gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

+7
eva777
Luciddream
marsy-mona
leni
alexandrakicat
niou
Helenitsa
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Helenitsa Τρι Ιουλ 05, 2011 3:14 am

Καλησπέρα!

Έχω ένα πρόβλημα: το γατούνι μου το καινούριο που είναι 3 μηνών δεν τρώει ξηρά τροφή με τίποτα.
Του πήρα 5-6 διαφορετικές τροφές... χύμα, συσκευασμένες, τις πιο ακριβές που υπάρχουν.. καμία δεν τρώει.
Τρώει μόνο κονσέρβα (αναγκάζομαι και τού δίνω όταν όλη τη μέρα δεν τρώει τίποτα και μου νιαουρίζει να τον ταίσω).

Πείτε μου τί να κάνω για να το μάθω να τρώει ξηρά τροφή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Helenitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4 άκρως ερωτεύσιμα πλάσματα και 3 γλυκά γατο-μωρουλίνια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα τα γατόνια του κόσμου!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από niou Τρι Ιουλ 05, 2011 9:06 am

Καποιος ειναι λιγο κακομαθημενος.....!!! Laughing

Για αρχη ανακάτεψε λιγη ξηρα με την κονσερβα...βαλε περισσοτερη κονσερβα και λιγοτερη ξηρα και σιγα σιγα αυξησε τη δοση της ξηρας!!!
Γενικα δινε του κονσερβα σαν επιβραβευση για κατι ή σε σπεσιαλ στιγμές!!!

Θα τη φαει τη ξηρα που θα παει!!!!

Μην απελπιζεσαι!!!! hithere
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουλ 05, 2011 10:58 am

ναι βαζε κονσερβα με ξερα και σιγα-σιγα μειωνε την κονσερβα και αυξανε τα ξερα ή
μουλιαζε σε νερο ή σε ειδικο γαλα για γατακια τα ξερα αλλα οσο περνανε η μερες μουλιαζετα ολο και λιγοτερο και στο τελος να ειναι ξερα!

(ελπιζω να βοηθησα)
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από leni Τετ Ιουλ 06, 2011 10:19 pm

εμένα η δικιά μου όταν της βάζω ξηρά τροφή με γάλα ή ακόμα και άλλο ζουμί (πχ κρεατόζουμο) δεν το αγγίζει με τίποτα... στην αρχή και μένα έκανε τη δύσκολη με την ξηρά τροφή αλλά το μόνο που πέτυχε ήταν να της την ανακατεύω με κονσέρβα πατέ, αν και στην αρχή θυμάμαι τα κατάφερνε και έτρωγε το πατέ και αφηνε την ξηρά τροφή, άσε που όταν δεν πολυπείναγε το μύριζε και έφευγε...
leni
leni
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από marsy-mona Πεμ Ιουλ 07, 2011 2:06 am

επειδη κ μενα ηταν δυσκολη κ κακομεθημενη(απο μενα) κ αυτη που την βρηκε στον δρομο( κ την υιοθετησα μετα εγω) της εδινε μονο κονσερβες κ μαλιστα μαρκα super market Shocked εγω βεβαια της επαιρνα απο pet shop αλλα μετα εμαθα οτι δεν κανει καλο ολο κονσερβα για τα νεφρα της κ γενικα ζουν λιγοτερο κλπ(ετσι μου ειπαν)....στην αρχη λοιπον της εβαζα μιση μιση κ πηγαινε εγλυφε την κονσερβα κ αφηνε την ξηρα....κ μου ειπε η κτηνιατρος να της βαλω ΜΟΝΟ ξηρα σ ενα μπολ κ σ ενα αλλο διπλα νερακι,καποια στιγμη θα πεινασει κ θα παει,μετα απο 2 μερες αρχισε να τρωει ξηρα κ απο τοτε συνεχεια,κ μερα παρα μερα της βαζω κ ενα φακελακι κονσερβα....ειναι πολυ σκληρος τροπος το ξερω.δοκιμασε ξηρα α' επιλογης royal ή hill's που εχουν πολυ δυνατο αρωμα κ θα προσελκυσουν πολυ την γατουλα ,αλλα τωρα τελευταια εχει βγει κ μια καινουρια η LAMS η οποια παραγεται απο βρετανο(αν δεν κανω λαθος) κτηνιατρο κ το καλο που εχει ειναι οτι ''εχει κλειδωσει''το φυσικο αρωμα κ την γευση ειναι πολυ καλη κ κανει γυρω στα 15 ευρω οσο δλδ κ η hill's κ η royal.ελπιζω να σε βοηθησα εστω λιγο Smile
marsy-mona
marsy-mona
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 γατούνια κ 1 σκυλώνι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/05/2011
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από alexandrakicat Πεμ Ιουλ 07, 2011 8:21 am

εμενα η ντρελο δεν τρωει την καλη του pet shop και θελει του σουπερμαρκετ!
την φρισκις για γατακια!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Luciddream Παρ Σεπ 23, 2011 8:07 pm

και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω... της σταμάτησα απο σήμερα την κονσέρβα και κάνει σαν τρελό... της πήρα μια ξηρά τροφή Sanabelle λέγεται. προς το παρόν δεν λέει να την φάει.. δοκίμασε λίγο μόλις την άνοιξα και μετά την παράτησε. το βράδυ η θα με πνίξει στον ύπνο μου για αντιποινα η θα αρχίσει να τρώει

Luciddream
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2011

Αρέσει στον χρήστη Bibic

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από alexandrakicat Παρ Σεπ 23, 2011 9:43 pm

η tonus εχει πολυ μυρωδια και σιγουρα θα την προσελκυσει!
βαλε λιγη κονσερβα μαζι με τα ξερα
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από eva777 Σαβ Σεπ 24, 2011 11:28 pm

Καλησπέρα και από εμένα..Είμαι νέα στο Forum και απελπισμένη..Βρήκα πεταμένο ένα μωρό γατάκι..΄Περίπου 15 ημερών..Το μεγάλωσα με μπιμπερό και τώρα έφτασε περίπου 40 ημερών..Το πρόβλημα είναι πως είναι κολλημένος ακόμη στο μπιμπερό..Δεν τρώει εάν δεν τον ταίσω στο στόμα, δεν πίνει νερό και νιαουρίζει ασταμάτητα μέχρι να έρθει το μπιμπερό... Sad ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Θα αρχίσω δουλειά και έτσι που πάει θα πεθάνει της δίψας!!!!

eva777
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Σεπ 24, 2011 11:43 pm

Δοκιμασες να δωσεις ξηρα τροφη και δεν τρωει καθολου λη εστω κονσερβουλα kitten? Δε μου εχει ξανατυχει να μην τρωει τοσο μεγαλο γατακι εστω κονσερβα! Παρτου καποια σε πατε ή αν μπορεις να βρεις κτηνιατρικη Royal Canin παρε την Weaning που ειναι για γατακια απο 4 εβδομαδων μεχρι 4 μηνων. Εχει πολυ μικρη κροκετα κι εμενα προσωπικα δε μου εχει τυχει γατακι να μην την τρωει!!! Τα δυο τελευταια ορφανα μωρακια που βρηκα απο 22 ημερων ειχαν πεσει με τα μουτρα στην ξηρα κι εκοψαν μαχαιρι το γαλα!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από eva777 Κυρ Σεπ 25, 2011 12:10 am

XIONIS έγραψε:Δοκιμασες να δωσεις ξηρα τροφη και δεν τρωει καθολου λη εστω κονσερβουλα kitten? Δε μου εχει ξανατυχει να μην τρωει τοσο μεγαλο γατακι εστω κονσερβα! Παρτου καποια σε πατε ή αν μπορεις να βρεις κτηνιατρικη Royal Canin παρε την Weaning που ειναι για γατακια απο 4 εβδομαδων μεχρι 4 μηνων. Εχει πολυ μικρη κροκετα κι εμενα προσωπικα δε μου εχει τυχει γατακι να μην την τρωει!!! Τα δυο τελευταια ορφανα μωρακια που βρηκα απο 22 ημερων ειχαν πεσει με τα μουτρα στην ξηρα κι εκοψαν μαχαιρι το γαλα!!!


Θα πάρω και κροκετούλες...Ακόμη και το πατέ στο στόμα το θέλει και δεν αγγίζει το πιατάκι του... Sad Από νεράκι τι να κάνω???

eva777
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Σεπ 25, 2011 12:19 am

Αν πινει γαλα ή τρωει κονσερβα το νερο δε το χρειαζεται τοσο. Οταν αρχησει να τρωει κροκετες τοτε βαλτου μπωλακι με νερο και σε πρωτη φαση πιεσε του το μουσουδακι μεσα ωστε να να μπει στο νοημα! Μετα θα πηγαινει μοναχουλι του. Το εχεις καλομαθει ομως! Αμα πεινασει λιγο να δεις πως θα παει να φαει μονο του και πατε και κροκετες!!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Σεπ 25, 2011 1:43 am

Luciddream έγραψε:και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω... της σταμάτησα απο σήμερα την κονσέρβα και κάνει σαν τρελό... της πήρα μια ξηρά τροφή Sanabelle λέγεται. προς το παρόν δεν λέει να την φάει.. δοκίμασε λίγο μόλις την άνοιξα και μετά την παράτησε. το βράδυ η θα με πνίξει στον ύπνο μου για αντιποινα η θα αρχίσει να τρώει

Ρώτα να σου πουν τί την τάιζαν οι κοπέλες που σου την έδωσαν, γιατί απότομη αλλαγή τροφής θα δημιουργήσει πρόβλημα διάρροιας.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Luciddream Κυρ Σεπ 25, 2011 3:41 am

SuperCatz έγραψε:
Luciddream έγραψε:και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω... της σταμάτησα απο σήμερα την κονσέρβα και κάνει σαν τρελό... της πήρα μια ξηρά τροφή Sanabelle λέγεται. προς το παρόν δεν λέει να την φάει.. δοκίμασε λίγο μόλις την άνοιξα και μετά την παράτησε. το βράδυ η θα με πνίξει στον ύπνο μου για αντιποινα η θα αρχίσει να τρώει

Ρώτα να σου πουν τί την τάιζαν οι κοπέλες που σου την έδωσαν, γιατί απότομη αλλαγή τροφής θα δημιουργήσει πρόβλημα διάρροιας.

οι κοπέλες δεν ξέρω αν καν πρόλαβαν να την ταίσουν, μιά μέρα την κρατήσαν... τόσο καιρό το γατί ήταν στον δρόμο μάλλον έτρωγε απο κατσαρίδες μέχρι το πολύ πατατάκια. εγώ της έδινα εδώ και πόσες μέρες μόνο κονσέρβα (γιατι την ξηρά τροφή που της πήρα απο το pet shop δεν την ήθελε), και τώρα μου το παίζει και δύσκολη. εν το μεταξύ όταν λείπω μάλλον την ταίζει κονσέρβα η αδερφή μου (χωρίς να μου το πεί) γιατι δεν βλέπω να τρώει sanabelle. και έτσι δεν μπορώ και να καταλάβω αν είναι καλή σαν τροφή... handjob

Luciddream
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από eva777 Κυρ Σεπ 25, 2011 11:01 am

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το βράδυ του άφησα κονσερβάκι δίπλα στη "φωλιά" του (κοιμάται αγκαλιά με τη γούνινη θερμοφορίτσα που του έβαλα και το αρκουδάκι του..και κοιμάται ανάσκελα... flower ) και είδα τώρα το πρωί ότι την ξεκίνησε μόνος..Το νεράκι όμως στο μπωλάκι δεν το άγγιξε..Περίμενε το ormilak σαν τρελός το πρωί στο μπιμπερό..Όταν με βλέπει γουργουρίζει ολόκληρος..Η αλήθεια είναι ότι τον κακόμαθα γιατί τον βρήκα παρατημένο στα μπάζα (κυριολεκτικά!!) και παγωμένο από τη βροχή και έχω κάνει τα πάντα να με νιώσε σα μαμά.. Smile Μάλλον το παράκανα..Τελοσπάντων..θα συνεχίσω με κονσερβούλα και ormilak και αύριο θα βάλω κροκέτες και νεράκι..Παρεπιπτόντως δοκίμασα και κρέμα για μωρά και του άρεσε πολύ..Την έκοψα όμως μήπως και τον πειράξει..Το όνομά του είναι Κίκο..και επειδή δεν μπορώ να τον κρατήσω θα προσπαθήσω να του βρω καλό σπίτι... Sad

eva777
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Luciddream Δευ Σεπ 26, 2011 1:53 pm

εγώ δεν έχω καταλάβει πώς ζεί το γατί μου τόσες μέρες. τις τελευταίες 4 μέρες έχει φάει μόνο 2 κονσέρβες των 150gr απο εκεί που έτρωγε 4 μέσα σε μια μέρα. (τρόπος του λέγειν) την ξηρή τροφή δεν την ακουμπάει παρα μόνο όταν πεινάει πολύ, και πάλι δεν τρώει πάρα πολύ... αρχίζω να πιστεύω οτι εκτώς απο το οτι θέλει κονσέρβα δεν του αρέσει η συγκεκριμένη τροφή...

edit: τα τελευταία 20 λεπτά ανέβαινε σε τραπέζι κουζίνας, πάνω στον φούρνο, κτλπ κτλπ... δεν την πάλευε καθόλου. του έδινα την sanabelle και την "εθαβε" όπως κάνουν στην άμμο !!!!
του έβαλα whiskas και τρώει... έφαγε και απο την sanabelle .. ότι να ναι... ψυχολόγο για γατιά έχουμε?

Luciddream
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από eva777 Δευ Σεπ 26, 2011 2:09 pm

Περίεργα πλάσματα...Προσωπικά είχα πάντα σκύλους που είναι κυριολεκτικές σκούπες στο φαγητό!! Καμία προτίμηση!! Όπως να'ναι και ό,τι να'ναι!!!

eva777
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Luciddream Δευ Σεπ 26, 2011 5:44 pm

λοιπόν την βρήκα την λύση... η ίδια δηλαδή μου έδωσε να καταλάβω τι "φταίει" ... έχει συνδιάσει τον χώρο μέσα με την κονσέρβα και δεν δέχεται τίποτα άλλο ούτε καν νερό... το κατάλαβα όταν άρχισε να πίνει νερό απο το ποτήρι μου. έτσι της έβαλα ξηρά τροφή πάνω στο κρεβάτι μου οπου και περνάει όλη την μέρα της, και τρώει εδώ και 10 λεπτά ασταμάτητα... Smile Smile

Luciddream
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από natalouko Δευ Σεπ 26, 2011 5:46 pm

Luciddream έγραψε:λοιπόν την βρήκα την λύση... η ίδια δηλαδή μου έδωσε να καταλάβω τι "φταίει" ... έχει συνδιάσει τον χώρο μέσα με την κονσέρβα και δεν δέχεται τίποτα άλλο ούτε καν νερό... το κατάλαβα όταν άρχισε να πίνει νερό απο το ποτήρι μου. έτσι της έβαλα ξηρά τροφή πάνω στο κρεβάτι μου οπου και περνάει όλη την μέρα της, και τρώει εδώ και 10 λεπτά ασταμάτητα... Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? 134150 Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? 134150
Τέλεια!!! Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? 501866 Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? 501866
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Σεπ 26, 2011 6:01 pm

Luciddream έγραψε:λοιπόν την βρήκα την λύση... η ίδια δηλαδή μου έδωσε να καταλάβω τι "φταίει" ... έχει συνδιάσει τον χώρο μέσα με την κονσέρβα και δεν δέχεται τίποτα άλλο ούτε καν νερό... το κατάλαβα όταν άρχισε να πίνει νερό απο το ποτήρι μου. έτσι της έβαλα ξηρά τροφή πάνω στο κρεβάτι μου οπου και περνάει όλη την μέρα της, και τρώει εδώ και 10 λεπτά ασταμάτητα... Smile Smile

happy2 happy2 happy2 happy2 xazo happy2 happy2 happy2 happy2
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από Luciddream Δευ Σεπ 26, 2011 6:22 pm

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Gatoni3

Luciddream
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή? Empty Απ: Πώς να μάθω στο γατάκι μου να τρώει ξηρά τροφή?

Δημοσίευση από eva777 Δευ Σεπ 26, 2011 7:17 pm

Κι εμένα άρχισε να τρώει το μωρό μου!!! Veryhappy Πιπιλάει βέβαια την κονσέρβα (ταυτόχρονα ζυμώνει το πάτωμα...)και γίνεται πατούρα και μετά κάθεται ώρες και γλείφεται!!! oksmily3

eva777
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης