gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μεγάλη ανάγκη

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μεγάλη ανάγκη Empty Μεγάλη ανάγκη

Δημοσίευση από MaHaHoU Τετ Ιουλ 09, 2014 5:39 pm

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum αλλά χρόνια γατομάνα....Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα και χρειάζομαι βοήθεια άμεσα...Βρήκα ένα νεογέννητο (κάτι ημερών) στον κήπο μου το οποίο από ότι κατάλαβα παράτησε η μάνα του. Το άκουσα να κλαίει χθες το πρωί κατά τις 9 αλλά δεν το έπιασα για να μην έρθει η μάνα και μυρίσει εμένα και το απορρίψει. Έκλαιγε μέχρι και το βράδυ...οπότε το πήρα απόφαση και πήρα το ειδικό γαλατάκι να το ταϊσω, το βοήθησα να κάνει τις ανάγκες του και το φροντίζω από τότε. Το θέμα μου είναι ότι φροντίζω και τον γατούλη μου (στειρωμένος) ο οποίος δείχνει να ενοχλείται από το μικρό και όλο εξαφανίζεται στην γειτονιά. Δεν φοβάμαι μην χάσω τον γατούλη μου αλλά σίγουρα έχω μεγάλο πρόβλημα με το μικρό γιατί βρίσκομαι σε περίοδο εξεταστικής για το πτυχίο μου και δεν μπορώ να ασχοληθώ μαζί του. Νιώθω πολύ άσχημα να το αφήσω έτσι απλά να πεθάνει Sad Δοκίμασα να πάρω τηλέφωνα σε φιλοζωϊκές αλλά είτε δεν το σηκώνουν είτε δεν έχουν χώρο είτε δεν αναλαμβάνουν νεογεννητα. Τα έχω παίξει γιατί δεν μπορώ να είμαι σπίτι και να το ταϊζω κάθε 2 ώρες. Το διάβασμα που κάνω απαιτεί ξεκούραση και σήμερα θα λείπω από το σπίτι μου....
Μήπως υπάρχει κάποιος εθελοντής να το αναλάβει??? Γνωρίζετε καποια γατα που να έχει γεννήσει πρόσφατα μήπως το υιοθετήσει? Με έχει πιάσει πανικός.....
Είμαι κάτοικος των νοτίων προαστίων και έχω μέσο μετακίνησης αν βρεθεί κάποιος...
MaHaHoU
MaHaHoU
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλη ανάγκη Empty Απ: Μεγάλη ανάγκη

Δημοσίευση από gatoula46 Τετ Ιουλ 09, 2014 6:07 pm

Καταρχήν καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στη εξεταστική σου εύχομαι με το καλό να παρεις το πτυχίο σου!δυστυχώς είναι μια δύσκολη περίοδος αυτή την εποχή τα γατάκια είναι πάρα πολλά και αρκετά τα παρατημένα!αρκετά μέλη από δω φροντίζουν νεογέννητα μικρά γατάκια και το πρόγραμμα τους είναι πολύ πιεσμενο γιατί όλοι μας έχουμε υποχρεώσεις....και το ξέρεις κι εσύ οτι ενα νεογέννητο είναι τεράστια ευθύνη καθώς πρέπει να εισαι από πανω του συνεχώς!!μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά βρίσκομαι πολύ πολύ μακριά...αν έμενα Αθήνα θα είχα βοηθήσει με φιλοξενιες όπως έκανα σαν φοιτήτρια....αλλά εδώ που μένω το πολύ 10 άτομα έχουν γάτες στο σπίτι δεν υπήρχε περίπτωση να υιοθετηθεί κάποιο εντός σπιτιού το βρίσκουν αστείο...σου εύχομαι καλή τύχη με το μικρό!!
gatoula46
gatoula46
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα πλάσματα το Σιμπα και τη Μυρτώ!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοχειμωνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Γιοντα,Ιζετ και βολφακο!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2012
Mood : Μεγάλη ανάγκη M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης