gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

+5
XIONIS
marmanga
Pepita
ismini
Silmaril
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Silmaril Τρι Μαρ 24, 2009 12:14 am

Είμαι να σκάσω!!!
Ένας γατούλης που παίρνει τα γεύματά του στην αυλή της μάνας μου έχει χτυπήσει άσχημα το μπροστά δεξί ποδαράκι...Απο την τελευταία κλείδωση πριν το πατουσάκι του κρέμεται το ποδαράκι σα σπασμένο, ενω το πατουσάκι του έχει πρηστεί φοβερά... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Προσπάθησα να τον πλησιάσω, αλλά μάταια...Αν προσπαθήσω να τον παγιδεύσω στην γατοφόρο φοβάμαι πως θα τον πονέσω πολύ...Πώς μπορώ όμως αλλιώς να τον πιάσω;
Κι αν τον πιάσω τι γίνεται; Είναι ενα γατάκι που δεν πιάνεται, άγριο...Πώς θα τον φροντίσουμε;
Τι κάνουμε βρε παιδάκια σ' αυτές τις περιπτώσεις; Μπορούμε να επέμβουμε ή απλά περιμένουμε το μοιραίο; pale
Κι είναι ενας γλύκας χοντροκέφαλος ασχημόγατος...Και με κοιτούσε με τα αλλοίθωρα ματάκια του...Δεν πρόκειται να ησυχάσω...παει... Sad
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από ismini Τρι Μαρ 24, 2009 12:17 am

No No gatoula
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Pepita Τρι Μαρ 24, 2009 12:18 am

πω πω Δεσποινα πολυ ζορικο ειλικρινα δεν ξερω ευχομαι να μπορεσεις να τον πιασεις No

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μαρ 24, 2009 12:22 am

Γμτ.... Δεν ξέρω τι να σου πω...
Ελπίζω να συνέρθει μόνο του. Μερικές φορές κάποια τέτοια τραύματα των άκρων -απ' όσο έχω δει εδώ στη γειτονιά- γειάνουν, αφήνοντάς βέβαια σημάδια κουτσαμάρας κλπ... αλλά τέλος πάντων, χωρίς μεγαλύτερες απώλειες. Μήπως να ρωτούσες γιατρό κατά πόσο έχει νόημα να βάλετε κάνα αντιβιωτικούλι στο φαϊ του για να αποφευχθεί χειρότερη μόλυνση????? Μπορεί να λέω βλακείες, βέβαια, αλλά για ρώτα μπας.... scratch
Περαστικά του. gatoula
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Μαρ 24, 2009 12:23 am

Άσε! Μια απο τα ιδια κι εδω!!! Ο ενας γκριζογατουλης ο μπαμπας της Νεφελιτσας μου (εχουν το ιδιο ακριβως χρωμα) εκτος απο την σπασμενη ουρα που εχει και τις δαγκωματιες που εχει παντα πισω απο τάτια σημερα ηταν χαλι. Κατσιασμενος με μυξες και σαλια να κρεμονται. Επισης ειδα εναν μαυρο γαταρο κεφαλα με τσιμπες και μυξες κι εναν ασπροπορτοκαλι τσαμπουκαλογατο με κλεισμενο το αριστερο ματακι και κομματι κρεας να κρεμμεται πισω απο τοδεξι αυτι!!! Τι να κανω πια με αυτα τα αδεσποτακια? Ποιον να πρωτοπιασεις που δεν πιανονται???? Οταν ζευγαρωνουν δεν καταλαβαινουν τιποτα! Καθε μερα γινεται της κακομοιρας στον κηπο απο καυγαδες... Παει δεν θα μεινει κανενα αρσενικο στο τελος... Γμτ... Με τις δαγκωματιες δεν κολλανε κι οι αρρωστιες??? Φοβαμαι οτι με το ζευγαρωμα θα κολλησαν κι οι θηλκυκες... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Silmaril Τρι Μαρ 24, 2009 12:46 am

Μαρίνα δεν είναι ασχημη η ιδέα σου με το αντιβιωτικό στο φαγητό...Ελπίζω να μην παει να φάει και η γυναίκα του όμως και το αντιβιωτικό καταλήξει στα μωρά τους που θηλάζουν!

Αχ...δεν ξέρω...Έχετε δει παρόμοιο τραύμα να γίνεται καλά (έστω και με κουτσαμάραblinking Παιδιά, θα τρελλαθώ...Τον είχα δει την Παρασκευή τον γατο μια χαρούλα...Και τώρα να είναι έτσι...
Απο την τελευταία κλείδωση και κάτω κρέμεται, το πατουσάκι του σα να λέμε, σα σπασμένο...Και πολύ πρήξιμο έχει αλλά μόνο στην πατούσα, όχι στην κλείδωση...Λέτε να φτιάξει απο μόνο του, έστω και με λίγο αντιβιωτικό;
Δεν αντέχω να ξέρω οτι πεθαίνει...(βέβαια πρόλαβε και διαιωνίστηκε ο άτιμος...μη χάσει το είδος! Laughing )
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Gloriana Τρι Μαρ 24, 2009 7:50 am

Pairneis mia gatopagida (apo mia filozoiki mporeis na zitiseis kai boitheia) kai bazeis mesa to fagito toy. Pianetai etsi. to pas ston ktiniatro kai ayti exoyn eidika kloybakia poy ta bazoyn mesa ta narkonoyn kai meta ta egxeirizoyn-exetazoyn.
Gloriana
Gloriana
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Σαλόνικα
Αριθμός γατουνίων : πέρασαν πολλά δεν έμεινε κανένα! :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπεζ κουκίτσα
Motto : Δεν μπορείτε να αλλάξετε τους άλλους, μπορείτε μόνο να τους αγαπάτε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/11/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_malakia-sto-tetragono-1

http://apartiosi.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μαρ 24, 2009 10:10 am

Δεσποινάκι, μη δώσεις έτσι αβέρτα το αντιβιωτικό. Ρώτα πρώτα, αν κάνει.
Και εφόσον τρώνε και άλλοι από το ίδιο σημείο, ρώτα το κι αυτό... scratch
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Gatadministrator Τρι Μαρ 24, 2009 11:03 am

Ο Μελαγχολικός είχε έρθει με σπάσιμο λεκάνης και δεν μπορούσε να κουνηθεί (αλλά έφευγε όταν τον πλησίαζα). Με καλό φαγητό και αντιβίωση το ξεπέρασε μόνος του. Ρώτα τον γιατρό για αντιβίωση.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; 662310

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από barkoulitses Τρι Μαρ 24, 2009 2:16 pm

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΙΣΩ ΠΟΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ 'ΓΟΦΟ' ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ
barkoulitses
barkoulitses
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 16 ΚΑΙ 1 ΣΚΥΛΟ
Motto : ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2008
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από rotonda Τρι Μαρ 24, 2009 2:47 pm

Αχ, τον κακομοίρη τον γατούλη! Ο τραυματισμός του άκρου ποδιού είναι δύσκολο πράγμα για αδέσποτο. Η λεκάνη συνήθως κολλάει μόνη της, αλλά το μπροστινό πόδι μπορεί να έχει παρατράγουδα (το πρώτο μου αδέσποτο το είχε πατήσει αμάξι στο μπροστινό πόδι και του είχε κοπεί το νεύρο -δεν είχε καθόλου πρήξιμο όμως-, οπότε το έσερνε, με κίνδυνο να πληγιάσει και να χρειάζεται ακρωτηριασμό). Βέβαια του δικού σου μπορεί να είναι π.χ. και δάγκωμα από καβγά, τι να σου πω, γιατρός δεν είμαι. Αν αντέχουν τα κότσια σου (με όλες τις υποχρεώσεις που έχεις), νομίζω ότι το καλύτερο για τον γάτο είναι αυτό που σου λέει η Gloriana. Το δεύτερο καλύτερο, τον τραβάς φωτό και τη δείχνεις στον γιατρό σου να σου πει.
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; Empty Απ: Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια;

Δημοσίευση από Silmaril Τετ Μαρ 25, 2009 1:54 am

Αυτό θα κάνω...Μάλλον θα γίνει με φωτογραφία η διάγνωση! (Ο Θεός να την κάνει δηλαδή, αλλά αφού δεν πιάνεται...)
Αμα κάνω Σοφία μου απόπειρα με γατοπαγίδα φοβάμαι οτι θα τον πονέσω πολύ...

Πάντως σήμερα είχα πολλά τρεχάματα και δεν πρόλαβα να παω απο εκεί...

Έχει που έχει τον πόνο του ο καημένος, μόλις κάτσει λίγο να χαλαρώσει έχει τη μάνα μου που παει με τρόπο και του ρίχνει απο -μικρή- απόσταση οξυζενέ...
Το "Γάμος αλά ελληνικά" το θυμάστε; Με το σπρέυ για πάσαν νόσον και πάσαν μαλακία; Ε αυτό είναι το οξυζενέ για τη μάνα μου...Γιατρικό για όλα...
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Πώς περιθάλπτουμε τα άπιαστα αδεσποτάκια; M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης