gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αρρώστησε ο γατούλης μου...

+3
belezza
psipsa
Me and my miews
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Σαβ Ιουν 15, 2019 12:39 pm

Χαίρεται στην παρέα.. Λέγομαι Σία. Είμαι καινούργια εδώ και επέλεξα το site αυτό διότι άκουσα ότι υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται να βοηθήσουν.
Είμαι λίγο στα χαμένα εδώ και δύο εβδομάδες. 'Εχω 5 γατούλες αυστηρά μέσα στο σπίτι μου διότι κατοικώ σε δύσκολο σημείο πάνω σε λεωφόρο και δεν ρισκάρω να τα αφήνω να βολτάρουν έξω. Τον τελευταίο μήνα παρατήρησα ότι ο ένας γάτος είχε αδυνατίσει αρκετά και έσταζε δύσοσμα υγρά από το στοματάκι του.. λιγάκι μύριζε και ο ίδιος κάπως. Ωστόσο ήταν εύθυμος με κέφι για φαγητό και κανονικός στην κίνησή του. Είχε πεταχτεί από την πόρτα και βόλταρε στις γύρω αυλές, αλλά μέσα σε μερικές ώρες επέστρεψε πρίν ένα δίμηνο αλλά το είχε ξανακάνει και μία φορά ακόμα πέρυσι το καλοκαίρι. Ο κτηνίατρος αρχικά ανησύχησε για Αids , δυσκολεύτηκε να ανοίξει το στόμα του το οποίο είχε μέσα πύον κλπ. Δώσαμε αίμα , ξεκίνησα αντιβίωση με χάπι Baytril και μου ζήτησε να τον απομονώσω μέχρι να βγει το αποτέλεσμα. Βγήκαν καλές οι εξετάσεις μετά από 5 περίπου ημέρες, αλλά με ενημερώνει την επόμενη ημέρα ότι τα νέα είναι όχι τόσο καλά τελικά διότι διαγνώστηκε με λοιμωδη περιτονίτιδα Fiv και δείκτη 1/400. Καταλαβαίνετε πώς ένιωσα.. Πάνω που πέταξα από χαρά και ανακούφιση όταν άκουσα να μου λέει ''κάποια λοιμωξούλα θα ήταν΄' την προηγούμενη ημέρα , να μαθαίνω αυτό. Ευτυχώς που κάτι με έκανε να τον κρατήσω στην απομόνωση και να μην τον ενώσω με τους υπόλοιπους! Συνεχίζω μέχρι αύριο την αντιβίωση (10 συνολικές ημέρες) και μου έδωσε μια ειδική τροφή για τους επόμενους 4 μήνες. Ο γάτος θα παραμείνει στην απομόνωση και τον έχω μεταφέρει σε ένα φωτεινό δωμάτιο με ειδική σίτα, χαμηλή μουσική μαζί με τα πράγματά του. Είναι ήσυχος, αλλά ακόμα στρεσαρισμένος και αυτό είναι που με ανησυχεί για την ψυχολογία του.
Παιδιά όποιος τυχαίνει να γνωρίζει καλά για αυτήν την ασθένεια θα παρακαλούσα πολύ να μου γράψει. Πώς να το διαχειριστώ, τι ακριβώς να κάνω, πού να απευθυνθώ. Επίσης ανησυχώ μην τυχόν έχει κολλήσει και τους υπόλοιπους όλο εκείνο το μικρό διάστημα που είχε τα συμπτώματα πριν τον πάω στον γιατρό. Να αναφέρω ότι δεν είναι επιθετικός και όλα μου τα γατιά είναι ήσυχα αναμεταξύ τους. Τα άλλα μου γατιά δείχνουν εντελώς εντάξει, αλλά έπαθα φοβία τώρα και φοβάμαι μήπως τους επόμενους μήνες εμφανίσει κάποιο τα ίδια συμπτώματα. Προσπάθησα να αποφύγω άρθρα από Google γιατί θα πάθω κλονισμό και ρώτησα άλλους κτηνιάτρους αλλά δυστυχώς δεν με βοήθησαν. Δεν έχω τη δυνατότητα αυτές τις ημέρες ωσότου πληρωθώ να τον πάω και σε έναν άλλον κτηνίατρο διότι είχα πολλά έκτακτα έξοδα αυτόν τον μήνα και πήγε να μου στρίψει. Ευχαριστώ!!!

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Ιουν 15, 2019 1:06 pm

καλη σας ημερα και καλωσορισατε στο γατοσπιτο.. απο συζητησεις εδω στο φορουμ αλλα και με φιλους η διαγνωση για περιτονιτιδα δεν ειναι απολυτη και παντοτε ακριβης. Παιζει ρολο το εαν εκανε ολοκληρωμενη εξεταση αιματος η το συντομο τεστ που ανιχνευει..στο περιπου. Το λεω αυτο γιατι μια φιλη που πηρε γατουλα απο το δρομο ειχε θετικη διαγνωση για λοιμωδη περιτονιτιδα αλλα σε αλλη εξεταση σε αλλο κτηνιατρο βρεθηκε οτι δε νοσουσε τελικα απο περιτονιτιδα. Οποτε θα σας ελεγα αν και οποτε μπορεσετε οικονομικα να ζητησετε μια δευτερη εξεταση σε αλλο γιατρο. Εαν μενετε Αθηνα μπορουμε να σας πουμε σε ποιο γιατρο απευθυνθηκε η φιλη μου τοτε η να σας προτεινουν και αλλα μελη απ το γατοσπιτο γιατρους. Ετδι κι αλλιως τα μετρα που παιρνετε ειναι τα καταλληλοτερα. Να ειναι μονο του χωρις να εχει επαφη με τα αλλα γατακια του σπιτιου και να εχει ηρεμια και καλη διατροφη. Υπαρχουν και σκευασματα που βοηθουν το ανοσοποιητικο να διατηρειται σε καλο επιπεδο το ζωακι. Επισης ποια μορφη ειναι σας ειπε ο γιατρος; γιατι αυτο νομιζω εχει σημασια για το πως θα το αντιμετωπισετε. Κουραγιο και ψυχραιμια . ειμαστε εδω για οτιδηποτε μπορεσουμε να βοηθησουμε,εννοειται..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Ιουν 15, 2019 1:10 pm

https://www.petslife.gr/%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82/363-%CE%B7-%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CF%8E%CE%B4%CE%B7%CF%82-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%82
δειτε και αυτο το αρθρο το γραφει κτηνιατρος που ασχολειται και με εναλλακτικες θεραπειες, αυτο που σας ελεγα για την τονωση του ανοσοποιητικου της γατας..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Σαβ Ιουν 15, 2019 1:36 pm

Να'σαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ τόσο για το ενδιαφέρον! Smile
Μόλις τηλεφώνησα στο ιατρείο αλλά ο γιατρός λείπει αυτή τη στιγμή σε συνέδριο, θα ξανακαλέσω στο απόγευμα και θα σας γράψω για τη μορφή.
Το χαρτί που έχω στα χέρια μου λέει:
FIP type 1 IgG (IFA)....Θετικό 1/400
Τον έχω στο παιδικό μου δωμάτιο με όλα τα κομφόρ που λέμε δε το συζητώ χεχε μπαινοβγαίνω κάθομαι να έχει παρέα όταν δεν δουλεύω.. και αυτή τη στιγμή τον έχω απέναντι μέσα σε μια καλαθούνα χεχε
Μένω στη Δάφνη Αττικής και σκοπεύω οπωσδήποτε να κάνω μια επαναληπτική αίματος τον επόμενο μήνα και σίγουρα θα ήθελα να τον πήγαινα και σε έναν άλλο κτηνίατρο για μια επανεξέταση. Οποιος το δει και θα μπορούσε να μου προτείνει θα με βοηθούσε απέραντα!
thanks

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Τρι Ιουν 18, 2019 2:08 pm

Ο γατουλης μου έχει την ξηρά μορφή της νόσου. Χθες δεν ήθελε να φάει, μονάχα νερο σηκωνόταν και έπινε και πήγαινε για τα ούρα του.
Τον πήγα σήμερα στον γιατρό γιατί λόγω τριημερου δυσκολεύτηκα πολυ να επικοινωνήσω με τον ίδιο και κάποιον άλλο. Έκανε μια βιταμινουχα αντισηπτική ένεση και θα του δίνω απαλά "με το ζόρι" μαλακη τροφη μαζί με μια ειδική που αγόρασα. Όλα τώρα είναι στο χέρι του Θεού. Εύχομαι και ελπίζω να μην έχουν κολλήσει οι υπόλοιποι.

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από belezza Τρι Ιουν 18, 2019 9:56 pm

Γεια σας και απο μενα. Γνωσεις δυστυχως πολλες δεν εχω επι του θεματος αλλα μονο οσες φορες ετυχε περιπτωση στο forum.Αυτο ομως που θελω να σας πω ειναι οτι τεραστιο ρολο θα παιξει η δικη σας ψυχολογια. Ξερω ποσο δυσκολη ειναι η αποδοχη ενος τετοιου συμβαντος ,ομως πρεπει να το δειτε ρεαλιστικα και να παραμεινειτε ψυχραιμη ,καθως καθε δικη μας αντιδραση γινεται αμεσα αντιληπτη απο τα γατονια.Οτι χρειαζεσται ,ειμαστε εδω για να βοηθησουμε. Ευχομαι να πανε ολα προς το καλυτερο.Μη χανετε το κουραγιο σας
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από psipsa Τετ Ιουν 19, 2019 2:23 am

καλησπερα κι απο εμενα θα συμφωνησω απολυτα με την προλαλησασα. οσο για την ξηρα μορφη της ασθενειας εχω την εντυπωση πως ειναι ας το πουμε πιο...ελαφριας μορφης απο την υγρη. Και παλι ειναι ολα θεμα οργανισμου. σας εστειλα πμ με το ονομα του κτηνιατρου που συμβουλευτηκε η γνωστη μου. ευχομαι τα καλυτερα!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Τετ Ιουν 19, 2019 12:57 pm

Καλησπέρα! Psipsa σε ευχαριστώ πολύ, προσπάθησα να σου στείλω pm χθες μόλις το είδα αλλά δεν με άφησε να το κάνω διότι ανέγραφε πως δεν έχω συμπληρώσει έναν τάδε αριθμό μηνυμάτων, μάλλον επειδή είμαι καινούργια στο site. Δυστυχώς δεν θα χρειαστεί να τον κινήσω κάπου περαιτέρω γιατί μετράμε ώρες από όσο βλέπω και καταλαβαίνω. Προς το παρόν δείχνει ότι έχει επαφή με το περιβάλλον, αλλά.....
Η εικόνα του χειροτερεύει. Τον είχα στην καλαθούνα πάνω στο κρεββάτι, αλλά από μόνος του πάει και χώνεται κάτω από το κρεβάτι κι έτσι δε σκοπεύω να τον πιέσω, ας πάει εκεί όπου αισθάνεται εκείνος άνετα. Προφανώς ακόμα και το όποιο φως της συννεφιάς σήμερα τον ενοχλεί. Μόνο μια σιγανή χαλαρωτική μουσική για γατούλες έχω βάλει να παίζει. Νερό μέχρι χθες ήπιε, αλλά άρχισαν οι εμετοί. Η αφαγία συνεχίζεται. Μερικές ελάχιστες μπουκίτσες με το ζόρι του έδωσα από χθες. Τι να πω, καταλαβαίνετε. Δεν έβγαλε κάποια φωνούλα/κραυγή, δεν ξέρω εάν πονάει και αυτό με διαλύει.. Σκέφτηκα και το ενδεχόμενο της κοίμησης που σιχαίνομαι ακόμα και να πληκτρολογήσω, αλλά θα περιμένω να δω πως θα κυλήσουν οι επόμενες ώρες και θα επικοινωνήσω με τον γιατρό.

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από belezza Τετ Ιουν 19, 2019 10:49 pm

Λυπαμαι πολυ .Μονο αυτο μπορω να στειλω .Τη νοητη συμπαρασταση.
Καταλαβαινουμε ολοι πως ειναι
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από dagger Τετ Ιουν 19, 2019 11:46 pm

Μολις ενημερωθηκα απο την psipsa για την περιπτωση σας και επειδη μενω κι εγω Δαφνη θα χαρω αν μπορω να βοηθησω με καποιο τροπο.

Απο οτι διαβασα και απο την εμπειρια που εχω με την λ.π ελπιζω , πραγματικα ελπιζω να υπαρξει βελτιωση.

Σε οτι αφορα το αν θα κολησουν οι αλλες γατες.

Απέβαλλε απο το μυαλο σου τετοιες σκεψεις γιατι καλο δεν σου κανουν.
Εκει εξω υπαρχουν πολλες αληθειες και πολλοι μυθοι/ψεματα/υστεριες γυρω απο διαφορες παθησεις των γατιων.
Γατουλα που μου πεθανε απο λ.π ... αν τελικα ειχε , και ηταν σε επαφη με τις αλλες , τι να πω , δεν εχω δει κανενα συμπτωμα εναμιση χρονο μετα τον θανατο της.
Μια χαρα ειναι ολες.

Ελπιζω να ειναι ολα καλα ,να διαβασω οτι ολα πηγαν καλα



dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Πεμ Ιουν 20, 2019 12:13 am

Dagger καλησπέρα! Σας ευχαριστώ όλες για τη δύναμη που μου δίνετε. Ειλικρινά δεν ηθελα αυτό το μικρόβιο να μου δηλητηριάσει το μυαλό, αλλά αφού τώρα έγινε ο.τι έγινε θα πάω έναν άλλον γάτο μου από την ερχόμενη εβδομάδα για εξέταση για να δω έστω που βρισκόμαστε και αν τυχόν είναι φορέας και αυτός να ενισχύσω τη διατροφή τους με την ειδική τροφή που δυστυχώς δεν πρόλαβε να δεχθεί ο ψυχουλης μου που ακόμα υποφέρει. Dagger επειδή δεν μου επιτρέπεται ακόμα να στείλω προσωπικό μήνυμα έχε με σε παρακαλώ υπόψη στο μέλλον γιατί θα ήθελα να συζητούσαμε περί κτηνιάτρων διότι είμαι οικτρά απογοητευμένη και οριακά εκνευρισμένη με έναν συγκεκριμένο. Φυσικά και δεν πρόκειται να ονοματισω να κατηγορήσω η να διαβαλλω κανέναν άνθρωπο αλλά αισθάνομαι ότι δεν λαμβάνω σωστή ενημερωση, παρά ξεπεταγμα ενώ δεν ενοχλώ με τηλεφωνήματα εκτός από ένα δύο που έπρεπε να κάνω για τα βασικοτατα.

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Πεμ Ιουν 20, 2019 2:23 am

Έφυγε το μωρό μου, δραπέτευσε..
Νιώθω ότι με περίμενε να κάνουμε μια μεγάλη απαλή αγκαλια για να γίνει ενα αστεράκι στον ουρανό.
Εύχομαι κι ελπίζω κάποια στιγμή να εξελίξουν αυτό το εμβόλιο για να εξαλειφθεί κι αυτή η αρρώστια-τερας που τα ξεφτιλιζει.
Να είστε όλες καλά, την αγάπη μου στις ψυχουλες όλων σας. Και καντε μια προσευχουλα για τον Τζούλη μου εκεί που είναι να ναι καλά άμα μπορέσετε.

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Πεμ Ιουν 20, 2019 2:23 am

Έφυγε το μωρό μου, δραπέτευσε..
Νιώθω ότι με περίμενε να κάνουμε μια μεγάλη απαλή αγκαλια για να γίνει ενα αστεράκι στον ουρανό.
Εύχομαι κι ελπίζω κάποια στιγμή να εξελίξουν αυτό το εμβόλιο για να εξαλειφθεί κι αυτή η αρρώστια-τερας που τα ξεφτιλιζει.
Να είστε όλες καλά, την αγάπη μου στις ψυχουλες όλων σας. Και καντε μια προσευχουλα για τον Τζούλη μου εκεί που είναι να ναι καλά άμα μπορέσετε.

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Ιουν 20, 2019 11:33 am

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.
Δύσκολο.

Δραπέτευσε..είναι μια όμορφη θεώρηση. Είναι κάπου καλύτερα.

Ο Τζούλης σου πήρε αγάπη στη ζωή του.
Καλό του ταξίδι..
rainbow
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Lina Πεμ Ιουν 20, 2019 12:47 pm

Όλοι εδώ σε νιώθουμε να το ξέρεις!
Έφυγε γεμάτος αγάπη από ένα άτομο που τον αγκάλιασε.
Δεν υποφέρει πια...
Κουράγιο!
rainbow rainbow rainbow
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από belezza Πεμ Ιουν 20, 2019 4:40 pm

Λυπηθηκα απιστευτα . Καθε απωλεια ενος αθωου πλασματος ειναι συγκλονιστικη.Σιγουρα πηγε καπου καλυτερα ,καπου ανωτερα .Δεν ποναει πια και αυτο ειναι σημαντικο.
Να τον θυμαστε για την αγαπη που πηρατε και την αγαπη που δωσατε
Καλο ταξιδι να εχεις Τζουλη.
p.m Και πραγματικα μακαρι να βρεθει το εμβολιο για την ασθενεια αυτη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από dagger Πεμ Ιουν 20, 2019 10:45 pm

Μολις σου εστειλα πμ με τα στοιχεια του αλλου γιατρου .
Και μετα διαβαζω αυτο που φοβομουν χθες που διαβαζα οσα εγραψες .
Να ξερεις οτι σε καταλαβαινω απολυτα , ολοι και ολες μας εδω μεσα σε καταλαβαινουμε .

Γεια σου Τζουλη , καλο ταξιδι , κι αν τυχει και συναντησεις εκει πανω ενα ασπρο μαλιαρο γατο με κιτρινα ματια και ενα μαυρο θαυμαστικο στο κεφαλι , να ξερεις τον λένε Μαρκο και μπορει να περασαν 4 χρονια αλλα δεν τον εχω ξεχασει.


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από chocoulini Πεμ Ιουν 20, 2019 11:42 pm

No No

Εγω μια μερα θα σταματησω να μπαινω γατοσπιτο κι ο λογος θα ειναι οτι δεν αντεχω να βλέπω για απώλειες που φυσικά... μερος της ζωης ειναι.
Σε νιωθω όσο δεν πάει. Και ξερω πως λόγια δεν υπαρχουν να παρηγορούν.
Θελω να πω ομως και σε σενα και σε ολους εδώ μέσα και στον εαυτο μου πρωτα απο ολους... μη χάνετε στιγμη με τα αγαπημένα σας πλασματάκια.
Ας εστιάζουμε στις νίκες. Φυσικά χωρις να ξεχνάμε και τις φορες που δεν τα καταφέραμε, Οχι ως απώλειες αλλα ως τα γατοαγγελακια μας εκει ψηλά...
chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρρώστησε ο γατούλης μου... Empty Απ: Αρρώστησε ο γατούλης μου...

Δημοσίευση από Me and my miews Παρ Ιουν 21, 2019 4:44 pm

Αγαπημένες μου.. Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω ξανά και ξανά... Είστε συγκινητικές! Αισθάνομαι περήφανη για αυτήν την αγάπη που έχουμε απέναντί τους και ακόμα πιο περήφανη που βρίσκονται στις ζωές μας αυτά τα μωρά αλλά και όσες ψυχούλες έφυγαν από κοντά μας.
Το μόνο που εύχομαι και ελπίζω, είναι να ξανασυναντήσουμε τα μωρά μας στον Παράδεισο. Είναι ένα αμφιλεγόμενο θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση, αλλά το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι κάπου , κάποτε θα έχω την ευκαιρία να τα ξαναδώ. Αυτό, τίποτα άλλο.
'Ενα μεγάλο φιλί. love

Me and my miews
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Ούτε λίγα ούτε πολλά!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/06/2019
Mood : Αρρώστησε ο γατούλης μου... M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης