gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από F 'n' M Τετ Απρ 18, 2012 8:10 pm

Μετά από πολύ σκέψη και εφόσον κατέληξα στο γεγονός πως δεν μπορώ να του προσφέρω ότι ονειρεύεται, δλδ την δυνατότητα να βγαίνει έξω βόλτα και να γυρίζει μετά σπίτι αποφάσισα να τον χαρίσω σε κάποιον φιλόζωο που θα μπορέσει να του το προσφέρει αυτό.
Είναι σχεδόν 2 χρονών, χρώματος γκρι με κίτρινα ματάκια, στειρωμένος.
Είναι λιγάκι περίεργος καθότι αρσενικός ... θέλει δλδ χάδια όπως και όποτε τα θέλει εκείνος μόλις όμως σας μάθει είναι πολύ χαδιάρης.
Μια θερμή παράκληση μόνο σε όποιον/α θέλει να τον πάρει να μην μένει σε πολυκατοικία ή έστω να υπάρχει τρόπος να φεύγει και να γυρίζει για να μην κλαίει.
Μαζί θα δοθούν και ότι έχω αγοράσει μέχρι στιγμής, από παιχνίδια μέχρι λεκανάκια άμμου ( 2 ), τσάντα μεταφοράς ( 2 ), λεκανάκια τροφής και νερού ( 4 ), κλπ και όση τροφή μου έχει μείνει ( περίπου 7 κιλά )μόνο που αυτά θα δοθούν στην τιμή των 60 ευρώ.
Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα, ευχαριστώ.

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Scaled.php?server=43&filename=25367721343307989441266


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ² στις Κυρ Οκτ 07, 2012 11:10 am, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : προστέθηκε η φωτογραφία)
F 'n' M
F 'n' M
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Της θείας μου :p Την θηλυκή έκδοση του Garfield!
Motto : Without Rock there would be Chaos!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Τετ Απρ 18, 2012 9:34 pm

Γεια σου!
Δεν κατάλαβα πολύ καλά γιατί αποφασίζεις να τον δώσεις αλλά θέλω να πιστεύω ότι έχεις τους λόγους σου.
Καλή τύχη εύχομαι στον μικρούλη!
Θα ήταν πολύ καλύτερα εάν έβαζες κάποια φωτογραφία του ώστε να μπορεί να τον δει όποιος ενδιαφερθεί!
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από F 'n' M Τετ Απρ 18, 2012 9:52 pm

Στο άβαταρ μου είναι ο αριστερός αλλά δες τον και εδώ.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/43/25367721343307989441266.jpg/
Ο λόγος που τον δίνω είναι επειδή θέλει να βγαίνει έξω από το σπίτι και εγώ μένω σε πολυκατοικία, του έχω ανοιχτά το πίσω μπαλκόνι από το οποίο μπορεί να βγει αν θέλει αλλά εκείνος θέλει να φύγει από το μπροστινό μπαλκόνι.
Αν πηδήξει από εκεί όμως δεν υπάρχει τρόπος να ανέβει ξανά και δεν του ανοίγω με αποτέλεσμα να κλαίει συνεχώς .... και στεναχωριέμαι, υπάρχει και η εναλλακτική να τον πάω στο εξοχικό μου αλλά εκεί έχει πολλά αγριόσκυλα και κάθε εβδομάδα η μητέρα μου με ενημερώνει και για μια γάτα που σκοτώνουν ....
Θέλω λοιπόν να τον δώσω κάπου με την δυνατότητα να φεύγει και να γυρίζει πίσω, να έχει ένα σπίτι να κοιμάται το βράδυ, σε ανθρώπους που θα τον αγαπήσουν όπως εγώ, επειδή αναγκάζομαι να τον δώσω δεν σημαίνει πως δεν τον νοιάζομαι, ίσα ίσα νομίζω και εκτός αυτού η δουλειά μου απαιτεί να λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι με αποτέλεσμα να μένει αρκετές ώρες μόνος του και δεν είναι σωστό αυτό για εκείνον.
F 'n' M
F 'n' M
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Της θείας μου :p Την θηλυκή έκδοση του Garfield!
Motto : Without Rock there would be Chaos!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από marina289 Τετ Απρ 18, 2012 10:02 pm

Καταρχήν εύχομαι καλή τύχη στον πανέμορφο γατούλη!... mati
Αυτά που ονειρεύεσαι για εκείνον, υποθέτω τα έχεις ζυγίσει καλά, ...αν και δυστυχώς το έξω εγκυμονεί πολλούς κινδύνους, όσο για τις ώρες μοναξιάς, οι γάτες είναι ούτως ή άλλως αρκετά μοναχικά πλάσματα και προσαρμόζονται και απολαμβάνουν ακόμα και την μοναξιά τους...
Και πάλι καλή τύχη στον γατούλη....αυτό έχει σημασία...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από F 'n' M Τετ Απρ 18, 2012 10:11 pm

marina289 έγραψε:όσο για τις ώρες μοναξιάς, οι γάτες είναι ούτως ή άλλως αρκετά μοναχικά πλάσματα και προσαρμόζονται και απολαμβάνουν ακόμα και την μοναξιά τους...
Και πάλι καλή τύχη στον γατούλη....αυτό έχει σημασία...

Ο συγκεκριμένος δεν είναι, όταν σχολάω και πάω σπίτι με το που μπαίνω στην πολυκατοικία τον ακούω που νιαουρίζει, να μην σου πω πως κάνει όταν βάζω το κλειδί στην πόρτα .... θέλει παρέα.
Το έχω σκεφτεί καλά, είναι καιρός τώρα που συμπεριφέρεται έτσι και ιδίως από τότε που έφυγε η figarro, είχα και μια θυληκιά η οποία έφυγε και δεν ξαναγύρισε.
Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός πως ήταν ήδη 4 μηνών όταν τα πήρα και είχαν μεγαλώσει έξω αλλά πάντοτε έκλαιγαν και ήθελαν να βγουν απλά όταν ήταν και τα δύο μαζί, επειδή έπαιζαν ( ΄όταν δεν σκοτωνόντουσαν :p ) δεν γκρίνιαζαν και τόσο ... μπορεί να του λείπει η Figarro, δεν ξέρω, το θέμα όμως είναι πως φαίνεται δυστυχισμένος και αυτό κάνει εμένα πιο δυστυχισμένη ....
F 'n' M
F 'n' M
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Της θείας μου :p Την θηλυκή έκδοση του Garfield!
Motto : Without Rock there would be Chaos!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από marina289 Τετ Απρ 18, 2012 10:30 pm

Ας έχει καλή τύχη το μωρό...
luck

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από Theodora20025 Σαβ Ιουν 02, 2012 10:15 pm

Χαρίζετε γατάκι περίπου 1,5 μηνών
Χρώμα:Πορτοκαλί
Χαρακτίρας:πολύ πάρα πολύ παιχνιδιάρικο
Ζιτάει σπιτι επιγοντος.
Όποιος ενδιαφερετε να απαντίσει και μάλιστα γρίγορα. oksmily3

Theodora20025
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Αριθμός γατουνίων : τρελογατο
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από F 'n' M Σαβ Οκτ 06, 2012 7:15 pm

Βρέθηκε σπίτι για τον Mousse και πολύ πιο κοντά από όσο ήλπιζα.
Ευτυχώς τον πήρε η μανούλα μου στην εξοχική μας κατοικία όπου αλητεύει ανενόχλητος.
Κακά τα ψέμματα αλλά δεν είναι όλες οι γάτες για indoors :/
Το καλό είναι ότι έτσι παραμένει εντός της οικογενείας και μπορώ να του παρέχω τις τροφές και την φροντίδα που του αξίζει ( και ας μου είχε ψήσει το ψάρι στα χείλη, τέτοιο φτύσιμο ούτε από γκόμενο δεν είχα φάει .... ) και φυσικά να τον επισκέπτομαι όποτε θέλω, όχι ότι τον ενδιαφέρει αλλά λέμε τώρα :p
F 'n' M
F 'n' M
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Της θείας μου :p Την θηλυκή έκδοση του Garfield!
Motto : Without Rock there would be Chaos!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) Empty Απ: Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον)

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Οκτ 06, 2012 7:25 pm

Πολύ ωραία. Η αγγελία κλειδώνεται.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Χαρίζεται ο Mousse (δε χαρίζεται πλέον) M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης