gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αδέσποτη γατούλα γεννάει

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αδέσποτη γατούλα γεννάει Empty Αδέσποτη γατούλα γεννάει

Δημοσίευση από Anastas1a Κυρ Αυγ 26, 2018 7:47 pm

Εδώ και καιρό φροντίζω μία αδέσποτη γατούλα. Φαίνεται πριν λίγο διάστημα έμεινε έγκυος αν και είχε πρόσφατα γεννήσει και αυτή την στιγμή γεννάει στο μπαλκόνι μου... βασικά... όχι ακριβώς. Στο μπαλκόνι μου (προσβάσιμο από τον εξωτερικό χώρο του σπιτιού) έχουν εγκατασταθεί δύο γατάκια 5 μηνών, παιδιά της αδερφής της και η μέλλουσα μαμά, φαίνεται να έχει βρει αλλού μέρος να γεννήσει και θέλει να τα πάρει μαζί της. Το πρόβλημά μου είναι τα γατάκια είναι μεγάλα και δεν την ακολουθούν με αποτέλεσμα να τα φωνάζει συνεχώς και να μην πηγαίνει στο μέρος που έχει βρει για να γεννήσει. Θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν υπάρχει περίπτωση να γεννήσει σε τυχαία σημεία στην προσπάθειά της να την ακολουθήσουν αυτά, και αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτήν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Anastas1a
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 28
Τόπος : Πλανήτης Γη
Αριθμός γατουνίων : 5
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : Be unique...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/06/2018
Mood : Αδέσποτη γατούλα γεννάει Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αδέσποτη γατούλα γεννάει Empty Απ: Αδέσποτη γατούλα γεννάει

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Αυγ 27, 2018 11:42 am

Φώναζε δηλαδή τα 5 μηνών γατάκια, τα οποία δεν είναι δικά της;

Δε νομίζω μωρέ.. Suspect

Τη φροντίζεις εσύ τη γατούλα; Αν ναι, υπάρχει ένα ενδεχόμενο να φώναζε εσένα γιατί ήταν ετοιμόγεννη. Σε βίντεο ας πούμε έχω δει γατούλες να καλούν τους ανθρώπους τους, λίγο πριν γεννήσουν. Αυτό το βρίσκω πιο πιθανό. Επίσης η μαμά των δικών μου κοριτσιών, αν και αδεσποτούλα φώναζε τη μαμά μου όταν γεννούσε.
Φαντάζομαι ότι ήδη γέννησε η γατούλα κι ελπίζω να πήγαν όλα καλά!

Αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ, εφόσον πηγαινοέρχεται στο μπαλκόνι σας, είναι να της ετοιμάσεις μια καλή φωλίτσα, ένα κουτί μήπως θελήσει να τα φέρει ξανά στο σπίτι σας και βεβαίως να την ταϊζεις καλά.

Όσο για το ότι είχε γεννήσει πρόσφατα, δυστυχώς δεν προλαβαίνονται, αναπαράγονται πολύ πολύ γρήγορα.

Σε 2ο χρόνο όταν τα μικρά της απογαλακτιστούν, αν μπορείτε σκεφτείτε τη στείρωση αφού η γατούλα πηγαινοέρχεται σε εσάς, δεν θα είναι πολύ δύσκολο να την ξεγελάσετε να μπει σε ένα κλουβάκι.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αδέσποτη γατούλα γεννάει M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης