gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

+6
ΝΕΛΥΚΙΣΚΟΣ
Gatoplikti
kouix
Constant1ne
psipsa
Bookie
10 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Σαβ Οκτ 29, 2016 12:42 am

Τελικά είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του canagan ή υπάρχουν και άλλοι; Δεν είναι κακή τροφή πάντως καθόλου θα έλεγα σε ξένα σάιτ της δίνουν 4,5/5  αλλά εδώ Ελλάδα την χρησιμοποιεί κανείς;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Smokys στις Κυρ Οκτ 30, 2016 2:22 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Διόρθωση τίτλου ωστε να βγάζει νόημα.)
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Οκτ 29, 2016 11:36 am

εγω προσωπικα δεν την εχω ακουσει, δεν ξερω κι αν την προμηθευουν τα περισσοτερα pet shop. αλλα αν ειναι με καλες κριτικες στο εξωτερικο γιατι να μην ειναι καλη;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Κυρ Οκτ 30, 2016 10:54 am

Bookie, η canagan ειναι πολυ καλη τροφη απλα ειναι εξωφρενικα ακριβη σε σχεση με αντιστοιχες που κυκλοφορουν πχ orijen. Κοστιζει 23,90? τα 1,5 κιλα και δεν βγαινει σε μεγαλυτερη συσκευασια.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Κυρ Οκτ 30, 2016 8:46 pm

Έχεις δίκιο τόσο κάνει σε σημείο που σκέφτομαι μήπως η orijen είναι καλύτερη και αφού κοστίζει στην ουσία το ίδιο μήπως να της πάρω αυτή...
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από kouix Κυρ Οκτ 30, 2016 9:19 pm

η  οριτζεν  ειναι  ΠΟΛΥ  πιο   οικονομικη  αν  δεν  κανω  λαθος.... scratch

(αν θα μπορουσε ποτέ κανεις να πει "οικονομική" ακόμη και την οριτζεν δηλαδη....) happy2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Κυρ Οκτ 30, 2016 9:58 pm

Η orijen ειναι φθηνοτερη και καλυτερης ποιοτητας απ την canagan. Σε συμφερει να παρεις 7κιλο. Μπορεις να δεις κ Acana ή Naturea.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Δευ Οκτ 31, 2016 9:04 am

Ναι όντως το 7κιλο συμφέρει αλλά δεν θα βαρεθεί να τρώει κάθε μέρα επί τρεις μήνες το ίδιο και το ίδιο; Εμένα για παράδειγμα όσο και να μου αρέσει ο μουσάκας ε κάποια στιγμή θα μπουχτίσω και θα τον βαρεθώ....
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Οκτ 31, 2016 10:29 am

Kαλημέρα!

Οχι δεν βαριούνται να τρώνε το ιδιο τα γατια, αντιθέτως ειναι της συνήθειας, μην σου πω οτι οι συχνές αλλαγές τροφής μπορει να δημιοργήσουν γαστρεντερικα προβληματα!

Αν δινεις και κονσερβούλα καποιες γεύσεις μια χαρά θα ειναι!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Δευ Οκτ 31, 2016 11:04 am

Οπότε θα παίρνω το 7κιλο και θα είμαι μια χαρά... Μωρέ τις έχω σκεφτεί τις κονσέρβες αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν εμπιστεύομαι τα κρέατα και τα ψάρια που έχουν. Έχω διαβάσει εδώ μέσα πως οι περισσότεροι/ες δίνουν applaws αλλά δεν ξέρω αν πραγματικά έχουν τα σωστά υλικά....

Kαλημέρα Smile
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Οκτ 31, 2016 12:26 pm

Αν δεν εμπιστεύεσαι τις κονσέρβες τι να πουμε τοτε για τις ξηρές !!

Η applaws ειναι μια πολυ ΄καλή κονσέρβα με ποιοτικα υλικα. Καλες και οικονομικες κονσέρβες ειναι η animonda carny bozita . Tσιμπημένη οπως η applaws αλλα πολυ καλη λιχουδια ειναι επισης η σεζιρ. Θέλουμε την κονσέρβα στην διατροφη για να παιρνει υγρά η γατούλα. Αν δεν ήταν το οικονομικο σκέλος η υγρή τροφη θα ήταν καλύτερη.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από ΝΕΛΥΚΙΣΚΟΣ Τρι Νοε 08, 2016 11:42 pm

Bookie έγραψε:Τελικά είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του canagan ή υπάρχουν και άλλοι; Δεν είναι κακή τροφή πάντως καθόλου θα έλεγα σε ξένα σάιτ της δίνουν 4,5/5  αλλά εδώ Ελλάδα την χρησιμοποιεί κανείς;
Η canagan είναι εξαιρετική τροφή,το καταλαβαίνεις και μόνο βλέποντας και μυρίζοντάς την.Είναι βέβαια πανάκριβη.Τα 4 κιλά τα αγοράζω 50 ευρώ.Κι επειδή είναι και πολύ πλούσια σε όλα της την προτιμώ για τους πιο ψυχρούς μήνες του χρόνου.Άσε και το άλλο..η δικιά μου πάνω από 2 με 3 μήνες δεν καταδέχεται την ίδια τροφή.Αποζητά νέες γεύσεις.Σίγουρα όμως( οικονομικών επιτρέποντος) ένα σακί θα το φάμε το χρόνο.
ΝΕΛΥΚΙΣΚΟΣ
ΝΕΛΥΚΙΣΚΟΣ
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Ιαν 20, 2017 8:04 pm

Aν και είμαι πολύ φρέσκια στο forum, να σας πω ότι σήμερα έψαχνα τις κοσέρβες Canagan σε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη. Τις θεωρώ πολύ καλές κονσέρβες. Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν τις έχω βρει εδώ έψαξα μέχρι και αντιπροσώπους. Τις παραγγέλνω από καταστήματα στην Αθήνα, αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν είναι πολύ πρακτικό. Καμιά πρόταση;
Οι κονσέρβες Applaws είναι επίσης πολύ καλές και μετά από αρκετό ψάξιμο τις βρήκα και έδω, αν και δεν έχει μεγάλη ποικιλία
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Ιαν 20, 2017 8:16 pm

Οι canagan κοστιζουν 1,60? τα 75γρ και εχουν λιγοτερο απο 60% κρεας μεσα. Ασε που εχουν και ταπιοκα. Οι applaws εχουν 75% και ειναι πολυ πιο οικονομικες. Το οτι ειναι η πιο ακριβη τροφη που υπαρχει δεν την κανει καλυτερη ποιοτικα. Applaws πουλανε στα περισσοτερα pet shop της Θεσσαλονικης. Η canagan βγαινει πλεον και σε 7κιλο και κοστιζει μολις 85,50?. Η ξηρα εχει γυρω στο 60% κρεας σε σχεση με την orijen που εχει 80%.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 21, 2017 3:16 am

Bookie έγραψε:Μωρέ τις έχω σκεφτεί τις κονσέρβες αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν εμπιστεύομαι τα κρέατα και τα ψάρια που έχουν.

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι οι κροκετες εχουν καλυτερα κρεατα απο τις κονσερβες? Suspect
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Anastasia Piretzi Σαβ Ιαν 21, 2017 8:47 am

Οι δικές μου είναι πολύ ευχαριστημένες με την animonda VOM FEINSTEN 100g, η οποία είναι αρκετά οικονομική. Το πεπτικό φαίνεται να είναι υγειές (πολύ ωραία κακάκια). Βγαίνουν σε πολλές γεύσεις, οπότε δε νομίζω ότι θα την βαρεθεί.

Οι κροκέτες κρατάνε πολύ καιρό. Γιατί δεν τις εναλλάσσεις (εφόσον δέχεται το πλάσμα που έχεις);

Σε κροκέτες νομίζω είναι αρκετά ποιοτικές για την τιμή τους και οι MEOWING HEADS και οι SAM'S FIELD.
Anastasia Piretzi
Anastasia Piretzi
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Χρυσούλα της Σαλαμίνας.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/10/2016
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Σαβ Ιαν 21, 2017 11:02 am

koneko έγραψε:
Bookie έγραψε:Μωρέ τις έχω σκεφτεί τις κονσέρβες αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν εμπιστεύομαι τα κρέατα και τα ψάρια που έχουν.

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι οι κροκετες εχουν καλυτερα κρεατα απο τις κονσερβες? Suspect

Γιατί οι κροκέτες, όχι όλες οι μάρκες αλλά κάποιες είναι human-grade και είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πράσινο φως από το FDA για να σου δώσει την άδεια να τις χαρακτηρίσεις έτσι. Θα πρέπει να πιάσεις τα στάνταρ που έχει, πέραν τούτου έχουν υποβληθεί αρκετές μηνύσεις σε εταιρίες ζωοτροφών οι οποίες ισχυρίζονται ότι είναι human-grade αλλά δεν έχουν πάρει την άδεια από το FDA για να χαρακτηριστούν έτσι. Για τις κονσέρβες δεν έχει τύχει να δω πως είναι human-grade.

Χτες σκεφτόμουν πάντως να πάρω τρεις κονσέρβες από τρεις μάρκες και να κάνω μια ηλεκτροφόρηση για να δω αν το κρέας που ισχυρίζονται πως περιέχουν είναι αυτό που αναφέρουν. Κατά 99% πιστεύω θα είναι αλλά και πάλι δεν θα ξέρω ποτέ την ποιότητα του κρέατος. Η ηλεκτροφόρηση σου δείχνει αν το κοτόπουλο είναι κότοπουλο και το μοσχάρι ή το αρνί είναι μοσχάρι και αρνί, δεν σου δείχνει όμως τι μέρος του μοσχαριού ή του αρνιού είναι.

Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Σαβ Ιαν 21, 2017 12:34 pm

Bookie ριξε μια ματια σ'αυτο, ισως σου φανει χρησιμο.
https://drive.google.com/file/d/0B-mMJBQ_r05GdDBEY0pWbURmRE0/view?pli=1
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Ιαν 24, 2017 11:00 pm

Ξέρω ότι οι Applaws είναι καλές κονσέρβες, απλά ψάχνω ακόμη τις Canagan γιατί είναι η μόνη με κοτόπουλο που τρώνε, δεν γίνεται να τρώνε μόνο ψάρι σωστά; Πράγματι η Applaws έχει μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε κρέας π.χ το τονάκι της Applaws έχει 75% περιεκτικότητα έναντι του 60% της Canagan. Όσο για το άμυλο tapioca της Canagan, αντίστοιχα η Applaws έχει το ρυζάκι.
Στη δε αναλυτική σύσταση η Canagan χαμηλότερη υγρασία, υψηλότερη περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη, άρα..περίπου μια η άλλη που λένε.
Γι' αυτό θεωρώ και τις δύο αξιόλογες τροφές
Ποια είναι η γνώμη σας για τις Princess; Πήρα μια για τη δοκιμή αλλά σύσταση δε διάβασα η αλήθεια. Στα κορίτσια άρεσε πολύ πάντως
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Ιαν 24, 2017 11:11 pm

Aγαπητέ Contsant1ne, μόλις είδα ότι είσαι από Θεσσαλονίκη.
Αν μπορείς στείλε μου με μήνυμα από που ψωνίζεις κονσερβούλες γιατί όπως είπα και τις Applaws δε τις βρίσκω εύκολα στην περιοχή

Ευχαριστώ, ελπίζοντας ότι μένεις κοντά μας σχετικά Smile και άρα έχεις κάποιο κοντινο pet shop να προτείνεις.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Δευ Φεβ 06, 2017 6:04 am

Constant1ne έγραψε:Bookie ριξε μια ματια σ'αυτο, ισως σου φανει χρησιμο.
https://drive.google.com/file/d/0B-mMJBQ_r05GdDBEY0pWbURmRE0/view?pli=1

Thanks a lot για το αρχείο. Το διάβασα όλο γραμμή-γραμμή. Δεν θα συμφωνήσω ούτε θα διαφωνήσω μαζί του. Απλώς η μέλετη που έχει κάνει ο άνθρωπος έχει ένα κενό. Οι περισσότερες κονσέρβες όχι μόνο οι κονσέρβες που τρώνε οι γάτες αλλά και διάφορα προϊόντα που καταναλώνει ο άνθρωπος έχουν ένα πολυσακχαρίτη που δημιουργεί πολύ δυνατούς δεσμούς τον οποίο προσωπικά από τα φοιτητικά μου χρόνια τον αποφεύγω και έτσι τον αποφεύγω και για την γάτα μου. Δεν ξέρω αν βλάπτει τον ανθρώπινο οργανισμό με βεβαιότητα αλλά επειδή έχουν υπάρξει μελέτες οι οποίες δείχνουν πως ο συγκεκριμένος πολυσακχαρίτης προάγει την απόπτωση προτιμώ να τον αποφεύγω....

Έχω βρει ποιες κονσέρβα καλύπτει τα στάνταρ μου και πιστεύω και τα γευστικά στάνταρ της γάτας μου οπότε είμαι οκ. Είναι βέβαια πανάκριβη... Αλλά οκ με καλύπτει πλήρως και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Πέραν τούτου η γάτα μου άλλαξε τελείως σε 15 ημέρες έχει ξεφουσκώσει όπως ακριβώς το γράφω και τρέχει και σκαρφαλώνει ασταμάτητα και δεν τα έκανε αυτά πριν που την τάιζα μόνο ξηρά τροφή...
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Φεβ 06, 2017 12:23 pm

Πως λεγεται αυτος ο πολυσακχαριτης; Δες και αυτο
http://www.naturalnews.com/Report_pet_food_ingredients_8.html
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Bookie Δευ Φεβ 06, 2017 3:24 pm

Καραγενάνη λέγεται, κάποια από αυτά που αναφέρονται στο τελευταίο λινκ που μου έστειλες δεν χρησιμοποιούνται στην ΕΕ, έχει απαγορευθεί η χρήση τους, χρησιμοποιούνται στην Αμερική όμως Laughing Laughing
Bookie
Bookie
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας εννοείται....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Των γατογονέων που τα αφήνουν αστείρωτα....
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Φεβ 06, 2017 4:41 pm

Α τη θυμάμαι την καραγενανη. Υπηρχε μεσα στις naturea τις κονσέρβες και ειχα διαβάσει γι αυτή. Μιλησα μαζι τους και μου εστειλαν ένα οδηγό για τα επιτρεπτά ορια και ηταν απειροελαχιστη η ποσοτητα που έχουν.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan... Empty Απ: Σκέφτομαι... αν είμαι ο μόνος που ταίζει τη γάτα του Canagan...

Δημοσίευση από gatisios Παρ Σεπ 22, 2017 5:38 pm

Η κονσέρβα canagan είναι πλήρης τροφή, η applaws δεν είναι. Αυτό που με προβληματίζει στην ξηρά τροφή της canagan είναι η μεγάλη διαφορά του ασβεστίου σε σχέση με το φώσφορο. Στο country game το ασβέστιο είναι 2.20 και ο φώσφορος 1.20

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης