gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από efikap Κυρ Ιουλ 14, 2019 9:12 pm

Καλησπέρα σας ! Ταΐζω πλέον 6-7 αδέσποτα της γειτονιάς. Δεν είναι δυστυχώς στειρωμένα και επειδή μένω στην επαρχία δεν έχει εδώ κοντά κτηνίατρο.... υπάρχουν 2 αρσενικοί, 2 γατάκια λίγων μηνών και 3 θηλυκά!  Τα οικονομικά μου δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση οπότε δεν μπορώ να αγοράσω ακριβή τροφή μιας και θέλω αρκετά κιλά το μήνα.... Ο ένας αρσενικός που του έχω και αδυναμία είχε  παρουσιάσει πρόβλημα με το ουροποιητικό του και του έδινα brekkies urinary και έτρωγαν κάποιες φορές και τα υπόλοιπα...  Όμως θέλω να αλλάξω και έχω καταλήξει στην Happy cat minkas  ή στην OK .
1) Εσείς ποια από τις δυο προτείνετε; Υπάρχει καλύτερη στα ίδια λεφτά;
2) Επειδή ο ένας γάτος έχει πρόβλημα μήπως να επιλέξω την Urinary  και  να δίνω και στα υπόλοιπα; Θα υπάρξει μακροπρόθεσμα πρόβλημα;

Σας ευχαριστώ!

efikap
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 11
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Απ: Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιουλ 15, 2019 11:31 am

δυσκολη η ερωτηση σου. οταν ταιζεις μαζικα πως μπορεις να δωσεις διαφορετικη τροφη σε ενα απο ολα; το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω με τα δικα μου δεσποζομενα που ειναι τα δεκα μαζι στο χωρο. ισως η urinary να ειναι η καλυτερη λυση αλλα εγω προσωπικα θα ρωτουσα και ενα κτηνιατρο για τη γνωμη του.Πανω απ ολα ομως ειναι απαραιτητο να στειρωσετε τα θηλυκα τουλαχιστον. Ρωτηστε στο δημο αν εχει προγραμμα για στειρωσεις. Υπαρχουν επισης οργανωσεις που κατα καιρους στειρωνουν μαζικα σε νησια η αλλες περιοχες της Ελλαδας. αναζητηστε στο διαδικτυο αν ισχυει κατι τετοιο για την περιοχη σας.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Απ: Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από efikap Δευ Ιουλ 15, 2019 12:23 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω ρωτήσει στην γύρω περιοχή και δεν υπάρχει κάτι... ο πιο κοντινός κτηνίατρος είναι περίπου μιάμιση ώρα μακριά με το αυτοκίνητο που εγώ δεν έχω .... στο δήμο που ρώτησα μου είπαν ειρωνικά, ότι έχουν με σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούν... και δεν θα ασχολούνται με γάτες!! Εσείς ποια τροφή έχετε επιλέξει και πόσο σας κοστίζει το μήνα αν επιτρέπεται;

efikap
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 11
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Απ: Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από Lina Δευ Ιουλ 15, 2019 12:32 pm

Είναι δύσκολη η περίπτωση με τον γατούλη.Υπάρχει περίπτωση να τρώει απομονωμένος από το πλήθος για να μπορεί να τρώει κάτι ιδιαίτερο όπως η τροφή για στειρωμένα?Στο δικό μας γατοκοπάδι έχουμε επιλέξει αυτή
https://www.skroutz.gr/s/8810444/Dupy-Cat-20kg.html
εννοείται εδώ τη βρίσκουμε χωρίς τα μεταφορικά και διαρκεί περίπου ένα μήνα το σακί.
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Απ: Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από efikap Δευ Ιουλ 15, 2019 2:29 pm

Ναι... όντως είναι δύσκολο να τον απομονώσω, οπότε μάλλον θα καταλήξω στην OK Passion Adult Urinary ή στην Happy Cat Minkas Urinary Care και θα δοκιμάσω να δίνω σε όλα... ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα στα υπόλοιπα....

efikap
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 11
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Empty Απ: Ξηρά τροφή για γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από psipsa Τρι Ιουλ 16, 2019 3:07 am

στο δικο μου κοπαδι συνηθως δινω τη wellness που κανει για στειρωμενα. https://www.petmark.gr/el/161-animal-s-science
κοστιζει 25 ευρω και παρ ολη την χαμηλη τιμη εχει καλη ποιοτητα. Δε συναγωνιζεται σιγουρα τις πανακριβες αλλα στην τελικη ουτε κι αυτες δεν ειναι το τελειο για τις γατουλες μας.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ξηρά τροφή για  γατοκοπάδι! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης