gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

+17
thanoschris1
Freyja
f.m123
Leviathan
blmortimer
kat-cats
tzelacat
houlieta
YNL
psipsa
ZIZIKOS
LAROGATA
Lina
Μαριάννα
otz
Gatoplikti
marina289
21 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Πεμ Μαρ 03, 2016 8:35 pm

Παρότι γενικώς συνηθίζω να είμαι μάλλον αδιαπραγμάτευτη σε θέματα επιστροφής ζώων, δυστυχώς, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ζούμε σε μια εποχή πολύ σκληρή,που μπορεί να ωθήσει κάποιον να χρειαστεί να παραβιάσει κάποιες βασικές αρχές του...Μακάρι να μην χρειαστεί κανείς μας να βρεθεί σε αυτή τη θέση, και μακάρι κανείς να μην χρειαστεί να δοκιμαστεί σε τέτοιο επίπεδο που να πρέπει να λάβει τόσο επώδυνες αποφάσεις...
Ναι , να πάρει την καλύτερη τροφή για τα πλάσματα... και ας πρέπει να συρθεί...(λέει η ταινία )Και θεωρώ ότι η συγκεκριμένη κοπέλα αυτό κάνει τους τελευταίους μήνες.. Αλλά ως πότε; Και αν συμβεί το σενάριο που μου περιγράφει και που φοβάται,πού να την σερβίρει την καλή την τροφή αν δεν υπάρχει όχι μπωλάκι...αλλά ίσως να μην υπάρχει ούτε καν σπίτι;;....... Θα ήθελα να πιστέψω στις εξιδανικεύσεις των ταινιών , και σε αυτές που έχω στο κεφάλι μου, αλλά και πάλι....δεν ξέρω...
Διχάζομαι και σκάω...προφανώς υπήρξε λάθος εκτίμηση των δεδομένων , αλλά ποιός μπορεί να είναι σίγουρος για το τί του ξημερώνει αύριο;
Πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά. Και μακάρι να μην χρειαστεί να βρεθούμε σε αυτή την άλλη πλευρά για να κατανοήσουμε την θέση του άλλου...  No
Εγώ αυτή τη στιγμή βλέπω έναν άνθρωπο να πρέπει να αποχωριστεί τα πλάσματα που έχει αγαπήσει πολύ (δεν αμφιβάλω καθόλου ως προς αυτό.Ξέρω ότι εκεί που είναι, με το άτομο που είναι, τα γατούνια περνάνε υπέροχα...).
Και όταν σκέφτομαι τί πρέπει να γίνει απο εδώ και πέρα για να είναι καλά τα γατάκια, και επικεντρώνομαι στα γατάκια, με πιάνουν τόσες ενοχές για τον άνθρωπο...γιατί συγχρόνως υπάρχει και ένας άνθρωπος που υποφέρει, και περνάει πολύ δύσκολα... Αυτή τη στιγμή μετανιώνω που της μιλησα επικριτικά... Έκανε λάθος εκτίμηση, ναι. Αλλά νιώθω και τύψεις γιατί όταν βλέπεις κάποιον να υποφέρει, δεν είναι όμορφο να του κοπανάς τα λάθη του...
Και αρχίζω και βρίζω! Τους... πολιτικούς , όλα τα λαμογια, όλους αυτούς που μας έχουν φέρει εδω πέρα... και άνθρωποι βασανίζονται , και άνθρωποι έχουν/με βουτηχτεί στην κατάθλιψη και χέστα.....
Ίσως πρέπει να μάθουμε να μπαίνουμε και στη θέση των άλλων... το λέω πρώτα στον εαυτό μου...Και αν δεν το μάθουμε τώρα, δεν θα το μάθουμε ποτέ...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από otz Πεμ Μαρ 03, 2016 9:37 pm

Δίκιο έχεις. Σκέφτομαι και τα γατάκια, αλλά σκέφτομαι και την κοπέλα που μπορεί να κλαίει επειδή τα αποχωρίζεται.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από blmortimer Πεμ Μαρ 03, 2016 11:57 pm

Δίκιο έχεις αλλά όταν παίρνεις μια απόφαση πρέπει να το παλεύεις μέχρι τέλος. Δεν υιοθετείς δυο ψυχές και μετά απο σχεδόν ενα χρόνο τα αφήνεις ετσι απλά. Άλλωστε για να τα υιοθετείς πρέπει να το έχεις " ζυγίσει" καλά πρώτα. Πολλές φορές χωρίς να κατακρίνω την συγκεκριμένη κοπέλα που όντως μπορεί να περνάει δύσκολα δεν αμφιβάλλω καλύπτουμε την ανωριμότητα μας και τον ενθουσιασμό που δεν συγκρατούμε κατηγορώντας τους άλλους, την κρίση, την Ευρώπη κ.ο.κ Απλά αναφέρω και την άλλη πλευρά του νομίσματος. Όπως και να 'χει το θέμα είναι τα γατάκια να βρούν ενα ζεστο σπιτάκι γεμάτο αγάπη και ηρεμία, όλα τα άλλα είναι ιστορίες!

blmortimer
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/12/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Μαριάννα Παρ Μαρ 04, 2016 3:37 am

Ναι μεν η κρίση, ναι μεν πολλοί άνθρωποι χάσανε τη δουλειά τους από τη μία στιγμή στην άλλη, ναι μεν η οικονομία όλο και χειρότερη, αλλά μια στιγμή ρε παιδιά. Αν συντηρούσες παιδιά ας πούμε, ή τους ηλικιωμένους γονείς σου, ή ένα μέλος της οικογένειας με σοβαρό πρόβλημα υγείας, θα το παρατούσες στο δρόμο ή σε ένα/κάποιο ίδρυμα γιατί ζόρισε η κατάσταση? Και δε λέω ότι τα ζώα παίρνουν τη θέση των παιδιών ή των γονέων αλλά ότι τα ζώα είναι οικογένεια. Εμείς έχουμε ζοριστεί απεριόριστα τα τελευταία 2 χρόνια ειδικά που μας πέσανε και τα θέματα υγείας στα ζωάκια μας κι έχουμε δώσει λεφτά που δε τα είχαμε στην ουσία. Από κάπου αλλού τα κόψαμε. Όλοι μας ζοριζόμαστε αλλά αν πχ (και δε το λέω για τη συγκεκριμένη κοπέλα- δε τη γνωρίζω καν, το λέω για άλλα πράγματα που βλέπω) σου είναι πιο σημαντικό να πηγαίνεις για καφέδες ή για ποτό και να μη σου λείψει η μάσκαρα και τα ψώνια από το να φροντίσεις τα ζώα σου τι να πω... Προσωπικά δε πιστεύω ότι πρέπει να πεινάσεις για να φροντίσεις τα ζώα σου. Κι εγώ κι ο Μ. νέο ζευγάρι είμαστε κι αυτή τη στιγμή δε ντρέπομαι να πω ότι τη βγάζουμε με 500 ευρώ το μήνα και οι 2 μαζί. Και δεν έχουμε 2 γάτες να φροντίσουμε. Έχουμε 2 δικά μας + 3 φιλοξενούμενες, ένα σκύλο και τη χελώνα. Και δε τους λείπουν ούτε οι φαρμακευτικές τροφές που χρειάζονται κάποιες ούτε τα παιχνίδια ούτε γενικά μια καλή ποιότητα ζωής. Και δεν πεινάμε για να τα φροντίσουμε. Απλά θέτουμε προτεραιότητες.
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Παρ Μαρ 04, 2016 8:57 am

συμφωνώ και με όλα αυτά.

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Μαρ 04, 2016 9:56 am

Αχ βρε Μαρίνα περιγράφεις με το πιο "ρεαλιστικό" τρόπο ένα εφιαλτικό σενάριο που δυστυχώς υπάρχει στην άκρη του μυαλού αν όχι "όλων" τουλ των περισσότερων.
Μεσα σ' όλη την αβεβαιότητα και τη καταθλιψη και τη μαυρίλα που ζούμε όλοι μας και δε ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο.
Προσωπικα τα σκέφτομαι όλα, και τους ανθρώπους και τα ζώα και όλους.  Συμφωνώ και με τη Μαριάνα και μ' εσένα και με όλους, αν στη παρούσα κατάσταση τα μετρούσαμε όλα με τα πιο αυστηρά κριτήρια κανένας δε θα υιοθετούσε ζωάκι.

Τι γίνεται αν ένα πρωί μείνεις χωρίς δουλειά ? Αν χρωστάς παντού και στα παίρνουν όλα ? Αν κινδυνεύεις να μείνεις στο δρόμο ?
Και ποιος μπορεί να σε κατηγορήσει αν ένα χρόνο πριν ή ζωή σου ΔΕΝ ήταν έτσι και ναι έδειξες ενθουσιασμό κι αποφάσισες να υιοθετήσεις δυο πλάσματα και ξαφνικά έρχονται τα πάνω κάτω ?

Όλοι παρακαλάμε να μη βρεθούμε "στην απέναντι μεριά" που περιγράφει η Μαρίνα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε
Γιατί τη πληρώνουν πάντα τα ζώα ?, γιατί είναι πάντα "ο πιο αδύναμος κρίκος" γιατί έχουν γίνει τόσο σκ.. όλα ?

Δε ξέρω ρε παιδιά ναι θέλει πάλη μέχρι το τέλος, τι να πώ, αλλά αν αυτό το τέλος έφτασε για τη κοπέλα αυτή ?

Δε μ' αρέσουν τα μεγάλα ούτε τα πολλά λόγια ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις.  Σφώς και είναι ΜΕΛΗ της οικογένειας, είναι τα τετράποδα "παδιά μας" ή οι "γονείς" ή΄.....ή ...ή
Προσωπικά θα προτιμούσα όχι  "να κόψω" αλλά να μη φάω εγω παρά αυτά.
Θα σκεφτόμουν με το "φτωχό" ανθρώπινο μυαλό μου ας μη φάνε rc ή τη καλύτερη τροφή, ας είναι κάτι κατώτερο, αρκεί να είμαστε μαζί...


Θέλω να γράψω κι άλλα, αλλά σταματάω εδώ, δεν έχει νόημα.

Εύχομαι μόνο τα γατάκια να βρούν σπιτάκι το συντομότερο και ν να αλλάξουν τα δεδομένα της κοπέλας προς το καλύτερο
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Μαρ 04, 2016 12:01 pm

Δεν είχαν καταλάβει πως είναι έτσι η κατάσταση για την κοπέλα και πραγματικά λυπάμαι.... Είναι πολύ δύσκολο να βιώνεις τόσα θέματα ταυτόχρονα και δυστυχώς για όλους μας υπάρχει πάντα το "αν" θα συμβεί κάτι τι θα κάνουμε....όλοι σκεφτόμαστε ότι θα κάνουμε έτσι ή αλλιώς αλλά όταν αντιμετωπίζεις τόσο δύσκολα πράγματα δεν ξέρω κάτα πόσο κάποιος μπορεί να ανταπεξέλθει....και εξάλλου δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο....
Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλύτερα και για την κοπέλα αλλά και για τους μπομπιράκους και να πάνε κάπου μαζί όπου θα συνεχίζουν να αγαπιούνται, ασφαλείς και ευτυχισμένοι!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μαρ 04, 2016 1:53 pm

Παντα πιστεύα και έλεγα και λέω οτι για να μπορέσει καποιος να διαμορφώσει άποψη για κάτι, πρέπει να ξέρει ολες τις πλευρές του νομισματος. Δεν ξέρω τι ακριβως συμβαινει με την κοπέλα, ομως επειδη ακουω διαφορες αποψεις θα ήθελα να προσθέσω και την δική μου.

Οι εποχές ειναι τέτοιες που τα δεδομένα μπορει να αλλάξουν απο την μια στιγμη στην άλλη και εκει που βρισκεται καποιος σε μια κατάσταση Α ξαφνικα να γυρισουν τα πάνω κατω. Ολοι στριμοχνώμαστε αλλα το στριμωγμα του καθενος ειναι διαφορετικο και δεν ειμαστε ολοι στην ιδια ακριβώς κατάσταση.

Και θα πω το εξής απλο. Αλλο να έχει καποιος ένα κεραμιδι πανω απο το κεφάλι του και αλλο να μην έχει. Δεν αποτελλει πχ ανευθυνοτητα το να πάρεις ένα γατι οταν πχ δουλεύουν 2 άνθρωποι και ειναι στο ενοικιο και ξαφνικα χάσουν τελειως τα εισοδήματα τους και πρέπει κάποιος να φιλοξενήσει αυτους. Καποτε δεν θα πηγαινε το μυαλο μας οτι θα βρισκοταν η χώρα σε αυτήν την κατάσταση για να το σκεφτούμε.

Eιναι άλλο πράγμα λοιπον να υπάρχει κατι που μπορεις να κοψεις και αλλο πράγμα να μην υπάρχει κατι να κοψεις. Αλλο πράγμα οι προτεραιοτητες να ειναι ο καφές και η μάσκαρα και άλλο να ειναι το φαγητο σου..

Πολλά παιδια που δεν βγαινουν πέρα στην εποχή μας ξενιτεύονται για ένα καλύτερο αύριο και δυστυχώς και κάποια καταλήγουν οντως σε ιδρύματα. Καποια παιδάκια πανε στο σχολειο και δεν έχουν να παρουν κολατσιο και κάποιοι άνθρωποι ψαχνουν τα σκουπιδια να φάνε. Το χουμε δει ολα μας δυστυχώς με τα ματια μας.  Μια ιδιαιτερα δύσκολη κατάσταση πιστεύω δεν μπορει να την κατανοήσει απολυτα ο άλλος που ακομα και ζορισμένος έχει τα βασικα αγαθα για να ζήσει.

Ξαναλεω λοιπον δεν ξέρω σε τι κατάσταση ειναι η κοπέλα, ελπιζω να ειναι καλα και εύχομαι τα γατάκια να βρούν ένα παντοτινο σπιτάκι που θα μπορέσει να τους προσφέρει την ηρεμια που χρειάζονται. luck luck luck
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μαρ 05, 2016 12:10 am

Δε μπορεί να βρεθεί κάποιος να φιλοξενήσει τα δύο γατάκια για κάποιο διάστημα μεχρι η κοπέλα να τακτοποιηθεί και να τα πάρει πίσω?
Έχει βάλει αγγελία για συγκάτοικο για να μοιράζεται τα έξοδα?
Έχει βρει πιθανά άτομα που να μπορούν να τα φιλοξενήσουν για 1-2 χρόνια?
Ψάχνει για σπίτια που δέχονται ζώα?
Έχει ρωτήσει σε επιπλέον γονείς και συγγενείς αν μπορούν εκείνοι να τους φιλοξενήσουν, την ίδια και τα κατοικίδια της?
Μπορεί να κόψει από την καλή τροφή αυτό το διάστημα για οικονομία?
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Μαρ 05, 2016 9:31 am

f.m123 έγραψε:1 Δε μπορεί να βρεθεί κάποιος να φιλοξενήσει τα δύο γατάκια για κάποιο διάστημα μεχρι η κοπέλα να τακτοποιηθεί και να τα πάρει πίσω?
2 Έχει βάλει αγγελία για συγκάτοικο για να μοιράζεται τα έξοδα?
3 Έχει βρει πιθανά άτομα που να μπορούν να τα φιλοξενήσουν για 1-2 χρόνια?
4 Ψάχνει για σπίτια που δέχονται ζώα?
5 Έχει ρωτήσει σε επιπλέον γονείς και συγγενείς αν μπορούν εκείνοι να τους φιλοξενήσουν, την ίδια και τα κατοικίδια της?
6 Μπορεί να κόψει από την καλή τροφή αυτό το διάστημα για οικονομία?
1 H κοπέλα δεν θέλει να τα δώσει σε άλλον για φιλοξενία, και παρατείνει όσο μπορεί την συμβίωση μαζί τους γιατί απλά τους λατρεύει. Προσφέρθηκα να τα φιλοξενήσω εγώ μέχρι να βρουν σπιτάκι, αλλά μου είπε ότι θέλει να τα έχει εκείνη, μέχρι να φτάσει εντελώς στα όριά της... Ουσιαστικά δεν θέλει να τα δώσει, αλλά αντικειμενικά δεν μπορεί.
2. Έχει βρει συγκάτοικο η οποία δεν θελει τα ζώα. Και το παρατείνει όσο μπορεί, με την συγκάτοικο να έχει αρχίσει να τα παίρνει. (διευκρίνιση- η συγκεκριμένη μελλοντική και πιθανή συγκάτοικος, την έχει βοηθήσει πολύ οικονομικά.)
3. εγώ είμαι αυτό το άτομο. Θα τα φιλοξενήσω για όσο χρειαστεί. Αν ψάχναμε κάποιον να τα υιοθετήσει ξεχωριστά, λογικά δεν θα ήταν δύσκολο να υιοθετηθούν. Ήδη για Χρύσανθο έχω πρόταση , που δεν θα είχα λόγο να την αρνηθώ.Αλλά λέμε να το παλέψουμε μήπως δοθούν μαζί, και αυτό δεν είναι εύκολο.
4. Στην Αγγλια πάλι θα πάει με σκοπό να μείνει με φίλη που δεν τρελαίνεται για ζώα. Σε γκαρσονιέρα. Το να βρει μόνη της σπίτι στην Αγγλία δεν παίζει, είναι πανάκριβα τα ενοικια.
5.Δεν έχει συγγενείς, δεν έχει οικογενειακό υποστηρικτικό περιβάλλον, δεν έχει σύντροφο. Είναι μόνη της. Γ'αυτό λέω ότι αντικειμενικά, ούτως ή άλλως, κάποια στιγμή θα πρέπει να τους δώσει... Και όσο πιο αργά γίνει αυτό, τόσο το χειρότερο για εκείνα. Αν μείνει χωρίς δουλειά (δεν είναι δημόσια υπαλληλος, στον ιδιωτικό τομέα δουλεύει και είναι επισφαλής) δεν έχει κάποιον να την στηρίξει. Και υπάρχει και ένα θέμα με το σπίτι , που παίζει να το χάσει. (είναι μπερδεμένο το στόρυ , με νόμο Κατσέλη κ κάποια θέματα που δεν τα έχω καταλάβει)Μόνο κάποιους φίλους έχει.
6. Δεν θέλει να  τους κόψει την καλή τροφή, αλλά ουσιαστικά , απ'ότι μου λέει δεν είναι αυτό το κομμάτι που την επιβαρύνει, αλλά όλο το υπολοιπο. Η τροφή τους είναι προτεραιότητά της.

υγ Εγώ της έχω πει, ότι αν υπάρξει καλή πρόταση απο κάποιον να θέλει να τους πάρει και τους δύο, θα την "πιέσω" να τους δώσει. Γιατί θεωρώ ότι όσο και αν το καθυστερήσει, θα τεθεί ούτως  ή άλλως θέμα κάποια στιγμή να τους δώσει. Και το ξέρει και εκείνη ότι αντικειμενικά, κάποια στιγμή το θέμα θα τεθεί πιο επιτακτικά...

Κάπως έτσι έχει το πράμα, προσπαθησα να τα μεταφέρω απ'όσα έχω καταλάβει και εγώ...[/i]

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Μαρ 06, 2016 12:00 pm

Tα αγόρια αναζητάνε σπιτάκι! flower

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 9_zpshwu8zidn

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 7_zpsnynbbkcm

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Μαρ 06, 2016 2:53 pm

marina289 έγραψε:
f.m123 έγραψε:1 Δε μπορεί να βρεθεί κάποιος να φιλοξενήσει τα δύο γατάκια για κάποιο διάστημα μεχρι η κοπέλα να τακτοποιηθεί και να τα πάρει πίσω?
2 Έχει βάλει αγγελία για συγκάτοικο για να μοιράζεται τα έξοδα?
3 Έχει βρει πιθανά άτομα που να μπορούν να τα φιλοξενήσουν για 1-2 χρόνια?
4 Ψάχνει για σπίτια που δέχονται ζώα?
5 Έχει ρωτήσει σε επιπλέον γονείς και συγγενείς αν μπορούν εκείνοι να τους φιλοξενήσουν, την ίδια και τα κατοικίδια της?
6 Μπορεί να κόψει από την καλή τροφή αυτό το διάστημα για οικονομία?
1 H κοπέλα δεν θέλει να τα δώσει σε άλλον για φιλοξενία, και παρατείνει όσο μπορεί την συμβίωση μαζί τους γιατί απλά τους λατρεύει. Προσφέρθηκα να τα φιλοξενήσω εγώ μέχρι να βρουν σπιτάκι, αλλά μου είπε ότι θέλει να τα έχει εκείνη, μέχρι να φτάσει εντελώς στα όριά της... Ουσιαστικά δεν θέλει να τα δώσει, αλλά αντικειμενικά δεν μπορεί.
2. Έχει βρει συγκάτοικο η οποία δεν θελει τα ζώα. Και το παρατείνει όσο μπορεί, με την συγκάτοικο να έχει αρχίσει να τα παίρνει. (διευκρίνιση- η συγκεκριμένη μελλοντική και πιθανή συγκάτοικος, την έχει βοηθήσει πολύ οικονομικά.)
3. εγώ είμαι αυτό το άτομο. Θα τα φιλοξενήσω για όσο χρειαστεί. Αν ψάχναμε κάποιον να τα υιοθετήσει ξεχωριστά, λογικά δεν θα ήταν δύσκολο να υιοθετηθούν. Ήδη για Χρύσανθο έχω πρόταση , που δεν θα είχα λόγο να την αρνηθώ.Αλλά λέμε να το παλέψουμε μήπως δοθούν μαζί, και αυτό δεν είναι εύκολο.
4. Στην Αγγλια πάλι θα πάει με σκοπό να μείνει με φίλη που δεν τρελαίνεται για ζώα. Σε γκαρσονιέρα. Το να βρει μόνη της σπίτι στην Αγγλία δεν παίζει, είναι πανάκριβα τα ενοικια.
5.Δεν έχει συγγενείς, δεν έχει οικογενειακό υποστηρικτικό περιβάλλον, δεν έχει σύντροφο. Είναι μόνη της. Γ'αυτό λέω ότι αντικειμενικά, ούτως ή άλλως, κάποια στιγμή θα πρέπει να τους δώσει... Και όσο πιο αργά γίνει αυτό, τόσο το χειρότερο για εκείνα. Αν μείνει χωρίς δουλειά (δεν είναι δημόσια υπαλληλος, στον ιδιωτικό τομέα δουλεύει και είναι επισφαλής) δεν έχει κάποιον να την στηρίξει. Και υπάρχει και ένα θέμα με το σπίτι , που παίζει να το χάσει. (είναι μπερδεμένο το στόρυ , με νόμο Κατσέλη κ κάποια θέματα που δεν τα έχω καταλάβει)Μόνο κάποιους φίλους έχει.
6. Δεν θέλει να  τους κόψει την καλή τροφή, αλλά ουσιαστικά , απ'ότι μου λέει δεν είναι αυτό το κομμάτι που την επιβαρύνει, αλλά όλο το υπολοιπο. Η τροφή τους είναι προτεραιότητά της.

υγ Εγώ της έχω πει, ότι αν υπάρξει καλή πρόταση απο κάποιον να θέλει να τους πάρει και τους δύο, θα την "πιέσω" να τους δώσει. Γιατί θεωρώ ότι  όσο και αν το καθυστερήσει, θα τεθεί ούτως  ή άλλως θέμα κάποια στιγμή να τους δώσει. Και το ξέρει και εκείνη ότι αντικειμενικά, κάποια στιγμή το θέμα θα τεθεί πιο επιτακτικά...

Κάπως έτσι έχει το πράμα, προσπαθησα να τα μεταφέρω απ'όσα έχω καταλάβει και εγώ...[/i]
NoΆσχημα τα πράματα... Καλή τύχη, πραγματικά...
Πως τα'χουν κάνει έτσι τα πράγματα σε αυτή τη χώρα..  No
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Freyja Τρι Μαρ 08, 2016 1:34 am

Καλότυχα να είναι τα κουκλάκια και θα είναι! mati mati mati mati mati mati mati mati
Freyja
Freyja
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : cathens
Αριθμός γατουνίων : ν+1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/10/2011
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Μαρ 08, 2016 11:37 pm

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω και ξαναδιαβάζω..... και στεναχωριέμαι, και λυπάμαι ... και ...και

αφάνταστα..

για όλα..........
Για τα γατάκια, για τη κοπέλα ... για τις πικρές σκέψεις  που κάνουμε καμμιά φορά εμείς οι άνθρωποι., ......για το χάλι μας το μαύρο. Embarassed

Εύχομαι τα μικρά μας να βρούν κοινό παντοτινό σπιτάκι όπου θα αγαπηθούν πολύ πολύ όπως τους αξίζει και στην κοπέλα το καλύτερο δυνατό  mati  mati

luck  luck  luck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μαρ 09, 2016 9:49 am

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά!
Χαρά μου συμφωνώ απόλυτα...ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ...

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μαρ 09, 2016 2:16 pm

Ω ναι, χαίρομαι που αυτά τα υπέροχα γατόνια έχουν αρχές και παιδεία γατικών στάσεων απο τους καλύτερους πέρσες διδάκτορες!

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 11_zpsi4osztzs

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 22_zps1rsvix9p

heart

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μαρ 09, 2016 2:28 pm

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 11_zpsi4osztzs

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 22_zps1rsvix9p

αχ αχ αχ mati  mati  mati  mati  mati  mati  mati

heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

lovelovelovelovelovelovelovelovelovelovelovelovelovelove

flowerflowerflowerflowerflower


luck luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από thanoschris1 Τετ Μαρ 09, 2016 3:22 pm

ωωωωωωω!!! Shocked Shocked Shocked

Τι κοιλίτσες ολοστρόγγυλες είναι αυτές??? Για μακροβούτια!!

Υπέροχοι και δύο, υπέροχοι!! Ας είναι και καλότυχοι!!

mati mati mati mati mati mati mati mati

flower flower flower flower
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μαρ 10, 2016 10:36 am

Υπέροχα, αφράτα αγόρια!!! heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από blmortimer Παρ Μαρ 11, 2016 9:37 am

Πανέμορφα και τα δυο!!!

blmortimer
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/12/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Παρ Μαρ 11, 2016 6:32 pm

Ναι τα άτιμα τα αγορίνια! Είναι πολύ όμορφα! love

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μαρ 16, 2016 11:54 am

Ψάχνουν σπιτάκι...
Άνθρωπο υπεύθυνο και συνειδητοποιημένο.
Να υιοθετήσει και τους δυο κούκλους μαζί!

Κάτι σαν να λέμε ψύλλους στ'άχυρα;;

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 10645328_439152492949301_1212392923798978741_n_zpsak6vanyj

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 12279234_445232485674635_2813422756100882047_n_zpsqymtbmow

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Leviathan Σαβ Μαρ 19, 2016 2:47 pm

luck luck luck luck luck luck
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Πεμ Μαρ 24, 2016 9:29 am

Aναζητάνε σπιτάκι μαζί.

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 10_zpsdfhnefru

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 10_zpsxmsyvozj

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μαρ 24, 2016 10:59 am

marina289 έγραψε:Aναζητάνε σπιτάκι μαζί.

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 10_zpsdfhnefru

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 10_zpsxmsyvozj

heartheartheartheart

Αχ !! !Γλυκούλια μου mati mati

luckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από thanoschris1 Πεμ Μαρ 24, 2016 12:49 pm

luck luck luck luck luck

kissss kissss kissss kissss
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Πεμ Μαρ 31, 2016 2:41 pm

εξακολουθούν και ψάχνουν, εξακολουθούν και περιμένουν.

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 11_zpsyqnupuo2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Lina Πεμ Μαρ 31, 2016 4:54 pm

mati  mati  mati  mati  mati
luck luck luck luck luck luck
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Απρ 01, 2016 9:31 am

heart heart heart heart heart heart heart

matimatimati

luckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluckluck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Παρ Απρ 29, 2016 8:28 pm

Xρόνια Πολλά σε όλους!  flower

Τα μωρά εξακολουθούν να αναζητάνε σπιτάκι.
Δυστυχώς, επειδή είναι πολύ δύσκολο να υιοθετηθούν μαζί, πλέον παίζει και το ενδεχόμενο να χωριστούν.
Δυστυχώς....

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 1_zpsgh6r6wan

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Απρ 29, 2016 9:15 pm

Στεναχωριέμαι πολύ...

Κάθε φορά που διαβάζω το θέμα τους.... :

Μακάρι οι μέρες που είναι να φέρουν τύχη και στα  δυο μωρά.
Για μια φορά απ την αρχή ως το τέλος. Και το τέλος νάναι το καλυτερο γι αυτά ...

Πραγματικά μέσα απ τη καρδιά μου.  mati  mati  mati

Όλη η μελαγχολία του κόσμου στο βλέμμα του Παρούλη


luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck


Σπόιλερ:
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Παρ Απρ 29, 2016 9:42 pm

Toυς πήρα σήμερα.

Αυτό που λες για την μελαγχολία, Χαρά μου, δεν έχεις δει τίποτα...
Είναι πραγματικά πληγωμένος...
Έκλαιγε...είναι φοβισμένος.Τρομαγμένος... Το έχω ξαναζήσει αυτό με τον Πάρη, δυστυχώς...
Ο άλλος είναι πιο στ'@@ του.
Ο Πάρης όμως είναι ένα πραγματικά ευαίσθητο πλάσμα...

Στο μεταξύ, τόσο όμορφο γάτο ΔΕΝ έχεις δει...
Οι φωτος τον αδικούν απίστευτα.
Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ, σαν μεην κουν...
Πολύ εντυπωσιακός.
Αλλά πονεμένος....

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Απρ 30, 2016 12:56 pm

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 A60b766007a3a07de6ee227092362a72
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από Ηρακλένια Σαβ Απρ 30, 2016 6:42 pm

Ακόμα ταλαιπωρούνται αυτά τα δύσμοιρα; Sad
'Εχει πονέσει η καρδιά μου, ειδικά με τον Πάρη...έτσι μου'ρχεται να έρθω να τον πάρω εγώ...(θα με "κατασπαράξουν" βέβαια οι "εδώ")

Σπόιλερ:
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 Empty Απ: Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι...

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 30, 2016 8:12 pm

Eυχαριστούμε παιδιά

Ο Πάρης είναι ένα πλάσμα βουτηγμένο στη θλιψη...
Πονάω πολύ που τον βλεπω...
Πού θα βρω έναν άνθρωπο που επιτέλους θα έχει συναίσθηση τί σημαίνει "υιοθετώ ένα πλάσμα";;

Ο Χρύσανθος στ'@@ του.

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 1_zpsssrr3jgb

Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 2_zpstpevfffz

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Παρούλης και Χρύσανθος αναζητάνε σπιτάκι... - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης