gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το συκωτι του Σιμπα

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από dagger Κυρ Αυγ 11, 2019 8:27 pm

Εχω μεγαλη συναισθηματικη φορτιση , οπότε ο γραπτος μου λογος μπορει να ειναι λιγο στεγνος , αλλα με το ζορι γραφω , προσπαθω να εχω θετικη ενεργεια , να ειμαι αισιοδοξη.

Η κατασταση του Σιμπα  δεν ειναι καλη.
Εχει αδυνατισει παρα πολύ , δεν τρωει μονος του , καθε φορα που τον πιανουε να του δωσουμε φαρμακα και να τον ταισουμε φοβαμαι οτι θα τον βρω να κοιταζει στο κενο.

Η τιμη που δινουν οι εξετασεις για το συκωτι ειναι στα υψη.
Ευτυχως δεν εχει προβλημα με τα νεφρα και δεν εχει αφυδατωθει.
Παιρνει φαρμακα , γιατι παρουσιασε και ικτερο ,  τον εχουμε πλακωσει στις βιταμινες και τα προβιοτικα , τον τα'ί'ζουμε με την συριγγα  με ειδικη κτηνιατρικη κονσερβα .
Δεν ξερω αν θα τα καταφερει , ειναι γέρος , πολύ γερος , ειναι μαζι μας εντεκα χρονια , ηταν ηδη ενηλικος και στειρωμενος οταν τον βρηκαμε .
Απο πληροφοριες που καταφερα να μαζεψω τοτε  ψαχνοντας να βρω αν εχει  σπιτι ,εμαθα πως ειχε μια οικογενεια ενα κοκκινο γατο που τον χασανε , μια γειτονισσα μου ειχε πει οτι τον εδερναν και τον αφηναν κλεισμενο σε ενα φωταγωγο οπου εσκουζε συνεχεια. , μεχρι που μια μερα συμφωνα με τα λεγομενα της γειτονισσας τους βρηκε ευκαιρια και βγηκε στο δρομο , δεν καθοταν να τον πιασουν , τον βρηκε η κόρη μου , την ακολουθησε και ηρθε σπιτι  , οποτε και δεν μπηκα καν στον κοπο να ρωτησω να εξακριβωσω αν ηταν αυτος.
Το εκανα γαργαρα και τον κρατησα.
Αν λοιπον ειναι εκεινος , ειναι περιπου στα 15 .

Ειναι το αρχαιοτερο γατι μας , ο βασιλιας του σπιτιου , το να τον βλεπω αδυνατισμενο , βρωμικο , ταλαιπωρημενο με ποναει κι ας ημασταν σε αποσταση ολα αυτα τα χρονια.

Σκεφτομαι πως ισως ηρθε η ωρα να παει να βρει τον φιλο του τον Μαρκο που τον προσεχε τοσο πολύ , εκλαιγε και τον εψαχνε οταν μας πεθανε , ισως να τον φωναζει και η Κουην που κοιμοταν στην αγκαλια του   , δεν ξερω , μπορει να του ελειψαν οι καυγαδες με την πιπιτσα για το ποιος ειναι ο leader toy spitioy , μπορει ακομα να αναζηταει  και το τσουρομαδησμα που εκανε στον Τολη.
Ειναι και ο γιος μου που ακομα ονειρευεται να τον παρει στην Γερμανια

Καντε βρε αγαπες μου μια θετικη σκεψη
Στειλτε μας ολη σας την θετικη ενεργεια , για εκεινο , για εμενα που κλαιω τωρα που γραφω ,

Αυτα


παλι καλα που ξερω τυφλο συστημα και γραφω αλλιως θα θελατε λεξικο
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από Buddylove Κυρ Αυγ 11, 2019 10:51 pm

Μη σκέφτεστε έτσι...η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος δικός μας αρρωστήσει έχουμε την τάση να τα βλέπουμε όλα μαύρα...ο πανικός δεν ήταν ποτέ ο καλύτερος σύμμαχος...ακολουθήστε την αγωγή που έδωσε ο γιατρός σας και όλοι ευχόμαστε για τα καλύτερα...Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά...Περαστικά Sibaκο μου... κουράγιο αγόρι μου...είμαι σίγουρη ότι θα το ξεπεράσεις...!!! flower flower flower heart
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από dagger Δευ Αυγ 12, 2019 9:09 pm

Buddylove έγραψε:Μη σκέφτεστε έτσι...η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος δικός μας αρρωστήσει έχουμε την τάση να τα βλέπουμε όλα μαύρα...ο πανικός δεν ήταν ποτέ ο καλύτερος σύμμαχος...ακολουθήστε την αγωγή που έδωσε ο γιατρός σας και όλοι ευχόμαστε για τα καλύτερα...Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά...Περαστικά Sibaκο μου... κουράγιο αγόρι μου...είμαι σίγουρη ότι θα το ξεπεράσεις...!!! flower flower flower heart

Σε ευχαριστω αλλα , τι να πω ?
Πανικο δεν εχω , στεναχωρημενη ειμαι , ακολουθω οδηγιες κι ελπιζω στο θαυμα.
Ουτε τα βλεπω μαυρα , ειμαι πολυ αισιοδοξος ανθρωπος αλλα ειλικρινα αυτη τη φορα φοβαμαι πολύ

ας αφησω ομως τις εικονες να μιλησουν , μια εικονα χιλιες λεξεις λενε


Ο Σιμπα πριν:


ο Σιμπα σημερα:

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από Buddylove Δευ Αυγ 12, 2019 9:45 pm

Τι να πω...τον ξέρω το Siba από παλαιότερες αναρτήσεις... ευχομαι μόνο το καλύτερο prosefxi ... εντάξει δείχνει αρκετά ταλαιπωρημένος αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα αντιδράσει θετικά ο οργανισμός του στην αγωγή... έχει πολλούς να τον αγαπάνε...δε μπορεί να τους απογοητεύσει... άλλωστε έχει να εξαντλήσει επτά ζωές ... luck blinking kissss
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από belezza Δευ Αυγ 12, 2019 10:07 pm

Μαρια  μου  μολις τωρα διαβασα το post  σου για το αγορακι σου . Οι  λεξεις δε φτανουν ,οταν μας εχει καταλαβει   ο πονος ,η θλιψη ,η αγωνια  για την  κατασταση μιας αγαπημενης ψυχης . 
Θα  ειμαι ρεαλιστρια   μπορει να συμβει το  καλυτερο   μπορει να συμβει το λιγοτερο καλο σεναριο  .
Ο  Siba  ομως   αυτη τη στιγμη ειναι εδω και σε χρειαζεται . Δεν εχει αλλον   και γι αυτον εισαι ο κοσμος ολος .Αρα οφειλεις  να βλεπεις   τα παντα θετικα   για να του δωσεις εσυ πρωτη τη θετικη σου ενεργεια .
Εγω  θελω να πιστευω  οτι θα   την ξεπερασει τη  φουρτουνα .Αλλα πρεπει να το πιστεψεις κι εσυ .Δεν εχουν νοημα τα δακρυβρεχτα  υποθετικα σεναρια .Ποτε η φαντασια δεν ταυτιστηκε με   την πραγματικοτητα . Εσυ ομως   εχεις   δουλεια που αν    υποβαλεις τον εαυτο σου σε καθε   φανταστικη   θλιβερη   εικονα ,δε θα εισαι σε θεση να τη φερεις εις περας . 
Παραλληλα   αν  σε παρηγορω  δε βλεπω το Siba   σε τοσο ασχημη  κατασταση  .   
Ευχομαι   να ερθουν τα καλυτερα αρκει να το πιστεψεις
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Αυγ 13, 2019 12:06 am

Μαρία μου τώρα διάβασα και τα δικά σας.
Καταρχήν μη σε παίρνει απο κάτω. Το ότι οι τιμές του συκωτιού είναι στα ύψη βελτιώνεται με την αγωγή και τη διατροφή.
Αν έβλεπες τις τιμές που είχε ο Αδάμ πριν 3 μήνες θα σου σηκωνόταν η τρίχα (τρανσαμινάσες 5 φορές πάνω απ το κανονικό, 5 χρονών γατί)
Ακολουθήσαμε ειδική διατροφή και κάποιο φάρμακο που μας είπε ο γιατρός και ήδη στην επόμενη εξέταση, οι τιμές ήταν η μέρα με τη νύχτα. Ακόμα ακολουθούμε αυτή τη διατροφή και μάλλον θα συνεχίσουμε αρκετά.

Μην πανικοβάλλεσαι και μην προκαταβάλεσαι. Κάνε ότι σου πεί ο γιατρός και βλέποντας και κάνοντας.
Στα γράφω αυτά γιατι κι εγω υστέρω είμαι και όταν μας συνέβη κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό.
Πιστεψέ το ότι θα ανταποκριθεί στη θεραπεία και γιατί όχι ? Ζεί μια καλή ζωή κι έχει φροντίδα απο κάθε άποψη.



Δε ξέρω αν σε παρηγορεί η όχι αλλά το πριν και το μετά δε μου φαίνεται τόσο τρομερό όσο το βλέπεις εσύ.
Φαίνεται λίγο ταλαιπωρημένος και πιο αδύνατος. Είναι ίσως και λόγω ηλικίας.
Πιστεψε πρώτη εσύ ότι θα πάει καλά και θα πάει mati mati




υγ. Είναι ίδιος ο ΖΙζικούλης μου Sad
Σας στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και περιμένουμε τα καλύτερα νέα σας

ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από psipsa Τρι Αυγ 13, 2019 12:54 am

Μαρακι κουραγιο... κανεις ο,τι μπορεις και ακολουθεις τις συμβουλες του γιατρου. εγω πιστευω και ελπιζω να τα καταφερει, σου ειπε κι η Χαρα, μερικες φορες οι κακοι δεικτες δε σημαινουν απαραιτητα και κακη προγνωση. εχετε τη σκεψη και την αγαπη ολων μας!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από dagger Τρι Αυγ 13, 2019 8:49 am

Παιρνει τα φαρμακα του κανονικα , τρωει αυτο που πρεπει να φαει / εστω και με την συριγγα .
Μεχρι στιγμης αρνειται να φαει μονος του , ελπιζω συντομα να γινει και αυτο .
Ενταξει το παραδεχομαι , μια τοση δα υστερια την εχω.
Αφου καθε μερα τα μετραω μην κι εχει ... εξαυλωθει κανενα και δεν το πηρα χαμπαρι. happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
ακουω χρ χρ στην αμμο και τρεχω να δω ποιος κανει τι κανει και αν ειναι οπως πρεπει να ειναι ,
Η αληθεια ειναι οτι εγω τον βλεπω χαλια , αλλα κι ο Αχιλλεας ηταν χαλια και τον συνεφερα , και η τζενα ηταν ενα σακι απο κοκαλα και την χοντρυνα - ειναι 50/55 κιλα η γομ'άρα.
Τωρα μου λετε οτι δεν ειναι τοσο χαλια.
Θα το δεχτω , ετσι κι αλλιως εγω ειμαι αυτη που εχοντας χασει 60 κιλα δεν το ειχα καταλαβει καν happy2 happy2 happy2 happy2

Κατα τ αλλα οταν με το καλο συνελθει , ειμαι περιεργη να δω τι θα κανει ο αντιβασιλέας εδω μέσα που εχει μπαστακωθει στο θρονο του Σιμπα και δεν ξεκουναει.
Τωρα αν μπορειτε να μαντεψετε ποιος ειναι ο διαδοχος του μεσα στο σπιτι μας ,tafos tafos tafos tafos
ειλικρινα σας μιλαω , μονο αυτον δεν περιμενα να αναλαβει τα ηνια της γατοκοινωνιας μου.
oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3

1αυτο που με συγκινει ειναι που οταν τον τα'ί'ζουμε ερχονται οι αλλες και παρακολουθουν μην χασουν το θεαμα.

υγ
ενταξει , εχω και τυψεις που τον αφησα μια βδομαδα και πηγα στον Βολο και ο εξυπνος ο γιος μου του εκοψε τα σαλοπετ και τις βιταμινες γιατι του ειπε ο πρωτος μας κτηνιατρος --- και που τα δινεις , γερος ειναι , οσο εζησε εζησε ... Madd Madd Madd Madd αη σιχτιρι δηλαδη , μετα απο 35 χρονια που σε ξερω βλαμενε.
κι αν εχει περιθαλψει ζωα απο εμενα , κι αν εχει παρει λεφτα , στειρωσεις , θεραπειες , ολα εκει .
Αλλα μαλλον γερασε και το εχει χασει , αλλιως δεν εξηγειται η σταση του.
Και δεν συζηταω το οτι ξεκουμπιστηκε για διακοπες και δεν μας εδωσε οδηγιες , και γυριζω απο Βολο και βλεπω ενα φαντασμα , μεσα σε μια βδομαδα εμεινε ο μισος γιατι του εδινε πολυ λιγη τροφη , με αποτελεσμα να τον αφησω γατο και να τον βρω γατακι.

και να ειναι σαββατοκυριακο και να μην βρισκω κανενα , και τον πηγα τελικα στον αλλο μας τον γιατρο την δευτερα και μας λεει οτι εχει και ικτερο , και μας εδωσε οδηγιες τις οποιες ακολουθω κατα γραμμα.
Μεχρι και την ποσοτητα που πρεπει να τρωει μας ειπε , και φυσικα σαλοπετ , βιταμινες σε παστα , προβιωτικα .
Και φυσικα ενα Σιμπα που οποτε τον πιασω να του δωσω φαρμακο η φαγητο με δαγκωνει σαν τρελος και στριφογυριζει επισης σαν τρελος.
Μονο ο γιος μου τον κανει καλα και εχει βρει το κολπο να τον ταιζει.
Εμενα ουτε να με φτυσει το παλιόπαιδο.
Αλλα τι περιμενω ;;;
παντα ετσι ηταν μαζι μου , μονο οταν με εχει αναγκη με θυμαται ,

Ξερω πως θα παρει χρονο να γινει καλα , αλλα επισης ξερω οτι καταφερα να ζησει ο Αχιλλεας , και τα δυο μωρακια μου που τάιζα με μπιμπερο , και ειδικα ο Σταματης μεχρι να παρει τα πανω του ... μεσα στην υστερια εγω οτι θα μου πεθανει το μωρο.

Αλλα τουλαχιστον εσεις με καταλαβαινετε κι εγω τ αγαπαω πολύ
γλυκαινει η ψυχη μου οποτε τα κοιταζω .
Και ο Σιμπα , ας μην με γουσταρε τρελά , δεν πειραζει , μ αρεσε που τον εβλεπα τεραστιο και χουζουρη να με κοιταζει

αυτα .

παω για μπανακι στη θαλασσα ,
εκει τα'ί'ζω τα περιστερια


φιλια και σας ευχαριστω heart heart heart heart heart heart
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Αυγ 13, 2019 11:04 am

Καλημέρα κι από μένα... flower flower flower Συμφωνώ απόλυτα με τα υπόλοιπα post... ήθελα κι εγώ να το πω από χθες... ότι δε βλέπω και καμιά τεράστια διαφορά μεταξύ των δυο photos...αρκέστηκα στο λίιιγο ταλαιπωρημένος...(είναι και καλοκαίρι και τους μειώνεται η όρεξη)... αλλά κρατήθηκα γιατί λέω οι άνθρωποι τον βλέπουν από κοντά...μην πετάξω κανένα βατράχι και πουν ότι τους κοροϊδεύω...Embarassed Sibaκο...kissss
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από dagger Σαβ Αυγ 17, 2019 12:52 am

end of the story

αντιο
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από belezza Σαβ Αυγ 17, 2019 9:49 am

Ελα ρε Μαρακι . Οτι και να σου πω   χωρις για σενα νοημα.Αλλαξα τρεις φορες  τα γραφομενα.Λυπαμαι απιστευτα Sad Sad Sad .Αλλα Μαρια τοσο ητανε και ητανε καλο .Εζησε μεσα στην αγαπη  .Η ψυχουλα τωρα σε βλεπει και γελαει απο την παρεουλα του ουρανιου τοξου .Μαζι   με  τα φιλαρακια του.Καλο ταξιδι μωρο μου  rainbow rainbow rainbow
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από dagger Σαβ Αυγ 17, 2019 11:29 am

Αχ Πεπη μου , το ειδα χθες το πρωι και το ειπα οτι μετραγε ωρες , αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω κιολας , ειχα μια ελπιδα οτι θα τα καταφερνε.
Ειπα οτι αν καταρρευσει το ανοισοποιητικο του ειναι θεμα ωρων.
Τελικα με το που κατερρευσε το αναπνευστικο του στα δεκα λεπτα εφυγε. Στην αγκαλια μου , οπως ο Μαρκος .
Δεν αντεξε ο γερος μου
Ξεκουραστηκε , δεν του αξιζε να ταλαιπωρειται , αυτος που ηταν παντα τοσο περηφανος και αρχοντόγατος , σωστός Βασιλιάς , το μονο που ηθελα ηταν να φυγει με αξιοπρεπεια , αν κι όλα αυτα δεν με ανακουφιζουν καθολου αυτη τη στιγμη.
Μολις νοιωσω λιγο καλυτερα θα γραψω την ιστορια του , ετσι οπως πρεπει , οπως του αξιζει .

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το συκωτι του Σιμπα  Empty Απ: Το συκωτι του Σιμπα

Δημοσίευση από belezza Σαβ Αυγ 17, 2019 10:03 pm

dagger έγραψε:Αχ Πεπη μου , το ειδα χθες το πρωι και το ειπα οτι μετραγε ωρες  , αλλα  δεν ηθελα να το πιστεψω κιολας , ειχα μια ελπιδα οτι θα τα καταφερνε.
Ειπα οτι αν καταρρευσει το ανοισοποιητικο του ειναι θεμα ωρων.
Τελικα με το που κατερρευσε το αναπνευστικο του στα δεκα λεπτα εφυγε. Στην αγκαλια μου , οπως ο Μαρκος .
Δεν αντεξε ο γερος μου
Ξεκουραστηκε , δεν του αξιζε να ταλαιπωρειται , αυτος που ηταν παντα τοσο περηφανος και αρχοντόγατος , σωστός Βασιλιάς ,  το μονο που ηθελα ηταν να φυγει με αξιοπρεπεια , αν κι όλα αυτα  δεν με ανακουφιζουν  καθολου αυτη τη στιγμη.
Μολις νοιωσω λιγο καλυτερα θα γραψω την ιστορια του , ετσι οπως πρεπει , οπως του αξιζει .

 Το.. περιμενουμε  Μαρακι .Θα  σε   ανακουφησει . 
Σε κανενα πλασμα δεν αξιζει να   ταλαιπωρειται .Πολυ περισσοτερο οταν  ειναι δικο σου filaki
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Το συκωτι του Σιμπα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης