gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

S.O.S Διάρροια με αίμα

+3
Stella M.
Gatoplikti
Ntafy
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Τρι Δεκ 26, 2017 12:19 am

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Είμαι καινούργια στο site, είναι η πρώτη μου ανάρτηση και χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθεια και τις γνώσεις σας!
Πριν από τέσσερις μέρες βρήκα 2 από τα αδέσποτα γατάκια που φροντίζω νεκρά από ίωση. Πριν να το συνειδητοποιήσω όμως κόλλησαν άλλα τρία. Τα δύο κορίτσια μου (η Psycho και η Deb) ανέκαθεν δε με πλησίαζαν, αλλά από την εξάντληση τους μπόρεσα να τα πιάσω, να τα απομονώσω και ευτυχώς είναι ήδη πολύ καλύτερα!
Το τρίτο που κόλλησε είναι το πιτσιρίκι μου, εν ονόματι Jethro, και είναι 3 μηνών. Ζει μέσα στο σπίτι, αλλά δεν είναι εμβολιασμένος (δυστυχώς το προγραμμάτισα για μετά τις γιορτές). Από χθες ξεκίνησα να του δίνω augmentin σιρόπι (το ίδιο έδωσα και στα άλλα μετά από επικοινωνία με τον κτηνίατρο μου), έχει πάρει ήδη 4 φορές, πρωί - βράδυ, αλλά βελτίωση δεν έχω δει.
Εχθές έκανε εμετό και διάρροια, πήρα κατευθείαν έντρομη τον κτηνίατρο αλλά με ενημέρωσε ότι είναι φυσιολογικό. Στον εμετό βγάζει (ευτυχώς όχι πάντα) το φαγητό που του δίνω, με το ζόρι, με τη σύριγγα και σήμερα έβγαλε και λίγα πράσινα φλέματα. Η διάρροια που έκανε χθες και τις δύο φορές ήταν κανονική, καφέ χρώμα. Σήμερα όμως και τις τρεις φορές ήταν διαφανής, περιείχε λίγο αίμα και κάτι που έμοιαζε με βλέννα. Είμαι σε απόγνωση γιατί κτηνιατρείο ανοιχτό δεν μπόρεσα να βρω, μέρα που είναι, αλλά ούτε και τον δικό μου κτηνίατρο στο τηλέφωνο. Και επιπροσθέτως, έχω τρομάξει και με όλα αυτά που έχω διαβάσει σε διάφορα ιστολόγια.
Τέλος, να σημειώσω ότι τον βρήκα την πρώτη μέρα που γεννήθηκε και τον έχω μεγαλώσει δίνοντάς του γάλα με τη σύριγγα και εν συνεχεία με το μπιμπερό, οπότε δε γνωρίζω αν η έλλειψη αντισωμάτων από το γατίσιο γάλα της μαμάς του τον κάνει πιο ευάλωτο από τα υπόλοιπα.
Κάθε άποψη και βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Δεκ 26, 2017 6:40 pm

Kαλησπέρα χρονια πολλα και σε σένα!
Γιατροι δεν ειμαστε οπως πολλες φορές εχουμε πει αλλα μου κανει εντύπωση οτι ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι "οκ" ας πουμε να συνεχιζεις καποιο φάρμακο οταν το γατάκι κανει εμετους και διάρροιες συνεχομενα. Προσεξε μην αφυδατωθει κανονικα πρεπει να βρεις καποιον κτηνιατρο να του βάλει ενα ορο να το δει να του δώσει καποιο αλλη αντιβιωση ισως και κατι για αυτην την κατάσταση άμεσα.
Σε ποια περιοχή εισαι να σου συστήσουμε καποιο γιατρο που ξέρουμε να το πας άμεσα απο αυριο θα ανοιξουν θαρρώ πως ειναι τωρα το γατάκι?
Οταν λεμε οτι ειχαν ιωση τα άλλα τι ειχαν τα ειχε δει καποιος κτηνιατρος το χε διαπιστώσει ? Μήπως τρέχει κατι αλλο?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Τρι Δεκ 26, 2017 10:26 pm

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την απάντηση.
Αρχικά να ξεκινήσω με το ότι με τον κτηνίατρό μου μίλησα στο τηλέφωνο το Σάββατο βράδυ.Του είχα εξηγήσει τα συμπτώματα που είχαν τα δύο γατάκια και αποφάνθηκε  ότι είναι λοίμωξη του ανώτερου αναπνευστικού, εξαιτίας της έλλειψης αντισωμάτων από εμβόλια που δεν έχουν κάνει.
-Να επισημάνω ότι συνολικά φροντίζω 20 γατάκια εκ των οποίων τα 9 δε με πλησιάζουν καθόλου. Τα 10 τα έχω και στειρωμένα και εμβολιασμένα και το μικρό μου, όπως είπα και παραπάνω, θα το πήγαινα μετά τις γιορτές.-
Μου είπε λοιπόν να πάρω augmentin σιρόπι, να τους δίνω πρωί βράδυ και σε περίπτωση που δεν τρώνε μόνα τους να τα ταΐζω με το ζόρι, κάθε φορά από λίγο, όπως και έκανα το Σάββατο βράδυ και την Κυριακή. Από τη Δευτέρα το πρωί ξεκίνησαν να τρώνε μόνα τους  και τους βάζω πλέον την αντιβίωση στο φαγητό γιατί μόλις με δουν εξαφανίζονται.
Ο Jethro μου ξεκίνησε από την Κυριακή το πρωί να μην αισθάνεται καλά οπότε πάλι με τη συμβουλή του κτηνιάτρου έκανα το ίδιο. Το φάρμακο δεν του έφερνε εμετό, μόνο το φαγητό έβγαζε κάποιες φορές (σήμερα δεν έκανε καθόλου εμετό). Ευτυχώς αφυδάτωση δεν έπαθε γιατί του χορηγούσα συνέχεια υγρά και ευτυχώς έπινε και μόνος του νεράκι.
Λοιπόν μένω σε ένα χωριό των Σερρών, αλλά βρήκα ανοικτό κτηνιατρείο στη Δράμα σήμερα και το πήγα το μεσημέρι. Η κτηνίατρος μου είπε ακριβώς τα ίδια που μου είπε και ο δικός μου κτηνίατρος. Τον εξέτασε, του έκανε μία ενεσούλα και μου είπε ότι η διάρροια με το αίμα και η βλέννα οφείλεται σε παράσιτα. Μου πρότεινε να πάρω ercefuryl σιρόπι και να του δίνω πρωί, μεσημέρι, βραδύ από μισό ml. Εμετό, όπως προείπα, δεν έκανε καθόλου σήμερα και διάρροια με αίμα μόνο μία φορά.
Γενικώς και οι δύο μου είπαν ότι λόγω της ηλικίας και της έλλειψης αντισωμάτων θέλει πολλή προσπάθεια και προσοχή μέχρι να συνέλθει.
Γι' αυτό που λες "μήπως τρέχει κάτι άλλο" το σκέφτηκα και εγώ όταν βρήκα τους Splatter και Matt νεκρούς. Στην αρχή σκέφτηκα δηλητηρίαση αλλά δεν είχαν εμφανείς ενδείξεις. Η αλήθεια είναι ότι ήταν τα πιο φοβισμένα γατάκια απ' όλα και δεν έφευγαν ποτέ από το σπίτι, τις περισσότερες φορές δεν έβγαιναν καν από την αποθήκη που κοιμούνται. Και χωρίς γείτονες στα διπλανά σπίτια το απέκλεισα. Κάτι άλλο δε μπορώ να σκεφτώ.
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Δεκ 26, 2017 10:58 pm

Καλησπέρα καταλαβαίνω την κατάσταση είναι δύσκολα και εκεί που είσαι. Το πιο πιθανό ναι οι διάρροιες και εμετοί να ήταν από παράσιτα. Αυτο θα έπρεπε να στο πει ο προηγούμενος γιατρός και να κάνει κάτι για αυτο. Το ercefuryl ειναι αντιβιωτικο για το έντερο. Το αίμα δεν είναι καλό σημάδι υποδηλώνει φλεγμονή, αλλά επειδή το πιθανοτερο ειναι τα παράσιτα σε αυτήν την ηλικια δεν προβληματίζει. Άμα τα έβγαζε  δεν θα έκανε και δουλειά ή αντιβίωση. Καλά έκανες και έδινες υγρά. Την αντιβίωση την augmentin σου είπε να την συνεχίσεις? Είναι πιο γενική αντιβίωση η augmentin στην ρινοτραχειτιδα υπάρχει και πιο εξειδικευμένη. Το πιο σύνηθες είναι να έχουν ρινοτραχειτιδα τα γατονια ναι. Το σημαντικό είναι ότι σας είδε ο γιατρός οπότε περαστικά εύχομαι δύναμη και γρήγορη ανάρρωση. mati mati Αν μπορείς να βρεις κάποια δυναμωτικη τροφή ποιοτική όχι χυμα θα ναι καλή περιπτωση. Μην δίνεις γάλατα σε καμία περίπτωση σε αυτήν την κατασταση μόνο γιαούρτι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Τρι Δεκ 26, 2017 11:56 pm

Πραγματικά σήμερα που μου είπε ότι οφείλεται σε παράσιτα απόρησα πως δε μου το είπε ο δικός μου κτηνίατρος και τη ρώτησα σχετικά με αυτό. Και η ίδια με πληροφόρησε ότι αφού δεν ήξερε για την ύπαρξη αίματος ήταν λογικό που μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, γιατί δεν ήταν συνεχόμενη η διάρροια (την Κυριακή έκανε μόνο δύο φορές).
Μου είπε να τη συνεχίσω γιατί αφού την έχει συνηθίσει ο οργανισμός καλό θα είναι να μην τον ταλαιπωρήσουμε από την αρχή με άλλη.Και επίσης από νωρίς τα ξημερώματα άρχισε να είναι πιο ζωντανός από τις άλλες ημέρες οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.
Του δίνω purina felix που είναι σε μορφή τζελ, τη διαλύω με λίγο νεράκι και του τη χορηγώ με τη σύριγγα αφού αρνείται να φάει. Του έβρασα επίσης και κοτόπουλο σκέτο και του δίνω μόνο το ζουμάκι σαν συμπληρωματικό υγρό. Έχεις να μου προτείνεις μήπως κάποια καλύτερη; Γάλα δε του δίνω εννοείται αλλά ούτε και γιαούρτι, κάτι οποίο η αλήθεια είναι δεν αποπειράθηκα ούτε σκέφτηκα ποτέ να το κάνω.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές σου filaki
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 27, 2017 1:20 am

Όπως και να έχει ένα γατάκι που δεν έχει κάνει αποπαρασιτωση σίγουρα έχει παράσιτα.
Αχ ολες αυτές οι τροφές σούπερ μάρκετ είναι άθλιες. Κατά αρχάς αφού δεν τρώει δες μήπως μπορείς να βρεις δυναμωτικη πάστα που ανοίγει την όρεξη. Βάζεις πολύ λίγο και το γλύφει. Αν βρεις επίσης καμία royal baby cat κονσέρβα ή καμία recovery ή κάτι ανάλογο της hils Πολυεθνικές και αυτές αλλά μας κάνουν για την περίπτωση ή και ξηρά royal baby cat τώρα που είναι πολύ δυναμωτικη. Δες μήπως μπορεί να σου φέρει κάτι τέτοιο κάποιο φαρμακείο ή κάποιο  eshop Πετσόπ που έχει σε κοντινή σου πόλη. Τέλος αν δεν βρίσκεις ότι πάρεις κοίτα να είναι kitten βοηθά πολύ το γαστρεντερικό και φυσικά δυναμώνει. Αν βρεις κάποια grain free ξηρά το καλυτερο καμία arden πχ. Το γιαούρτι έχει προβιοτικα βοηθάει το έντερο στις διάρροιες και μαζί με την αντιβίωση και την αφυδάτωση θα βοηθήσει γενικά πιστεύω.Δοκιμασε λιγο αν είναι. Να είσαι καλά, έκανες ότι καλύτερο μπορούσες σε δύσκολες μέρες και συνθήκες Πιστεύω και εύχομαι ότι όλα θα πάνε προς το καλύτερο. Ότι θελήσεις μας ρωτάς.. kissss
luck luck luck

Υγ. Κρατα το γατάκι ζεστό!!
Έχει πυρετό βήχα μυξες?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Τετ Δεκ 27, 2017 3:47 pm

Χαιρετώ και πάλι!
Σ΄ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, το απόγευμα κιόλας θα τρέξω στη Δράμα να δω τι μπορώ να βρω. Ξηρά τροφή της royal έχω γιατί δίνω στα άρρωστα κορίτσια μου, αλλά ο μικρός μου αρνείται να φάει κάθε μορφή τροφής. Οπότε μόνο στην υγρή ελπίζω. Την hill's δε την εμπιστεύομαι καθόλου γιατί είχε δώσει ο παππούς μου στα δικά του γατάκια και όλα παρουσίασαν πρόβλημα με το εντεράκι τους. Άρα μόνο royal που την έχω δοκιμασμένη ή αν μου προτείνει κάποια άλλη ο κτηνίατρος.
Γιαουρτάκι του έδωσα σήμερα δύο φορές και το δέχτηκε επομένως θα συνεχίσω να του δίνω.
Ευτυχώς δείχνει ήδη πολύ καλύτερα, αν εξαιρέσουμε το ότι δεν τρώει μόνος του. Οι εμετοί σταμάτησαν και στη διάρροια, που έκανε μία φορά, βγάζει λίγο αίμα.
Ζεστούλα έχει αφού κοιμάται δίπλα στη σόμπα. Δεν είχε τίποτε από τα τρία, πυρετό, βήχα, μυξούλες, αλλά ούτε και κλειστή φωνούλα.  
Σε υπερευχαριστούμε και πάλι!  thanks
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 27, 2017 3:58 pm

Αφου δεν έχετε εντονα συμπτώματα λοιπον φαντάζομαι θα το ξεπεράσει γρήγορα!!
Κοιταξε τοτε να βρεις καποια παστούλα και καλη κονσερβούλα!!
Μπορει να ειναι και το στομαχάκι του ταλαιπωρημένο με τα διάφορα. Δώστου και κοτοπουλάκι λιγο , καλο κανει απλά δεν εχει τα συμπληρώματα που χρειάζονται.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Τετ Δεκ 27, 2017 4:37 pm

Σίγουρα ταλαιπωρήθηκε πολύ αυτές τις μέρες.. Τουλάχιστον βλέπω τα κοριτσάκια μου πως αναθάρρεψαν και παίρνω κουράγιο.
Κοτόπουλο του έδωσα πριν ελάχιστο, αλλά είδα την άρνησή του και δεν προσπάθησα περαιτέρω. Ευελπιστώ να δεχτεί την πάστα και την κονσέρβα που θα πάρω.
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Δεκ 27, 2017 6:12 pm

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω και είναι πολύ σημαντικό που δεν έχει άλλα συμπτώματα.
Εμένα με ανησυχεί μόνο λίγο που δεν τρώει μόνο του. Θα πρότεινα να επικοινωνήσεις ξανά με τη δεύτερη γιατρό που το είδε, μήπως τελικά χρειάζεται ορό, ασχέτως που παίρνει κάποια υγρά έστω και με το ζόρι.
Ελπίζω να δώσει μια ευκαιρία στις κονσερβούλες και να αναρρώσει σύντομα.
Περαστικά σας!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Παρ Δεκ 29, 2017 3:36 pm

Κορίτσια καλησπέρα.
Τελικά ο γατούλης μου δεν τα κατάφερε..
Προχθές αργά το απόγευμα είχε μικρούς σπασμούς στο κεφαλάκι και την κοιλίτσα του. Τον πήγα αμέσως στον κτηνίατρό μου, τον εξέτασε, του έβγαλε ακτινογραφία, διέγνωσε ότι έχει υγρό μέσα του και αφαίρεσε κάποιο με σκοπό να το στείλει για βιοψία. Μετά μου μίλησε για τη λοιμώδης περιτονίτιδα, μου εξήγησε τι ακριβώς είναι και μου είπε επίσης ότι δεν υπάρχει θεραπεία. Αμέσως κατέρρευσα διότι τέτοια τροπή δεν την περίμενα. Τον πήρα σπίτι και περίμενα τα αποτελέσματα.
Εχθές όλη μέρα συμπεριφερόταν όπως και τις υπόλοιπες ημέρες. Περπατούσε, έπινε νεράκι μόνο του και επέστρεφε στο κρεβατάκι του. Κατά τις 20.45 όμως προσπάθησε να σηκωθεί αλλά τα ποδαράκια του δεν τον βαστούσαν. Τον πήρα αγκαλιά, του έδωσα νεράκι και 1 ώρα αργότερα ξεκίνησαν και πάλι οι σπασμοί. Άνοιγε το στόμα του, λαχάνιαζε, αλλά όταν προσπαθούσα να του δώσω νεράκι έκλαιγε. Επίσης κάποιες φορές δάγκωνε και εμένα και την κουβερτούλα του, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω να καταλάβαινε τι έκανε. Ήταν το πιο επώδυνο πράγμα της ζωής μου να τον βλέπω να τυραννιέται έτσι. Τελικά στις 10.40 ξεψύχησε στην αγκαλιά μου.
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Δεκ 29, 2017 4:12 pm

Λυπάμαι πολύ..Καλό ταξίδι να έχει ο μικρούλης.
Έκανες ότι μπορούσες και είχε μια αγκαλιά μέχρι το τέλος, είναι σημαντικό.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Παρ Δεκ 29, 2017 6:12 pm

Σ' ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο.
Ήταν και το μοναδικό που μπορούσα να του προσφέρω..
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από belezza Παρ Δεκ 29, 2017 11:45 pm

Λυπαμαι πολυ για το γατουλη σου.Δυστυχως δεν μπορουμε να τα σωσουμε ολα.Καλο ταξιδι να εχει το μωρακι. Καταλαβε την αγαπη που του εδωσεςSad Sad rainbow rainbow rainbow
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Δεκ 29, 2017 11:59 pm

Λυπάμαι τόσο πολύ για το μωρούλι που έφυγε Sad Sad

Είναι όμως σημαντικό ότι του πρόσφερες αγάπη και φροντίδα τις τελευταίες και πιο δύσκολες ώρες και όχι μόνο Sad Sad Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Δεκ 30, 2017 2:02 am

εφυγε περιτριγυρισμενο απο αγαπη...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Δεκ 30, 2017 2:23 am

Οχι ρε γμτ....... No No
Και κάτι δεν μου κολλαγε γιατί είχες πει ότι ούτε πυρετό είχε ούτε βήχα ούτε κάτι άλλο..

Έκανες ότι μπορούσες ότι περνούσε από το χέρι σου παρά τις δύσκολες μέρες!! Γιατρός δεν είσαι .. Έδωσες όλη σου την Αγάπη και την προσοχή που χρειαζόταν και είμαι σίγουρη ότι το ίδιο έκανες στο παρελθόν και θα κάνεις στο μέλλον..
Μην σκέφτεσαι αρνητικά gatoula gatoula gatoula
Το μωράκι αναπαύθηκε rainbow rainbow
Έφυγε μέσα στην αγκαλιά σου αυτό να σκέφτεσαι με αγάπη!!

Υγ Η εξέταση δηλαδή τι έβγαλε?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Κυρ Δεκ 31, 2017 4:38 pm

Σας υπερευχαριστώ όλους για τα μηνύματα!
Σίγουρα έχετε χάσει και εσείς κάποιο τετράποδο μέλος της οικογένειάς σας και με νιώθετε.. Και δυστυχώς ποτέ δε γίνεται εύκολο..
Το υγρό που έβγαλε από την κοιλίτσα του και το αίμα που του πήρε τα έστειλε Θεσσαλονίκη για ανάλυση. Μου είπε ότι χρειάζονται περίπου 5 ημέρες, οπότε θα περιμένω από βδομάδα να μου πει τι θα δείξουν.
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από belezza Κυρ Δεκ 31, 2017 4:42 pm

Αν μπορω να στειλω ενα μηνυμα για να σε παρηγορησω ,ειναι οτι ολοι εχουμε χασει ζωακια αγαπημενα και οσα τα εχουν καταφερει ειναι γιατι ετσι ηρθαν τα πραγματα . συνεχισε να βοηθας οσα μπορεις .υπαρχει μεγαλη αναγκη εκει εξω filaki gatoula
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Lina Κυρ Δεκ 31, 2017 6:38 pm

Λυπάμαι πολύ, έκανες ότι μπορούσες!
Να ξέρεις ότι όλοι εδώ σε νιώθουμεgatoula
rainbow rainbow rainbow
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Ntafy Δευ Ιαν 01, 2018 12:20 pm

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι, με περισσότερη υγεία, λιγότερο πόνο και λιγότερα αδεσποτάκια!
Σας ευχαριστώ κορίτσια, ξέρω ότι έχετε βρεθεί στη θέση μου..
Ntafy
Ntafy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 20
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/12/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S.O.S Διάρροια με αίμα  Empty Απ: S.O.S Διάρροια με αίμα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιαν 03, 2018 11:01 am

Καλη χρονια και σε σας γεμάτη χαρες!! flower flower
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : S.O.S Διάρροια με αίμα  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης