gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εφυγε το Τιτάκι μου

+2
psipsa
Ελένη2
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από Ελένη2 Τρι Μάης 14, 2019 11:05 am

Η Τιτούλα η μαύρη μου έφυγε από κοντά μου στις 31 Δεκεμβρίου του 2018 νωρίς το πρωί. Το βράδυ είχα κοιμηθεί αργά, άκουγα την Εύα που "της κόλλαγε" για να παίξουν κι αυτή της έλεγε χχχχχ...
Το πρωί σηκώθηκα η Τιτούλα είχε μπει στο ψάθινο καλαθάκι φωλίτσα κι είχε αφήσει την ουρίτσα αμολυμένη έξω.. πάντα τέτοια ήταν, καμμια χάρη όπως οι άλλες γατίτσες που τη μάζευαν γύρω τους. Αυτή την άφηνε ελεύθερη κι όπου πήγαινε...
Κοιμόταν .. Σηκώθηκα πήγα στο μπάνιο. Ήλεγξα το μπανάκι της για να καθαρίσω κι είδα ότι δεν είχε πάει... ΩΧ... Γύρισα στο δωμάτιο, κατευθύνθηκα προς το καλαθάκι "Τίτη" φώναξα, η ουρίτσα δεν κουνήθηκε...

Η Τιτούλα είχε μπει στο καλαθάκι της, ξάπλωσε ήσυχα, έκλεισε τα κεχριμπαρένια ματάκια της κ κοιμήθηκε για πάντα. Το λεπτό της κορμάκι ήταν δροσερό πια, αλλά ακόμα εύκαμπτο. Πήρα ένα υποσέντονο την ξάπλωσα τρυφερά απάνω, την πήρα αγκαλίτσα για τελευταία φορά κ τραβήξαμε για το δάσος...
Στην κηδεία ήρθαν τα γατάκια της γειτονιάς, τώρα το μωρό μου ξεκουράζεται ανάμεσα σε δύο κυπαρίσσια.
Γύρισα σπίτι, η Εύα κι η Ασημίνα έτρωγαν κροκέτες κ μετά έπαιζαν κ κυνηγιόντουσαν.
Αργότερα βγήκα, στο χαρτοπωλείο της γειτονιάς βρήκα μια χρηστουγεννιάτική κάρτα, είχε ανάγλυφα αναρριχώμενα λουλούδια κ μια ανάγλυφη μαύρη γατούλα με μακριά ουρίτσα που τα κοίταζε . Η Τίτη μου!!! είπα. Τώρα η κάρτα είναι στη βιβλιοθήκη μου μέσα στο σελοφάν της κ κάθε που την κοιτάζω βλέπω τη μικρή μου. Δεν θέλω να την ξεχάσω. Δεν ξέρω πού έχει πάει. Φοβάμαι ότι θα νοιώθει μόνη κ θέλω να ξέρει ότι η μαμά δεν την ξεχνά, όπου κι αν είναι.
Οι μικρές μεγάλωσαν και χαλάνε τον κόσμο.. Εφυγε το Τιτάκι μου Dscn1010

Ελένη2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Θα έρθει μια εποχή σε 10-20 το πολύ 30 χρόνια που δεν θα υπάρχουν πια ελεύθερες γάτες. Έζησαν όλες αυτές τις χιλιαδες χρόνια δίπλα μας αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τελειώσει το είδος τους... ένα τέλος που έρχεται "ντυμένο με αγάπη". Θα έχουμε φροντίσει εμείς να μην γεννηθούν για να μην πεθάνουν. Και θα έρθει η ώρα πριν τελειώσουμε την ύπαρξή μας που θυμόμαστε ότι ήταν γύρω μας από τις φωτό κ τα βίντεο. Κι όταν εμείς που τις στειρώσαμε όλες πεθάνουμε, οι επόμενες γενιές δεν θα νοιώθουν την έλλεψη γιατί δεν θα τις έχουν γνωρίσει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/12/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από psipsa Τετ Μάης 15, 2019 8:05 am

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Ελενη αυτος ειναι ο φοβος καθε ανθρωπου που διαπιστωνει οτι το γατο η σκυλοφιλαρακι του, το γουνινο παιδακι του μεγαλωνει τοσο ωστε να φτασει η ωρα του αποχωρισμου. Καθε μερα που ξημερωνει, καθε φορα που επιστρεφω κι ανοιγω την πορτα, εχω στο νου μου τη δικη μου πρωτοτοκη, την Ψιψα και η καρδια μου σκιρτα , να τη δω να μου γκρινιαζει με τα διαμαρτυρομενα νιαααρ της καθε φορα που με βλεπει... Δε θελω να φανταστω πως αισθανεσαι, αυτος ο πονος ξεπερνα τη φαντασια. 
Θα ξερεις ισως την ιστορια με το ουρανιο τοξο... 
σας την αφιερωνω, και ευχομαι ο πονος της καρδιας σου να λιγοστευει μερα τη μερα,.... 
Η ΓΕΦΥΡΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ

Τα χίλια χρώματα έχει κι είναι φτιαγμένη από άνεμο και φως, η γέφυρα τ' ουράνιου τόξου που δένει Γη και Ουρανό, στέρεη όμως και γερή σαν την αγάπη της καρδιάς. 

Λειβάδια και νερά κελαριστά, πράσινο χορτάρι κι απαλές πλαγιές λόφων απλώνονται στην αρχή της, εκεί που πατά γερά στο χώμα. Ευλογημένος τόπος, τόπος ομορφιάς, τόπος που αντηχεί από φωνίτσες, ποδοβολητά και φτερουγίσματα αγαπημένων ζώων που δεν ζουν πια.
Και δες τα! Τα γέρικα και άρρωστα είναι πάλι νεαρά, τα τραυματισμένα κι ακρωτηριασμένα γερά και δυνατά, όσα πόνεσαν είναι ευτυχισμένα, κι όλα μαζί σκίζουν τον άνεμο και τρέχουν και παίζουν, όπως μας έρχονται στα όνειρα και στις θύμησες παλιών ημερών.
Κι όμως κάτι τους λείπει... Κάποιος που ζει μεσ' στη καρδούλα τους... Κάποιος που έπρεπε να μείνει πίσω όταν αυτά έφυγαν...

Και ξάφνου ένα από αυτά, σταματά το παιχνίδι. Στέκεται ακίνητο. Τ' αυτιά του τεντωμένα όρθια, η μύτη του οσμίζεται τον αέρα, τα μάτια του καρφωμένα στο βάθος, μακριά, το κορμάκι του τρέμει από λαχτάρα. Κι αρχίζει να τρέχει, πηδώντας ψηλά πάνω από το χορτάρι. Τα πόδια γρήγορα, όλο και πιο γρήγορα.
Σε είδε νάρχεσαι...

Και σμίγεις ξανά με τον αγαπημένο σου φίλο. Γεμάτες αγκαλιές, γνώριμα φιλιά στο πρόσωπο, και βυθίζεσαι πάλι στη ματιά του πιστού συντρόφου. Χαϊδεύεις το αγαπημένο κεφάλι του ζώου που μπορεί να έφυγε από τη ζωή σου αλλά δεν εγκατέλειψε ποτέ τη καρδιά σου, και περνάτε μαζί πάνω από τη γέφυρα του ουράνιου τόξου, για να μη χωρίσετε ποτέ πια...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Εφυγε το Τιτάκι μου Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Μάης 15, 2019 9:04 pm

Ελένη2 έγραψε:Η Τιτούλα η μαύρη μου έφυγε από κοντά μου στις 31 Δεκεμβρίου του 2018  νωρίς το πρωί.  Το βράδυ είχα κοιμηθεί αργά, άκουγα την Εύα που "της κόλλαγε" για να παίξουν κι αυτή της έλεγε χχχχχ...
Το πρωί σηκώθηκα η Τιτούλα είχε μπει στο ψάθινο καλαθάκι φωλίτσα κι είχε αφήσει την ουρίτσα αμολυμένη έξω.. πάντα τέτοια ήταν, καμμια χάρη όπως οι άλλες γατίτσες που τη μάζευαν γύρω τους. Αυτή την άφηνε ελεύθερη κι όπου πήγαινε...
Κοιμόταν .. Σηκώθηκα πήγα στο μπάνιο. Ήλεγξα το μπανάκι της για να καθαρίσω κι είδα ότι δεν είχε πάει... ΩΧ... Γύρισα στο δωμάτιο, κατευθύνθηκα προς το καλαθάκι "Τίτη"  φώναξα,  η ουρίτσα δεν κουνήθηκε...

Η Τιτούλα είχε μπει στο καλαθάκι της,  ξάπλωσε  ήσυχα,  έκλεισε τα κεχριμπαρένια ματάκια της  κ κοιμήθηκε για πάντα. Το λεπτό της κορμάκι ήταν δροσερό πια, αλλά ακόμα εύκαμπτο. Πήρα ένα υποσέντονο την ξάπλωσα τρυφερά απάνω, την πήρα αγκαλίτσα για τελευταία φορά κ τραβήξαμε για το δάσος...
Στην κηδεία ήρθαν τα γατάκια της γειτονιάς, τώρα το μωρό μου ξεκουράζεται ανάμεσα σε δύο κυπαρίσσια.
Γύρισα σπίτι, η Εύα κι η Ασημίνα έτρωγαν κροκέτες κ μετά έπαιζαν κ κυνηγιόντουσαν.
Αργότερα βγήκα, στο χαρτοπωλείο της γειτονιάς βρήκα μια χρηστουγεννιάτική κάρτα, είχε ανάγλυφα αναρριχώμενα λουλούδια κ μια ανάγλυφη μαύρη γατούλα με μακριά ουρίτσα που  τα κοίταζε . Η Τίτη μου!!!  είπα. Τώρα η κάρτα είναι στη βιβλιοθήκη μου μέσα στο σελοφάν της κ κάθε που την κοιτάζω βλέπω τη μικρή μου. Δεν θέλω να την ξεχάσω. Δεν ξέρω πού έχει πάει. Φοβάμαι ότι θα νοιώθει μόνη κ θέλω να ξέρει ότι η μαμά δεν την ξεχνά, όπου κι αν είναι.
Οι μικρές μεγάλωσαν και χαλάνε τον κόσμο.. Εφυγε το Τιτάκι μου Dscn1010
ποσο σε καταλαβαινουμε ολοι εδω μεσα.Και πολυ σπο εμας το εχουμε ζησει.Ποναει η απωλεια,μπορει ο χρονος να απαλυνει τον πονο,αλλα εμεις ποτε δεν ξεχναμε τους μικρους μας φιλους.Μεχρι που θα συναντηθουμε εκει στην αλλη πλευρα του ουρανιουι τοξου.Καλο ταξιδι στο κοριτσακι σπυ,κανε μια αγκαλια στα υπολοιπα μικρα σου,εκεινα ξερουν π αντα να μας παιρνουν τη θλιψη rainbow rainbow
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Εφυγε το Τιτάκι μου M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από belezza Τετ Μάης 15, 2019 10:02 pm

psipsa έγραψε:Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Ελενη αυτος ειναι ο φοβος καθε ανθρωπου που διαπιστωνει οτι το γατο η σκυλοφιλαρακι του, το γουνινο παιδακι του μεγαλωνει τοσο ωστε να φτασει η ωρα του αποχωρισμου. Καθε μερα που ξημερωνει, καθε φορα που επιστρεφω κι ανοιγω την πορτα, εχω στο νου μου τη δικη μου πρωτοτοκη, την Ψιψα και η καρδια μου σκιρτα , να τη δω να μου γκρινιαζει με τα διαμαρτυρομενα νιαααρ της καθε φορα που με βλεπει... Δε θελω να φανταστω πως αισθανεσαι, αυτος ο πονος ξεπερνα τη φαντασια. 
Θα ξερεις ισως την ιστορια με το ουρανιο τοξο... 
σας την αφιερωνω, και ευχομαι ο πονος της καρδιας σου να λιγοστευει μερα τη μερα,.... 
Η ΓΕΦΥΡΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ

Τα χίλια χρώματα έχει κι είναι φτιαγμένη από άνεμο και φως, η γέφυρα τ' ουράνιου τόξου που δένει Γη και Ουρανό, στέρεη όμως και γερή σαν την αγάπη της καρδιάς. 

Λειβάδια και νερά κελαριστά, πράσινο χορτάρι κι απαλές πλαγιές λόφων απλώνονται στην αρχή της, εκεί που πατά γερά στο χώμα. Ευλογημένος τόπος, τόπος ομορφιάς, τόπος που αντηχεί από φωνίτσες, ποδοβολητά και φτερουγίσματα αγαπημένων ζώων που δεν ζουν πια.
Και δες τα! Τα γέρικα και άρρωστα είναι πάλι νεαρά, τα τραυματισμένα κι ακρωτηριασμένα γερά και δυνατά, όσα πόνεσαν είναι ευτυχισμένα, κι όλα μαζί σκίζουν τον άνεμο και τρέχουν και παίζουν, όπως μας έρχονται στα όνειρα και στις θύμησες παλιών ημερών.
Κι όμως κάτι τους λείπει... Κάποιος που ζει μεσ' στη καρδούλα τους... Κάποιος που έπρεπε να μείνει πίσω όταν αυτά έφυγαν...

Και ξάφνου ένα από αυτά, σταματά το παιχνίδι. Στέκεται ακίνητο. Τ' αυτιά του τεντωμένα όρθια, η μύτη του οσμίζεται τον αέρα, τα μάτια του καρφωμένα στο βάθος, μακριά, το κορμάκι του τρέμει από λαχτάρα. Κι αρχίζει να τρέχει, πηδώντας ψηλά πάνω από το χορτάρι. Τα πόδια γρήγορα, όλο και πιο γρήγορα.
Σε είδε νάρχεσαι...

Και σμίγεις ξανά με τον αγαπημένο σου φίλο. Γεμάτες αγκαλιές, γνώριμα φιλιά στο πρόσωπο, και βυθίζεσαι πάλι στη ματιά του πιστού συντρόφου. Χαϊδεύεις το αγαπημένο κεφάλι του ζώου που μπορεί να έφυγε από τη ζωή σου αλλά δεν εγκατέλειψε ποτέ τη καρδιά σου, και περνάτε μαζί πάνω από τη γέφυρα του ουράνιου τόξου, για να μη χωρίσετε ποτέ πια...
Μονο  αυτο θα μπορουσα να σκεφτω  και εγω  .Καλο ταξιδι στη γατουλα σου Sad Sad Sad Sad rainbow rainbow rainbow rainbow rainbow
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Εφυγε το Τιτάκι μου Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από Ελένη2 Πεμ Μάης 16, 2019 1:55 am

Σας ευχαριστώ παιδιά. Το σκέφτομαι το Τιτούλι μου συχνά. ..Πού να είναι το μωρό μου... του στέλνω μηνυματάκια αγάπης, ότι δεν είναι μόνο ότι η μανούλα το αγαπά όπου κι αν είναι.
Ευτυχώς η Εύα κι η Ασημίνα κάνουν πιο απαλή την απώλεια
Να είστε όλοι καλά κάθε στιγμή με τα ζουζουνάκια μας είναι πολύτιμη

Ελένη2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Θα έρθει μια εποχή σε 10-20 το πολύ 30 χρόνια που δεν θα υπάρχουν πια ελεύθερες γάτες. Έζησαν όλες αυτές τις χιλιαδες χρόνια δίπλα μας αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τελειώσει το είδος τους... ένα τέλος που έρχεται "ντυμένο με αγάπη". Θα έχουμε φροντίσει εμείς να μην γεννηθούν για να μην πεθάνουν. Και θα έρθει η ώρα πριν τελειώσουμε την ύπαρξή μας που θυμόμαστε ότι ήταν γύρω μας από τις φωτό κ τα βίντεο. Κι όταν εμείς που τις στειρώσαμε όλες πεθάνουμε, οι επόμενες γενιές δεν θα νοιώθουν την έλλεψη γιατί δεν θα τις έχουν γνωρίσει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/12/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από dagger Σαβ Μάης 18, 2019 9:09 am

Οσες φορες προσπαθησα να σου γραψω στο θεμα δεν τα καταφερα , θυμάμαι τον δικο μου τον Μαρκο και αστα να πανε.
Και εχουν περασει 4 ολοκληρα χρονια , και πηρα αλλες γατες , και ακομα κλαιω οποτε τον σκεφτομαι.
υπαρχει ενας στιχος απο ενα αγαπημενο τραγουδι που εκφραζει αυτο που νοιωθω

λείπει το βλέμμα σου
απ' της αυγής τα χρώματα
σ' αναζητώ
σ' αναζητώ μ' ένα βιολί κι ένα φεγγάρι
λείπει το όνειρο
εσύ και το δοξάρι

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Εφυγε το Τιτάκι μου Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από Ελένη2 Παρ Μάης 24, 2019 10:05 pm

Ξέρω τι λες. Είναι η προσωπικότητα του γατιού που σου μένει κ σου λείπει. Το πώς κοιτά πώς κινείται πώς συνδέεται μαζί σου.
H Τιτούλα έζησε όλη της τη ζωή κοντά μου. Απο μικρούλα. Περιέργως δεν κλαίω για αυτήν. Θυμάμαι όμως με πόνο τον Μητσίκο κ την Τζουτζούκα που τα έχασα τον Σεπτέμβριο του 1998. Θυμάμαι τον Τσιτση, τον  Γαλανομάτη έναν λατρεμένο γατούλη που μετάνοιωσα γιατί δεν τον πήρα σπίτι.. θυμάμαι με πόνο ένα σωρό χαμένες αγκαλιές. Η Τιτούλα χόρτασε, αγαπήθηκε. Φοβάμαι ότι αυτό που έπαθες με τον Μάρκο θα το πάθω με την Εύα. Το γατάκι που ήρθε τοσο μα τόσο τυχαία στις 20 Ιουνίου του '18. Το πώς έγιναν τα γεγονότα εκείνη τη μέρα κ την γνώρισα στο κλουβάκι του κτηνιατρείου είναι απίστευτο. Όταν την έφερα την ίδια μέρα με την Ασημίνα τις εκρυψα απ την Τιτούλα.. τις κράτησα στο μπαλκόνι. Η Τίτη τις πήρε είδηση αργότερα. Ήρθε στο δωμάτιο πέρασε κ τις παρατηρούσε απ το τζάμι. Δεν τις δέχθηκε ποτέ. Η Εύα έκανε φιλοτιμες προσπάθειες να συνδεθεί αλλά η Τίτη απαντούσε ΧΧΧ  αν η Τίτη ήταν νεώτερη ο Θεός ξέρει τι θα γινόταν γιατί ήταν αγριούλα κι αυτές ήταν γατονάκια 2 μηνών. Εφυγε το Τιτάκι μου Zi__e11
Η Ασημίνα γινόταν λαγός οπότε δεν υπήρχε θέμα.  Το ότι μπήκαν στο σπίτι 5 μήνες πριν με βόηθησε να κάνω πιο ήπια την  μετάβαση κ να δεθώ και με κάτι άλλο εκτός απ την Τίτη. Γιατι αν ήμουν μόνο μ' αυτήν κ έφευγε θα ήταν πολυ βαρύτερο. Πολλές φορές την σκέπτομαι.
Πού να είναι τώρα η Τιτούλα η λατρεμένη παιχνιδιάρα μαύρη μου γατούλα..

Ελένη2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Θα έρθει μια εποχή σε 10-20 το πολύ 30 χρόνια που δεν θα υπάρχουν πια ελεύθερες γάτες. Έζησαν όλες αυτές τις χιλιαδες χρόνια δίπλα μας αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τελειώσει το είδος τους... ένα τέλος που έρχεται "ντυμένο με αγάπη". Θα έχουμε φροντίσει εμείς να μην γεννηθούν για να μην πεθάνουν. Και θα έρθει η ώρα πριν τελειώσουμε την ύπαρξή μας που θυμόμαστε ότι ήταν γύρω μας από τις φωτό κ τα βίντεο. Κι όταν εμείς που τις στειρώσαμε όλες πεθάνουμε, οι επόμενες γενιές δεν θα νοιώθουν την έλλεψη γιατί δεν θα τις έχουν γνωρίσει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/12/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εφυγε το Τιτάκι μου Empty Απ: Εφυγε το Τιτάκι μου

Δημοσίευση από GiouliMant Παρ Μάης 31, 2019 8:03 pm

Καλό της ταξίδι. Ήταν πανέμορφη. Και έζησε με αγάπη και φροντίδα.
GiouliMant
GiouliMant
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/04/2009
Mood : Εφυγε το Τιτάκι μου M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης