gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

χαλασμενα δοντια σε γατακι?

+6
koneko
Δ²
ladycat
BokSurat
Saladin
alexandrakicat
10 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Νοε 13, 2011 11:08 am

ο σοκς 3 μηνων γατακι εχει χαλασμενα τα πισω πισω δοντια και κατι ασπρο σαν κυκλο στο πανω ουλο του,δεν μπορω να τον παω στον κτηνιατρο για δεν εχουμε λεφτα και ειναι και πολυ ακριβος,πειτε μου τι μπορω να κανω και συστειστε μου καποια καλη τροφη για τα δοντια και καποια σνακς και καποιες κονσερβες αλλα και αν πρεπει να του βουρτσιζω τα δοντια η κατι αλλο. scratch
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Saladin Τρι Νοε 15, 2011 5:09 pm

Θα σου πρότεινα τα sticks της Vitacraft, εγώ προσωπικά ψωνιζω μια ζωή τα προϊόντα της και δεν εμεινα ποτέ μου απογοητευμένη!!!!!Τα συγκεκριμένα προλαμβάνουν την πέτρα ,επομένως και την ουλιτιδα που μπορεί να δημιουργηθεί μελλοντικά!Θα τα βρεις πολυ εύκολα στα pet shop,κυρίως τo PetCity,και δεν είναι και πολυ ακριβά !Άλλη λύση είναι οι κροκετες με αλοη βερα και δεν μυρίζει κι η ανάσα τους μετα!!!!Η κτηνίατρος μου μου είπε ότι δεν χρειάζεται να του πλενω τα δόντια,εσυ όμως , μπορείς αν θες να του έχεις μια παιδική οδοντοβουρτσα και να τηλεφωνήσεις στον κτηνιατρο σου για να σου συστήσει ειδικές οδοντοπαστες( ΌΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΊΣ ΣΕ ΚΑΜΊΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΤΟΥ ΤΑ ΠΛΥΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΉ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladycat στις Τρι Νοε 15, 2011 9:25 pm, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : παρακαλω οποιαδηποτε πληροφορια σε Π,Μ,)
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Νοε 15, 2011 8:58 pm

μόνο που η alexandrakicat δεν βρίσκεται στην Αθήνα αλλά στην Μύκονο όπως βλέπεις και στο προφίλ της...
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από ladycat Τρι Νοε 15, 2011 9:27 pm

alexandrakicat έγραψε:ο σοκς 3 μηνων γατακι εχει χαλασμενα τα πισω πισω δοντια και κατι ασπρο σαν κυκλο στο πανω ουλο του,δεν μπορω να τον παω στον κτηνιατρο για δεν εχουμε λεφτα και ειναι και πολυ ακριβος,πειτε μου τι μπορω να κανω και συστειστε μου καποια καλη τροφη για τα δοντια και καποια σνακς και καποιες κονσερβες αλλα και αν πρεπει να του βουρτσιζω τα δοντια η κατι αλλο. scratch
με μια γαζουλα τυλιγμενη στο δακτυλο σου κ με απαλες κινησεις θα ειναι ολα μια χαρα
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Νοε 16, 2011 8:02 pm

εχει γινει χαλια εχει μαυρισει και δεν μπορει να μασησει σκληρεσ τροφεσ Sad
του κοβω τα κυβακια κονσερβας σε πιο μικρα...και βαζω χλιαρο νερο και κατι whiskas anti-hairball και whiskas temptations που τρελενονται.και γινεται σαν σουπιτσα και του βαζω και λιγο λαδακι μεσα.Θα αγορασω οπωσδηποτε οδοντοκρεμα για τον Τσενταρ και τον Μαικ και ρωταω τωρα εγω,μπορω να πλενω με μια οδοντοβουρτσα και των 2 τα δοντια ή να εχουν διαφορετικες?παντως δεν εχει χασει την ορεξη του,και αυριο θα παω στο πιο μεγαλο πετ σοπ να δω για οδοντοκρεμα και αλλα μικροπραγματα για τον σοκς!ενας κτηνιατρος που ηταν χθες στο πετ σοπ ειπε οτι δεν φτιαχνει αλλα μπορει να καλυτερεψει...προσευχομαστε τωρα να φτιαξει.
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Παρ Νοε 18, 2011 10:14 pm

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 18/11/11

Ο Σοκς ειναι πολυ καλυτερα!εχει φυγει το πολυ μαυρο απο τα δοντια και τα ουλα,τρωει ολοκληρα κομματακια κονσερβας και κομματακια απο τα σνακς whiskas,τρωει την μεριδα του,τρωει χωρις την βοηθεια μου και αυριο θα δοκιμασω να του δωσωλιγες μουλιασμενες κροκετες μαζι με την κονσερβα!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Saladin Δευ Νοε 21, 2011 10:57 pm

Μπράβο !!!!αυτά είναι πολυ καλά νεα!!!!καλή ανναρωση στον μικρό !!
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Saladin Δευ Νοε 21, 2011 11:10 pm

BokSurat έγραψε:
μόνο που η alexandrakicat δεν βρίσκεται στην Αθήνα αλλά στην Μύκονο όπως βλέπεις και στο προφίλ της..
Aχ ναι ρε γμτ!!δεν το είχα δει!!!Embarassed
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Σαβ Νοε 26, 2011 10:13 am

λοιπον!τωρα εχει καλυτερεψει πολυ!μονο τα δοντακια εχουν πεσει αλλα λεω οτι αφου ειναι 3,5 μηνων θα βγουν τα καινουργια!εχει φυγει το μαυρο και εχει μεινει κατι σαν δερμα-φουσκα και αυτο πεφτει σιγα σιγα!οποτε μας βλεπω σε κανα μηνα περδικια!και δεν σας ειπα!!...του βαζω την τροφουλα με το γαλατακι και την κονσερβουλα που φτιαχνω ειδικα για αυτον και αυτος τι κανει?παει και τρωει τις σκετες κροκετες τον μεγαλων!!!τς τς τς αχαριστια!

τους πηρα χτες μια τροφη που λεγεται Brekkies με τονο,σολομο και λαχανικα την βρηκα πολυ φτηνη (8.70 τα 4 κιλα) ειναι καλη?την εχετε δοκιμασει?περιμενω απαντησεις!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Αυγ 14, 2012 2:11 pm

Ο Σοκς εχει tartar ετσι το λενε στα αγγλικα και θελει καθαρισμο... Sad Ποσο εχει ο καθαρισμος?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Τρι Αυγ 14, 2012 3:46 pm

Tartar είναι η πέτρα. Ο καθαρισμός γίνεται με αναισθησία και υπέρηχους. Δεν μπορούμε να σου πούμε εμείς πόσο θα χρεώσει ο δικός σου κτηνίατρος...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από koneko Τρι Αυγ 14, 2012 10:49 pm

alexandrakicat έγραψε:Ο Σοκς εχει tartar ετσι το λενε στα αγγλικα και θελει καθαρισμο... χαλασμενα δοντια σε γατακι? 72784 Ποσο εχει ο καθαρισμος?

ποσο χρονων ειναι;
Σε μας εδω ο καθαρισμος κοστιζει απο $200 και πανω χαλασμενα δοντια σε γατακι? 56971
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Αυγ 15, 2012 10:29 am

Ειναι ενος!Παιδια ο κτηνιατρος εδω νομιζω χρεωνει 150-200? τον καθαρισμο...Που θα τα βρω εγω τα 200??Μαλλον θα μεινει ετσι... Sad Sad
Ο Μαικ θα παει για τσεκ απ,γιατι πρεπει να τον ξαναπιασε η ουλιτιδα του
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Αυγ 15, 2012 5:06 pm

Αλέσσα γιατί δεν παίρνεις μια οδοντόβουρτσα να τους βουρτσίζεις τα δόντια για να μην έχεις τέτοια προβλήματα στο μέλλον;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Τετ Αυγ 15, 2012 5:12 pm

Και μήπως κάτι παίζει με την τροφή που τρώνε και έπαθαν ουλίτιδα και πέτρα τόσο νωρίς...; Suspect
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Αυγ 15, 2012 5:39 pm

O μαικ τρωει και αλλου οποτεδεν μπορω να κανω κατι.
Πως θα τους βουρτσιζω τα δοντια ρε παιδια?Αμα ειναι νανμε σκωτοσουν αστο...Ο Σοκς γεννηθηκε με αρρωστο στομα,αλλα δεν το ειχαμε προσεξει οταν ηταν μωρο,πολυ μωρο
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Αυγ 15, 2012 8:31 pm

alexandrakicat έγραψε:O μαικ τρωει και αλλου οποτεδεν μπορω να κανω κατι.
Πως θα τους βουρτσιζω τα δοντια ρε παιδια?Αμα ειναι νανμε σκωτοσουν αστο...Ο Σοκς γεννηθηκε με αρρωστο στομα,αλλα δεν το ειχαμε προσεξει οταν ηταν μωρο,πολυ μωρο
εδώ περιγράφει και δείχνει πως να το κάνεις. Για να μη σε γρατσουνίσει τον τυλίγεις με πετσέτα. Πρώτα παίρνεις μια οδοντόπαστα ειδική για γάτες και του τη δίνεις για μερικές μέρες μέχρι να συνηθίσει. Και έπειτα μπορείς να τα βουρτσίζεις μόνο με οδοντόβουρτσα ή με ειδικά βουρτσάκια που μπαίνουν στο δάχτυλο σου.

το βούρτσισμα δεν είναι μόνο απαραίτητο για την υγιεινή των δοντιών, αλλά και για να μην εμφανίζονται προβλήματα στο στόμα γενικά και να μη μείνει η γάτα χωρίς δόντια.
Αλλιώς, μιας και ο Σοκς Μάικ ήδη ζει έξω οπότε ήδη τρώει θηράματα και περνάει τον κίνδυνο που έχει ούτως ή άλλως η κατανάλωση ωμού κρέατος, μπορείς να του δίνεις λαιμό κότας που είναι πιο μαλακό το κόκαλο.

Επίσης η Ηρώ βουρτσίζει συνέχεια τα δόντια του Ναρούτο και είμαι σίγουρη ότι μπορεί να σε βοηθήσει.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Τετ Αυγ 15, 2012 9:43 pm

Κι εγώ βουρτσίζω κάθε μέρα τα δόντια της Δημη, δυστυχώς μόνο με νερό γιατί δεν έχω βρει οδοντόπαστα για γάτες.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τετ Αυγ 15, 2012 9:49 pm

Παρηγγειλα καποια σνακ που ειναι αντι για βουρτσισμα..Θα ρωτησω και τον κτηνιατρο.Σας ευχαριστω για την βοηθεια!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από koneko Τετ Αυγ 15, 2012 10:22 pm

alexandrakicat έγραψε:Ειναι ενος!Παιδια ο κτηνιατρος εδω νομιζω χρεωνει 150-200? τον καθαρισμο...Που θα τα βρω εγω τα 200??Μαλλον θα μεινει ετσι... χαλασμενα δοντια σε γατακι? 72784 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 72784
Ο Μαικ θα παει για τσεκ απ,γιατι πρεπει να τον ξαναπιασε η ουλιτιδα του

δεν θελω να σε ανησυχησω, αλλα εξετασεις για λευχαιμια του εχετε κανει; Με τι τρεφεται;
Εγω του τα βουρτσιζα συχνα, σε καθημερινη βαση, αλλα απο τοτε που αρχισε να τρεφεται με ωμα το εχω ελαττωσει και του τα βουρτσιζω σπανια (συνηθως οταν τρωει εντελως αλεσμενη τροφη) και τα δοντια του ειναι σε αριστη κατασταση. Για μενα ειναι πιο ευκολο να του τα βουρτσισω με οδοντοβουρτσα παρα με οδοντοβουρτσα που μπαινει στο δαχτυλο. Απο μικρο παντα του ανοιγα το στομα και τραβουσα τα μαγουλα του για να δω τα δοντια του, οποτε ειναι συνηθισμενος μεχρι αυτο το σημειο. Η διαδικασια που ακολουθω ειναι: α) τον παιρνω στα γονατα μου και τον εχω ανασκελα (το κεφαλι στα γονατα, τα ποδια του στην κοιλια μου), β) ετσι οπως ειναι ανασκελα παιρνω την οδοντοβουρτσα με την οδοντοκρεμα, τραβαω το ενα μαγουλο και του βουρτσιζω τους τραπεζιτες (στα πλαγια). Κανω το ιδιο και στην αλλη πλευρα. Συνεχιζω με τους κυνοδοντες και τα μπροστινα δοντια και τελος ανοιγω το στομα του και του βουρτιζω πρωτα τα απο πανω και μετα τα απο κατω (τα κατω με δυσκολευουν λιγο γιατι δεν του αρεσει και παλευει να φυγει)

Εναλλακτικη λυση ειναι να του δινεις ωμα κρεατα με κοκκαλα (λαιμο κοτας, φτερουγες κοτας, ορτυκια, περδικες) και μεγαλα κομματια κρεατος (οι ινες του λειτουργουν σαν οδοντικο νημα). Αυτο μπορεις να το κανεις 2-3 φορες την εβδομαδα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Τετ Αυγ 15, 2012 11:29 pm

Εγώ την κρατάω καθιστή στην αγκαλιά μου, με την πλάτη της προς εμένα. Θα δοκιμάσω και τον δικό σου τρόπο, Ηρώ. oksmily3 Πάντως εμένα σεληνιάζεται με τα πάνω δόντια, στα κάτω της τραβάω κάτω τη μασέλα και του δίνω και καταλαβαίνει happy2
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Τετ Αυγ 15, 2012 11:31 pm

200 ευρω για τον καθαρισμο της πετρας??Μα πανε καλα???Τι νομιζουν οτι επειδη εχουμε ενα ζωο οτι ειμαστε πλουσιοι κιολας??/Την ανεργια και την φτωχεια δεν την βλεπουν???Δεν παμε καλα....
Βρε παιδια ακουσα απο ενα φιλο γιταρο οτι αμα ταιζουμε με ωμα κρεατα τις γατες μας και τρωνε αιμα μην μας κακοφανει οταν αρχιζουν να μας δαγκωνουν κι εμας???Αληθευει η ειναι υπερβολη???Ο μικρος μου τρωει τα ωμα κρεατα και ψαρια...Και δεν τον αφηνω μηπως και φαει κι εμενα καμμια ωρα...φοβηθηκα μ αυτο που ακουσα....Ασε που δεν ειναι και βρασμενα και μπορει να παθουν και τπτ...ξερω κι εγω???
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από koneko Τετ Αυγ 15, 2012 11:41 pm

Gogo Valentinou έγραψε:200 ευρω για τον καθαρισμο της πετρας??Μα πανε καλα???Τι νομιζουν οτι επειδη εχουμε ενα ζωο οτι ειμαστε πλουσιοι κιολας??/Την ανεργια και την φτωχεια δεν την βλεπουν???Δεν παμε καλα....
Βρε παιδια ακουσα απο ενα φιλο γιταρο οτι αμα ταιζουμε με ωμα κρεατα τις γατες μας και τρωνε αιμα μην μας κακοφανει οταν αρχιζουν να μας δαγκωνουν κι εμας???Αληθευει η ειναι υπερβολη???Ο μικρος μου τρωει τα ωμα κρεατα και ψαρια...Και δεν τον αφηνω μηπως και φαει κι εμενα καμμια ωρα...φοβηθηκα μ αυτο που ακουσα....Ασε που δεν ειναι και βρασμενα και μπορει να παθουν και τπτ...ξερω κι εγω???

υπερβολη και ηλιθιος μυθος. 2 χρονια τρεφεται με ωμα ο δικος μου και δεν εχει αυξημενη επιθετικοτητα, το αντιθετο μαλιστα. Γουργουριζει πολυ περισσοτερο σε σχεση με πριν χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Αυγ 15, 2012 11:42 pm

Gogo Valentinou έγραψε:200 ευρω για τον καθαρισμο της πετρας??Μα πανε καλα???Τι νομιζουν οτι επειδη εχουμε ενα ζωο οτι ειμαστε πλουσιοι κιολας??/Την ανεργια και την φτωχεια δεν την βλεπουν???Δεν παμε καλα....
Βρε παιδια ακουσα απο ενα φιλο γιταρο οτι αμα ταιζουμε με ωμα κρεατα τις γατες μας και τρωνε αιμα μην μας κακοφανει οταν αρχιζουν να μας δαγκωνουν κι εμας???Αληθευει η ειναι υπερβολη???Ο μικρος μου τρωει τα ωμα κρεατα και ψαρια...Και δεν τον αφηνω μηπως και φαει κι εμενα καμμια ωρα...φοβηθηκα μ αυτο που ακουσα....Ασε που δεν ειναι και βρασμενα και μπορει να παθουν και τπτ...ξερω κι εγω???
ΤΡΑΓΙΚΟ ήταν αυτό που είπε. Απίστευτα τραγικό και ΑΠΟΡΩ που το είπε και γιατρός αυτό. Αν είναι ποτέ δυνατόν handjob
Κι εγώ άμα φάω μπριζόλα ωμή μπορεί να φάω τη μαμά μου.. handjob
Κοίτα, όντως μπορεί να πάθουν κάτι και αυτά και εμείς αν τρώνε ωμά κρέατα, όμως ο ίδιος κίνδυνος θα υπήρχε αν έτρωγαν θηράματα, δλδ ποντίκια και τέτοια έξω στη φύση. Εμείς από όσο ξέρω μπορούμε να κολλήσουμε σαλμονέλλα και τοξόπλασμα. Αλλά και με την τροφή μας μπορούμε να κολλήσουμε σαλμονέλλα (λαχανικά όχι καλά πλυμμένα) και τοξόπλασμα μεταδίδεται από τη γάτα μέσω των κοπράνων της και αν αφήσουμε ακαθάριστη την αμμολεκάνη για πάνω από 24 ωρο (δεδομένου ότι έχουν τοξόπλασμα). Βέβαια για να μη λέω βλακείες, υπάρχουν κι άλλες πιθανές ασθένειες που μπορεί να κολλήσουν τα ζώα. Ωστόσο εγώ είμαι πάρα πολύ υπερ της ωμής διατροφής, σκεφτόμενη ότι αν τα έβγαζα στην αυλή θα έτρωγαν συνέχεια ποντίκια και τέτοια. Οπότε είναι η φυσική τους διατροφή, το στομάχι στους αντέχει.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Τετ Αυγ 15, 2012 11:57 pm

Το ότι μια γάτα ή σκύλος ή άλλο ζώο μπορεί να κανιβαλιστεί, αυτό είναι αλήθεια. Αν το κλειδώσεις κάπου χωρίς φαγητό για μέρες, μόλις πας να ανοίξεις την πόρτα θα σε φάει ζωντανή. Είναι το ένστικτο της επιβίωσης. Τι νομίζεις, και άνθρωποι δεν έχουν φάει ανθρώπους για να ζήσουν; Δεν έχεις δει την ταινία 'οι Επιζήσαντες' που είναι από αληθινή ιστορία;

Από την άλλη, αυτό με το αν γευτεί αίμα μπορεί να γίνει πιο επιθετικό ισχύει σίγουρα για κάποιες ράτσες σκύλων, πχ. pittbull. Για τις γάτες δεν ξέρω...Suspect
Eμένα έτσι κι αλλιώς δε με αφορά γιατί είμαι κατά της ωμοφαγίας.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Αυγ 16, 2012 12:15 am

dimitroula έγραψε:Το ότι μια γάτα ή σκύλος ή άλλο ζώο μπορεί να κανιβαλιστεί, αυτό είναι αλήθεια. Αν το κλειδώσεις κάπου χωρίς φαγητό για μέρες, μόλις πας να ανοίξεις την πόρτα θα σε φάει ζωντανή. Είναι το ένστικτο της επιβίωσης. Τι νομίζεις, και άνθρωποι δεν έχουν φάει ανθρώπους για να ζήσουν; Δεν έχεις δει την ταινία 'οι Επιζήσαντες' που είναι από αληθινή ιστορία;

Από την άλλη, αυτό με το αν γευτεί αίμα μπορεί να γίνει πιο επιθετικό ισχύει σίγουρα για κάποιες ράτσες σκύλων, πχ. pittbull. Για τις γάτες δεν ξέρω...Suspect
Eμένα έτσι κι αλλιώς δε με αφορά γιατί είμαι κατά της ωμοφαγίας.
Άλλο αυτό όμως ρε, άλλο το να μείνει νηστικό το ζώο και να μην έχει τι να φάει. Όπως και ο άνθρωπος, όπως τα λες. Αλλά όχι και επειδή θα γευτεί αίμα θα πάει να μας φάει.(θαυμαστικό) Με την ίδια λογική τα ζώα που είναι έξω και τρώνε ποντίκια, κότες, πουλιά κλπ θα έπρεπε να μας είχα κατασπαράξει tafos
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Αυγ 16, 2012 12:55 am

'Οχι να μας φάει (εν προκειμένω η γάτα, γιατί το πίτμπουλ κάλλιστα μπορούσε αν ήταν άγριο) αλλά αν μας δαγκώνει μπορεί να της αρέσει η γεύση του αίματός μας και να το κάνει συνέχεια επί τούτου, να μας ανοίγει βαθιές πληγές γιατί της αρέσει το αίμα... tafos
(δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως τα δόντια του βαμπίρ τα έχουν happy2 )
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Αυγ 16, 2012 1:20 am

dimitroula έγραψε:'Οχι να μας φάει (εν προκειμένω η γάτα, γιατί το πίτμπουλ κάλλιστα μπορούσε αν ήταν άγριο) αλλά αν μας δαγκώνει μπορεί να της αρέσει η γεύση του αίματός μας και να το κάνει συνέχεια επί τούτου, να μας ανοίγει βαθιές πληγές γιατί της αρέσει το αίμα... tafos
(δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως τα δόντια του βαμπίρ τα έχουν happy2 )
Όχι ρε παιδιά!!! Αν είναι ποτέ δυνατόν! Δλδ δε μπορώ καν να το διανοηθώ! Επίσης κι εγώ τους δίνω ωμά και δε με δαγκάνε happy2 Και τόσοι άλλοι!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από koneko Πεμ Αυγ 16, 2012 9:57 am

dimitroula έγραψε:'Οχι να μας φάει (εν προκειμένω η γάτα, γιατί το πίτμπουλ κάλλιστα μπορούσε αν ήταν άγριο) αλλά αν μας δαγκώνει μπορεί να της αρέσει η γεύση του αίματός μας και να το κάνει συνέχεια επί τούτου, να μας ανοίγει βαθιές πληγές γιατί της αρέσει το αίμα... χαλασμενα δοντια σε γατακι? 56971
(δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως τα δόντια του βαμπίρ τα έχουν χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 )

δεν ειναι βρυκολακες χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261
Ο ναρουτο ουτε να το μυρισει δεν θελει το αιμα μου. Απλα το αγνοει. Η επιθετικοτητα πιστευω οτι οφειλεται σε 2 αιτιες: γονιδια και ελλειψη κοινωνικοποιησης. Αν το ζωο εχει προδιαθεση για επιθετικοτητα, θα την εμφανισει ειτε τρωει ωμο κρεας, ειτε μαρουλι χαλασμενα δοντια σε γατακι? 134150 Εγω παντως δεν εχω δει καμια επιθετικοτητα στον ναρουτο, αλλα ουτε και στην γατα που ειχα παλαιοτερα. Η μονη επιθετικοτητα που εχω δει ειναι οταν ο ναρουτο ηρθε για πρωτη φορα στο σπιτι μου και του εδωσα κονσερβα. Εφαγε οση του εβαλα στο πιατο και καθως ετρωγε την τελευταια του μπουκια, προσπαθησα να του προσθεσω αλλη μια κουταλια κονσερβα και εβγαλε νυχια, γρυλλιζε και δεν φοβοσουν να πλησιασεις το πιατο χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 Φυσικα μη ξεχναμε και την επιθατικοτητα του στα καρπουζια και τις χτενες χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Αυγ 16, 2012 4:34 pm

Νομίζω ότι αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο σε ένα άγριο ζώο που το κρατάσ σπίτι, πχ τίγρεισ, λύκουσ, λιοντάρια κλπ. Εκεί ναι, θα μπορούσε να προκαλέσει επιθετική συμπεριφορά η γεύση του αίματοσ. Αλλά σε εξημερωμένα ζώα όπωσ γάτεσ και σκύλουσ που δεν έχουν παρελθόν επιθετικότητασ δε νομίζω να γίνεται. Επίσησ μπαίνει στη μέση και το δέσιμο: πολλά περιστατικά υπάρχουν όπου άνθρωποι έχουν δέσιμο ακόμα και με άγρια ζώα, λιοντάρια τίγρεισ κλπ. Ξανά με την ίδια λογική, τα ζώα αυτά θα έπρεπε να κατασπαράζουν (και αυτή τη φορά στην κυριολεξία) του ανθρώπυσ που τα πλησιάζουν.
Άλλη μια απόδειξη ότι τα ζωάκια δεν λειτουργούν μόνο με τα άγρια ένστικτα τουσ heart
χαλασμενα δοντια σε γατακι? Man-2dlions-2d1-resize
χαλασμενα δοντια σε γατακι? 00003hps
χαλασμενα δοντια σε γατακι? Shaun_ellis2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Πεμ Αυγ 16, 2012 9:22 pm

Κοιταξτε εγω δεν σας κρυβω θορυβηθηκα....ειμαι και φοβιτσιαρα...Παντως ειναι και στους χαρακτηρες του γατιου...Ο μεγαλος μου περα απο την κονσερβα του και την ξηρα τροφη δεν βαζει τπτ αλλο στο στομα του....Ο μικρος σαβουριαζει πιο ευκολα...του βαζουμε κιμα ωμο η ψαρι ωμο και το χλαπακιαζει....Ειναι γνησιος γατος το μωρο μου.... oksmily3 gatoula
Αλλα παρ ολα αυτα, εγω δεν θελω ωμα για να μαι σιγουρη μην κολλησει μικροβιο...αλλα καμμια μπουκιτσα δεν χαλασε ο κοσμος....Η γιατρος με ειχε ρωτησει αν τρωεει ωμα κρεατα γιατι θα του εκανε αλλο εμβολιο...αλλα αφου δεν τρωει του εκανε το συνηθισμενο...Μιληστε με τον κτηνιατρο σας παιδια....
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Αυγ 16, 2012 9:35 pm

Εεεε συγγνώμη, τι εμβόλιο θα του έκανε δλδ αν έτρωγε ωμά κρέατα;;;;;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από koneko Πεμ Αυγ 16, 2012 9:53 pm

αυτα τα αγρια ζωακια με τι νομιζεις οτι τρεφονται; Σιγουρα δεν τους δινουν κονσερβες και κροκετες χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261Οποτε το συμπερασμα ειναι οτι ακομα και τα αγρια ζωα που εχουν μεγαλωσει με ανθρωπους και γευονται αιμα καθημερινα, δεν εχουν αυξημενη επιθετικοτητα!

Αλλο εμβολιο σε γατα που τρεφεται με ωμα και αλλο σε γατα που τρεφεται με κονσερβα; χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261 χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261
Οι γατες που βγαινουν εξω και δεν ξερουμε τι τρωνε, τι εμβολιο κανουν; χαλασμενα δοντια σε γατακι? 986261
Το μονο που ξερω ειναι οτι σε μια κλινικη ζωων στην περιοχη μου, δεν επιτρεπεται σε ζωα που τρεφονται με ωμα να γινονται αιμοδοτες. Λογικο το βρισκω γιατι συνηθως το αιμα παει σε αρρωστες ή χτυπημενες γατες οι οποιες ειναι εξασθενημενες και το τελευταιο πραγμα που χρειαζονται ειναι να παρουν αιμα απο μια γατα που τρεφεται με ωμα και μπορει να φερει καποιο παρασιτο (πχ τοξοπλασμα). Μπορει να ειναι μικρο το ρισκο, αλλα υπαρχει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Πεμ Αυγ 16, 2012 10:27 pm

Κατι προφανως που θα την προφυλαξει απο καποιο μικροβιο...δεν ξερω...
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

χαλασμενα δοντια σε γατακι? Empty Απ: χαλασμενα δοντια σε γατακι?

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Αυγ 16, 2012 10:32 pm

Gogo Valentinou έγραψε:Κατι προφανως που θα την προφυλαξει απο καποιο μικροβιο...δεν ξερω...

Τα εμβόλια της γάτας είναι συγκεκριμένα και για συγκεκριμένες νόσους:
για αναπνευστικές (ρινοτραχεϊτιδα, καλυκοϊό, πανλευκοπενία, χλαμυδίαση)
για λύσσα
για λοιμώδη λευχαιμία της γάτας
για λοιμώδη περιτονίτιδα της γάτας
για δερματόφυτα

Το μόνο από τα παραπάνω που θα μπορούσε να συνδεθεί με την ωμοφαγία είναι η λύσσα, αλλά πάλι δε βγάζει και πολύ νόημα να το είπε αυτό ο γιατρός....Suspect
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : χαλασμενα δοντια σε γατακι? M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης