gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

+2
dagger
belezza
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από belezza Κυρ Νοε 25, 2018 7:36 pm

Τον κυριο της φωτογραφιας ασφαλως δεν τον γνωριζετε. Αλλωστε το  σιγουρο ειναι  πως  δεν  τον εχετε ξαναδει .Ισως κατι  και  να σας θυμιζει   αλλα  δεν ειστε και σιγουροι.
Και ομως  ο κυριος   με    τα ματια απο ζαντ   ειναι η αιτια για ολα τα  Λευκοθεοπουλα  αλλα και για ολα μα για ολα  τα πορτοκαλογατα της αυλης μας  και δοξα το Θεο  εχει  κανει    υπερπαραγωγες !
Ο εν  λογω κυριος λοιπον ,εχει μακρα και μυστηριωδη ιστορια .Εμφανισθηκε  ξαφνικα νταλα μεσημερι  καλοκαιρι του  2011 ,αν το θυμαμαι καλα  , στο εσωτερικο χωλ του διαμερισματος της μαμας μου .Ανοιξα την πορτα να βγω στο μπαλκονι της κρεββατοκαμαρας της  και τον ειδα ξαπλα στα πλακακια . Δεν ενοχληθηκε απο την παρουσια μου παρα μου νιαουρισε μια βαριεστημενη καλημερα  και συνεχισε την ξαπλα.
Εκεινη την εποχη ηταν σχετικα προσφατη η απωλεια της Ιρμας μου της  σκυλιτσας που ειχα 18,5 χρονια και η αποφαση να μην ξαναυιοθετησω  ζωακι    ισχυρη
Ηταν ομως  τοσο   ομορφος  και τοσο    μικρος (υπολογιζω πως πρεπει να ηταν 6-7  μηνων)   που  αμεσως τον εβγαλα μπουμπουκι  ,απο το ονομα αυτο του εμεινε το   μπουκι    και ετσι τον φωναζουμε   μεχρι και σημερα .
Ο  μπουκι  λοιπον  ερχοταν μονο για παρεα .Εμπαινε απο το πισω μπαλκονι   ξαπλωνε στο σαλονι και εφευγε πηδωντας απο το μπαλκονι  της προσοψης .Δεν ετρωγε ποτε  .Οποτε  παιρναμε καμια κροκετα να του δωσουμε μας απαξιωνε φευγοντας   . Αυτο κρατησε   για 2-3 χρονια. Εξαφανιζοταν για  μακρα διαστηματα και μετα ξαναεμφανιζοταν . Πολλα πολλα δεν ηθελε . Μονο ξαπλα για λιγο στο πλακακι   και μετα  τσουπ   ηρωικη εξοδο   απο το μπαλκονι  Αρχικα πιστεψαμε οτι εχει ιδιοκτητη  αλλα οτι   του αρεσε   και να μας κανει επισκεψη  ποτε ποτε.Ισως να ηταν ετσι   ισως και οχι  .
Μετα   τον  χασαμε   για   αρκετους μηνες   .
Στη συνεχεια ηρθε  η ιστορια του νιαουρελου .Και μετα της Λευκοθεας  .
Ωσπου  καποια στιγμη   ο    μπουκι   ξαναεμφανισθηκε   μαζι με τη Λευκοθεα  που για να πω  την αληθεια δεν ξερω μηπως εχουν  και αλλη συγγενεια   εκτος απο συζυγοι .. .Δεν ξερω   αν παιζει κατι τετοιο .
Η   Ελ... που μενει   διπλα   ηταν η πρωτη που διαπιστωσε το  ειδυλλιο.Αλλωστε και ο δικος της γατος  ο   murphy  
 (Eχω   ανεβασει φωτογραφιες του στο θεμα της   Λευκοθεας ) ειναι γονος  παναξιος της    γοητευτικης φατσας  που βλεπετε  και    που τον εφερε στο ματαιο τουτο κοσμο  με τη γατιτσα ενος γειτονα  ,πορτοκαλογατος με τα ολα του ο murphy οπως  και ο πατερας του ,γοηδες και οι δυο .
O μπουκι  λοιπον   παλι χαθηκε  για   πολυ  μεγαλο διαστημα ,νομιζα πως παει πια  δε θα τον ξαναδουμε  ωσπου  ξαναεμφανισθηκε  προ τριων ημερων  ευγενης και διακριτικος οπως παντα  ,χωρις να   μας   επιτρεψει να ρωτησουμε το που  ητανε  και με ποιες,δεν ξερω αν ειπε τιποτα της Λευκοθεας   . Δεκτικος ομως τωρα στις κροκετες μας αν και  παντα με  τακτ .
Στη μαμα μου που με ρωτησε πως τον   αναγνωρισα της απαντησα :Μα απο το ζαντ  που εχει για χρωμα στα ματια E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Rscn3710
E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Dscn3710E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Rscn3716
Την  υπολοιπη   οικογενεια τη γνωριζετε  .Η  ομοιοτης    εμφανης νομιζω
E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Rscn3717
E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Rscn3718
E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Rscn3719

Και  η γκριζετα.  Η  νεοεισερχομενη     που κολλησε τελευταια στην αυλη ,παρακολουθωντας  αναυδη τη συγκινητικη στιγμη  της  εμφανισης του μυστηριωδους επισκεπτη  E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Dscn3711
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από dagger Κυρ Νοε 25, 2018 11:20 pm

Μπουκι , ο ηθικος αυτουργος , ο πατερ φαμιλιας
Λευκοθέα ... ποσα ξερει και δεν μιλαει αυτο το κοριτσι .

Ειναι πολυ ομορφος και μ αρεσει που εχει χαρακτηρα
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από belezza Κυρ Νοε 25, 2018 11:42 pm

dagger έγραψε:Μπουκι , ο ηθικος αυτουργος , ο πατερ φαμιλιας
Λευκοθέα ... ποσα ξερει και δεν μιλαει αυτο το κοριτσι .

Ειναι πολυ ομορφος και μ αρεσει που εχει χαρακτηρα
Ειναι κουκλος ,ευγενης, διακριτικος ,ενας σωστος sir.Το εντυπωσιακο ειναι οτι γυριζει παντα εδω.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από dagger Δευ Νοε 26, 2018 7:45 pm

Eμ Λευκοθεα είναι αυτή , πως να μην γυριζει πισω ??
Ποιος μπορει να της αντισταθει ?
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από Lina Δευ Νοε 26, 2018 9:24 pm

Έτσι εξηγείται η τέλεια συνταγή για τα ...ΛευκοθεόπουλαSmile Ξεχωριστός και ο Μπούκι τον διακρίνει αυτή η ιδιαίτερη γλύκα που έχουν όοοοολα τα πορτοκαλόγατα.Η Λευκοθέα ξέρει eros
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Νοε 26, 2018 11:08 pm

salia Είναι ένας κούκλαρος! Πραγματικά τι ματάρες είναι αυτές;!

Αυτοί οι γάτοι...οι μποέμηδες, που κουβαλούν του δρόμου το κιμπαριλίκι..γυρνούν παντού κι επιστρέφουν, έχουν βάση και θυμούνται και διαλέγουν, έμπνευση για ποίηση, για φιλοσοφία. Πλάσματα υπέροχα, ερωτεύσιμα, το λιγότερο heart

Και οι "γήινες" παρατηρήσεις μου, πιστεύω ότι όντως μπορεί να έχει μια αδυναμία παραπάνω στη Λευκοθέα. Το είχα παρατηρήσει παλιότερα που είχαμε αστείρωτες θηλυκές, έχουν προτιμήσεις σταθερές, παρόλο που ζευγαρώνουν με όσο περισσότερα ταίρια μπορούν.
Ο Τιτάνας μας είχε σταθερή αγάπη ας πούμε στο Κορίτσι μου, όλες δεύτερες ήταν μπροστά της Laughing Μα κι αυτή τον έψαχνε και προσπαθούσε πάντα να του τραβήξει την προσοχή, όταν ο μπερμπάντης γλυκοκοίταζε τη Σίσσυ, έρως παράφορος!
Την πήρε μια απογοήτευση όταν επέστρεψε στειρωμένη, την μύριζε παραξενεμένος για αρκετό καιρό και επίμονα.
Άλλο ζεύγος ερωτευμένο, το Σπιθούλι με το Χοντρό. Αυτοί πρόλαβαν και την έκαναν τη δουλειά και το πιο αστείο ζευγαράκι μας είναι το δίδυμο Κλώνος-Μυτούλα. Η Μυτούλα στειρωμένη από τότε που ο Κλώνος ήταν γατάκι, μα έτσι και την πετύχει να κάνει τσισάκια ερωτεύεται παράφορα tongueout
Μάλλον ένα τέτοιο ειδύλλιο εκτυλίσσεται και στη γειτονιά σας με Μπούκι και Λευκοθέα πρωταγωνιστές! blinking
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Νοε 27, 2018 9:39 am

μα τι γλυκο πορτοκαλακι που ειναι ο Μπουκι,ετσι εξηγειται ποσο γλυκα μωρα εβγαλε η Λευκοθεοπουλα!!! mati mati mati mati mati mati heart
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από belezza Τρι Νοε 27, 2018 7:05 pm

χαχα! Ειναι ενας κουκλος.Και εχει ενα βλεμμα απιθανο. Δε φαινεται καλα στη φωτο γιατι κουνιοτανε συνεχεια .Διακριτικος και αξιοπρεπης παντα .Βεβαια δεν γνωριζω την ακριβη σχεση με τη Λευκοθεα ,παιζει να ειναι μπαμπας της?Δεν ξερω τη σχεση των γατιων με συγγενικα .... οντα απλα η κοπελα που μενει διπλα μου λεει οτι ειναι ο πατερας ολων των περτικαλι της αυλης μας
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Νοε 28, 2018 10:19 am

Κούκλος ο Μπούκι heart heart

Και φάτσα και προσωπικότητα oksmily3

Mμμμμμάλιστα …..

Τώρα εξηγούνται όλα …... oksmily3
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Νοε 28, 2018 11:37 am

Θα μπορούσε να είναι μπαμπάς της κούκλας, αδερφός ποτέ δεν ξέρεις.
Όταν φτάνουν στην ωριμότητα, δεν έχει σημασία η βιολογική σχέση.
Παρόλα αυτά δείχνουν "συντροφικά" σταθερές προτιμήσεις πολλά γατιά, έχουν κι αυτά τα δικά τους tongueout

Τώρα κυκλοφορεί εκεί σε εσάς ο κούκλος; Να μας τον βάλεις κι άλλες φωτογραφίες.
Ή είναι καθαρά guest οι εμφανίσεις του; Laughing
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Empty Απ: E! Ας πω κι εγω την ιστορια μου ..

Δημοσίευση από belezza Τετ Νοε 28, 2018 5:44 pm

Stella M. έγραψε:Θα μπορούσε να είναι μπαμπάς της κούκλας, αδερφός ποτέ δεν ξέρεις.
Όταν φτάνουν στην ωριμότητα, δεν έχει σημασία η βιολογική σχέση.
Παρόλα αυτά δείχνουν "συντροφικά" σταθερές προτιμήσεις πολλά γατιά, έχουν κι αυτά τα δικά τους tongueout

Τώρα κυκλοφορεί εκεί σε εσάς ο κούκλος; Να μας τον βάλεις κι άλλες φωτογραφίες.
Ή είναι καθαρά guest οι εμφανίσεις του; :lol:
Ναι ο κουκλος κανει guest εμφανισεις αλλα τωρα ειναι μαλλον η εποχη της επιστροφης στη Δουλτσινεα.
Το προηγουμενο καλοκαιρι και πριν στειρωθει η Λευκοθεα ,μολις ειχε γεννησει τα donuts και λογω της περιπετειας της δεν της χαλουσαμε χατηρι, ειχαμε φτιαξει σπιτακι και στην αυλη για να πηγαινει αν ηθελε σε πιο δροσερο μερος .Βλεπω μια μερα τη Λευκοθεα μαζι με τον καυμενο τον Κεραυνο να μπαινουν στα ''ιδιαιτερα'' .Ωχ σκεφτομαι η πανωραια ακομα δε γεννησε και ετοιμαζεται για αλλα?Εκεινη την ωρα σκαει ο μπουκι ,ορμαει μεσα στο σπιτακι βγαζει τον κεραυνο κακην κακως ,ενω η κιουρια πλενοτανε αμεριμνη για τα παληκαρια που σφαζονταν στην ποδια της Veryhappy Veryhappy Veryhappy
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : E! Ας πω  κι εγω  την   ιστορια μου .. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης