gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

+2
Gatoplikti
ECLAIR
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ECLAIR Τρι Μαρ 28, 2017 3:25 pm

Καλησπέρα σε όλους!!! Εύχομαι να είστε όλοι καλά, δυστυχώς δεν προλάβαμε να χαρούμε τον Αχιλλέα μας (μόλις 2 μήνες το χαρήκαμε) και μας έφυγε τη Παρασκευή. Αποφάσισα να τον στειρώσουμε, είχε κλείσει τους 7 μήνες και έμπαινε στους οκτώ...Δυστυχώς δεν τα κατάφερε ο γιατρός μας είπε ότι έφραξε ο φάριγγας του μόλις πήγε να ξυπνήσει... ήμουν εκεί εγώ και τα παιδιά μου ζήσαμε όλο το σκηνικό και το τραύμα της ψυχής μας μεγάλο... Δεν ξέρω ποιός έφταιξε ο γιατρός, εγώ που αποφάσισα να τον στειρώσω σημασία έχει πως δεν είναι μαζί μας πια και το κενό του μεγάλο. Ευχαριστώ πάντως όλους για το καλωσόρισμα και τις συμβουλές σας. Να προσέχετε τα γλυκούλια σας!

ECLAIR
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : NIKAIA
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2017
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μαρ 28, 2017 4:11 pm

Πωπω τι λες τωρα, πως έγινε αυτο το πράγμα? Αλλεργια ? του ειχε βάλει αέριο ? δεν προλαβε να τον σωσει ο γιατρος? Να του κάνει κατι εκεινη την ώρα? Ειχε καποιο ιδιαιτερο θεμα ? δεν σας ειπε τιποτε αλλο?

Σε καμια περιπτωση δεν φταις εσυ που αποφάσισες να τον στειρώσεις και ουτε να το σκέφτεσαι αυτο!!

Ειναι πολυ άδικο πολυ λυπηρο οδυνηρο και αποτομο αυτο που σας συνεβη!!!
Κουράγιο και δύναμη , μονο ο χρονος μπορει να απαλύνει αυτο τον πονο!! gatoula gatoula gatoula gatoula

Καλη ανάπαυση στον γατούλη rainbow rainbow
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ECLAIR Τρι Μαρ 28, 2017 4:35 pm

Δυστυχώς το μόνο που ξέρω είναι οτι προσπάθησε να τον επαναφέρει γιατί ακούγαμε το μηχάνημα αλλά δεν τα κατάφερε... Μας είπε οτι συμβαίνει πολύ σπάνια, δεν ξέρω κι εγώ τι να πιστέψω... Όταν τον υιοθέτησα τον πήγα για εξέταση για να δω αν είχε κάποιο θέμα που πρέπει να προσέξω, αλλά όλα βγήκαν καλά, τι να πω δεν ξέρω

ECLAIR
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : NIKAIA
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2017
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από Lina Τρι Μαρ 28, 2017 4:36 pm

Ωχ, πραγματικά λυπάμαι τόσο πολύ!
Ο γατούλης που θαυμάζαμε πριν λίγες μέρες στην φωτογραφία?
Sad Sad Sad
Δεν φταις εσύ σίγουρα και το ξαφνικό πονάει ακόμη περισσότερο.
Κουράγιο, τι να πω....δεν έχω λόγια!
rainbow  rainbow  rainbow
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ECLAIR Τρι Μαρ 28, 2017 4:51 pm

Ναι αυτό το πλασματάκι που δεν ήταν μόνο όμορφο, είχε και πολύ καλό χαρακτήρα.

ECLAIR
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : NIKAIA
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2017
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Μαρ 28, 2017 5:19 pm

απιστευτο τι να πω......Κουραγιο σε ολους σας Sad Sad Sad Sad
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από belezza Τρι Μαρ 28, 2017 7:56 pm

δεν ειναι δυνατον.απο αυτα που κανεις δεν μπορει να πιστεψει.πολυ περισσοτερο να συνειδητοποιησει.αχιλλεα μου να Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad εισαι καλα οπου και αν βρισκεσαι τωρα που μας βλεπεις απο ψηλα . rainbow rainbow rainbow
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Μαρ 28, 2017 8:47 pm

Δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που διαβάζω. Απίστευτο, ξαφνικό και οδυνηρό
Αυτό το υπεροχο γατάκι που λίγες μέρες πριν θαυμάζαμε όλοι μας


Λυπάμαι αφάνταστα για την απώλειά σας. Δυστυχώς ζήσατε τον εφιάλτη που καθένας απο μας απεύχεται για τα αγαπημένα του.

Δε φταίς σε καμμία περίπτωση. Μη το σκέφτεσαι κάν. Είναι κάτι που συμβαίνει τόσο μα τόσο σπάνια κι έτυχε σε σας.

Sad Sad Sad

Δεν έχω άλλα λόγια να σου πώ πόσο λυπάμαι και πόσο καταλαβαίνω το κενό και τη θλίψη όλων σας.
Όλοι μας που έχουμε ζήσει απώλειες σε νοιώθουμε .Μόνο ο χρόνος θα σας βοηθήσει

Σας εύχομαι πραγματικά κουράγιο και δύναμη ψυχής

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
rainbow rainbow rainbow
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μαρ 29, 2017 12:20 am

Χαρά εχεις υποψη σου τι ειναι αυτο το σπανιο που συμβαινει;  Ποια αιτια μπορει να εχει αυτο το πραγμα? Καρδια; Εμετος? Αλεργια? Δεν μπορω να καταλάβω δεν ειπε κατι αλλο ο γιατρος?  Απο τι το παθε?  
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μαρ 29, 2017 9:45 am

Gatoplikti έγραψε:Χαρά εχεις υποψη σου τι ειναι αυτο το σπανιο που συμβαινει;  Ποια αιτια μπορει να εχει αυτο το πραγμα? Καρδια; Εμετος? Αλεργια? Δεν μπορω να καταλάβω δεν ειπε κατι αλλο ο γιατρος?  Απο τι το παθε?  


Εννοώ κάποια παθολογική αιτία που μπορεί να υπήρχε κι ο γιατρός να μη διέγνωσε απ την αρχή. Έχω διαβάσει κι εδώ μέσα για περιστατικό ανάλογο (σε στείρωση θηλυκού αν θυμάμαι καλά, που σαφώς είναι πιο περίπλοκη υπόθεση) αλλά δε θυμάμαι τώρα που ακριβώς για να βάλω το λινκ
Δεν εξηγείται τόσο νεαρό ζώο και μια επέμβαση ρουτίνας να καταλήγει έτσι.

Και προφανώς αντιλαμβάνεσαι τη γνωστή καχυποψία μου απέναντι στο πως μπορεί να χειρίστηκε ο γιατρός το όλο θέμα. Χωρίς να ξέρω δεν θα παρέβλεπα καθόλου τη περίπτωση του ιατρικού λάθους και φυσικά θα επέμενα να μάθω, αλλά άντε τώρα ν' αποδείξεις......

Νομίζω ότι πρέπει να δώσει μια λεπτομερή εξήγηση στη γυναίκα του τι ακριβώς συνέβη.
Είναι οδυνηρό και τραγικό μαζί ...
Πραγματικά κρίμα για το γατούλη αλλά και για τους ανθρώπους του Sad Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ECLAIR Τετ Μαρ 29, 2017 4:12 pm

Δεν θέλω να σκέφτομαι οτι είναι λάθος γιατρού γιατί θα τρελαθώ.... (που μεταξύ μας το σκέφτομαι) Τον πήγα εκεί γιατί πήρα πολύ καλές συστάσεις και μάλιστα ήταν και ποιό ακριβός από κάποιους άλλους που μου σύστησαν. Όλη η γειτονιά μου εκεί τρέχουν τα κατοικίδιά τους. Εν τω μεταξύ μαζί με τον δικό μου πήρε κι άλλον ένα όπου βγήκε μια χαρά μετά το χειρουργείο. Έχω πληγωθεί τόσο πολύ που η πιθανότητα οτι ο γιατρός δεν έκανε κάτι καλά θα με ξεκάνει. Δεν ξέρω αν πριν το χειρουργείο χρειάζεται να κάνει κάποιες εξετάσεις για θέματα αλλεργίας ή καρδιάς, εκείνος μου είπε οτι ήταν υγιέστατος ο μικρούλης μας και οτι αυτή η περίπτωση είναι πολύ σπάνια αλλά συμβαίνει

ECLAIR
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : NIKAIA
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2017
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ECLAIR Τετ Μαρ 29, 2017 4:18 pm

Κάτι που ξέχασα να σας πω μήπως και έχετε κάποια ιδέα να μου πείτε: εκεί που στεκόταν κάποιες φορές έκανε σαν να μας μιμήται κουνούσε το κεφαλάκι του όπως εμείς και ανοιγόκλεινε το στόμα του σαν να μιλούσε, μιμούταν άραγε ή είχε κάποιο πρόβλημα αναπνευστικό και τελικά δεν άντεξε τη νάρκωση? Γιατί αν θα το αναφέρω στο γιατρό πολύ φοβάμαι ότι θα το ρίξει εκεί αμέσως

ECLAIR
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : NIKAIA
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2017
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από belezza Τετ Μαρ 29, 2017 4:52 pm

καλο σας μεσημερι.εμεις που ειχαμε προβλημα αναπνευστικο και αρκετα σοβαρο στηναρχη ειχε το στοματακι παντα ανοιχτο.ανεπνεε με το στομα και εβγαζε ενα σφυριχτο ηχο.
αυτο που περιγραφετε μου μοιαζει περισσοτερο μιμηση
γιατι και ο δικος μου το κανει τωρα που ειναι υγιης .π.χ οταν ερχομαι απ'εξω με βλεπει απο το παραθυρο και κουναει το κεφαλι και ανοιγοκλεινει το στομα σα να μιλαει.
τωρα στη ναρκωση.οταν τον πηγατε του εκανε καποιες εξετασεις?η δικη μου γιατρος ,ισως επειδη ειχε το θεμα του,μου το τονισε εξετασεις πρωτα και πολυ λιγη ναρκωση.ισα να καλυψουμε το χρονο επεμβασης.
απο την αλλη η κυρια που σας τον εδωσε σας ανεφερε κατι σχετικο?βιβλιαριο υγειας ειχε?
τι αλλο να πω?
σας κατανοω απολυτα,οπως και ολοι οι αλλοι εδω στο φορουμ.εμεινα αφωνη ,οταν το διαβασα. όποτε θελετε να μας γραφετε
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μαρ 29, 2017 5:55 pm

Δεν είπα ότι ήταν λάθος του γιατρού αλλά θα μπορουσε,  παρότι δύσκολο για κάποιον να το αποδείξει.
Προσωπικά δεν θα το απέκλεια (τόσο καχύποπτη που έχω γίνει πια) με την έννοια ότι μπορεί το γατάκι να είχε κάποιο πράοβλημα εκ γενετής, να χρειαζόταν μια ειδική ή διαφορετική μεταχείριση στο χειρουργείο κι εκείνος να μην το είχε αντιληφθεί.

Συνήθως εξετάσεις πριν τη στείρωση ΔΕΝ γίνονται. Ειδικά για τα αρσενικά είναι μια επέμβαση ρουτίνας (άσχετα αν όλοι μας που έχουμε στειρώσει τα γατούλια μας, την αγωνία την είχαμε)
Εκτός αν συντρέχει ειδικος λόγος όπως είπε παραπάνω η belezza ή ο γιατρός έχει διαγνώσει κάτι που θέλει να εξετάσει πριν την επέμβαση.
Φαντάζομαι ότι επειδή ήταν τόσο μικρούλης δεν του είχατε κάνει εξετάσεις. Η κυρία που σας τον έδωσε τι σας είχε πεί ?
Σας έδωσε βιβλιάριο υγειας , του είχε κάνει ίσως κάποια εμβόλια ? Μήπως αυτό που έκανε με το κεφαλάκι του ήταν κάτι νευρολογικής φύσης ? (και που να το καταλάβει κανείς αν το ζώο δεν έχει άλλα συμπτώματα )

Δεν θέλω να επιτείνω το πόνο σας γιατί καταλαβαίνω. Περάσατε όλοι σας τον εφιάλτη του κάθε γατογονιού.
Έχω περάσει απ τη θέση σας, όχι με στείρωση αλλά με λάθος διάγνωση και φαρμακευτική αγωγή και το μόνο που κατάφερα ήταν να ξοδέψω ένα σκασμό λεφτά που δεν θα τα σκεφτόμουνα καθόλου αν είχα καταφέρει να σώσω το γατάκι μου κάτι που δυστυχώς δεν έγινε  κι αυτό ακόμα με πονάει.

Το μόνο που θα μπορούσε να δείξει την αλήθεια είναι μόνο μόνο μια λύσης,ούτως ή άλλως και επίπονη και για σας και για τα παιδιά σας και στο τέλος δεν ωφελεί ούτε φέρνει τη δικαίωση.

Πραγματικά λυπάμαι πολύ, ένοιωσα σοκ όταν το διάβασα και κατανοώ απόλυτα όλα τα συναισθήματα σας
Ο μόνος που δε φταίει είστε εσεις.
Σας εύχομαι ο χρόνος να γιατρέψει το πόνο όλων σας κι ίσως στο μέλλον αν και όταν νοιώσετε όλοι έτοιμοι να χαρίσετε την αγάπη σας και τη θαλπωρή του σπιτιού σας σ' ένα άλλο πλάσμα απο τα τόσα που έχουν ανάγκη.

καλή δύναμη και κουράγιο Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... Empty Απ: ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μαρ 29, 2017 6:04 pm

Τι να σου πω τωρα απο αυτο που περιγράφεις δεν νομιζω οτι μπορει να ήταν αναπνευστικο , το αναπνευστικο το καταλαβαινεις , δυσκολεύεται το ζώο αλλα γιατροι δεν ειμαστε.

Πριν απο τα χειρουργεια , στους ανθρώπους , γινεται ένα checkup. Καρδια και τετοιου τύπου προβλήματα ειναι σπάνια ειδικα σε νεαρές ηλικιες και στα ζωα δεν συνηθιζονται να γινονται εξετάσεις τύπου πλήρους ckeckup.Φαινεται το ζωο απο την κλινικη εικονα συνήθως.  Η καρδια επισης eclair μου ειναι ύπουλη και ασυμπτωματική, οταν δειχνει προβλημα συνηθως σε καποια ηλικια , έχει γινει καποιου τύπου ζημια. Ποσες φορες έχουμε ακουσει για ανθρώπους που ειναι μια χαρα και ειχαν θεμα. Οσο για τις αλλεργιες τρέχα γυρευε, δεν ειναι κατι που μπορεις να το βρεις έτσι απλα. Εδω ζώα και ανθρωποι ακομα έχουν τροφικες αλλεργιες και χρειάζονται παρα πολλες εξετάσεις που συνήθως δεν βγάζουν και αποτέλεσμα.

Εν τέλει εδω αυτο που περιγράφεις , δεν σου ειπε ο γιατρος που οφειλοταν. Ας πουμε σε μια εγχειριση φοβουνται πολυ τον εμετο μην γινει αναρροφηση αν το λέω καλα. Αυτο δεν σημαινει οτι ειχε καρδια ή αναπνευστικο. Συνέβη κατι τετοιο? Η εμφραξη επισης εμενα μου κάνει οτι μπορει να ειναι και αλλεργια ισως ?? Απο τι έφραξε? Πραγματικα δεν μπορω να το ξερω. Σιγουρα φυσικα ολα αυτα δεν εχουν νοημα τώρα και σιγουρα δεν φταις εσυ. Οποιοδήποτε ζωο έχει καλη κλινικη εικονα σε αυτην την ηλικια δεν θα έκανε εξετάσεις.

Εdit

Στην περιπτωση που κανεις καποια συζήτηση με τον γιατρο εφοσον το επιθυμεις , ζητησε του περισσοτερες πληροφοριες.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟ.... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης