gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οίστρος με τα όλα του.... Σε στειρωμένη γατούλα!! SOS

Πήγαινε κάτω

Οίστρος με τα όλα του.... Σε στειρωμένη γατούλα!! SOS Empty Οίστρος με τα όλα του.... Σε στειρωμένη γατούλα!! SOS

Δημοσίευση από theanoula3107 Παρ Απρ 05, 2013 9:12 am

Καλημέρα!!

όπως έγραψα και σε προηγούμενο θέμα η γατούλα μου ενώ είναι στειρωμένη παρουσιάζε κάποια σημάδια οίστρου...
Η μικρή μου είναι ενός έτους και κάτι και έκανε τη στείρωση (ολική αφαίρεση) το Δεκέμβριο του 2012. Μέχρι πριν δεν ξέρουμε που ζούσε και αν είχε ξανά οίστους... Να σημειώσω ότι έχουμε άλλες δύο γάτες μέσα στο σπίτι στειρωμένες και αυτές εδώ και πολύ καιρό!
Εδώ και δέκα μέρες λοιπόν - μπορεί και περισσότερο ήταν πολύ ανήσυχη, γύρναγε σε όλα τα παράθυρα νιαουρίζοντας και όλο προσπαθούσε να το σκάσει και γλυφόταν συνέχεια στα γεννητικά όργανα...
Από χτες λοιπόν άρχισε και τις τουμπες, τα τριψίματα και το γνωστό σε όλους σήκωμα του πισινού... Φυσικά το νιαουριτό της το ακούει μέχρι και ο γείτονας!!! geek
Μίλησα με δύο γιατρούς ο ένα είπε οτί ακόμα και αν έχει γίνει σωστά ή στείρωση μπορεί για κάποιο καιρό το ζώο να παρουσιάζει ορέξεις οίστρου.. Ο κτηνίατρος μας μου είπε ότι του φαίνεται πολύ περίεργο γιατί είναι πολύ μικρή και ότι συνήθως συμβαίνει σε μεγαλύτερες γάτες που έχουν περάσει κάποιους οίστρους...
Μπορείτε να μου πείτε κάποια γνώμη; Έχετε ακούσει παρόμοιο περιστατικό;
Σκέφτηκα να πάρω στον Αίλουρο που από ότι έχω διαβάσει εδώ είναι πολύ έμπειροι... Πιστεύετε ότι θα μπορέσουν να με συμβουλεύσουν; Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω τη γατούλα μου εκεί γιατί ζω στη Ζάκυνθο.... angry2

theanoula3107
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζάκυνθος
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαίριιιιιιιιιιιιιιιι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2012
Mood : Οίστρος με τα όλα του.... Σε στειρωμένη γατούλα!! SOS Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης