gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αντίο Λουκανικάκι μου..

+3
Gatoplikti
Lina
Stella M.
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Απρ 24, 2017 2:16 am

Το Λουκανικάκι έφυγε πριν από λίγο..
Ήταν αδεσποτάκι, δεν είχε χρονίσει, ήταν έγκυος.
Ήταν φοβιτσίαρα, άλλα σπιρτόζα. Μια γλύκα, όμορφη γκριζούλα ριγωτή..

Δεν έχει περισσότερο από μήνα που με εμπιστεύτηκε και ερχόταν να τρώει δίπλα μου μαζί με το υπόλοιπο παρεάκι της.
Έχτιζα την εμπιστοσύνη της, το έβλεπα στα ματάκια της.

Και τώρα τη βρήκα εκεί στην άκρη του δρόμου.
Δεν ήθελα να το πιστέψω.

Ναι αυτά συμβαίνουν..όμως η ζωούλα της είχε σημασία. Κάθε ψύχουλα εκεί έξω έχει σημασία. Θλίβομαι.
Το χειρότερο είναι ο τρόπος. Αυτοκίνητο, έτσι απλά την ώρα που τριγυρνούσε για να φάει, για να ζήσει, να γεννήσει τα γατάκια της.
Δεν έβγαινε τη μέρα..κι όμως.
Εύχομαι να μη βασανίστηκε. Να μην πρόλαβε να καταλάβει.
Κυλάνε δάκρυα.

Καλό ταξίδι ψυχούλα μου,
εγώ θα σε θυμάμαι.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Lina Δευ Απρ 24, 2017 8:20 am

Λυπάμαι πολύ,
Sad Sad Sad
τρέμει η ψυχή μου γι'αυτά που ζουν έξω, πόσο δύσκολη είναι η ζωή τους No
Καλό της ταξίδι
rainbow rainbow rainbow
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Απρ 24, 2017 10:29 am

No No No No

rainbow rainbow rainbow
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Απρ 24, 2017 10:37 am

Λυπάμαι τόσο πολύ και κάθε φορά που διαβάζω για κάποιο πλάσμα θάθελα να υπήρχε ένας μαγικός τρόπος να μπορούμε να τα προστατέψουμε όλα Sad Sad

Πόσο σκληρή και δύσκολη είναι η ζωή τους εκεί έξω .


Μοιράζομαι ακριβώς τα ίδια συναισθήματα μαζί σου και με ολους όσους έχουμε χάσει αυτά που δε καταφέραμε τελικά να βοηθήσουμε όσο κι αν το θέλαμε.

Καλό ταξίδι στη μικρούλα Sad Sad rainbow rainbow rainbow

Για κάποιο λόγο πραγματικά πιστεύω ότι πήγε σ' ένα καλύτερο κόσμο rainbow rainbow
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από belezza Δευ Απρ 24, 2017 5:00 pm

δυστυχως,οσο και αν προσπαθουμε δεν μπορουμε να τα προστατεψουμε ολα
οσο και να θελουμε δεν μπορουμε να τα απομακρυνουμε ολα απο τους αφιλοξενουςδρομους,την κακια των ανθρωπων,την αδιαφορια.
πραγματικα ισως φευγοντας πηγαινουν σε ενα καλυτερο κοσμο. που τους αξιζει περισσοτερο. αντιο λουκανικακι. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad rainbow rainbow rainbow rainbow rainbow rainbow
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Απρ 24, 2017 5:06 pm

Αντίο ψυχούλα μου,εκεί που πήγες σίγουρα θα είναι καλύτερα,απ΄αυτόν τον άκαρδο κόσμο που βρέθηκαε Sad Sad rainbow rainbow rainbow rainbow
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Μάης 03, 2017 2:52 am

Έχουν περάσει μερικές μέρες από το βράδυ που χάθηκε το Λουκανικάκι.
Σήμερα βρήκα το θάρρος να επανέλθω στο γατόσπιτο.

Σας χιλιοευχαριστώ θερμά όλους!
Σημαίνει έστω κάτι που κάποιοι συμμερίζονται τα ίδια συναισθήματα.
Τα ματάκια της είναι στο μυαλό μου.
Είναι κάπως δύσκολο να κατεβαίνω και να ξέρω ότι δεν θα δω το γλυκό της μουσουδάκι.

Την ίδια μέρα εξαφανίστηκε κι ο ένας αδερφούλης της.
Θεώρησα πως κρύφτηκε, αφού όλα ήταν λίγο μουδιασμένα, εκείνο το βράδυ. Κι όμως ακόμη δεν έχει φανεί..
Εδώ και μερικές μέρες ψάχνω αλλή μια μανούλα που δεν εμφανίζεται πια..

Ξεκίνησα να τα ταϊζω συστηματικά πριν από 1μιση περίπου χρόνο. Ήξερα ότι θα εμπλακώ συναισθηματικά, πως γίνεται άλλωστε να μη τα λατρέψεις, όμως για τα δυσάρεστα δεν είχα προετοιμαστεί..έλεγα είμαστε ήσυχη γειτονιά..έλεγα.

Κλείνοντας θέλω και πάλι να σας ευχαριστήσω και να πω ότι κι εγώ θέλω να πιστέψω πως όλες οι ψυχούλες που χάνονται ταξιδέυουν ήρεμα κι αβασάνιστα σε έναν ομορφότερο, χαρούμενο κόσμο.

Και παρόλο που δεν εμπίπτει στην ενότητα αυτή, να σας πω ότι σήμερα εμφανίστηκε καινούρια φατσούλα, που ξέρω ότι μας παρακολουθεί καιρό, έτσι, για να μείνει ένα πιο αισιόδοξο μήνυμα..γιατί η ζωή συνεχίζεται φίλοι μου και μάλλον τα ζουζουνάκια της γειτονιάς μας το ξέρουν κι από εμάς καλύτερα.

Λουκανικάκι μου, δεν σε ξεχνώ κοριτσάκι μου.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από belezza Τετ Μάης 03, 2017 7:54 pm

οπως τα γραφεις ειναι.δενεται κανεις συναισθηματικα προσπαθωντας να βοηθησει και ενα ξαφνικο γεγονος σε τυλιγει στη θλιψη.αλλα παντα υπαρχουν ανυπερασπιστα ζωακια που χρειαζονται την προστασια μας
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Buddylove Τετ Μάης 03, 2017 10:05 pm

Πραγματικά λυπάμαι και συμπάσχω μαζί σου... βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσένα και ο πόνος δυστυχώς δεν καταλαγιάζει όσος χρόνος κι αν περάσει...πάνε πέντε μήνες που ένας ασυνείδητος χτύπησε την αγαπημένη μου αδεσποτούλα με αυτοκίνητο και την έχασα μέσα σε πάρκινγκ πυλωτής... και αυτές τις μέρες το ίδιο σκηνικό το είδα σε επανάληψη όταν ο Γκριζάκος μου ήρθε με το πίσω ποδαράκι χτυπημένο και κουτσό και είμαι χάλιαSad Sad Sad ... Αν σου φταίνε όλα και κατευθύνεις το αυτοκίνητο με όσο μένος διαθέτεις πάνω σε αθώες ψυχές τότε πρέπει να ξέρεις ότι είσαι τόσο αξιοθρήνητος που έχεις χάσει το παιχνίδι και αυτό δεν έχει επιστροφή... αυτά όμως χάνουν τη ζωή τους...Sad Sad Sad Sad
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μάης 03, 2017 10:18 pm

Buddylove έγραψε:Πραγματικά λυπάμαι και συμπάσχω μαζί σου... βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσένα και ο πόνος δυστυχώς δεν καταλαγιάζει όσος χρόνος κι αν περάσει...πάνε πέντε μήνες που ένας ασυνείδητος χτύπησε την αγαπημένη μου αδεσποτούλα με αυτοκίνητο και την έχασα μέσα σε πάρκινγκ πυλωτής... και αυτές τις μέρες το ίδιο σκηνικό το είδα σε επανάληψη όταν ο Γκριζάκος μου ήρθε με το πίσω ποδαράκι χτυπημένο και κουτσό και είμαι χάλιαSad Sad Sad ... Αν σου φταίνε όλα και κατευθύνεις το αυτοκίνητο με όσο μένος διαθέτεις πάνω σε αθώες ψυχές τότε πρέπει να ξέρεις ότι είσαι τόσο αξιοθρήνητος που έχεις χάσει το παιχνίδι και αυτό δεν έχει επιστροφή... αυτά όμως χάνουν τη ζωή τους...Sad Sad Sad Sad  


Πήγαινε στην αστυνομία και καταγγειλέ τον
Εάν το κάνει κατ' επανάληψη και επι τούτου μπορείς να τον μηνύσεις

Βγάλε φωτο το νόμο και κολλησέ τον στην πυλωτή σεε εμφανές σημείο.
θα βρώ το λίνκ με το νόμο και θα το βάλω να το τυπώσεις


Το αδίκημα είναι ποινικό γι αυτούς που θανατώνουν και βασανίζουν ζώα



astadiala με το κάθε μ@@@@
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Μάης 04, 2017 2:21 am

Buddylove έγραψε:Πραγματικά λυπάμαι και συμπάσχω μαζί σου... βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσένα και ο πόνος δυστυχώς δεν καταλαγιάζει όσος χρόνος κι αν περάσει...πάνε πέντε μήνες που ένας ασυνείδητος χτύπησε την αγαπημένη μου αδεσποτούλα με αυτοκίνητο και την έχασα μέσα σε πάρκινγκ πυλωτής... και αυτές τις μέρες το ίδιο σκηνικό το είδα σε επανάληψη όταν ο Γκριζάκος μου ήρθε με το πίσω ποδαράκι χτυπημένο και κουτσό και είμαι χάλιαSad Sad Sad ... Αν σου φταίνε όλα και κατευθύνεις το αυτοκίνητο με όσο μένος διαθέτεις πάνω σε αθώες ψυχές τότε πρέπει να ξέρεις ότι είσαι τόσο αξιοθρήνητος που έχεις χάσει το παιχνίδι και αυτό δεν έχει επιστροφή... αυτά όμως χάνουν τη ζωή τους...Sad Sad Sad Sad  

Απλά υπομονή, μόνο αυτό μένει να πω..

Το τελευταίο 10ήμερο ήταν απαίσιο κι εδώ για τη δικιά μας αδεσποτοπαρεούλα κι εύχομαι ολόψυχα να μη μετρήσουμε κι άλλες απώλειες.
Σήμερα χάσαμε άλλο ένα αγγελούδι, 3 περίπου ημερών. Η μαμά τα άφησε. Σήμερα τα ξετρυπώσαμε.
Δύο μωρούλια βρήκαμε.
Το ένα το υιοθέτησε μια άλλη μανούλα, αλλά το άλλο αδερφάκι..τρία άτομα προσπαθήσαμε, το πήραμε σπίτι κι έλεγα το βράδυ θα αναζητήσω γατογονείς εδώ στο γατόσπιτο, όμως βρέθηκα ξανά στη "βαριά" ενότητα.
Θέλω τουλάχιστον να πιστεύω πως πριν φύγει πρόλαβε να νιώσει λίγη αγάπη και ασφάλεια στη συντομη ζωούλα του. Προσπαθήσαμε..

Ας ελπίσουμε να τα καταφέρει το αδερφάκι του.

Καλό ταξίδι στις ψυχούλες που ακολούθησαν το Λουκανικάκι..

Αχ, ρε παιδιά...πόσο, μα πόσο κρίμα..
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από Buddylove Πεμ Μάης 04, 2017 8:57 am

ZIZIKOS έγραψε:

Πήγαινε στην αστυνομία και καταγγειλέ τον
Εάν το κάνει κατ' επανάληψη και επι τούτου μπορείς να τον μηνύσεις

Βγάλε φωτο το νόμο και κολλησέ τον στην πυλωτή σεε εμφανές σημείο.
θα βρώ το λίνκ με το νόμο και θα το βάλω να το τυπώσεις

Το αδίκημα είναι ποινικό γι αυτούς που θανατώνουν και βασανίζουν ζώα


astadiala με το κάθε μ@@@@

Μακάρι να λειτουργούσαν έτσι τα πράγματα αλλά η πραγματικότητα διαφέρει... Αυτοί οι βλάχοι έχουν κάνει κλίκα... και έχουν και "γνωστούς" παντού... άρα έχουν "πλάτες" και γι'αυτό κάνουν ανενόχλητοι τις τραμπουκιές τους... έτσι έχουν μάθει στη ζωή τους...να αρπάζουν ότι θέλουν και να περνάνε όλα τους τα καπρίτσια... Εσένα ποιος θα σε βοηθήσει? Κανείς...!!! Τα καλά της επαρχίας... α και μη σε δουν ότι σου κόβει ή ότι διαφέρεις ή...ή...ή...τότε θέλουν να σε "τελειώσουν" από το κόμπλεξ τους και μόνο... και είναι πολύ γελοίο να σε κυνηγάνε κάποιοι που ηλικιακά είναι ίσα με τον πατέρα σου...έτσι χωρίς να τους ενοχλείς...κάποιοι που σε νορμαλ συνθήκες δεν πρόκειται να είχες ασχοληθεί ποτέ μαζί τους και δε θα τους έλεγες ούτε καλημέρα...γιατί απλά "δε σου πάνε...!!!" και γιατί είναι τόσο σιχαμεροί σε όλα τους...και παρόλα αυτά αναγκάζεσαι να ασχοληθείς γιατί σε ενοχλούν...!!! Και κάθεσαι και σκας ενώ αυτοί είναι στην κοσμάρα τους...
Βλέπω τη συμπεριφορά αυτών των τεράτων...που δεν τους έχω πειράξει ποτέ...!!! και καίγεται η ψυχή μου... Αυτοί ανήκουν στην πιο άχρηστη και άπληστη γενιά... έχουν τουλάχιστον "τα βασικά" για μια αξιοπρεπή διαβίωση που εσύ δεν έχεις και παρόλα αυτά στο μυαλό σου έχεις μόνο το καλό και τη βοήθεια... τρώγονται συνεχώς για λεφτά τα οποία όχι μόνο δεν τους αξίζουν αλλά δεν τα έχουν δουλέψει ποτέ...πάντα κορόιδευαν τον κόσμο...και τώρα έχουν εξασφαλίσει μια ή και δυο παχουλές συντάξεις τις οποίες όμως σκορπάνε για να πίνουν μέχρι αηδίας...Και μετά τους φταις εσύ...
Και ποιόν να καταγγείλεις? Τον είδες? Δεν είναι ένας... είναι αρκετοί γύρω γύρω... τη δε πολυκατοικία την έχουν μετατρέψει σε στρατόπεδο με γύρω γύρω πλέγμα και extra ακανθώσυρμα το οποίο το έχουν πρόχειρο και "μπαλώνουν" τα "ύποπτα" γι'αυτούς σημεία... μάλλον φαντασιώνονται ότι ανήκουν σε "συμμορίες"και συμμετέχουν σε "συνωμοσίες" και όλο αυτό τους θρέφει...
Αλλά ακόμα και τη νεοσύστατη φιλοζωική που κάλεσα...αποτέλεσμα δεν είδα... μάλλον ασχολούνται περισσότερο με τα σκυλάκια... τις φόλες που έπεσαν βροχή το Πάσχα για να "καθαρίσει" η πόλη και τα διαδικαστικά και τις μηνύσεις... και δεν έχουν χρόνο για όλους...

Ζητώ συγνώμη για το ξέσπασμα...και την παρεμβολή στο θέμα της κοπέλας αλλά με πνίγει το δίκιο...
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίο Λουκανικάκι μου.. Empty Απ: Αντίο Λουκανικάκι μου..

Δημοσίευση από belezza Πεμ Μάης 04, 2017 1:14 pm

Buddylove έγραψε:
ZIZIKOS έγραψε:

Πήγαινε στην αστυνομία και καταγγειλέ τον
Εάν το κάνει κατ' επανάληψη και επι τούτου μπορείς να τον μηνύσεις

Βγάλε φωτο το νόμο και κολλησέ τον στην πυλωτή σεε εμφανές σημείο.
θα βρώ το λίνκ με το νόμο και θα το βάλω να το τυπώσεις

Το αδίκημα είναι ποινικό γι αυτούς που θανατώνουν και βασανίζουν ζώα


astadiala με το κάθε μ@@@@

Μακάρι να λειτουργούσαν έτσι τα πράγματα αλλά η πραγματικότητα διαφέρει... Αυτοί οι βλάχοι έχουν κάνει κλίκα... και έχουν και "γνωστούς" παντού... άρα έχουν "πλάτες" και γι'αυτό κάνουν ανενόχλητοι τις τραμπουκιές τους... έτσι έχουν μάθει στη ζωή τους...να αρπάζουν ότι θέλουν και να περνάνε όλα τους τα καπρίτσια... Εσένα ποιος θα σε βοηθήσει? Κανείς...!!! Τα καλά της επαρχίας... α και μη σε δουν ότι σου κόβει ή ότι διαφέρεις ή...ή...ή...τότε θέλουν να σε "τελειώσουν" από το κόμπλεξ τους και μόνο... και είναι πολύ γελοίο να σε κυνηγάνε κάποιοι που ηλικιακά είναι ίσα με τον πατέρα σου...έτσι χωρίς να τους ενοχλείς...κάποιοι που σε νορμαλ συνθήκες δεν πρόκειται να είχες ασχοληθεί ποτέ μαζί τους και δε θα τους έλεγες ούτε καλημέρα...γιατί απλά "δε σου πάνε...!!!" και γιατί είναι τόσο σιχαμεροί σε όλα τους...και παρόλα αυτά αναγκάζεσαι να ασχοληθείς γιατί σε ενοχλούν...!!! Και κάθεσαι και σκας ενώ αυτοί είναι στην κοσμάρα τους...
Βλέπω τη συμπεριφορά αυτών των τεράτων...που δεν τους έχω πειράξει ποτέ...!!! και καίγεται η ψυχή μου... Αυτοί ανήκουν στην πιο άχρηστη και άπληστη γενιά... έχουν τουλάχιστον "τα βασικά" για μια αξιοπρεπή διαβίωση που εσύ δεν έχεις και παρόλα αυτά στο μυαλό σου έχεις μόνο το καλό και τη βοήθεια... τρώγονται συνεχώς για λεφτά τα οποία όχι μόνο δεν τους αξίζουν αλλά δεν τα έχουν δουλέψει ποτέ...πάντα κορόιδευαν τον κόσμο...και τώρα έχουν εξασφαλίσει μια ή και δυο παχουλές συντάξεις τις οποίες όμως σκορπάνε για να πίνουν μέχρι αηδίας...Και μετά τους φταις εσύ...
Και ποιόν να καταγγείλεις? Τον είδες? Δεν είναι ένας... είναι αρκετοί γύρω γύρω... τη δε πολυκατοικία την έχουν μετατρέψει σε στρατόπεδο με γύρω γύρω πλέγμα και extra ακανθώσυρμα το οποίο το έχουν πρόχειρο και "μπαλώνουν" τα "ύποπτα" γι'αυτούς σημεία... μάλλον φαντασιώνονται ότι ανήκουν σε "συμμορίες"και συμμετέχουν σε "συνωμοσίες" και όλο αυτό τους θρέφει...
Αλλά ακόμα και τη νεοσύστατη φιλοζωική που κάλεσα...αποτέλεσμα δεν είδα... μάλλον ασχολούνται περισσότερο με τα σκυλάκια... τις φόλες που έπεσαν βροχή το Πάσχα για να "καθαρίσει" η πόλη και τα διαδικαστικά και τις μηνύσεις... και δεν έχουν χρόνο για όλους...

Ζητώ συγνώμη για το ξέσπασμα...και την παρεμβολή στο θέμα της κοπέλας αλλά με πνίγει το δίκιο...
+++++++++++++++ ακριβως
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Αντίο Λουκανικάκι μου.. Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης