gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατακι αρρωστο .

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Πεμ Νοε 07, 2019 9:07 am

Καλησπέρα σας , θα ήθελα κάποιες απόψεις γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη,
Έχω ένα γατάκι τριών μηνών. Το πήρα πολύ πρόσφατα. Αμέσως το πήγα στον κτηνίατρο και μου είπε ότι είχε πυρετό.Του χορηγήθηκε αντιβίωση για 5 μέρες και μετά όταν έπεσε ο πυρετός του έκανε το πρώτο εμβολιο. Από τοτε δεν τρωει ιδιαιτερα και εχει διάρροια. Ειχε κάνει και δυο φορές εμετό αλλά αυτο ηταν μονο την πρώτη μέρα που έκανε το εμβόλιο. Φαίνεται οτι θέλει να φάει ,πηγαίνει και μυρίζει τη ξηρά τροφή αλλά δεν την τρώει. Εχω αλλαξει πανω απο 4 τροφες να δουμε τι του αρεσει αλλα δε φαίνεται να ειναι θέμα επιλεκτικοτητας. Ακόμα και υγρη τροφη , γλυφει λιγακι και θα φαει ελαχιστα. Εχω καλεσει επανειλημμενα την κτηνίατρο και μου ειπε να του δώσω καποιες τροφες για τη διαρροια , εστω και υγρη αν δεν τρωει την ξηρα τροφη. Παρ ολ αυτα βελτιωση δε βλεπω , μαλλον απλα πηγαινει πιο αραια τωρα στην αμμο του. Επισης οταν παει στην αμμο του νιαουριζει συνεχεια ,αλλα αυτο το εκανε απο την πρωτη μερα που το πηρα δεν ειναι κατι καινουργιο. Προτεινετε να κανω κατι αλλο?

ΥΓ: Δοκιμασα να ζεστανω την κονσερβα τιποτα , να μουλιασω την ξηρα τροφη τιποτα , εδειξε ενδιαφερον μονο οταν η γειτονισσα μαγειρευε ψαρια.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Νοε 07, 2019 2:41 pm

Καλησπέρα τριών μηνών ειχε πυρετο και ο αλλος πηγε και του εδωσε μονο 5 μέρες αντιβιωση και καπάκι εμβολιο? Το εριξε το εμβολιο ειναι πολυ απλο. Καταρχάς τι τροφή του δινεις? Δώσε καποια τροφή ποιοτικη ή φαρμακευτικη. Βρασε κοτοπουλάκι με ρυζι να χυλώσει και δώσε στο ζωντανο. Παρε φακελάκια φορτι φλορα απο το πετ σοπ ειναι προβιοτικα και ριχτο μεσα στο φαγητο του, οταν ειναι σε θερμοκρασια δωματιου για να μην καταστραφουν. Ειναι φυσικα αντιδιαροιικα ή δώσε μισο ultra levure των 50 σκονη μεσα στο φαγητο του επισης προβιοτικα. Ειναι καψουλα και την ανοιγεις. Μισο ημερησιως. Αν συνεχισει πολυ η διάρροια μπορει να αφυδατωθει. Αν δεν τρωει καθολου υπάρχουν δυναμωτικες πάστες στα πετ σοπ ,αλλα θεωρώ οτι θελει να φάει κατι διαφορετικο.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Πεμ Νοε 07, 2019 3:02 pm

Του έδινα ξηρά τροφή pro plan αλλά σταμάτησε να την τρώει και πήρα digestive royal canin που μου είπαν οτι ειναι για περιπτώσεις που εχει διάρροια. Εν τω μεταξύ σήμερα δεν πρόλαβε καν να πάει στην άμμο ή πονούσε δεν ξερω γιατί ,άλλα λέρωσε στο χαλάκι. Θα δοκιμάσω αυτο που μου προτεινεις με τα προβιοτικα και ελπιζω να βελτιωθεί. Ευχαριστώ πολυ.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Νοε 07, 2019 4:34 pm

Να δοκιμασεις και κοτοπουλο με ρυζι που σφιγγει. Οταν ειναι αρρωστα τα εντερα και τα στομάχια λογικο ειναι να μην θελει να φάει. Ποσες μέρες ειναι αυτή η κατάσταση διοτι αν αφυδατωθει θα χρειαστεί ορο και ισως φάρμακα. Μην παει πανω πανω απο 3 μέρες εξαντλητικη διάρροια. Δεν μου αρέσει η αντιμετώπιση του γιατρου. Ειναι ζωηρο το γατάκι?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Πεμ Νοε 07, 2019 4:40 pm

Κοιμαται αρκετα ειναι η αληθεια , δεν πολυπαιζει , ειχε διαρροια και πυρετο και πηρε αντιβιωση και μετα οταν του επεσε ο πυρετος του καναμε το εμβολιο και τοτε εκανε και εμετο και απο τοτε εδω και 4 ημερες ειναι λιγο υποτονικο και δεν εχει πολυ ορεξη οθτε για φαγητο. Διαφορετικα αν συνεχιστει τι πρεπει να κανω? Μηπως χρειαζεται καποια εξεταση αιματος? Επειδη εχω αλλο ενα γατακι αλλα δεν τα εχω βαλει ακομα μαζι μεχρι να αναρρωσει αυτο , η συμπεριφορα τους ειναι η μερα με τη νυκτα. Το αλλο τρωει πολυ παραπανω και παιζει , τρεχει συνεχεια.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Νοε 07, 2019 4:56 pm

Ειναι μερες η διάρροια εχει κανει αποπαρασιτωση? Πηγαινε το σε ένα αλλο γιατρο σε ποια περιοχή εισαι ?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Πεμ Νοε 07, 2019 5:03 pm

Ειμαι στη Νεα Σμυρνη και η αληθεια ειναι οτι απλα πηγα στον πιο κοντινο μου γιατρο. Για αποπαρασιτωση νομιζω μαζι με το εμβολιο του εβαλε μια παστα στο στομα , αν δεν κανω λαθος η παστα καταλαβα αυτο το σκοπο εχει. Οκ θα το παω σημερα σε καποιον αλλο γιατρο. Και εγω βλεπω οτι κατι δεν παει καλα αλλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια οποτε δεν ημουν σιγουρη.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Νοε 07, 2019 5:11 pm

Σε ρωτώ για να σου συστήσουμε εμεις. Εγω ειμαι Γαλάτσι οποτε ειναι μακρυά. Αυτο που δεν μου λες ειναιθ ποσες μέρες ειναι η διάρροια ειναι σημαντικο να πάρει το ζώο καποια τροφή και υγρά για να μην πάθει ζημια. Μεχρι να πας προσπαθησε να φαει εστω λιγο κοτοπουλο ή τον χυλο του ρυζιου. Δεν εχει φάει τιποτα για μερες με συνεχομενη διάρροια? Αν ειναι να πας να του βάλει ορο άμεσα. Το εμβολιο μας μάρανε..
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Πεμ Νοε 07, 2019 5:17 pm

Εχει τσιμπησει κυριολεκτικα 2 με 3 κροκετες , σημερα του εβαλα λιγο κοτοπουλο και εφαγε , αλλα οχι παρα πολυ και τωρα κλαιει ασταματητα.Και την παιρνω τη γιατρο και καθε μερα απο οταν εκανε το εμβολιο και μου ελεγε ε δεν θα ειναι κατι. Ειναι σιγουρα 4 μερες με διαρροια απο οταν εκανε το εμβολιο και πιο πριν ισως μια μερα , δεν το εχω πανω απο βδομαδα οποτε δεν ξερω αν ειχε και πιο πριν .

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Νοε 07, 2019 5:27 pm

Δωστου να φαει παλι κοτοπουλο βρασμένο αν έχεις ή βράσε με λιγο με ρυζάκι να φάει. Αν ειναι κρυο ζεστανε το λιγάκι μηπως θελει χάδια η πεινάει? Αν τρωει κατι παμε καλα. Δωστου και προβιοτικο. Αν δεις οτι τρώει παμε καλά. Αν ενα γατάκι μεινει εντελώς νηστικο 3 ημέρες μπορει να παθει ζημιά το συκώτι του. Προσπαθησε να το ταϊσεις σήμερα και να το πας καπου οπου θα ενδιαφερθουν περισσοτερο. Εχω πολυ καλη γιατρο αν δεν σε ενοχλει η αποσταση.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Νοε 08, 2019 1:40 pm

To γατάκι χρειάζεται άμεσα ιατρική περίθαλψη.
Μια μεγάλη γάτα με μειωμένη όρεξη, ίσως "κρατάει" περισσότερο από ένα γατάκι.

Είναι όλα όσα περιγράφεις δυνητικά επικίνδυνα κι ο χρόνος δεν είναι με το μέρος σας για δοκιμές.
Άλλαξε οπωσδήποτε γιατρό, περιέγραψε τα όλα αναλυτικά, το σωστό είναι να γίνουν κι εξετάσεις εφόσον κοιμάται, κλαίει και γενικά η διάρροια δεν είναι το μόνο σύμπτωμα.
Τα γατάκια χάνονται δυστυχώς από τη μια στιγμή στην άλλη, οπότε επισκεφτείτε το συντομότερο κάποιο γιατρό που θα ασχοληθεί σοβαρά με το περιστατικό.

Σας εύχομαι ολόψυχα περαστικά! Να το γνωρίσουμε σύντομα το μικρουλάκι!!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατακι αρρωστο . M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Παρ Νοε 08, 2019 1:57 pm

Πηγαμε σε αλλο γιατρο χθες. Εχει γαστρεντεριτιδα που πιθανα οφειλεται στην αρχικη αντιβιωση που πηρε. Ηταν πολυ μικρο για αντιβιωση απο οτι μας ειπαν και το εμβολιο το εριξε κ αλλο. Ξεκινησε αγωγη και ενεσεις για να του ανοιξει η ορεξη γιατι εχει χασει 200 γρ. και πρεπει να αρχισει να τρωει. Θα δουμε πως θα παει . Σημαντικο ειναι να τρωει στην παρουσα φαση. Δυσκολα τα πραγματα αλλα ειμαστε αισιοδοξοι.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Νοε 08, 2019 3:21 pm

Ξεκίνησε να τρώει δηλαδή; Έχει βελτίωση από χθες;
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατακι αρρωστο . M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Παρ Νοε 08, 2019 4:57 pm

Εφαγε και το βραδυ και σημερα απλα το πρωι εκανε εμετο παλι .Τωρα ειναι καλυτερα και τρωει. Μου προτεινε κ ο γιατρος παστα και να του τριβω το χαπι και να του το βαζω στο στομα. Αλλα το φτυνει με σαλια , υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Νοε 08, 2019 6:46 pm

Εγω ανοίγω στοματάκι βάζω χάπι μέσα,κλείνω και κρατάω κλειστό κάνοντας ελαφρώς μασαζακι στο λαιμό η/και φυσάω απαλά το μουσουδακι.
Το είχα δει να το κάνει κτηνίατρος σε κουταβάκι και το πήρε πολύ χαλαρά και εύκολα.
Νταξει...στις γατουλες δεν πάει τοοοοσο καλά,αλλα το καταφέρνουμε.
Εναλλακτικά ρώτα μήπως το διαλύσεις σε νεράκι να το δώσεις με σύριγγα,αλλα πρέπει να προσέξεις να παραλάβεις όλη την ποσότητα του χαπιού.
Ολα αυτά βέβαια αν δεν ξεγιελιεται με κάποια λιχουδιτσα ώστε να το πάρει μόνο του.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατακι αρρωστο . M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από belezza Σαβ Νοε 09, 2019 12:24 am

Καλησπερα σας .Κριμα που δε σας   ειδα απο χθες γιατι εχω  γιατρο πολυ   εμπειρο ειδικα  στα μωρα .Εχει σωσει πολλα μωρα  και δικα μου αλλα και φιλων μελων του γατοσπιτου.  Λοιπον ολα οσα ειπωθηκαν περι αντιβιωσης και εμβολιου απολυτα σωστα .Και αντιβιωση και εμβολιο και μωρο? Ποτε. Τωρα   με βαση οσα μου εχει πει για παρομοια περιπτωση και ειδικα σε νεογνο φιλης μελους εδω .Ρυζονερο   για τη διαροια .Δηλ.βραζουμε το ρυζι το   σουρωνουμε και κραταμε μονο το νερο ..Το ρυζι το πεταμε.Σε συριγγα  βαζουμε το ρυζονερο με λιγη κονσερβουλα .Για μωρα μονο το royal  canin   baby and mom .Βγαζουμε τη βελονα ,φυσικα, και ταιζουμε στο στομα με τη συριγγα.Με προσοχη μεγαλη για να μην κανει αναρροφηση .Βεβαια στο ρυζονερο   μπορειτε να λιωσετε και βρατο κοτοπουλο  ,αν δε θελετε κονσερβακι αλλα εμας μας ειχε πει καλυτερο στην περιπτωση    τους το κονσερβακι . Για διαρροια που επεμενε   μας ειχε δωσει ercefuril    σιροπι για ανθρωπομωρα  0,5 ml  της συριγγας ,τα δικα μου ομως τοτε ηταν  20   ημερων ,οποτε  το δικο σας   θα χρειαζεται περισσοτερο .Ομως   αυτο ειναι καλυτερα να το πει ο κτηνιατρος που ηδη επισκεφτηκατε   .Αν χρειαστειτε παντως  αλλη γνωμη   ,μπορω να σας δωσω   τα στοιχεια του σε p.m
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Γατακι αρρωστο . Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Νοε 09, 2019 7:40 am

καλημερα σας  εγω  ειμαι η φιλη με το μωρο που ανεφερε η Belezza εχω σωσει με τη βοηθεια του καλου αυτου γιατρου 5 μεχρι τωρα γατακια μωρα. το ενα μαλιστα απο πεντε ημερων που το παρελαβα και τα αλλα τεσσερα τα πηρα ενος περιπου μηνα αλλα ακομα με μπιμπερο ετρωγαν. η διαρροια ειναι σοβαρη πολυ για τη ζωη ενος τοσο μικρου γατιου αν δεν περασει αμεσα οπωσδηποτε ενα αντιδιαρροικο και προσοχη να μην αφυδατωθει. υπαρχει τροπος να δειτε στο δερμα του αν το σηκωσετε προς τα επανω αν ειναι αφυδατωμενο η οχι, αν ειναι αφυδατωμενο χρειαζεται ειδικο φαρμακο για την αφυδατωση. αν θελετε μια ακομη γνωμη να σας στειλουμε στον παιδοκτηνιατρο...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από magiko gatouli Σαβ Νοε 09, 2019 1:00 pm

Ευχαριστω πολυ. Βοηθησατε αρκετα. Δυστυχως εχει αφυδατωθει απο χθες ξεκινησαμε ορο και θα συνεχισουμε ετσι μεχρι να παρει λιγο τα πανω του. Δεν τρωει καθολου ακομα και οταν εφαγε εκανε εμετο κ διαρροια οποτε ο ορος ειναι η μονη λυση αυτη τη στιγμη για να παιρνει οτι χρειαζεται. Σημερα ειναι λιγο καλυτερα μετα τον ορο αλλα κ παλι εχουμε δρομο μπροστα μας. Το πηγαμε σε κλινικη ζωων και συμβαδιζουν οσα ειπατε με τις τακτικες που ακολουθουν οποτε νομιζω τουλαχιστον η αγωγη του ειναι σωστη αυτη τη φορα.

magiko gatouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από belezza Σαβ Νοε 09, 2019 8:53 pm

Καλα   κανατε   και το πηγατε σε κλινικη .Ευχομαι   να πανε ολα   καλα  . Αλλο ενα   tip   για αυτες τις περιπτωσεις ειναι το εξης .Βραζετε τσαι    το σουρωνετε    και    ριχνετε    ενα κ.γ   μελι . Δινετε με συριγγα ινσουλινης  1 ml  καθε   3 ωρες   ωστε    σε   9 ωρες   να παρει   3 ml. Αυτη τη συνταγη    μου την εδωσε ο κτηνιατρος   ,οταν το     μωρο  απο  τα   4   μου   (20 ημερων)   αρχισε    εμετο και διαροια   μαζι .Επειδη ηταν μεσανυχτα    δεν ηξερα    που να απευθυνθω ,οποτε μεσω τηλεφωνου   μου   συνεστησε   αυτο .Λειτουργει οπως ο ορος .Ενω ηταν   υποτονικο    και  αρχισε να κρυωνει το σωματακι   (οποτε καταλαβαινετε τι επαθα)   με τη ζεστη απο θερμοφορα    και κουβερτα   και αυτο  το   γιατροσοφι ,το πρωι   ειχε ζωντανεψει  .Να το εχετε   κι αυτο υποψη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Γατακι αρρωστο . Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι αρρωστο . Empty Απ: Γατακι αρρωστο .

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Νοε 16, 2019 2:35 pm

Τι νέα εχουμε???
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι αρρωστο . M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης