gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αλλοιωμένα πατέ;

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αλλοιωμένα πατέ; Empty Αλλοιωμένα πατέ;

Δημοσίευση από μύσταξ Παρ Δεκ 14, 2018 11:20 pm

Γεια σας,

Παίρνω καμιά φορά εκείνα τα κονσερβάκια Gourmet της Purina. Λοιπόν, τους τελευταίους μήνες παρατηρώ μια αλλοίωση στο πατέ κουνέλι, σολομό, κοτόπουλο κλπ. Φαίνεται και με κλειστή την κονσέρβα, από το καπάκι που φουσκώνει. Το έχει διαπιστώσει κανείς άλλος; Εγώ πλέον δυσκολεύομαι να βρω έστω και λιγοστά πατέ όπως ήταν παλιά και τα τσάκιζαν οι γάτες (τώρα ούτε να τα φτύσουν).

μύσταξ
Kitten
Kitten

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλοιωμένα πατέ; Empty Απ: Αλλοιωμένα πατέ;

Δημοσίευση από vaso Σαβ Δεκ 15, 2018 8:19 pm

Τουλάχιστον όπου τα έχω πετύχει δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλοίωση...Και επειδή έχω χρησιμοποιήσει κατά διαστήματα ούτε εκεί έχω προσέξει κάποια αλλοίωση.
Στη προκείμενη περίπτωση μπορεί να παίζουν πολλά ρόλο...Εφόσον βλέπετε τέτοιες αλλοιώσεις καλό θα είναι να τις αποφεύγετε και ίσως θα πρέπει να το επισημένετε στον εκάστοτε κατάστημα ώστε να επιληφθούν του θέματος.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Αλλοιωμένα πατέ; 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Αλλοιωμένα πατέ; 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλοιωμένα πατέ; Empty Απ: Αλλοιωμένα πατέ;

Δημοσίευση από Stella M. Κυρ Δεκ 16, 2018 7:46 pm

Τα gourmet τα πατεδάκια τα δίνω κι εγώ καμιά φορά σε μικρές ποσότητες, 1 πατεδάκι στα 3 κορίτσια για λιχουδιά κι έχω πετύχει κι εγώ διογκωμένα κονσερβάκια. Επίσης το έχω πετύχει και σε pet interest πατε.
Κατά κανόνα διογκωμένη κονσέρβα είναι μάλλον αλλοιωμένη κονσέρβα.

Παρόλα αυτά εγώ έχει τύχει να δώσω ελαφρώς διογκωμένο πατεδάκι, δεδομένου ότι η μυρωδιά και η όψη ήταν ίδια. Γενικά όμως το αποφεύγω και είναι όντως καλό να αναφέρεται στον υπεύθυνο του καταστήματος.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αλλοιωμένα πατέ; M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης