gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από Argiris Δευ Ιουν 25, 2018 10:25 am

Καλή σας μέρα! Είμαι νέος στην παρέα σας και χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

Την περασμένη Δευτέρα βρήκα έναν μικρούλη μαυρούλη με κλειστά ματάκια στη μέση του δρόμου. Τον μάζεψα αμέσως και τον πήγα στον γιατρό μας στο Μαρούσι. Εντοπίστηκε αναπνευστικό μικροπρόβλημα και μέχρι και σήμερα παίρνει καθημερινά αντιβιώσεις, βιταμίνες, ορό και κολλύριο. Το ένα ματάκι έχει σωθεί, οι μυξούλες του φεύγουν εντελώς σιγά σιγά, τρώει και ενεργείται κανονικά. Ο γιατρός δίνει αγώνα να σώσει και το άλλο του ματάκι, βάζοντάς του κολλύριο ανά 1-2 ώρες καθημερινά.

Που θέλω τη βοήθειά σας...; Επειδή συχνά πιάνω γατάκια και γάτες και τα πηγαίνω στο γιατρό για στειρώσεις, αγωγές, φόλες κλπ και δεν έχω καταφέρει ποτέ να δώσω κάποιο είτε μέσω γνωστού είτε από μέσα κοινωνικής δικτύωσης, έχω βρεθεί με 3 γάτες στο σπίτι, 4 στην πιλοτή μου κι άλλες 5-6 στο σπίτι της κοπελιάς μου. Δυστυχώς, όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να κρατήσω τον μικρούλη μέσα στο σπίτι, ενώ αν τον βάλω κάτω αφενός δε θα του παρέχεται η αγωγή που πρέπει κι αφετέρου θα κινδυνέψει από τις μεγαλύτερες γάτες.

Τον γατούλη θα τον πάρουμε από τον γιατρό εντός των επόμενων ημερών. Όλα τα έξοδά του έχουν τακτοποιηθεί, ενώ μπορώ να καλύψω και ό,τι άλλο χρειαστεί τυχόν ενδιαφερόμενος/η. Αν κρίνετε πως μέσα από εδώ δεν έχω τύχη να βρω σπιτάκι παρακαλώ προτείνετέ μου κάποια λύση...

Επισυνάπτω φωτογραφία από την ημέρα που τον βρήκα. Θα επισκεφθώ τον γιατρό μας αύριο ή μεθαύριο για να τον τραβήξω και πάλι τώρα που είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Πληροφορίες για τον γιατρό μπορώ να δώσω μέσω προσωπικού μηνύματος.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! 35511010
Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! 35804710
Αρχεία
Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Attachment
35804731_10215055814576345_1978714235248574464_n.jpg Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(203 Kb) Κατεβάστηκε 12 φορές
Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Attachment
35511040_10215055815616371_6136668088776523776_n.jpg Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(176 Kb) Κατεβάστηκε 10 φορές


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vaso στις Δευ Ιουν 25, 2018 9:15 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Εμφάνιση φωτογραφιών)

Argiris
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από belezza Δευ Ιουν 25, 2018 7:04 pm

καλησπερα. Θα προτεινα να βαζατε αγγελια στη χρυση ευκαιρια(ειναι απο τα site με τη μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα) ειτε στο i pet ή στο αγγελιοπολις. Βεβαιως και στο f/b αν και δεν ξερω ποση ευστοχια εχει (εγω παντως ετυχε και εδωσα γατακι απο το f/b)
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από Argiris Δευ Ιουν 25, 2018 7:41 pm

belezza έγραψε:καλησπερα. Θα  προτεινα  να βαζατε  αγγελια  στη χρυση ευκαιρια(ειναι απο τα site με τη μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα)  ειτε στο i pet ή στο  αγγελιοπολις. Βεβαιως  και στο f/b  αν και δεν ξερω  ποση ευστοχια   εχει (εγω παντως  ετυχε και εδωσα  γατακι απο το f/b)

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντησή σας! Θα το κάνω. Μέχρι στιγμής προσπαθούσα μόνο μέσα από FB, αλλά μέχρι σήμερα σε 6-7 περιπτώσεις δε βρήκα ποτέ. Βέβαια, οι περισσότερες ήταν πιο μεγάλες σε ηλικία και ίσως παίζει κάποιο ρόλο.

Argiris
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από belezza Δευ Ιουν 25, 2018 7:44 pm

οπωσδηποτε τα μικρα σε ηλικια ,εχουν περισσοτερες προτιμησεις .Ευχομαι να εχει ο μικρουλης τα καλυτερα αποτελεσματα και να βρει αυτους που θα τον αγαπησουν .Θελει βεβαια υπομονη αλλα καθε γατακι εχει τη δικη του τυχη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από Argiris Δευ Ιουν 25, 2018 7:48 pm

belezza έγραψε:οπωσδηποτε τα μικρα σε ηλικια ,εχουν περισσοτερες προτιμησεις .Ευχομαι να εχει ο μικρουλης τα καλυτερα    αποτελεσματα  και να βρει  αυτους  που θα τον αγαπησουν .Θελει  βεβαια υπομονη  αλλα καθε γατακι εχει τη δικη του  τυχη

Μακάρι! Εννοείται πως και να μη βρεθεί σπιτάκι θα τον φροντίζω, αλλά δυστυχώς στην πιλοτή της πολυκατοικίας, όπου έχω ταΐζω κι άλλες αδέσποτες. Περιμένω να πάρει λίγο τα πάνω του και να τον βγάλω νέες φωτογραφίες για να κάνω κάποια ανάρτηση. Θα τις προσθέσω και στο ποστ εδώ!

Argiris
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από belezza Δευ Ιουν 25, 2018 7:53 pm

ναι βεβαια! Ολοι εδω εχουμε τις δικες μας γατοιστοριες και εχουμε ολοι ερασει τη δυσκολια της επικειμενης υιοθεσιας. Οποτε καταλαβαινουμε απολυτα. Σαν tip παιζουν ρολο οι ωραιες φωτογραφιες και τα συνοδευτικα κειμενακια .Και οπως προεγραψα θελει επιμονη και υπομονη ,μεχρι να το δει ο καταλληλος ανθρωπος
Περιμενουμε να τον θαυμασουμε
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από Argiris Δευ Ιουν 25, 2018 8:02 pm

belezza έγραψε:ναι  βεβαια!   Ολοι  εδω εχουμε  τις  δικες μας γατοιστοριες  και εχουμε ολοι ερασει τη δυσκολια της επικειμενης υιοθεσιας. Οποτε   καταλαβαινουμε απολυτα. Σαν tip  παιζουν ρολο  οι ωραιες φωτογραφιες  και τα συνοδευτικα κειμενακια .Και οπως προεγραψα θελει επιμονη και υπομονη ,μεχρι να το δει ο καταλληλος ανθρωπος
Περιμενουμε να τον θαυμασουμε  

Αύριο ή μεθαύριο πάμε για φωτογράφιση Razz Ελπίζω να σωθεί και το άλλο του ματάκι!

Argiris
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/06/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Empty Απ: Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι!

Δημοσίευση από belezza Δευ Ιουν 25, 2018 9:44 pm

oksmily3 oksmily3 mati mati
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Δύο μηνών μαυρούλης σώθηκε και ψάχνει σπίτι! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης