gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από evaki2 Σαβ Ιουν 23, 2018 3:53 pm

Καλησπερα σε ολους/ολες!! Βρισκομαι σε νησι με αδεια και βρηκα 4 γατακια 1,5 μηνων.τα περιελθαψα,τα πηγα στο γιατρο και χαιρουν ακρας υγειας!το προβλημα μου ειναι οτι εδω η φιλοζωικη δεν εχει χωρο κ δεν βρισκω ατομα να τα θελουν κ να τα υιοθετησουν!σε λιγες μερες ανεβαινω αθηνα για δουλεια κ δεν μπορω να τα παρω μαζι μου!εχω ηδη ενα φοβικο γατι αδεσποτο που το βρηκα κακοποιημενο!βοηθηστε με να τα υιοθετησει καποιος!δεν μπορω να τα αφησω στο δρομο!επισης να ρωτησω ειναι υποχρεωμενη η φιλοζωικη να τα παρει?

evaki2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από LAROGATA Σαβ Ιουν 23, 2018 5:25 pm

evaki2 έγραψε:Καλησπερα σε ολους/ολες!! Βρισκομαι σε νησι με αδεια και βρηκα 4 γατακια 1,5 μηνων.τα περιελθαψα,τα πηγα στο γιατρο και χαιρουν ακρας υγειας!το προβλημα μου ειναι οτι εδω η φιλοζωικη δεν εχει χωρο κ δεν βρισκω ατομα να τα θελουν κ να τα υιοθετησουν!σε λιγες μερες ανεβαινω αθηνα για δουλεια κ δεν μπορω να τα παρω μαζι μου!εχω ηδη ενα φοβικο γατι αδεσποτο που το βρηκα κακοποιημενο!βοηθηστε με να τα υιοθετησει καποιος!δεν μπορω να τα αφησω στο δρομο!επισης να ρωτησω ειναι υποχρεωμενη η φιλοζωικη να τα παρει?
οι φιλοζωικες αποτελουνται απο εθελοντες επομενως απ'οτι καταλαβαινεις δεν εχουν υποχρεωση για τιποτα,κανουν οτι μπορουν να κανουν χωρις συνηθως βοηθεια απο πουθενα.Κανονικα ολοι οι δημοι εχουν καποιο κονδυλι απ΄την ΕΕ για τη περιθαλψη και στειρωση των αδεσποτων της περιοχης τους αλλα σιγα μην ασχοληθουν.Βαλε καμμια φωτο και φτιαξε μια ομορφη αγγελια στο φβ στη χε και σε αναλογα σαιτ ,ποτε δεν ξερεις. luck
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από evaki2 Παρ Ιουν 29, 2018 12:22 am

Τελικα τα δυο γατακια υιοθετηθαν και πηγαν σε υπεροχους γατογονεις.δυστηχως το ενα κατεληξε μετα απο λιγες μερες παρολο που το πηγα στο γιατρο κ του εβαλαν ορο κ αντιβιωση....εχω κρατησει το ενα κ προσπαθω να τπ φερω σε επαφη σιγα σιγα με το τερατακι μου το μεγαλο γιατι την κοπαναει.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι η μικρη που ειναι 45 ημερων,παρολο που τρωει κ πινει κανονικα κανει πρασινα κακακια σχηματισμενα.εχει κανει κ αποπαρασιτωση οποτε δεν παιζει να ειναι σκουληκακια.παιζει να ειναι απο την τροφη η να κολλησε απο το αλλο αδερφακι του?να ανυσηχησω??

evaki2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από LIZA_T Παρ Ιουν 29, 2018 8:12 am

Καλημέρα! Δεν ξέρω να σου πω για ιατρικά θέματα, αλλά προτείνω να πας πρώτα στο γιατρό το μικρό και μετά να το φέρεις σε επαφή με το άλλο σου γατί, ώστε να εξασφαλίσεις ότι δεν υπάρχει κάτι μεταδοτικό.Και να έχεις υπομονή για τη γνωριμία τους, πιστεύω πως χρειάζεται ένα μήνας επιτήρηση για κάθε γνωριμία, ακόμα και αν πρόκειται για τα πιο καλοπροαίρετα γατιά!

LIZA_T
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από LIZA_T Παρ Ιουν 29, 2018 8:13 am

Α, και μπράβο που τα έσωσες! Smile

LIZA_T
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από evaki2 Παρ Ιουν 29, 2018 9:50 am

Δυστηχως δεν εχω χωρο κ μενω σε δωμα.τα αφηνω να προαυλιζονται μαζι καποιες φορες.και την μυριζει αλλα την εχει κοπανισει καποιες φορες.και γενικα ο μεγαλος εχει αγριεψει κ δεν με πλησιαζει πολυ.λυπαμαι να αφηνω το μικρο κλεισμενο στο μπανιο.λετε να κολλησε κατι το ενα το αλλο με αυτη την επαφη?ο μεγαλος ειναι εμβολιασμενος κανονικα εκτος απο λευχαιμια που δεν του εχω κανει γιατι φοβαμαι το σαρκωμα.κυκλοφορουν τωρα στον ιδιο χωρο αλλα εναλλαξ.σημερα η μικρουλα εκανε λιγο δοιαροια κ φαινεται υποτονονικη.δεν ξερω απο τοσα μικρα γατακια.θελω να τα καταφερει αλλα φοβαμαι οτι κολλησε τον ιο της πανυλευκοπενιας απο τη μαμα της.

evaki2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!! Empty Απ: Sossssss!!!παρακαλω τη βοηθεια σας!!

Δημοσίευση από evaki2 Παρ Ιουν 29, 2018 9:56 am

Ξεχασα να σου πω καλημερα!!!!μου χει παρει τα μυαλα η μικρη!!

evaki2
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης