gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

μωρά γατάκια

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

μωρά γατάκια  Empty μωρά γατάκια

Δημοσίευση από maraki6827 Πεμ Μάης 18, 2017 5:40 pm

Γεια σας είμαι καινούργια στο forum θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. χθες στις 1 τα μεσάνυχτα ήρθε ένας γάτος (μάλλον) και εξαφάνισε τα μωρά που είχαν κάνει οι δυο γάτες μου στο χωράφι δίπλα από το σπίτι μου (οι γάτες μου είχαν από τρία γατάκια η κάθε μια) η μια γάτα μου κατάφερε να σώσει μόνο ένα γατάκι τώρα και οι δυο γάτες μου είναι στενοχοριμενες και πάνε και κοιτάνε εκεί που είχαν τα μωρά τους ( η μια που δεν έσωσε κανένα ήταν η πρώτη της γέννα και είναι πιο στενοχοριμενη από την άλλη) τώρα και οι δυο προστατεύουν το ένα γατάκι που έμεινε.  θέλω να ρωτήσω πρώτον αν ο γάτος μπορεί να σκοτώσει τα μωρά και αν ναι τι ακριβός τους κάνει,  δεύτερον  αν οι γάτες μου θα το ξεπεράσουν αυτό το σοκ και τρίτον το γατάκι που έμεινε ενώ περπατάει έχει κλειστά τα ματάκια του και είναι  τσιμπλιασμενα τι μπορώ να κάνω γι αυτό, θα γίνει καλά;;;;;      Θα  ήθελα όσο τον δυνατόν γρηγορότερα απάντηση!!!!
maraki6827
maraki6827
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/05/2017
Mood : μωρά γατάκια  M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μωρά γατάκια  Empty Απ: μωρά γατάκια

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Μάης 18, 2017 5:46 pm

maraki6827 έγραψε:Γεια σας είμαι καινούργια στο forum θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. χθες στις 1 τα μεσάνυχτα ήρθε ένας γάτος (μάλλον) και εξαφάνισε τα μωρά που είχαν κάνει οι δυο γάτες μου στο χωράφι δίπλα από το σπίτι μου (οι γάτες μου είχαν από τρία γατάκια η κάθε μια) η μια γάτα μου κατάφερε να σώσει μόνο ένα γατάκι τώρα και οι δυο γάτες μου είναι στενοχοριμενες και πάνε και κοιτάνε εκεί που είχαν τα μωρά τους ( η μια που δεν έσωσε κανένα ήταν η πρώτη της γέννα και είναι πιο στενοχοριμενη από την άλλη) τώρα και οι δυο προστατεύουν το ένα γατάκι που έμεινε.  θέλω να ρωτήσω πρώτον αν ο γάτος μπορεί να σκοτώσει τα μωρά και αν ναι τι ακριβός τους κάνει,  δεύτερον  αν οι γάτες μου θα το ξεπεράσουν αυτό το σοκ και τρίτον το γατάκι που έμεινε ενώ περπατάει έχει κλειστά τα ματάκια του και είναι  τσιμπλιασμενα τι μπορώ να κάνω γι αυτό, θα γίνει καλά;;;;;      Θα  ήθελα όσο τον δυνατόν γρηγορότερα απάντηση!!!!
Καλησπερα σου δυστυχως ειναι πολυ συνηθισμενο οι αρσενικοι να σκοτωνουν τα μωρα γατακια και αυτο για να ειναι παλι διαθεσιμη η γατα για ζευγαρωμα.Το μωρο παλι θελει οπωσδηποτε θεραπεια για τα ματακια του γιατι υπαρχει κινδυνος ακομη και για τυφλωση.Τελος αν οι γατουλες σου δεν θηλαζουν πια καλο ειναι να τους δωσεις επειτα απο τη συμβουλη γιατρου φαρμακο για να τους κοπει το γαλα,γιατι υπαρχει κινδυνος για μαστιτιδα
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : μωρά γατάκια  M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μωρά γατάκια  Empty Απ: μωρά γατάκια

Δημοσίευση από maraki6827 Πεμ Μάης 18, 2017 5:48 pm

ευχαριστω πολυ!!!
maraki6827
maraki6827
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/05/2017
Mood : μωρά γατάκια  M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης