gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από Deadendx Τετ Ιαν 06, 2016 11:08 pm

Ειναι πλεον 5 μηνων περιπου,μαυροασπρη μπουκιτσα και πειραχτιρι οσο δεν παει.Ακριβως επειδη ειναι πειραχτιρι δεν τα παει καθολου καλα με τον γατο μου που ειναι μεγαλουτσικος και ολη την ωρα εχουμε τσακωμους στο σπιτι.Αν τα πηγαινανε καλα ισως και να την κραταγα γιατι ειναι γατοφαινομενο!Αλλα ο γατος μου διαφωνει εντονως οποτε ψαχνουμε οικογενεια που θα την αγαπαει θα την προσεχει και θα την εχει ισοτιμο μελος της!Θα δωθει με συμβολαιο υιοθεσιας !
6983457460

υγ. λινκ απτο φβ γιατι εγω και η τεχνολογια εχουμε ενα θεμα.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208359172041166&set=a.10202225168054900.1073741825.1360899557&type=3&theater

Deadendx
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Ιαν 07, 2016 12:42 am

σας ευχομαι πραγματικα να βρειτε οικογενεια στο μικρουλι παντως αν σκεφτοσαστε να τον κρατησετε να εχετε υποψη σας πως ολα μα ολα τα γατακια συμβιωνουν στο τελος εαν εχουμε εμεις υπομονη και δε δινουμε και πολλη σημασια στους γατοκαυγαδες τους που τις περισσοτερες φορες συμβαινουν μεχρι να επελθει η ισορροπια στο σπιτι.. εδω στο γατοσπιτο θα διαβασετε πολλες ιστοριες γατων που συνηθισαν να ζουν μαζι και τα περισσοτερα τσακωνονταν στην αρχη. <δε θελω να επαναλαμβανομαι αλλα εννοειται πως και τα δικα μου περασανε απο ενα μεγαλο σταδιο προσαρμογης και μιλαμε για μερικες απο τις πιο ιδιοτροπες γατες που υπαρχουν!!! συν το οτι θα μεγαλωσει συντομα το πιτσιρικι και θα ηρεμησει !!! λοιπον αν υπαρχει η δυνατοτητα να κρατησετε και αλλο ενα γατακι θα ειναι κριμα να μην προσπαθησετε να κρατησετε αυτο που ηδη σας εχει συνηθισει... απλα υπομονη χρειαζεται τιποτε αλλο.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Ιαν 07, 2016 3:01 pm

Η μκρούλα ειναι πανέμορφη και φαινεται παιχνιδιάρα !! Smile Smile Smile

Καλη τύχη να έχει luck luck luck luck

Θα συμφωνήσω και γω πως οι γατογνωριμιες θέλουν το χρονο τους!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από Deadendx Πεμ Ιαν 07, 2016 3:30 pm

Ποσο χρονο ακομα Sad ειναι δυο μηνες μαζι σιγουρα μπορει και τρεις, και αντι να τα πηγαινουν καλυτερα τα παν χειροτερα.Στην αρχη απλα ριχνανε καμια φαπα και κυνηγιοντουσταν,τωρα που η μικρη μεγαλωνει και του κανει τσαμπουκαδες αρπαζονται κανονικα....και καθε φορα ειναι και ολο πιο εντονο..δεν ειμαι σιγουρη για την αισια καταληξη αυτης της σχεσης...μακαρι ναχετε δικιο

Deadendx
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Ιαν 07, 2016 11:20 pm

ειναι μαγικα πλασματα οι γατες, παντοτε βρισκουν τον τροπο να μας εκπληξουν!!! εγω παλι πιστευω επειδη ειναι πλασματα που επιβιωνουν σε καθε περιπτωση, θα συμβιωσουν καποια στιγμη οπωσδηποτε. απλα δεν εχουν ακομα ξεκαθαρισει μεταξυ τους ποιος ειναι το αφεντικο αυτης της σχεσης οπως λες η μικρη μεγαλωνει και διεκδικει τη θεση της στο σπιτι. αργα η γρηγορα θα τα βρουν μπορει να μην αγαπηθουν σφοδροτατα αλλα θα συμβιωσουν.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από Deadendx Παρ Ιαν 08, 2016 12:22 am

Μακαρι να μπορεσουν να συμβιωσουν αρμονικα.Ο γατος μου ο ντεμιαν με τον προηγουμενο γατο που ειχα (μας αφησε απο καρκινο η ψυχη μου) συμβιωνανε σχετικα καλα.ουτε τσακωμοι ουτε τιποτα.αλλα καταπιεζοταν πολυ ακομα και μαζι του,ολη την ωρα ηταν καπου μονος του,ανχωνοτανε με το παραμικρο και κρυβοτανε και αλλα τετοια καλα,και μολις πεθανε ο αλλος μεταμορφωθηκε σε αλλη γατα.Μεσ την χαρα ηταν,σταματησε να κρυβεται,σταματησε να ανχωνεται με το παραμικρο,μας ερχοτανε αντι ναναι μονος του.Ξαναγεννηθηκε ο καημενος.Και τωρα με την μικρη εχει αρχισει η ιδια ιστορια παλι,και ολο παει και μου κρυβεται για να βρει την ησυχια του, και ειναι και μες τα νευρα ολη μερα ακομα και μαζι μου,απλισιαστος,και δεν εχω και λεφτα να φτιαξω το σπιτι οπως πρεπει για δυο γατες αυτη τη στιγμη...ναι οντως οι γατες ειναι μαγικα πλασματα και δεν εχω χασει τελειως τις ελπιδες μου,αλλα το να συμβιωνουν απλα δεν νομιζω πως θα του κανει καλο....ο καθε γατος με τον χαρακτηρα του τι να πω..

Deadendx
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! Empty Απ: Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας!

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Ιαν 08, 2016 12:20 pm

Δωσε τους λιγο χρονο και παράλληλα έχει το νου σου για την μικρούλα.
Ευχομαι οτι καλύτερο!! luck luck luck luck
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ενα σπιτακι για το καλικατζαρακι μας! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης