gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

η ιστορια μιας γατας..

+5
Gatoplikti
Lina
ZIZIKOS
dagger
psipsa
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Οκτ 05, 2017 8:49 am

Ετσι για να γιορτασουμε τη θλιβερη για μενα γιορτη των ζωων θα μοιραστω μαζι σας τη θλιβερη ιστορια μιας γατας.. ειναι αυτη που πεταξαν εξω οι καλοι μας γειτονες μαζι με την κορη της πριν δυο χειμωνες εξοριζοντας τες για παντα απο το μπαλκονι που τις ειχαν τοποθετησει οταν αναθεμα την ωρα ηρθαν και νοικιασαν τη μεζονετα της διπλοκατοικιας που μενουμε. Ειναι οι ιδιοι που τωρα στο ιδιο μπαλκονι εχουν το σκυλακι που εγω αναγκαστηκα να του δωσω ενα σπιτακι γιατι το ειχαν να κοιμαται επανω σε μια καρεκλα..
Η γατουλα της ιστοριας μας μαζι με την κορη της στειρωθηκαν απο εμενα ταιστηκαν απο εμενα και οταν τους ειπαμε γιατι πεταξαν εξω τις γατες ηταν οτι θα βρουν ετσι την ελευθερια τους. εκτοτε η μικρη που ειχε την ανελπιστη τυχη να μοιαζει με σιαμ εδοθη και η γκριζουλα μητερα που εχει και ενα προβλημα στο ποδαρακι της και κουτσαινει αλλα σκαρφαλωνει ευτυχως, ηταν εδω με τα αλλα αδεσποτακια του κηπου. Πολυ φιλικη με ολους, πολυ φιλικη με τα σκυλια κινδυνευε καθε ωρα και στιγμη εξαιτιας του καλου της χαρακτηρα. Η  οικογενεια διπλα την ψωροταιζε οταν ειχε διαθεση και τα παιδια επαιζαν μαζι της οταν ειχαν διαθεση.
Πριν μερικους μηνες αρχισε να επιμενει να μπαινει στο σπιτι μου απο την ανοιχτη μας μπαλκονοπορτα και για να μη μακρηγορουμε την ειχα μαζεψει και την ειχα βαλει μαζι με τις δικες μου γατες οπου η κυρια τα πηγε μια χαρα!!! Και εκανα την απιστευτη ανοησια να ενημερωσω την μητερα της οικογενειας που ειπε οτι την εψαχναν οτι την ειχα εγω περιμαζεψει και οτι οποτε τα παιδια της ηθελαν να τη δουν να ερθουν να τη δουν και να παιξουν μαζι της, αλλα ουδεποτε την αναζητησαν.Μεχρι χτες που ο πατερας της οικογενειας απαιτησε να τους δωσουμε τη γατα. Του  μιλησα του εξηγησα του ειπα ελα να δεις πως και που μενει η γατα αλλα εκεινος ανενδοτος.  Μου ειπε πως αυτοι την ειχαν σωσει και πως η γατα ηταν μαθημενη να μενει στο περβαζι του παραθυρου τους... (φυσικα αφου δεν ειχε που αλλου να κουρνιασει!!!)
Και με βαρια καρδια και αφου τους ειπα πως το κριμα στο λαιμο τους για οτι παθει η γατα που ειναι υπερβολικα φιλικη με τα σκυλια και πως την ιδια κακη μοιρα ειχε ενας αλλος γατος ο Αρκουδος που τον κατασπαραξαν γιατι ηταν ακακος σαν αρνι, του την εδωσα. Κοιμηθηκα μαυρο υπνο. Ξυπναγα ανα μια ωρα και το μυαλο  μου ειναι στη γατουλα που την εβγαλα απο τα ζεστα της απο τη βολη της και αφου την εχω παχυνει την εδωσα στα χερια των κακουργων. Για να την εχουν τα παιδια τους να παιζουν και για να κοιμαται εξω με οτι αυτο συνεπαγεται.... Και για να σας προλαβω να μη με ρωτησετε γιατι την εδωσα θα σας πω πως ειναι τοσο κακοι οι ανθρωποι αυτοι που ειναι ικανοι να μου σκοτωσουν ολα τα αλλα που ταιζω για να μ εκδικηθουν. Να γιατι. Και για να προλαβω το κακο τους εδωσα τη γατα.  Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
αυτην ..
η ιστορια μιας γατας..  12742310
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από dagger Πεμ Οκτ 05, 2017 9:23 am

Αχ βρε συ Δαφνη μου
Σε ανθρωπους που εχουν την συμπεριφορα που εχουν αυτοι δεν λες ότι έχεις μαζέψει την γάτα .
Τελος παντων οτι εγινε εγινε , η γατα αργα η γρηγορα πάλι σε σενα θα ερθει.
Αν δεν ειχες τον φοβο του να σου σκοτωσουν απο εκδικηση και μονο τα αλλα θα σου ελεγα να την τσιπαρεις και αντε να στην παρουν μετα.
Η γατα θεωρείται αδεσποτη χωρίς τσιπακι και δεν θα μπορουσαν να την διεκδικησουν , ουτε να στην παρουν.
Το θεμα για εμενα ειναι πως αν τους φυγει η γατα παλι σε εσενα θα ερθουν και θα την ζητανε
Δεν ξερω τι αλλο να σου πω αυτη τη στιγμή , ειλικρινα εχει αδειασει το μυαλο μου
Ισως αν εβρισκες καποιον να την φιλοξενησει να ησυχαζε και η γατα κι εσυ απο τους τσαμπα μαγκες και στην πορεια να εψχνες να της βρεις ενα σπιτι οπου θα την αγαπανε και θα ζει οπως πρεπει


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Οκτ 05, 2017 9:30 am

Αχ.. βρε Δάφνη Sad Sad

Πήγες κι έκανες καλό και σου γυρνάει μπούμεραγκ. Πιστεύω κι εγω ότι η γάτα θα γυρίσει σε σένα.
Βάλτην μέσα με τα δικά σου και αν σε ρωτήσουν πες τους ότι εξαφανίστηκε κι ότι δε ξέρεις που είναι.
Όταν προσπαθείς να είσαι σωστός με handjob  και κακούς ανθρώπους τελικά πάντα τη πατάς.

Αν μπορείς κιόλας χωρίς να το καταλάβουν βούτα την

Αμαν το ζωντανό ρε γμτ.. γιατί δε τ αφήνουν στην ησυχία του ??? angry2
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Lina Πεμ Οκτ 05, 2017 10:38 am

Ναι Δάφνη μου μην ανησυχείς κι εγώ το πιστεύω θα βρει τρόπο και θα ρθει πάλι σε σένα. Τα ζώα αντιλαμβάνονται ποιος τ'αγαπάει πραγματικά. Ακόμη κι αν την ψάξουν θα ξέρεις πλέον ότι ...Δεν είναι σε σένα και δεν ξέρεις τίποτα.
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Οκτ 05, 2017 1:58 pm

Αχχ ρε Δάφνη τι τους το πες? Και κατσε ρε συ απο που και ως που θα σου σκοτώσουν τα αδέσποτα? αυτο τιμωρειται απο την νομοθεσια. Γιατι δεν τους φοβεριζεις και λιγο ? Για πες του ποσες χιλιάδες ευρώ προστιμο και φυλακή έχει η κακοποιηση των ζωων!! angry
Απο που και ως που δηλαδη να στην παρει? Μαζεψε το γατι οταν θα ξαναρθει και μην ξαναπεις κουβέντα. Θα μπορουσες να το τσιπαρεις κανονικα και να μην σου κουνηθει κανει. Αυτο που φοβαμαι ειναι οτι μηπως σου κανουν ιστορια με τα υπολοιπα που εχεις ενω ο νομος λεει 2. Και συ να μην δινεις πληροφοριες και ουτε καν να έρθουν να δουν το μπαλκονι σου το σπιτι σου και το τι κανεις! Οσο λιγοτερα ξέρουν τοσο καλυτερα.
Αυτοι οι ανθρωποι ειναι θρασυδειλοι!! Ειναι πεπεισμένη για αυτο! Για μένα θέλουν φοβέρα και σιγα μην γνωριζουν νομοθεσιες και σιγα μην ασχοληθουν αν δουν οτι μπλέκουν. Για κανε πως φέρνεις εκει κανενα σωματειο τιποτα να δουμε ποσο θα κουνηθουν.

Αχχχ δεν έπρεπε να την δώσεις !!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Οκτ 05, 2017 5:19 pm

αχ βρε Δαφνουλα σ@@@@@ δηλαδη,πηγες για καλο και οριστε τι εγινε με ολους τους ανεγκεφαλους που θελουν και ζωα παναθεμα τους.Οταν με το καλο ξαναρθει η γατουλα ,μαζεψε την και αστους να ψαχνουν.Οσο για το νομο περι κατοικιδιων αν ζεις σε πολυκατοικια που απαγορευει ζωα μπορεις να εχεις μεχρι δυο,αλλιως μπορεις να εχεις οσα γουσταρεις αρκει να ακολουθεις τους κανονες υγιεινης και για εκεινα και για εσας
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Οκτ 06, 2017 9:58 am

τσαντίζομαι τόσο πολύ!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Παρ Οκτ 06, 2017 10:10 am

δεν ξερω το καθεστως για το δικο μου σπιτι καθως ουτε μονοκατοικια ειναι ακριβως ουτε και διαμερισμα... ειναι ενα κτιριο με δυο μεζονετες σε ενα κοινοχρηστο κηπο... αρα ;;; επειδη δε θελω να μπω στη διαδικασια να ελεγχουν χαρτογιακαδες ανεγκεφαλοι που μπορει να ερμηνευσουν το νομο κατα το δοκουν προοτιμω να μη μπω σ αυτη τη διαδικασια.. ο λογος που τους εδωσα τη γατα ειναι οτι η καθυστερημενη συζυγος απειλησε με φολες και επειδη δε θελω να ρισκαρω να δω αν ειναι ικανη  να πραγματοποιησει τις απειλες της ειπα να τους δωσω τη γατα. Ελπιζω στο μελλον να την ξαναπαρατησουν και μετα θα δουμε τι θα γινει.... προς το παρον δεν την εχουν βγαλει εξω ακομη, υποθετω πως την εχουν μεσα στο σπιτι.....
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Οκτ 06, 2017 10:30 am

Δάφνη ? προφανώς και δε θες να ρισκάρεις τη ζωή των υπολοίπων ΑΛΛΑ εξήγησε στη κυρία ότι ο νόμος είναι απόλυτα σαφής σχετικά με τη ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΖΩΩΝ, ότι την καθιστάς υπεύθυνη ΑΝ γίνει κάτι ΚΑΙ θα κάνεις καταγγελία στην αστυνομία. Αν ξανασυζητήσετε και μπορείς, γράψε κρυφά τη συνομιλία με το κινητό σου. Είναι μεγάλο θράσος να σε απειλεί κατάμουτρα με φόλες astadiala

Προφανώς τη γατούλα την έχουν ακόμα μέσα αλλά είναι σίγουρο ότι ή θα την ξαναφήσουν ή θα το σκασει και θαρθεί σε σένα.
Βούτα την και κάνε τη πάπια
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 06, 2017 10:36 am

Το λογικο ειναι οτι εφοσον εισαι στο σπιτι σου μεσα στο κτηριο κανεις οτι γουστάρεις. Ο κήπος ειναι κήπος εξωτερικος χωρος δεν οριζεις εσυ που πανε τα ζώα. Πιστεύεις οτι ειναι ικανοι αυτοι να κανουν κινησεις εναντιον σου και οτι υπάρχει περιπτωση να έχουν και ιδεα των νομών οταν ξεστομιζει αυτη με περισσεια ευκολια τετοιες δηλώσεις ?
Δηλαδη ήρθαν και σου ειπα δωστο αλλιώς θα ριξω φολες, αν ειναι δυνατον!
Και κει δεν την κατακεραύνωσες εσυ οτι υπάρχει ποινή φυλάκισης για τετοιες κινήσεις?
Πραγματικά πιστεύω οτι τέτοιοι άνθρωποι ειναι θρασύδειλοι, για αυτο επιμένω , απο κει και πέρα εσυ ξέρεις , αλλα πολλες φορες οταν ειμαστε σώστοι μας πατάνε οι άλλοι ενω αν αλλάξουμε συμπεριφορα θα το σκεφτούν.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 06, 2017 10:37 am

ZIZIKOS έγραψε:Δάφνη ? προφανώς και δε θες να ρισκάρεις τη ζωή των υπολοίπων ΑΛΛΑ εξήγησε στη κυρία ότι ο νόμος είναι απόλυτα σαφής σχετικά με τη ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΖΩΩΝ, ότι την καθιστάς υπεύθυνη ΑΝ γίνει κάτι ΚΑΙ θα κάνεις καταγγελία στην αστυνομία. Αν ξανασυζητήσετε και μπορείς, γράψε κρυφά τη συνομιλία με το κινητό σου. Είναι μεγάλο θράσος να σε απειλεί κατάμουτρα με φόλες astadiala


Πες τα χρυσοστομη!!!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Παρ Οκτ 06, 2017 8:42 pm

Εννοειται πως τους εχω πει επανειλημμενα για τα προστιμα και για το τι ισχυει νομικα και τους τα εχω πει και τα λεω εδω και χρονια απ την πρωτη στιγμη που εδειξαν τετοια συμπεριφορα!! Αλλα ειναι οντα διποδα και με μυαλο κουκουτσι και η συμπεριφορα τους τοσο αλλοπροσαλλη που τζαμπα μιλω μαζι τους! Οταν πρωτοπεταξαν τα γατια στο δρομο τους ειπα πως θεωρειται εγκαταλειψη και τιμωρειται αυστηρα απο το νομο και η απαντηση ηταν οτι βρηκαν την ελευθερια τους. Οταν εβγαλαν το σκυλο στο μπαλκονι και τους ενημερωσα για το νομο ειπαν πως ο αντρας της οικογενειας ειναι αλλεργικος,οταν ρωτησα μα τοτε γιατι πηρατε σκυλο απαντησε η μανα : μα ξερεις πως ειναι ,το ζητησαν τα παιδια!!! Και οταν της ειπα πως,οχι,δεν ξερω πως ειναι γιατι οταν τα δικα μου παιδια ηθελαν ζωο κι εγω δεν ημουν ετοιμη να παρω δεν το πηρα και την εβγαζαν με λουτρινα!(αληθεια περα για περα αυτο η μαριλαντα ειχε μαζεψει εκατον πεντε λουτρινα!!!) κι ας ειχε ζητησει επανειλλημενα απο τον αγιο βασιλη ενα κουνελακι!!! Το οποιο πηραμε τελικα πριν λιγα χρονια για να μας πεθανει στη διετια Sad Sad αφηνοντας μια Μαριλαντα απαρηγορητη!!!
Τελος παντων μετα απ αυτα και αφου ειχαν εγκαταλειψει τα γατια αρχισαν να με. μαλωνουν που ταιζω τα αδεσποτα με μπωλακια στο δικο μου μπαλκονι!!!!! Κι οταν της υπενθυμισαμε οτι για δυο απ αυτα τα αδεσποτα ευθυνονται οι ιδιοι που τα εβγαλαν εξω, τι μου απαντησε;;;;; οτι τα εν λογω γατια ΗΤΑΝ αδεσποτα αφου τα ειχαν στο μπαλκονι!!!(του πρωτου οροφου).......
Και εκει ηταν που εκνευρισμενη ειπε αν γινουν πολλα τα αδεσποτα εχει αυτη τροπο να τα μειωσει με φολες... Εφριξα και το τι της ειπα δε λεγεται! Εκτοτε δεν το ξαναανεφερε. Αλλα το ειπε εστω μια φορα κι εμενα αυτο μου φτανει!αν μου τα σκοτωσει τι να το κανω εγω μετα και με ποια πειστηρια να αποδειξω τι;;;; μονο επ αυτοφωρω αν πιασεις καποιον ισως δικαστει αλλα θα εχουν φυγει τα ζωακια αδικα; δεν ξαναγινονται μετα οσα δικαστηρια και να την καταδικασουν! Αυτα σκεφτομαι, καταλαβαινετε το υψος της παρανοιας; πως κουμπωνει η μια συμπεριφορα με την αλλη; πως απο τη μια το γατι θεωρειτο αδεσποτο και απ την αλλη ειναι δικο τους; τα ατομα δεν εχουν λογικη δεν εχουν συνειδηση και φοβο σε τιποτα.και τωρα χτες παλι τους ειπα πως αν ξαναεγκαταλειψουν εξω τη γατα θα ενημερωσω τη φιλοζωικη. Αλλα φευ, μιλαω σε πιθηκανθρωπους που μολις κατεβηκαν απ το δεντρο και ορθωθηκαν στα πισω ποδια. Ασε που τι να τους κανει η φιλοζωικη; προνοια πρεπει να παρεμβει να βρει τα παιδια τους που πανε δημοτικο στις τρεις τα ξημερωματα να παιζουν ειτε στο υπογειο ειτε και εξω απο τηνπορτα του σπιτιου!!!! Μερες σχολειου ξυπνια τα ξημερωματα και οι δυο γονεις να μαλλιοκουρευονται.... Γι αυτους τους υπανθρωπους σας μιλαω.
Τελος ας ενημερωσω πως η περι ης ο λογος γατα το απογευμα ευρεθη να λιαζεται στην κουνια του μπροστινου μου μπαλκονιου και τωρα κοιμαται μεαα σε μια αδεια γλαατρα εξω απ την εξωπορτα μου!!!!!
Μωρε ας βγαλει λιγο καιρο ετσι και Παναγια μου να μην παθει κατι και τα ξαναλεμε............
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Stella M. Σαβ Οκτ 07, 2017 4:25 am

Τι να πει κανείς για αυτούς τους ανθρώπους, δεν έπρεπε εξαρχής να μάθουν που επέλξε η γάτα να μένει..
Η φοβέρα τους χρειάζεται και οι περισσότεροι είναι άσχετοι από νομοθεσιά, όμως επειδή όντως πρόκειται για ανθρωποειδή θρασύδειλα τα πράγματα αλλάζουν. Οι θρασύδειλοι θα την κάνουν τη φρικαλεότητά τους εκεί που δεν το περιμένεις. Οι περισσότεροι τουλάχιστον ξέρουν ότι πρέπει να πιασοτύν επ' αυτοφόρω για να υπάρξουν κυρώσεις.
Πως λοιπόν να ρισκάρεις τόσες ζωές;

Εγώ έχω πίστη στο ζώο. Θα βρει το δρόμο του και θα γυρίσει και το σημαντικότερο όλων είναι πως ξέρει ότι κάπου δίπλα έχει ένα σπιτικό που είναι ευπρόσδεκτο. Όταν την ξαναβαρεθούν και βρεθεί έξω θα έχει που να πάει. Ε δε νομίζω να τους ενοχλεί και η κοινοκτημοσύνη της γάτας, αφού δεν τους νοιάζει που γυρνάει.

Το βασικότερο στο οποίο επιμένω, είναι πως τέτοιοι παλιάνθρωποι χρειάζονται λεπτούς χειρισμούς και επίπλαστη ευγένεια (στο μέτρο του εφικτού, γιατί ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολο να μιλήσεις ευγενικά σε τέτοια υποκείμενα) γιατί δυστυχώς η νομοθεσία δεν γλιτώνει ζωές.

Υπομονή η γατούλα ξέρει πως είναι επιθυμητή σε άλλη οικογένεια και θα επιστρέψει. Δε δαμάζονται τα αιλουροειδή!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Οκτ 07, 2017 8:17 am

πραγματικα δεν ξερεις πως να μεταχειριστεις τετοια οντα... κι εγω με ευγενεια τους πλησιασα αρχικα και για να πω και τη μαυρη μου αληθεια ποτε δεν τους στολισα οπως τους αξιζει... (Θου Κυριε λεω καθε φορα οταν τους αντιμετωπιζω...) και κανω ασκησεις αυτοσυγκρατησης και γιογκα να μη πιασω κανεναν απ το λαιμο... (πολλα ΩΩΩΩΜΜΜΜΜ και παρατεταμενα...) και ο λογος που τους ειπα πως εγω την εχω τη γατα ηταν επειδη το μπαλκονι μου το βλεπουν οι απεναντι φατσα φορα και επειδη και η ιδια η γατα μπορει αν τη φωναζανε να ανεβαινε στο στηθαιο και να τη βλεπανε... οποτε θεωρησα την ευθεια οδο ως καλυτερη.. αλλα ειπαμε με τετοια αλλοπροσαλλα οντα ποτε δεν ξερεις τι να κανεις αφου η λογικη ΔΕΝ υπαρχει.
Οσο για τη γατουλα επειδη τους γνωριζει και την παιζουν τα παιδια τους και ειναι ακακη σαν αρνι τη βγαζει εξω απο την πορτα τους σα σκυλι πιστο.... το προβλημα ειναι πως στην περιοχη τριγυριζουν σκυλια σε αγελες ετσι και τη βρουν την πετσοκοψαν... Οπως εκαναν και στον Αρκουδο που εχω γραψει σε αλλο ποστ και τον θρηνησαμε οικογενειακως κι ακομα με στοιχειωνει ο φριχτος χαμος του. αυτο φοβαμαι... γι αυτο δε μπορει η γατα να ειναι ασφαλης εξω. Τα αλλα αδεσποτα ειναι ψιλοαγριμακια αυτη μη δει σκυλο ανασκελιαζεται να χαιδευτει... βασικα ακολουθωντας τα δικα μου σκυλια ειχε πρωτομπει στο σπιτι....
Τεσπα ας επιβιωσει λιγο καιρο Παναγιτσα μου το ζωντανο και εχει ο Θεος(και η ψιψοοικογενεια επισης.........)
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Οκτ 07, 2017 8:24 am

επισης θα ηθελα αλλη μια φορα να σας ευχαριστησω ολους σας εδω μεσα στο φορουμ για την υποστηριξη σας.. Μονο το οτι ετρεξα να γραψω τα νεα μου εκει που πνιγομουν κυριολεκτικα και τετοια νεα ΜΟΝΟ σε γατοφιλους μπορουσα να τα πω και να με καταλαβουν. Σε οποιον αλλο κι αν μιλουσα θα με κοιτουσαν με συγκαταβαση και θα λεγαν για μια γατα κανεις ετσι τοσην ωρα... Ενας γειτονας ακουσε τις φωνες μου εκεινο το βραδυ και με πηρε τηλ . Παθατε κατι; με ρωτησε. Οταν του εξηγησα ειπε απλα, α, φοβηθηκα οτι παθατε κατι... Καταλαβαινετε, και μονο που υπαρχετε για μενα να μπορω να σας πω τον πονο μου, να τον μοιραστω με καποιους του...ειδους μου (γιατι για τους υπολοιπους ειμαι μαλλον μια ψυχοπαθολογικη ζωοπληκτη εμμονικη) ο πονος γινεται μισός... για να μη αναφερω και την εμπρακτη αποδειξη αγαπης και βοηθειας που εχω παρει απο εσας σε διαφορα περιστατικα... οταν σας εχω χρειαστει... σας ευχαριστω απο καρδιας και....σας αγαπω πολυ πολυ!!!!!!! heart heart heart heart heart heart heart heart
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από dagger Σαβ Οκτ 07, 2017 11:22 am

Δαφνη δεν εισαι η μόνη που εχει να αντιμετωπίσει τετοια διποδα.
Ολοι μας καποια στιγμη εχουμε υποστει τραμπουκισμο απο τετοιου ειδους υπανθρωπους.
Και παντα υπαρχει λυση , να το ξερεις αυτο.
αυτοι δεν ειναι οτι νοιαζονται για την γατα.
Απλα αντλουν μια σαδιστική ικανοποίηση γνωρίζοντας ότι προκάλεσαν αναστάτωση σε ένα αλλο άνθρωπο.
Ειναι ψυχοπαθολογικες προσωπικότητες που προσπαθουν να κυριαρχήσουν στους αλλους επειδή στην προσωπικη τους ζωή είναι υποταγμένοι σε συμπεριφορες και τακτικες που ναι μεν δεν τους αρεσουν αλλα που εχουν συνηθίσει έτσι ώστε να μην μπορούν/θέλουν να αλλάξουν.
Το να δημιουργησει λοιπόν πρόβλημα σε εσενα , να απειλησει με φόλες κλπ κλπ την κανει να αισθανεται δυνατή , ακριβως επειδή δεν είναι σε αλλους πιο σημαντικους τομεις της ζωής της.

υγ
Κι εμεις σ αγαπαμε
Γενικα αγαπιομαστε πολύ εδω μέσα ρε παιδί μου filaki filaki gatoula gatoula gatoula


Σπόιλερ:
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από belezza Σαβ Οκτ 07, 2017 5:05 pm

δαφνη πρωτα απ'ολα θα συμφωνησω για τις ψυχοπαθολογικες προσωπικοτητες και τη θρασυδειλια που δειχνουν.ολοι καποια στιγμη της ζωης μας εχουμε συναντησει καποιον απ'αυτους. θελουν ομως την αναλογη αντιμετωπιση.
μιλα με τον εαυτο σου και σκεψου τι προτιμας να τη βρεις τη γατουλα πεθαμενη ,οπως περιγραφεις? ή να τους αντιμετωπισεις.
η γατουλα θα ξαναερθει ,ειναι σιγουρο, κλεισε την μεσα. τελος. αν σε ρωτησουν δεν ξερεις τιποτα .χαθηκε, εξαφανισθηκε και παραλληλα τρομοκρατησε την εσυ πως αν κανει το παραμικρο ,επειδη ηδη εχει απειλησει πες οτι εχεις ηδη κανει αναφορα στην αστυνομια που με τους νεους νομους ειναι υποχρεωμενη να ερθει, πως τα δικα σου γατακια εχουν απειληθει
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Οκτ 07, 2017 5:56 pm

ειναι σιγουρο πως τα ανεπαρκη διποδα οντα ψαχνουν ενα τροπο να εκτονωνονται και οτι βρεθει στο διαβα τους που ειναι πιο αδυναμο απο αυτα πεφτει θυμα της μανιας τους για επιβολη και τονωση του ανυπαρκτου εγω τους. Τοσο ανυπαρκτου που ουτε στα δικα τους ματια δεν τονωνεται οσο κι αν παλευουν για το αντιθετο. Εμενα ομως ποσως με ενδιαφερει η αιτια της ανωμαλιας και της ψυχασθενειας τους. Με ενδιαφερει προτιστως να προστατευσω εαυτον και αλληλους (κυριως τα ανυπερασπιστα ζωντανα μου) απο τη @@@ του αδειου εγκεφαλου τους. Οποτε συνειδητα επελεξα την οδο που σας προανεφερα. Γιατι ουτε αστυνομια ουτε τιποτα δε μπορει να ανακοψει τη μανια τους αν τους πιασει και προτιμω να μη το ρισκαρω. Θα ερθει ο καιρος πιστευω πολυ συντομα που θα ξεχασουν τη γατα οπως εκαναν και στο παρελθον. Και το γ@@@παιδο τους που ειναι θρασυτατο και αναιδεστατο θα εχει ευχαριστηθει με το παιχνιδι με τη γατα και οι δικοι του θα εχουν σιχτιρισει να φροντιζουν εστω και με αυτο το ελαχιστο ταισμα τη γατα και τελος παντων θα εχει ξεθυμανει το θεμα με τη γατα και μετα ολα θα παρουν το δρομο τους.... ευτυχως τα παιδια παιζουν σε λογικα επιπεδα δεν την πειραζουν ουτε παιζουν αγαρμπα οσο εχω δει... αλλιως δε θα ειχα αυτη τη συμπεριφορα κι εγω... δε μιλαμε για κακοποιηση λοιπον παρα μονο για παραμεληση και αδιαφορια ως ενα σημειο. Dagger εσεις εχετε να κανετε με δηλητηριασεις απο φολες και κυνηγι με σκουποξυλα.. εδω μιλαμε για ηλιθιους που εχουν μια διεστραμενη αντιληψη περι φροντιδας των ζωων και που οτι και να τους πεις οποια επιχειρηματα κι αν χρησιμοποιησεις ειναι σα να μιλας στον τοιχο γιατι "ξερουν αυτοι καλυτερα"......
Το δε παιδακι που ειδα χαραματα εξω απ την πορτα να ...παιζει, το ειδα μονο μια φορα. και κατεληφθην τοσο εξ απροοπτου που δεν σκεφτηκα παρα πολυ αργοτερα οτι αυτο το περιστατικο θα ηταν καλο θεμα για την προνοια. Αλλα βλεπετε αυτα τα πραγματα πρεπει να τα αντιμετωπιζεις αμεσα και παλι παιζεται τι θα αποδειξεις,... μια αλλη φορα που κατεφυγα να παιρνω αστυνομια για ενα περιστατικο με γειτονα οσο ηρθατε εσεις τοσο ασχοληθηκαν κι αυτοι.
Το καλυτερο σας το φυλαω για το τελος. Ο πατερας ειναι εκπαιδευτικος... Αυτα προς το παρον.. απο μενα, φιλακια!!!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Σαβ Οκτ 07, 2017 9:07 pm

αχ. βρε Δάφνη μου, νομιζω θα μπορούσαμε όλοι να γράψουμε σεντόνια για την ανθρώπινη, @@@ία, αλαζονεία και ψυχασθένεια αλλά το μόνο που έχει σημασία είναι τι μένει τελικά.

Προσωπικά πιστεύω ότι επέλεξες τη φωνή της λογικης για τους συγκεκριμένους "πιθήβλακες" ώστε να αποφύγεις τα χειρότερα για τα ζωάκια σου και για όλ αυτά που με τόσο κόπο, μάζεψες, γιατροπόρεψες και φροντίζεις.
Διαβάζω κάθε μερα με αγωνία και με αγωνία περιμένω να το σκάσει η γάτα απ αυτούς και να ξανάρθει σε σένα. Τη σκέφτομαι κι εγω σαν ένα απ τα δικά μου αδεσποτάκια που τα πονάω και τα σκέφτομαι όταν δε τα βλέπω στο καθημερινό ραντεβού.
Όταν έρθει ΒΟΥΤΑ ΤΗΝ. Μη το σκεφτείς καθόλου. Βάλτην μέσα, εκεί που το ζωντανό βρήκε φροντίδα και ανθρωπιά και απάντησέ τους κατάλληλα αν σε ξαναρωτήσουν ή σε ενοχλήσουν.

Τέτοιου είδους δίποδα χρειάζονται δυναμική και όχι αμυντική αντιμετώπιση διότι πρόκειται για θρασύδειλους.
Όλ αυτά φυσικά "Αφού έχεις βουτήξει τη γάτα¨"

Όταν κάποια στιγμή αντιμετώπισα κι εγω ανάλογο περιστατικό μ΄ένα θλιβερό μεθύστακα της γειτονιάς κι ενώ όλο μου το είναι επαναστατούσε στο ν' ανοίξω το στόμα μου και να μην τον ξεπλένει όχι ο Πηνειός αλλά ούτε ο Δούναβης κι ο Τάμεσης μαζί, Κι εγω τη φωνή της λογικης και της ψυχραιμίας διάλεξα για να προστατέψω τα ζωάκια μου.


Το καλυτερο σας το φυλαω για το τελος. Ο πατερας ειναι εκπαιδευτικος.

Γι αυτό δε μπορούμε να πάμε μπροστά τελικά. Γιατί είναι πολλοί ανάμεσά μας  angry2
και τα δικά του παιδιά κλώνοι πιθηβλάκων γίνονται ... αει σιχτήρ

Γράφε μας τα νέα για τη γατούλα. Εύχομαι νάρθει σε σένα το συντομότερο.
Πραγματικά. Εφτασε τόσο κοντά στο να βρεθεί σ' ένα αληθινό σπίτι κι είναι θλιβερό να ξαναβρίσκεται πάλι στο σημείο μηδέν

luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από belezza Σαβ Οκτ 07, 2017 9:32 pm

τι να πω? οι περιγραφες σου ψιψουλα ειναι κατατοπιστικοτατες.το παιδι χαραματα εξω ,τη γατα θα φροντιζαν να μπει μεσα?ο πατερας
συναδελφος.... να τραβας τα μαλια σου . No No No
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Stella M. Κυρ Οκτ 08, 2017 1:54 am

Ώστε και εκπαιδευτικός ο πατέρας..από τις φορές που ντρέπομαι για τον κλάδο. Την ίδια ώρα που κάποιοι προσπαθούν να εμφυσήσουν κάτι παραπάνω από ξερές γνώσεις.

Συμφωνώ πάντως με το παραπάνω στη "διακριτική" αντιμετώπιση του όλου θέματος, αφού δυστυχώς ο φιλόζωος στο συγκεκριμένο θέμα, δεν βρίσκεται σε θέση ισχύος, παρά τη νομοθεσία. Διακυβεύονται ζωούλες εκεί έξω..
Νομίζω ότι η καλύτερη λύση όπως αναφέρεται και πιο πάνω είναι όταν επιστρέψει η γατούλα, γιατί θα επιστρέψει, να μπεί κρυφά στο σπίτι σας και διακριτικά να παραμείνει εκεί κι ας παραμείνει αγοούμενη με πειστικό τρόπο για τους γείτονες.
Μην μπλέξετε με την πρόνοια με το θέμα του παιδιού. Ειδικά χωρίς αποδείξεις, μόνο χειρότερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα για όλους.
Σπόιλερ:
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Οκτ 08, 2017 2:39 am

το περιστατικο με το παιδι εγινε πριν δυο χρονια και τοτε το κοριτσακι (ειναι και το μικροτερο της οικογενειας) βια να πηγαινε τριτη δημοτικου... δεν ξερω ουτε πως ουτε γιατι επαιζε εξω στα σκοταδια μες τη μαυρη νυχτα ηταν ομως πολυ αργα και εγω επεστρεφα απο σπιτι φιλων που μενουν απεναντι στο ιδιο με μας στενο και επιμενουν οταν το ξενυχταμε κουβεντιαζοντας το καλοκαιρι να με συνοδευουν (Ναι εμενα την ενηλικη!!!) ως την πορτα μου για να ειμαι ασφαλης... και αντικριζω ενα παιδακι εξω και σαστισα τοσο πολυ που δεν σκεφτηκα λογικα, στην πραγματικοτητα δε σκεφτηκα καν να καλεσω προνοια η αστυνομια... απλα ρωτησα το παιδι τι κανει εξω και του ειπα πως ειναι πολυ αργα για να ειναι εξω... Κι αυτη ειναι μονο μια απο τις ιστοριες των γειτονων μας... θα μπορουσα να σας γραψω σεντονι ολοκληρο με τα ανδραγαθηματα τους αλλα σεβομαι το χρονο και την υπομονη σας... την κεντρικη ιδεα νομιζω την πηρατε ολοι. Και προτιστως μας ενδιαφερει το καλο της γατας... γι αυτο οσο κι αν εχω λυσσαξει απο οργη, κανω υπομονη... Που θα παει θα βαρεθουν. Και ηδη η γατα ειναι κατω σε μενα στο μπαλκονι μου... της εβαλα το σπιτακι της και τροφουλα αλλα δε γινεται να την ανεβασω επανω χωρις ν ανοιξουμε τους ασκους του Αιολου. Κραταω την ανασα μου... και προσευχομαι... καληνυχτα φιλοι μου!!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Οκτ 10, 2017 4:13 pm

Εχω μαθει γενικώς τους γκα γκα ανθρώπους και τους κομπλεξικους που απο αυτους ξεκινάνε τα χιλια μαυρα αυτου του κοσμου, να τους αντιμετωπιζώ ήρεμα και μακρυα και αγαπημένοι.
Σε περιπτωσεις ομως που εχουν ξεπεραστει τα ορια του θράσους, πετάνε απειλες και άλλα τέτοια ομορφα, θα διαφωνήσω μαζι σας και θα σας πω οτι χρειάζεται να τους βάζεις στην θέση τους και φοβέρα! Διοτι οι πιθηκοβλακες και δη οι θρασύδειλοι νομιζουν οτι οταν εσυ φέρεσαι καλα το κανεις γιατι εισαι αδύναμος απεναντι τους και οσο τους αφήνεις τοσο συνεχιζουν.
Αποδειξη για αυτο το ξέχεσμα της Δάφνης οταν ακουσε για φολες(το ραψε το στοματάκι της η κυρια) και η περιπτωση της dagger παραπάνω. Σιγα μην ειναι και ψαγμένοι με τους νομους για τα ζώα οι καρααδιάφοροι για αυτά. Ξέρουν παρα πολυ καλα ειναι θα ειναι οι πρωτοι ύποπτοι αν υπάρξουν φολες στην περιοχη.

Οταν  κολλησαμε εμεις τις ανακοινώσεις για τις φολες στην περιοχή , οτι εχει παει το περιστατικο περιστατικα στην αστυνομια και εχει ενημερωθει ο εισαγγελέας και τέτοια , σταμάτησαν ξαφνικα οι επαναλαμβανομενες δηλητηριασεις!  Τυχαιο?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Οκτ 11, 2017 4:44 pm

Gatoplikti έγραψε:Εχω μαθει γενικώς τους γκα γκα ανθρώπους και τους κομπλεξικους που απο αυτους ξεκινάνε τα χιλια μαυρα αυτου του κοσμου, να τους αντιμετωπιζώ ήρεμα και μακρυα και αγαπημένοι.
Σε περιπτωσεις ομως που εχουν ξεπεραστει τα ορια του θράσους, πετάνε απειλες και άλλα τέτοια ομορφα, θα διαφωνήσω μαζι σας και θα σας πω οτι χρειάζεται να τους βάζεις στην θέση τους και φοβέρα! Διοτι οι πιθηκοβλακες και δη οι θρασύδειλοι νομιζουν οτι οταν εσυ φέρεσαι καλα το κανεις γιατι εισαι αδύναμος απεναντι τους και οσο τους αφήνεις τοσο συνεχιζουν.
Αποδειξη για αυτο το ξέχεσμα της Δάφνης οταν ακουσε για φολες(το ραψε το στοματάκι της η κυρια) και η περιπτωση της dagger παραπάνω. Σιγα μην ειναι και ψαγμένοι με τους νομους για τα ζώα οι καρααδιάφοροι για αυτά. Ξέρουν παρα πολυ καλα ειναι θα ειναι οι πρωτοι ύποπτοι αν υπάρξουν φολες στην περιοχη.

Οταν  κολλησαμε εμεις τις ανακοινώσεις για τις φολες στην περιοχή , οτι εχει παει το περιστατικο περιστατικα στην αστυνομια και εχει ενημερωθει ο εισαγγελέας και τέτοια , σταμάτησαν ξαφνικα οι επαναλαμβανομενες δηλητηριασεις!  Τυχαιο?

Μωρέ λες;; Suspect Εμένα είναι το αδύναμο σημείο μου το ευάλωτο των αδεσπότων και προσπαθώ να κάνω την "καλή". Άμα ο υπάνθρωπος δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα, γιατί να πιάσει τόπο η φοβέρα; Άμα τον σιχτιρίσεις δε θα αντιδράσει ύπουλα; (Η ιδέα με τις αφίσες με ενδιαφέρει..)
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Οκτ 11, 2017 5:36 pm

Λέω και το πιστεύω , διοτι ο θρασύδειλος ειναι αυτο που λεει η λέξη θρασύς αλλα δειλος για να κανει πράξη ορισμένα πράγματα. Αμα απειλει καποιος οτι θα βάλει φολες και μετα συμβει τι πιο λογικο να παει το μυαλο καποιου σε αυτον που απειλει.. Μετα σιγουρα θα υπάρξει αλλη αντιμετώπιση οπως και να το κάνουμε.
Ειναι τοσο βλάκες ορισμένοι που νομιζουν οτι επιβάλλονται στους αλλους, ειπεδη οι δεύτεροι, ειναι ευγενικοι και φερονται σωστά διοτι δεν θέλουν μερδέματα πολλες φορες και τους ανεχονται. Εχουν βρει το τροπο να κανουν οτι γουστάρουν και να μην τους πολυμιλάνε κιολας.

Στην δικη μας περιπτωση μετα απο αρκετές δηλητηριασεις στα καλα καθούμενα , ενω ειμασταν χρονια μια ήρεμη γειτονια η κινηση αυτη ήταν μονοδρομος διοτι ειτε θα λούφαζε αυτος που το κανε , έιτε θα ήταν κανενας βαρεμένος τρελος και θα εξοργιζονταν με αποτέλεσμα να αποκαλυφθει.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από belezza Τετ Οκτ 11, 2017 8:23 pm

θα συμφωνησω με τη γατοπληκτη.ο θρασυδειλος παληκαρας και τζαμπα μαγκας,σπανια ειναι ενημερωμενος για να μην πω ποτε.αν ηταν ενημερωμενος επι των νομων δε θα πεταγε τα'' τουβλα'' ετσι ασκεπτα.πονταρει ομως στον εκφοβισμο που ασκει και στις ανυπαρκτες απο φοβο αντιδρασεις. και τοτε μπαινουμε σ'ενα φαυλο κυκλο. εκφοβισμος, μηδενικη αντιδραση απο το φοβο μηπως και κανει πραξη την απειλη ,ικανοποιηση του μηδενικου εγω και το εγω ειναι αδηφαγο.θελει κι αλλο, κι αλλο.....εγω ειμαι αλλης λογικης.μαθαινω το νομο καλα και τον χρησιμοποιω μεχρις εσχατων.δηλ΄.καταγγελλω στην αστυνομια τις απειλες για να υπαρχει καταγραφη συμβαντος απειλων και τους ανακοινωνω την ενεργεια μου.οποτε αν συμβει το παραμικρο κανω μηνυση και ηδη υπαρχει καταγεγραμμενο το συμβαν.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Οκτ 11, 2017 9:41 pm

Η αλήθεια είναι ότι και στη δικιά μας περίπτωση, που είπαν "Μην ταίζετε τις γάτες" με το φοβερό επιχείρημα ότι μαζεύονται ποντίκια, οι δικοί μου τους στόλισαν. Δεν είπαν ποτέ ξανά τίποτα. Μόνο τα πιατάκια μου πετούσαν, άλλα άτομα νομίζω, όχι αυτοί που παραπονέθηκαν.
Ίσως θέλει άλλη τακτική τελικά..

Πάντως αυτό που πιστεύω για τη γατούλα της ιστορίας είναι ότι θα επιστρέψει και "διακριτικά" θα βολευτεί στο σπίτι που την αγαπάνε!
Πως το λένε το ζουζούνι;
Ας αποκτήσει όνομα, πριν αποκτήσει σπίτι, είναι μια αισιόδοξη αρχή.. Smile
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Δευ Οκτ 16, 2017 6:04 pm

εγω τη λεω Γκριζουλα, τα παιδια των γειτονων εχω ακουσει να τη φωναζουν Ζινα.. ειναι οντως αξιαγαπητη παρα πολυ ησυχη και ναι, εννοειται πως απο τοτε που την ξαναεβγαλαν εξω κατοικοεδρευει στο κατω μου μπαλκονι και ταιζεται απο μενα.. εξω απ την πορτα τους ειναι δυο μπωλακια για ...ξεκαρφωμα οτι και καλα ταιζουμε τη γατα, αδεια οσες φορες κι αν κοιταξω,... μα, ποτε την ταιζουν τα χαραματα;;;; σε μενα παντως νιαουριζει αναζητωντας τροφη και το τρωει ΟΟΟΛΟ το φαι της.. τα συμπερασματα δικα σας,..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από psipsa Δευ Οκτ 16, 2017 6:11 pm

η ιστορια μιας γατας..  Img_2010
αυτο που σας ελεγα, (το καναμε κουιζ, βρειτε τη γατα...)
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Οκτ 16, 2017 8:37 pm

psipsa έγραψε:η ιστορια μιας γατας..  Img_2010
αυτο που σας ελεγα, (το καναμε κουιζ, βρειτε τη γατα...)
πανω στη κουνια μηπως?
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : η ιστορια μιας γατας..  M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από dagger Δευ Οκτ 16, 2017 9:17 pm

LAROGATA έγραψε:
psipsa έγραψε:η ιστορια μιας γατας..  Img_2010
αυτο που σας ελεγα, (το καναμε κουιζ, βρειτε τη γατα...)
πανω στη κουνια μηπως?

ουί , ουί
πάνω στην κούνια
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

η ιστορια μιας γατας..  Empty Απ: η ιστορια μιας γατας..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Οκτ 16, 2017 11:46 pm

κι εγω πάνω στη κούνια βλέπω happy2 happy2

Δάφνη ntountouka
βούτα τη
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : η ιστορια μιας γατας..  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης