gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

+5
Anatoli
Maro
niou
Πούπσυ
fofo
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από fofo Τετ Νοε 04, 2009 3:06 pm

Τελικα χθες βραδυ τον πηγα τρεχοντας στον γιατρο και διαβαστε τι εχουμε..

Πολυαρθρίτιδα (νόσος από ανοσοσύμπλοκα)
Τα γατάκια κουτσαίνουν από κάποιο πόδι και παραδόξως με την πάροδο του χρόνου η χωλότητα μετατοπίζεται από το ένα ποδαράκι στο άλλο.

Αυτό οφείλεται στην υπερβολική αντίδραση της γάτας στο να εξουδετερώσει τον καλυκοϊό που την έχει προσβάλλει (μερικές φορές και σε αυτόν που περιέχεται στο εμβόλιο). Ο οργανισμός της παράγει υπερβολικές ανοσοσφαιρίνες που συνδέονται με τον ιό και δημιουργείται μια σύνθετη ουσία (ανοσοσύμπλοκο) που προκαλεί ερεθισμό των αρθρώσεων.

Το αρθρο υπηρχε μεσα αλλα εγω δεν το ειχα δει..τελικα το επαθε απο το εμβολιο και είναι ζητημα χρονου μου ειπε η κτηνιατρος..θα επανελθει..προς το παρον δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα..Αυτα τα νεα μας!
Παντως ακομη ετσι ειναι ο πασακας μου,οπου τον ακουμπω κανει παραπονακια..ευτυχως τρωει κανονικα..τον χωρισα και απο τα αλλα 3 που εχω (τον Τζεπετο τον Πινοκιο(πεταμενα τα βρηκα εξω απο ενα ξυλουργειο πριν 3 χρονια) και την Αφρουλα(ειναι η βασιλισσα του σπιτιου)την έχω απο τα 13 μου 8 χρονων ειναι)και ειναι ηρεμος.
Αυτα τα νεα μας! Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον..Πολλα φιλακια! Smile)

fofo
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Απο Σέρρες-Φοιτητρια-εργαζομενη στην Κομοτηνη
Αριθμός γατουνίων : 3 τώρα 4.Αφρουλα,ΤζεπέτοΠινοκιο και Ζυμαρουλης
Motto : ..Ολα θα πανε καλα!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/08/2009
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Νοε 04, 2009 3:08 pm

Ευτυχώς που θα επανέλθει. Μεχρι τότε ευτυχώς που εχει εσένα και τον φροντίζεις! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από niou Τετ Νοε 04, 2009 3:13 pm

Πούπσυ έγραψε:Ευτυχώς που θα επανέλθει. Μεχρι τότε ευτυχώς που εχει εσένα και τον φροντίζεις! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866

+1 oksmily3
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Maro Τετ Νοε 04, 2009 3:21 pm

Ευτυχώς που δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό και θα γίνει καλά! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
Maro
Maro
Γατοδιαβιβάστρια
Γατοδιαβιβάστρια

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : Ένα
Motto : Don't breed or buy while stray animals die!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2008
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από fofo Τετ Νοε 04, 2009 3:36 pm

Ευτυχως δεν θα πει τιποτα..Το μωρουδακι μου..Εχει μια φωνουλα οταν κανει παραπονακια ζαχαρενια..Ειναι απιστευτος!ούτε θυμωνει
ουτε νυχακια βγαζει..πλαστοζυμαρουλης..το νινι μου..
Πολλα φιλακια,ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 31834

fofo
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Απο Σέρρες-Φοιτητρια-εργαζομενη στην Κομοτηνη
Αριθμός γατουνίων : 3 τώρα 4.Αφρουλα,ΤζεπέτοΠινοκιο και Ζυμαρουλης
Motto : ..Ολα θα πανε καλα!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/08/2009
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Νοε 04, 2009 3:39 pm

Περαστικα σας και γρηγορα! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 838337
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Milly Τετ Νοε 04, 2009 3:47 pm

Σου είχα γράψει αυτό στο πρώτο σου θέμα... Να τον δει ο γιατρός σου.
Δεν είναι περίεργο φαινόμενο. Είναι σύμπτωμα νόσου ...
αλλά κακώς δεν σου έβαλα το αρθράκι που είχα ανεβάσει για τους καλυκοϊούς να το διαβάσεις.

Μπράβο στην κτηνίατρό σου για την διάγνωση. Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες της. O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 193169
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Marcos Τετ Νοε 04, 2009 4:30 pm

Α! Πολύ καλά τα νέα σου!!!!!! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
Περαστικά του λοιπόν! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
Μέχρι τότε υπομονή O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 126539
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από Pepita Πεμ Νοε 05, 2009 1:21 am

πολυ χαρηκα O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866 O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
ασχετο Αφρουλα λεω και γω τη Τζογια μου ειναι, το χαϊδευτικό της O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 270712

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια Empty Απ: O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια

Δημοσίευση από marmanga Πεμ Νοε 05, 2009 1:48 am

Πολύ χαίρομαι που είναι κάτι περαστικό!O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 501866
Γρήγορα να γειάνει, λοιπόν, και να τα χαίρεσαι όλα σου τα γατούνια! O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια 126539
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : O Zυμαρουλης μου με το προβλημα στα ποδαρακια M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης