gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από yianclout Δευ Ιουλ 08, 2019 5:45 pm

Καλησπέρα σας.
Δουλεύω σ ένα ξενοδοχείο ,που οι ιδιοκτήτες είναι εχθρικοί με τα γατιά,τα οποία δέχονται αγάπη,τροφή,χάδια και στοργή απ τους περισσότερους των πελατών και φυσικά τα ταίζω απ έξω ..αλλά μου ασκείται πίεση με απειλές απ τους ιδιοκτήτες που μου χρεωστούν 10.300 (από 3 χρόνια εργασίας) ευρώ και οι οποίοι έχουν τεράστια προβλήματα με χρέη απ ότι φαίνεται και ξεσπούν στα καημένα αδέσποτα.
Θα ήθελα την γνώμη σας για τις κινήσεις μου.
Έλεγα να κάνω μια παραπάνω υπομονή μέχρι τέλη Αυγούστου μήπως και πάρω τα χρήματά μου,αλλά αναγκάζομαι να δημοσιεύσω σε πρώτη φάση το πρόβλημα μου σε σας ,μιας που οι φιλοζωικές εδώ στο Νησί μου ,δεν σηκώνουν ποτέ το τηλέφωνο,παρά μόνο σε ξένους υπηκόους.
Το συγκεκριμένο θέμα το βρίσκουν πάτημα,ώστε να μου ασκούν bullying,επειδή ταίζω τα γατιά που είναι τριγύρω αλλά απ έξω απ το ξενοδοχείο.
Τους λέω ότι όλοι σχεδόν οι πελάτες δίνουν τροφή και αγάπη και ότι με τέτοιες συνθήκες μου είναι δύσκολο και αυτός είπε να πάρω ένα ξύλο και να τα διώχνω.
Αναρωτιέμαι αν κάτι τέτοιοι άνθρωποι μπορούν να προσφέρουν τουριστικά,επειδή ανθρωπιστικά είναι για λύπηση.
Στο παρελθόν άκουσα ότι χρησιμοποίησαν άσχημους μεθόδους διωξίματος σε μικρά που κυκλοφορούσαν στο σαλόνι και του δίπλα ξενοδοχείου που είναι και αυτό της ίδια εταιρείας.

yianclout
Kitten
Kitten

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από psipsa Τρι Ιουλ 09, 2019 12:09 am

δυο κινησεις μοναχα.. επιθεωρηση εργασιας για τα χρωστουμενα(εαν καποιος σου χρωσταει τοσα πολλα αδυνατο να πληρωσει χωρις πιεση..) και αστυνομια για την κακοποιηση των αδεσποτων. Επισης αν καποιοι φιλοζωοι ξενοι εστω μαθουν τι γινεται μπορει εκεινοι να δημοσιοποιησουν το γεγονος και με αρνητικη κριτικη να δω ποιος θα ξαναπατησει στο ξενοδοχειο τους.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από Lina Τρι Ιουλ 09, 2019 10:24 am

Συμφωνώ και με την psipsa αλλά μήπως να συμβουλευόσουν δικηγόρο και στο θέμα των οφειλών?Κι εκεί χρήματα χρειάζονται αλλά κάνε μια επαφή και βλέπεις πώς θα προχωρήσεις.
Το χειρότερο και από το να είσαι άνεργος είναι να δουλεύεις και να μην πληρώνεσαι.Χωρίς πίεση σε τέτοιους "ανθρώπους" τίποτα δεν γίνεται.
Έχω την εντύπωση ότι δεν απαγορεύεται η ξηρή τροφή να ταΐζεις τα αδέσποτα πόσο μάλλον ότι δεν τα ταΐζεις και μέσα στο χώρο του ξενοδοχείου.Άνθρωποι ανεγκέφαλοι χίλια δυο θα σου βρουν.
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από belezza Τρι Ιουλ 09, 2019 4:25 pm

Θα προσθεσω κι εγω στο θεμα σας ,καταρχην μπορει το site να ειναι φιλοζωικο αλλα πανω απ'ολα ειμαστε ανθρωποι και λογικο ειναι να μοιραζεστε τις δυσκολες στιγμες σας. Αρα μην αισθανεσθε αβολα για τη δημοσιευση του θεματος σας.
Εγω θα συμφωνησω με την ψιψα οσον αφορα το θεμα εργασιας. Καταγγελια στην επιθεωρηση εργασιας. Η διαμεσολαβηση μεσω δικηγορου ειναι μεσοβεζικη λυση ,διοτι και χρηματα θα σας φυγουν και συνηθως επακολουθει συμβιβασμος που σημαινει χρονοβορα διαδικασια και ενδεχομενα ατερμονες αναβολες εκδικασης μεχρι να φτασετε στον περιβοητο συμβιβασμο.
Πρεπει ολοι να ειμαστε γνωστες των νομων και να τους χρησιμοποιουμε ,διοτι το συμφερον ολων αυτων αυτης της κατηγοριας εργοδοτων ειναι οι ιδιωτικες λυσεις και οχι ο επισημος νομιμος τροπος
Τωρα στο θεμα των γατιων ,εφοσον ταιζετε ξηρα σε εξωτερικο χωρο ο νομος το προστατευει . Μπορειτε να τον ανακοινωσετε . Αλλα το καλυτερο πιστευω ειναι η κονοποιηση σε φιλοζωικες ξενων χωρων που εχουν ευαισθησια με τα ζωα και δυστυχως ,για το επιπεδο μας ,πολιτισμο.Ρωτηστε τουριστες ενοικους του ξενοδοχειου ποιε φιλοζωικες της πατριδας τοους εχουν και κοινοποιειστε . Επισης απευθυνθειτε στο zoosos . Kαι προπαντων μην φοβαστε !
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Ιουλ 09, 2019 10:39 pm

psipsa έγραψε:δυο κινησεις μοναχα.. επιθεωρηση εργασιας για τα χρωστουμενα(εαν καποιος σου χρωσταει τοσα πολλα αδυνατο να πληρωσει χωρις πιεση..) και αστυνομια για την κακοποιηση των αδεσποτων. Επισης αν καποιοι φιλοζωοι ξενοι εστω μαθουν τι γινεται μπορει εκεινοι να δημοσιοποιησουν το γεγονος και με αρνητικη κριτικη να δω ποιος θα ξαναπατησει στο ξενοδοχειο τους.


+++++
Αυτό.
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Ούτε δικηγόροι ούτε τίποτα. Κάποτε κάποιοι πρέπει να πάρουν το μάθημά τους

Όσο για τα γατιά να ξέρεις ότι δεν απαγορεύεται να τα ταίζεις (ξηρά) ειδικά έξω απ το ξενοδοχείο
Μπορείς να τους καταγγείλεις αν τα πειράξουν. Είναι ποινικό αδίκημα η κακοποίηση.
Μπορείς και να μιλήσεις με ενοίκους φιλόζωους του ξενοδοχείου που μπορούν να ευαισθητοποιήσουν φορείς.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από yianclout Τετ Ιουλ 10, 2019 9:30 pm

Δεν ξέρω γιατί δε αναρτήθηκε η απάντηση μου...
Ευχαριστώ όλους για την κατανόηση.
Πρόκειται για ανιστόρητους υπανθρώπους..
Έχω δουλέψει και αλλού και τα σέβονταν και μάλιστα όταν κλείνουν τον Οκτώβρη,συνεχίζουν κάποιοι και τα ταίζουν..
Αν έβλεπαν τις κάμερες τους,θα καταλάβαιναν πόσο λάθος έχουν,καθώς τα παιδιά των επισκεπτών παίζουν μαζί τους,όλοι δίνουν αγάπη,εκτός απ αυτούς που δεν έχουν..
Κάνω υπομονή για λίγο και μετά δημοσιοποίηση σε τοπικό Τύπο και φυσικά στο ΣΕΠΕ.
Για αστυνομία δεν συζητώ,επειδή δεν ασχολούνται αν δεν κάνεις καταγγελία και μετά 'φιλτράρεται'..
Παρόλο που έχει έναν Αστυνόμο που μένει εδώ και ταίζει κάποιο γατί,τον βλέπω ότι συγρατείται.
Βεβαίως τους απείλησα ότι θα το κοινοποιήσω και τους απείλησα.
Είναι ντροπή γιατί είναι 'ετοιμόρροπα' κάποια τμήματα,ενώ για τις κατσαρίδες που κάνουν παρέλαση δεν μιλάνε.

yianclout
Kitten
Kitten

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από yianclout Τετ Ιουλ 10, 2019 9:45 pm

Πέρσι κάποιοι πελάτες τους ενημέρωσαν ότι δεν φταίω εγώ που όλοι δείχνουν αγάπη και αυτά δεν ξεκολλάνε απ την είσοδο..μάλιστα κάποιοι ξεναγοί (υπάλληλοι Τουριστικών Γραφείων που περνάνε για ενημέρωση πελατών),έπαιζαν μαζί τους και άλλαζαν ακόμα και το δρομολόγιο τους για να περάσουν από δω και να χαιδέψουν δύο αδέσποτα.
Τους εξήγησα και ενημέρωσα και το παν και αυτοί,αλλά έχουν φάει κόλλημα που βρίσκονται στην είσοδο ,λες και είναι λιγότερα βρώμικα απ την ψυχή τους και με στοχοποίησαν.,ότι δήθεν εγώ τα κουβαλάω εδώ λόγω του ταίσματος.
Απίστευτα ανθρωποειδή με αγιάτρευτα ψυχικά νοσήματα.

yianclout
Kitten
Kitten

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Ιουλ 11, 2019 10:23 am

αρνητικη κριτικη απο πελατες χρειαζονται να ισιωσουν... αυτο μαλλον ειναι το καλυτερο μετρο γιατι θα τους τσουξει στην τσεπη... που ειναι και το μονο που τους ενδιαφερει γιατι απο ψυχη και καρδια δε διαθετουν. Αλλα και για τα χρωστουμενα σας μην ολιγωρειτε δεν θα σας τα δωσουν αν δεν τα διεκδικησετε με καποιο τροπο . Επιθεωρηση εργασιας δεν υπαρχει στον τοπο σας;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από yianclout Πεμ Ιουλ 11, 2019 4:14 pm

Ευχαριστώ ξανά για την αλληλεγγύη.
ΣΕΠΕνομίζω έχει,αλλά περιορισμένες ώρες,δεν απαντά στα τηλέφωνα,πρέπει να κλειστεί κάποιο ραντεβού,αλλά σε λίγες ημέρες θα διαβώ την ...όχθη.
Δεν γίνεται αλλιώς,δεν θέλω να είμαι κακός σε μια μικρή κοινωνία,αλλά δεν πάει άλλο.
Και πέρσι με την δική μου παρότρυνση (όπως ανέφερα) ,'πάγωσαν' το κηνύγι γατών...με τις δικές μου απειλές..
Ίσως βλέπω έναν ρεβανσισμό για το ότι τους καταγγέλλω σε πελάτες και ξεναγούς.
Κακοί άνθρωποι και ναι συμφωνώ ότι θα πρέπει να αναρτηθούν άσχημα σχόλια.

yianclout
Kitten
Kitten

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από yianclout Παρ Ιουλ 19, 2019 5:12 pm

Το ρεμάλι συνεχίζει να κακομεταχειρίζεται τα αδεσποτάκια,πετώντας το πλαστικό με νερό που τους βάζω εγώ και κάποιοι πελάτες,σπάζοντας ένα πήλινο και γενικά προσπαθεί τα τα τρομοκρατήσει.
Του επετέθηκα φραστικά απειλώντας τον,ότι θα φέρω εφημερίδα,αλλά δεν χαμπαριάζει.
Αστυνομία λέει άλλα αντ άλλων ,να πάρω λέει το 100,ενώ οι φιλοζωικές του Νησιού αοριστολογίες και γενικότητες.

yianclout
Kitten
Kitten

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Empty Απ: Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Ιουλ 20, 2019 1:59 am

δυσκολα ολα αυτα με τις αρχες να αδιαφορουν, εχω κι εγω εμπειρια με αδιαφορια απο την αστυνομια και το δημο... μηπως μπορειτε να μεταφερετε σιγα σιγα τα αδεσποτακια στο σπιτι σας απεξω πχ ουτως ωστε αν εκει ειναι καλυτερη η γειτονια να μη κινδυνευουν τοσο πολυ; η να αναζητησετε καμια υιοθεσια... λεμε τωρα, στην τοπικη κοινωνια; αν και το τελευταιο το βλεπω να μη γινεται, πολλοι απο εμας εχουμε ζωακια για υιοθεσια αλλα κανεις δεν υπαρχει πια να υιοθετησει....
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Με απειλούν να διώξω αδέσποτα με το ξύλο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης