει και ένα αυτοκόλλητο πάνω με συστατικά και πρωτεϊνες στα ελληνικά που να τα λέει εντελώς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!

Ενδέχεται να φτιάχνουν διαφορετική σύνθεση για το ελληνικό προϊόν, αφού εδώ έχουν άλλες απαιτήσεις οι γάτες από ότι στη Β. Αμερική πχ. που έχει κρύο. Η πρωτεϊνη 36% μια χαρά μου φαίνεται. Το 44% είναι πολύ για τα νεφρά... Το DHA εννοείς το αντιοξειδωτικό ή το Ω-3;; Γιατί λοιπόν σε πειράζει αυτό;
Σιγα μην μας φτιαξουν και ειδικη τροφη για το κλιμα μας tafos
Πολυ απλα εδω στα πετσοπ κολλανε οτι θελουν πανω. Το ιδιο γινοταν και με την orijen που επαιρνα παλια.Αλλα στην συσκευασια αλλα στο αυτοκολλητακι.Εννοειται το σωστο ειναι της συσκευασιας.
Το συντηριτικο ειναι το BHA. Το DHA διολου κακο ειναι blinking

Γνωμη μου...Φυσικο περιβαλλον για τις κατοικιδιες γατες/σκυλους δεν υπαρχει.Ολα εχουν αντικατασταθει.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 9:45 pm

Στην ίδια συσκευασία υπάρχει αυτό:
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 020720121677
Και αυτό:
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 020720121678
Είναι 2,7 κιλά. 2,7 κιλά 44% πρωτεϊνης θα τσακίσει την περσική μου.
Ο,τι να'ναι, εγώ το πήρα γιατί έγραφε 36% πρωτεϊνη! αλλιώς δε θα το έπαιρνα!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 9:48 pm

Eσυ πηρες την FELINE VANTAGE και αυτη σου στειλανε την primitive feline με το ελληνικο αυτοκολλητο της feline vantage. Oτι να ναι.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 9:55 pm

Ωραία.. Και τώρα που έχω ξεμείνει με μια τροφή 27Ε τι κάνω; Δίνω από αυτή στη Χιονάτη και από τη ρουαγιάλ στη Σταχτού;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουλ 03, 2012 9:56 pm

Φλώρα, δεν είναι εποχή να πετάς πράγματα!..
Δώσε την τροφή στα γατιά σε συνδιασμό με μια άλλη κροκέτα για να ισορροπήσεις λίγο τα πράγματα.
Η τροφή αυτή πάντως θεωρείται από τις καλές..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 9:57 pm

Επιστροφη δεν παιζει?
Τι θα παθει η Σταχτου αν φαει για 15 μερες αυτην? Δεν θα δωσεις για καναν χρονο....
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:02 pm

Η τροφή θα κρατήσει για 2 μήνες παιδιά, για αυτό την πήρα.Θα πάρω άλλη μετά τον Ιούλιο, δεν με παίρνει οικονομικά να την πετάξω..
Ναι Μαράκι, καλή φαίνεται, απλά εγώ ανησυχώ γιατί έχει πολλή πρωτεϊνη, υπερβολικά πολλή θα έλεγα, και η Σταχτού έχει από ράτσα ευαισθησία στα νεφρά, δε θέλω να επιβαρυνθεί παραπάνω.
Επιστροφή δεν παίζει γιατί θα πρέπει να πληρώσω τα μεταφορικά και είναι πολλά. Άσε που μετά θα πρέπει να αλλάξω μάρκα γιατί η feline vantage πως τη λένε είναι μόνο για ενήλικες γάτες.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:04 pm

Η feline vantage λεει για ολες τις ηλικιες.
Δεν πιστευω να παθει κατι αν φαει για λιγο καιρο.Εσυ αποφασιζεις ομως.......!
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουλ 03, 2012 10:06 pm

f.m123 έγραψε:Η τροφή θα κρατήσει για 2 μήνες παιδιά, για αυτό την πήρα.Θα πάρω άλλη μετά τον Ιούλιο, δεν με παίρνει οικονομικά να την πετάξω..
Ναι Μαράκι, καλή φαίνεται, απλά εγώ ανησυχώ γιατί έχει πολλή πρωτεϊνη, υπερβολικά πολλή θα έλεγα, και η Σταχτού έχει από ράτσα ευαισθησία στα νεφρά, δε θέλω να επιβαρυνθεί παραπάνω.
Επιστροφή δεν παίζει γιατί θα πρέπει να πληρώσω τα μεταφορικά και είναι πολλά. Άσε που μετά θα πρέπει να αλλάξω μάρκα γιατί η feline vantage πως τη λένε είναι μόνο για ενήλικες γάτες.
Μπορείς να πάρεις μια πιο απλή τροφή και οικονομική (όπως η Purina ONE) και να τους δίνεις συνδιαστικά.
Δεν ξέρω αν ακούγεται μπακαλίστικο αλλά εγώ το έχω κάνει, όταν δοκίμασα την Leonardo ο Χούλιο έκανε συνέχεια εμετους, του έπεφτε βαριά, ενώ μαζί με άλλη κροκέτα την ετρωγε καλύτερα...
Με τον τρόπο αυτό θα κρατήσει και περισσότερο καιρό..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 10:10 pm

nikos_x έγραψε:
Σιγα μην μας φτιαξουν και ειδικη τροφη για το κλιμα μας tafos
Πολυ απλα εδω στα πετσοπ κολλανε οτι θελουν πανω. Το ιδιο γινοταν και με την orijen που επαιρνα παλια.Αλλα στην συσκευασια αλλα στο αυτοκολλητακι.Εννοειται το σωστο ειναι της συσκευασιας.
Το συντηριτικο ειναι το BHA. Το DHA διολου κακο ειναι blinking
Γνωμη μου...Φυσικο περιβαλλον για τις κατοικιδιες γατες/σκυλους δεν υπαρχει.Ολα εχουν αντικατασταθει.

ΟΚ δεν κατάλαβα ότι στην ίδια συσκευασία πάνω έγραφε 44%! Γράψτε λάθος. Κατάλαβα ότι στην Αμερική κυκλοφορεί με πρωτεϊνη 44, και έχω δει και σε πολλές άλλες μάρκες να φέρνουν στην Ευρώπη και στην Αυστραλία με άλλη σύνθεση...

Μην το λες για το φυσικό περιβάλλον. Η δική μου προέρχεται από πολλές γενιές αγριόγατων που μεγάλωσαν εκεί, στο απομακρυσμένο (και ελάχιστα πειραγμένο, αν το δεις) χωριό. Αν δεν την είχε παρατήσει η οικογένειά της και να ξεμείνει στην αυλή μου, δεν θα την έπαιρνα. Εκεί είναι πολύ καλύτερα από Ελευσίνα... tafos

Φλώρα
Για αρχή στείλε ένα email στο pet4u και κάνε φασαρία. Πες ότι άλλο παρήγγειλες, άλλο σου έστειλαν και το θεωρείς απάτη. Θα κινηθείς νομικά και θα το δημοσιοποιήσεις κιόλας. Πιστεύω ότι ενδέχεται να τους τρομάξεις και να αναλάβουν αυτοί τα μεταφορικά της επιστροφής, ώστε να σου στείλουν κάτι άλλο. Αν δε γίνεται τίποτα με αυτό, η επόμενη λύση είναι η "νοθεία" με μια άλλη τροφή πολύ χαμηλότερη σε πρωτεϊνη. Αλλωστε τα μικρά γατάκια έχουν αυξημένες ανάγκες σε πρωτεϊνη, δεν είναι όπως οι ενήλικες που τους το μειώνουμε...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitroula στις Τρι Ιουλ 03, 2012 10:13 pm, 1 φορά
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:11 pm

Λέει για ενήλικες γάτες, η primitive feline λέει για όλες τις ηλικίες, και υποτίθεται είχαν την ίδια πρωτεϊνη οι δύο, αλλιώς δε θα την έπαιρνα καθόλου, θα έπαιρνα ρουαγιάλ ή ακάνα.
Μα θα τρώει για 2 μήνες.. Δεν είναι λίγος καιρός..
Λες Χουλιέτα; Λες να πάρω μια από το πετ σοπ με πολλή λιγότερη πρωτεϊνη για να τα εξισορροπώ; Και να τις δίνω τις δύο κροκέτες μαζί ή το πρωί τη μία, το μεσημέρι την άλλη, το βράδυ την άλλη ας πούμε;
Ή μήπως να τους βάζω μόνιμα στο πιάτο από αυτή και το βράδυ κονσέρβα ελαφριά ή μαγειρευτό; Αλλά στο μαγειρευτό δε ξέρω πως να μειώσω την πρωτεϊνη.. Μου χάλασε το πρόγραμμα γμτ..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Smokys Τρι Ιουλ 03, 2012 10:13 pm

f.m123 έγραψε:Η τροφή θα κρατήσει για 2 μήνες παιδιά, για αυτό την πήρα.Θα πάρω άλλη μετά τον Ιούλιο, δεν με παίρνει οικονομικά να την πετάξω..
Ναι Μαράκι, καλή φαίνεται, απλά εγώ ανησυχώ γιατί έχει πολλή πρωτεϊνη, υπερβολικά πολλή θα έλεγα, και η Σταχτού έχει από ράτσα ευαισθησία στα νεφρά, δε θέλω να επιβαρυνθεί παραπάνω.
Επιστροφή δεν παίζει γιατί θα πρέπει να πληρώσω τα μεταφορικά και είναι πολλά. Άσε που μετά θα πρέπει να αλλάξω μάρκα γιατί η feline vantage πως τη λένε είναι μόνο για ενήλικες γάτες.

Μπορείς να την δίνεις με εναλλαγή με κάποια άλλη, έτσι θα σου κρατήσει και παραπάνω. Σε γενικές γραμμές οι όποιες επιπλοκές, δεν νομίζω να είναι για χρήση 2-3 μηνών, θεωρώ ότι αν δείς διαφορες, θα είναι μετα απο χρόνια χρήση κάποιου σκευάσματος

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:17 pm

Αχ μην επιμενεις! Ειναι για ολες τις ηλικιες λεμε! Madd
http://www.earthbornholisticpetfood.com/international/cat_formulas/feline_vantage/
Embarassed

Ειμαι κατα του να ανακατεψεις τις τροφες. Χαλας ολη την ισορροπια των συστατικων.
Καλα,2,7 κιλα τροφης σου φτανουν για 2μηνες με 2 γατες? Ελα Θεε! Shocked

Μην το λες για το φυσικό περιβάλλον. Η δική μου προέρχεται από πολλές γενιές αγριόγατων που μεγάλωσαν εκεί, στο απομακρυσμένο (και ελάχιστα πειραγμένο, αν το δεις) χωριό. Αν δεν την είχε παρατήσει η οικογένειά της και να ξεμείνει στην αυλή μου, δεν θα την έπαιρνα. Εκεί είναι πολύ καλύτερα από Ελευσίνα...

Οπως και να εχει ομως,εχουμε την εξημερωμενη version εμεις..... happy2


nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουλ 03, 2012 10:19 pm

nikos_x έγραψε:Αχ μην επιμενεις! Ειναι για ολες τις ηλικιες λεμε! Madd
http://www.earthbornholisticpetfood.com/international/cat_formulas/feline_vantage/
Embarassed

Ειμαι κατα του να ανακατεψεις τις τροφες. Χαλας ολη την ισορροπια των συστατικων.
Καλα,2,7 κιλα τροφης σου φτανουν για 2μηνες με 2 γατες? Ελα Θεε! Shocked

Μην το λες για το φυσικό περιβάλλον. Η δική μου προέρχεται από πολλές γενιές αγριόγατων που μεγάλωσαν εκεί, στο απομακρυσμένο (και ελάχιστα πειραγμένο, αν το δεις) χωριό. Αν δεν την είχε παρατήσει η οικογένειά της και να ξεμείνει στην αυλή μου, δεν θα την έπαιρνα. Εκεί είναι πολύ καλύτερα από Ελευσίνα...

Οπως και να εχει ομως,εχουμε την εξημερωμενη version εμεις..... happy2


Να να τις χαλάσει θέλουμε!... Razz
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:22 pm

Δεν πρεπει να χαλαει ... Razz

Ασε που με αυτον τον τροπο δεν φαινεται αν τους ταιριαζει ή οχι μια τροφη.Αμε.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:26 pm

http://www.pet4u.gr/Product/4251/feline_vantage
εδώ λέει για ενήλικες γάτες όμως! Για αυτό δεν την πήρα!
Νίκο είχα σκοπό να τους δίνω ξηρά σε συνδιασμό με διάφορα άλλα, οπότε και για 2 μήνες πολύ λέω. Αλλά με τις νέες εξελίξεις..
Κοίτα, ούτως ή άλλως θα την ανακατεύω για 3-4 μέρες για να τη συνηθίσουν, αλλιώς δε θα τη φάνε. Θα τη τρώνε με ρουαγιάλ ή κονσέρβα, ανάλογα με το αν θα τους αρέσει λίγο ή καθόλου (γιατί τη ρουαγιάλ δεν την αλλάζουν με άλλη ξηρά με τόσα ενισχυτικά που έχει). Θα τους τη δώσω έπειτα μόνη της για 2 βδομάδες, να δω πως θα πάει. Και μετά βλέπουμε... Προς το παρόν αναβάλλεται το πρόγραμμα με την ποικιλία για αργότερα, παραμένουμε στη ξηρά με κονσέρβα/μαγειρευτό το βράδυ...
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 10:28 pm

Φλώρα κοίτα παραπάνω τι σου προτείνω να κάνεις...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:30 pm

(γιατί τη ρουαγιάλ δεν την αλλάζουν με άλλη ξηρά με τόσα ενισχυτικά που έχει).
Δεν γινεται απλα να τους αρεσει? Ενισχυτικα αμεσως...τσ τσ. tafos geek

Εσυ μορφωμενο κοριτσι διαβαζεις τις σελιδες των πετ σοπ και οχι της εταιριας παραγωγης της τροφης? Κριμα..... No Razz

edit:
Για αρχή στείλε ένα email στο pet4u και κάνε φασαρία. Πες ότι άλλο παρήγγειλες, άλλο σου έστειλαν και το θεωρείς απάτη. Θα κινηθείς νομικά και θα το δημοσιοποιήσεις κιόλας. Πιστεύω ότι ενδέχεται να τους τρομάξεις και να αναλάβουν αυτοί τα μεταφορικά της επιστροφής, ώστε να σου στείλουν κάτι άλλο. Αν δε γίνεται τίποτα με αυτό, η επόμενη λύση είναι η "νοθεία" με μια άλλη τροφή πολύ χαμηλότερη σε πρωτεϊνη. Αλλωστε τα μικρά γατάκια έχουν αυξημένες ανάγκες σε πρωτεϊνη, δεν είναι όπως οι ενήλικες που τους το μειώνουμε...
Συμφωνω.
Το αυτοκολλητο πανω στην σακουλα το κολλησαν στην εισαγωγικη εταιρια κ οχι το πετ σοπ ομως.Ετσι γινεται παντα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 10:34 pm

Ναι, αλλά και το πετ σοπ στο σάιτ του γράφει όλο handjob ίες. Εχει περιθώριο να κάνει φασαρία αν θέλει.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:36 pm

Δήμητρα αυτή παρήγγειλα! Δε φταίνε αυτοί σε αυτό, αυτοί φταίνει στο ότι γράφουν διαφορετικά συστατικά από αυτά που είναι.
Νίκο δε γίνεται Razz
Νίκο την feline vantage ήθελα να πάρω αλλά μου είπαν ότι είναι για ενήλικες και ότι η primitive feline είναι και για γατάκια και ότι η πρωτεϊνη είναι η ίδια στα δύο (που με ενδιέφερε στη συγκεκριμένη περίπτωση). Για αυτό δεν το ξανακοίταξα..
Οπότε τη νοθεύω με άλλη; Και αν ναι, με ποιά;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:38 pm

Εγω θα ειχα φερει τον κοσμο αναποδα μεχρι να μου λυσουν το θεμα.

Δεν ειναι πρωτη φορα που σε ονλαιν πετσοπ γινεται αυτο.Βιασυνη?Απροσεξια? Αδιαφορια? Βαζουν οτι θελουν.

Φλωρα!
Γι αυτο κοιταμε παντα την επισημη σελιδα και αυτοι ας λενε οτι θελουν! Madd
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης