gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

+2
Φρουφρου
nefart
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από nefart Παρ Ιουν 09, 2017 1:30 pm

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ 2 ΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ Η ΜΙΑ ΓΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΑΔΕΣΠΟΤΗ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΑΣ SPHYNX ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΔΙΝΑ ΤΡΟΦΗ ROUAL CANIN ΤΗΣ ΡΑΤΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΤΡΟΦΗ GRAIN FREE ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ARDEN GRANGE ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ KAI TI ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
nefart
nefart
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/06/2017
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Φρουφρου Δευ Οκτ 02, 2017 3:33 am

Καλημερα κ απο μενα!Ειμαι καινουρια στην παρεα και ο λογος που μπηκα στο φορουμ ειναι φυσικα η τροφη ! Ο Σιβας ειναι 5 μηνων κ γενικα εχει λιγο ευαισθητο εντερακι τον εχω απο 2 μηνων η πρωτη διαρροια που παρουσιασε ηταν στην υγρη τροφη της naturea επειτα σιγα σιγα το γυρησα σε ξηρα τροφη κα πηρα την orijen cat and kitten την οποια τρωει με πολυ ορεξη αλλα εχει μαλακα κακα και μου παρουσιασε και παλι διαρροια πριν 3 μερες . Με τον γιατρο υποψιαζομαστε οτι ειναι η τροφη και οχι ιωση γιατι κατα τ αλλα ειναι μεσα στην ενεργεια και το ιδιο παιχνιδιαρης οπως παντα. Οποτε θελω τα φωτα σας φιλοι μου !!! Ο Σιβα ειναι μεγαλοσωμος δεω εχει στειρωθει ακομη και ειναι σε σπιτι αποκλειστικα δεν βγαινει εξω . Ψαχνω ξηρα τροφουλα που να μην εχει τα δημητριακα που τους πειραζουν . Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. fancat
Φρουφρου
Φρουφρου
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/09/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Οκτ 02, 2017 10:04 am

Οι ενδοπαρασιτώσεις έχουν ολοκληρωθεί κανονικά; Είναι συχνό φαινόμενο πάντως οι διάρροιες στα μικρούλια, απ'ότι έχω καταλάβει. Μέχρι να βρεθεί και τι τους στρώνει καλά.
Την Arden που αναφέρεται πιο πάνω δεν την έχω δοκιμάσει.
Τα καλύτερα "αποτελέσματα" στην άμμο πάντως, αλλά και γενικότερα, όπως η ποιότητα τριχώματος τα έχω δει με την Pronature Nordiko.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Οκτ 02, 2017 11:15 am

Kαλημέρα οπως λεει και η προλαλησασα, καταρχάς για τις διάρροιες βεβαιωθειτε οτι εχουν ολοκληρωθει οι αποπαρασιτώσεις που στην αρχή πρεπει να επαναληφθουν για φύγουν εντελως τα παρασιτα.Η naturea και στα δικα μου έκανε μαλάκα, η τροφή που επέλεξες ειναι απο τις καλύτερες απλα θελει μια μετάβαση ήρεμη που υποψιαζομαι οτι έκανες για οσο ναναι ειναι μια αλλαγή δυνατή. Αν εχετε προβλημα διάρροιας που επιμένει καντε μια εξέταση κοπρανων να δειτε μηπως ακομα υπάρχει καποιο παρασιτο ειναι η κυρια αιτια του προβληματος και κάποια παρασιτα δεν τα σκοτώνουν τα κλασσικα φάρμακα. Τελος μπορεις να βράσεις κοτοπουλάκι και ρυζάκι να του δώσεις για ένα διάστημα οχι πολυ νερουλο , πρέπει να τρώει και υγρή τροφη και μπορεις να το βοηθησεις με προβιοτικα , αν σκέυασμα ρώτα το γιατρο σου ή πάρε φορτι φλωρα ειναι οτι καλυτερο για την εντερικη χλωριδα και άφοβο. Μπορεις επισης να του δώσεις και γιαουρτάκι στραγγιστο θα προτεινα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Κυρ Μάης 20, 2018 12:12 pm

Καλημέρα σε όλους ! Έχετε εμπειρία από κροκέτες fish 4 cats?
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από psipsa Δευ Μάης 21, 2018 7:31 am

εγω τις δινω μερικες φορες στα δικα μου. καλη μου φαινεται δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα. σιγουρα δε μου την τρωνε τοσο οσο τη brekkies.....
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Παρ Μάης 25, 2018 12:19 am

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Να υποθέσω ότι σερβίρεις μενού με διάφορες τροφές λόγω των πολλών γατομελών που έχεις ή μία τροφή για κάποιο διάστημα σε όλους ?
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Μάης 27, 2018 12:32 pm

παιρνω μια εικοσακιλη για τα μπαλκονατα μου και μια indoor που ειναι λενε ειδικη να μη μυριζουν τα κακα τους για αυτα που κοιμουνται μαζι μας(μαζι με τις αμμολεκανες τους) και αλλαζω τροφη μετα απο καμποσο καιρο.. με εντεκα γατια σπιτισια και καμια δεκαρια η και παραπανω αδεσποτακια (αυτα ταιζονται με μπωλακι στη βεραντα της κουζινας οπου εχει προσβαση καθε αδεσποτο που θα μυρισει και θα ερθει) δεν εχω περιθωρια να αγοραζω τις πολυ ακριβες τυπου εικοσι το δικιλο...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Κυρ Μάης 27, 2018 6:21 pm

Kαταλαβαίνω, και γω για τα αδεσποτάκια σερβίρω brekkies , κάποιοι μονιμάδες μου χτυπάνε και την εξώπορτα στην περίπτωση που καθυστερήσω το συσσίτιο ή έχασαν την ώρα σερβιρίσματος . Για τον μουργάκο μέσα στο σπίτι την ψάχνω περισσότερο την τροφή .Που και αυτός εξωτερικός ήταν αλλά ήθελε πολύ ένα σπίτι και μάλιστα το συγκεκριμένο . Για αυτόν ισχύει η ρήση του Coello "αν επιθυμείς στη ζωή σου κάτι πολύ το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το αποκτήσεις "
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από psipsa Δευ Μάης 28, 2018 11:03 am

α πολυ μου θυμιζει την επιμονη της πρωτης μας γατας της Ψιψας να σπιτωθει σε μας.. εναμιση μηνα τη διωχναμε και τωρα, εννεα χρονια αργοτερα γουργουριζει με ευδαιμονια στο κρεβατι μου!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Empty Απ: ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Δευ Μάης 28, 2018 11:57 am

bigboss
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης