gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

+16
alexandrakicat
Anatoli
NiaR
Chouzouris
Πούπσυ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
marmanga
barkoulitses
rotonda
TYMBWRYXOS
~Zouzou~
ladycat
BokSurat
nosyparker
SuperCatz
uptight
20 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από uptight Παρ Φεβ 04, 2011 8:44 pm

Η μικρή είναι κι απόψε στο σπιτάκι της... Και αύριο λέμε να κάνουμε την «επιχείριση»! Δεν κλείνω ραντεβού με το γιατρό γιατί μπορεί για τον Χ, Ψ λόγο να μην καταφέρουμε να την πιάσουμε. Έτσι και τα καταφέρουμε, θα την πάμε ως έκτακτη περίπτωση και θα περιμένουμε να μας δει όταν μπορέσει. Σημασία έχει να την πάμε να την δει.

Υπάρχει βέβαια κι ένα θέμα.. Αν δει ότι η γατούλα χρειάζεται να πάρει για κάποιο καιρό κάποια χάπια ή οτιδήποτε πριν κάνει στείρωση, πώς θα γίνει αυτό; Αν την βουτηξουμε και την πηγαινοφέρουμε σίγουρα θα είναι πολύ τρομαγμένη, και στο σπίτι μας το μόνο δωμάτιο όπου μπορούμε έστω και στοιχειωδώς προσωρινά να τη βάλουμε είναι το μπάνιο. Και θα είναι πολύ δύσκολο να την πιάσουμε (δεν έχουμε καταφέρει ποτέ ως τώρα) για να την ηρεμήσουμε, να της δώσουμε χάπια ή οτιδήποτε... Χώρια που μετά το υπόλοιπο πρωινό μέχρι μετά το μεσημέρι θα πρέπει να φύγουμε απ'το σπίτι, όπως και την Κυριακή τη μισή μέρα.

Με έχει πιάσει λίγο άγχος για να λέμε την αλήθεια.... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 703780 Τεσπά, ας την πάμε πρώτα και βλέπουμε. Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 270712
uptight
uptight
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Πειραιάς (and proud of it!)
Αριθμός γατουνίων : 1! Ο (Μπαμπα)Τσίκο μας!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κατά προτίμηση με κρύο και χιόνι... αλλοιώς, γλυκός ανοιξιάτικος ήλιος. Πάνω από 30 βαθμούς μόνο αν φοράω μαγιώ ΚΑΙ βρίσκομαι κοντά σε παραλία!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ.... ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΑ!!! :-D
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2010
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Parta10

http://some-beans.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από doremi Παρ Φεβ 04, 2011 8:58 pm

luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 04, 2011 9:09 pm

Ράνια, δες πώς θα πάει με το κλείσιμο στη γατοφόρο και τη μεταφορά της στον γιατρό, και βλέποντας και κάνοντας για τα υπόλοιπα! Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από moukelis Παρ Φεβ 04, 2011 9:41 pm

Βλεποντας και κανοντας,ισως μπορει να σας προτεινει και κατι ο γιατρος,ή να της βαζετε λιγες σταγονες rescue remedy στο νερακι της οσο μενει στο μπανιο,ωστε να ειναι λιγο πιο ηρεμη.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από ladycat Παρ Φεβ 04, 2011 10:04 pm

uptight έγραψε:
ladycat έγραψε:kale kopelia ean katlaba καλα εισαι γειτονισσα μενεις κοντα στο πατρικο μου αμα θες ερχομαι για βοηθεια χεχεχεχε νομιζω οτι καταλαβα πιο σχολειο λες

Πατριάρχου Ιωακείμ μένω, Καλλίπολη! Χαχαχα, άμα χρειαστώ βοήθεια θα σφυρίξω... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 977566

Αν και δεν το νομίζω. Σήμερα το πρωί που κατέβηκα να φύγω η Ολγίτσα καθόταν σοβαρή-σοβαρή μέσα στο σπιτάκι Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 501866 και όταν ξανακατέβηκα με το φαγητό της είχε φύγει απλά για να πάει στο μπροστινό μέρος της πιλοτις να λιαστεί, και μόλις τη φώναξα ξανάρθε αμέσως. Το καημενάκι φαίνεται πολύ ταλαιπωρημένο και το μόνο παρήγορο είναι ότι τουλάχιστον τρώει καλά αφού της βάζω ό,τι και στον Τσίκο... (αλλά μεγαλύτερη ποσότητα, αφού ο χοντρός τρώει αυστηρά 70γρ την ημέρα Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 270712 ). Δε μου φαίνεται ότι θα αρκεστούμε στη στείρωση, η γατούλα θέλει γενικό service. Αλλά θα την φτιάξουμε... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 742497

εγω μενω στην λυγινου λιγο πιο πανω απο τον τσακο Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από uptight Σαβ Φεβ 05, 2011 5:08 pm

Παιδιά έγινε η επιχείριση, πήγαμε στο γιατρό... αλλά η μικρή είναι θετική στο FIV. Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784

Έτσι, μας είπαν ότι αποκλείεται δια παντός να την πάρουμε σπίτι με τον Τσίκο. Και καθώς δεν έχουμε ούτε κήπο ούτε άλλο προφυλαγμένο χώρο το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να της έχουμε το σπιτάκι κάτω στην είσοδο με φαγητό και νερό... Και βέβαια να στειρωθεί, ώστε τουλάχιστον να αποφύγει τα περαιτέρω ζευγαρώματα, κυνήγια από αρσενικού, καυγάδες και γέννες. Αλλά για το αν θα τη βγάλει καθαρή, ο γατοθεός βοηθός... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 72784

Αρχικά μας είπε ο γιατρός ότι έχει ρινοτραχεΐτιδα και πολύ καλυκοϊό και επίσης ταινία. Της έκανε μια ένεση για τη ρινοτραχεΐτιδα που κρατάει 2 βδομάδες και έδωσε και χαπάκι για το παράσιτο, αλλά μετά βγήκαν τα αποτελέσματα του τεστ και πήραμε τα άσχημα μαντάτα οπότε απλά την πήραμε και τη γυρίσαμε σπίτι. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν έχει λευχαιμία.

Ήταν πολύ ήσυχη και ήρεμη, λίγο κχχχχχχ όταν τη βάλαμε μέσα... Αλλά όταν τη φέραμε πίσω, με το που ακουμπήσαμε το σπιτάκι κάτω και πήγα να βγάλω την πόρτα έκανε κι άλλα κχχχχ και πήγε να μου δώσει 1-2 νυχιές. Ούτε λόγος ηγια να τη χαϊδέψουμε, με το που της άνοιξα πήγε 5 μέτρα πιο πέρα. Δεν έφυγε εντελώς από την είσοδο, αλλά θα πρέπει να περάσουν φαντάζομαι μερικές μέρες μέχρι να μας ξαναεμπιστευτεί και να ξανάρθει. Τουλαχιστον εδώ θα έχει φαΐ.

Τι στενοχώρια ρε γμτ.... Το είχα ερωτευτεί αυτό το γατουλίνι... Μακάρι να καταφέρναμε να της βρίσκαμε ένα χώρο, αλλά που... Ένας θεός ξέρει τι μπορεί να της συμβεί αν τριγυρνάει. Το γουτσουνάκι μωρέ, και είναι τόσο γλυκιά... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 236755 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 236755 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 236755

Μ'αυτά και μ'αυτά σκέφτομαι πόσο τυχερός ήταν ο Τσίκο και τη γλίτωσε χωρίς να πάθει τίποτα χοντρό μέχρι να τον σπιτώσουμε... Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 236755
uptight
uptight
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Πειραιάς (and proud of it!)
Αριθμός γατουνίων : 1! Ο (Μπαμπα)Τσίκο μας!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κατά προτίμηση με κρύο και χιόνι... αλλοιώς, γλυκός ανοιξιάτικος ήλιος. Πάνω από 30 βαθμούς μόνο αν φοράω μαγιώ ΚΑΙ βρίσκομαι κοντά σε παραλία!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ.... ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΑ!!! :-D
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2010
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Parta10

http://some-beans.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από moukelis Σαβ Φεβ 05, 2011 5:11 pm

Τυχερος δε λες τιποτα...και ποσα ακομα ειναι εκει εξω...
Τουλαχιστον με την αντιβιωση και την αποπαρασιτωση θα παρει τα πανω της,αφου εχει σταθερα φαγακι.Προτεινω να της αφησετε καπου το σπιτακι αν γινεται,μηπως και ξαναμπει μεσα.Πρεπει παντως οντως μολις συνελθει λιγο να στειρωθει,για να μην ταλαιπωρειται και μεταδιδει και τον ιο...
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Φεβ 05, 2011 6:27 pm

Οχι ρε γμτ...τι κριμα No No No No
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Φεβ 05, 2011 7:24 pm

moukelis έγραψε:Τυχερος δε λες τιποτα...και ποσα ακομα ειναι εκει εξω...
Τουλαχιστον με την αντιβιωση και την αποπαρασιτωση θα παρει τα πανω της,αφου εχει σταθερα φαγακι.Προτεινω να της αφησετε καπου το σπιτακι αν γινεται,μηπως και ξαναμπει μεσα.Πρεπει παντως οντως μολις συνελθει λιγο να στειρωθει,για να μην ταλαιπωρειται και μεταδιδει και τον ιο...

Συμφωνώ με τη Δώρα..
Δυστυχώς να τα σώσουμε όλα δεν μπορούμε..
Κάνουμε ό,τι και όσα περνάνε από το χέρι μας, πολλές φορές και παραπάνω..
Να την πάρεις σπίτι, συνεπάγεται ότι θα πρέπει να χωρίσεις το σπίτι στη μέση για να μην συναντηθούν.. Δύσκολη συμβίωση για όλους..
Ίσως, αν θες, να της έφτιαχνες μια αγγελία για να υιοθετηθεί από φιλόζωο που δεν θα έχει άλλο γατάκι..

Anatoli έγραψε:Οχι ρε γμτ...τι κριμα Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 504504 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 504504 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 504504 Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 504504

Ναι ρε γμτ.. Είναι πραγματικά κρίμα..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από uptight Σαβ Φεβ 05, 2011 8:57 pm

SuperCatz έγραψε:
moukelis έγραψε:Τυχερος δε λες τιποτα...και ποσα ακομα ειναι εκει εξω...
Τουλαχιστον με την αντιβιωση και την αποπαρασιτωση θα παρει τα πανω της,αφου εχει σταθερα φαγακι.Προτεινω να της αφησετε καπου το σπιτακι αν γινεται,μηπως και ξαναμπει μεσα.Πρεπει παντως οντως μολις συνελθει λιγο να στειρωθει,για να μην ταλαιπωρειται και μεταδιδει και τον ιο...

Συμφωνώ με τη Δώρα..
Δυστυχώς να τα σώσουμε όλα δεν μπορούμε..
Κάνουμε ό,τι και όσα περνάνε από το χέρι μας, πολλές φορές και παραπάνω..
Να την πάρεις σπίτι, συνεπάγεται ότι θα πρέπει να χωρίσεις το σπίτι στη μέση για να μην συναντηθούν.. Δύσκολη συμβίωση για όλους..
Ίσως, αν θες, να της έφτιαχνες μια αγγελία για να υιοθετηθεί από φιλόζωο που δεν θα έχει άλλο γατάκι..


Tο σκεφτήκαμε. Το θέμα είναι ότι πρώτα πρέπει να εξασφαλίσουμε ότι θα μπορέσουμε να την ξαναπιάσουμε για να τη στειρώσουμε... Και ίσως πρέπει να εξοικειωθεί με τους ανθρώπους λίγο παραπάνω, γιατί προς το παρόν είναι πολύυυ φοβισμένη. Μακάρι να μπορούσε να γίνει αυτό!... Γιατί στο σπίτι το δικό μου, αλλά και σε όλα τα συγγενικά που μπορω να σκεφτώ, είναι αδύνατον\ αφού όλοι έχουν άλλα γατιά και όχι ιδιαίτερα πολύ χώρο! Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 504504
uptight
uptight
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Πειραιάς (and proud of it!)
Αριθμός γατουνίων : 1! Ο (Μπαμπα)Τσίκο μας!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κατά προτίμηση με κρύο και χιόνι... αλλοιώς, γλυκός ανοιξιάτικος ήλιος. Πάνω από 30 βαθμούς μόνο αν φοράω μαγιώ ΚΑΙ βρίσκομαι κοντά σε παραλία!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ.... ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΑ!!! :-D
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2010
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Parta10

http://some-beans.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Φεβ 06, 2011 11:05 am

sorry τι ειναι το FIV?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...!

Δημοσίευση από alex..niaou Κυρ Φεβ 06, 2011 11:11 am

alexandrakicat έγραψε:sorry τι ειναι το FIV?

ειναι ο αντιστοιχος ιος του αν8ρωπινου HIV,δηλαδη του ιου που προκαλει AIDS στους ανθρωπους..ο FIV προκαλει το AIDS στα γατια!
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Θέλω να βάλω πιατάκι για τα αδεσποτάκια στην pilotis αλλά...! - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης