gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Φεβ 15, 2019 11:28 am

Σας καλημερίζω και ζητώ μια μικρή βοήθεια.

Ψάχνω επειγόντως υγρή τροφούλα για ανάρρωση. Ο γιατρός μου είπε πως υπάρχουν τροφές σε εντελώς υγρή μορφή, πρότεινε τη royal recovery.
Όπου κι αν έψαξα μέχρι στιγμής μου λένε κατόπιν παραγγελίας και θα έρθει σε μια εβδομάδα περίπου, αλλά δυστυχώς αυτές οι ανάγκες προκύπτουν ξαφνικά.
Εναλλακτικά από pet shop μου πρότειναν hill's a/d σε μορφή mousse. Πρόκειται για γατάκι με χειρουργημένη άνω και κάτω γνάθο και ακόμη και το τάισμα με σύριγγα είναι εξαιρετικά δύσκολο.
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι σε εντελώς υγρή μορφή ή ψάχνω τελικά άδικα;
Από χθες είχα έχω αραιώσει με νεράκι και πολτοποίησα ότι κονσέρβα είχα διαθέσιμη, μα το μικράκι σταμάτησε να τρώει.
Επίσης αν η recovery της rc είναι σε μορφή κατάλληλη, αν τυχαίνει να έχει κάποιος είτε από Θεσσαλονίκη, είτε οπουδήποτε αλλού σας παρακαλώ επικοινωνείστε με πμ ή email. Διατίθεμαι να τις αγοράσω κανονικά εννοείται και βεβαίως να αναλαβώ τα έξοδα αποστολής αν μπορεί να σταλούν άμεσα, καθώς δεν έχω περιθώριο να περιμένω μια εβδομάδα.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Lina Παρ Φεβ 15, 2019 11:59 am

Στέλλα μου καλημέρα,η recovery είναι πατεδάκι πόσο πιο υγρή μορφή, αλεσμένη στο μούλτυ με νεράκι δεν θα μπορεί?Το mousse είναι ακόμα πιο λυωσμένο πάντως. Θα ρωτήσω κι εγώ το pet shop.
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Φεβ 15, 2019 12:04 pm

Κατάλαβα Λίνα μου, δεν έχω ιδέα πως είναι η recovery. Μπορεί πάνω στον πανικό μου να κατάλαβα λάθος, γιατί μου λέει είναι σε εντελώς υγρή μορφή.
Έτσι θα κάνω μάλλον, θα πάρω την αντίστοιχη hill's που βρίσκω κι ελπίζω στα καλύτερα.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Lina Παρ Φεβ 15, 2019 1:38 pm

Στέλλα κοίτα αυτό γράφει ότι διαλύεται 1/1 για σίτιση και με σύριγγα
https://www.pet4u.gr/royal-canin-recovery-cat-dog.html
Ρώτησα στο δικό μας πετ σοπ αυτή μου σύστησαν
https://www.pet4u.gr/hills-a-d-el-2.html
ότι δεν μπορείς να βρεις πες μας
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Φεβ 15, 2019 1:41 pm

Τη Hill's τη βρήκα, θα πάω το απόγευμα να την πάρω!
Βρήκα και κάποια άλλα στο petopoleion, αναμένω την παραγγελία.
Να πάνε όλα καλά και θα σας γράψω τις εντυπώσεις, όταν όλα μείνουν πίσω. prosefxi
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Lina Παρ Φεβ 15, 2019 1:47 pm

Stella M. έγραψε:Τη Hill's τη βρήκα, θα πάω το απόγευμα να την πάρω!
Βρήκα και κάποια άλλα στο petopoleion, αναμένω την παραγγελία.
Να πάνε όλα καλά και θα σας γράψω τις εντυπώσεις, όταν όλα μείνουν πίσω. prosefxi
Ωραία, σύντομα όλα να μείνουν πίσω,
δώστου ένα μεγάλο φιλί και όλα θα πάνε καλά filaki !!!!
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από LAROGATA Κυρ Φεβ 17, 2019 10:32 pm

Πως ειναι το γατακι Στελλα αρχισε να τρωει?απο τροφες αυτες που βρηκες ειναι οι καταλληλες και πανρα αραιωμενες με νερο εγω θα σου ελεγα αντι νερο να βαλεις ζωμο κοτας και καποθα βιταμινουχα παστα για ενδυναμωση
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση Empty Απ: Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Φεβ 18, 2019 2:53 pm

Τον έχω στην κλινική και τρέφεται με σωληνάκι Μαράκι μου.

Πήρα ήδη παστούλα με βιταμίνες και λοιπά recovery πατέ. Η ιδέα με το ζωμό μου φαίνεται πολύ καλή, θα τα έχω υπόψη όλα να τα εφαρμόσω μόλις αρχίσει να τρώει μόνο του.

Πάντως να σας πω, έμαθα πως υπάρχει και εντελώς υγρή τροφή της royal, η royal liquid σειρά. Είναι σε μπουκαλάκια και προορίζονται ειδικά για τάισμα με σωληνάκι. Η λήψη μπορεί να γίνει και από στόματος, όμως δε συμφέρει. Αν το ζωάκι μπορεί να φάει έστω λίγο μόνο του, ένα αραιωμένο αντίστοιχο πατεδάκι θα κάνει την ίδια δουλειά.
Ότι άλλο βρήκα θα σας τα μεταφέρω προσεχώς, μόλις λήξει η περιπέτεια του Φατσάκου.
Φαντάζομαι θα είναι χρήσιμα.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Επείγουσα αναζήτηση υγρής τροφής για ανάρρωση M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης